fbpx

Ranking 9 najlepszych domków ogrodowych dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Domki ogrodowe dla dzieci – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Domek dziecięcy w ogrodzie to bardzo dobry pomysł na miejsce do zabawy dla naszych pociech, zarówno mniejszych, jak i większych. Jeśli mamy dużo wolnej przestrzeni w ogrodzie to produkt będzie doskonałym dodatkiem do placów zabaw. Na podstawie opinii konsumentów udało się stworzyć ranking. Według niego najbardziej popularnym modelem jest Drewniany Domek Ogrodowy dla Dzieci 4IQ Tomek ze Ślizgiem. Jest to solidny produkt, który wyposażono w zjeżdżalnię. Dzieci chętnie się w nim bawią, ponieważ swoją wysokością imituje domki na drzewie. Rodzice chwalą prosty i szybki montaż. Następnym produktem, który cieszy się dużą popularnością, jest Domek Ogrodowy Smoby Friends 810200 z Dzwonkiem i Kuchnią. Jest to model wielofunkcyjny, dobrze zabezpieczony przed działaniem promieniowania słonecznego, więc jego kolory nie płowieją.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Domek zamocowano na solidnych palach. Modułowa konstrukcja ułatwia montaż i pomalowanie każdego elementu oraz zmianę jego ustawienia. Dodatkowo drewno jest zaimpregnowane środkiem, który nie jest szkodliwy dla dzieci.

Wady

Mimo że domek jest zaimpregnowany, to po upływie dłuższego czasu należy ponownie go pomalować impregnatem, co jednak zajmuje sporo czasu.

Podsumowanie

Zakup modelu to inwestycja na lata. Producent zadbał, aby produkt był wykonany zgodnie z wyznaczonymi normami. Do produkcji ogrodowej zabawki użyto sosnowego drewna certyfikowanego. Jest to odpowiedni produkt dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Drugi wybór

Zalety

Zabawka ma duże wymiary, dlatego może z niej korzystać kilkoro dzieci jednocześnie, co gwarantuje większą radość. Producent zadbał o wiele szczegółów, takich jak: dzwonek, akcesoria kuchenne i żywnościowe, doniczkę z kwiatami, otwierane okna.

Wady

Jako wadę wielu rodziców wskazało tylne drzwi. Otwierają się jedynie w dolnej części, co utrudnia wychodzenie na zewnątrz większym dzieciom.

Podsumowanie

Model jest bardzo solidnie wykonany, a jego konstrukcja stabilna. Zabawka jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, każdy element pokryto powłoką, która chroni przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Domek przeznaczony jest do samodzielnego montażu.

Rozważ też

Zalety

Domek wykonano z tworzywa sztucznego, które dodatkowo pokryto warstwą anti – UV, więc mocne kolory nie blakną na słońcu. Zabawkę wyposażono w drabinę antypoślizgową ułatwiającą wspinanie się do środka oraz zjeżdżalnię, która sprawia dzieciom dużo radości.

Wady

Część rodziców uważa, że montaż modelu jest skomplikowany i trzeba na tę czynność poświęcić więcej czasu, najlepiej robić to w dwie osoby.

Podsumowanie

Domek ma kilka okien prostokątnych i jedno okrągłe, które umożliwiają zabawę na przykład w chowanego. Wymiary produktu to: 165 cm x 120,5 cm x 120 cm. Z domku jednocześnie może korzystać 2 - 3 dzieci.

 

 

9 najlepszych domków ogrodowych dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Domek ogrodowy jest ciekawym pomysłem na zastąpienie namiotu z zabawkami. Poniżej przedstawimy ranking domków ogrodowych dla dzieci, w którym znalazły się produkty dobrej jakości w przystępnej cenie.

 

Domek ogrodowy drewniany dla dzieci

 

1. Drewniany Domek Ogrodowy dla Dzieci 4IQ Tomek ze Ślizgiem

 

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości zabawce, warto zwrócić uwagę na Drewniany Domek Ogrodowy dla Dzieci 4IQ Tomek ze Ślizgiem. Model zamocowano na solidnych palach. Dla większej radości dzieci wyposażono go w zjeżdżalnię, za pomocą której maluch może sprawnie opuścić teren zabawy.

Ten dobry domek ogrodowy dla dzieci ma konstrukcję modułową, co oznacza, że większość elementów jest już zmontowana. Każdy poszczególny element jest impregnowany bezchromowym środkiem, który nie wchodzi w reakcję ze środkami do malowania drewna. Model wykonano z certyfikowanego drewna sosnowego, które jest odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Konsumenci w opiniach wskazują, że opisywany drewniany domek ogrodowy dla dzieci to jeden z najlepszych modeli. Maluchy chętnie bawią się w nim, ponieważ swoją wysokością doskonale imituje domki na drzewie. Rodzice uważają, że montaż produktu jest łatwy.

 

 

 

 

Domek ogrodowy plastikowy dla dzieci

 

2. Domek Ogrodowy Smoby Friends 810200 z Dzwonkiem i Kuchnią

 

W zestawieniu znalazł się Domek Ogrodowy Smoby Friends 810200 z Dzwonkiem i Kuchnią. Jest to domek dla dzieci, w którym otwierają się wszystkie okna i drzwi. Oprócz tego w jego wyposażeniu są również: Pergole i skrzynia na kwiatki, akcesoria żywnościowe i kuchenne, a także dzwonek elektroniczny, który bardzo podoba się dzieciom.

Prezentowany plastikowy domek ogrodowy dla dzieci jest odpowiedni dla maluchów powyżej 3. roku życia. Wymiary produktu wynoszą: 212 cm x 172 cm x 157 cm. Warto wspomnieć, że ogrodowa zabawka nie utraci żywych kolorów, ponieważ wykonano ją z materiału pokrytego powłoką anty- UV.

Użytkownicy chwalą produkt przede wszystkim za bogate wyposażenie oraz atrakcyjny wygląd. Dzieci mogą bezpiecznie bawić się w plastikowym ogrodowym domku, gdyż jego konstrukcja jest wytrzymała i stabilna.

 

 

 

 

Domek ogrodowy dla dzieci ze zjeżdżalnią

 

3. Domek na Palach, Plac Zabaw Zjeżdżalnia 150 cm Smoby 810800

 

Domek na Palach, Plac Zabaw Zjeżdżalnia 150 cm Smoby 810800 to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Producent zapewnia, że jest to produkt w pełni bezpieczny dla naszych pociech z uwagi na to, że spełnia normy CE i ma wszelkie niezbędne atesty.

Wymiary domku ogrodowego dla dzieci ze zjeżdżalnią wynoszą: 260 cm x 160 cm x 197 cm. Każdy element konstrukcji zabezpieczono przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, jest to gwarancją trwałości kolorów. Do domku dołączono zjeżdżalnię o długości 150 cm.

Z opinii użytkowników wynika, że warto zainwestować w opisywany produkt, ponieważ pale, na których stoi domek wykonano z litego drewna, co zapewnia stabilną konstrukcję. Jest to również idealne miejsce do letnich zabaw na świeżym powietrzu. Ustawiona na wysokości około 70 cm platforma gwarantuje świetny widok i imituje domek na drzewie.

 

 

 

 

Tani domek ogrodowy dla dzieci

 

4. Domek z Tarasem Mochtoys D-10839

 

Jeśli szukasz produktu, który wyróżnia się wyrazistymi kolorami, to Domek z Tarasem Mochtoys D-10839 będzie odpowiedni. Ta duża ogrodowa zabawka ma cztery okna, w tym jedno otwierane, drzwi, a także specjalne wyjście do ogródka. Od zewnątrz domek ozdobiono motylkami, kwiatami i papugami. Te dekoracyjne elementy wzbudzają zachwyt w każdym dziecku.

W domku mogą bawić się maluchy, które ukończyły rok. Zabawkę można ustawić zarówno w ogródku, jak i na tarasie, a także w domu, jeśli mamy sporo miejsca. Wymiary modelu wynoszą: 165 cm x 120,5 cm x 120 cm. Rozmiar domku jest wystarczający do zabawy dla 2 -3 maluchów.

Jak twierdzą konsumenci, zabawka jest warta uwagi, ponieważ szybko i łatwo się ją rozkłada oraz demontuje. Domek bez problemu można przenieść w inne miejsce. Szybki montaż jest możliwy, gdyż nie wymaga używania żadnych narzędzi. Jest to tani domek ogrodowy dla dzieci.

 

 

 

 

Duży domek ogrodowy dla dzieci

 

5. Domek Ogrodowy z Drewna dla Dzieci 4IQ Maja

 

Domek Ogrodowy z Drewna dla Dzieci 4IQ Maja jest odpowiedni dla pociech powyżej 1. roku życia. Zabawka ogrodowa ma elegancki wygląd i jest solidnie wykonana.

Duży domek ogrodowy dla dzieci bez problemu pomieści w czasie zabawy kilkoro maluchów. Wymiary modelu wynoszą: 278 cm x 263 cm x 231 cm. Drewno, z którego wykonano produkt, jest odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, gdyż zaimpregnowano je specjalnym preparatem. Poza tym domek jest bezpieczny, gdyż producent zadbał, aby zabawka była wykonana zgodnie z certyfikatem i wszelkimi normami.

Rodzice chwalą produkt, gdyż nawet po kilku sezonach użytkowania nie ulega uszkodzeniu. Opinie o domkach ogrodowych dla dzieci są pozytywne, ponieważ dbałość o szczegóły i dokładność sprawia, że na drewnie użytym do produkcji nie ma żadnych drzazg. Dlatego ruchliwe dzieci mogą bawić się w domku bez żadnego ryzyka.

 

 

 

 

Domek ogrodowy dla dzieci Smoby

 

6. Domek z Kuchenką SmobyPrettyHaus 810703

 

Domek z Kuchenką Smoby Pretty Haus 810703 ma solidne i designerskie wykonanie. Zabawka przeznaczona jest do ustawienia w ogrodzie, bądź pomieszczeniach zamkniętych. Wyposażono ją w aneks kuchenny z grillem i zlewozmywakiem, co znacznie zwiększa jej atrakcyjność i zainteresowanie wśród pociech.

Dzięki temu, że ten domek ogrodowy dla dzieci ze zjeżdżalnią ma dużą wewnętrzną przestrzeń, pociecha będzie mogła do wspólnej zabawy zaprosić kolegów. Ponadto ma on dwa kwadratowe otwory z tyłu i z przodu, odsuwane okiennice, akcesoria do kuchni oraz wiele innych dodatków, które zachęcają dziecko do zabawy.

Według opinii rodziców warto zainwestować w dobry i tani domek ogrodowy dla dzieci. Wielu konsumentów chwali kolorystykę produktu, która nie blaknie nawet po upływie dłuższego działania promieni słonecznych. Dzięki odpowiednim wyważeniu zabawka nie przechyla się na boki.

 

 

 

Domek ogrodowy dla dzieci Little Tikes

 

7. Domek Ogrodowy dla Dzieci Little Domek Miejski II 444D

 

Domek Ogrodowy dla Dzieci Little Domek Miejski II 444D umożliwia kreatywną zabawę na świeżym powietrzu. Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4 – 6 lat, jego wymiary wynoszą: 190 cm x 95 cm x 122 cm.

Każda ze ścian modelu zachęca dzieci w inny sposób do aktywności. Ścianka sportowa ma kosz do gry w koszykówkę, tarczę do celowania i bramkę piłkarską. Druga ścianka to mini stacja benzynowa z dystrybutorem. Na trzeciej jest okienko bankowe, bankomat oraz sklep. Natomiast czwarta ma charakter edukacyjny, wyposażono ją w tablicę, alfabet i blat do rysowania.  

Konsumenci w opiniach zgodnie twierdzą, że domek ogrodowy dla dzieci Little Tikes to jeden z lepszych produktów na rynku. Co więcej, jest to model wykonany z dobrej jakości plastiku z podwójnymi ścianami. Nie wymaga konserwacji i jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.

 

 

 

 

Domek ogrodowy dla dzieci Mochtoys

 

8. Domek Ogrodowy ze Stolikiem Mochtoys 11045

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Domku Ogrodowego ze Stolikiem Mochtoys 11045. Produkt przeznaczono do zabawy dla dzieci, które ukończyły 12 miesięcy. Ściany zabawki wykonano z wysokiej jakości plastiku w kolorze brązowym. Zielony daszek ma chronić pociechy przed słońcem i deszczem.

Domek Ogrodowy dla dzieci Mochtoys wyposażono również w otwierane drzwi i okiennice, a na zewnątrz znajduje się stolik z krzesełkami. Wszystkie elementy sprawiają, że maluchy mogą wymyślać różne zabawy. Wymiary zabawki ze stolikiem wynoszą: 180 cm x 122 cm x 120,5 cm.

Test domków ogrodowych dla dzieci wykazał, że jest to solidny produkt i inwestycja na lata. Konsumenci chwalą model za wysoką jakość tworzywa, z którego go wykonano. Zabawka zachowuje pierwotne kolory i jest niezwykle trwała. Montaż produktu jest szybki i intuicyjny. 

 

 

 

 

Domek Ogrodowy dla Dzieci PalPlay

 

9. Domek Ogrodowy dla Dzieci PalPlay M780

 

Jeśli szukasz kolorowej zabawki ogrodowej, to warto zwrócić uwagę na Domek Ogrodowy dla Dzieci PalPlay M780. Jest to produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapewniających bezpieczną zabawę naszych pociech na świeżym powietrzu.

Domek ogrodowy dla dzieci PalPlay wyróżnia się dużą przestrzenią wewnątrz domku. Dlatego nasza pociecha może bawić się sama lub zaprosić do wspólnej zabawy kolegów. Zabawkę możemy ustawić w ogrodzie, na tarasie lub w domu. Wymiary domku wynoszą: 140 cm x 115 cm x 111 cm. Dla większego zainteresowania zabawka ma otwierane zarówno drzwi, jak i okna.

Ranking domków ogrodowych wykazał, że jest to produkt stabilny, a jego montaż łatwy. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup modelu, chwalą go za intensywne kolory, które nie blakną. Zabawka ogrodowa przeznaczona jest dla dzieci, które skończyły 3 lata.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki domek ogrodowy dla dzieci kupić?

 

Domek ogrodowy dla dzieci może mieć wiele form. Zabawki różnią się kształtem, wielkością, materiałem wykonania i czasem przeznaczeniem. Jaki jest najlepszy domek ogrodowy dla dzieci? Pośród wielu produktów trudno zdecydować się na konkretny model. Stworzony poradnik pomoże Ci w dokonaniu najlepszego wyboru.

Rodzaje domków ogrodowych

Zabawki ogrodowe dla pociech są różnorodne, więc jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać? Możemy wyróżnić kilka typów. Produkty wolnostojące to modele tradycyjne, w których mogą bawić się maluchy w każdym wieku. Wyglądem przypominają domy mieszkalne, a część z nich jest wyposażona w taras, co niewątpliwie zwiększa atrakcyjność zabawki.

Domki modułowe to następny rodzaj zabawek ogrodowych. Te produkty poleca się rodzicom, w szczególności gdy chcą, aby posłużyły na kilka letnich sezonów. Ich dużą zaletą jest to, że można do nich dołączyć lub zdemontować różne dodatkowe elementy, jak na przykład zjeżdżalnię. W taki sposób można skonstruować zabawkę dostosowaną do wieku dziecka.

Kolejną propozycją są domki na wysokości, czyli na tzw. palach. Imitacja domku na drzewie z pewnością przypadnie do gustu wielu starszym dzieciom. Aby móc korzystać z ogrodowej atrakcji, do zestawu dołączono drabinkę. Atutem modelu na palach jest to, że wolną powierzchnię pod podestem można zagospodarować, montując na przykład piaskownicę.

 

Materiał wykonania

Domki ogrodowe wykonuje się z dwóch rodzajów surowca. Pierwszym jest drewno. Produkty wykonane z tego materiału cieszą się dużą popularnością. Zaletą drewnianych zabawek jest trwałość. Drewno jest wielokrotnie impregnowane, dlatego wykazuje dużą odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dobra impregnacja sprawia, że po kilku latach użytkowania domek wygląda, jak nowy. Z trwałością wiąże się również bezpieczeństwo zabawy. Domki drewniane mają stabilną konstrukcję. Drewno jest odpowiednim materiałem na zabawki o większych rozmiarach, ponieważ nie widać na nim żadnych zarysowań. Duża waga produktu może być zarówno zaletą, jak i wadą. Dlatego modele z drewna najlepiej sprawdzają się w miejscu, gdzie będą zamocowane na stałe.

Zabawki ogrodowe mogą być również wykonane z plastiku. Ich zaletą jest niska waga w porównaniu do modeli drewnianych. Dzięki temu produkty plastikowe można w każdej chwili przenieść w dowolne miejsce. Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy dysponujemy mniejszą przestrzenią. Model wykonany z tworzyw sztucznych z powodzeniem możemy ustawić w domu. Warianty plastikowe w odróżnieniu od drewnianych umożliwiają ich szybkie przeniesienie w inne miejsce. Jednak są to produkty mniej stabilne i trwałe, ale ich cena w stosunku do innych zabawek jest dużo niższa.

 

Dostępność miejsca

Nawet największy i najlepszy domek ogrodowy dla dzieci z różnymi dodatkami nie sprawdzi się w ogrodzie, w którym ich nie zmieścimy. Jeśli dysponujemy małą ilością wolnej przestrzeni, to duża zabawka będzie przeszkadzać przy wykonywaniu codziennych aktywności. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na produkt niewielki i kompaktowy. Większy ogród daje nam więcej możliwości. Wówczas możemy zdecydować się na bardziej obszerną wersję. Domek może być duży i rozbudowany o dodatkowe elementy. Większość zabawek wymaga od nas przytwierdzenia ich do podłoża. Dlatego ich umieszczenie trzeba tak zaplanować, aby nie przeszkadzały w codziennym korzystaniu z ogrodu.

 

Bezpieczeństwo podczas zabawy

Domek dla dziecka, w który zamierzamy zainwestować, powinien przede wszystkim być bezpieczny. Ogrodowa zabawka musi spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa. Informacje na ten temat znajdziemy na opakowaniu produktu. Jeśli producent ich nie umieścił i nigdzie nie możemy takich informacji znaleźć, warto zrezygnować z danego domku i rozejrzeć się za innym modelem.

Przed złożeniem zabawki należy sprawdzić, czy żaden z elementów nie ma ostrych krawędzi, pęknięć czy innych uszkodzeń fabrycznych, które będą zagrożeniem dla naszych dzieci. Warto wcześniej przemyśleć, w którym miejscu postawimy zabawkę. Najlepiej ustawić ją tak, aby była dla nas widoczna, nawet z tarasu czy okna domu. Wówczas nasze dzieci będą mogły się spokojnie bawić, a my dla jeszcze większego bezpieczeństwa będziemy je mieć na oku.

Domki ogrodowe dla dzieci w dobrych cenach

Domek, w który chcemy zainwestować będzie służył nam przez kilka lat, dlatego nie warto oszczędzać na zakupach. Wybierzmy model dobry jakościowo i bez żadnych wad. Wówczas zwiększymy bezpieczeństwo naszych dzieci, które jest najważniejsze. Pociecha powinna beztrosko się bawić, ale jednocześnie musi być bezpieczna.

Dobre i tanie domki możemy kupić za około 300 zł. Im większy model, tym z reguły wyższa cena i więcej dodatkowych atrakcji. Niektóre zabawki ogrodowe kosztują powyżej 2000 zł. Dotyczy to przede wszystkim tych wykonanych z drewna. Zastanówmy się zatem, z którego przedziału cenowego produkt chcemy kupić.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić drewniany domek ogrodowy dla dzieci?

Zanim przystąpimy do działania, należy zastanowić się, z jakiego materiału wykonamy domek. Modele sklepowe są zwykle miniaturami prawdziwych domów. Są wyposażone w dach, schody, a całość umieszcza się na kilku drewnianych belkach, do których montuje się często zjeżdżalnie. Kolejnym krokiem po wykonaniu projektu jest wybór odpowiednich materiałów. W drewnianych, ogrodowych zabawkach dzieci będą spędzać czas głównie latem, więc nie trzeba ich w żaden sposób ocieplać. Do produkcji wystarczą sosnowe deski, które możemy nabyć w każdym markecie budowlanym. Warto zakupić kilka profili stalowych, krawędziaków i słupów. Z narzędzi będziemy potrzebować: Wkrętarki, młotka, poziomicy, a także śrubokrętu.

 

P2: Jak zbudować drewniany domek dla dzieci?

Pierwszy etap to budowa szkieletu. W sytuacji, gdy projekt uwzględnia domek na wysokości, stojący na palach, trzeba szczególnie zadbać, aby był stabilny. Należy wyrównać i wypoziomować teren. Można również postawić domek na betonowym, równym podłożu. Gdy wykonamy szkielet, następnym krokiem jest montaż wszystkich elementów. Należy pamiętać, aby zostawić miejsce na drzwi i okna. Kiedy mamy ściany, trzeba postawić dach. Można zbudować go z dwóch warstw desek, pomiędzy którymi trzeba umieścić materiał chroniący przed deszczem. Do ostatnich etapów należy budowa balustrady i schodów.

P3: Jak pomalować domek ogrodowy dla dzieci?

Jak każdy ogrodowy, drewniany sprzęt, również domki dla dzieci narażone są na działanie zjawisk atmosferycznych. Surowe drewno wymaga impregnacji. Dopiero gdy konstrukcja jest odpowiednio zabezpieczona, możemy przystąpić do malowania. Najlepiej użyć farby przeznaczonej do stosowania na zewnątrz, do wszystkich powierzchni drewnianych. Jeśli chodzi o kolor, to jest to sprawa indywidualna, ponieważ każdy ma swoje preferencje. Wnętrze domku również możemy pomalować. Jeśli chcemy optycznie powiększyć powierzchnię, warto użyć białej farby, która rozjaśni pomieszczenie. Poza tym jest to kolor uniwersalny.

 

P4: Ile kosztuje ogrodowy domek dla dzieci?

Plastikowe zabawki ogrodowe dla dzieci można kupić za około 300 zł. Będą to podstawowe modele bez dodatkowych akcesoriów. W przedziale 600 zł – 1000 zł znajdziemy bardzo dobrze wykonane, z wysokiej jakości plastiku i trwałe domki ogrodowe. Często wyposażone są w dodatkowe elementy, jak zjeżdżalnia czy stół z krzesłami. Nieco droższe są domki drewniane. Ich ceny zaczynają się od kwoty 600 zł. Modele z tarasem, podłogą, gankiem, które wyglądają, jak prawdziwe domy to zwykle wydatek ponad 1000 zł. Im większy domek i więcej dodatkowych elementów w zestawie, tym cena jest wyższa. Na rynku są zabawki ze zjeżdżalniami, huśtawkami i drabinkami, za które zapłacimy 2000 zł i więcej.

 

P5: Gdzie kupić domki ogrodowe dla dzieci?

Bardzo duży wybór zabawek ogrodowych możemy znaleźć w sklepach internetowych. Zwykle ceny w Internecie są niższe w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Poza tym Internet daje nieograniczone możliwości w poszukiwaniu najlepszego dla nas produktu. Możemy porównywać ceny i konkretne modele. Warto wybierać zabawki tylko u sprawdzonych i renomowanych sprzedawców domków dla dzieci. Zaufany sprzedawca podaje informacje o bezpieczeństwie zabawki. Realizacja zamówienia powinna być sprawna. Możemy również zdecydować się na tradycyjną formę i poszukać interesującego modelu w sklepie stacjonarnym. Takie rozwiązanie też ma swoje zalety, gdyż na żywo możemy przekonać się o jakości danego produktu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ