fbpx

Jakie zestawy klocków będą odpowiednie dla 4 i 5-latków?

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Każde małe dziecko ma swoje zainteresowania i ulubione przedmioty, którymi uwielbia się bawić. Jest jednak coś, co łączy większość maluchów. To miłość do klocków. Niepozorne kawałki plastiku rozwijają dziecięcą wyobraźnię i wpływają pozytywnie na rozwój pociechy. Pozwalają kreować scenki, tworzyć postacie i odgrywać role. Ponadto, mogą zaszczepić pasję w dziecku i pomóc mu ją ugruntowywać. Sprawdź, jakie zestawy klocków sprawdzą się idealnie na prezent dla 5-latka lub 4-latka.

 

Jakie zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym?

O czym marzą cztero- i pięciolatkowie? Ich myśli są przede wszystkim skupione na wielu różnych zabawach. Warto jednak pamiętać, że jest to czas niezwykle intensywnego rozwoju mózgu dziecka. Wówczas uczy się ono rozwiązywania prostych problemów i samodzielności w wykonywaniu pierwszych obowiązków. To także moment, w którym dzieci zyskują pierwsze fascynacje: pracą strażaków, żołnierzy, sportowców, piosenkarek, aktorek czy mechaników. Zestawy klocków LEGO® to idealny podarunek dla dziecka w wieku późno przedszkolnym. Dla malucha liczy się bowiem kreatywna rozrywka, która rzeczywiście pochłonie jego uwagę na długie godziny. Jeśli dziecko korzystało z klocków LEGO® DUPLO®, to naturalną kontynuacją dla starszych pociech są te z serii LEGO® City i LEGO® Friends. Wskazujemy, które z dostępnych wariantów są odpowiednie na prezent.

 

Klocki LEGO® dla 4-latka zafascynowanego robotami drogowymi

Zestaw Ciężarówka z betoniarką to zabawka przeznaczona dla dzieci, które ukończyły już 4 rok życia. Pakiet składa się z kilkudziesięciu elementów, które można łączyć w różnych konfiguracjach. To świetny podarunek dla młodego budowniczego i konstruktora zafascynowanego pracą robotników. Różnorodne akcesoria dodatkowe pozwalają na nieskrępowane odgrywanie ról. Dziecko może wykonywać roboty drogowe, wylewać asfalt czy organizować objazdy w związku z realizowanymi pracami na drodze. Duża liczba dodatków pozwala na fascynującą zabawę, do której mogą dołączyć też dorośli. To produkt, który jest polecany na przykład na urodziny dziecka w wieku 4, 5 lub 6 lat.

 

Furgonetka z lodami – klocki LEGO® dla 4-latka, które uczą zaradności

Zestaw klocków Furgonetka z lodami to idealny prezent dla 4-latka. To sposób na kreatywną zabawę, która wzmaga wyobraźnię i uczy nawiązywania relacji. Głównym punktem zestawu jest obwoźny zestaw do sprzedawania lodów. W skład zestawu wchodzą także postacie oraz szereg elementów dodatkowych: stolik z siedzeniami, banknot czy lody. Dziecko może uczyć się tworzenia dialogów między obiema postaciami, odgrywania scenek czy podstaw przedsiębiorczości. Oczywiście, głównym elementem zabawy jest składanie klocków, a zatem konstruowanie obiektów. Z pewnością nie da się przy tym nudzić!

Kraina lodu w konwencji klocków LEGO®

Baśniowy świat przeniesiony do LEGO®? To jak najbardziej możliwe! Lodowa kraina czarów Anny i Elsy to świetny pomysł na pierwsze klocki LEGO® dla 5-latka. Bogaty pakiet ponad 150 elementów pozwala na nieograniczoną wręcz zabawę: samodzielnie, z rówieśnikami oraz rodzicami. Inspirowany bajkami Disneya produkt pozwala dziecku na odgrywanie różnych scenek ze swoimi ulubionymi postaciami z bajki Kraina Lodu. Rozrywki jest co nie miara: w skład zestawu wchodzi huśtawka dla bałwanów, szereg figurek, obrotowy parkiet, a nawet ukryta skrzynia, która kryje najcenniejsze skarby.

 

Kąpiel dla kucyków w stajni – klocki uczące dbania o porządek

Pielęgnacja zwierząt to niezwykle odpowiedzialna praca, która wymaga skupienia i odpowiedniej organizacji miejsca. Dokładnie tak jest w przypadku zestawu klocków przeznaczonych do kąpania kucyków w stajni. Dzieci bawiące się LEGO® uczą się organizacji swojej pracy, regularności w działaniu i skrupulatności. To także znakomity pomysł na kreatywną zabawę, która uczy współdziałania między dwoma osobami. W skład zestawu wchodzi 60 elementów, w tym dwie postacie: chłopca i dziewczynki. To zaś sprawia, że jest to pakiet idealny na prezent dla kilkuletniego dziecka bez względu na jego płeć.

 

Zabawka dla małego strażaka – Helikopter strażacki

Strażackie klocki LEGO® dla 5-latka będą w wielu sytuacjach prawdziwym spełnieniem marzeń. W końcu niemal każdy mały chłopiec lub dziewczynka marzy o tym, aby gasić pożary, ściągać koty z drzew czy ratować ludzi. Klockowy zestaw do zadań specjalnych, w którym główną rolę odgrywa helikopter strażacki, pozwala przekuć te marzenia w rzeczywistość. Produkt obejmuje kilkadziesiąt elementów, w tym zestaw startowy do dalszej rozbudowy. Dziecko nabywa umiejętności konstruowania obiektów, ale także uczy się pożytecznych społecznie zachowań.

 

Remiza strażacka i wóz strażacki – baza wypadowa dla strażaków

Remiza strażacka to baza odważnych ratowników, którzy odpowiadają na każde wezwanie. Klocki z serii LEGO® City pozwalają nie tylko na skonstruowanie takiego budynku, ale także na dostosowanie go do potrzeb strażaków. W skład zestawu klocków wchodzi wysoka remiza z anteną, zjeżdżalnią i dodatkowym wyposażeniem ratowniczym. To kolejna z naszych propozycji na kreatywny prezent, który w realny sposób wpłynie na rozwój wyobraźni i umiejętności manualnych dziecka.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ