fbpx

Inhalatory ultradźwiękowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.12.24

 

Jeżeli potrzebujesz inhalatora ultradźwiękowego, ale nie wiesz, który z dostępnych na rynku sprzętów wybrać, zajrzyj do naszego rankingu. Opisaliśmy w nim urządzenia, które zostały uznane przez konsumentów za łatwe w obsłudze, praktyczne i skuteczne. Pierwsze miejsce zajmuje inhalator Intec TWISTER MESH, który podczas pracy wytwarza ultradźwięki o niskiej częstotliwości. To powoduje, że membrana nie nagrzewa się i nie dochodzi do zmiany struktury leku. Produkt jest niewielki i można wziąć go ze sobą w podróż. Z uwagi na praktyczne etui, sprzęt nie powinien się zniszczyć podczas transportu. Urządzenie cicho pracuje, a ponieważ jest zasilane bateriami, możemy go używać nie tylko w domu, ale też np. w samochodzie czy na kempingu. Na drugim miejscu jest model Beurer IH 50, który może być użytkowany przez wszystkich domowników (ze względu na dołączony do zestawu ustnik i dwie maseczki – dla dzieci i dorosłych). Inhalator pozwala zaaplikować lek do płuc i szybko złagodzić objawy astmy czy przeziębienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Inhalator jest na tyle mały, że można wziąć go ze sobą na wakacyjny wyjazd. Produkt nie wymaga ponadto podłączenia do prądu, gdyż jest zasilany bateriami. Urządzenie ma w zestawie dwie maski, w tym jedną dla dzieci.

Wady

Produkt należy umyć po każdym użyciu, jednak dla części użytkowników jest to dość kłopotliwe. Twierdzą oni, że mycie niektórych części urządzenia zajmuje bardzo dużo czasu.

Podsumowanie

Sprzęt ma specjalną, dwustronną membranę, która nie nagrzewa się i nie zmienia struktury wykorzystanego do inhalacji leku. Produkt można przechowywać w dołączonym do zestawu pokrowcu. Urządzenie ma pojemny zbiornik na lek (12 ml), a jego wydajność to 0,25 ml/min.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma w zestawie ustnik, maseczkę dla dzieci i maskę dla dorosłych. Jest to więc idealny inhalator dla całej rodziny. Model automatycznie się wyłącza, gdy ilość leku w zbiorniku spadnie poniżej minimalnego poziomu (co zapobiega uszkodzeniu membrany).

Wady

Pojawiają się opinie, że inhalacja z pomocą sprzętu zajmuje dużo czasu, zwłaszcza gdy musimy zastosować dużą dawkę leku (może to potrwać nawet kilkanaście minut).

Podsumowanie

Inhalator przydaje się do łagodzenia uciążliwych objawów astmy, przeziębienia, zapalenia płuc, a nawet alergii. To sprzęt, który cicho pracuje i zapobiega zmianie struktury preparatu na poziomie molekularnym. Model ma sieciowo-bateryjne zasilanie, można więc używać go w domu, jak i poza nim.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma sieciowo-bateryjne zasilane, dlatego można go używać w dowolnym miejscu. Produkt nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy i nadaje się do inhalacji dorosłych oraz małych dzieci (również w czasie snu).

Wady

Model nie jest przystosowany do inhalacji wszystkimi lekami, najlepiej sprawdza się przy stosowaniu zwykłej soli fizjologicznej. Przed użyciem urządzenia musimy więc sprawdzić, czy jest przeznaczone do przeprowadzania inhalacji z danym preparatem.

Podsumowanie

Produkt podczas pracy zasysa powietrze z otoczenia, a to pozwala na skrócenie czasu trwania inhalacji. Urządzenie jest lekkie i niewielkie. Co ważne, w momencie opróżnienia zbiornika na lek inhalator automatycznie się wyłącza, a to zapobiega uszkodzeniu membrany.

 

 

Najlepsze inhalatory ultradźwiękowe w 2024 roku

 

Ranking inhalatorów ultradźwiękowych to druga część naszego artykułu. Znajdziesz tu opisy kilku funkcjonalnych i łatwych w użytkowaniu sprzętów, które przydają się podczas przeziębienia, a także przy łagodzeniu objawów astmy i alergii.

 

Intec TWISTER MESH

 

Model Intec TWISTER MESH wyróżnia się kompaktowymi wymiarami. To sprzęt, który można zabrać ze sobą w podróż, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w walizce. Co więcej, produkt jest zasilany bateriami, dlatego można go użytkować wszędzie tam, gdzie pojawi się taka konieczność. Pojemność zbiorniczka na lek wynosi 12 ml, a średnia prędkość inhalacji to 0,25 ml/min.

Urządzenie bez baterii waży 150 g, a jego dokładne wymiary to: 5,5 cm x 6 cm x 12,7 cm. Sprzęt jest wyposażony w opatentowaną, dwustronną membranę siateczkową MESH, która jest wykonana z plastiku. To sprawia, że wytwarzane są ultradźwięki o niskich częstotliwościach i membrana nie nagrzewa się, co mogłoby doprowadzić do zmiany struktury leku (na poziomie molekularnym).

Inhalator nie tylko jest poręczny, ale również bardzo cicho pracuje. Jak przekonują konsumenci, produkt pozwala na przeprowadzenie inhalacji w każdym miejscu. Urządzenie ma w komplecie pokrowiec do przechowywania, a także wszystkie potrzebne akcesoria, czyli ustnik i maseczki (dla dorosłych i dzieci).

 

 

 

 

Beurer IH 50

 

Sprzęt Beurer IH 50 znajduje zastosowanie podczas leczenia infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, przeziębienia, astmy oraz alergii. W zestawie znajdziemy: maseczkę dla dzieci, maseczkę dla dorosłych oraz ustnik. Wydajność inhalatora to 0,25 ml/min. Produkt ma sieciowo-bateryjne zasilanie.

Prezentowany model wyposażono w częściowo perforowaną membranę, która podczas drgania przepuszcza nawet najmniejsze cząsteczki leku. Inhalator automatycznie się wyłącza w momencie, gdy ilość preparatu w pojemniku spadnie poniżej minimalnego poziomu i kiedy substancja nie ma kontaktu z membraną (zapobiega to jej uszkodzeniu). Sprzęt możemy przechowywać w dołączonym do kompletu etui.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu, uważają, że jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Inhalator może być użytkowany przez wszystkich domowników, niezależnie od wieku. Urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy i umożliwia dotarcie cząsteczek z zaaplikowanego leku bezpośrednio do płuc.

 

 

 

 

Microlife Mesh Neb 300

 

Microlife Mesh Neb 300 to dobry i tani inhalator ultradźwiękowy, którego wydajność to 0,2 ml/min. Sprzęt wytwarza cząsteczki MMAD o wielkości do 5 um. Model ten jest zasilany bateriami, możemy go też podłączyć do prądu (przy użyciu odpowiedniego zasilacza). W zestawie z urządzeniem otrzymujemy: ustnik, etui do przechowywania, dwie maseczki (w tym jedna dla dzieci) oraz baterie.

Wymiary produktu to: 12,1 cm x 4,4 cm x 5,9 cm. Inhalator waży ok. 130 g. Pojemność zbiornika na lek to 8 ml, a głośność pracy urządzenia nie przekracza 30 dB. Sprzęt wykorzystuje system Venturiego, co oznacza, że zasysa powietrze z otoczenia. To pozwala na szybsze dostarczenie cząsteczek leku do zmienionych chorobo miejsc, a więc także skrócenie czasu trwania inhalacji.

Jedną z największych zalet inhalatora jest to, że można z jego pomocą podawać wszystkie leki przeznaczone do nebulizacji. Sprzęt przypadł do gustu wielu konsumentom również dlatego, że automatycznie się wyłącza, gdy zbiornik stanie się pusty.

 

 

 

 

Little Doctor LD-207U

 

Urządzenie Little Doctor LD-207U pozwala na inhalację antybiotykami, naturalnymi wodami mineralnymi, a także antyseptykami i innymi lekami. Produkt pracuje bardzo cicho, dlatego możemy inhalować nawet śpiące dzieci. Sprzęt ma sieciowo-bateryjne zasilanie. Pojemność zbiornika na lek to 8 ml, a wydajność modelu – 0,2 ml/min.

Inhalator wytwarza cząsteczki MMAD o wielkości do 10 um. W komplecie są trzy maseczki, dwa ustniki i różne rodzaje złączek. Wymiary produktu to: 6,5 cm x 4,5 cm x 12 cm. Urządzenie waży ok. 300 g. To, co wyróżnia opisywany model, to wykorzystanie ultradźwiękowego generatora o niskiej częstotliwości, który zapobiega zmianie struktury podawanego leku.

Biorąc pod uwagę to, że konsumenci publikują pozytywne opinie o inhalatorach ultradźwiękowych Little Doctor, możemy bez przeszkód kupić sprzęt wspomnianego producenta. Przedstawiony model jest nie tylko niewielki i lekki, ale też idealnie nadaje się do inhalowania dorosłych, jak i najmłodszych dzieci.

 

 

 

 

Timago YUWELL 403AI

 

Przedstawiamy produkt Timago YUWELL 403AI, który jest zasilany sieciowo. Inhalator ma w komplecie dwa zbiorniki na lek (jeden o pojemności 150 ml, a drugi 350 ml). Sprzęt nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Urządzenie z pewnością przyda się podczas okresu zwiększonego ryzyka zachorowania na grypę, może też szybko złagodzić objawy alergii, astmy czy zapalenia płuc.

Inhalator może pracować przez 60 minut bez przerwy. Wydajność urządzenia to ok. 3 ml/min. Sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu, dlatego nie powinniśmy się martwić, że podczas inhalacji będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom. Produkt jest ponadto łatwy do utrzymania w czystości.

Z recenzji konsumentów wynika, że model Timago YUWELL 403AI działa szybko i niezawodnie. Z jego pomocą dostarczymy cząsteczki leku do dróg oddechowych bez ryzyka, że znaczna ilość preparatu się zmarnuje. Inhalator nie jest duży, więc jego przechowywanie także nie powinno być kłopotliwe.

 

 

 

Jaki inhalator ultradźwiękowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wśród inhalatorów dużą popularnością cieszą się urządzenia ultradźwiękowe, wyróżniające się m.in. bardzo cichą pracą. Dla osób, które planują zakup takiego sprzętu, przygotowaliśmy artykuł pozwalający na wybór odpowiedniego produktu. Pierwsza część to poradnik zakupowy, w którym jest wiele podpowiedzi o tym, jaki inhalator ultradźwiękowy wybrać.

Wielkość cząsteczki MMAD

Kupując inhalator, powinniśmy sprawdzić przede wszystkim wielkość cząsteczek MMAD, jakie może wytwarzać urządzenie. Od tego zależy, gdzie trafi użyty do inhalacji lek, a więc również to, czy taki zabieg okaże się skuteczny i pomoże w złagodzeniu uciążliwych objawów choroby.

Jeżeli chcemy, aby preparat dotarł bezpośrednio do płuc, potrzebny nam będzie inhalator wytwarzający cząsteczki MMAD o wielkości od 1 um do 3 um. Te nieco większe, o wielkości od 4 um do 6 um mogą dotrzeć do tchawicy i oskrzeli. Jeśli urządzenie zamierzamy wykorzystywać głównie do inhalacji przy przeziębieniu czy infekcjach zatok, z pewnością wystarczy nam model wytwarzający cząsteczki o wielkości od 7 um do 10 um, które osiadają w nosogardzieli.

 

Tempo inhalacji

Inhalacja to zabieg, który nie dla wszystkich osób jest tak samo przyjemny, zwłaszcza dla dzieci. Maluchy szybko się nudzą, dlatego siedzenie w jednym miejscu przez kilkanaście minut może okazać się dla nich bardzo trudne. Aby móc przeprowadzić szybką, ale jednocześnie efektywną inhalację, potrzebny nam jest sprzęt o wydajności minimum 0,2 ml/min. Takie tempo inhalacji jest optymalne, choć trzeba też pamiętać, że o całkowitym czasie trwania zabiegu decyduje również to, jaką dawkę leku wykorzystujemy.

 

Głośność pracy

Mimo że sama inhalacja nie jest bolesna, to jednak zbyt głośno pracujący sprzęt może nas zniechęcić do takiego sposobu leczenia. Zwróćmy więc uwagę na to, czy inhalator nie generuje zbyt dużego hałasu. Bardzo dobrze sprawdzają się w szczególności te urządzenia, których głośność pracy nie przekracza 30 dB.

 

Zasilanie

Inhalatory ultradźwiękowe do użytku w domu są zasilane sieciowo albo bateriami. Są też modele z zasilaniem sieciowo-bateryjnym. Tego typu urządzenia są praktyczne, ponieważ można ich używać w dowolnym miejscu, również w podróży. To doskonałe rozwiązanie m.in. dla osób chorujących na astmę czy alergię, które lubią wyjeżdżać na kemping lub często przebywają w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

 

Pojemność zbiornika na lek

Standardowo pojemność zbiornika na lek w inhalatorach wynosi od 5 ml do ok. 12 ml. Jednak urządzenia do użytku profesjonalnego często mają kilka wymiennych pojemników w zestawie, umożliwiających zastosowanie znacznie większej dawki leku, od 150 ml do 350 ml. Pamiętajmy, że nie tylko pojemność zbiornika decyduje o tym, jaki inhalator ultradźwiękowy jest najlepszy. Czasem może być tak, że mimo dużego pojemnika preparat nie jest zużywany do końca i jego niewielka ilość się marnuje, a to może obniżać skuteczność zabiegu.

 

Akcesoria

Do przeprowadzenia inhalacji potrzebujemy nie tylko samego urządzenia, ale też odpowiednich akcesoriów, czyli ustnika, ewentualnie dobrze dopasowanej do twarzy maski. Wszystkie te elementy powinny być dołączone do inhalatora, aby nie trzeba było kupować ich osobno (możemy mieć problem np. z dopasowaniem ich do konkretnego sprzętu). Przeważnie do takich produktów dołączone są dwie maseczki, jedna jest przeznaczona dla dorosłych, a druga dla dzieci. Są to więc idealne urządzenia dla całej rodziny. Co więcej, w zestawie razem z inhalatorem bardzo często możemy też znaleźć etui do przechowywania, które zapobiegnie uszkodzeniu go np. w transporcie.

 

Zabezpieczenia

Inhalator ultradźwiękowy jest wyposażony w specjalną membranę, która wytwarza fale dźwiękowe i rozbija lek na niewielkie cząsteczki. Wspomniana część może jednak szybko się zniszczyć, gdy nadmiernie się nagrzeje. Z tego powodu najlepszy inhalator ultradźwiękowy automatycznie się wyłącza, gdy ilość leku w zbiorniku spadnie poniżej minimalnego poziomu. Równie ważne jest to, jaka jest częstotliwość wytwarzanych fal. Jeśli będzie ona zbyt wysoka, wtedy może dojść do zmian w strukturze leku, w efekcie czego nie zadziała tak, jak powinien.

Wymiary i waga

Wymiary i waga nie są bardzo istotne, kiedy zamierzamy używać sprzętu wyłącznie w domu. Niemniej jednak urządzenie często zabierane w podróż nie powinno być zbyt duże i ciężkie. Ponieważ większość takich produktów waży nie więcej niż 500 g, na pewno nie będziemy mieć problemu z przenoszeniem sprzętu w walizce czy też z utrzymaniem go w dłoniach podczas użytkowania.

 

Łatwe czyszczenie

Po każdym użyciu urządzenie należy dokładnie umyć, aby usunąć resztki użytego leku i zapobiec namnażaniu się mikroorganizmów. Musimy więc przyjrzeć się budowie inhalatora i sprawdzić, czy nie ma żadnych zakamarków, do których trudno będzie nam dotrzeć nawet przy użyciu gąbki czy patyczka kosmetycznego.

 

Inhalatory dźwiękowe w dobrych cenach

Ceny za inhalatory ultradźwiękowe mieszczą się w przedziale od 100 zł do 400 zł. Całkowity koszt zakupu takiego urządzenia uzależniony jest od wielu różnych czynników, takich jak producent, pojemność zbiornika na lek, wykorzystane technologie czy ilość akcesoriów w komplecie. Jeśli chcemy, aby nasz sprzęt działał niezawodnie przez długi czas, najlepiej wybrać model znanej marki, specjalizującej się w produkcji urządzeń medycznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ