fbpx

Jeździki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki jeździk jest najlepszy na rynku, to znajdziesz ją właśnie tutaj. Jest to Little Tikes Cozy Coupe 612060. Wielu rodziców zauważyło, że prezentowany pojazd jest bardzo wygodny. Ma on dobrze wyprofilowane siodełko i wysokie oparcie, które pozwala się dziecku wygodnie oprzeć. W rezultacie maluch często chce wracać do jeździka. Produkt bardzo dobrze imituje prawdziwy samochód. Ma on korek do wlewu paliwa, a także kluczyk, który można przekręcić w stacyjce. Warto wspomnieć, że jeździk wydaje ciekawe dźwięki. Kółka modelu są zwrotne, dzięki czemu dziecko nie powinno mieć problemów z nadawaniem pojazdowi kierunku. Na drugie miejsce zasługuje Chicco 4W1 Quattro. Jest to wygodny jeździk, który dodatkowo został wyposażony w panel muzyczny. Produkt wyróżnia ciekawy design oraz fakt, że w zależności od rozwoju dziecka pojazd może być bujakiem, pchaczem oraz jeździkiem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma skrętne kółka, więc manewrowanie nim jest wyjątkowo proste. Jeździk jest kolorowy i starannie wykonany, a do tego nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Gdy maluch podrośnie może jeździć samodzielnie odpychając się nóżkami od podłoża.

Wady

Jeździk według wielu rodziców jest stosunkowo ciężki, dlatego nie jest to dobry wybór dla osób mieszkających w bloku. Ciągłe wnoszenie produktu po schodach szybko stanie się męczące.

Podsumowanie

Model ma kilka elementów zwiększających jego atrakcyjność. Do nich należy m.in. klakson oraz otwierany wlew paliwa. Jeździk ma też z tyłu miejsce na napoje, w którym można umieścić butelkę z sokiem czy wodą dla pociechy.

Drugi wybór

Zalety

Jeździk zapewnia maluchowi maksimum bezpieczeństwa. Aby dziecko nie wypadło po bokach znajdują się barierki, a w foteliku utrzymują malucha pasy. Model jest bardzo wygodny, więc jeżdżenie na nim przez kilka godzin nie skończy się dla pociechy odparzeniami.

Wady

Uchwyt umieszczony na tylnej części czasem odpada podczas energicznego pchania.

Podsumowanie

Produkt ma kilka funkcji. Jest on bujakiem, pchaczem oraz jeździkiem. Dziecko może więc dość wcześnie zacząć używać pojazdu. Produkt ma ciekawy design oraz kompaktowe wymiary, dzięki którym nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca w domu.

Rozważ też

Zalety

Oprócz rozwijania sprawności ruchowej dziecko ulepsza muzyczne zdolności. Do jeździka dołączone zostały takie elementy, jak: małe pianinko, bębenek, trąbka oraz przyciski, które imitują inne instrumenty. Opisywany model jest wyposażony w kierownicę, która powoduje skręt kół.

Wady

Niektórzy rodzice zauważyli, że siodełko jeździka nie jest zbyt dobrze wyprofilowane. Niektórym dzieciom podczas prowadzenia pojazdu może być trochę niewygodnie.

Podsumowanie

Dziecko na początku może używać jeździka do stawiania pierwszych kroków - dzięki uchwytowi znajdującemu się z tyłu zabawki. Produkt pomaga dziecku rozwijać się pod względem ruchowym oraz muzycznym.

 

 

Najlepsze jeździki dla dzieci w 2024 roku

 

Gdy dziecko jeszcze nie chodzi, a jest bardzo ciekawe świata, możesz mu towarzyszyć na każdym kroku przenosząc lub prowadząc za rękę, ale czy zawsze masz na to czas? Jeśli nie, to zestawienie dla Ciebie! Zebraliśmy w nim najlepsze jeździki dla dzieci dostępne na polskim rynku, dzięki którym Twój maluch będzie mógł poznawać świat i uczyć się chodzić.

 

Little Tikes Cozy Coupe 612060

 

2-little-tikes-samochod-chodzik-cozy-coupe-612060Drugą pozycję zajmuje Little Tikes Cozy Coupe 612060. Jest to samochodzik z wyjmowanym panelem podłogowym, – dlatego jest odpowiedni dla dzieci w różnym wieku. Z jednej strony dziecko samo może odopychać się nogami, z drugiej zaś może być popychane przez rodzica, gdyż jeździk ma uchwyt do pchania w tylnej części dachu.

Model ma bardzo wygodny fotelik z wysokim oparciem, który zapewni Twojemu dziecku wygodę w czasie jazdy i odpowiednią pozycję. Posiada również bardzo wygodną półkę do przewożenia napoju i zabawek. Aby uatrakcyjnić przejażdżkę najmłodszym, producent zastosował tutaj wiele ciekawych rozwiązań, które nie tylko ładnie wyglądają, ale i wydają dźwięki, na przykład klikający kluczyk zapłonu i otwierany korek wlewu paliwa.

Przednie kółka obracają się o 360 stopni, a więc pojazd jest bardziej zwrotny. Przez konsumentów został on uznany za bardzo solidny. Poza tym wyróżnia się atrakcyjnym designem, docenionym również przez najmłodszych.

Little Tikes Cozy Coupe 612060 to samochodzik przewidziany dla dzieci od 18 miesiąca życia. Jego wymiary to szerokość – 49 cm i wysokość – 86 cm. Zabawka jest odpowiednia dla maluszków, których waga nie przekracza 23 kg.

 

Zalety

Uchwyt do pchania: Dzieci lubią takie zabawki, ale każdy rodzic wie, że szybko się nudzą i po kilku minutach spaceru mogą nie chcieć samodzielnie odpychać się nóżkami, dlatego też wygodny uchwyt jest niezastąpiony.

Wygoda: To bardzo wygodna zabawka. Fotelik jest dobrze wyprofilowany i ma oparcie, dzięki czemu maluszek czuje się w nim bardzo komfortowo.

Dodatkowe wyposażenie: Zabawka ma półeczkę do przewożenia picia i zabawek. Poza tym posiada wbudowany głośnik. Dziecko może wysłuchać takich dźwięków, jak trąbienie, klikanie kluczyka.

Zwrotność: Ponieważ przednie kółka obracają się o 360 stopni, korzystanie z zabawki i dla dziecka i dla rodzica jest bardzo wygodne. Manewrowanie jeździkiem nie będzie dla Ciebie zbyt problematyczne.

 

Wady

Składanie: Konsumenci zauważają, że montaż tego modelu nie jest zbyt łatwy.

 

 

 

 

Chicco 4W1 Quattro

 

Chicco 4W1 Quattro to idealny jeździk dla dziewczynek. Został on skonstruowany w taki sposób, abyśmy mogli dostosować go do każdego etapu rozwoju dziecka. Może on być traktowany jako bujak, pchacz oraz jeździdełko. Produkt jest dostępny w 3 kolorach, więc z pewnością wybierzesz taki, który spodoba się Twojemu maluchowi.

Model zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Jest on wyposażony w 3 punktowe pasy, które utrzymują dziecko w jednym miejscu. Oprócz tego jeździk ma również barierkę ochronną, która uniemożliwia upadek. Produkt może być używany od momentu stawiania pierwszych kroków przez dziecko. Model jest wyposażony w specjalny panel dźwiękowy wydający głośne dźwięki po naciśnięciu odpowiednich przycisków. Kontrolę nad jeździkiem zapewnia nam rączka umieszczona w tylnej części modelu.

Przyjazny design produktu z pewnością zachęci pociechę do korzystania z niego. Pod siedzeniem znajduje się schowek, który może służyć maluchowi do przechowywania zabawek. Rodzice najbardziej chwalą wielofunkcyjność prezentowanego produktu. Pozytywnie wypowiadają się również o designie.

Chicco 4W1 Quattro to wielofunkcyjny jeździk, który może towarzyszyć dziecku już od pierwszych miesięcy życia. Jego wymiary wynoszą 65 cm x 46 cm x 39 cm.

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Prezentowany produkt na początku może być używany przez dziecko jako bujak. Kiedy zacznie powoli stawiać pierwsze kroki, zmieniamy bujak w pchacz. Wraz z rozwojem się motoryki dziecka zamieniamy zabawkę w jeździk.

Bezpieczeństwo: Model jest wyposażony w barierkę, która zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem. Dodatkowo jeździk ma 3 punktowe pasy, dzięki którym maluch nie opuści fotelika bez naszej kontroli.

Design: Jeździk bardzo ładnie się prezentuje. Jest kolorowy, co z pewnością zachęci malucha do korzystania z zabawki.

Dodatki: Produkt jest wyposażony w panel muzyczny. Umieszczenie go w obudowie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ muzyka oraz migające światełka z pewnością zainteresują dziecko. Maluch będzie chciał ponownie wsiąść na jeździk.

 

Wady

Wykonanie: Niektórzy rodzice zauważyli, że uchwyt, za który mogą prowadzić jeździk nie został zbyt dobrze wykonany. Użytkownicy zanotowali przypadki, gdy podczas energicznego używania uchwyt się oderwał.

 

 

 

 

Fisher Price Parada

 

4-fisher-price-jezdzik-muzyczna-parada-zoltyWielofunkcyjny chodzik-jeździk Fisher Price Parada to świetna propozycja dla każdego maluszka. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy (o wadze max. 20 kg). W jeździku znajdziemy 5-cio dźwiękowe pianinko, klakson mini-bębenek, a także 3 przyciski aktywujące melodie. Te interaktywne przyciski i klawisze zagwarantują Twojemu maluchowi moc zabawy w czasie nauki chodzenia, oraz na późniejszym etapie, gdy dziecko umie już chodzić.

Maluch będzie mógł poznawać świat, a Ty będziesz spokojny, bo Twoje dziecko będzie bezpieczne. Zabawka uczy też obsługi pojazdów – ma stacyjkę, w której znajduje się kluczyk – po jego przekręceniu włącza się dźwięk odpalanego motoru. Pojazd ma też dźwignię zmiany biegów.

Pod siedzeniem znajduje się specjalny schowek na skarby Twojej pociechy. Produkt jest stabilny, a żywe kolory zachęcają najmłodszych do zabawy. Z tyłu zabawki znajduje się specjalna rączka do nauki chodzenia. Warto tutaj podkreślić, ze opinie o jeździkach dla dzieci Fisher Price są bardzo pozytywne. Cenione są za jakość wykonania i atrakcyjny design.

Chodzik-jeździk Fisher Price Parada to zabawka skierowana do maluszków o maksymalnej wadze 20 kg. Producent przewiduje, że mogą z niej korzystać dzieci od 12 miesiąca życia.

 

Zalety

Interaktywność: Jeździk ma pianinko, klakson, mini-bębenek, klawisze i przyciski, które aktywują melodię. Poza tym, gdy maluch włoży kluczyk do stacyjki, włączy się dźwięk odpalanego motoru.

Schowek na skarby: Pod siedzeniem jeździka znajduje się specjalny schowek, w którym maluszek może ukryć swoje skarby lub też coś do picia czy jedzenia.

Rączka do nauki chodzenia: Jest to funkcjonalny produkt, bo maluszki mogą na nim jeździć, jak również uczyć się chodzić. Jest to możliwe za sprawą rączki do nauki chodzenia.

 

Wady

Tylko dla maluszków: Jest to jeździk dla małych dzieci, które dopiero uczą się chodzić.

 

 

 

 

Big New Bobby Car 56200

 

5-big-jezdzik-new-bobby-car-czerwonyBig New Bobby Car 56200 to dobry i tani jeździk dla dzieci. Jest solidny i bardzo efektowny. Ma ciche koła, które nie rysują podłogi, dlatego dziecko bez obaw może nim jeździć nawet po bardzo delikatnych powierzchniach. Z przodu jeździka znajduje się bezpieczna kierownica (bez małych elementów, które dziecko może wymontować i połknąć). Ma ona klakson, dlatego model ten świetnie imituje samochód.

Produkt ten pozwoli Twojemu dziecku zorganizować ciekawą, kreatywną zabawę – uchwyt holowniczy z przodu i hak z tyłu, daje możliwość podczepienia do pojazdu innych sprzętów i zabawek. Model ten wygląda jak klasyczna wyścigówka z lat 70-tych, przez co zachwyciła nie tylko wiele maluchów, ale również dorosłych.

Jeździk ma otwierany wlew paliwa, a więc zabawa dziecka będzie dodatkowo urozmaicona. Poza tym posiada on fantastyczny klakson, który uatrakcyjni przygody Twojej pociechy. Wygodę w czasie jazdy zapewni mu odpowiednio wyprofilowane siedzisko oraz podpórki na stopy.

Nie dziwi więc fakt, że opinie o produkcie są bardzo pozytywne. Rodzice i dzieci docenili jego atrakcyjny design i kolorystykę, jak również prostą obsługę i dobre wykonanie.

Big New Bobby Car 56200 to dobry jeździk dla dzieci do 200 zł. Jest on skierowany do maluchów powyżej 1 roku życia. Udźwig zabawki to maksymalnie 50 kg. Produkt ma wymiary: 57 cm × 30 cm × 39 cm.

 

Zalety

Koła: Model ten ma bardzo ciche koła, które nie rysują podłogi. Dlatego dziecko może korzystać z zabawki również w domu, a my nie musimy obawiać się o nasze panele, płytki czy drewniane podłogi.

Wygląd: Wielu rodziców doceniło wygląd zabawki. W swoich ocenach podkreślają oni, że produkt jest atrakcyjny dla maluszków, zwłaszcza, że jego budowa, dodatki w postaci kierownicy, wlewu paliwa itp., pozwalają stworzyć ciekawą zabawę.

 

Wady

Wielkość: Konsumenci zauważają, że dziecko szybko wyrasta z jeździka.

Jakość: Plastik, z którego wykonano prezentowany model, nie jest najlepszy.

 

 

 

 

Vtech 60457

 

3-vtech-jezdzik-malego-cyklistyJeździk Vtech 60457 to zabawka 2 w 1 skierowana dla dzieci od 18 do 36 miesiąca życia. Dla mniejszych szkrabów przyjmuje kształt trzykołowego rowerka, a gdy dziecko lepiej radzi sobie z jazdą zmieniamy go w rowerek-jeździk. Ma interaktywną kierownicę, którą można sterować pojazdem w prawo i w lewo. Kierownica jest edukacyjna i nauczy Twoją pociechę zasad ruchu drogowego, cyfr, kształtów i kolorów.

Właśnie ze względu na interaktywność i urozmaicenia w postaci zadań, produkt zyskał uznanie wielu rodziców. Posiada również podświetlane przyciski, kierunkowskazy oraz światła sygnalizacyjne – dopiero, gdy zapali się zielone światło można jechać. Można na nim jeździć w domu i na zewnątrz. Twój maluch w szybkim tempie nauczy się zasad ruchu, a jednocześnie zapewnisz mu moc zabawy.

Produkt został wykonany z największą starannością, z bezpiecznych dla najmłodszych materiałów. Jeździk jest prosty w obsłudze i jednocześnie bardzo solidny. Poza tym wyróżnia go atrakcyjny design i kolorystyka zwracająca uwagę najmłodszych.

Jeździk Vtech 60457 to zabawka dla dzieci od 12 do 36 miesiąca życia. Produkt ten ma system regulacji. Prezentowany model ma następujące wymiary: długość – 65 cm, wysokość – 47 cm i szerokość – 35 cm.

 

Zalety

Interaktywna kierownica: Dzieci lubią interaktywne zabawki, które wydają dźwięki. Ten model ma kierownicę, która pozwala na sterowanie w prawo i w lewo. Poza tym nauczy ona Twoją pociechę zasad ruchu drogowego, liczenia, kształtów i kolorów. Ponadto zabawka ma podświetlane przyciski.

Kółka: Zamontowane kółka nie rysują podłogi. Dziecko może więc korzystać z zabawki nie tylko na spacerze, ale też w domu.

Materiał: Produkt jest wykonany z bezpiecznych materiałów, pozbawionych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji.

Design: Dzieciom i rodzicom bardzo podoba się design zabawki. Z całą pewnością przypadnie on do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

 

Wady

Jakość: Niektórzy rodzice zauważają, że nie jest to produkt wysokiej jakości.

 

 

 

 

Jaki jeździk dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli niedawno stałeś się rodzicem, to prędzej czy później staniesz przed dylematem, jaki jeździk dla dzieci wybrać. Jest to, bowiem rodzaj zabawki, która pozwala dziecku szybciej opanować sztukę chodzenia. A wybór ich jest ogromny, są różnego rodzaje pchacze, chodziki i jeździki. Zapewne wybór odpowiedniego modelu będzie też w dużej mierze sprawą indywidualną, zależną od osobistych preferencji, czy też sposobu funkcjonowania malucha i potrzeby wspierania go w określony sposób. Jednak modeli i wariantów na rynku jest tak dużo, że przed zakupem warto się w nich rozeznać, aby wybór był świadomy.

Jeśli chodzi o budowę i wygląd jeździków, to spotykamy na rynku modele w kształcie różnorakich zwierząt, albo samochodów, i tu mamy bogaty przegląd od samochodów w wersjach kolorystycznych dla chłopca albo dla dziewczynki, po radiowozy, samochody strażackie. Jeździk może być również w kształcie Quada, czy skutera albo motoru.

Dlaczego warto kupić jeździk dla dziecka?

Powodów jest wiele. Pierwszym, który zyska aprobatę każdego rodzica jest to, że dziecko bawiąc się jeździkiem nie absorbuje swoją osobą rodziców. Zabawka jest bezpieczna, więc nie ma obaw o to, że dziecko zrobi sobie krzywdę, a dziecko ma możliwość samodzielnie opanowywać trudną sztukę chodzenia.

Dodatkowo taki rodzaj zabawki jest dla dziecka atrakcyjny, ze względu na uzyskanie przez niego mobilności. Stwarza to dziecku nowe, ciekawe możliwości, więc chętnie z jeździka korzysta. Ponadto zabawka taka w sposób prawidłowy rozwija ruchowo nasze dziecko, rozwija mięśnie rąk i nóg. Dziecko do jeździka może samodzielnie wejść i wyjść, więc też podejmuje samodzielnie decyzje o korzystaniu z niego. Ponadto taka zabawka może służyć nie tylko w domu, ale również podczas spaceru nawet, gdy dziecko już opanowało sztukę chodzenia, to nadal zabawka mu służy. A po wyrośnięciu z zabawki, dziecko w sposób naturalny przesiada się na rowerek i łatwiej opanowuje jazdę na nim.

Jak widać zabawka ta może przydać się i dzieciom i rodzicom, jednak trzeba dokonać starannego wyboru przy zakupie. Jeśli celujesz w model tańszy, bardzo dokładnie sprawdź jego bezpieczeństwo i posiadane przez niego atesty. Producenci tanich modeli, często oszczędzają na elementach, które zapewniają bezpieczeństwo. Pamiętaj więc, że wygląd to nie wszystko.

 

Jaki jest najlepszy jeździk dla dzieci – kryteria wyboru

W zależności od wieku dziecka wybieramy spośród modeli czterokołowych, trzykołowych lub nawet dwukołowych. Dla dziecka, które jest w przededniu stawiania pierwszych kroków zdecydowanie polecane są stabilne czterokołowe modele.

Bardzo często rodzice kierują się wyglądem jeździka. Choć wygląd nie powinien być kryterium wyboru ważniejszym od bezpieczeństwa modelu, to jednak wygląd przyciąga poszczególnych nabywców. A jest w czym wybierać, więc z pewnością znajdziesz i kolorystycznie odpowiadający Tobie i Twojemu dziecku model, a także kształt przypominający ulubione zwierzątko, czy model samochodu.

Bezwzględnie natomiast konieczne jest, aby zabawka została wykonana z dobrych materiałów, nie miała żadnych ostrych krawędzi, nie była wyposażona w drobne, luźne elementy, które dziecko może włożyć do buzi i połknąć. Jeździk również nie powinien być ciężki, aby dziecko dało rade nim zarządzać, ale też nie za lekki, aby zapewniał stabilność. Zwróć uwagę również na kółka, w jakie upatrzony model został wyposażony. Gumowe będą bezpieczniejsze, bo nie ślizgają się po podłodze, a także są znacznie cichsze w użytkowaniu, co może się okazać ważne, gdy nasz maluch będzie spędzał w nim całe dnie. Najważniejsze jednak będą certyfikaty bezpieczeństwa, jakie jeździk posiada. Gwarantują one przebadanie modelu pod względem bezpieczeństwa konstrukcji i użytych do produkcji materiałów.

 

Dodatkowe wyposażenie

Oczywiście jak każda zabawka, używanie jeździka ma dziecku sprawiać przyjemność. Dlatego też rozmaite modele mają rozmaite dodatki, które je uatrakcyjniają. Zwykle zabawki te są wyposażone w rozmaite elementy dźwiękowe. Najłatwiej jest w jeździkach – samochodach, bo mają one wszelkiego rodzaju klaksony, syreny strażackie, czy policyjne. Ale i zabawki – zwierzątka wydają dźwięki. Są też dostępne zabawki wyposażone w bieguny, które można wymienić na koła. Zwierzątka często też mają jakieś ruchome elementy – na przykład machają ogonkiem.

Wiele jeździków jest wyposażona w rozmaite, kolorowe elementy świetlne uruchamiane przez dziecko, albo koszyczki, do których dziecko może załadować dodatkowe zabawki, aby używanie jeźdźika zyskało dodatkową atrakcję. Niektórzy producenci zaś, dbając o bezpieczeństwo do swoich wyrobów dołączają kask ochronny dla malucha.

Jeździki dla dzieci w dobrych cenach

Najprostsze jeździki czterokołowe, w formie rowerka, czy prostego samochodu można kupić już za kwotę niewiele większą od 100 złotych. Są to modele wyposażone w kierownicę i siedzisko dla dziecka. Dziecko siadając na siedzisku odpycha się nóżkami, aby nadać ruch zabawce. Modele takie również posiadają funkcje dźwiękowe, typu klakson, czy funkcje świetlne.

Dla najmłodszych dzieci dostaniemy w cenie około 200 złotych jeździki drewniane, które równocześnie pełnią funkcję zabawową pozwalającą rozpoznawać kształty przedmiotów, bo w swym wnętrzu przechowują klocki o różnych kształtach, które dziecko, aby wrzucić do środka, musi dobrać otwór do kształtu przedmiotu.

Najwięcej do wyboru mamy zabawek w przedziale 200 – 400 złotych, a najdroższych ceny sięgają i 1,5 tysiąca złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ