fbpx

Deskorolki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.23

 

Deskorolka dla początkujących Manta MSB002 Cobra to w chwili obecnej jedna z najlepszych propozycji dostępnych na rynku. Skąd to wiemy? Przeanalizowaliśmy rynek, dostępne na nim produkty i uwzględniliśmy oceny konsumentów. W ten sposób wyłoniliśmy ten i cztery inne modele. To, co wyróżnia prezentowany sprzęt, to solidne wykonanie, co sprawia, że udźwig deskorolki wynosi aż 120 kg. Ze względu na to, że model ten jest wyposażony w silnik, pozwala na szybką jazdę, również pod górkę. Jednak producent pamiętał o bezpieczeństwie dzieci i zamontował specjalny sygnał dźwiękowy, który poinformuje użytkownika o tym, że jedzie zbyt szybko. Jeśli jednak chcesz korzystać z deskorolki na zmianę ze swoim dzieckiem, polecamy Ci Skymaster Wheels 11 BT. Jest to nieco większa zabawka. Też jest wyposażona w akumulator i umożliwia szybką jazdę bez większego wysiłku. Te i inne produkty znajdujące się w zestawieniu to solidne modele, które będą cieszyć Twoje dziecko przez kilka sezonów.

 

 

Najlepsze deskorolki dla dzieci w 2023 roku

 

Chcesz zapewnić swojemu maluchowi bezpieczną zabawę? Przeczytaj nasz ranking deskorolek dla dzieci. W tym zestawieniu zaprezentowaliśmy 5 najlepszych sprzętów dostępnych obecnie w sklepach.

 

Manta MSB002 Cobra

 

Jeśli szukasz dobrej zabawki dla swojego malucha, to polecamy Ci nowoczesną deskorolkę dla początkujących Manta MSB002 Cobra. Tym, co wyróżnia sprzęt na tle innych modeli tego producenta są duże, 10-calowe koła, które zapewniają równowagę. Co więcej, element ten gwarantuje bardzo dobrą przyczepność do powierzchni w czasie jazdy.

Atutem urządzenia jest to, że może być ono używane na wielu rodzajach podłoża. Pojazd sprawdzi się na powierzchni o kącie nachylenia do 15 st., więc deskorolka posłuży Ci do podjechania na niewielkie wzniesienia. Kolejną zaletą produktu jest nowoczesny silnik o mocy 750 W. Zapewnia on nam przyjemną zabawę przez długi czas. Co więcej, wykorzystując maksymalną siłę jesteśmy w stanie poruszać się z prędkością do 12 km/h. Sprzęt należy regularnie ładować, a wydajność na pełnym akumulatorze to 12 km. Na uwagę zasługuje to, że produkt jest w stanie udźwignąć ciężar do 120 kg.

Wiele osób zdecydowało się na zakup tej zabawki dla swoich maluchów. Jest to bowiem bardzo bezpieczny model, która sygnałami dźwiękowymi poinformuje nas o przekroczonej, dopuszczalnej prędkości.

 

 

 

 

 

Skymaster Wheels 11 BT

 

Deskorolka Skymaster Wheels 11 BT to zabawka o ciekawym designie, którą mogą używać osoby w różnym wieku, również dzieci. Pojazd działa w oparciu o bardzo zaawansowaną technologię, która wykorzystuje dynamiczne zasady balansowania. Aby ruszyć, wystarczy znaleźć środek ciężkości, a następnie delikatnie przenosić ciężar naszego ciała na właściwą stronę. Na podeście znajduje się też czujnik przyśpieszenia.

Na uwagę zasługują kompaktowe wymiary produktu, co pozwala na jej swobodne przenoszenie lub nawet zabranie ze sobą w podróż. W urządzeniu znajdziemy koła o wielkości 10,5 cali. Zapewniają nam one dobrą przyczepność do każdego rodzaju podłoża, co gwarantuje nam pełnię bezpieczeństwa w czasie jazdy. W czasie przemieszczania się maksymalny kąt nachylenia powierzchni powinien nie przekraczać 20 st, aby możliwa była komfortowa jazda. Maksymalna prędkość, jaką będziemy w stanie rozwinąć to 15 km/h. Deskorolka została wykonana z plastiku ABS, który jest odporny na niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Czas potrzebny na naładowanie baterii to 180 min, po tej czynności możemy pokonać dystans do 20 km.

Opinie użytkowników są bardzo pochlebne, gdyż zabawka jest w pełni bezpieczna. Co więcej, maluchy szybko uczą się na niej równowagi.

 

 

 

 

Skymaster Wheels 6.5 BT

 

Model Skymaster Wheels 6.5 BT to elegancka, biało-różowa deskorolka, która dedykowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Koła mają wielkość 6,5 cali, co zapewnia odpowiednią przyczepność do podłoża. Dodatkowo, element ten został tak zaprojektowany, by utrzymać wagę dziecka. Dzięki temu w czasie jazdy, konstrukcja nie ulegnie awarii.

Na platformie znajduje się warstwa antypoślizgowa, która nie pozwala naszym butom ześlizgnąć się z powierzchni. Co więcej, gumowy materiał zapobiega wykonywaniu niechcianych ruchów na deskorolce. Obudowę wykonano z bezpiecznego materiału, jakim jest plastik ABS, który jest odporny na niewielkie otarcia. Maksymalna prędkość, jaką możemy rozwinąć na tym sprzęcie to 15 km/h. Czas potrzebny na naładowanie baterii to 180 min, co pozwala nam przejechać dystans do 20 km. Urządzenie posiada wbudowany alarm, który ostrzeże malca, gdy zacznie jechać zbyt szybko.

Opinie o deskorolkach dla dzieci tego producenta są bardzo pochlebne. Wielu rodziców doceniło dobre wykonanie modelu, gdyż gwarantuje to bezpieczeństwo maluchów w czasie zabawy.

 

 

 

 

Goclever City Board S6

 

Model Goclever City Board S6 to nowoczesna deskorolka dla dzieci, w wieku od 7 do 10 lat. Zabawka została wykonana z wysokiej jakości plastiku ABS, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym pojazd można bardzo prosto wyczyścić.

W urządzeniu znajduje się samobalansujący czujnik, który ułatwia maluchom poruszanie się. Dzięki temu elementowi dzieciom dużo prościej jest zachować równowagę. Na obudowie znajdziemy światła LED, które oświetlą nam drogę, a co więcej zasygnalizują innym osobom na ścieżce rowerowej, że nadjeżdżamy. Średnica kół to 6,5 cala. Taka wielkość zapewnia dobrą przyczepność do każdej powierzchni. Maksymalna prędkość, z jaką możemy się poruszać wynosi 15 km/h. Przed wyruszeniem w drogę musimy naładować baterie. Zajmuje to ok. 180 min i pozwala nam przejechać dystans do 20 km.

Zdaniem wielu rodziców ta dobra i tania deskorolka dla dzieci to model godny polecenia. Gwarantuje on maluchom dużo zabawy, a jednocześnie jest bezpieczny.

 

 

 

Goboard Standard

 

Produkt Goboard Standard to elektryczna deskorolka o ciekawym designie. Pojazd pozwoli naszym pociechom na szybkie przemieszczanie się. Aby korzystać z zabawki, należy jedynie nauczyć się zachowywać równowagę, która jest potrzebna do jazdy prosto. Jeśli chcemy skręcić, należy się nieznacznie przechylić w jedną ze stron.

Koła w tym pojeździe mają wielkość 6,5 cala, co gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża. Jest to szczególnie ważne, gdyż ze sprzętu mogą korzystać małe dzieci. Podest, na którym umieszczamy stopy został wyłożony antypoślizgową gumą, która zapewnia nam stabilność i bezpieczeństwo. Maszyna napędzana jest 2 silnikami o łącznej mocy 300 W, zatem urządzenie rozpędzi się do prędkości nawet 15 km/h. Maksymalne obciążenie urządzenia wynosi 120 kg.

Duża wydajność zabawki, która pozwala na przejechanie do 10 km na pełnym akumulatorze to główna zaleta, jaką docenili rodzice. Co więcej, produkt jest w pełni bezpieczny i jego użytkowanie nie zagraża najmłodszym.

 

 

 

 

Jaką deskorolkę dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Deskorolka to sprzęt, który z pewnością urozmaici wolny czas naszego dziecka. Choć z lat 90-tych pamiętamy głównie krótke, drewniane modele, obecnie na rynku znaleźć możemy wiele bardziej nowoczesnych wariantów. Z tego powodu zakup odpowiedniej deskorolki może się okazać dość trudny, zwłaszcza jeśli ma być ona przeznaczona dla naszego malucha. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który odpowie na pytanie – jaką deskorolkę dla dzieci wybrać.

Rodzaje

Deskorolki dostępne w sklepach różnią się od siebie kształtem i przeznaczeniem. Choć niektóre modele wyglądają podobnie, zbudowane zostały w zupełnie inny sposób, dlatego należy im się dokładnie przyjrzeć. Możemy na przykład wyróżnić deskorolki do zjazdów z gór, do jazdy po ulicy czy w skateparku. Każda z nich cechuje się innymi parametrami. W sklepach znajdziemy następujące typy deskorolek:

Cruiser – nieco dłuższe od klasycznego typu. Wariant ten posiada tył ścięty pod kątem prostym lub w kształcie latawca, natomiast przód jest stosunkowo spiczasty. Taki kształt deski pozwala na komfortową jazdę po ulicy i umożliwia wykonywanie ostrych skrętów. Model ten nie sprawdzi się do wykonywania trików ze względu na rozstawienie trucków.

Fishboard – bardzo popularny model wśród dzieci. Kształt takiej deski przypomina rybę, co zachęca malucha do zabawy. Dokładne wyprofilowanie decka oraz miękkie trucki doskonale sprawdzą się do jazdy po chodniku czy ulicy.

Klasyczne – posiada w miarę wypośrodkowane parametry. Taki model doskonale sprawdzi się do jazdy po ulicy oraz w skateparku. Rozstaw kółek oraz łożyska pozwala na wykonywanie tricków na rampach. Dobrze jest wybrać kółka średniej grubości, które nie będą się szybko ścierać, a jednocześnie zapewnią komfort jazdy.

Longboard – obecnie najpopularniejszy model deskorolki. Taki wariant przeznaczony jest do slalomów oraz zjazdów z gór, dlatego doskonale sprawdzi się na szerokich ulicach. Deskorolka ta jest, jak sama nazwa wskazuje, bardzo długa oraz wąska. Opływowy kształt oraz miękkie kółka pozwalają na osiągnięcie dużej prędkości.

Mountainboard – przeznaczona do zjazdów i slalomów w terenie. Duże koła z oponami zapewniają amortyzację w trakcie jazdy po nierównym terenie. Specjalne mocowania na nogi zapewniają stabilność. Według wielu konsumentów taka deska jest doskonałym, letnim zamiennikiem snowboardu.

 

Szerokość

Wybór odpowiedniej deskorolki jest bardzo ważny, szczególnie jeśli myślimy o zakupie modelu dla naszego dziecka. Powinna być ona dopasowana do preferencji malucha oraz jego wieku. Ze względu na szerokość wyróżniamy deski w kilku rozmiarach: od 18,5 cm do 20,5 cm. Dzieciom zdecydowanie lepiej będzie się jeździć na modelach węższych, które są mniej wymagające i bardziej skrętne.

 

Długość

Oprócz szerokości koniecznie zwróć uwagę na samą długość deski. Zwykle w sklepach znajdziemy modele, których wartość ta mieści się w granicach od 78 cm do 81 cm.

 

Rozmiar, a wiek dziecka

Deskorolka to sprzęt, który musi być dopasowany do wieku, wzrostu, rozmiaru buta oraz preferencji użytkownika. Maluchy w wieku 5-6 lat powinny zaczynać od fishboardów. Takie modele są bardzo wygodne podczas jazdy po płaskim terenie, jak np. chodnik. Choć nie są one przeznaczone do wykonywania tricków, dziecko nauczy się podstawowych zasad jazdy na desce oraz utrzymywania odpowiedniej, stabilnej pozycji. Starszym użytkownikom w wieku ok. 10 lat polecamy deskorolki klasyczne. Na takich nauczą się prostych tricków oraz podskoków. W zależności, czy dziecku zależy bardziej na podskokach czy jeździe slalomem, zakup kolejnej deski powinien być przedyskutowany z rodzicem.

Pamiętaj, że w przypadku nizinnych, płaskich terenów, mountainboardy nie sprawdzą się dobrze. Same longboardy dają najwięcej przyjemności z jazdy w trakcie nabrania dużej prędkości, więc odradzamy zakup tego modelu dla najmłodszych.

 

Trucki – jaka deskorolka dla dzieci jest najlepsza?

Trucki to metalowe lub aluminiowe elementy budowy deski. Te części są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, jak uderzenia czy otarcia oraz piach i kurz. Do nich właśnie przykręca się kółka.

Kółka

Najlepsza deskorolka dla dzieci to model dostosowany do wymagań malucha. Na komfort jazdy na desce duży wpływ mają same kółka. Mogą być one plastikowe lub kauczukowe. Te pierwsze najczęściej dostępne są w fishboardach i są bardzo podatne na ścieranie. Ponadto, takie kółka są dość hałaśliwe. Zdecydowanie lepsze są modele kauczukowe o średniej miękkości. Zwykle średnica kółek wynosi ok. 50 mm, grubość natomiast ok. 30 mm. Dla dzieci polecamy zakup deskorolki z większymi kołami, dzięki czemu nauka jazdy będzie prostsza i przyjemniejsza.

 

Twardość

Jeśli chodzi o twardość kółek, jest ona przedstawiana za pomocą skali. W sklepach znajdziemy modele, których wartość ta wynosi 100 A, co oznacza, że kółka są średniej twardości. Miękkie to natomiast modele z przedziału od 92 A do 99 A. Twarde kółka to te od 100 A wzwyż.

 

Deskorolki dla dzieci w dobrych cenach

Cena deskorolek zależy od ich jakości wykonania oraz rodzaju. Najtańsze to fishboardy, za które zapłacimy już ok. 30 złotych. Najdroższe będą modele dla zawodowców, jak np. mountainboardy oraz longboardy. Cena takiego produktu przekracza 700 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ