fbpx

Ranking 5 najlepszych gitar dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Gitar dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Gitara dla dzieci to świetny sposób na to, aby zaszczepić w maluchach miłość do muzyki. Osoby, które zastanawiają się nad zakupem takiej zabawki odsyłamy do naszego rankingu. Znalazły się w nim najczęściej polecane przez konsumentów modele. Wspomniane zestawienie powstało po dogłębnej analizie trendów zakupowych w tym segmencie rynku. Według naszych ustaleń pierwsze miejsce należy do gitary B.Toys Piesek Woofer. Choć jest ona stosunkowo droga cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Jest to spowodowane solidnym wykonaniem, a także dodatkowymi funkcjami. Produkt ma wbudowane efekty dźwiękowe, które zachęcają dzieci do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne wyłączanie pozwalające zaoszczędzić energię. Nie musimy się martwić, że baterie wyczerpią się, a nasza pociecha nie będzie mogła korzystać z instrumentu. Jasmin C-10 3/4 7-13 Lat to gitara, która znalazła się na drugim miejscu. Jest to instrument, który z powodzeniem może obudzić w dziecku pasję do muzyki. Jest on dobrze przystosowany do potrzeb młodszych muzyków, a poza tym jest dostępny w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych. Rodzicom podoba się też to, że model jest wykonany z solidnego drewna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zabawka jest kolorowa, dlatego podoba się dzieciom. Gitara kształtem przypomina uroczego pieska, więc przyciąga uwagę najmłodszych. Na produkcie znajduje się 8 przycisków z prawdziwymi akordami gitarowymi. Dzięki temu pociecha może poczuć się, jak prawdziwy muzyk.

Wady

Cena produktu jest stosunkowo wysoka (ok. 170 zł). Część użytkowników twierdzi również, że produkt nawet po ustawieniu najmniejszej głośności, dla niektórych może okazać się zbyt hałaśliwy.

Podsumowanie

Mimo wysokiej ceny, zabawka jest chętnie wybierana przez rodziców. Polecają oni kupno tej gitary na prezent. Taki podarunek zadowoli zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Produkt zasilany jest bateriami. Nie zawiera ftalanów, ani BPA.

Drugi wybór

Zalety

Gitara ma piękne, ciepłe brzmienie, które z pewnością spodoba się dziecku. Nylonowe struny są dość miękkie, a do tego zamocowane blisko gryfu, więc maluch będzie miał duże ułatwienie w grze.

Wady

Niektórzy rodzice uważają za wadę to, że na gryfie nie ma namalowanych kropeczek, które z pewnością pomogłyby w nauce chwytów. Dzieci to najczęściej początkujący gracze, więc z pewnością takie oznaczenia byłyby dla nich przydatne.

Podsumowanie

Model jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Jest on wykonany z drewna brzozowego, lipowego oraz klonowego. Struny są zrobione z nylonu. Długość instrumentu wynosi 97 cm. Pudło rezonansowe ma ok. 35,5 cm szerokości.

Rozważ też

Zalety

Gitara stanowi miniaturowy model prawdziwego instrumentu. 6 metalowych strun nie tylko pozwala na wydobycie dźwięku, ale też można je nastroić, aby wygrywać rzeczywiste melodie. Instrument jest zasilany bateriami, jest wyposażony w 3 potencjometry i 8 melodii demo.

Wady

Choć sprzęt do działania wymaga użycia 3 baterii typu AA, to jednak nie zostały one dołączone do kupowanego zestawu. Brak ich sprawia zawód dzieciom, które chcą skorzystać z zabawki zaraz po jej rozpakowaniu.

Podsumowanie

Dzięki swojej konstrukcji i wyglądowi, gitara jest analogicznym instrumentem jak gitary rockowe w wersji zmniejszonej możliwej do użycia przez dziecko. Zarówno design, jak i jakość pozwalają na zabawę połączoną z nauką gry na instrumencie.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką gitarę dla dziecka kupić?

 

Gitara to instrument, który może uczyć pokory i cierpliwości, a przy okazji rozwijać prawdziwą pasję do muzyki. Jest ciekawym prezentem dla dziecka i być może sprawi, że nasza pociecha już za kilkanaście lat stanie się prawdziwą gwiazdą. Zanim jednak to nastąpi, trzeba kupić jej odpowiedni model, aby zbyt szybko się nie zniechęciła. Dlatego też stworzyliśmy ten poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jaką gitarę dla dziecka wybrać, aby gra sprawiała mu prawdziwą przyjemność.

 

 

Rodzaj gitary

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć przy zakupie jakiejkolwiek gitary, jest wybranie jej rodzaju. Na rynku znajdziemy modele akustyczne, klasyczne i elektryczne. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, dlatego nie da się jednoznacznie określić, jaka gitara dla dziecka jest najlepsza. Gitara akustyczna jest dobrym wyborem na początek przygody z grą. Służy ona głównie do wykonywania muzyki o charakterze rozrywkowym. Niektóre modele można nawet podłączyć do wzmacniacza, dzięki czemu mogą być one ciekawą i znacznie tańszą alternatywą dla modelu elektrycznego. Gitara akustyczna wyposażona jest w metalowe struny, które mogą powodować powstawanie bolesnych odcisków, zwłaszcza u osób początkujących. Istnieje więc ryzyko, że dziecko szybko się zniechęci i odłoży swój prezent w kąt.

Z tego powodu wielu profesjonalnych muzyków poleca gitary klasyczne. W przeciwieństwie do akustycznych, mają one miękkie struny nylonowe. W efekcie na palcach nie tworzą się odciski, czy pęcherze, więc dziecko nie będzie miało powodów do narzekań. Taki model idealnie nadaje się do gry palcami – taka muzyka jest charakterystyczna np. dla kultury hiszpańskiej.

Gitara elektryczna daje muzykowi znacznie szersze pole do popisu. Jednak początkujące dziecko nie potrzebuje aż tak zaawansowanego instrumentu, ponieważ najpierw musi poznać podstawy. Taki model można mu kupić np. za kilka lat, kiedy opanuje już grę na prostszym instrumencie.

 

Rozmiar gitary

Kiedy wybierzemy już rodzaj gitary, musimy wybrać model o właściwym rozmiarze. Instrument nie może być za duży i maluch nie będzie mógł swobodnie grać, niekiedy może nawet nie dosięgać palcami do ostatnich progów. Dlatego też przy zakupie trzeba brać pod uwagę zarówno wzrost, jak i wiek dziecka. Przy doborze rozmiaru gitary przyjmuje się następujący podział: dzieci do 7. roku życia – rozmiar 1/4, od 7. do 10. roku życia – 2/4, od 10. do 13. roku życia – 3/4, powyżej 14. roku życia – 4/4.

Wartości te dostosowane są do przeciętnego wzrostu dzieci w danym wieku. Dlatego też na zakupy warto zabrać ze sobą swoją pociechę, aby sama wzięła do ręki konkretny model i zobaczyła, czy pudło gitary nie jest za duże, a gryf zbyt długi.

 

Gryf

Tak, jak w przypadku kupowania gitary dla osoby dorosłej, tak i podczas szukania idealnego modelu dla dziecka musimy sprawdzać gryf. Upewnijmy się przede wszystkim, że jest on prosty. Wystarczy przycisnąć każdą strunę z osobna na pierwszym i ostatnim progu. Powinny one leżeć równo, lub ewentualnie mieć niewielki łuk. Jeśli będzie on zbyt duży, lepiej sięgnąć po inny model, ponieważ najlepsza gitara dla dziecka nie powinna mieć żadnych wad w budowie.

 

Mostek i struny

Sięgając po gitarę, która wpadła nam lub dziecku w oko, nie zapomnijmy również sprawdzić, czy mostek (element znajdujący się na pudle, gdzie mocowane są struny) nie odstaje w żadnym miejscu, i czy naokoło niego nie ma żadnych pęknięć ani szpar.

W przypadku strun ważny jest nie tylko materiał ich wykonania, ale i ich odległość od progu. Sprawdzajmy więc, czy struna nad progiem XII jest oddalona od niego nie więcej niż o 3 mm, maksymalnie 4 mm. Im bardziej struny będą odstawać od gryfu, tym ciężej będzie się je przyciskało. Zbyt duża odległość nie jest wskazana dla osób zaczynających swoją przygodę z grą na gitarze, tym bardziej dla dzieci.

Warto również poprosić malucha, by samodzielnie docisnął struny do gryfu. Jeśli jego ręka nie będzie się zbyt szybko męczyć i z łatwością dociska każdą strunę oznacza to, że wybrany model jest pod tym względem odpowiedni.

 

Gitara zabawka dla najmłodszych dzieci

Kiedy chcemy rozwinąć pasję do muzyki u dzieci w wieku poniżej 7 lat, możemy kupić gitarę-zabawkę, np. bezstrunową. Jest ona wyposażona w gryf dotykowy, dzięki któremu pod naciskiem palców dziecka zaczyna wybrzmiewać wesoła melodia. Z pewnością ucieszą się z niej dzieci powyżej 3. roku życia.

Dla kilkuletnich maluchów będzie również odpowiednia tzw. air guitar. To niezbyt kosztowna zabawka, a może sprawić naszym pociechom radość przez bardzo długi czas. Produkt ten działa na podczerwień i reaguje na ruchy dłoni przy wyobrażonym gryfie. W ten sposób dziecko może się poczuć, jak prawdziwy muzyk grający na instrumencie. Tę zabawkę można z łatwością podłączyć do głośnika, czy wzmacniacza. Jej obsługa jest bardzo prosta, a grane akordy można zmienić poprzez wciśnięcie kolejnego przycisku umieszczonego na jej obudowie.

Miłość do gry na gitarze można też rozwijać u niemowląt. Wystarczy kupić specjalną zabawkę interaktywną przypominającą gitarę, która wydaje miłe dla ucha dźwięki, jest bardzo kolorowa i wyposażona w elementy, które z pewnością przyciągną wzrok malucha (mogą to być np. lusterka czy kulki). Są one zasilane bateriami i mają opcję regulacji głośności, dzięki czemu dziecko nie będzie się bało swojej nowej zabawki.

Kiedy nasze pociechy nieco podrosną, możemy też pomyśleć o zakupie ukulele. To specyficzny instrument o bardzo niewielkich rozmiarach. Ma zazwyczaj cztery struny, kolorowe pudło rezonansowe i wydaje dźwięki o bardzo przyjemnej barwie. Gra na tym wyjątkowym instrumencie może sprawiać dzieciom dużą przyjemność, ponieważ ma on miękkie struny. Ponadto jego gryf nie jest ani zbyt długi, ani za gruby, dzięki czemu każdy maluch z łatwością zagra dowolne dźwięki.

 

 

Gitary dla dzieci w dobrych cenach

Gitara dla dziecka to instrument, w który nie trzeba zbyt wiele inwestować – zwłaszcza, gdy jeszcze nie miało z nim kontaktu. Do nauki podstaw właściwy będzie model w cenie ok. 200-400 zł. Za kilka lat możemy zainwestować w nieco droższy produkt, choćby elektryczny. Za dobrą jakościowo gitarę tego typu trzeba zapłacić także powyżej 200 zł.

Instrumenty zabawkowe kosztują przeważnie do 100 zł. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zabawek interaktywnych dla najmłodszych. Za tego typu produkt renomowanej marki zazwyczaj będziemy musieli zapłacić 20-150 zł. Jeżeli interesuje nas ukulele, na jego zakup najczęściej będziemy musieli przeznaczyć ok.100-300 zł. Warto wybrać model oferowany przez znanego producenta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt jest dobrej jakości i zbyt szybko się nie zniszczy, ani nie zepsuje.

 

 

5 najlepszych gitar dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Rozwijanie pasji u dziecka jest bardzo istotne i nie można o tym zapominać. Gdy maluch dopiero stawia pierwsze kroki, wtedy kształtują się jego zainteresowania. Wśród nich bardzo często jest muzyka. Aby ta pasja nie zniknęła, warto kupić maluchowi sprzęt, który pozwoli mu ją rozwijać. Dlatego przygotowaliśmy ranking gitar dla dzieci. Jest to zestawienie pięciu różnych instrumentów, dostosowanych do wieku/potrzeb Twojej pociechy.

 

1. B.toys Gitara Piesek Dla Dziecka Woofer Bx1206

 

Jeśli chcesz kupić dla swojego dziecka dobrej jakości gitarę do zabawy zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem modelu B.Toys Piesek Woofer. Jego obudowa kształtem przypomina mordkę psa, dlatego bardzo podoba się dzieciom. Pociechy bardzo lubią także kolorowe elementy – przyciągają one wzrok i zachęcają do zabawy.

Prezentowana gitara przeznaczona jest dla dzieci od 2. roku życia. Jej długość wynosi 27 cm. Produkt zasilany jest 3 bateriami AA. Warto podkreślić, że zabawka ma opcję automatycznego wyłączania po upływie określonego czasu. W efekcie baterie nie wyczerpują się zbyt szybko, a my nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty.

Produkt został wyposażony w efekty dźwiękowe, które czynią zabawkę bardziej atrakcyjną. Psie melodie i przyjemne dla ucha piosenki umilają niejedną zabawę. Dodatkowo uczą dzieci poczucia rytmu. Jedną z najczęściej wymienianych zalet B.Toys Piesek Woofer jest możliwość regulacji poziomu głośności. Jeśli muzyka gra zbyt głośno możemy ściszyć instrument.

B.Toys Piesek Woofer to gitara dla dzieci o długości 27 cm. Produkt przeznaczony jest dla pociech od 2. roku życia. Model ten zasilany jest 3 bateriami AA.

 

Zalety

Design: Wśród atutów produktu wyróżnia się przede wszystkim jego design. Gryf stworzony jest na kształt psiej mordki. Ponadto zabawka jest kolorowa, dlatego przyciąga wzrok maluszków i sprawia, że te chętnie po nią sięgają.

Bezpieczeństwo: Użyte do produkcji materiały nie zawierają ftalanów oraz BPA, więc możemy mieć pewność, że nasza pociecha ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie zabawy.

Efekty dźwiękowe: Produkt ma wgranych kilka psich melodii, a także 20 piosenek. To za sprawą efektów dźwiękowych ta zabawka jest atrakcyjna dla dzieci, a ponadto zapewnia ciekawą rozrywkę.

Oszczędność: Po określonym czasie bezczynności zabawka wyłączy się samoczynnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie – nie musimy się obawiać, że baterie szybko się wyczerpią.

Regulacja głośności: Rodzice bardzo doceniają fakt, że gitara umożliwia regulowanie głośności. Możemy tym samym dostosować jej pracę do naszych aktualnych potrzeb.

 

Wady

Cena: Zabawka kosztuje prawie 200 zł. Jest to jedna z najdroższych propozycji w tym zestawieniu.

 

 

 

 

2. Gitara Klasyczna Jasmin C-10 3/4 7-13 Lat

 

Jasmin C-10 3/4 7-13 Lat to gitara, na której warto rozpocząć swoją karierę muzyczną. Jest to instrument, który został przystosowany do osób początkujących, szczególnie dzieci, więc nauka powinna przebiegać bardzo szybko. Na gryfie jest 19 progów. Model ma 97 cm długości, co oznacza, że nie należy do dużych, jest więc idealny dla dzieci i młodzieży. 

Zaletą instrumentu, która najbardziej podoba się zarówno rodzicom, jak i uczącym się dzieciom jest to, że struny znajdują się bardzo blisko gryfu. W rezultacie granie nie jest trudne, a po treningu nie bolą palce. Gitara charakteryzuje się pięknym, ciepłym brzmieniem, które jest doceniane nawet przez doświadczonych muzyków. 

Model jest dostępny w wielu kolorach, można wybrać taki, który wydaje się najładniejszy. Gitara jest wykonana z lipy amerykańskiej, klonu oraz z brzozy. Dodatkowo ma połyskujące wykończenie. Struny znajdujące się w zestawie są nylonowe, nie ranią one palców tak, jak metalowe, więc początkujący muzycy będą zadowoleni z zakupu instrumentu. 

Polecamy Jasmin C-10 3/4 7-13 Lat, czyli gitarę z 19 progami. Jej szerokość wynosi 35,5 cm, grubość pudła to z kolei 8,5 cm. Instrument waży około 2,5 kg. 

 

Zalety

Możliwość wyboru koloru: Gitara jest dostępna w wielu wzorach oraz kolorach. Dziecko może samo wybrać, który model jest najładniejszy, w efekcie czego gra będzie dla niego jeszcze większą przyjemnością. 

Brzmienie: Ciepłe brzmienie instrumentu jest doceniane nawet przez profesjonalnych muzyków. 

Ułatwienia dla początkujących: Instrument nie jest duży, a poza tym jest wyposażony w nylonowe struny, które są zamocowane bardzo blisko gryfu. To znacznie pomaga w grze. 

Wykonanie: Gitara jest wykonana z najlepszych gatunków drewna, a są to: klon, brzoza oraz lipa amerykańska. Dobre wykonanie sprawia, że gitara długo posłuży dziecku. 

 

Wady

Brak kropek: Producent nie zamieścił na gryfie kropek pomocniczych. Takie elementy z pewnością pomogłyby dzieciom dopiero zaczynającym swoją przygodę z grą na instrumencie.

 

 

 

 

3. Bontempi Star Gitara Rockowa Elektryczna 67Cm

 

Produktem chętnie kupowanym dla umuzykalnionych dzieci jest Bontempi Star Gitara Rockowa Elektryczna 67Cm. To produkt włoskiej firmy Bontempi pozwalający na łatwe wejście w świat muzyki i nabycie nowych, albo rozwinięcie już istniejących umiejętności. Dziecko bawiąc się tym sprzętem może się poczuć jak gwiazda rocka, bo przedmiotowa gitara to sprzęt elektryczny zasilany bateriami, a po szarpnięciu jego strun, wydają one typowo rokowe brzmienie.

Co więcej, struny te pozwalają na rzeczywiste strojenie instrumentu. Produkt jest przeznaczony dla dzieci od lat 5 i ma wymiary: Długość 67 cm, szerokość 22 cm, grubość 4,5 cm. Instrument został wyposażony w 6 metalowych, aktywnych strun oraz 8 efektów dźwiękowych do odtwarzania w formie demo. Do dyspozycji dziecka są także 3 potencjometry ustawiające głośność instrumentu. Do pracy zabawka wymaga zastosowania 3 baterii typu AA.

Całość jest starannie zapakowana w kartonowe pudełko na tyle estetyczne, że można ten sprzęt zakupić na prezent. Gdy Twoje dziecko przejawia talenty muzyczne, może warto kupić dla niego Bontempi Star Gitarę Rockową Elektryczną 67cm.

 

Zalety

Wygląd: Instrument jest kopią prawdziwej gitary o nieco mniejszych wymiarach, bo dostosowanych do wzrostu dziecka począwszy od lat 5. Dlatego każdy młody gitarzysta poczuje się jak gwiazda rocka.

Funkcjonalność: Gitara jest autentycznym instrumentem z sześcioma metalowymi strunami, które można stroić i grać prawdziwe melodie.

Technika gry: Dzięki dołączonemu paskowi pozwalającemu na powieszenie gitary na ramieniu, można ją używać jako sprzętu do występów realizowanych na stojąco. 

Zasilanie: To, że gitara jest zasilana bateriami jest bardzo wygodne i niekłopotliwe w użyciu. Wystarczą trzy baterie typu AA, aby zagrać melodię. 

 

Wady

Brak baterii: Choć model wymaga do rozpoczęcia zabawy użycia 3 baterii AAA, to nie dołączono ich do kupowanego zestawu. Niejedno dziecko rozczarowało się, że nie może użyć zabawki zaraz po jej rozpakowaniu.

 

 

 

 

4. Playme Gitara Klasyczna Z Dźwiękami Zb-6510

 

Playme Gitara Klasyczna Z Dźwiękami to produkt, który do złudzenia przypomina prawdziwą gitarę klasyczną. Dzięki temu dziecko może poczuć się, jak zawodowy muzyk. Rodzice podkreślają, że zabawka ta pozwala zaszczepić w maluchu miłość do muzyki.

Gitara została dobrze wyprofilowana, co zapewnia komfort w trakcie gry. Instrument będzie odpowiedni dla dzieci od 3. roku życia. Umieszczone na nim struny są delikatne, a jednocześnie mocne i odporne na uszkodzenia. Wymiary produktu są następujące: 50 cm x 20 cm x 7 cm. Na gryfie umieszczone są kolorowe światełka, które świecą podczas gry. Wzbudzają one duże zainteresowanie dzieci. Instrument zapakowany jest w kolorowe pudełko.

Pozytywne opinie na temat Playme Gitara Klasyczna Z Dźwiękami sprawiają, że model sprzedaje się szybko. Tym, co zachęca do jego zakupu jest przede wszystkim solidne wykonanie i atrakcyjna cena. Rodzice zapewniają, że obudowa wykazuje odporność na zniszczenia, a na jej powierzchni nie pojawiają się zbyt szybko zarysowania.

Playme Gitara Klasyczna Z Dźwiękami to zabawka dla dzieci o wymiarach 19,5 cm x 55 cm. Waga modelu wynosi ok. 0,6 kg. Produkt został stworzony dla pociech od 3. roku życia.

 

Zalety

Wygląd: Gitara swoim wyglądem przypomina prawdziwy instrument klasyczny. W efekcie nasze dziecko może poczuć się, jak zawodowy muzyk.

Waga: Produkt jest niezwykle lekki, dlatego dłonie naszych pociech nie męczą się zbyt szybko. Niska waga wpływa także pozytywnie na komfort w trakcie grania i ułatwia przenoszenie instrumentu.

Pudełko: Zabawka zapakowana jest w kolorowe pudełko. Jeśli zdecydujemy się zakupić ją na prezent nie musimy się obawiać, w co zapakujemy upominek.

 

Wady

Struny: Niektórzy rodzice twierdzą, że zamontowane na gitarze struny są twarde, dlatego mogą podrażniać delikatne opuszki palców dzieci. Trzeba więc uważać na to i sprawdzać dłonie pociechy.

 

 

 

 

5. Simba MMW Gitara Disco z Efektami świetlnymi 683-4102

 

Simba MMW Gitara Disco z Efektami świetlnymi 683-4102 to typowy instrument zabawowy. Przeznaczony jest dla dzieci od 6. roku życia i jest wyposażony w szereg elektronicznych przycisków i melodii, które można używać równocześnie. 8 melodii demonstracyjnych i 2 wgrane piosenki pozwolą na wierne odtwarzanie zachowań scenicznych artystów. Do tego do dyspozycji dziecka są cztery światełka umieszone na przodzie obudowy, migające w różnym tempie w zależności od odtwarzanej melodii, a także jedno z efektem obracającej się kuli dyskotekowej.

Kolejne efekty dźwiękowe są uruchamiane przełącznikiem i przyciskiem w dole gitary. Dla łatwiejszego jej wykorzystania gitara została wyposażona w pasek pozwalający na przewieszenie jej przez ramię. Żywy kolor zabawki – czerwony z czarnymi wstawkami sprawia, że cieszy się ona powodzeniem u dzieci, a solidne tworzywo sztuczne gwarantuje, że instrument przetrzyma niejeden dziecięcy koncert.

Wymiary zabawki wynoszą 66 x 24 x 5 cm i jest ona zapakowana w atrakcyjnie wyglądające pudełko kartonowe. Dzieciom, które lubią dźwiękowe zabawki o intensywnych barwach podoba się Simba MMW Gitara Disco z Efektami świetlnymi 683-4102.

 

Zalety

Bogactwo kolorów: Instrument został wyposażony w szereg różnokolorowych, migających światełek i jedno naśladujące efekty kuli dyskotekowej. Obudowa w kolorach intensywnej czerwieni z elementami czarnymi przyciąga uwagę dzieci podobnie jak światełka.

Dźwięki: Gitara może odtwarzać wgrane melodie demonstracyjne, instrument zawiera 8 takich rytmów i dodatkowo dwie piosenki demonstracyjne. Kolejne dźwiękowe efekty można włączyć przełącznikiem i przyciskami w dolnej części obudowy. 

Pasek: Dzięki zamontowanemu paskowi, dziecko może przewiesić zabawkę przez ramię i poczuć się jak gitarzysta na scenie. 

 

Wady

Gra: Zabawka nie jest instrumentem, na którym można wygrywać własne dźwięki. Nie została wyposażona w struny i jest jedynie atrapą gitary.

Obudowa: Obudowa, jakkolwiek wykonana z trwałego tworzywa sztucznego, mało jest podobna do prawdziwego instrumentu.

 

 

 

 

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Rozwijanie pasji u dziecka jest ważne już od najmłodszych lat. Im wcześniej nasz maluch pozna różnego rodzaju aktywności, tym większa szansa, że w późniejszym życiu znajdzie prawdziwe hobby. Jak wiadomo, pasja jest bardzo ważna – może nie tylko przerodzić się w sposób na życie, ale też być świetną formą spędzania wolnego czasu. Ostatnio bardzo popularne są różnego rodzaju zabawki muzyczne dla dzieci, które rozwijają wiele umiejętności. Chcesz dowiedzieć się, które z nich są najchętniej wybierane? W tym artykule skupiliśmy się na porównaniu ukulele i gitary.

 

 

Jaki instrument-zabawka jest najlepszy?

Wielu rodziców zastanawia się, jak rodzaj instrumentu będzie najlepszy dla jego pociechy. Najlepiej dowiedzieć się tego, zadając naszemu dziecku odpowiednie pytania i obserwując, co je interesuje. Dobrym sposobem jest zabranie malucha do sklepu z zabawkami i pokazanie mu różnych produktów. Należy zaznaczyć, że obecnie dużą popularnością cieszą się gitary i ukulele. Instrumenty są podobne do siebie i czasami ciężko je odróżnić. Dlaczego to właśnie te zabawki są tak popularne? Z pewnością wynika to z ich mobilności. Dziecko może zabierać gitarę na spotkania z dziadkami, wakacje czy nawet spacery. Zwykle nie jest to możliwe np. w przypadku zestawu perkusyjnego czy pianina. Tego typu zabawki zajmują zazwyczaj więcej miejsca i nie są mobilne.

 

Ukulele czy gitara – co kupić?

Jak zostało już wspomniane, konsument ma do wyboru nie tylko gitarę, ale też ukulele. W związku z tym pojawia się pytanie, który produkt wybrać. Aby na nie odpowiedzieć, najlepiej porównać oba instrumenty. Trzeba zwrócić uwagę, że w przypadku zabawek nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi produktami, mają one podobny wygląd i wymiary. Zazwyczaj jednak ukulele jest nieco mniejsze, dlatego na jego zakup chętnie decydują się rodzice mniejszych dzieci. Zastanawianie się nad tym, jaki produkt wybrać jest ważniejsze w późniejszym okresie, a mianowicie wtedy, kiedy kupujemy prawdziwy instrument. Przy inwestycji w zabawkę powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby była ona wykonana z dobrej jakości materiałów, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Duże znaczenie ma również design zabawki, bo jak wiadomo, im bardziej wyraziste kolory, tym produkt przykuwa większą uwagę malucha.

 

 

Kiedy zainwestować w prawdziwy instrument?

Jeśli zobaczymy, że nasze dziecko wykazuje duże zainteresowanie muzyką, a granie na gitarze czy ukulele nie jest już tylko zabawą, powinniśmy zastanowić się nad zakupem prawdziwego instrumentu. Przed podjęciem tej decyzji warto zaprowadzić dziecko na pokazową lekcję gry na instrumencie. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić, czy muzykowanie rzeczywiście jest tym, co interesuje naszą pociechę. W przypadku mniejszych dzieci rodzice często na początek wybierają ukulele, ponieważ jest to mniejszy instrument.

W rezultacie gra na nim jest dla malucha łatwiejsza i mniej męcząca. Warto dodać, że w sklepach dostępne są także mniejsze i lekkie gitary – nie musimy od razu inwestować w profesjonalny sprzęt, który zazwyczaj jest nie tylko drogi, ale też cięższy. Na początku możemy wybrać tańszy model, na którym dziecko rozpocznie naukę. Przed zakupem instrumentu warto poznać odpowiedź na to, jaka gitara dla dzieci jest polecana przez nauczycieli. Taka wiedza pozwoli nam lepiej dobrać produkt do potrzeb i poziomu zaawansowania naszej pociechy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Simba Gitara Girls Rock Różowa 6838912

 

Gitara elektryczna Simba Girls Rock 6838912 z metalowymi strunami to nasza kolejna propozycja. Ma ona 56 cm długości i jest odpowiednia dla dzieci powyżej 4 roku życia. Jest to wyjątkowa zabawka muzyczna pobudzająca zmysł artystyczny, która zaszczepi w Twoim dziecku pasję do muzyki.

Poza tym pozwala mu poprawić zręczność, refleks, a także słuch. Ze względu na różową kolorystykę jest odpowiednia dla małych rockmenek, które są wielkimi fankami Hanny Montany. Jest to bardzo dobra i tania gitara dla dzieci. Osoby, które zdecydowały się na ten model przede wszystkim wysoko oceniły jego wykonanie.

Kolejna kwestia to atrakcyjny design gitary. Z wyglądu przypomina ona model basowy, nieco zadziorny, ale wciąż idealny dla małej piosenkarki. Pozwala ona zorganizować świetny koncert dla całej rodziny.

Simba Girls Rock 6838912 to bardzo dobra gitara dla dzieci do 100 zł. Produkt zamknięty jest w opakowaniu o wymiarach 56,5 cm x 21 cm x 5 cm. Zabawka jest przeznaczona dla pociech od 4. roku życia.

 

Zalety

Pasek: Kupując prezentowaną gitarę otrzymamy w zestawie pasek, który umożliwi nam jej zawieszenie na ramionach. Dzięki temu pociecha będzie mogła poczuć się, jak prawdziwa gwiazda rocka.

Utwory: Zabawka ma wgrane utwory, które według opinii konsumentów są przyjemne dla ucha. Ponadto uczą dzieci poczucia rytmu i sprawiają, że zabawa staje się bardziej atrakcyjna.

Opakowanie: Produkt zapakowany jest w piękne, solidne opakowanie. Dzięki temu stanowi ciekawy pomysł na prezent np. z okazji urodzin.

Jakość: Wiele osób podkreśla, że jakość wykonania Simba Girls Rock 6838912 jest bardzo dobra. Model ten nie niszczy się zbyt szybko.

 

Wady

Dla dziewczyn: Pewna grupa konsumentów uważa, że z uwagi na różowy kolor obudowy, zabawka zainteresuje jedynie dziewczynki.

 

 

Gitara Klasyczna Zabawka Dla Dzieci Small Foot Design 2415

 

Gitara Small Foot Design 2415 to nasz numer czwarty. Model ten z wyglądu przypomina klasyczny instrument, jednak został pomalowany na fioletowo. Dzięki temu jest bardziej atrakcyjny dla najmłodszych, zwłaszcza małych dziewczynek zafascynowanych graniem na instrumentach. Produkt ten został wykonany z drewna, które następnie lakierowano.

Przez to świetnie się prezentuje, a dodatkowo jest bardziej odporny na zarysowania. Wymiary zabawki to ok. 52 cm x 18 cm x 6 cm, a więc ma odpowiedni rozmiar dla najmłodszych. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Posiada wszystkie niezbędne atesty dopuszczające go do użytku przez dzieci. Gitara jest wyposażona w 4 metalowe struny do naciągania, a więc można ją dostroić.

Dzięki temu dziecko nie musi udawać, że gra. Już od samego początku możesz uczyć je chwytów, aby rozwinęło swoje umiejętności i bardziej zainteresowało się muzyką. Opinie o produktach tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci cenią je za jakość wykonania, ale przede wszystkim bardzo atrakcyjny design.

Small Foot Design 2415 to gitara dla dzieci o wymiarach 52 cm x 23 cm. Produkt będzie odpowiedni dla pociech od 3. roku życia. Model ten wyposażony jest w 4 struny.

 

Zalety

Design: Na pudle rezonansowym umieszczona jest naklejka z podobizną króliczka. Element ten przyciąga wzrok dzieci i sprawia, że zabawka pięknie prezentuje się w pokoju maleństwa.

Jakość: Konsumenci twierdzą, że jakość wykonania produktu jest zadowalająca. Na powierzchni nie pojawiają się zarysowania, które mogłyby negatywnie wpłynąć na estetykę modelu.

Kształt: Zabawka ma odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki czemu dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z nich w trakcie zabawy. To zapewnia naszym pociechom odpowiedni komfort.

Struny: Jak zapewniają rodzice umieszczone na gryfie struny są wyjątkowo delikatnie dla wrażliwej skóry dziecka. Mimo to są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

 

Wady

Kolor: Z uwagi na fioletowy kolor zabawka bardziej podoba się dziewczynkom. Rodzice zaznaczają, że chłopcy często nie są przekonani do tej gitary i niechętnie po nią sięgają.

 

 

Brimarex 1560490

 

 

Gitara z mikrofonem i wzmacniaczem Brimarex 1560490 to idealna propozycja dla malucha uwielbiającego rockowe dźwięki i marzącego o karierze piosenkarza. W zestawie znajdują się też praktyczne słuchawki – dziecko może grać godzinami, a Ty cieszysz się ciszą. Wzmacniacz ma migoczące światełka, dzięki czemu wzbudza zainteresowanie najmłodszych.

Zasilany jest na cztery baterie AA. Model ten to wyjątkowa propozycja, gdyż gitara do złudzenia przypomina najlepsze basówki. Ma piękny brązowy kolor. W tej samej stylistyce wykonano pozostałe elementy zestawu.

Całość zyskała duże uznanie konsumentów, nie tylko dzieci, ale też ich rodziców. Twoja pociecha nie musi już udawać gwiazdy rocka używając kolorowej, plastikowej i do tego mało rockowej gitary, ten sprzęt pozwoli mu zorganizować wyśmienitą zabawę.  

 

 

Hape Gitara Ukulele Czerwony E0316

 

Twojej uwadze polecamy Hape E0316, czyli gitarę przeznaczoną dla dzieci od 3. roku życia. Do produkcji tego instrumentu wykorzystano dobre gatunkowo drewno. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na jakość dźwięku, ale także wygląd zabawki.

Warto podkreślić, że produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru. To sprawia, że każdy maluch może wybrać wariant, który najbardziej mu się podoba. Prezentowany model ma następujące wymiary: 53,5 cm x 17,5 cm x 6,5 cm. Nie zajmuje on dużo miejsca, dlatego jego przechowywanie jest proste. Instrument jest lekki i poręczny, dlatego jego utrzymanie w dłoniach nie stanowi problemu.

Osoby, które wybrały Hape E0316 są zadowolone z zakupu i polecają tę gitarę innym. Rodzice podkreślają, że zabawka wzbudza zainteresowanie dzieci, dlatego tak chętnie się nią bawią. Nie musimy się martwić, że instrument nie spełni oczekiwań maluszka i będzie kurzył się w kącie.  

Hape E0316 to gitara dla dzieci od 3. roku życia. Produkt występuje w kilku kolorach do wyboru. Model został wykonany z drewna. Jego wymiary to 53,5 cm x 17,5 cm x 6,5 cm.

 

Zalety

Kształt: W pojawiających się w Internecie opinii na temat Hape E0316 można przeczytać wiele dobrego na temat kształtu instrumentu. Według konsumentów został on dobrze dopracowany, co zapewnia komfort w trakcie gry.

Kolory: Produkt dostępny jest w kilku kolorach do wyboru, więc z pewnością Twoja pociecha znajdzie model, który jej się spodoba.

 

Wady

Struny: Zamontowane na gitarze struny są delikatne, dlatego trzeba uważać, aby ich nie zniszczyć. Zbyt mocne szarpanie może je uszkodzić.

Obudowa: Część konsumentów twierdzi, że drewniana obudowa powinna wykazywać większą odporność na zarysowania.

 

 

Tidlo Niebieska

 

Gitara marki Tidlo to doskonała propozycja dla małych miłośników muzyki, którzy marzą o karierze gitarzysty/piosenkarza. Jest to świetna zabawka imitująca gitarę klasyczną. Jest ona dostępna w kolorze niebieskim z atrakcyjnym motywem graficznym, a więc będzie odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Posiada sześć nylonowych strun, a więc można na niej zagrać wiele różnych dźwięków.

Zabawka rozwija muzykalność dziecka i jego poczucie rytmu oraz zaszczepia w nim pasję do grania na instrumentach. To pierwszy krok do rozpoczęcia nauki gry na gitarze. Model ten przeznaczony jest dla najmłodszych od 3 roku życia. Wymiary produktu to 52 cm x 18 cm x 5 cm. Ta najlepsza gitara dla dzieci zyskała uznanie wielu maluchów i ich rodziców. Przede wszystkim uważana jest za bardzo atrakcyjną.

Poza tym doceniono jej solidną konstrukcję, dzięki której będzie odpowiednia nawet dla małych dzieci, które czasem rzucają zabawkami. Warto też podkreślić, że dostępna jest w niewygórowanej cenie.

 

 

Legler 3307

 

Gitara drewniana dla najmłodszych Legler 3307 to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Jest to instrument, który rozbudzi w Twoim dziecku zainteresowanie muzyką. Przede wszystkim przybliży maluchowi kształt prawdziwego sprzętu. Dzięki niemu Twoja pociecha pozna zasady obsługi instrumentu, poruszania się po strunach, używania podstawowych chwytów.

Jest to model o pięknym kształcie i kolorach, które są atrakcyjne dla najmłodszych, zwłaszcza małych gitarzystek, które kochają fiolet. Gitara ma 6 strun. Zestaw zawiera plektron i jedną strunę zapasową. Waga instrumentu to zaledwie 0,72 kg, a jego wymiary: 64 cm x 22 cm x 7 cm. Dzięki czemu jest odpowiedni dla najmłodszych – dobrze się go trzyma i nie jest zbyt ciężki.

Gitara przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat. Artykuł posiada certyfikat CE. Opinie o gitarach dla dzieci tego producenta są bardzo pochlebne. Przede wszystkim dlatego, że dziecko faktycznie może na nich uczyć się prawdziwej gry. Poza tym doceniono solidne wykonanie produktu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ