fbpx

Ranking 5 najlepszych butelek antykolkowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Butelka antykolkowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Konsumenci uznali, że najlepszą butelką antykolkową jest Philips Avent Natural 036/17. Skąd to wiemy? Zapoznaliśmy się z wieloma opiniami na temat różnych produktów i to pozwoliło nam dojść do takich wniosków. Butelka antykolkowa ma tak zaprojektowany smoczek, że przypomina on kształtem i miękkością pierś. Zaworek antykolkowy skutecznie przeciwdziała gromadzeniu się powietrza wewnątrz brzuszka malucha. Butelka jest bezpieczna w stosowaniu, bo nie zawiera szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A. Jeżeli interesuje Cię model innego producenta, to zachęcamy do zapoznania się z prezentacją produktu Tommee Tippe 260Ml – w zestawie znajdziesz dwie sztuki butelek, które możesz stosować wymiennie oraz szczoteczkę przeznaczoną do ich czyszczenia. Smoczek jest bardzo miękki i podczas karmienia porusza się podobnie jak pierś. Model ma czuły zaworek antykolkowy oraz czujnik temperatury w rurce, która zmienia kolor.

5 najlepszych butelek antykolkowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking butelek antykolkowych, których system odpowietrzania i wygoda użytkowania przypadły do gustu rodzicom oraz ich maluchom. Jeżeli szukasz produktu dla swojego dziecka, możliwe, że znajdziesz odpowiedni model w naszym zestawieniu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Butelka jest wyposażona w szeroki smoczek, który swoim kształtem przypomina kobiecą pierś. Jest on także miękki, dlatego dziecko nie ma problemu z jego ssaniem. Za ograniczanie pojawiania się kolek odpowiada specjalnie zaprojektowany zaworek.

Wady

Niektórzy rodzice narzekają, że zdejmowanie pokrywki zabezpieczającej smoczek nie jest wygodne. Trzeba przy tym użyć stosunkowo dużej siły, a czasami trudno jest ją pewnie chwycić.

Podsumowanie

Produkt jest wyprodukowany z solidnych materiałów, które nie mają w składzie szkodliwego Bisfenolu A. Butelka została odpowiednio wyprofilowana, aby dobrze leżała w dłoni. Smoczek skutecznie zapobiega gromadzeniu się powietrza w brzuszku malucha, dlatego nie odczuwa on dyskomfortu po posiłku.

Drugi wybór

Zalety

Na rurce znajduje się czujnik temperatury zmieniający kolor. Niebieski oznacza, że maluch może pić, a różowy, że pokarm jest zbyt gorący. Model ma kształt, który ułatwia dziecku jego chwytanie - dobrze dopasowuje się do dłoni. Produkt nie odzwyczaja pociechy od karmienia piersią.

Wady

Niewielka grupa konsumentów twierdzi, że złożenie butelki po przelaniu do środka pokarmu wymaga dokładności i precyzji, co zajmuje stosunkowo dużo czasu.

Podsumowanie

W zestawie można znaleźć dwie sztuki butelek, więc gdy jedna jest myta, maluch może używać drugiej. Ponadto do kompletu jest dołączona także szczotka do czyszczenia, umożliwiającą szybkie mycie pojemnika. Produkt można także myć w zmywarce.

Rozważ też

Zalety

Smoczek w dotyku i kształcie przypomina kobiecą pierś, dzięki czemu maluch naturalnie się do niego przyzwyczaja. Smok stanowi osobną komorę, w której zawsze jest pokarm, niezależnie od ułożenia butelki. Z produktu nie wycieka mleko, więc może nawet leżeć obok dziecka.

Wady

Niektórzy twierdzą, że butelka jest dość duża, szczególnie dla noworodka. A równocześnie nie ma możliwości wymiany smoczka na większy dla starszego dziecka.

Podsumowanie

Produkt ma pojemność równą 260 ml. Model jest przystosowany do użytku dla dzieci od narodzin do 6. miesiąca życia. Butelka jest wykonana z substancji, w których nie ma bisfenolu A. Maluch musi ssać smoczek, co nie odzwyczaja go od piersi.

 

1. Butelka Antykolowa Philips Avent Natural 036/17

 

Butelka antykolkowa Philips Avent Natural 036/17 ma pojemność 330 ml. Produkt jest sprzedawany w zestawie ze smoczkiem 6m+. Zrobiono go w ten sposób, aby jak najlepiej imitował pierś matki. Ma specjalne płatki, jest miękki i przyjemny w dotyku. Dzięki temu ta butelka dobrze się sprawdza do karmienia zamiennego. W komplecie jest też przezroczysta pokrywka.

Butelka ma specjalny zaworek antykolkowy, który zaprojektowano tak, aby zapobiegał zbieraniu się powietrza w brzuszku dziecka. Tym samym maluch jest mniej narażony na dolegliwości. W ofercie producenta są dostępne smoczki o różnych stopniach wypływu, dostosowane do dzieci na różnym etapie rozwoju.

Rodzice są zadowoleni z zakupu tej butelki antykolkowej i podkreślają, że spełnia ona swoją kluczową rolę. Wskazują oni też, że zakrętka ze smoczkiem pasuje nawet do starego typu laktatora Avent. To spora zaleta.

Butelka antykolkowa Philips Avent Natural 036/17 ma pojemność równą 330 ml. W zestawie znajduje się smoczek 6m+.

 

Zalety

Bezpieczeństwo stosowania: Rodzice chętnie decydują się na zakup tego produktu, bo korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Butelka jest zrobiona z materiału, który nie zawiera bisfenolu A.

Odpowiednio zaprojektowany smoczek: Znajdujący się w zestawie smoczek jest tak zrobiony, że imituje pierś matki. Jest on odpowiednio miękki i dzięki temu maluchy chętnie piją z tej butelki.

Uniwersalność: Philips Avent Natural 036/17 jest zgodny z innymi produktami dla dzieci tego producenta (laktatory, kubki). Można więc łatwo tworzyć potrzebne na daną chwilę zestawy.

Wygodne karmienie: Jak potwierdził test butelek antykolkowych, smoczek się nie zapada, więc karmienie jest wygodne i przebiega bez problemów.

Łatwość czyszczenia: Utrzymanie produktu w czystości nie jest trudne. Usuwanie zabrudzeń zajmuje mało czasu.

 

Wady

Resztki pokarmu: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że w butelce pozostają resztki pokarmu. Mleko nie spływa w całości.

 

 

 

 

2. Tommee Tippe Butelka Antykolkowa 260Ml 2Szt 422525

 

Produkt Tommee Tippe 260Ml jest sprzedawany w zestawie składającym się z dwóch butelek o tej samej pojemności. Smoczki są zrobione z miękkiego silikonu, który jest elastyczny i dopasowuje się do potrzeb malucha podczas jedzenia. Model jest przystosowany do użytku przez dzieci już od pierwszych dni życia.

Mleko przepływa przez rurkę, która ma wbudowany czujnik temperatury – sprawdza on, czy pokarm nie jest zbyt gorący, zmieniając kolor z niebieskiego na różowy. Produkt odpowietrza pożywienie, kiedy maluch je. Butelka ma specjalny zawór antykolkowy, który odpowiednio odprowadza powietrze z pokarmu.

Pojemnik można trzymać pod kątem najbardziej wygodnym dla malucha, zbliżonym do pozycji matczynej piersi, dzięki czemu możliwe jest karmienie przypominające to naturalne. Kształt butelki jest dobrze dopasowany do rąk dziecka, więc maluch z łatwością może ją chwycić. Rodzice doceniają ten produkt za łatwość użycia przez niemowlę i dużą szczelność.

Butelka antykolkowa Tommee Tippe ma pojemność 260 ml. W opakowaniu są 2 sztuki produktu.

 

Zalety

Znacznie ułatwia karmienie: Butelka umożliwia wygodne karmienie dziecka. Ma ona smoczek, który przypomina pierś matki i pobudza do ssania. Maluch nie ma problemu z tym, aby pić mleko.

Wytrzymałość: Do zakupu tego produktu zachęca wysoka jakość jego wykonania. Butelkę można bez obaw o jej zniszczenie podgrzewać w mikrofalówce, zamrażać i sterylizować. Po dłuższym czasie użytkowania nadal zachowuje ona ładny wygląd.

Rurka odpowietrzająca: W zestawie znajduje się praktyczna rurka odprowadzająca. Co istotne, jeśli temperatura mleka jest wyższa niż 37 st. C., zmienia ona kolor. To rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pociechy.

Już od pierwszego dnia życia: Butelka jest dostosowana do dzieci już od pierwszych chwil życia. Można zacząć z niej korzystać zaraz po urodzeniu.

 

Wady

Zakręcanie butelki: Nieliczna grupa konsumentów zwraca uwagę na to, że zakręcanie butelki nie jest łatwe i wymaga precyzji.

 

 

 

 

3. Canpol Babies Haberman Butelka Antykolkowa 0-6M – 250ML

 

Ciekawą butelką, którą wśród innych wyróżnia przede wszystkim kształt, jest Canpol Haberman. Model może być używany od narodzin malucha i ma założony smoczek, który powinien pasować do 6. miesiąca życia dziecka. Warto wspomnieć, że do produkcji pojemnika nie użyto bisfenolu A.

Butelka ma pojemność 260 ml. Model ma działanie antykolkowe, gdyż zastosowano w nim smoczek zasysający pokarm – niezależnie od pozycji nie ma we wnętrzu powietrza, ponieważ zostaje ono wypchane do butelki. Aby jedzenie wypływało, maluch musi włożyć wysiłek w ssanie, dzięki czemu dziecko się nie rozleniwia i dalej chętnie ssie pierś.

Czy zastanawia Cię jaką treść mają opinie o butelkach antykolkowych producenta Canpol? Konsumenci bardzo sobie cenią modele firmy i dzielą się pozytywnymi komentarzami – doceniają przede wszystkim nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają maluchom ssanie i są dla nich bezpieczne. Użytkownicy twierdzą, że po użyciu produktu Haberman niemowlaki są spokojniejsze i mają dużo mniej problemów gastrycznych. Rodzicom spodobało się, że ze smoczka w tym modelu mleko nie kapie samo.

Canpol Haberman to dobra butelka antykolkowa do 30 zł. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od urodzenia do 6. miesiąca życia. Jego pojemność wynosi 260 ml.

 

Zalety

Regulowany przepływ pokarmu: Jednym z atutów tej butelki antykolkowej jest to, że można regulować, jak szybko ma przepływać mleko. Można wybrać szybki lub wolny przepływ w zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko i jak woli jeść.

Bez bisfenolu: Do produkcji Canpol Haberman nie użyto szkodliwego dla zdrowia bisfenolu A. Korzystanie z tej butelki antykolkowej jest w pełni bezpieczne.

Komfort użytkowania: Nie ma obawy, że jeśli maluch przewróci butelkę, zacznie z niej kapać. Smoczek jest tak wykonany, że aby popłynęło przez niego mleko, trzeba je najpierw zassać.

 

Wady

Brak możliwości wymiany smoczka na większy: Rodzice zwracają uwagę na to, że do butelki nie pasuje większy smoczek, więc w razie potrzeby nie da się go wymienić.

 

 

 

 

4. Mam Baby Butelka Antykolkowa 260Ml + Smoczek na Butelkę Wolny Przepływ

 

Wartym uwagi modelem jest Mam Baby Anti-Colic, gdyż jest estetyczny, wygodny i ładny zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Dno oraz wieczko produktu są odkręcane, co ułatwia porządne umycie butelki. Na smoczek można założyć osłonkę, dzięki której pokarm nie wypływa, nawet gdy pojemnik jest w poziomej pozycji.

Ta dobra i tania butelka antykolkowa jest zrobiona z propylenu PP, bezpiecznego dla zdrowia dziecka – można go podgrzewać w mikrofali i myć w zmywarce. Na końcówce modelu znajduje się silikonowy smoczek z wolnym przepływem imitujący pierś. Taki kształt ułatwia dziecku szybką naukę picia z butelki. Pojemnik powoduje, że maluch połyka mniej powietrza, gdyż na dnie znajduje się zawór, który odprowadza powietrzne pęcherzyki.

Produkt ma pojemność równą 260 ml. Na butelce znajduje się wzór przedstawiający pieska – ten pozytywny akcent sprawia radość dziecku. Rodzice zwrócili uwagę, że po zmianie buteli na opisywaną, rzadziej występowały u niego gazy, kolki i ulewanie.

Butelka antykolkowa Mam Baby Anti-Colic ma pojemność 260 ml. Produkt jest dostępny w 3 wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Dobrze przemyślana konstrukcja: Butelka ma odpowiednio szeroką szyjkę, dlatego też jej napełnianie nie stanowi problemu. Nie ma obaw o to, że mleko się rozleje. Dodatkowo w zestawie jest osłonka na smoczek, która zapobiega wypływaniu pokarmu.

Łatwa pielęgnacja: Produkt nadaje się do mycia w zmywarce. Producent zaleca, aby butelkę ustawiać na górnej półce i wybierać temperaturę nieprzekraczającą 65 st. C. Możliwa jest też sterylizacja parowa Mam Baby Anti-Colic.

Materiał wykonania: Butelkę zrobiono z polipropylenu, który nie zawiera BPA i BPS. Materiał jest bezpieczny, a przy tym higieniczny.

 

Wady

Skala na butelce: Rodzice wskazują, że skala na butelce nie jest dostatecznie precyzyjna. W związku z tym odmierzanie pokarmu nie jest tak łatwe, jak można by tego oczekiwać.

Czasochłonne składanie: Mam Baby Anti-Colic zawiera aż 5 elementów, dlatego składanie tej butelki zajmuje sporo czasu.

 

 

 

 

5. Herobility Herobottle Butelka Antykolkowa 240Ml

 

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z kolkami, warto zainteresować się modelem butelki Herobility Herobottle. Pojemnik ma podwójny system antykolkowy – otwór odpowietrzający i dostosowany dla malucha smoczek. Produkt umożliwia niemowlakowi dość łatwe przejście z karmienia piersią na karmienie z butelki.

Jak wspomniano, do zestawu jest dołączony smoczek Heroteat, który ułatwia dziecku picie – ma on owalny kształt przypominający pierś, dzięki czemu ssanie jest dla malucha proste, a we wnętrzu końcówki nie tworzy się próżnia. Dzięki odpowiedniej budowie podczas jedzenia niemowlę nie połyka dużej ilości powietrza przez kąciki ust.

W butelce mieści się 240 ml płynów. Model jest wykonany z polipropylenu i silikonu oraz dostępny w różnych kolorach. Produkt jest przystosowany dla maluchów od narodzin i ma smoczki w różnych rozmiarach, które można wymieniać, gdy dziecko rośnie. Rodzice twierdzą, że niemowlę szybko uczy się z pić z butelki. Jednocześnie konsumenci uważają, że pojemnik się nie niszczy i po kilku miesiącach wciąż wygląda jak nowy.

Herobility Herobottle to butelka antykolkowa o pojemności 240 ml. W zestawie znajduje się smoczek 2m+.

 

Zalety

Nowatorski smoczek: Producent opatentował nową wersję smoczka, który ma skutecznie chronić przed powstawaniem kolek. Smoczek ma owalny kształt i dobrze dopasowuje się do ust dziecka. Jest on tak zrobiony, że powietrze nie przedostaje się kącikami ust.

Czytelna podziałka: W wielu opiniach można przeczytać, że zastosowana w butelce podziałka bardzo dobrze się sprawdza. Rodzice nie mają problemów z tym, aby odmierzyć odpowiednią ilość pokarmu.

 

Wady

Design: Herobility Herobottle wygląda trochę, jak butelka sportowa, co nie wszystkim się podoba.

Czasochłonna pielęgnacja: W jednym z komentarzy można przeczytać, że dokładne czyszczenie produktu zajmuje dużo czasu. Resztki pokarmu ze smoczka bywają trudne do usunięcia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką butelkę antykolkową kupić?

 

Rodzice często szukają skutecznych sposobów na to, aby zapobiec pojawieniu się kolki u dziecka. To dolegliwość, przez którą niemowlę staje się nerwowe, rozdrażnione i płaczliwe. Jedną z najpopularniejszych obecnie metod jest zmiana zwykłej butelki do karmienia na antykolkową, która ma nieco inną budowę. Chcesz dowiedzieć się, który produkt warto kupić? W takim razie zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

Jak działa butelka antykolkowa?

Butelki antykolkowe są wyposażone w wentyl powietrza i torebkę do karmienia. Tego typu produkty mają lekko wygięty kształt, nie są idealnie proste jak zwykłe modele. Ich największą zaletą jest to, że znacząco zmniejszają ilość powietrza połykanego przez niemowlę podczas karmienia. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsza butelka antykolkowa nie zapobiega w 100% kolkom, jednak przeważnie działa na tyle skutecznie, że maluch nie cierpi z powodu bólów brzuszka i uczucia dyskomfortu po jedzeniu. Produkt ten może dodatkowo zmniejszyć prawdopodobieństwo ulewania się dziecku po posiłku, a także pojawienia się nieprzyjemnej infekcji uszu.

Co prawda modele antykolkowe są nieco droższe niż te zwykłe, jednak polecamy ich zakup rodzicom, których dzieci często cierpią z powodu kolek. Dzięki specjalnym butelkom niepotrzebne może okazać się podawanie maluchowi specjalnych preparatów eliminujących pęcherzyki powietrza w układzie pokarmowym (co nierzadko sprawia rodzicom kłopot).

 

Materiał wykonania

Aby wybrać dobrą butelkę antykolkową dla pociechy, musimy przede wszystkim sprawdzić to, z jakiego materiału została wykonana. Zazwyczaj jest to polipropylen. Istotne jest to, aby nie miał on w składzie toksycznych i niebezpiecznych dla tak małych dzieci substancji. Chodzi tutaj głównie o BPA oraz BPS (Bisfenol A i Bisfenol S). Wspomniane składniki mogą doprowadzić m.in. do nieodwracalnych zmian w układzie hormonalnym (co nierzadko prowadzi do otyłości), szybszego rozwoju zmian nowotworowych w organizmie, a także zaburzeń w rozwoju narządów rodnych. Podejmując decyzję, jaką butelkę antykolkową wybrać, nie możemy więc zwracać uwagi jedynie na cenę.

 

Pojemność

Pojemność produktów może być różna, najczęściej wynosi od 80 ml do ponad 300 ml. Małe modele są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, do ok. 4 miesiąca życia. Większe butelki, o pojemności ponad 200 ml, są idealne dla nieco starszych niemowląt, do 1. roku życia. Również z pomocą 300 ml produktów możemy karmić maluchy, najlepiej po ukończeniu przez nie 8. miesiąca życia.

 

Kształt

Wspomnieliśmy wcześniej, że przeważnie antykolkowe butelki nie są idealnie proste. Znaczna większość z nich jest wyprofilowana tak, że stopniowo zwęża się ku górze. Są również modele wygięte w łuk. Najważniejsze jest to, żeby podczas podawania pokarmu dziecko nie połykało zbyt dużej ilości powietrza, ponieważ wtedy znacząco wzrasta prawdopodobieństwo, że po posiłku pojawi się u niego bolesna kolka.

 

Sposób działania

Na sposób działania modeli antykolkowych wpływa ich budowa. Zwykle w takich butelkach znajdziemy system, który tworzy oddzieloną komorę wewnątrz smoczka wypełnionego szczelnie pokarmem (niezależnie od pozycji, w jakiej trzymamy produkt). Powietrze nie miesza się z mlekiem pobieranym przez niemowlę, ponieważ jest wypychane do środka butelki i oddzielane od pokarmu.

 

Mycie

Z pewnością każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że butelka do karmienia zawsze powinna być czysta. Niektóre osoby obawiają się, że z uwagi na nietypowy kształt, produkt antykolkowy trudno będzie umyć. Nie do końca jest to jednak prawda, ponieważ w większości modele te mają odkręcane dno i na tyle szeroką szyjkę, że bez wątpienia uda nam się włożyć do środka gąbkę czy zmywak na długiej rączce. W zależności od producenta część butelek można też poddawać parowej sterylizacji, czyli wygotować przez kilka minut we wrzątku, ewentualnie w specjalnym środku sterylizującym. Jeśli nie lubimy myć naczyń ręcznie, poszukajmy modelu, który możemy bez przeszkód włożyć do zmywarki.

Smoczek

Dołączony do butelki smoczek, z pomocą którego niemowlę będzie ssać mleko, powinien być miękki. Do produkcji tego elementu wykorzystuje się przeważnie silikon, ponieważ jest delikatny i często w dotyku przypomina maluchom pierś mamy. Takie smoczki według specjalistów są lepsze niż kauczukowe, ponieważ wyróżniają się większą elastycznością, a do tego nie mają charakterystycznego zapachu ani smaku.

 

Design

Choć to, jak wygląda produkt, nie jest najważniejsze, to również może mieć wpływ na to, jaka butelka antykolkowa jest najlepsza. Wybrany przez nas model powinien być kolorowy, aby maluch zwrócił na niego uwagę i chętnie pił z niego mleko. Na szczęście tego typu produkty są na tyle różnorodne pod względem designu, że z pewnością wybierzemy estetycznie prezentującą się butelkę. Dostępne są modele w wielu wersjach kolorystycznych, na niektórych dodatkowo są ciekawie wyglądające nadruki.

 

Butelki antykolkowe w dobrych cenach

Jeśli nasze dziecko z nieznanych nam przyczyn często płacze, warto kupić mu butelkę antykolkową do karmienia. Zależnie od marki, na zakup takiego produktu wydamy od 20 zł do 50 zł (również za model o dużej pojemności). Z tego powodu nie powinniśmy obawiać się nadwyrężenia domowego budżetu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ