fbpx

Huśtawki ogrodowe dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Jeżeli poszukujesz sprawdzonej i wytrzymałej huśtawki do ogrodu, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ranking 5 modeli, które zyskały najpochlebniejsze opinie konsumentów. Pierwsze miejsce zdobył sprzęt Little Tikes Huśtawka L4309. Produkt ten dostarcza dzieciom mnóstwo zabawy. Przeznaczony jest do użytku przez najmłodszych pod nadzorem dorosłych. Zabawka jest bezpieczna w użyciu dzięki ruchomej barierce, która powstrzymuje je przed wypadnięciem. Niewielka waga i rozmiary sprzętu sprawiają, że można w każdej chwili rozłożyć huśtawkę na dworze. Jej składanie jest intuicyjnie i proste. Należy ją przywiązać do gałęzi drzewa lub konstrukcji stalowej. Jednocześnie produkt odporny jest na zmienne warunki pogodowe. Siedzisko tego modelu wykonane jest z tworzywa sztucznego bezpiecznego dla dzieci. Ponadto jest ono głębokie i ergonomiczne, więc maluch ma zapewnioną wygodę w trakcie zabawy. Produkt ten wykonany jest w kolorze niebieskim. Jeżeli model ten nie odpowiada Twoim potrzebom, poniżej prezentujemy Woodyland ZW-91401. Huśtawka ta przeznaczona jest dla starszych dzieci.

 

 

Najlepsze huśtawki ogrodowe dla dzieci w 2o18 roku

 

Huśtawka zapewnia maluchom mnóstwo zabawy. Ponadto sprawia, że spędzają one dużo czasu na dworze. Sprzęt wpływa pozytywnie na rozwój najmłodszych. Z tego względu jest to trafny pomysł na prezent. Poniższy ranking huśtawek ogrodowych dla dzieci stworzyliśmy, aby zachęcić Cię do zapoznania się z najpopularniejszymi modelami na rynku.

 

Little Tikes Huśtawka L4309

 

Ciekawą opcją, którą prezentujemy w naszym rankingu jest Little Tikes Huśtawka L4309. Produkt ten jest bardzo popularny ze względu na bezpieczeństwo, jakie zapewnia użytkownikom. Przed upadkiem chroni dzieci specjalna barierka. Ponadto plecy wspiera wysokie oparcie. Co więcej, siedzisko huśtawki jest głębokie.

Sprzęt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia. Dzięki ruchomej poprzeczce maluch jest bezpieczny, a gdy trochę urośnie, wciąż może się huśtać. Dodatkowo zastosowanie barierki ułatwia wchodzenie i schodzenie z zabawki.

Model ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Siedzisko zrobiono z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się dużą lekkością i wytrzymałością. Huśtawka waży jedynie 3,8 kg. Jej wymiary wynoszą 48 cm x 38 cm x 46 cm. Ponadto nie niszczy się ona pod wpływem wysokich i niskich temperatur. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość montażu. Ponadto twierdzą, że ma atrakcyjny design.

 

 

 

 

Woodyland ZW-91401

 

Huśtawka Woodyland ZW-91401 to sprzęt, który zapewni dzieciom mnóstwo radości w ogrodzie. Model przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Cechą charakterystyczną tego produktu jest możliwość usadzenia jednocześnie dwójki maluchów na siedzisku. Zabawka ta ma kształt koła z linkami, którego średnica wynosi 85 cm.

Splecione liny w sprzęcie są wytrzymałe i bezpieczne w użytku przez dzieci. Co więcej, całość jest trwała i mocna. Zapewnia to innowacyjna konstrukcja lin i łączeń z obręczą. Należy pilnować, aby maluchy używały huśtawki siedząc lub leżąc. W przeciwnym razie mogą sobie wyrządzić krzywdę.

Istotną kwestią jest montaż zabawki. Lepszym rozwiązaniem jest zaczepienie jej nad miękkim podłożem, takim jak np. trawa. Przy upadku na asfalt lub beton można się zranić. Ważna jest także odległość od ogrodzenia i innych przeszkód. Produkt ten przystosowany jest do maksymalnego obciążenia wynoszącego 100 kg. Przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Użytkownicy uważają ten model za solidny i wytrzymały.

 

 

 

 

Home&Garden SSN-0

 

Home&Garden SSN-0 to zabawka, która sprawdzi się w rodzinie, w której znajduje się więcej niż jedno dziecko. Produkt wyposażony jest w dwie, równoległe huśtawki. Maksymalne obciążenie każdej z nich wynosi 35 kg.

Model ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 roku do życia do 10. W przypadku mniejszych użytkowników należy zakupić dodatkowy fotelik. Całość trzeba samemu złożyć, ale nie sprawia to trudności.

Produkt ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Konstrukcja jest stalowa, co zapewnia jej dużą wytrzymałość. Następnie została ona pomalowana proszkowo na zielono i pomarańczowo. Farba jest bezpieczna do użytku przez dzieci. Siedziska huśtawki wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego. Wymiary tego produktu wynoszą 205 cm x 155 cm x 200 cm. Waga sprzętu jest równa 20 kg. Użytkownicy doceniają ten model za solidność i kolorowe wykończenie.

 

 

 

 

Feber 9005

 

Bardzo popularnym modelem jest Feber 9005. Produkt ten charakteryzuje się dużą solidnością i bezpieczeństwem. Zawdzięcza to wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Konstrukcję huśtawki zrobiono ze stali, która następnie została pomalowana proszkowo. Dzięki temu sprzęt jest wytrzymały. Ponadto jest on odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Daszek jest w kolorze zielonym, a ramiona i siedzisko w pomarańczowym i niebieskim.

Produkt ten jest bezpieczny do użytku. Aby maluch nie spadł, wyposażono sprzęt w regulowaną barierkę. Dodatkowo siedzenie jest głębokie. Ponadto przed słońcem i deszczem chroni zamontowany nad huśtawką daszek. Jego nachylenie można regulować.

Model ten waży 9 kg. Sprzęt przeznaczony jest dla dzieci od 12 miesiąca życia. Jego maksymalne obciążenie wynosi 25 kg. Wymiary tego produktu są równe 117 cm x 140 cm x 124 cm. Ponadto trzeba go samemu złożyć. Składanie jest proste i nie powinno sprawiać trudności. Użytkownicy doceniają ten model za radość, którą dostarcza dziecku w trakcie zabawy.

 

 

 

 

Just Fun 810156

 

Wiele osób wybiera model Just Fun 810156. Ta dobra i tania huśtawka ogrodowa dla dzieci charakteryzuje się dużą prostotą wykonania. Wystarczy drzewo z rozłożystymi konarami lub odpowiednia konstrukcja stalowa, aby zawiesić tę zabawkę.

Prezentowany model zrobiony jest z drewna. Został on odpowiednio zaimpregnowany, co sprawia, że jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Do siedziska przymocowane są stalowe części, dzięki którym można zaczepić do niego liny o grubości 10 mm. Wykonane są one z polipropylenu. Ich długość można regulować w przedziale od 1,95 m do 2,55 m.

Sprzęt jest wytrzymały i sprawdza się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W przypadku maluchów zabawa powinna odbywać się pod nadzorem dorosłych. Opinie o huśtawkach ogrodowych dla dzieci producenta Home&Garden są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za prostotę wykonania i łatwość montażu.

 

 

 

 

Jaką huśtawkę ogrodową dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zapewne dla wielu dzieci ulubioną zabawką na placu zabaw była huśtawka. Dostarcza ona bowiem malcom dużo frajdy, a jednocześnie pozwala się zrelaksować. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem będzie kupienie takiego produktu naszej pociesze, aby mogła się bawić nim w ogrodzie. Niestety, wbrew powszechnej opinii, zakup tego rodzaju zabawki nie jest taki prosty. Wybranie złego sprzętu może zakończyć się wypadkiem. Dlatego zapraszamy Cię do lektury naszego poradnika, w którym wytłumaczymy Ci, jaką huśtawkę ogrodową dla dzieci wybrać. W tekście znajdziesz wiele pomocnych rad, które podpowiedzą, na co zwrócić uwagę, by zakupiony przez Ciebie sprzęt był w pełni bezpieczny.

Jaki produkt kupić?

Zanim udasz się do sklepu, powinieneś dokładnie przeanalizować potrzeby swoje, jak i Twoich dzieci. W pierwszej kolejności zastanów się, czy lepszą inwestycją będzie jedna większa huśtawka czy dwa osobne sprzęty. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadasz dwójkę dzieci oraz jeśli chcesz, aby Twoja pociecha bawiła się z przyjaciółmi. Pamiętaj również, że interesujący Cię produkt musi być dostosowany do wieku Twojego malucha. Jeśli Twoje skarby są wciąż małe, polecamy zainwestowanie w produkt, który ma barierkę ochronną, co zminimalizuje ryzyko wypadnięcia.

Dodatkowo powinieneś się zastanowić, czy huśtawka ma być jedynie wakacyjną atrakcją, czy ma na stałe zagościć w Twoim ogrodzie. Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, gdyż w oparciu o nią powinieneś kupić albo sprzęt drewniany albo z metalowym stelażem. Produkty drewniane znacznie szybciej się montuje, co sprawia, że bez trudu będziemy w stanie je rozłożyć przed rozpoczęciem lata. Inaczej jest w przypadku produktów metalowych, które umieszcza się w ogrodzie na stałe.

 

Materiał – najlepsza huśtawka ogrodowa dla dzieci

Kupując huśtawkę do ogrodu, musimy się koniecznie upewnić, że ona bezpieczna. Dzięki temu, nasze pociechy będą mogły z niej korzystać do woli, bez strachu o awarię. Jak wspomnieliśmy w powyższym punkcie, na rynku znajdziemy sprzęty drewniane oraz metalowe.

Zaletą drewna jest to, że bardzo dobrze się prezentuje w ogrodzie. Dodatkowo, materiał ten jest bardzo stabilny, zatem na pewno utrzyma ciężar huśtawki. Odpowiednie rozstawienie tego produktu na pewno zapewnia dużą stabilność, a co za tym idzie i bezpieczne użytkowanie. Jeśli planujesz zakupić tego typu zabawkę, upewnij się, że została ona uprzednio pokryta warstwą specjalnego oleju, który konserwuje materiał. Sprawi to, że nie będziesz musiał raz do roku samodzielnie odmalowywać drewna. Dodatkowo, sprawdź czy emulsja, jaką pokryto powierzchnię jest odporna na promieniowanie UV oraz deszcz. Pamiętaj jednak, że w drewnie znajdują się drzazgi, o które bardzo prosto jest się skaleczyć. Dlatego przed dokonaniem zakupu powinieneś sprawdzić całą powierzchnię pod kątem bezpieczeństwa.

Alternatywą jest huśtawka metalowa, która stanowi bardzo stabilne rozwiązanie. Wysokiej jakości materiał, będzie odporny na korozję oraz rdzewienie. Sprawi to, że jego konserwacja nie będzie zbyt trudna. Pamiętaj jednak, że dzieci są bardzo ruchliwe i uderzenie się o metalową powierzchnię dużo bardziej boli niż w przypadku drewna. Niestety, chwila nieuwagi może zaowocować dużym skaleczeniem u Twojej pociechy. Pamiętaj też, że produkty metalowe źle znoszą ekstremalną pogodę, taką jak deszcz czy śnieg, zatem to obowiązkiem rodzica będzie regularne doglądanie modelu i jego konsekrowanie.

 

Siedzisko

Jeśli nie wiesz, jaka huśtawka ogrodowa dla dzieci jest najlepsza, to podpowiemy Ci, że jest to model wygodny. Odpowiedź ta może wydawać się banalna, jednak jeśli siedzisko będzie za twarde, to szybko znudzi się Twojemu dziecku. Z tego powodu, zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że produkt posiada miękkie podłoże w postaci poduszki. Szczególnie polecamy kosz technorattanowy, który cechuje się dużą miękkością. Wiele produktów w zestawie ma również wygodne poduszki, które zostały wypełnione pianką odporną na odkształcenia.

 

Ograniczenia wagowe

Niestety wiele huśtawek ma ograniczenia wagowe, bowiem dedykowane są albo dla określonej grupy użytkowników lub dla dzieci do pewnego wieku. Z tego powodu chcemy polecić Ci zakup produktu o możliwie największej tolerancji wagowej. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło korzystać ze swojej zabawki przez długi czas.

Problematyczne mogą okazać się niestety modele dedykowane wyłącznie dla noworodków, które posiadają szereg zabezpieczeń, takich jak szelki. Niestety, z tego rodzaju produktów malec szybko wyrośnie, a zabawka okaże się zbędna w ogrodzie. Dlatego polecamy zakupić od razu nieco większy model huśtawki, a następnie dokupić do niego niezbędne zabezpieczenia. W ten sposób, Twoje dziecko będzie mogło się cieszyć produktem przez dużo dłuższy czas.

Huśtawki ogrodowe dla dzieci w dobrych cenach

Ważnym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania dobrego modelu jest jego cena. Koszty zakupu są ściśle związane z materiałem wykonania oraz wielkością interesującego nas produktu. Jeśli wybierzemy niewielką huśtawkę dla jednego dziecka, to cena może wynosić między 150 zł z 200 zł. Wiedz jednak, że im więcej osób ma się zmieścić na modelu, tym koszt zakupu się zwiększa. Dobrej jakości produkt dla trzech osób może być wart nawet 500 zł. Pamiętaj jednak, że jest to zakup, który będzie Ci służył przez wiele lat.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ