fbpx

Ranking 6 najlepszych barierek do łóżka w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Barierka do łóżka – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Opiekując się małym dzieckiem lub osobą starszą, zwracamy szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. Jest ono istotne nie tylko w trakcie dnia, ale również w nocy. Dlatego warto zaopatrzyć się w element, który będzie zapobiegał przed wypadnięciem z łóżka. Barierka ochronna do łóżka Lionelo Eva 2744 przeznaczona jest dla najmłodszych. W jej środkowej części zamontowano siatkę, która jest bardzo przewiewna i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo dzięki niej, rodzic ma podgląd na śpiącego maluszka. Uniwersalna, jednostronna barierka do łóżka Herdgen 430918 przeznaczona jest przede wszystkim dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Produkt jest łatwy w montażu. Jest dopasowany do większości tradycyjnych łóżek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model Lionelo skonstruowano w taki sposób, aby całkowicie wyeliminować ryzyko wypadnięcia dziecka z łóżka. Wypełnienie środkowej części siatką zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz umożliwia obserwację malucha podczas snu. Dużym atutem produktu jest łatwość montażu. Barierkę wyposażono także w system blokujący, który zapobiega przed niekontrolowanym rozłożeniem się przedmiotu.

Wady

Część użytkowników twierdzi, że tkaniny pokrywające barierkę są mało praktyczne. Są bardzo jasne i szybko ulegają zabrudzeniu.

Podsumowanie

Model dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Jego wymiary wynoszą: 150 cm x 35 cm x 42 cm, a waga 2,9 kg. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 1 dnia życia.

Drugi wybór

Zalety

Barierka przeznaczona jest dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Ułatwia wstawanie z łóżka oraz zapobiega przed wypadnięciem. Część chwytna pokryta jest miękką pianką, która daje komfort w momencie podtrzymywania się. Dzięki swojej uniwersalności produkt można z łatwością zamontować do większości dostępnych modeli łóżek.

Wady

Części użytkownikom nie podoba się styl, w jakim wykonano zabezpieczenie. Dotyczy to głównie osób, które preferują zakup bardziej oryginalnych produktów.

Podsumowanie

Wymiary produktu medycznego liczą: Szerokość - 70 cm, wysokość - 51 cm, głębokość - 53 cm. Barierkę wykonano ze stali. W sprzedaży dostępna jest w kolorze białym.

Rozważ też

Zalety

Zabezpieczenie do łóżka jest bardzo łatwe w montażu. Wystarczy jedynie wsunąć ramiona barierki pomiędzy łóżko, a materac. Produkt wykonano bardzo solidnie. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów zapewnia długą trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Model jest bardzo lekki, dlatego użytkownicy mogą go z łatwością transportować.

Wady

Na siatce usytuowanej w środkowej części barierki znajduje się print. Niektórzy konsumenci uważają to jako element zbędny, który źle komponuje się z pozostałą częścią produktu.

Podsumowanie

Barierka ochronna ma wymiary: 120 cm x 40 cm. Jest bardzo lekka. Razem z opakowaniem waży ok. 4 kg. Producent w ofercie proponuje wiele wersji kolorystycznych oraz wzorów prezentowanego modelu.

 

 

6 najlepszych barierek do łóżka. Opinie w 2024 roku 

 

Barierki do łóżka przydadzą się nie tylko przy małym dziecku, ale także podczas opieki nad starszą osobą. Istotne jest, aby wybrać odpowiedni model, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Poniżej zaprezentowaliśmy ranking barierek do łóżka. Znajdują się w nim produkty najchętniej polecane przez użytkowników.

 

Barierka ochronna do łóżka

 

1. Lionelo Barierka Ochronna do Łóżka Eva 2744 

 

Barierka ochronna do łóżka Lionelo Eva 2744 w sprzedaży dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych (beige, beige melange, grey melange). Model dostosowany jest do większości łóżek. Jego wymiary wynoszą 150 cm x 35 cm x 42 cm. Dzięki niewielkiej wadze, wynoszącej niecałe 3 kg, można go z łatwością przenosić.

Model, gdy jest taka potrzeba możemy z łatwością złożyć, bez potrzeby każdorazowego demontażu. Przewiewna siatka, zlokalizowana na całej długości produktu zwiększa komfort oddychania, zapewniając prawidłową cyrkulację powietrza. Jest przyjemna w dotyku, dzięki czemu nie musimy się martwić o powstanie ewentualnych otarć na skórze naszego malucha. 

Konsumenci z chęcią decydują się na wybór prezentowanego produktu. Przyczynia się do tego nie tylko bardzo praktyczna konstrukcja, ale także łatwość w montażu. Wystarczy jedynie wsunąć ramiona barierki pomiędzy łóżko i materac, a następnie zamontować całość przy pomocy dołączonych do zestawu śrub oraz specjalnych uchwytów. Postępując zgodnie z instrukcją, możemy mieć pewność stabilności konstrukcji.

 

 

 

 

Barierka do łóżka dla seniora

 

2. Herdegen Barierka do Łóżka Uniwersalna Jednostronna 430 918 

 

Jeżeli opiekujesz się starszą osobą, z pewnością przyda Ci się barierka do łóżka dla seniora. Model Herdgen 430 918 wykonano ze stali. Sprzedawany jest w kolorze białym. Jest to produkt medyczny, dlatego może być stosowany także w przypadku osób niepełnosprawnych, cierpiących na różnego rodzaju schorzenia, m.in. aparatu ruchu.

Prezentowany model cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Jego bardzo praktyczna konstrukcja sprawia, że zabezpieczenie dobrze sprawdzi się nie tylko jako element chroniący przed upadkiem z wysokości, ale również jest pomocny podczas wstawania, co może być bardzo trudne w przypadku osób w podeszłym wieku.

Barierka ochronna do łóżka nie jest duża i nie zajmuje całej długości materaca. Jej wymiary wynoszą: Głębokość 53 cm, szerokość 70 cm, wysokość 51 cm. Dzięki temu osoba starsza, podtrzymując się poręczy, może samodzielnie wstać z łóżka bez obecności drugiej osoby i konieczności zdejmowania elementu ochronnego, czy też ściągania blokady z barierki.

 

 

 

 

Barierka do łóżka dziecięcego

 

3. Barierka Zabezpieczenie do Łóżeczka Lorelli 120×40 cm 

 

Barierka do łóżka dziecięcego Lorelli ma wymiary 120 cm x 40 cm. W sprzedaży dostępna jest w pięciu wersjach kolorystycznych oraz wzorach (zielono-różowy, beżowo-zielony, różowy hippo, niebieski miś, beżowy słonik). Dostępność kolorowych motywów sprawia, że produkt jest przyjazny dla najmłodszych i bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju malucha.

Test barierek do łóżka wykazał, że prezentowany model jest bardzo łatwy oraz szybki w montażu. Wystarczy jedynie wsunąć ramiona barierki pomiędzy materac a łóżko. Po wykonaniu tej czynności miejsce do spania jest w pełni bezpieczne dla naszego malucha. Z zamontowaniem elementu do łóżka powinna sobie poradzić każda osoba, bez względu na posiadane umiejętności.

Duży wpływ na chęć zakupu prezentowanego produktu ma jego wykonanie. Zastosowanie bardzo solidnych oraz odpornych na uszkodzenia materiałów gwarantuje, że barierka posłuży nam przez wiele lat, a może nawet sprawdzi się przy kolejnym dziecku. Model rozkłada się na zewnątrz do samego dołu, dlatego dziecko po odblokowaniu zabezpieczeń może swobodnie zejść z łóżka.

 

 

 

 

Barierka zabezpieczająca do łóżka

 

4. Barierka Zabezpieczająca do Łóżka Dziecięcego 150 

 

Barierka ochronna do łóżeczka o wymiarach 150 cm x 65 cm, dostępna w odcieniach błękitu z ozdobnym elementem w postaci misia. Jest ona bardzo wysoka, dlatego w podróży, zamontowana do tradycyjnego łóżka, może służyć jako łóżeczko turystyczne dla małego dziecka.

Prezentowana barierka ochronna jest bardzo dobrym wyborem dla osób, których dzieci śpią w łóżku rodziców. Zabezpieczenie może być także dobrym rozwiązaniem w przypadku łóżek dziecięcych o długości powyżej 150 cm. Możliwość wyboru jednej z dwóch wersji produktu sprawia, że może on być wykorzystywany nie tylko w przypadku małych dzieci, ale także posłużyć jako barierka do łóżka dla chorego lub osoby starszej.

Opinie o barierkach do łóżka tego producenta są bardzo pozytywne. Konsumenci często zachwalają łatwość instalacji zabezpieczenia. Po zamontowaniu do łóżka możemy być w pełni zadowoleni z funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, jakie oferuje nam produkt. Warto zaznaczyć, że prezentowany model dostosowany jest do montażu w przypadku materacy, które mają powyżej 8 cm grubości.

 

 

 

 

Barierka do łóżka wysoka

 

5. Caretero Barierka do Łóżka Sleepsafe 

 

Interesuje Cię wysoka barierka do łóżka? Dobrym rozwiązaniem będzie model Caretero Sleepsafe. Dzięki niemu już nigdy nie będziesz się obawiał, że Twój maluszek wypadnie z łóżka. Producent wyposażył zabezpieczenie w regulację długości. Minimalna długość barierki wynosi 60 cm x 150 cm, a maksymalna 155 cm x 190 cm.

Tkanina, którą pokryto barierkę nie tylko zapewnia bezpieczeństwo naszemu dziecku, ale także jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego każdy z nas, bez większego problemu powinien znaleźć model, który będzie najbardziej pasował do wnętrza pomieszczenia.

Kupujący uważają, że to dobra i tania barierka do łóżka. Duży wpływ na chęć zakupu prezentowanego modelu ma możliwość odchylenia go na zewnątrz łóżka, kiedy nie jest on używany. Po złożeniu całego modelu nie zajmuje on dużo miejsca. Z tego względu można go z łatwością transportować. Pomocna jest także, znajdująca się w zestawie torba, do której możemy schować wszystkie elementy.

 

 

 

 

Barierka do łóżka rodziców

 

6. Barierka Ochronna, Bramka do Łóżka Dziecka Rodziców BF-120-B 

 

Barierka do łóżka rodziców sprawdzi się dla dzieci, które nie śpią w swoim łóżku. Wykonano ją z sosny naturalnej i dostępna jest w kolorze białym. Model ma bardzo solidną konstrukcję. Rodzice nie powinni obawiać się, że produkt szybko ulegnie zniszczeniu.

Barierka ochronna do łóżka dla dorosłych stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed upadkiem dziecka z wysokiego łóżka. Jej wymiary mają: Długość – 120 cm, wysokość – 40 cm. Produkt składa się z dwóch elementów, które są połączone w jeden przy pomocy zawiasów. Do zestawu dołączono wszystkie niezbędne elementy potrzebne do prawidłowego zamontowania barierki.

Większa część kupujących uważa, że jest to dobra barierka do łóżka. Pozytywna opinia wynika nie tylko z wysokiej jakości wykonania produktu oraz jego trwałości, ale również dzięki stylowemu wykonaniu. Barierka do łóżka dla dziecka z łatwością może wkomponować się do pomieszczeń o bardzo różnorodnym wystroju. Prostota wykonania oraz łatwość montażu sprzyjają dużemu zainteresowaniu modelem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką barierkę do łóżka kupić?

 

Barierka jest niezbędnym elementem do łóżek dla małych dzieci, osób niepełnosprawnych oraz starszych. Chroni przed upadkiem z wysokości oraz jest pomocna podczas wstawania, szczególnie dla osób starszych, które mogą się jej podtrzymać. Wiele osób, stojąc przed zadaniem zakupu odpowiedniej ochrony dla swoich najbliższych, zastanawia się, jaka jest najlepsza barierka do łóżka? Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat produktu, warto przeczytać znajdujący się poniżej poradnik. Zawiera wiele wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zakupów.

Dla kogo?

Wybór odpowiedniej barierki do łóżka zależy od tego, dla kogo będzie przeznaczona. Jeżeli szukamy zabezpieczenia dla dziecka, warto wybierać takie, które jest bardziej przyjazne dla oczu (kolorowe, z motywami postaci z bajek itd.). Wykonuje się je zazwyczaj z miękkich materiałów, które chronią przed otarciami delikatnej skóry naszego maluszka. Dla osób starszych przeznaczone są zazwyczaj te prostsze modele, wykonywane z metalu lub drewna. 

 

Wielkość

Decydując się na zakup przedmiotu, który zapewni dzieciom oraz osobom starszym bezpieczeństwo podczas snu, zastanawiamy się, jaką barierkę do łóżka wybrać. Obecnie mamy dostępny duży wybór bardzo różnorodnych modeli w wielu rozmiarach. Wielkość produktu powinniśmy dopasować do rozmiaru łóżka oraz do własnych preferencji. W przypadku małych dzieci dobrze sprawdzą się długie, wysokie barierki, np. 100 cm x 40 lub 150 cm x 45 cm. Dla osób starszych możemy wybrać zarówno mniejsze modele (50 cm x 70 cm), które są bardzo przydatne podczas wstawania z łóżka, jak i przeznaczone na całą długość łóżka (150 cm x 45 cm, 200 cm x 45 cm), które ochraniają przed upadkiem.

 

Materiał wykonania

Obecnie mamy dostępne głównie barierki wykonywane z drewna lub metalu. Oba materiały charakteryzują się bardzo stabilną oraz trwałą konstrukcją, która jest odporna na różne urazy mechaniczne. Modele metalowe często pokrywane są miękkimi tkaninami oraz wypełnieniami, w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym oraz starszym użytkownikom. Barierki wykonywane z drewna mogą stanowić bardzo dobry element, dopasowujący się do konstrukcji łóżek. W wielu modelach stosowana jest także siatka, która zamieszczona jest w środkowej części barierki. Umożliwia podgląd dziecka w trakcie snu oraz zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza.

 

Design

Podczas zakupu odpowiedniej barierki do łóżka, duża część konsumentów zwraca uwagę na design. Starają się oni dopasować zabezpieczenie do wyglądu reszty pomieszczenia oraz mebli, które znajdują się w nim. Modele przeznaczone dla najmłodszych pokryte są zazwyczaj miękkimi, ozdobnymi tkaninami, z wizerunkiem postaci z bajek. Produkty przeznaczone dla osób starszych mają zazwyczaj bardziej klasyczny wygląd. Są to głównie metalowe lub drewniane barierki, które często dopasowywane są swoim wyglądem do łóżka.

 

Na stałe, czy ściągana?

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że najlepsza barierka do łóżka, to taka, którą możemy w każdej chwili zdjąć, inni są jednak przekonani, że dobra barierka, powinna być na stałe zamontowana. Wtedy możemy mieć pewność, że osoba leżąca w łóżku z niego nie wypadnie. Obie strony mają rację. Wybór powinien należeć do nas samych. Atutem zdejmowanych blokadajest to, że kiedy dziecko, czy senior chce wstać z łóżka, barierkę można z łatwością odblokować i osoba może swobodnie wstać. Modele montowane na stałe sprawdzają się u małych dzieci, które nie powinny samodzielnie wstawać z łóżka, ponieważ może to być dla nich niebezpieczne. Sprawdzą się one podobnie w przypadku osób niepełnosprawnych.

Czyszczenie

Klasyczne modele, wykonane z metalu lub drewna, wystarczy jedynie przecierać wilgotną ściereczką do kurzu. Na rynku są także modele pokryte miękką, zazwyczaj jasną tkaniną. Wtedy wielu konsumentów obawia się, że będzie ona w bardzo szybkim tempie ulegała zabrudzeniom. W przypadku wielu barierek istnieje możliwość zdjęcia materiałowego okrycia, a następnie wyprania go w pralce. 

 

Barierki do łóżka w dobrych cenach

Barierki do łóżek nie są bardzo kosztowną inwestycją. Dlatego każdy z nas może sobie pozwolić na zakup produktu. Na rynku mamy bardzo duży wybór modeli. Wykonywane są głównie z metalu oraz drewna. Cena barierek przeznaczonych dla dzieci wynosi zazwyczaj od 90 zł do 110 zł. Pokryte są miękką tkaniną w różnorodnej kolorystyce. Konsumenci mają do wyboru wiele wersji wzorów, m.in. postaci ulubionych bohaterów filmów animowanych. Decydując się na zakup barierki dla osoby starszej, warto wybrać bardziej klasyczny model, np. drewniany. Jest on nieco droższy, bo może kosztować ok. 150 zł, ale za to możemy go z łatwością dopasować do łóżka. Pomocne podczas wstawania są specjalne, pojedyncze, metalowe uchwyty. Sprawdzają się w przypadku seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Kosztują ok. 120 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ