7 gier dla dziewczynek

Ostatnio aktualizowane: 04.03.21

 

Gry to nie tylko świetna okazja do spędzania wspólnego czasu, ale również narzędzie służące rozwijaniu kreatywności oraz strategicznego myślenia. W artykule znajdziesz nasze propozycje zabawek, które z pewnością spodobają się każdej dziewczynce. Wśród naszych propozycji znajdziesz zapewne coś, w co sam chętnie grałeś w dzieciństwie.

 

W zielonym gaju

Gry dla dziewczynki powinny mieć barwną szatę graficzną oraz dawać możliwości zabawy w kilka osób, wtedy czas spędzany na rozgrywkach jest znacznie przyjemniejszy. Jednym z przykładów takich zabawek, jest gra dobrze znana również rodzicom dzieci – W zielonym gaju. Niegdyś było to popularne Grzybobranie. Obecna wersja gry ma trójwymiarową planszę, która jest szczególnie atrakcyjna zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników. Pola specjalne z różnymi wydarzeniami i zadaniami znacznie ubarwiają rozgrywkę. Nadal chodzi głównie o to, by zebrać jak najwięcej grzybów i uważać na muchomory.

Mały odkrywca

Mały odkrywca to propozycja dla nieco młodszych dziewczynek. Zestaw zawiera kilka gier, które zachęcają do myślenia oraz nauki nowych pojęć. W zależności od wybranej wersji możesz bawić się z dzieckiem poznając nowe słowa, litery, wykonując proste obliczenia matematyczne oraz ucząc się odczytywania czasu z zegarka. Warto również zwrócić uwagę na duży atut tego typu gier, którym jest bez wątpienia niska cena. To doskonały pomysł na prezent dla ciekawego świata przedszkolaka.

 

5 sekund Junior

Jeśli poszukujesz ciekawych alternatyw gier dla dorosłych, świetnym zamiennikiem jest gra 5 sekund Junior. Doskonale sprawdzi się podczas spotkania koleżanek. To zabawka dla dzieci od 6. roku życia, która dostarcza graczom mnóstwa śmiechu i emocji. Zasady gry są proste – należy udzielić odpowiedzi na pytanie znalezione na kartce, jednak czas przeznaczony na wypowiedź to jedynie 5 sekund. W związku z tym dochodzi często do szeregu zabawnych sytuacji. Dodatkowym rozpraszaczem w grze jest licznik czasu, który często skutecznie niweluje starania o udzielenie jak najbardziej logicznej wypowiedzi.

 

Dobble 1,2,3

Gra Dobble 1,2,3 to kolejna propozycja będąca odpowiednikiem popularnej imprezowej gry dla dorosłych. Na rynku dostępna jest wersja dla dzieci od 3. roku życia z obrazkami, których nazwanie nie przynosi większych trudności. Producent umożliwia rozgrywkę w kilku trybach, jednak zdecydowanie najpopularniejszy jest ten, który zakłada odnalezienie identycznego symbolu na kilku kartach. To gra pozwalająca na ćwiczenie spostrzegawczości – często zdarza się, że rozum płata nam figla i nie pozwala szybko odnaleźć symbolu, którego szukamy. Na rynku dostępne są wersje Dobble 1, 2,3, jak również Dobble Kids, Dobble Zwierzaki oraz Dobble Auta, które wybierane są równie chętnie przez chłopców, jak i dziewczynki.

 

Cukierki

Jeśli dziecko lubi porządkować przedmioty na podstawie ich cech wspólnych, gra Cukierki będzie idealnym pomysłem na prezent. To zabawka dla dziewczynek w wieku szkolnym. Rozgrywka polega na dokładaniu do ułożonych na stole płytek pasujących do siebie przynajmniej jedną stroną. Bardziej zaawansowany wariant rozgrywki zakłada Układanie odpowiadających sobie kafelków w osobnych planszach, w różnych miejscach na blacie. To doskonała gra dla całej rodziny zawierająca w sobie również walor edukacyjny w postaci możliwości nauki różnicowania.

Domek

Domek to propozycja dla dziewczynek, które bardzo lubią zabawy związane z aranżacją wnętrz i tych, które bardzo lubią zabawy symulacyjne. Zabawa pobudza wyobraźnię pozwalając dziecku na stworzenie domu swoich marzeń. Piękna grafika oraz estetycznie wykonane elementy sprawiają, że rozgrywka jest przyjemna dla wszystkich członków rodziny. Istotą zabawy jest zebranie jak największej ilości wartościowych kart z planszy głównej i rozmieszczenie ich w swoim domu w odpowiedni sposób. Niektórzy uważają, że rozgrywka ma charakter czysto losowy, jednak inni dostrzegają w rozgrywce również elementy strategiczne.

 

Dixit

Jeśli poszukujesz ciekawej gry dla dziewczynki w wieku 6 – 12 lat, zastanów się nad zakupem gry Dixit. Zabawka rozwija wyobraźnię oraz umiejętność logicznego łączenia faktów. Pierwszy z graczy wybiera kartę spośród sześciu obrazków trzymanych w ręce. Wymyśla on do niego cytat lub zdanie. Następnie każdy z graczy wybiera spośród swoich kart taką, która najbardziej odpowiada temu, co właśnie powiedział bajarz. Kartę należy ułożyć ilustracją do dołu. Gdy każdy z graczy wyłoży swoje karty, bajarz dokłada do nich swoją, przetasowuje wszystkie zebrane, po czym je odkrywa. Zadaniem graczy jest odnalezienie karty należącej pierwotnie do bajarza. Jeśli nikt nie odgadnie lub odwrotnie – odgadną wszyscy, bajarz dostaje zero punktów, bo zapewne wymyślone hasło było zbyt łatwe lub zbyt trudne. Przy innych konfiguracjach gier wygrywają między innymi te osoby, na których obrazki zagłosowano.

Każda z przedstawionych gier to koszt rzędu około 100 zł. Zabawy tego typu zbliżają do siebie członków rodziny i pozwalają bliżej się poznać bez męczących rozmów i odpytywania. To z pewnością jeden z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu nie tylko dla dziewczynek, ale również dla każdego członka rodziny niezależnie od wieku.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments