fbpx

Ranking 5 najlepszych grzebieni na wszy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Grzebień na wszy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Chcemy pomóc Ci znaleźć grzebień na wszy. Dlatego zapoznaliśmy się z wieloma ofertami sklepów. Znaleźliśmy opinie Internautów i na ich podstawie stworzyliśmy krótkie zestawienie. Na początku rankingu znajduje się Visiomed ZAPX VM-X200. Jest to bardzo dobry model elektrostatyczny, który został specjalnie zaprojektowany do walki z niechcianymi pasożytami. Produkt może być używany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Na całej powierzchni grzebienia znajdują się specjalne ząbki. Dzięki nim szybko i precyzyjnie pozbędziesz się wszy. Model powinien być stosowany razem z kremami i innymi preparatami owadobójczymi – zapewni to większą efektywność kuracji. Produkt jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Należy pamiętać o jego dezynfekcji – daje to gwarancję, że wszystkie gnidy zostaną uśmiercone. Innym grzebieniem w naszym zestawieniu jest Novamed ZAPX Z100. Ten prosty w obsłudze, elektroniczny model pozwala na szybką walkę z wszami. Urządzenie zasilane jest baterią AAA. Brak przewodu sprawia, że sprzęt może być używany w dowolnym miejscu.

5 najlepszych grzebieni na wszy. Opinie w 2024 roku

 

Nasz ranking grzebieni na wszy powstał na podstawie opinii Internautów. To dzięki ich recenzjom wybraliśmy 5 najlepszych produktów, które prezentujemy poniżej.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przyrząd ma specjalnie zaprojektowane ząbki, które niszczą jaja owadów. W czasie czesania tworzy się tarcie elektryczne, które uśmierca wszy i inne pasożyty. Co więcej, delikatne żłobienia rozrywają larwy i gnidy żyjące na głosach. Pielęgnacja grzebienia jest bardzo łatwa.

Wady

W celu pozbycia się wszystkich pasożytów konieczne jest stosowanie grzebienia przez długi czas. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy wraz z grzebieniem korzystamy z kremów i szamponów.

Podsumowanie

Grzebień powstał jako uzupełnienie kuracji z użyciem kremów i szamponów przeciw pasożytom. Produkt może być używany przez wszystkich konsumentów niezależnie od wieku i długości włosów. W czasie czesania pasemek wszy i gnidy są rozrywane. Model wytwarza napięcie elektryczne, które paraliżuje pasożyty, a jednocześnie jest niewyczuwalne dla człowieka.

Drugi wybór

Zalety

Grzebień wytwarza napięcie elektryczne, które paraliżuje pasożyty żyjące we włosach. Następnie ząbki rozrywają je, a potem są usuwane z włosów. Regularne stosowanie produktu przyspiesza walkę z wszami i gnidami. Urządzenie nie podrażnia skóry głowy i jest w pełni bezpieczne dla człowieka.

Wady

Produkt najlepiej sprawdza się na włosach krótkich i średnich. Stosowanie grzebienia na długich fryzurach wymaga czasu i cierpliwości. Pozbycie się nawet kilku pasożytów może zająć kilka godzin.

Podsumowanie

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Również dezynfekcja ząbków i czyszczenie całego przyrządu nie sprawiają trudności użytkownikom. Produkt zasilany jest jedną baterią AAA. Ze względu na niewielkie wymiary (11 cm x 1,5 cm x 5,5 cm) i małą wagę (90 g) sprzęt zmieści się do torebki, więc zawsze możesz go mieć przy sobie.

Rozważ też

Zalety

Obsługa oraz czyszczenie produktu to łatwe czynności. Dlatego z grzebienia mogą korzystać nie tylko dorośli, ale i nastolatki czy mniejsze dzieci. Grzebień ma dwa rzędy ząbków, co zapewnia większą skuteczność w usuwaniu pasożytów. Dzięki zaokrąglonym końcom produkt nie podrażnia skóry głowy.

Wady

Przyrząd jest dość mały, dlatego jest w stanie jednocześnie czesać niewielką ilość pasemek. Z tego powodu proces tępienia gnid znacznie się wydłuża. Dlatego polecamy używać grzebienia na krótkich włosach.

Podsumowanie

Jest to jeden z najtańszych przyrządów na rynku. Grzebień ma dwa rzędy, które skutecznie usuwają wszy i gnidy z włosów. Zęby zostały wykonane ze stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała. Produkt jest w pełni bezpieczny, gdyż nie uczula ani nie podrażnia skóry głowy.

 

1. Visiomed Grzebień Elektrostatyczny Na Wszy I Gnidy Zapx C200

 

Wielu Internautów poleca Visiomed ZAPX VM-X200, czyli specjalistyczny grzebień przeciwko wszom i gnidom. Jest to produkt elektrostatyczny, który skutecznie zwalcza jaja i larwy pasożytów. Z prezentowanego modelu korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Grzebień jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Trzeba jednak pamiętać o jego każdorazowej dezynfekcji. Dzięki temu na ząbkach nie gromadzą się jaja wszy. Przyrząd powstał jako alternatywa dla kremów i innych preparatów owadobójczych, choć najlepsze efekty otrzymasz używając tych produktów w tym samym czasie. Model ma specjalnie zaprojektowane zęby, które szybko wyłapują wszy. W czasie czesania wytwarza się napięcie elektryczne, które paraliżuje owady. Dzięki specjalnym wyżłobieniom na grzebieniu larwy pasożytów są niszczone. Zęby mają rurkową strukturę i lekko zakrzywione główki. Taki kształt pozwala na skuteczne tępienie gnid.

Opinie Internautów o tym przyrządzie są bardzo pozytywne. Wiele osób w swoich opiniach podkreśla, że działanie produktu jest efektywne. Grzebień doceniono za proste użycie i sporą skuteczność.

Visiomed ZAPX VM-X200 to elektrostatyczny grzebień przeciw wszom i gnidom. Model waży 62 g. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na suche włosy.

 

Zalety

Skuteczność: Konsumenci wskazują, że grzebień działa skutecznie. Efekty jego stosowania można zobaczyć szybko. Produkt ma ostro zakończone rurki z mikroząbkami, które niszczą gnidy.

Bezpieczeństwo użytkowania: Producent zapewnia, że korzystanie z grzebienia jest w pełni bezpieczne dla skóry głowy. Potwierdzeniem na to może być fakt, że produkt jest odpowiedni dla dzieci już od 3. roku życia.

Dobrze wyprofilowana rączka: Model ma odpowiedni kształt, rączka jest dobrze wyprofilowana, co gwarantuje komfort użytkowania grzebienia. Dodatkową zaletą jest jego mała waga.

Dowolna częstotliwość użytkowania: Z Visiomed ZAPX VM-X200 można korzystać wtedy, kiedy mamy taką potrzebę. To inaczej niż w przypadku preparatów na wszy, które mają ściśle określoną częstotliwość stosowania.

Wymiary: Produkt zajmuje mało miejsca, więc jego przechowywanie jest łatwe. Grzebień mieści się w każdej kosmetyczce.

 

Wady

Czyszczenie: Zdaniem niektórych osób utrzymanie sprzętu w idealnej czystości jest nieco trudne i czasochłonne. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja produktu (dezynfekcja pod każdym użyciu) jest kluczowa.

 

 

 

 

2. Novamed ZAPX Z100 Grzebień na wszy i gnidy

 

Prezentujemy elektroniczny grzebień do usuwania pasożytów na głowie – Novamed ZAPX Z100. Produkt zasilany jest bateriami AAA. Urządzenie może być stosowane wielokrotnie. Pamiętaj jednak, by nie używać sprzętu na mokre włosy, gdyż grozi to spięciem. Musisz też pamiętać o regularnym dezynfekowaniu produktu.

Producent zdaje sobie sprawę, że walka z gnidami nie jest prosta. Tradycyjne metody (kremy i szampony) nie zawsze są skuteczne, dlatego podczas ich stosowania, specjaliści polecają czesanie włosów prezentowanym grzebieniem. Model działa bezboleśnie, ale skutecznie. Zęby zostały tak zaprojektowane, by łapać jaja larw i je usuwać. Dzięki wytworzonemu napięciu elektrycznemu między rurkami grzebienia owady są paraliżowane, co ułatwia ich uśmiercanie. Rączka w tym urządzeniu została tak wyprofilowana, by uchwyt dłoni był pewny. Dlatego czesanie włosów jest bardzo wygodne.

Opinie o grzebieniach na wszy tego producenta są bardzo pozytywne. Wielu Internautów jest zadowolonych z dużej skuteczności urządzenia. W swoich recenzjach wiele osób pochwaliło też prostą obsługę sprzętu.

Elektroniczny grzebień na wszy Novamed ZAPX Z100 jest bezpieczny w użytkowaniu. Model ma białą obudowę. Produkt jest odpowiedni dla dzieci i dorosłych.

 

Zalety

Osłonka: W zestawie znajduje się osłonka na grzebień. W związku z tym w trakcie jego przechowywania nie ma obaw, że na ząbkach rozwiną się niebezpieczne dla skóry głowy bakterie.

Wydajność: Urządzenie jest zasilane bateriami. Nie trzeba ich często wymieniać, co mogłoby okazać się kłopotliwe.

Przeznaczenie: Z grzebienia mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przypadku występowania wszawicy u jednego z domowników, trzeba odpowiednio zabezpieczyć także pozostałych członków rodziny.

Obsługa: Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Na obudowie znajduje się tylko jeden przycisk. Z grzebienia można śmiało korzystać, bez wcześniejszego zapoznania się z instrukcją.

 

Wady

Nie można stosować na mokre włosy: Należy pamiętać, że produkt nie jest przeznaczony do stosowania na mokre włosy. Do dokładnym umyciu kosmyków, trzeba więc odczekać określony czas lub użyć suszarki.

 

 

 

 

3. Nitcomb M2 01061 Nitcomb Grzebień na wszy dwurzędowy

 

Model Nitcomb M2 01061 to dobry i tani grzebień na wszy. Jest to bardzo dobry produkt z dwoma rzędami ząbków. Dzięki temu usuwanie pasożytów odbywa się szybciej. Ponieważ rurki są ciasno ułożone w czasie czesania będziesz w stanie pozbyć się też jaj wszy, które zostały złożone na włosach. Producent przypomina, że po każdym użyciu grzebień musi zostać dokładnie zdezynfekowany.

Rękojeść została wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego, a ząbki ze stali nierdzewnej. Oba materiały są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci. W dolnej części grzebienia znajduje się niewielki otwór, dlatego możesz zawiesić go w dowolnym miejscu. Przyrząd powinien być używany razem z preparatami na wszy, jak kremy, żele czy szampony. Grzebień został tak skonstruowany, by usuwać możliwie najwięcej pasożytów, a jednocześnie nie podrażniać skóry głowy.

Osoby, które kupiły ten model są z niego zadowolone. Produkt został starannie wykonany, dlatego nie złamie się nawet na gęstych włosach. Internauci pochwalili grzebień za to, że duże zagęszczenie ząbków pozwala pozbyć się gnid i wszy, jak również złożonych przez nich jaj.

Dwurzędowy grzebień na wszy NitComb M2 01061 jest odpowiedni dla alergików i kobiet w ciąży. Produkt wykonano m.in. ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Zaokrąglone końce: Prezentowany grzebień ma lekko zaokrąglone końce, więc nie ma obaw o to, że stosując go, podrażnisz skórę głowy. Mimo tego, że ząbki nie są ostre, skutecznie radzą sobie z usuwaniem wszy.

Bezpieczeństwo stosowania: Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta, NitComb M2 01061 może być używany przez kobiety w ciąży i alergików. Te grupy osób są szczególnie podatne na podrażnienia. W związku z tym możemy wywnioskować, że stosowanie grzebienia jest bezpieczne dla każdego.

Opakowanie: Produkt został zapakowany w szczelny plastikowy blister, co daje pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu ani nie pobrudzi w trakcie transportu.

 

Wady

Szybko się niszczy: Model ma plastikową obudowę, która jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. W efekcie produkt po pewnym czasie jest zniszczony.

 

 

 

 

4. Novamed VISIOMED ZAPX VM-X100 Grzebień na wszy i gnidy

 

Polecamy Novamed VISIOMED ZAPX VM-X100, czyli łatwy w obsłudze grzebień do wszy. Urządzenie zasilane jest jedną baterią AAA. Produkt jest bardzo bezpieczny, dlatego możemy go stosować u dorosłych, jak również u małych dzieci – powyżej 3 roku życia. Pamiętaj jednak, by nie stosować sprzętu na mokre włosy, gdyż może dojść do spięcia.

Produkt stanowi alternatywą dla kremów i szamponów na wszy. Model w czasie pracy tworzy fale elektroniczne. W czasie czesania napięcie paraliżuje pasożyty, przez co łatwiej jest je znaleźć i usunąć. Wykonane ze stali nierdzewnej ząbki są ułożone bardzo ciasno. Dzięki temu będziesz w stanie pozbyć się nie tylko samych wszy, ale również złożonych przez nie jaj. Należy zaznaczyć, że prąd elektryczny nie jest niebezpieczny dla człowieka. Ząbki są zakończone małymi kółeczkami, dlatego skóra głowy nie zostanie podrażniona.

Zapoznaliśmy się z wieloma opiniami konsumentów, które są bardzo pozytywne. W wielu z nich Internauci chwalą prostą obsługę urządzenia, a także jego dużą skuteczność.

Elektroniczny grzebień na wszy Visiomed ZAPX VM-X100 jest zasilany bateriami. Model jest objęty 2-letnią gwarancją producenta.

 

Zalety

Szczotka do czyszczenia: Do kompletu dołączono solidnie zrobioną szczotkę do czyszczenia grzebienia. Ma ona pomóc w odpowiedniej pielęgnacji produktu, a tym samym zapewnić nam higieniczne warunki użytkowania Visiomed ZAPX VM-X100.

Odpowiedni dla dzieci: Produkt jest polecany dla dzieci, co potwierdza, że jest on delikatny dla skóry głowy.

Waga: Model waży jedynie 90 g, więc jest lekki, a w związku z tym jego używanie nie stanowi dużego obciążenia dla naszych dłoni.

 

Wady

Rzadko rozstawione ząbki: Grzebień ma nieco rzadko rozstawione ząbki, dlatego jego skuteczność może być nieco ograniczona. Na efekty używania sprzętu trzeba chwilę poczekać.

Widoczność zabrudzeń: Model ma białą rączkę, na której są widoczne wszystkie, nawet najmniejsze zabrudzenia.

 

 

 

 

5. Shantys Limited Grzebień na wszy jednorzędowy

 

Nasze zestawienie nie byłoby pełne bez opisu Shantys Limited Jednorzędowy. Jest to niewielki model jednorzędowy do usuwania wszy. Przyrząd ma małe wymiary, dlatego jego przechowywanie jest bardzo łatwe.

Używanie grzebienia jest nie tylko łatwe, ale również bezpiecznie. Model został wykonany z dobrej jakości materiałów, które są przyjazne alergikom. Ząbki zakończone są niewielkimi kulkami, które nie podrażniają skóry głowy. Ciasne ułożenie rurek w tym produkcie pozwala na precyzyjne wyczesanie nie tylko dorosłych wszy, ale również jaj. Badania potwierdziły, że regularne stosowanie grzebienia zdecydowanie przyśpiesza usuwanie pasożytów. Produkt powstał jako alternatywa dla kremów i innych środków farmaceutycznych. Podkreślamy jednak, że najlepsze i najszybsze efekty uzyskasz stosując te preparaty razem z grzebieniem.

Ze względu na prostą obsługę, z przyrządu mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również ich dzieci. W czasie czesania włosów usuwana jest duża część pasożytów, z czego zadowolonych jest sporo Internautów.

NitComb Shantys to dobry grzebień na wszy do 20 zł. Jest to model jednorzędowy. Produkt wykonano m.in. ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Zaokrąglone końcówki: Zaokrąglone końcówki: Grzebień ma zaokrąglone końcówki, dlatego nie podrażnia skóry głowy.

Bezpieczeństwo użytkowania: NitComb Shantys może być używany przez alergików i kobiety w ciąży, co stanowi potwierdzenie, że korzystanie z niego jest bezpieczne dla zdrowia.

 

Wady

Efektywność: Konsumenci wskazują, że samo używanie grzebienie nie pozwoli pozbyć się w pełni wszy. Konieczne jest także zastosowanie odpowiednich środków farmaceutycznych czy preparatów do mycia skóry głowy.

Korozja: Pod wpływem wilgoci na powierzchni produktu może pojawić się korozja. Trzeba dbać o to, aby zawsze pozostawić grzebień idealnie suchy i przechowywać go w odpowiednim miejscu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzebień na wszy kupić?

 

Do zakażenia wszawicą dochodzi w bardzo łatwy sposób – wystarczy kontakt z włosami chorej osoby. Wszy najczęściej pojawiają się u dzieci i młodzieży, jednak dorośli także mogą mieć z nimi problem. Jak szybko pozbyć się pasożytów? Pomocny może okazać się grzebień. Podpowiadamy, który z dostępnych w sklepach produkt wybrać, aby usunąć z włosów jaja i larwy wszy.

Grzebień elektroniczny

Wiele osób uważa, że najlepszy grzebień na wszy to model elektroniczny. Taki produkt jest zasilany bateriami, nie należy go stosować na mokre włosy. Na wysoką skuteczność działania tego typu grzebieni wpływa to, że między zębami jest wytwarzane napięcie elektryczne. Przez to owady zostają sparaliżowane i można je dokładnie wyczesać. Co ważne, model elektroniczny jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu i czesana osoba nie odczuwa napięcia elektrycznego, a tym samym dyskomfortu.

 

Grzebień zwykły

Co prawda grzebień elektroniczny unieruchamia żyjące na głowie wszy, ale czasem trudno jest z jego pomocą dokładnie je wyczesać. Z tego powodu producenci zalecają, aby użyć też zwykłego grzebyka z plastikowymi lub metalowymi zębami. Są one tak gęsto osadzone, że z pewnością uda nam się precyzyjnie usunąć wszystkie pasożyty. Panuje przekonanie, że ta metoda leczenia wszawicy jest bardziej komfortowa niż stosowanie specjalistycznych preparatów, które nierzadko mają nieprzyjemny zapach i trzeba je stosować regularnie co kilka dni.

 

Zęby

O tym, jaki grzebień na wszy wybrać decyduje przede wszystkim rozmieszczenie i kształt zębów. Nieodpowiedni produkt nie tylko będzie niewygodny w użytkowaniu, ale też nie pozwoli nam dokładnie wyczesać wszy i ich jaj, w efekcie czego pozbywanie się pasożytów zajmie bardzo dużo czasu. Powinniśmy znaleźć grzebień, który ma zęby osadzone blisko siebie, dzięki czemu już przy pierwszym ruchu możliwe jest usunięcie wszystkich larw z wydzielonego pasma włosów.

Co ważne, zęby grzebyka muszą mieć zaokrąglone końcówki. To zapobiega uszkodzeniu włosów i skóry głowy, co mogłoby doprowadzić np. do zakażenia. Dotyczy to w szczególności produktów, które mają zęby metalowe.

 

Lupa

Czasami trudno jest zauważyć jaja pasożytów we włosach, nawet jeśli nie mamy problemów ze wzrokiem. Z tego powodu niektóre produkty są wyposażone w niewielką lupę umożliwiającą dokładne przyjrzenie się skórze głowy i zlokalizowanie wszy. Korzystanie z takiego grzebienia daje nam pewność, że usunęliśmy wszystkie gnidy.

 

Możliwość wielokrotnego użytku

Wybrany grzebień powinien nadawać się do wielokrotnego użytku, ponieważ wszawica jest na tyle powszechną chorobą, że każdy z nas może się nią zarazić i to w najmniej spodziewanym momencie. Większość produktów można używać tak często, jak jest to koniecznie. Wystarczy tylko za każdym razem zdezynfekować grzebień odpowiednim preparatem, najlepiej 70% alkoholem.

 

Skuteczność

Kiedy u jednego z domowników pojawią się wszy, trzeba je jak najszybciej zneutralizować, aby wszawicą nie zarazili się pozostali członkowie rodziny. Należy więc wybrać grzebień, który wyróżnia się wysoką skutecznością działania. Mówi się, że modele elektroniczne już po pierwszym użyciu pozwalają na całkowite usunięcie gnid. Jest to możliwe, ponieważ tego typu produkty mają na zębach specjalne żłobienia, za sprawą których dochodzi do rozerwania larw i jaj. Nie trzeba się więc obawiać, że larwy szybko przeniosą się na kolejną partię włosów, co utrudni nam pozbycie się ich.

Bezpieczeństwo

Wspomnieliśmy już, że elektroniczne modele zapewniają bezpieczeństwo stosowania, mimo wytwarzania elektrycznego napięcia. Podczas wyczesywania gnid ważne jest też to, aby przypadkowo nie skaleczyć skóry głowy i nie uszkodzić struktury włosów. Z tego względu nie powinniśmy sięgać po produkt, który ma zbyt ostre i źle wyprofilowane zęby. Nieumiejętne pozbywanie się wesz głowowych lub ich zlekceważenie może doprowadzić do pogłębienia się problemu, czyli rozwoju bakteryjnego zakażenia skóry, liszajowatych zmian, czasami także łysienia plackowatego. Mając wiedzę o tym, jaki grzebień na wszy jest najlepszy wybierzemy właściwy produkt, który zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenieniu się choroby.

 

Grzebienie na wszy w dobrych cenach

Zwykłe, plastikowe grzebienie z gęsto ułożonymi zębami kosztują maksymalnie kilkanaście złotych. Modele elektroniczne są droższe, ale też skuteczniejsze, dlatego warto zdecydować się na ich zakup. Takie produkty kosztują średnio ponad 50 zł. Jednak biorąc pod uwagę to, że nadają się do wielokrotnego użytku i już po pierwszym zastosowaniu możemy zneutralizować wszy, nie jest to zbyt duży wydatek.

 

 

Gdzie kupić grzebień na wszy?

 

Specjalne grzebienie z bardzo gęsto rozmieszczonymi zębami są niezwykle przydatne podczas pozbywania się wszy z włosów. Po przeczytaniu poradnika i zapoznaniu się z rankingiem na pewno już wiesz, jaki grzebień na wszy jest polecany. Teraz warto dowiedzieć się, gdzie nabyć tego typu produkt.

Apteka, drogeria czy zakupy przez Internet?

Zwykły, ręczny grzebień na wszy możemy kupić w każdej aptece, a także w wielu drogeriach. Jest on również zawsze dołączony do szamponów i odżywek zwalczających pasożyty. Cena takiego produktu nie jest wysoka i zazwyczaj wynosi od kilku do kilkunastu złotych. Dlatego jeśli zależy nam na czasie i chcemy szybko mieć produkt w domu, aby natychmiast rozpocząć kurację, warto po prostu się przejść do najbliższej apteki.

Innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych grzebieni ręcznych są modele elektrostatyczne i elektryczne. Tego typu produkty skutecznie usuwają pasożyty dzięki generowaniu ładunków elektrycznych, które paraliżują wszy i ułatwiają ich wyczesanie z włosów. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego grzebienia, musimy liczyć się z tym, że nie będzie on dostępny w każdej aptece. Warto tutaj zastanowić się nad zakupami przez Internet.

 

Które sklepy online wybrać?

Grzebień na wszy możemy kupić na popularnych portalach typu Allegro lub Ceneo, a także niemal w każdej aptece internetowej. Taki zakup się opłaca, gdyż mamy możliwość porównania cen i wybrania sklepu, w którym produkt kosztuje najmniej. Często również możemy trafić na różnego rodzaju promocje i rabaty. Warto znaleźć portal, który oferuje darmową wysyłkę oraz ma korzystne warunki zwrotu, na przykład w ciągu 14 dni od zakupu. Wybierajmy sprawdzone witryny, na których znajdziemy cenne opinie kupujących oraz ewentualne przeciwwskazania do nabycia produktu.

 

Zakupy w aptece internetowej

Jeśli zdecydujemy się na zakup w aptece internetowej, wybierajmy te, które działają zgodnie z prawem, a zakupy w nich są bezpieczne. Należy wystrzegać się miejsc oferujących produkty, które nie zadziałają lub nawet zaszkodzą. Jak się upewnić, że wybrana apteka działa legalnie? Przede wszystkim na stronie internetowej powinno znajdować się specjalne logo, po którego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Jest to rekord aptek, w którym odnajdziemy wszystkie dane placówki. Dodatkowo, wybrana przez nas apteka powinna mieć stacjonarny punkt odbioru, którego adres podany jest na stronie. Ponadto, sklep musi udostępnić nazwiska osób, które nim zarządzają, a także zapewnić telefoniczny dyżur ekspertów.

Których sklepów unikać?

W przypadku grzebieni elektrycznych, unikajmy zakupów w niesprawdzonych i niezaufanych miejscach, a także nie nabywajmy nic od osób prywatnych. Nie wiemy wtedy, co tak naprawdę zawiera opakowanie produktu oraz czy nie zrobimy nim sobie krzywdy. Nasz niepokój powinny wzbudzić również zbyt niskie ceny. Na początku warto się zorientować, ile średnio kosztuje grzebień i jeśli poczujemy, że w wybranym sklepie cena jest niepokojąco niska, po prostu tam nie kupujmy. Odradzamy również zakupy w niesprawdzonych i nieatestowanych marketach. Grzebień może nie mieć odpowiednich zabezpieczeń, co ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Zdecydowanie odradzamy również zakupy na azjatyckich stronach. Nie mamy wówczas gwarancji, że zakupy do nas dotrą, a jeśli tak, to w jakim będą stanie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ