fbpx

Ranking 11 najlepszych gier dla dziewczynek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Gra dla dziewczynek – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz ciekawej, inspirującej gry dla dziewczynki, która zajmie malucha na długie godziny? W takim razie prezentowany przez nas ranking jest tym, czego potrzebujesz. Prezentujemy kilkanaście różnych gier dla dziewczynek w różnym wieku. Wśród proponowanych przez z nas produktów znalazła się zabawka Janod Śmieszne Buzie, przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jest to zabawa typu ubieranki polegająca na układaniu twarzy z różnych części. Wszystkie elementy mają magnes, więc ułożona na planszy buzia nie przesuwa się, gdy nagle ruszymy ręką. Jeśli Twoja pociecha woli gry zręcznościowe, wybierz grę Trefl Mistakos Extra, polegającą na układaniu wieży z krzeseł. Ta zabawka będzie odpowiednia dla starszaka powyżej 5. roku życia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Janod Śmieszne Buzie to solidnie wykonana gra składająca się z magnetycznej planszy i magnesów pozwalających stworzyć dziecku śmieszne buźki. Zabawa pozwala maluchowi rozwinąć kreatywność. Części składowe gry są dość duże i dobrze wyprofilowane, więc już 3-letnie dziecko radzi sobie z układankami.

Wady

Nie wszystkie dzieci po kilku zabawach wracają do tej gry, są maluchy, którym z czasem zabawa się nudzi, dlatego że ilość twarzyczek jest ograniczona i szybko kończą się warianty ułożenia.

Podsumowanie

Jest to gra dla dzieci powyżej 3. roku życia. Opakowanie zawiera planszę, 65 magnesów z częściami twarzy oraz książeczkę zawierającą instrukcję oraz 10 propozycji ułożenia buziek. Zabawka jest kolorowa i atrakcyjna dla najmłodszych dzieci.

Drugi wybór

Zalety

Ta gra zręcznościowa bawi nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jedna rozgrywka zajmie malucha na około 30 min. W grę może grać jedno dziecko, jak i grupa 4 maluchów. Jest to kolorowy, interesujący produkt, pozwalający rozwinąć spryt i logiczne myślenie u 5 latki.

Wady

Jest to gra zręcznościowa, więc jeśli masz w domu dzieci w różnym wieku, np. 3-latka i 5-latka, młodsze z dzieci raczej nie poradzi sobie z rozgrywką

Podsumowanie

Gra zawiera 32 elementy, które pozwalają na przeprowadzenie rozgrywek w dwóch różnych wariantach. To ciekawa propozycja dla dzieci, które ukończyły 5 lat. Jest to dobry wybór dla jedynaka, bo dziecko nie potrzebuje towarzysza, aby wykorzystać grę.

Rozważ też

Zalety

Gra planszowa Trefl Barbie Sweetville to doskonały wybór dla fanek lalki Barbie oraz gotowania. Plansza i elementy gry są dobrze wykonane, a przy tym atrakcyjne wizualnie. Jest to zabawa odpowiednia dla 2-4 graczy. Ze względu na kolorystykę i tematykę gry, jest to dobry wybór dla 5-latek.

Wady

Niektóre elementy gry są bardzo małe, dlatego można je łatwo zgubić. Rodzice zalecają, aby po skończonej zabawie od razu schować części do pudełka.

Podsumowanie

Gra planszowa składa się z planszy, pionków, kostki i innych, mniejszych elementów. Tematyka gry to Barbie w krainie słodkości, więc maluchy przyciągają piękne, słodkie obrazki.

 

 

11 najlepszych gier dla dziewczynek. Opinie w 2024 roku

 

Gry pomagają rozwijać umysł dziecka, uczą logicznego oraz strategicznego myślenia. Informacje przyswojone podczas zabawy są lepiej zapamiętywane, a dziecko nie czuje presji nauki. Poniższy ranking gier dla dziewczynek zawiera opisy kilku najlepszych produktów, które możesz podarować maluchowi w prezencie.

 

Gry dla dziewczynek

 

1. Janod Magnetyczna układanka Śmieszne buzie Dziewczyn J02717

 

Janod Śmieszne Buzie to gra przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat. Opakowanie przypomina książkę, a w środku znajdują się elementy zabawki. Nie wyrzucaj opakowania, ponieważ jedna z jego stron jest magnetyczna. To właśnie na niej umieszcza się magnesy znajdujące się w zestawie. Wymiary całego opakowania wynoszą 19 cm x 4 cm x 26 cm.

Gry dla dziewczynek typu ubieranki są popularne. Zabawa z prezentowaną pozycją polega na tym, aby dziecko rozpoznało kształty magnesów (są to poszczególne części twarzy lub dodatki, czyli usta, włosy, okulary, oczy itd.) i ułożyło z nich całą buzię. Plansza magnetyczna jest na tyle duża, aby zmieścić całą twarz. Magnesy nie są małe, więc nie musisz się martwić, że dziecko będzie miało problem z posługiwaniem się nimi. W zestawie znajduje się książeczka zawierająca 10 przykładowych twarzy do ułożenia, więc na początku zabawy maluch może z nich korzystać.

Rodzicom podoba się to, że gra kształtuje wyobraźnię oraz zajmuje dziecko przez bardzo długi czas. Chwalone jest solidne wykonanie gry, szczególnie magnesów, które nie tracą swych żywych kolorów i nie łamią się pod wpływem nacisku. W zestawie znajduje się 65 magnesów. Opakowanie ma przegródki, więc z pomocą gry można nauczyć malucha porządku przy układaniu poszczególnych elementów do odpowiednich przegródek po skończonej zabawie.

 

 

 

 

2. Moda i modelki Suknie ślubne 0337

 

Alexander Moda i modelki. Suknie Ślubne to dobra i tania gra dla dziewczynek, w którą mogą grać dzieci powyżej 4 roku życia. Cały zestaw znajduje się w pudełku. Jest to kolejna część gry “Moda i Modelki”, której poprzednie wersje również były bardzo popularne. Wymiary pudełka wynoszą 29 cm x 4 cm x 19 cm. Ta gra dla dziewczynek typu ubieranki jest przeznaczona dla 1 – 6 graczy.

W zestawie znajduje się 96 elementów, które przedstawiają poszczególne części wystroju ślubnego. Są to suknie, buty, rękawiczki, welony, fryzury i inne dodatki. Poszczególne elementy układa się na 6 planszach, które również znajdują się w zestawie. Tym sposobem dziecko może układać swoje wymarzone kreacje i trenować  poczucie stylu i estetyki, które rozwijają się już od najmłodszych lat.

Ta dobra gra dla dziewczynek do 30 zł nie polega wyłącznie na dowolnym układaniu części garderoby. W zestawie znajduje się plansza, kostka oraz instrukcja, która opisuje 7 różnych gier włączających do zabawy elementy sukni ślubnych. Masz więc pewność, że Twoja pociecha szybko nie znudzi się prezentowaną grą. Rodzicom bardzo podoba się to, że poszczególne części gry zostały wykonane w solidny sposób, z dbałością o szczegóły. Rodzice chwalą też dobrze wytłumaczone reguły dołączonych do elementów gier.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek 5 lat

 

3. Trefl Mistakos Extra 01645

 

Najczęściej wybierana gra zręcznościowa to Trefl Mistakos Extra. Z pewnością pochłonie dużo czasu Twojego dziecka. Składa się ona z pudełka, w którym znajdują się małe wersje krzeseł w czterech różnych kolorach. Jest to propozycja gry dla dziewczynek od 5 roku życia. Jedna runda trwa około 30 minut. Minimalna ilość graczy wynosi 1, z kolei maksymalna ilość to 4. W grze znajdują się 32 elementy.

Prezentowana gra z pewnością zaciekawi każde dziecko. Istnieją dwa warianty gry. Jeden z nich polega na tym, że grające dzieci wybierają kolor swoich krzeseł. Pierwszy gracz kładzie swój mebel na stole. Kolejne dzieci muszą układać krzesła na nim tak, aby nie dotykały stołu. Jeżeli w pewnym momencie wieża z krzeseł się przewróci, to winowajca dostaje ujemne punkty równe ilości elementów, które spadły. Wygrywa ten, kto ma najmniejszą liczbę ujemnych punktów.

Drugi wariant polega na tym, że kiedy krzesła spadną, to dziecko musi je zabrać i ponownie układać jedno na drugim (czekając w kolejce). W tym wypadku wygrywa ten, kto najszybciej pozbędzie się wszystkich krzeseł. Gra rozwija zręczność dzieci, a także zachęca do nauki liczb i liczenia. Rodzicom podoba się bardzo ciekawy pomysł na zajęcie czasu maluchów. Chwalą oni dobre wykonanie elementów, które nie łamią się podczas intensywnej zabawy.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek Barbie

 

4. Trefl Gra planszowa Barbie Sweetville 

 

Gra planszowa, która może zaciekawić dzieci, to z pewnością Trefl Barbie Sweetville. Jest ona przeznaczona dla maluchów, które ukończyły już 5 lat. W pudełku o wymiarach 24,5 cm x 5 cm x 24,5 cm znajduje się duża plansza, pionki, kostka i mniejsze elementy z rysunkami. Zabawa jest odpowiednia dla  2 – 4 graczy. Jedna rozgrywka trwa około 20 minut. Plansza jest rozkładana, a sam zestaw nie zajmuje dużo miejsca.

Gry Barbie dla dziewczynek są uwielbiane i jest to jedna z nich. Rodzicom podoba się to, że gra nie jest zbyt skomplikowana. Każde dziecko dostaje swój własny pionek. Plansza odpowiada magicznej krainie Słodkości. Uczestnicy grają między sobą w ganianego, próbując dotrzeć do punktu mety jako pierwsi. Po drodze czekają na każdego specjalne zadania, z którymi trzeba się zmierzyć. Zasadą jest, że na jednym polu nie mogą spotkać się dwie postacie.

Chwalony jest wygląd planszy, który przedstawia słodkie lizaki, muffinki oraz inne słodkie dania, które z pewnością zainteresują maluchy. Plansza jest na tyle gruba, że nie jest łatwo ją zniszczyć. Poza tym jest kolorowa, dlatego jest atrakcyjna dla dzieci. Pozostałe elementy gry są również solidnie wykonane. Gra rozbudza w dziecku wyobraźnię i jest na tyle ciekawa, że bardzo często będzie ono chciało po nią sięgać.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek 8 lat

 

5. Rebel Gra planszowa Ogródek

 

Chcielibyśmy zaprezentować Rebel Ogródek, idealną grę na zimowe wieczory, kiedy dzieci nie mogą bawić się na zewnątrz. Ta kafelkowo-planszowa zabawa zachwyci wszystkich interesujących się sadzeniem kwiatów, i nie tylko. Jest to propozycja gry dla dziewczynek powyżej 8 lat. Wszystkie elementy znajdują się w dużym pudełku o wymiarach 23 cm x 5 cm x 32 cm. Jednocześnie w grę może grać od 2 do 4 osób. Dla każdej osoby producent przygotował osobną planszę sadzenia kwiatów i punktacji.

Jedna rozgrywka trwa około 1 h. Zasady gry są proste, lecz nie oznacza to, że sama zabawa nie wymaga myślenia. Każdy gracz ma wydzielone grządki. W zestawie znajdują się różnego kształtu kwiaty (różne kafelki). Na wydzielonych grządkach gracz musi w każdej kolejce odpowiednio dopasować kwiaty do ogródka, aż go nie zapełni.

Zestaw zawiera bardzo dużo elementów, które sprawiają, że jest ona bardzo atrakcyjna dla dzieci. Dziecko samo musi zdecydować, gdzie postawić wylosowany kafelek z kwiatami, dlatego rozwijane jest strategiczne myślenie. Za zaletę rodzice uważają to, że nawet po kilku rozgrywkach zabawa się nie nudzi. Test gier dla dziewczynek pokazał, że podczas każdej rozgrywki uczestnicy losują inne kafelki, więc nie można znaleźć reguły, która doprowadzi do zwycięstwa za każdym razem. Chwalony jest też kolorowy design gry.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek 6 lat

 

6. Winning Moves Zgadnij kto to? Księżniczki Disney 23641

 

Winning Moves Zgadnij kto to? Księżniczki Disney to gra, która rozwija koncentrację dziecka oraz uczy formułowania odpowiednich pytań. Jest to kolejna wersja popularnej pozycji, jednak tym razem wykorzystano wizerunki księżniczek i księciów z bajek Disney’a. Tego typu gry są przeznaczone dla dziewczynek powyżej 6 lat. Zabawa z ulubionymi bohaterami dziecka z pewnością będzie dla niego bardzo atrakcyjna. W pudełku znajdują się podajniki do gry, dwustronne karty oraz przełączniki.

W grę może grać maksymalnie dwoje dzieci. Zasady są bardzo łatwe do zapamiętania. Przed każdym maluchem znajduje się pionowa plansza, a na niej wizerunki postaci z bajek. Każde dziecko wybiera jedną z postaci i próbuje zgadnąć, którego bohatera wybrał przeciwnik. Zgadywać można wyłącznie poprzez zadawanie pytań typu zamkniętego, na które udziela się odpowiedzi “tak/nie”. Jeżeli maluch jest pewien, że dana postać nie odpowiada kryteriom zgadywania, to może ją po prostu zasłonić, klikając na nią.

Czas jednej rozgrywki to nawet  30 minut. Fajne gry dla dziewczynek zwracają ich uwagę i taka jest właśnie opisywana przez nas pozycja. Postaci z bajek jest dość dużo, a odgadnięcie tej wybranej może zająć dziecku sporo czasu. Rodzicom bardzo podoba się pomysł gry oraz dobre wykonanie zabawki. Wizerunki bohaterów są trwale przyczepione do planszy, więc trudno je zgubić. Według wielu rodziców, dzieci bardzo często sięgają po Winning Moves Zgadnij kto to? Księżniczki Disney.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek 7 lat

 

7. Mattel gra strategiczna Blokus Refresh BJV44

 

Pozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest Mattel Gra Blokus, czyli gra, która pomaga dziecku rozwijać spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Dziecko będzie musiało odpowiednio ocenić kształty oraz dokładnie policzyć elementy na planszy. Jest to dobry przykład gry dla dziewczynek od 7 roku życia. Jedna rozgrywka trwa około 30 minut. Istnieje bardzo wiele kombinacji prezentowanej gry, więc nie musisz się martwić, że szybko się ona znudzi maluchowi.

Zabawa nie jest skomplikowana. Każdy gracz dostaje kafelki w różnych kolorach. Warto wspomnieć, że kafelki mają różne kształty (pozioma linia, “t”, kwadrat, itp.). Nie są one zbyt duże a umieszcza się je na planszy dołączonej do zestawu. Każdy gracz po kolei dodaje kolejne kafelki na planszę, aby się wszystkich pozbyć. Jednak zasada jest taka, że każdy kolejny dodany kafelek musi się stykać z jednym z wcześniej dodanych tylko rogiem. Kiedy na planszy nie ma miejsca, kafelki zliczamy.

Wygrywa ta osoba, która ma na planszy największą ilość kafelków. Rodzice przyznają, że gra jest dobrze wykonana. Kafelki są plastikowe i nie ulegają łatwo zniszczeniu. Warto jednak uważać na bardzo małe elementy zabawy. Rodzice uważają też, że zabawa jest dość trudna, dlatego jest ona atrakcyjna dla ciekawskiego malucha, który lubi wyzwania. Mattel Blokus jest przeznaczona dla maksymalnie 4 osób.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek od 9 lat

 

8. Zielona Sowa Gra Wonderland

 

Wonderland to pozycja dla trochę starszych dzieci. Jest to dobry przykład gry  dla dziewczynek od 9 roku życia. Zabawa jest dość wymagająca, ponieważ łączy presję czasu z odgadywaniem łamigłówek i pozyskiwaniem śladów, które prowadzą do rozwiązania zagadki. Całość znajduje się w pudełku o wymiarach 26 cm x 7 cm x 26 cm. Gra zawiera dużo małych elementów, więc trzeba uważać, aby dziecko ich nie zgubiło.

Gracze znajdują się w magicznej krainie, z której próbują się wydostać. Zostają oni zamienieni w ptaki Dodo. Podczas wędrówki muszą znaleźć przyjaciół, którzy naprowadzą ich na ślad Alicji znajdującej się w sali o Wielu Drzwiach. Tylko ona może im pomóc wydostać się z niebezpiecznej krainy. Po drodze dzieci muszą wypełniać misje, zaznaczać swój postęp na specjalnych kartach oraz sprzymierzać się z nieznajomymi postaciami. Wonderland jest bardzo wciągająca, a rozwiązanie zagadki może zająć dzieciom dość dużo czasu.

Zabawka zawiera bardzo dużo elementów, np. kafelki, karty, znaczniki, kostki i pionki. Dziecko musi dobrze zaplanować kolejny ruch, co z pewnością nauczy go tego, że każda decyzja pociąga za sobą pewne konsekwencje. Rodzicom podoba się ładne wykonanie planszy oraz innych elementów. Nie ulegają one uszkodzeniu, nawet wtedy, kiedy maluch sięga po grę codziennie. Maksymalna ilość graczy to 6 osób.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek 3 lata

 

9. Gra Monopoly Junior My Little Pony B8417

 

Hasbro Monopoly Junior My Little Pony to wersja popularnej gry “Monopoly” dla najmłodszych. Bohaterami gry są 4 kucyki: Rarita, Twilight Sparkle, Pinkie Pie i Rainbow Dash. Dziecko może wcielić się w jednego z bohaterów i tak rozpocząć grę. Zabawa z pewnością najbardziej spodoba się maluchom, które często oglądają bajkę “My Little Pony”. Takie gry dla dziewczynek od lat 3 rozwijają dziecko i często sprawiają, że powoli wdraża się w świat dorosłych.

W jednej rozgrywce może brać udział maksymalnie 4 graczy. Uproszczona wersja “Monopoly” ma mniej pól, a reguły są łatwe do zrozumienia. Każdy gracz dostaje na początku określoną liczbę “kucykowej waluty”. Dzieci kolejno rzucają kostką i przesuwają się po polach. Plansza została przeniesiona w świat kucyków, więc gracze mogą kupować zamki oraz wioski, po natrafieniu na pole przeciwnika, gracz musi zapłacić odpowiednią kwotę. Do zabawy dołączono tajemnicze karty, które losuje się po wybraniu pola oznaczonego znakiem zapytania.

Rodzicom najbardziej podoba się to, że gra została  przystosowana do umiejętności 3 letniego dziecka. Zabawa nie nuży, bo jedna kolejka trwa około 30 minut. Dzięki Hasbro Monopoly Junior My Little Pony maluch może nauczyć się, jak poprawnie liczyć i poznać, na czym polega kupowanie i sprzedawanie, a także płacenie za daną usługę. Plansza jest solidnie wykonana, plansza oraz karty są wystarczająco grube, aby zachować je w dobrym stanie.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek 4 lata

 

10. Gra Łakocie chciwej babci T72465 Tomy

 

Wyróżnioną przez rodziców pozycją jest Tomy Łakocie chciwej Babci.  To dobry przykład gry dla dziewczynek od 4 lat. Nie jest to typowa planszówka, lecz zabawa, która rozwija zdolności ruchowe i jest atrakcyjna dla maluchów w różnym wieku. Przed rozpoczęciem rozgrywki grę trzeba złożyć. Jedna kolejka trwa kilka minut, lecz po przegranej można od razu wrócić do gry.

Głównym elementem gry jest figurka babci, która siedzi na fotelu. W jej rękach znajduje się koszyk  ciasteczek. Za zabawą kryje się historia. Babcia jest bardzo chciwa i nie chce dzielić się swoimi ciasteczkami. Kiedy przysypia na fotelu, gracze próbują sami zdobyć smakołyki. Ciasteczek jest 12, a wygrywa osoba, która zdobędzie po jednym z każdego rodzaju (4 ciasteczka). Przed rozpoczęciem gry należy zakręcić tarczą. Na niej znajdują się informacje, czy zabrane ciastko można będzie zachować, czy należy zwrócić do koszyka.

Na tarczy znajduje się również informacja o tym, ile razy po zabraniu ciasteczka trzeba nacisnąć przycisk znajdujący się obok babci. Któreś z kolei naciśnięcie może sprawić, że śpiąca babcia nagle się obudzi, a wszystkie ciastka trzeba będzie oddać do koszyka i spróbować grać dalej. Opinie o grach dla dziewczynek tej marki są przychylne. Zabawa przyciąga uwagę najmłodszych, a także sprawia, że rozgrywki są dla nich ekscytujące.

 

 

 

 

Gry dla dziewczynek gotowanie

 

11. Gra Loteryjka Kosmos Kapitan Nauka Lotto 4+

 

Kapitan Nauka. Gotowanie to gra dla dziewczynek typu gotowanie, odpowiednia dla maluchów powyżej 3. roku życia. Jest to zabawa, która uczy dzieci wielu rzeczy na raz. Zestaw zawiera planszę oraz wiele małych części, z którymi najlepiej zaznajomić dzieci.  Jest to gra pozwalająca ćwiczyć kreatywność oraz logiczne myślenie.

Zabawa nauczy dzieci, jak przygotować jedne z najpopularniejszych dań (pizza, zupa jarzynowa). Każde dziecko dostaje planszę przedstawiającą talerz, a następnie musi skompletować odpowiednie składniki. Na osobnych kartach przedstawiono, jakich  składników potrzebuje. Dziecko może jednak ponieść wyobraźnia i sprzygotować swój własny posiłek z wybranymi przez siebie składnikami.

Warto zaznaczyć, że produkty żywnościowe zostały podpisane po polsku i po angielsku. Rodzice chwalą to, że z ich małą pomocą dziecko może nauczyć się nazw żywności od razu w dwóch językach. Rodzice mogą również ściągnąć pliki, na których lektor czyta nazwy składników po polsku i po angielsku. Rysunki jedzenia są bardzo ładne i przyciągają wzrok dzieci. Poszczególne elementy gry są dobrze wykonane i nie zostaną zniszczone podczas rozgrywki. Należy jednak uważać na małe elementy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę dla dziewczynek kupić?

 

W sklepach jest wiele różnych gier dla dziewczynek, dlatego często rodzice nie do końca wiedzą, która z nich przypadnie do gustu ich pociechom. Przygotowaliśmy poradnik, który może pomóc Ci w dokonaniu wyboru. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, na podstawie których zdecydujesz, jaką grę dla dziewczynek wybrać.

 

 

Rodzaj i tematyka

Wśród gier dla dziewczynek znajdziemy nie tylko te planszowe, ale i na komputer PC czy konsolę. Warto więc zastanowić się, jak najczęściej pociecha spędza swój wolny czas. Jeżeli przeważnie dziecko siedzi przed ekranem komputera lub telewizora, prawdopodobnie gra planszowa nie sprawi mu zbyt dużo radości (choć to może zależeć też od innych czynników).

Aby dziewczynka była zadowolona z prezentu, rozgrywka powinna dotyczyć tematu, który ją ciekawi. Największą popularnością cieszą się gry polegające np. na projektowaniu ubrań i modnych stylizacji, wymyślaniu makijaży czy fryzur, a także te przygodowe, w których głównymi bohaterkami są np. księżniczki. Rodzice chętnie kupują gry o charakterze edukacyjnym, które uczą poprzez zabawę. Dzięki temu pociechy mają mniejszy problem z opanowaniem choćby tabliczki mnożenia, zasad ortografii, słówek z języka obcego czy poszerzeniem swojej wiedzy geograficznej. Jak się okazuje, dziewczynki (niezależnie od wieku) uwielbiają też rozgrywki zręcznościowe, logiczne i strategiczne, bo pozwala to na wykazanie się pomysłowością oraz innymi cennymi umiejętnościami. Ich celem przeważnie jest np. pokonanie największego wroga, uratowanie przyjaciół lub odnalezienie skarbu. Nierzadko gry nawiązują tematyką do znanych filmów animowanych i seriali jak np. „My Little Pony”, „Barbie”, „Shimmer&Shine” itp. W razie wątpliwości można zapytać pociechę, co najbardziej ją interesuje i na tej podstawie podjąć decyzję, jaka jest najlepsza gra dla dziewczynek.

 

 

Wiek graczy

Rozgrywka nie będzie dla dziecka ciekawa, jeżeli nie będzie dopasowana do poziomu jego wiedzy i umiejętności. Bardzo ważne jest sprawdzenie grupy wiekowej, dla której polecana jest gra. Z uwagi na różnorodność dostępnych na rynku produktów, nie powinniśmy mieć dużego problemu ze znalezieniem właściwej gry dla 2-, 5-, 8-, a nawet 15-latki. Niekiedy w rozgrywce mogą wziąć udział nie tylko dzieci, ale i dorośli, w efekcie czego cała rodzina może przyjemnie spędzić czas.

 

Liczba graczy

W przypadku gier planszowych zalecana liczba graczy mieści się w przedziale od 2 do 6, choć są i takie, w których udział może wziąć tylko jedna osoba. Dziewczynka, która nie ma rodzeństwa czy sąsiadów w swoim wieku może mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby graczy i rozpoczęciem rozgrywki. Warto o tym pamiętać, robiąc zakupy. Gry na komputer i konsolę przeważnie mają dwa tryby do wyboru, czyli singleplayer (granie w pojedynkę) oraz multiplayer (granie ze znajomymi, wymaga to łączności z Internetem).

 

Losowość

Według ekspertów dla najmłodszych dzieci powinno się wybierać gry o dużej losowości, czyli takie, w których wygrana zależy w dużej mierze od czynników losowych, a nie strategicznego myślenia. Przeważnie rozgrywka polega na rzucaniu kośćmi czy używaniu kart. Gra dla starszych pociech może być mniej losowa. Dziewczynka będzie musiała wykazać się swoją wiedzą lub sprytem, aby wygrać, a to z pewnością zachęci ją do dalszej rozgrywki.

 

 

Czas gry

Większość producentów podaje, jaki jest przewidywany czas rozgrywki. Może to być 10 minut, 30 minut, a czasami nawet więcej niż 90 minut. Najlepsza gra dla dziewczynki powinna zapewnić dzieciom zabawę na dłuższy czas, żeby zrezygnowały z korzystania ze smartfona, komputera lub oglądania telewizji. Jednocześnie pamiętajmy, że zbyt długa i skomplikowana rozgrywka może szybko stać się nudna. Z tego względu czasami lepiej sprawdzają się gry pozwalające na rozegranie kilku krótszych rund.

 

Gry dla dziewczynek w dobrych cenach

Za planszową grę dla dziewczynek zapłacimy od 10 zł do 100 zł. To zależy od producenta, tematyki, jak również zalecanego wieku graczy. Jednak jeśli wydaje nam się, że lepszym prezentem dla pociechy jest gra komputerowa lub na konsolę, musimy przygotować się na wydatek rzędu minimum 100 zł (zwłaszcza jeśli tematyka dotyczy popularnej bajki lub filmu).

 

 

Gdzie kupić gry dla dziewczynek?

 

Gry to rozrywka lubiana nie tylko przez chłopców, ale także dziewczynki. Trzeba jednak przyznać, że często ich zainteresowania nieco się różnią, dlatego kupując na przykład planszówki dla córki, musimy mieć to na uwadze. W ofercie producentów można znaleźć najróżniejsze produkty, więc dopasowanie ich do preferencji naszej pociechy powinno być proste. Często u rodziców pojawia się jednak pytanie, gdzie kupić gry, aby mieć odpowiednio duży wybór i nie przepłacać?

 

 

Jakie gry kupić?

Aby dowiedzieć się, gdzie kupić dany produkt, warto na początku zastanowić się nad tym, jakie gry dla dziewczynek są polecane przez specjalistów. Jeśli będziemy wiedzieć, czego potrzebujemy, łatwiej dowiemy się, gdzie tego szukać. Ciekawe produkty można znaleźć w naszym rankingu, więc jeśli go przeczytałeś, możliwe, że wiesz już, na co się zdecydować. Pamiętajmy o tym, że wybór jest naprawdę duży. Jeśli chcemy ograniczyć dziecku czas spędzany przed komputerem czy tabletem, możemy kupić ciekawe planszówki, w które pociecha będzie mogła grać wspólnie z koleżankami i kolegami. Dostępne są także gry dla całej rodziny. Na ich zakup decyduje się spora grupa rodziców, a wszystko dlatego, że są one okazją do spędzenia czasu wspólnie. Podczas rozgrywki można nie tylko dobrze się bawić, ale też porozmawiać z dziećmi i zacieśnić z nimi więzi. Sporą popularnością cieszą się także gry na komputer czy PlayStation.

 

Czy warto kupować gry dla dziewczynek przez Internet?

Coraz częściej konsumenci decydują się na robienie zakupów przez Internet. Ma to wiele plusów, z których najważniejszym wydaje się możliwość swobodnego przeglądania ofert poszczególnych sklepów. Nie trzeba szybko podejmować decyzji, więc jest mniejsza szansa na to, że dokonamy niewłaściwego zakupu i będziemy niezadowoleni. Kolejną zaletą są ceny, które niejednokrotnie są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Różnice w kosztach zakupy gry planszowej mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt złotych. Warto więc porównywać ceny, aby móc zaoszczędzić. Jeśli znaleźliśmy się w sklepie stacjonarnym i podoba nam się jakaś gra dla dziewczynek, warto sprawdzić na smartfonie jej cenę w sklepie internetowym. W ten sposób zrobimy szybkie porównanie. Musimy jednak pamiętać, że kupując online, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami wysyłki (czasami jest ona darmowa), a także czasem oczekiwania na paczkę. Niekiedy zdarzają się opóźnienia w jej nadaniu, co może być szczególnie uciążliwe, jeśli chcemy mieć produkt szybko i na przykład podarować go w ramach upominku.

 

 

Czy zakupy w sklepie stacjonarnym się opłacają?

Dostrzegając wiele plusów zakupów online, coraz częściej zastanawiamy się, czy odwiedzanie sklepów stacjonarnych to dobre wyjście. Niektóre osoby mogą twierdzić, że dokonywanie zakupów w zwykłych sklepach się nie opłaca, jednak to nie zawsze jest prawdą. Stosunkowo często organizowane są wyprzedaże, dzięki którym można nieco zaoszczędzić. Ogromnym atutem, wskazywanym przede wszystkim przez rodziców, jest to, że można zabrać ze sobą do sklepu pociechę i dać jej szansę na wybranie gry, która najbardziej jej się podoba.

 

Podsumowanie

Gry dla dziewczynek można znaleźć w wielu sklepach. Jeśli chcemy zaoszczędzić na zakupach, warto skorzystać z porównywarek cen dostępnych w Internecie. W ten sposób sprawdzimy, w którym sklepie kupimy dany produkt najtaniej. Inną alternatywą jest kupno używanej gry. Oferty można znaleźć na różnego rodzaju grupach tworzonych na portalach społecznościowych. Taki zakup wiążę się jednak zawsze z jakimś ryzykiem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ