fbpx

Ranking 5 najlepszych detektorów tętna płodu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Detektory tętna płodu – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Po dokładnej analizie rynku udało nam się znaleźć najlepszy detektor tętna płodu. Też jesteś ciekaw wyników? Jest to Miniland SweetBeat ML89195. Prezentowany sprzęt nie tylko pozwala nam posłuchać tętna nienarodzonego dziecka, ale ma także szereg innych funkcji, które mogą okazać się bardzo użyteczne. Jest to na przykład kontrola długości skurczów w momencie, kiedy zbliżamy się do porodu. To kompaktowe urządzenie możemy łatwo spakować do torebki i zabrać ze sobą w każde miejsce. Sprzęt daje nam możliwość słuchania bicia serca dziecka już od pierwszego trymestru ciąży. Co więcej, po ściągnięciu specjalnej aplikacji możemy nagrywać i ponownie odsłuchiwać tętna malucha. Bardzo dużą popularnością cieszy się również Jumper Angelsounds Jpd-100S, sprzęt, którego obsługa jest bardzo łatwa. Z pomocą pokrętła mamy możliwość regulowania głośności tętna malucha, a do zestawu dołączone są słuchawki.

5 najlepszych detektorów tętna płodu. Opinie w 2024 roku

 

Po zapoznaniu się z poradnikiem zapewne chcesz przeczytać ranking detektorów tętna płodu. Umieszczone w nim produkty zostały starannie wybrane, aby zadowolić przyszłych rodziców.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt nie tylko pozwala nam na słuchanie tętna dziecka, ale ma inne funkcje na przykład kontrolowanie skurczów, wysokości szyjki macicy a po przeprowadzonym badaniu mamy też wgląd w wykresy. Produkt ma kompaktowe wymiary, więc możemy go ze sobą wszędzie zabrać.

Wady

Produkt nie został wyposażony w słuchawki. Dlatego dźwięki wydobywające się z urządzenia mogą być czasem niewyraźne, ponieważ małe głośniki nie mają zbyt dużej mocy.

Podsumowanie

Jest to detektor, do którego możemy ściągnąć za darmo aplikację na telefon. Wszystkie informacje oraz wykresy tętna znajdziemy właśnie w aplikacji. Ten wielofunkcyjny produkt bardzo dobrze spełnia swoje zadanie i działa bez przerwy przez 3 godziny.

Drugi wybór

Zalety

Mamy możliwość regulowania głośnością odsłuchiwanego dźwięku. Jest to kompaktowy produkt, który nie zabiera zbyt dużo miejsca w szafie. Jest on bardzo prosty w obsłudze, a na jego obudowie znajduje się tylko pokrętło oraz przycisk.

Wady

Aplikacja, którą ściągamy na telefon nie zawsze od razu wykrywa tętno, mimo że je słyszymy. Jeżeli chodzi o dołączone do zestawu słuchawki, to nie są one kompatybilne z każdym smartfonem.

Podsumowanie

Dzięki specjalnej aplikacji możemy kontrolować tętno dziecka w telefonie. Jest to sprzęt, który spełnia normy Unii Europejskiej. Potwierdzają one, że produkt wysyła fale o niskim poziomie, dzięki czemu nie są one w stanie zaszkodzić dziecku.

Rozważ też

Zalety

Jest to urządzenie, które pozwala na domowe odsłuchiwanie tętna już od 10 tygodnia ciąży. Głowica tego produktu jest bardzo czuła, więc znalezienie tętna jest bardzo łatwe. Niwelowanie szumów sprawia, że ze słuchawek słyszymy wyłącznie tętno bez szumów.

Wady

Kabel, który prowadzi od głowicy do korpusu sprzętu, nie jest zbyt solidnie wykonany. Dlatego może się zdarzyć, że zauważymy na nim małe pęknięcia.

Podsumowanie

Prezentowany detektor pozwala nam na bardzo wczesne, samodzielne odsłuchiwanie tętna dziecka. Baterie działają przez około 30 godzin, więc nie będziemy musieli szybko ich wymieniać. Jest to bardzo czuły produkt, który umożliwia nam kontrolowanie tętna malucha.

 

1. Miniland Baby Detektor tętna płodu sweetBeat ML89195

 

Miniland SweetBeat ML89195 to urządzenie, które pozwala na wykrywanie bicia serca dziecka już od pierwszego trymestru. Jest to możliwe dzięki wysyłanym przez detektor falom dźwiękowym oraz efektowi Dopplera. Detektor umożliwia słuchanie tętna płodu, a także pokazuje nam wykres rytmu serca.

Detektor monitoruje wagę, wysokość dna macicy, ruchy płodu, a w końcowej fazy ciąży kontroluje długość skurczów i ich częstotliwość. Po 2,5 godzinach ładowania, sprzęt działa przez 3 godziny. Wskaźnik pomiaru naładowania pokazuje nam, jeżeli akumulator jest bliski rozładowania. Jest to kompaktowe urządzenie, które możemy włożyć do torebki.

Wielu rodziców doceniło to, że istnieje możliwość ściągnięcia aplikacji o nazwie eMyBaby. Pozwala nam ona na nagrywanie tętna płodu oraz odsłuchanie go nawet bez potrzeby wyciągania słuchawek. W zestawie znajdziemy również żel przewodzący dźwięki. Jest to produkt chwalony za bardzo łatwą obsługę oraz kompaktowe wymiary, dzięki którym możemy skorzystać ze sprzętu w każdym momencie.

Detektor tętna płodu Miniland SweetBeat 89195 ma wymiary: 8 cm x 5 cm, a jego waga jest równa 75,8 g. Model ma łączność Bluetooth (zasięg do 5 m).

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Prezentowany sprzęt wykorzystuje fale ultradźwiękowe, jak również efekt Dopplera. Jest to w pełni bezpieczna metoda dla mamy i dziecka.

Funkcjonalność: Urządzenie posłuży nam nie tylko do monitorowania tętna maluszka, ale też pozwoli na kontrolę rozwoju dziecka. Będziemy mogli sprawdzać, jakie zmiany zaszły w naszym organizmie – mamy dostęp do informacji na temat wagi, ruchów płodu, ciśnienia tętniczego czy położenia dna macicy.

Aplikacja eMyBaby: Jeśli kupimy prezentowany detektor, otrzymamy dostęp do aplikacji mobilnej eMyBaby. Ma ona wiele ciekawych funkcji. W programie można zapisywać terminy badań ciążowych, monitorować długość trwania skurczów czy nagrywać i zapisywać komentarze na temat własnych odczuć dotyczących ciąży.

Kompaktowe wymiary: Produkt ma niewielkie wymiary, więc można go zabrać ze sobą właściwie wszędzie.

Łatwa obsługa: Do zakupu Miniland SweetBeat 89195 zachęca łatwa obsługa sprzętu.

 

Wady

Brak słuchawek: W zestawie nie ma słuchawek, a dźwięk jest odsłuchiwany za pomocą telefonu. Nie każdemu podoba się takie rozwiązanie.

 

 

 

 

2. Angelsounds Detektor Tętna Płodu JPD-100S Mini

 

Jumper Angelsounds Jpd-100S to dobry i tani detektor tętna płodu, który spełnia wszystkie unijne normy. Mamy więc pewność, że jest on zupełnie bezpieczny dla nienarodzonego dziecka. Sprzęt jest skonstruowany w taki sposób, że możemy nagrywać tętno malucha czyli bicie jego serca. Wszystkie nagrania możemy zachować w specjalnej aplikacji, którą ściągamy za darmo.

Do zestawu zostały dołączone słuchawki oraz żel, dzięki którym ultradźwięki szybko wykrywają tętno. Warto wspomnieć, że poziom ultradźwięków jest bardzo niski, więc nie musimy martwić się o zdrowie malucha. Jest to detektor odporny na zakłócenia zewnętrzne, więc to, co słyszymy to jedynie ruchy dziecka oraz bicie jego serca.

Jest to kompaktowy oraz lekki produkt. Obsługa sprzętu jest bardzo łatwa. Ma on jedynie jeden przycisk, który jest włącznikiem i wyłącznikiem. Pokrętło służy do regulowania głośności. Dodatkowe wejście audio umożliwia dwóm osobom na równoczesne odsłuchiwanie bicia serca. Produkt jest chwalony za bezpieczeństwo, jakie oferuje maluchowi.

Jumper Angelsounds JPD-100S to bardzo dobry detektor tętna płodu do 150 zł. Wymiary sprzętu to: 10,4 cm x 5 cm x 7 cm, a jego waga jest równa 69,5 g.

 

Zalety

Regulacja głośności: Rodzic słuchający tętna dziecka, może regulować głośność dźwięku. To daje pewność, że nie umknie mu żaden, nawet najdrobniejszy szczegół. Warto dodać, że regulacja głośności dźwięku nie stanowi większego problemu.

Możliwość nagrania tętna maluszka: Istnieje możliwość podłączenia sprzętu do komputera. W efekcie można nagrać na komputer bicie serca naszego maluszka, co z pewnością będzie świetną pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dziecka.

Bez zakłóceń: Producent zapewnia, że w trakcie odsłuchiwania dźwięku nie ma żadnych zakłóceń w postaci pogłosów czy szumów. Model ma solidną konstrukcję, która zapobiega takim sytuacjom.

Urządzenie medyczne: Detektor tętna Jumper Angelsounds JPD-100S to urządzenie medyczne z Międzynarodowym Certyfikatem MED-CERT. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa użytkowania.

 

Wady

Kompatybilność słuchawek: Konsumenci zwracają uwagę na to, że dołączone do zestawu słuchawki nie są kompatybilne z każdym urządzeniem.

 

 

 

 

3. Detektor tętna płodu Brael UDT-20SD

 

Chcielibyśmy zaprezentować detektor tętna płodu Brael UDT-20SD. Jest to sprzęt o wysokiej czułości, który bardzo szybko wyczuwa bicie serca. Jego zaletą jest możliwość używania detektora już od 10 tygodnia ciąży. Jest to jeden z niewielu sprzętów, który pozwala nam na tak szybkie odsłuchiwanie tętna.

Urządzenie zapewnia czysty dźwięk, więc oprócz tętna czyli bicia serca nie słyszymy żadnych szumów, które mogą nam przeszkadzać. Akumulator działa bez ładowania około 30 godzin, a niski poziom baterii jest sygnalizowany lampką. Duża głowica pozwala nam na szybkie znalezienie tętna.

Urządzenie ma również pokrętło, umożliwiające nam szybką regulację głośności. Jest to kompaktowy produkt, który możemy zabrać ze sobą w każde miejsce. Do zestawu dołączono żel oraz ładowarkę. Użytkownicy najbardziej zadowoleni z faktu, że urządzenie jest czułe. Doceniają również możliwość wczesnego używania detektora.

Detektor tętna płodu Brael UDT-20SD jest zasilany akumulatorowo. Czas pracy baterii wynosi do 30 h.

 

Zalety

Czuła głowica: Model wyposażono w bardzo czułą głowicę, co oznacza, że znalezienie tętna dziecka nie zajmuje dużo czasu.

Sygnalizacja stanu baterii: Wielu rodziców docenia to, że jesteśmy informowani o poziomie stanu baterii. W ten sposób wiemy, kiedy należy naładować akumulator, co chroni nas przed brakiem możliwości skorzystania ze sprzętu z powodu rozładowania baterii.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie otrzymujemy torbę, która umożliwia bezpieczne przechowywanie sprzętu i chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Komplet zawiera też żel USG.

 

Wady

Kabel: Wykonując test detektorów tętna płodu Brael UDT-20SD, część użytkowników zauważyło, że kabel nie jest solidnie wykonany. Z tego też powodu warto szczególnie uważać na ten element podczas użytkowania sprzętu.

 

 

 

 

4. Detektor Tętna Płodu BabySound A

 

Contec BabySound A to urządzenie z dwoma wejściami audio, dzięki którym oboje rodziców może jednocześnie odsłuchiwać tętna dziecka. Mamy taką możliwość od 16 tygodnia ciąży. Sonda jest bardzo czuła, więc odnalezienie tętna przebiega sprawnie. Jest to urządzenie, które ma certyfikat CE.

Jest to kompaktowy produkt, więc zapakowanie go do torebki i zabranie w każde miejsce nie jest problemem. Sprzęt jest zasilany bateriami, a w zestawie znajdują się dwie, więc możemy używać detektora od razu po zakupie.

Do zestawu zostały dołączone również słuchawki. Jest to produkt, który odznacza się bardzo łatwą obsługą. Ma on jedynie jeden przycisk, który służy do włączania i wyłączania. Opinie o detektorze tętna płodu tej marki są pozytywne. Użytkownicy najbardziej chwalą detektor za możliwość szybkiego znalezienia tętna. Internauci doceniają również fakt, że sprzęt jest kompaktowy, więc można go przechowywać w każdym miejscu.

Contec BabySound A to detektor tętna płodu o wymiarach: 11 cm x 5,5 cm x 1,6 cm, a jego waga wynosi 80 g. Sprzęt jest zasilany bateriami.

 

Zalety

Skuteczność i bezpieczeństwo: Możemy mieć pewność, że użytkowanie urządzenia jest w pełni bezpieczne, a ukazane na ekranie dane są miarodajne. Prezentowany model ma certyfikat CE dla urządzeń medycznych potwierdzający zgodność z dyrektywą Unii Europejskiej: 93/42/EEC.

Podwójne wyjście audio: Detektor wyposażono w podwójne wyjście audio, co pozwala na odsłuch tętna płodu przez dwoje rodziców jednocześnie.

Łatwa obsługa: Urządzenie jest łatwe w obsłudze, więc z jego użytkowaniem poradzi sobie każdy rodzic.

 

Wady

Baterie: Sprzęt jest zasilany bateriami. Dołączone do zestawu akumulatorki stosunkowo szybko się wyczerpują.

Zarysowania: Obudowa modelu nie jest wykonana z najtrwalszych materiałów, więc na jej powierzchni mogą pojawić się zarysowania.

 

 

 

 

5. Detektor Tętna Płodu Sonoline B

 

Contec Sonoline B pozwoli nam na samodzielne zmierzenie oraz odsłuchanie tętna płodu. Jest to prostsza wersja sprzętu, który znajdziemy w gabinecie ginekologa. Detektor jest bardzo czuły oraz umożliwia bardzo szybkie znalezienie tętna dziecka. Specjalnie zbudowana głowica sprawia, że odsłuch jest precyzyjny, a także pozbawiony szumów.

Tętno możemy monitorować już od 12 tygodnia ciąży. Sprzęt jest uznany za produkt medyczny. Spełnia on normy Unii Europejskiej i w żaden sposób nie zagraża on dziecku. Detektor ma bardzo duży oraz czytelny wyświetlacz, na którym pokazane są wszystkie informacje na temat tętna dziecka.

Jest to proste urządzenie, co zostało doceniane przez wielu przyszłych rodziców. Wspominają oni również o niewielkich gabarytach, dzięki którym produkt nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a także możemy go łatwo przenosić. Wejście słuchawkowe umożliwia nam podłączenie słuchawek, dzięki czemu dźwięk tętna jest o wiele wyraźniejszy.

Detektor tętna płodu Contec Sonoline B jest sprzedawany w zestawie z żelem i bateriami. Dokładność pomiaru wynosi do 3 uderzeń na minutę.

 

Zalety

Automatyczne wyłączanie: Wielu użytkowników docenia to, że sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączania.Opcja ta pozwala oszczędzić energię, a w konsekwencji także czas i pieniądze (nie trzeba co chwilę kupować baterii).

Kompaktowe wymiary: Model ma niewielkie wymiary, więc możemy go mieć zawsze pod ręką.

 

Wady

Wyświetlacz: Podświetlany na niebiesko wyświetlacz LCD jest stosunkowo mały, dlatego odczytanie z niego informacji może sprawiać niektórym osobom problemy.

Głośnik: Nieliczne osoby wskazują, że wbudowany głośnik nie jest najlepszej jakości.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki detektor tętna płodu kupić?

 

Z pomocą detektora przyszła mama może posłuchać bicia serduszka swojego dziecka w domu. Takie urządzenie jest bezpieczne i nie wpływa negatywnie na zdrowie malucha ani kobiety, dlatego wciąż zyskuje na popularności. Nasz krótki poradnik jest pełen podpowiedzi o tym, jak znaleźć właściwy dla siebie sprzęt. Zachęcamy więc do zapoznania się z tą częścią artykułu.

Czym jest detektor tętna płodu?

Detektor tętna płodu to niewielkie urządzenie, za sprawą którego można usłyszeć i kontrolować bicie serca nienarodzonego jeszcze dziecka. Z uwagi na to, że na rynku dostępne są modele do użytku domowego, nie musimy wychodzić do lekarza, aby upewnić się, że z maluchem jest wszystko w porządku (choć w razie konieczności z wizytą u ginekologa nigdy nie należy zwlekać). Tego typu produkty nazywa się też Dopplerami, to prostsze wersje kardiotokografów (KTG) umożliwiających badanie skurczów i tętna.

Działanie detektorów oparte jest na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych oraz efektu Dopplera. Urządzenia te są przeznaczone nie tylko dla kobiet w ciąży, ale również osób prowadzących szkoły rodzenia, położnych i lekarzy ginekologów (zwłaszcza bardziej funkcjonalne sprzęty z drukarką, przystosowane do pracy ciągłej).

 

Zasilanie

Produkty służące do słuchania bicia serca dziecka są zasilane bateriami. Z tego względu konieczne jest regularne ładowanie akumulatora, aby móc w każdej chwili korzystać z urządzenia. Najlepszy detektor tętna płodu jest wyposażony we wskaźnik poziomu naładowania baterii, który informuje nas, kiedy produkt trzeba podłączyć do ładowarki. Praktyczną opcją jest też automatyczne wyłącznie sprzętu, kiedy nie jest używany przez dłuższy czas.

 

Jakość dźwięku

Dostępne na rynku urządzenia mogą być wyposażone jedynie w wejście słuchawkowe lub parę niewielkich głośników. Budowa produktu może mieć istotny wpływ na jakość słyszanych dźwięków, a więc w dużej mierze też na to, jaki detektor płodu jest najlepszy. Profesjonalne sprzęty dla lekarzy często wyposażone są w technologię redukcji szumów, aby nic nie zakłóciło badania. Nawet jeśli wybierzmy model o doskonałych parametrach, nie zawsze będziemy mogli od razu usłyszeć bicia serca płodu, ponieważ dużo zależy od tego, w jakiej pozycji dziecko się ułożyło.

 

Bezpieczeństwo

Wybrany przez nas detektor musi mieć stosowne certyfikaty, takie jak CE oraz atesty najważniejszych medycznych organizacji. Urządzenie niespełniające podstawowych norm nie jest bezpieczne w użytkowaniu, poza tym nie możemy mieć pewności, że działa prawidłowo. Podjęcie decyzji, jaki detektor tętna płodu wybrać, nie jest łatwe. Wielu specjalistów przekonuje, że przed zakupem takiego urządzenia warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Wszystko po to, aby zyskać pewność, że wybrany sprzęt nie wpłynie negatywnie na rozwój dziecka.

 

Wyświetlacz

Sprzęty, których używają lekarze i położne, zazwyczaj mają duży wyświetlacz LCD, na którym pojawia się częstotliwość tętna płodu. Modele do domowego użytku rzadko są zbudowane w taki sposób, jednak nie powinniśmy traktować tego jako wadę. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności prawdopodobnie nie potrafilibyśmy rozszyfrować z wyświetlanych liczb lub wykresu, czy serce malucha bije we właściwym rytmie. To mogłoby wywołać u przyszłej mamy stres, który odczuwa także dziecko.

Wymiary

Biorąc pod uwagę to, że detektory tętna płodu są niewielkie, można je z łatwością utrzymać w dłoni. Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają też, że produkt możemy zawsze nosić przy sobie i bez przeszkód zabrać w dłuższą podróż. Sama głowica musi być jednak stosunkowo duża i mieć odpowiedni kształt, aby dobrze przylegała do brzucha. Daje to gwarancję precyzyjnego odsłuchu i możliwości szybkiego znalezienia tętna malucha.

 

Żel USG

Zanim sięgniemy po detektor, musimy posmarować skórę specjalnym żelem USG przewodzącym ultradźwięki. Sprawdźmy, czy taki preparat został dołączony do urządzenia. Jeśli tak, od razu po zakupie będziemy mogli przekonać się, jak działa urządzenie.

 

Detektory tętna płodu w dobrych cenach

Za prosty detektor tętna płodu zapłacimy nie więcej niż 400 zł. Stosunkowo niska cena za tego typu produkty sprawia, że coraz więcej rodziców decyduje się na ich zakup. Sprzęty dla lekarzy są droższe, ale jednocześnie dokładniejsze. Takie urządzenie to wydatek rzędu minimum 1500 zł. To niezbędny element wyposażenia gabinetu ginekologicznego i oddziału położniczego, który może uratować życie dzieci i ich mam.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ