fbpx

Jaki otulacz do fotelika wybrać?

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Kompletowanie wyprawki dla malucha, to dla wielu rodziców spore wyzwanie, ponieważ oferta produktów dla niemowlaków, jest obecnie bardzo rozbudowana i zróżnicowana, przez co zwłaszcza niedoświadczone osoby, mają problem ze znalezieniem naprawdę przydatnych w użytkowaniu gadżetów. Do elementów, w które warto się wyposażyć, bez wątpienia można zaliczyć otulacz do fotelika, zwłaszcza jeżeli zamierzamy często przemieszczać się z maluchem samochodem. Otulacz stanowi alternatywę dla śpiworka i jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Żeby jednak okrycie to spełniało nasze wymagania, warto dopasować je do swoich potrzeb i preferencji. Jaki otulacz do fotelika wybrać? Podpowiadamy.

 

Dlaczego warto kupić otulacz do fotelika?

Osoby, które wahają się, czy otulacz do fotelika będzie dobrym rozwiązaniem w ich przypadku, bardzo często nie do końca zdają sobie sprawę z tego, czym jest ten produkt. Otóż jest to okrycie stanowiące świetną alternatywę dla śpiworków. Otulacz przyjmuje postać dużego kwadratowego koca, który jak sama nazwa wskazuje, umożliwia otulenie dziecka. 

Zazwyczaj produkty te nie posiadają nogawek czy rękawów i są bardzo łatwe w zakładaniu, dzięki czemu bez trudu można je zamontować nawet w przypadku pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. Otulacz do fotelika gwarantuje nie tylko wysoki komfort, ale również bezpieczeństwo, ponieważ został specjalnie dostosowany do przewozu dzieci w foteliku, dzięki czemu wyposażony jest na przykład w otwory na pasy bezpieczeństwa.

Warto również postawić na otulacz do fotelika samochodowego ze względu na bezpieczeństwo takiego przedmiotu. Pasy przełożone przez gruby kombinezon czy kurtkę, nie pozwalają na prawidłowe zapięcie malucha. Często są zbyt luźne i nie przylegają ciasno do klatki piersiowej, przez co w przypadku kolizji nie stanowią skutecznej ochrony. Otulacz do fotelika gwarantuje więc wyższy poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo chroni niemowlę przed wychłodzeniem, a w razie potrzeby, aby przeciwdziałać przegrzaniu, bardzo szybko możemy odkryć malucha. Zatem zaletą otulacza jest jego prostota i funkcjonalność.

 

Z jakiego materiału wybrać otulacz?

Wybierając otulacz do fotelika, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim, o jakiej porze roku będzie on wykorzystywany. Obecnie na rynku możemy znaleźć produkty wykonane z kilku materiałów, charakteryzujące się też różnym komfortem termicznym. Otulacz to niezbędny element, który sprawdzi się nie tylko zimą, ale również wiosną i latem. Wersje zimowe powinny zapewniać odpowiedni komfort termiczny w sytuacji kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury. 

Stawiając na produkt, który będziemy wykorzystywać zimą, zwróćmy uwagę czy posiada on kaptur, a także dodatkowy fragment materiału do przykrycia nóg. Z kolei w przypadku otulaczy do fotelika na lato, niezwykle istotne jest, by były one wykonane z materiałów gwarantujących odpowiednią cyrkulację powietrza. Otulacz do fotelika na lato musi być więc przewiewny tak, aby dziecko czuło się w nim swobodnie, nawet podczas upalnych dni. Dlatego najlepiej jeżeli jest wykonany z cienkich materiałów, na przykład bambusa lub bawełny. Jego zadaniem jest ochrona przed wiatrem, a także niewielkim chłodem. Dobrze, jeżeli wykazuje się on właściwościami antybakteryjnymi i pozwala oddychać skórze malucha. Najlepiej jeżeli posiada też odpowiedni certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu otulacza?

Podczas zakupu otulacza dla malucha powinniśmy zwrócić uwagę na to, by był wykonany z naturalnych, pozwalających oddychać skórze materiałów, które gwarantują odpowiedni komfort termiczny. Sprawdźmy również, czy owijając nim dziecko, zapewnimy maluchowi odpowiednią ilość miejsca na poruszanie kończynami, ponieważ zbyt ciasne otulacze mogą okazać się niewygodne. 

Zwróćmy uwagę także na tkaninę wewnętrzną otulacza, która ma bezpośredni kontakt ze skórą niemowlaka. Powinna być gładka i pozbawiona szwów. Jeżeli zależy nam na wysokim poziomie bezpieczeństwa, wówczas postawmy na model posiadający otwory na pięciopunktowe pasy. Dzięki temu zapewnimy nie tylko komfort maluchowi podczas podróży, ale również zadbamy o jego bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że otulacz to dość uniwersalny produkt, który możemy wykorzystać nie tylko w foteliku samochodowym, ale również zakrywać nim dziecko na przykład w gondoli, spacerówce czy leżaku.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ