fbpx

Ranking 10 najlepszych gier dla chłopców w 2021

Ostatnio aktualizowane: 19.10.21

 

Gra dla chłopców – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz ciekawej gry, która pozwoli Twojemu dziecku na zabawę w gronie kolegów? W takim razie wybierz “Janod Akrobaci”. Jest to gra logiczno-zręcznościowa pozwalająca rozwijać spryt, logiczne myślenie, a przy tym umożliwia dzieciom wspaniałą zabawę z rówieśnikami. Zestaw zawiera komplet plansz, figur oraz kostek i jednocześnie może z niego korzystać nawet 8 osób. Jeśli jednak szukasz planszy, a Twoja pociecha uwielbia bajkę “Auta”, wybierz dla niej “Tactic Auta 3 Racing Game”. Jest to gra odpowiednia dla 2-4 osób. Zawiera ona planszę, kostki oraz pionki. Zasady gry są bardzo proste, wystarczy rzucać kostką, poruszać się po planszy i dostosowywać się do umieszczonych na niej instrukcji. To doskonały wybór dla 5-latków.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zabawka uczy malucha rozpoznawać kolory, pozwala rozwinąć umiejętność strategicznego myślenia, planowania i koncentracji. Rozgrywka jest krótka, więc nie nudzi dzieci. W grę może grać aż 8 osób, więc to doskonały wybór do przedszkoli i szkół. Zasady są dobrze opisane i łatwo można je przyswoić.

Wady

Aby przeprowadzić rozgrywkę, musimy mieć stabilną, prostą podstawę, inaczej nie uda się ułożyć wieży, a więc gra nie będzie sprawiała radości dzieciom,

Podsumowanie

Jedna rozgrywka gry trwa 15 minut i może wziąć w niej udział nawet 8 osób. Zabawka składa się z plansz oraz figurek akrobatów, dodatkowo komplet zawiera kostki. Wszystkie elementy zostały umieszczone w solidnie wykonanym pudełku. Instrukcja przebiegu rozgrywki również znajduje się w zestawie.

Drugi wybór

Zalety

“Tactic Auta 3” to doskonały wybór dla fanów gry “Auta”. Planszówka składa się z dużej, pięknie przygotowanej planszy, która dokładnie odwzorowuje tor z bajki. Zasady gry są bardzo łatwe, więc 5-letnie dziecko nie ma problemu z samodzielnym przeprowadzeniem rozgrywek w gronie rodziny czy znajomych.

Wady

Dzieci szybko zmieniają swoje zainteresowania i w efekcie zabawa z czasem zaczyna im się nudzić, a trudno ją urozmaicić.

Podsumowanie

Zestaw składa się ze sporej planszy, pionków oraz kostek do gry. W pudełku znajdziemy też instrukcję rozgrywek. Całość jest solidnie wykonana i zapakowana do wygodnego pudełka. Gra jest przeznaczona dla 2-4 osób i poleca się ją chłopcom od ok. 5. roku życia.

Rozważ też

Zalety

Gra pozwala dziecku ćwiczyć wyobraźnię oraz kreatywność, a także rozwijać umiejętność poprawnego wypowiadania się. Rozgrywka trwa zaledwie 15 minut, więc raczej nie nudzi się dzieciom. Maluch może grać grę z rodzicem lub grupą kolegów. Całość zestawu jest solidnie wykonana.

Wady

Zestaw zawiera sporą ilość niewielkich kostek, które można łatwo zgubić. Warto po skończonej rozgrywce od razu schować je do pudełka.

Podsumowanie

W zestawie znajduje się 9 kości z obrazkami. Wynik rzutu narzuca kierunek tworzenia historii. Zabawka umożliwia przeprowadzenie rozgrywek po polsku lub w innym języku obcym, jakim włada przedszkolak. Produkt jest polecany dzieciom od 6. roku życia.

 

 

10 najlepszych gier dla chłopców. Opinie w 2021 roku

 

Przygotowany przez nas ranking gier dla chłopców zawiera jedne z najczęściej wybieranych pozycji. Wśród nich z pewnością znajdziesz takie, które okażą się ciekawe dla Twojego malucha. Posegregowaliśmy je ze względu na wiek, abyś mógł szybciej wybrać odpowiednią pozycję. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są jedne z najlepszych gier, przeczytaj nasz artykuł.

 

Gry dla chłopców 5 lat

 

1. Janod Gra zręcznościowa Akrobaci

 

Dobre gry dla 5 latków są nie tylko interesujące, lecz również czegoś uczą. Taka właśnie jest “Janod Akrobaci”, która uczy dzieci rozpoznawania kolorów, koncentracji, strategicznego myślenia oraz planowania. Jedna rozgrywka trwa około 15 minut, i maluchy z całą pewnością nie będą się przez ten czas nudziły. Zabawa jest przeznaczona dla maksymalnie 8 osób, więc dziecko może również do niej włączyć swoich kolegów i koleżanki.

Gra nie ma skomplikowanych zasad. Każde dziecko dostaje plansze oraz figurki akrobatów. Plansze mają namalowane kółka w różnych kolorach. W każdej rundzie dzieci po kolei rzucają trzema kostkami na raz. Na kostkach zaznaczone są kolory, a dziecko musi postawić trzech akrobatów na kółkach o dokładnie tych samych kolorach. Następnie maluch musi położyć na akrobatach kolejną planszę. Dzieci muszą uważać, aby wybierać odpowiednie pola, ponieważ konstrukcja musi być wystarczająco solidna, aby się utrzymała.

Przegrywa ten, kto źle ułoży akrobatów, a wieża z planszami przez niego układana spadnie. W zestawie znajduje się 20 plansz, 3 kostki oraz 57 figurek akrobatów. Wszystkie elementy powinny być rozdane równo pomiędzy wszystkich graczy. Rodzicom podoba się solidne wykonanie całego kompletu. Drewniane figurki nie są podatne na uszkodzenia, a kolor nie odpryskuje. Plansze są wykonane z twardego kartonu, a kostki na tyle duże, że niełatwo je zgubić.

 

 

 

 

Gry dla chłopców samochody

 

2. Auta 3 Racing Game 54404


“Tactic Auta 3 Racing Game” to idealna pozycja dla dzieci, które są wielbicielami bajki “Auta”. Gry dla chłopców typu samochody są popularne i interesujące dla maluchów. Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej 5. roku życia. Jednocześnie mogą w nią grać minimum 2 (maksimum 4) osoby. Jest to planszówka, która jest nie tylko interesująca dla dzieci, ale także ich rodziców.

W dużym pudełku znajduje się rozległa plansza, w kształcie toru wyścigowego, który wcześniej trzeba własnoręcznie złożyć. Tor wygląda dokładnie jak ten z bajki “Auta”. Każdy gracz dostaje po jednym pionku w kształcie samochodu, czyli bohatera animacji. Gracze przesuwają się po polach planszy uprzednio rzucając kostką. W zależności, ile oczek wypadnie, o tyle można przesunąć pionek. Jednak po drodze graczy spotykają różne przygody, które mogą sprawić, że pionek będzie się przesuwał szybciej lub wolniej.

Gry dla chłopców typu auta dostarczają chłopcom wiele rozrywki, tak samo jest z opisywaną przez nas pozycją. Rodzicom podoba się to, że reguły gry nie są skomplikowane. 5-letnie dziecko bez żadnego problemu rozumie zasady i chętnie włącza się do zabawy. Maluch od razu rozpoznaje bohaterów bajki i może się z nimi utożsamiać, chcąc dotrzeć na metę jako pierwszy. Rodzice uważają, że ta dobra i tania gra dla chłopców jest dobrze wykonana i dziecko będzie mogło z niej długo korzystać. Wymiary całego pudełka wynoszą 37 cm x 27 cm x 6 cm.

 

 

 

 

Gry dla chłopców 6 lat

 

3. Rebel gra towarzyska Story Cubes

 

Dla chłopców, którzy ukończyli 6 lat polecamy Story Cubes. Jest to gra, która pomoże dziecku trenować wyobraźnię oraz kreatywność. Czas rozgrywki zazwyczaj wynosi około 15 minut, wszystko zależy od ilości graczy oraz tego, czy dziecko poniesie wyobraźnia. Atutem tej gry dla chłopców w wieku 6 lat jest to, że maluch może się nią bawić sam, a jednocześnie maksymalna liczba graczy jest nieograniczona.

Test gier dla chłopców wykazał, że reguły tej zabawy są bardzo proste, co cieszy rodziców, którzy nie muszą tłumaczyć zbyt skomplikowanych zasad. W zestawie znajduje się 9 kości, które zamiast kropek odpowiadających numerom, na ściankach mają małe obrazki. Każdy gracz rzuca wszystkimi kośćmi na raz, a z obrazków, które wylosował musi ułożyć ciekawą historię i opowiedzieć ją pozostałym dzieciom. Oprócz wyobraźni maluchy ćwiczą swój język, a podczas rozgrywki rodzice mogą pomóc swoim dzieciom znaleźć odpowiednie słowa. Granie razem z dziećmi pozwala również poprawić więź rodzinną i koleżeńską oraz lepiej siebie poznać.

Kości znajdują się w dużym pudełku, a każda z nich ma swoje miejsce. Kości są trochę większe od tych najczęściej spotykanych, których używa się do gier planszowych. Obrazki są namalowane bardzo starannie i od razu można rozpoznać, co się na nich znajduje. Dobre wykonanie pudełka oraz kości cieszy rodziców.

 

 

 

 

Gry dla chłopców 7 lat

 

4. Rebel Abalone Travel Edycja Polska

 

“Rebel Abalone Travel Edycja Polska” to dobra gra dla chłopców, która od momentu pojawienia się w sklepach zyskała bardzo dużą popularność. Jest ona używana podczas zajęć z trudną młodzieżą. Dzieci wraz z rozwojem stają się bardziej wymagające. Dlatego gry dla 7 latków są na tyle interesujące, aby je zaciekawić na dłużej.

Gra zawiera 28 kul, po 14 dla każdego gracza (zestaw biały i zestaw czarny). Opakowanie ma wgłębienia na kule. Zasady gry są następujące: należy przepychać kule znajdujące się w tej samej linii (od 1 do 3) i w rezultacie wypchnąć bile przeciwnika poza planszę. Wygrywa ten, komu uda się wypchnąć wszystkie bile przeciwnika. Trzeba jednak pamiętać, że 2 kule eliminują tylko 1 kulę drugiej osoby, z kolei 3 kule mogą wypchnąć 2 bile.

Rodzice uważają, że gra jest bardzo dobrze wykonana. Kule są duże, lecz łatwo się je wypycha. Gra wymaga skupienia oraz strategicznego myślenia, dzięki czemu dzieci odpowiednio się rozwijają. “Rebel Abalone Travel Edycja Polska” zdobyła wiele nagród, szczególnie we Francji, w której została wykonana. Pomysł na grę zrodził się dzięki dwóm pracownikom tworzącym gry wideo, którzy zdecydowali się pomóc synowi kolegi, który nie miał się z nikim bawić. Rozgrywkę można przejść samemu, a nazwa gry oznacza “Nigdy Samemu”.

 

 

 

 

Gry dla chłopców 8 lat

 

5. G3 gra towarzyska Sabotażysta

 

Poszukując ciekawej gry dla chłopców w wieku 8 lat, powinieneś zainteresować się pozycją “Sabotażysta”, idealną nie tylko dla dzieci, ale też dla trochę starszych osób. Gra karciana nie ma zbyt wielu elementów i można ją łatwo zabrać ze sobą na wakacje czy do szkoły, aby zagrać z większą liczbą osób.

Zabawa nie ma trudnych reguł, ale niełatwo zostać zwycięzcą. Możesz mieć pewność, że podczas rozgrywki dziecko będzie musiało trochę pogłówkować. W grze wcielamy się w krasnale, które torują sobie drogę w kopalni do złota, aby znaleźć ten drogocenny kruszec. Na początku dostajemy karty i zaraz okazuje się, że jeden lub kilku graczy to sabotażyści. Nikt nie może się jednak o tym dowiedzieć, a ich zadaniem jest uniemożliwienie krasnalom znalezienia złota. Po rozpoznaniu roli graczy, osoby będące po tej samej stronie mogą sobie pomagać.

Opinie o grach dla chłopców tej marki są pozytywne. Dziecko z pewnością będzie zadowolone z barwnych kolorów na kartach oraz na pudełku. Z kolei rodzice chwalą dobre wykonanie oraz to, że farba z nich nie schodzi, dzięki czemu można przez długi czas cieszyć się nowo wyglądającą grą.

 

 

 

 

Gry dla chłopców od 9 lat

 

6. Rebel Gra planszowa 7 Samurajów 227003

 

Super gry dla chłopców rozwijają i jednocześnie są interesujące. Rodzicom, którzy szukają ciekawej gry dla swojej pociechy polecamy “7 Samurajów”. Jest to pozycja z gatunku przygodowych, fantastycznych, lecz uczy ona również dziecko, jak przegrywać oraz to, że atak nie zawsze jest najlepszą opcją, a w niektórych wypadkach lepiej pomóc i stać na uboczu, niż być głównym bohaterem. Gra nawiązuje do kultowego filmu Kurosawy “7 Samurajów”. Gry dla chłopców od 9. roku życia zazwyczaj są bardziej złożone i ta właśnie taka jest.

Każdy z graczy wciela się w postać jednego samuraja. Ten musi ochraniać wioski oraz ich mieszkańców przed wojownikami. Często decydując się na walkę, samuraj budzi w sobie zwierzęce moce, które sprawiają, że jest on bardzo potężny. W grze trzeba jednak zachować równowagę i czasem zrezygnować z ataku na rzecz defensywy, a także zdecydować się na to, któremu samurajowi pomóc. W grze bardzo ważna jest współpraca oraz wspólna ochrona wiosek i ich dobytku.

Gra uczy dzieci współpracy, co bardzo podoba się rodzicom, którzy nie mają innego pomysłu, jak nauczyć dzieci tak ważnej kwestii. Maluchy nauczą się strategicznego planowania oraz podejmowania właściwych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

 

 

 

 

Gry dla chłopców 4 lata

 

7. Egmont gra planszowa Supernogi Stonogi

 

“SuperNogi Stonogi” to gra idealna dla dzieci, które dopiero poznają świat. Jeżeli chcesz przygotować maluchy do nauki dodawania i odejmowania, to koniecznie wybierz tę pozycję. Oprócz prostej matematyki dzieci nauczą się również rozpoznawania kolorów oraz tego, że czasem trzeba przegrać, aby ktoś mógł wygrać. Rozgrywka trwa około 10 minut, więc masz pewność, że nie znudzi nawet najmłodszych graczy.

Gra nie ma skomplikowanych reguł. Każde dziecko dostaje planszę ze stonogą. Zadaniem gracza jest zebranie jak największej ilości butów dla swojej stonogi. Buty zdobywa się rzucając kilkoma kostkami dołączonymi do zestawu. Zamiast tradycyjnych punkcików zawierają one wizerunki bucików w różnych kolorach. Jeżeli gracz wyrzuci buty w tym samym kolorze, to może ubrać je stonodze. Jeśli wszystkie kolory się różnią, to dziecko musi czekać do kolejnej kolejki.

Gry dla chłopców od 4 lat, takie jak “SuperNogi Stonogi” pozwalają dzieciom nauczyć się czegoś w trakcie zabawy. Dziecko nie czuje na sobie presji nauki i szybko może nauczyć się nazw kolorów oraz prostych zadań matematycznych. Stonogi wyglądają bardzo przyjaźnie, a maluchy chcą pomóc jej założyć wszystkie buty. Gra nie jest zbyt duża, więc można ją zabierać ze sobą na spotkania rodzinne albo na wyjazd wakacyjny z dziećmi. Rodzicom uważają, że jej poszczególne elementy są dobrze wykonane.

 

 

 

 

Gry dla chłopców 10 lat

 

8. Rebel Gra planszowa 7 Cudów Świata 19537

 

Dla wielbicieli gier strategiczno-ekonomicznych mamy ciekawą pozycję, a jest nią “7 Cudów Świata”, która pozwala dziecku poznać odpowiedź na pytanie, na czym polega handel, współpraca pomiędzy dwoma osobami, rozporządzanie surowcami oraz podejmowanie odpowiednich decyzji. W grę powinny grać co najmniej 2 osoby, a ich liczba nie powinna przekraczać 7. Jedna rozgrywka trwa zazwyczaj około pół godziny.

Ciekawe jest to, że rozgrywka ma miejsce w 3 wiekach. Podczas jednego stulecia każdy gracz dostaje kilka kart, przedstawiają one różne budowle, a większość kart jest ze sobą powiązanych. Gracze pokazują sobie karty, mogą się nimi wymieniać i przy okazji gromadzą surowce oraz żetony potrzebne do ukończenia ich budowli. Wygrywa ta osoba, której uda się zgromadzić wszystkie karty potrzebne do ukończenia budowli.

Zabawa jest interesująca, ponieważ dzięki niej maluchy mogą się bardzo szybko rozwijać. Rodzice uważają, że gry dla 10 latków powinny właśnie tak wyglądać. Maluch musi cały czas obserwować swoich przeciwników oraz nie dopuścić do tego, aby wybudowali budowlę przed nim. W zestawie znajduje się bardzo dużo kart, które sprawiają, że gra maluchom się nie nudzi. Instrukcja zabawy jest dobrze rozpisana, więc już po kilku minutach można przejść do rozgrywki. Warto również zwrócić uwagę na dobre wykonanie poszczególnych elementów.

 

 

 

 

Gry dla chłopców Lego

 

9. Gra planszowa Lego Chińczyk 56

 

Gry Lego dla chłopców od zawsze są bardzo popularne. Chłopcy lubią układać klocki, a Lego ma wystarczająco dużo wersji, aby zainteresować dzieci. Ta wersja została zainspirowana popularną grą o nazwie chińczyk. Plansza do zbudowania ma wymiary 25 cm x 25 cm. Ilość elementów w zestawie wynosi 389, więc masz pewność, że przez bardzo długi czas nie będzie się nudzić.

W dużym opakowaniu maluch dostaje wiele elementów, z których może własnoręcznie zbudować planszę do grania w chińczyka. W komplecie znajdują się figurki w różnych kolorach (jest ich razem 16), dlatego od razu po zbudowaniu planszy można przystąpić do gry i traktować klocki jako grę planszową. W zestawie nie ma kostki, lecz jest specjalna tarcza, która losuje liczby.

To, co bardzo podoba się dzieciom, to instrukcja, która została przygotowana w formie obrazków. Dlatego grę można zrozumieć bez pomocy rodziców. Dorośli uważają, że “Lego Chińczyk 56” jest ciekawym połączeniem klocków oraz planszówki, jest to więc gra 2 w 1. Każdy klocek jest bardzo dobrze wykonany, a podczas korzystania z zestawu nie tracą one kolorów. Figurki prezentują się bardzo dobrze, a dziecko bardzo szybko rozumie reguły.

 

 

 

 

Gry dla chłopców strzelanki

 

10. Lego City Tajny Agent Undercover PS4

 

“Lego City Tajny Agent” to połączenie gry dla chłopców typu strzelanki oraz klocków w wersji wideo. Zabawa jest przygotowana dla dzieci, które mają PS4. Gra ma dwuosobowy tryb kooperacji, więc może w nią grać maksymalnie dwie osoby. Ucieszą się z niej szczególnie chłopcy, którzy są fanami klocków Lego, ponieważ akcja dzieje się w świecie tych klocków.

Prezentowana gra jest jedną z ciekawszych pozycji dostępnych na PS4. W świecie Lego można korzystać z wielu pojazdów, torować drogę złodziejom, pomagać małym świnkom wrócić do ich właściciela oraz korzystać z wielu innych opcji. Twoje dziecko może zostać bohaterem, tajnym agentem, którego potrzebuje miasto Lego. Gra ma kilka wątków, które przypominają nam o innych filmach, więc grając z dzieckiem nie będziesz się nudzić. Warto wspomnieć, że w grze nie brakuje humoru.

Wiele osób uważa, że gra jest starannie wykonana pod względem grafiki, a także historii. W rozgrywce bardzo dużo się dzieje, więc dziecko nie będzie się nudzić podczas grania. Maluchy mogą same dokonywać wyborów np. w przypadku pojazdów, z których korzystają, a także komu będą chciały pomóc. Zaletą jest również możliwość zbierania ciekawych przedmiotów i poszerzania swoich zbiorów.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę dla chłopców kupić?

 

Aby pomóc rodzicom w podjęciu decyzji, jaką grę dla chłopców wybrać, przygotowaliśmy krótki poradnik zakupowy. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek, dzięki którym znalezienie prezentu dla dziecka stanie się nieco łatwiejsze. Przekonaj się, co trzeba wziąć pod uwagę, aby uniknąć zakupu niewłaściwej gry.

Wiek graczy

Żeby gra sprawiła dziecku dużo radości, nie może być zbyt skomplikowana ani zbyt łatwa. Poziom trudności rozgrywki powinien być dopasowany do wieku, wiedzy oraz umiejętności chłopca.

Na opakowaniu zwykle znajduje się informacja o grupie wiekowej, dlatego nie powinniśmy mieć dużego problemu z doborem odpowiedniego produktu. W sklepach są gry przeznaczone dla maluchów w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także nastolatków. Co więcej, nierzadko w rozgrywce mogą wziąć udział również dorośli, dlatego dziecko może grać nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale i rodzicami czy dziadkami.

 

Tematyka

Tematyka gier dla dziewczynek najczęściej dotyczy mody, urody, świata księżniczek itp. Chłopcy bardziej interesują się motoryzacją, budownictwem i sportem, choć nie jest to reguła, bo niektórzy także lubią bawić się lalkami (tak samo, jak dziewczynki często sięgają po samochodziki). Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaka jest najlepsza gra dla chłopców.

Dużo zależy od tego, czym interesuje się dziecko i jakie są jego pasje. Na popularności wciąż zyskują gry, których tematyka oparta jest na fabule znanych seriali i filmów animowanych, takich jak np. „Auta” czy „Lego: City”.

 

 

Gra planszowa czy komputerowa?

Gry możemy podzielić na planszowe i komputerowe. Niektórzy rodzice unikają tych drugich, ponieważ uważają, że może to zachęcić dzieci do spędzania wolnego czasu tylko przed ekranem komputera. Jednak trzeba mieć na uwadze, że niektóre gry na PC czy konsolę mają charakter edukacyjny. To oznacza, że w czasie rozgrywki pociecha zdobywa cenne umiejętności, które przydadzą się w szkole, takie jak wykonywanie obliczeń matematycznych czy poznanie nowych słówek w obcym języku. Wśród gier komputerowych znajdziemy też przygodowe, zręcznościowe i logiczne, a także tzw. strzelanki, polegające głównie na prowadzeniu walki z użyciem różnego rodzaju broni.

Co ciekawe, nie wszystkie gry planszowe polegają jedynie na przesuwaniu pionków po planszy i dotarciu do mety. One także mogą być zręcznościowe, logiczne, edukacyjne, ekonomiczne czy strategiczne. Najlepsza gra dla chłopców daje możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób i pozwala dzieciom zrozumieć, że oglądanie telewizji nie jest jedyną formą rozrywki.

 

Liczba graczy

W zależności od tematyki i zasad liczba graczy w przypadku gier planszowych zwykle wynosi od 2 do 6, choć czasami pociecha może też bawić się sama. Jeśli do udziału w rozgrywce trzeba zaangażować więcej niż 4 osoby, dziecko może narzekać, że trudno jest mu znaleźć wystarczającą liczbę graczy (w szczególności, gdy nie ma rodzeństwa). Warto mieć to na uwadze.

Gry komputerowe, poza trybem singleplayer, czyli rozgrywką w pojedynkę, coraz częściej umożliwiają włączenie trybu multiplayer. Pociecha może zagrać z kilkoma czy kilkunastoma osobami naraz, nawet pochodzącymi z różnych krajów. To sprawia, że rozgrywka staje się bardziej nieprzewidywalna, a tym samym ciekawsza.

 

 

Przewidywany czas rozgrywki

Przewidywany czas rozgrywki może wynosić 15 minut, 60 minut, czasami 90 minut lub więcej. To daje informację o tym, jak długo trwa rozgrywanie rundy. Im bardziej skomplikowane są zasady gry, tym więcej czasu trzeba jej poświęcić.

Czasami zdarza się, że zbyt długa rozgrywka staje się nużąca i trudno jest rozegrać rundę do końca. Niemniej jednak jeśli gra trwa krócej niż 15 minut, istnieje ryzyko, że po kilku dniach pociecha się nią znudzi, bo zdąży poznać wszystkie sposoby na wygranie rozgrywki.

 

Gry dla chłopców w dobrych cenach

Zarówno planszowe, jak i komputerowe gry przeznaczone dla chłopców kosztują od 30 zł do ok. 300 zł. Cena jest uzależniona od producenta, ale też tematyki, wieku graczy czy ilości elementów w zestawie. To, ile wydamy na zakup gry, nie powinno być dla nas najważniejsze. Bardziej istotne jest to, czy rozgrywka będzie wystarczająco ciekawa dla pociechy.

 

 

Gdzie kupić gry dla chłopców?

 

Za sprawą naszych wskazówek z pewnością nie masz już wątpliwości, jaka gra dla chłopców jest polecana przez innych rodziców. Możesz więc wybrać odpowiedni prezent dla swojej pociechy. Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić grę dla dziecka? Przedstawiamy zalety i wady robienia zakupów stacjonarnie oraz przez Internet.

 

 

Zalety kupowania w sklepach stacjonarnych

Robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, możemy dokładnie obejrzeć wszystkie dostępne w asortymencie gry. Jeśli pojawią się wątpliwości, który produkt wybrać, możemy bez przeszkód poprosić o poradę pracownika sklepu. Co więcej, po zapłaceniu za grę od razu zabieramy ją ze sobą do domu i w tym samym dniu możemy podarować ją dziecku w prezencie. To istotna zaleta dla mało cierpliwych osób, które nie lubią zbyt długo czekać na otrzymanie zamówionych produktów.

 

Wady kupowania w sklepach stacjonarnych

Jedną z największych wad kupowania w sklepach stacjonarnych jest konieczność dojechania w wybrane miejsce. Czasami wiąże się to ze staniem w korkach i szukaniem wolnego miejsca parkingowego, co może zająć dużo czasu. Jeśli wybieramy się na zakupy w okresie sezonowych obniżek cen, musimy przygotować się na znacznie większą liczbę kupujących niż na co dzień. Nie każdy z nas lubi przebywać w tłumie i spędzać dużo czasu w kolejce do kasy.

Może się też zdarzyć, że nie kupimy gry, którą wymarzyło sobie dziecko, gdyż została wykupiona, zanim weszliśmy do sklepu.

 

Zalety robienia zakupów online

W sklepach internetowych asortyment nierzadko jest znacznie większy niż w tych stacjonarnych. To oznacza, że możemy kupić także gry oferowane przez mniej popularnych producentów. Poza tym zamówienie można złożyć o dowolnej porze, przez siedem dni w tygodniu, a więc także w niedzielę z zakazem handlu czy inne dni ustawowo wolne od pracy.

Sklepy internetowe często oferują niższe ceny, nawet poza sezonami obniżek, a jeśli zrobimy zakupy za określoną kwotę (przykładowo ponad 100 zł), często unikamy ponoszenia kosztów dostawy. Trzeba też wspomnieć o tym, że robiąc zakupy przez Internet, możemy skorzystać z porównywarek cen i znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu pozbywamy się obawy, że przepłaciliśmy za wybrany produkt.

 

 

Wady robienia zakupów online

Po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym musimy odczekać kilka dni, zanim listonosz lub kurier dostarczy je nam do domu. Wymaga to cierpliwości, ale jeśli kupimy grę odpowiednio wcześnie, przesyłka z pewnością dotrze przed urodzinami pociechy, Dniem Dziecka, Bożym Narodzeniem czy inną okazją. Sklepy online nie dają możliwości wzięcia produktu do ręki i obejrzenia go.

Niemniej jednak możemy znaleźć opinie na jego temat, do których często dołączone są zdjęcia zrobione przez kupujących. Są osoby, które niechętnie zamawiają produkty przez Internet, gdyż obawiają się nieotrzymania ich. W sytuacji, gdy paczka nie zostanie dostarczona lub zniszczy się w transporcie, możemy zgłosić to do sprzedawcy. Wtedy powinniśmy otrzymać zwrot pieniędzy.

 

Gdzie kupić gry dla chłopców?

Gry dla chłopców, nie tylko planszowe, ale i komputerowe czy na konsolę, znajdziemy w wielu różnych miejscach: hiper- i supermarketach, księgarniach, sklepach RTV i AGD, a nawet kioskach. Jednak nie wszędzie cena za wybrany produkt jest taka sama. Rodzice najczęściej kupują gry dla swoich pociech w takich sklepach jak: Empik, Smyk, Rebel, Gandalf czy na platformie Allegro.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ