fbpx

Ranking 11 najlepszych karuzel do łóżeczka w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Karuzela do łóżeczka – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Karuzela przyczepiona do dziecięcego łóżeczka może stymulować zmysły malucha, a zwłaszcza wzrok i słuch. Jednak wybór odpowiedniego modelu nie dla wszystkich rodziców jest prosty. Postanowiliśmy Ci w tym pomóc tworząc zestawienie polecanych produktów. Najwięcej pozytywnych recenzji zebrała zabawka Tiny Love 3 W 1 Tl1303006830R, która może działać przez 30 minut bez przerwy. Doczepiono do niej trzy kolorowe maskotki w postaci zwierzątek. Produkt jest solidny, a do tego praktyczny. Kołysanka może pełnić funkcję lampki nocnej oraz projektora wyświetlającego na suficie kolorowe gwiazdki. Na pewno spodoba Ci się to, że model umożliwia regulację głośności dźwięków, a także ich wyciszenie. Montaż zabawki nie stanowi żadnego problemu. Polecamy Ci też produkt Canpol Babies 68/036 z czterema maskotkami z grzechotkami i piszczałkami. Karuzela jest wyposażona w pozytywkę z 12 melodiami, które możesz swobodnie przełączać. To zabawka z solidnym mocowaniem, którą można zamontować przy łóżku malucha bez dużego wysiłku i użycia specjalistycznych narzędzi.

 


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Karuzela może sprawiać dziecku wiele radości nie tylko w pierwszych miesiącach życia, ale również po ukończeniu przez nie roku. Zabawka została wyposażona w pozytywkę oraz projektor wyświetlający na suficie kolorowe obrazki. Model może pełnić funkcję lampki nocnej.

Wady

Rodzice uważają, że silniczki produktu są zbyt hałaśliwe, nawet po ustawieniu maksymalnego poziomu głośności granej melodii. Dźwięki te mogą po pewnym czasie stać się drażniące.

Podsumowanie

Do modelu przyczepione są trzy maskotki (przedstawiające sowę, małpkę i żyrafę), które wykonano z tworzywa sztucznego i miękkiej tkaniny. Karuzela ma 9 różnych melodii do wyboru i może grać przez 30 minut bez przerwy. To z pewnością ułatwi maluchowi zasypianie.

Drugi wybór

Zalety

Zabawka jest wykonana z pluszu, dlatego jest też przyjemna w dotyku. Do karuzeli przyczepiono cztery maskotki – zwierzątka wyglądające, jak piraci. Pełnią one funkcję grzechotek i piszczałek, w razie potrzeby można je łatwo odczepić.

Wady

Karuzela nie daje możliwości regulacji głośności granych kołysanek. W pierwszych dniach używania produktu może się okazać, że jest zbyt głośny i pociecha będzie się go bać.

Podsumowanie

Produkt nadaje się dla chłopców, jak i dziewczynek. Jest on kolorowy i solidny, z pewnością stanie się dodatkową dekoracją dziecięcego pokoju. Zabawka ma pałąk z lusterkiem, w którym pociecha może się przeglądać. Co ciekawe, do wyboru mamy 12 różnych melodii, w tym najpopularniejsze kołysanki.

Rozważ też

Zalety

Karuzela może pracować w trzech trybach: rotacja i dźwięki, rotacja i projektor lub rotacja, dźwięki i projektor. Zabawką możemy sterować na dwa sposoby, a więc poprzez przyciski lub przy pomocy zdalnego pilota.

Wady

Przyczepione do zabawki pluszowe pszczółki są stosunkowo małe. Część rodziców twierdzi, że są one tak niewielkie, że maluchy nie zwracają na nie szczególnej uwagi.

Podsumowanie

Model jest zasilany 3 bateriami AAA. Do wyboru mamy 4 melodie, każda z nich trwa ok. 10 minut. Po 40 minutach karuzela przechodzi w stan czuwania, dlatego nie ma ryzyka, że wygrywana kołysanka obudzi pociechę.

 

 

11 najlepszych karuzel do łóżeczka. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej przedstawiamy ranking karuzeli do łóżeczka, które zostały uznane przez konsumentów za jedne z najciekawszych propozycji dostępnych na rynku. W tym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę oceny konsumentów oraz cechy, jakie powinna posiadać dobra karuzela.

 

1. Karuzela do łóżeczka Tiny Love 3 W 1 Tl1303006830R

 

Magiczna karuzela z projektorem Tiny Love 3 W 1 Tl1303006830R to zabawka funkcjonalna, która będzie towarzyszyć Twojemu dziecku przez dłuższy czas. Jest to możliwe za sprawą funkcji pozwalającej na dopasowanie zabawki do wieku dziecka.

Początkowo, czyli do 5 m-ca życia wykorzystujesz ten model jako karuzelę z projektorem. Do tego w zestawie znajduje się baldachim, na którym wyświetlane są projekcje. Później, czyli do ok. 18 m-ca życia można używać karuzeli jako pozytywki z projektorem, który wyświetla gwiazdki na suficie. Następnie, gdy dziecko nie jest już zainteresowane pozytywkami, urządzenie może Ci służyć jako lampka nocna.

Rodzice bardzo pozytywnie odnoszą się do tego, jak funkcjonalny jest ten model. Jego komfort użytkowania to również zasługa wariantów, jakie mamy do wyboru, na przykład: 9 różnych melodii, możliwość włączenia 30 minut ciągłych piosenek, regulacja głośności i wiele innych. Produkt ten został uznany za bardzo atrakcyjny i solidny.

Karuzela Tiny Love 3 W 1 Tl1303006830R ma wymiary: 47 cm x 54 cm x 30 cm. To produkt, który może grać kołysanki przez 30 minut bez przerwy.

 

Zalety

3 kolorowe zabawki: Do karuzeli przyczepiono trzy kolorowe zabawki – sowę, małpkę i żyrafę. Ich materiałem wykonania jest solidne tworzywo sztuczne.

Pełni funkcję projektora: Zabawka nie tylko gra kołysanki, ale również wyświetla na suficie gwiazdki. One także zainteresują leżącego w łóżeczku malucha.

Praktyczna lampka nocna: Kiedy dziecko skończy 1. rok życia nie musimy pozbywać się karuzeli. Po odczepieniu zabawek może ona pełnić funkcję lampki nocnej pomagającej maluchowi w pozbyciu się lęku przed ciemnością.

Regulacja głośności: Nie ma ryzyka, że grane melodie będą zbyt głośne i zakłócą dziecku spokojny sen. To model umożliwiający regulację poziomu głośności.

Efektowna dekoracja: Zabawka może być dodatkową dekoracją pokoju pociechy, za sprawą której wnętrze stanie się bardziej przytulne.

 

Wady

Za głośno działający silniczek: Silniczek wprawiający w ruch karuzelę jest zbyt hałaśliwy i słychać go nawet po ustawieniu maksymalnej głośności melodii.

 

 

 

 

2. Karuzela do łóżeczka Canpol Babies 68/036

 

Canpol Babies 68/036 to piękna karuzela z pozytywką, którą łatwo przymocujemy do łóżeczka maluszka lub zdemontujemy, gdy nie będzie potrzebna. Pluszaki zawieszone na karuzeli zwracają uwagę dziecka, rozwijają jego koordynację ruchową oraz pozwalają ćwiczyć zmysł wzroku. W tym samym czasie melodyjki uspokajają dziecko i dzięki temu szybciej ono zasypia.

Pozytywka zamontowana w karuzeli ma 12 melodii. Wybór melodyjek jest bardzo prosty.

Prezentowany model jest w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka, gdyż został wykonany z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji. Producent przestrzega jednak, aby zdemontować zabawkę, gdy dziecko już siada i może jej dosięgnąć.

Konsumenci zgodnie uznali, że karuzela jest wysoce bezawaryjna. Cechuje ją solidne wykonanie, jak również atrakcyjny design. Słodkie pluszaki pięknie prezentują się w pokoju niemowlaka.

Model Canpol Babies 68/036 ma pozytywkę z 12 różnymi melodiami. Na pałąku karuzeli zawieszone są cztery maskotki – zwierzątka ubrane w stroje piratów.

 

Zalety

Łatwy montaż: Zamontowanie zabawki przy dziecięcym łóżeczku nie jest trudne i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Produkt ma solidne mocowanie.

Maskotki z piszczałkami: Przyczepione do karuzeli maskotki pełnią funkcję piszczałek i grzechotek. Pociecha z pewnością się nimi zainteresuje, podobnie jak zamocowanym na pałąku lusterkiem.

Wygodne przełączanie melodii: Jeżeli uznamy, że grana melodia nie do końca podoba się dziecku, możemy ją szybko przełączyć. Służy do tego zielony przycisk umieszczony w górnej części pałąka.

Możliwość prania maskotek: Kiedy zauważymy, że pluszowe maskotki nie są czyste, możemy je odczepić i ręcznie wyprać.

 

Wady

Brak regulacji głośności dźwięków: Nie możemy regulować głośności dźwięków, więc może się okazać, że pozytywka gra zbyt głośno i uniemożliwia maluchowi zaśnięcie.

 

 

 

 

3. Smoby Muzyczna karuzelka Cotoons 211374 A

 

Na szczególną uwagę zasługuje karuzela SMOBY Cotoons wyposażona w usypiające piosenki i nagrania dźwięków natury. Taka zabawka z całą pewnością uspokoi Twojego maluszka, ukołysze go do snu, ale też będzie go rozwijać.

Na karuzeli zaczepione są 3 pluszowe motylki i 3 plastikowe kwiatki. Dodatkowo, za sprawą projektora na suficie możemy wyświetlić kolory, motylki i kwiatki. W ten sposób zabawka jest bardziej funkcjonalna. Sterowanie karuzelą odbywa się przy użyciu pilota zdalnego sterowania lub też bezpośrednio na urządzeniu, używając przycisku. Urządzenie jest zasilane 3 bateriami AA, a pilot 2 bateriami AAA.

Pałąk tego modelu jest bardzo solidny, a jego montaż łatwy. Poza tym należy zauważyć, że ten element przypomina łodygę kwiatka, dlatego jest atrakcyjny.

Rodzice potwierdzają, że jest to solidna, a do tego bardzo atrakcyjnie wykonana zabawka. Z dużym uznaniem spotkał się także łatwy system obsługi prezentowanego modelu.

Zabawka Smoby Cotoons 211374 A ma wymiary: 46 cm x 22 cm x 57 cm. Jest ona zasilana bateriami AAA. Do modelu przyczepiono trzy pluszowe motylki.

 

Zalety

Pilot zdalnego sterowania: Nie musimy podchodzić do łóżeczka malucha, aby wyłączyć karuzelę lub zmienić graną kołysankę. W komplecie znajdziemy praktyczny pilot zdalnego sterowania umożliwiający obsługiwanie zabawki bez ryzyka obudzenia pociechy.

Długi czas pracy: To model grający 4 różne melodie, każda z nich trwa 10 minut. To oznacza, że całkowity czas działania zabawki wynosi 40 minut. Po tym czasie przechodzi w tryb czuwania.

Dodatkowy projektor: Karuzela została wyposażona w projektor i wyświetla na ścianie kwiatuszki oraz motylki w zmieniających się kolorach. Nie musimy więc ustawiać w pokoju pociechy dodatkowej lampki nocnej.

 

Wady

małe maskotki: ZaTest karuzel do łóżeczka pokazał, że największą wadą modelu są zbyt małe maskotki. Część rodziców twierdzi, że pociechy nie zwracają na nie szczególnej uwagi.

 

 

 

 

4. Babyono Karuzela Z Pozytywką 1367

 

Babyono 1367 Muzyczna Karuzela – Żyrafy i Małpki to produkt odpowiedni dla dzieci od pierwszych dni ich życia. Kolorowe zabawki przymocowane do karuzeli przyciągają wzrok maluszka, a to jak wiadomo pobudza jego rozwój. Dzieci żywo reagują na takie elementy. Trzeba jednak podkreślić, że prezentowany model jest dostępny w dość stonowanych kolorach, dlatego też nie rozprasza zbytnio maluszka.

Jest to dobra i tania karuzela do łóżeczka z wbudowaną pozytywką, która umożliwia nam uspokojenie dziecka i jego szybsze uśpienie. Produkt nie tylko stymuluje zmysł wzroku, ale również słuch.

Za sprawą niezbyt skomplikowanego montażu, łatwo przymocujemy karuzelę do łóżeczka i ją odmontujemy. Dlatego też jest to idealna propozycja nie tylko do używania w domu, ale też w podróży.

Opinie o karuzelach do łóżeczka marki Babyono są bardzo pochlebne. Konsumenci w swoich recenzjach wspominają o tym, że zabawka jest atrakcyjna i bardzo solidnie wykonana.

Babyono 1367 to produkt z pięcioma maskotkami. Ta dobra karuzela do łóżeczka do 100 zł została wykonana z tworzywa sztucznego i materiałów tekstylnych.

 

Zalety

Jest praktyczna: To praktyczna zabawka, która na pewno spodoba się dziecku. Pomaga ona maluchowi szybko zasnąć. Ciekawe jest to, że karuzeli możemy używać nie tylko w domu, ale również w podróży, gdyż można zamontować ją przy łóżeczku turystycznym.

Sprzyja wyciszeniu: Dziecko obserwujące obracające się maskotki może się szybko wyciszyć po płaczu i uspokoić. Zabawka jest utrzymana w stonowanych kolorach.

Stymuluje dziecięce zmysły: Karuzela nie tylko ułatwia zasypianie, ale również stymuluje dziecięce zmysły. Pozytywnie wpływa ona na wzrok i słuch malucha, a w dodatku rozwija jego wyobraźnię.

 

Wady

Tylko jedna melodia: Rodzice narzekają, że nie mają do wyboru kilku różnych kołysanek. Zabawka gra tylko jedną melodię.

Nie pasuje do każdego łóżeczka: Karuzela nie pasuje do wszystkich drewnianych łóżeczek. Można zamontować ją na modelu z poręczami o grubości nie mniejszej niż 2 cm i nie większej niż 2,7 cm.

 

 

 

 

5. Fisher-Price Karuzela z misiami Cdn41  3W1

 

Fisher Price 3W1 CDN41 Karuzela z Misiami to atrakcyjny zabawka wielofunkcyjna. Uspokaja bobasa, ale też stanowi formę zabawy edukacyjnej. Produkt może być używany jako klasyczna karuzela łóżeczkowa lub też jako stojak z projektorem.

Prezentowane urządzenie jest wyposażone w pilota, za pomocą którego włączamy i wyłączamy zabawkę. Dlatego też obsługa produktu jest taka prosta. Karuzela odtwarza spokojną muzykę, która ukołysze dziecko do snu.

Gdy w pomieszczeniu jest ciemno, wtedy projektor wyświetla gwiazdki, które wirują. Jest to nie tylko piękna ozdoba pokoju dziecięcego, ale też sposób na uspokojenie maluszka.

Do karuzeli przypięte są mięciutkie miśki, które zainteresują dziecko, gdy to się obudzi. Urządzenie jest zasilane bateriami. Ma ono trzy tryby głośności dźwięków, co pozwala na dostosowanie jego pracy do naszych potrzeb.

Produkt ten zyskał uznanie wielu osób, gdyż jest bardzo solidny. Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że podoba się dzieciom. Co więcej, jest on wysoce odporny na uszkodzenia.

Karuzela Fisher Price 3W1 CDN41 jest zasilana bateriami AA. Zabawka została wyposażona w trzy pluszowe misie przyczepione do pałąka.

 

Zalety

Nie tylko dla noworodków: Produkt nadaje się nie tylko dla noworodków, ale również nieco starszych pociech. Można go przyczepić do łóżka, a później także do spacerowego wózka, aby umilić maluchowi codzienne spacery.

y tryby dźwięku: TrzTo model z trzema trybami dźwięku. Może on grać uspokajające kołysanki, biały szum, ewentualnie odgłosy przyrody. Poza tym karuzela wyświetla na suficie światełka w kształcie gwiazdek.

 

Wady

Zacinający się pilot: Do produktu dołączono pilot umożliwiający obsługiwanie go z dużej odległości. Jak zauważyli rodzice, zacina się on od czasu do czasu, więc koniecznością staje się podchodzenie do łóżka malucha.

Za jasne maskotki: Ponieważ maskotki są w jasnych kolorach, w pierwszych dniach życia dziecko nie będzie ich zauważać. Wiele osób twierdzi, że powinny mieć one kontrastowe barwy, np. czarno-białe.

 

 

 

 

6. Smily Play Muzyczna karuzela z projektorem 0845

 

Warto zainwestować w karuzelę Smily Play 0845, na której wiszą kolorowe, pluszowe zwierzątka. Maluch podczas snu może oglądać, jak obracają się zabawki wokół własnej osi. Na pałąku znajduje się piesek, ptaszek, kot oraz zając, o przyjemnych pyszczkach. Gdy dziecko jest starsze, można je ściągnąć i dać mu do zabawy. Model jest odpowiedni dla dzieci od dnia narodzin.

Kupujący są zadowoleni, że melodie są przyjemne dla ucha. Ta karuzela do łóżeczka z projektorem wyświetla na suficie kształty, które łagodnie zmieniają kolor. Różne scenki świetlne z wiekiem coraz bardziej interesują dziecko. Kiedy maluch zaczyna rozróżniać barwy, obserwacja świateł jest dla niego bardzo ciekawa. Na co dzień można włączać spokojne melodie, które uczą malucha nowych dźwięków, i pozwalają zasnąć. W urządzeniu zastosowano system umożliwiający wyłączenie go po wybranym czasie (10 lub 15 minut), dlatego można założyć, kiedy dziecko zasypia i zapewnić mu potem spokojny sen.

Ta dobra i tania karuzela do łóżeczka jest wykonana z solidnego tworzywa sztucznego i można ją łatwo zamontować na łóżku. Zabawka jest zasilana bateriami, dlatego można ją ustawiać w dowolnym miejscu. Model zapewnia dziecku relaks i odprężenie, a także daje poczucie bezpieczeństwa, ułatwiające zasypianie.

 

 

 

 

7. Tiny Love Zabawa Na Łące Karuzela Rośnij Z Muzyką 21444449

 

Możesz uprzyjemnić zasypianie noworodkowi, korzystając z karuzeli Tiny Love Rośnij Z Muzyką. Model ma wiele funkcji i w zależności od wieku maluch interesuje się jego innymi elementami. Na początek największe zainteresowanie wzbudza karuzela, bo maluch dopiero uczy się skupiania wzroku. Potem dziecko może się bawić pluszakami, a pozytywka rozwija słuch i uprzyjemnia zasypianie. Starszaki chętnie noszą ze sobą część z głośniczkami i na okrągło słuchają nagranych melodii.

Karuzela do łóżeczka Tiny Love ma 18 różnych melodii (40 minut nagrań). Muzyka pozwala na wyciszenie dziecka, kiedy jest śpiące i marudne. Na obudowie znajduje się przycisk, który umożliwia zmianę głośności. Na bokach są dwa głośniczki, które dostarczają przyjemny dźwięk. Pałąk bez problemu montuje się na łóżeczku, gdzie utrzymuje się on stabilnie.

Kupujący są zadowoleni, że ich dzieci obserwują zabawkę z uśmiechem i, jak podrosną, z radością bawią się dołączonymi pluszakami. Na pałąku znajduje się królik, jeż oraz lis, a ich kolory są stonowane, ale jednocześnie wyróżniają się na tle uchwytu. Użytkownicy doceniają także stabilną konstrukcję, nie chwieje się ona, ani nie przewraca. 

 

 

 

 

8. Manhattan Toy Drewniana Karuzela Tęczowe Koraliki 210920

 

Karuzela Manhattan Toy Tęczowe Koraliki jest idealna dla dziecka już od pierwszych dni i zwykle korzysta się z niej do ok. 1. roku życia. Model można zawiesić na ramę łóżka, aby maluch mógł oglądać kolorowe koraliki znajdujące się na pałąku. Ramię jest zakończone uchwytem, z pomocą którego nakłada się je na brzeg łóżeczka. Wymiary produktu są równe: 43,2 cm x 54,6 cm x 33 cm.

Zabawka jest wykonana z drewna i kauczuku, jest bardzo polecana dla dzieci, ponieważ nie zawiera toksyn szkodliwych dla zdrowia. Drewniana karuzela do łóżeczka ma 4 ramiona, na końcówkach których są kółeczka, które się rozwidlają i prowadzą do kolejnych koralików. Zastosowane farby są bezpieczne dla maluchów. Lakier nie odpryskuje pod wpływem użytkowania, a kolory nie blakną. Konstrukcja przypomina nieco ruchomy labirynt, a poszczególne części obracają się pod wpływem dotyku oraz powiewów powietrza.

Ta dobra karuzela do łóżeczka jest bardzo ciekawa dla dziecka i uczy rozróżniania podstawowych kolorów znajdujących się w przyrodzie. Wiele osób zauważyło, że maluch uspokaja się pod wpływem delikatnego ruchu koralików. Kupujący są zadowoleni z tego, że model jest wykonany z naturalnych materiałów i można go łatwo nakładać.

 

 

 

 

9. Projektor muzyczna karuzelka 3w1 Niebieska 1164896 B-KIDS

 

Ciekawym modelem jest B-KIDS 3w1, ponieważ ma trzy zastosowania tj. pokaz świetlny, przyjemne melodie oraz obracanie się. Karuzela do łóżeczka dla chłopca i dziewczynki pozytywnie wpływa na zasypianie, uspokaja i wycisza. Zabawka jest wyposażona w minutnik, dzięki któremu automatycznie wyłącza się po 20 minutach, nie budząc przy tym dziecka. Użytkownicy cenią ten model za łatwość mocowania do łóżeczka i delikatne światło lampki.

Pałąk jest wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest sztywny i stabilny, a przy tym lekki. Na końcówce powieszono niebieskie pluszaki, które zwracają uwagę malucha i sprawiają, że podąża za nimi wzrokiem, wzmacniając mięśnie oczu. Wśród zabaweczek jest sowa, miś i gwiazda, które można zdjąć, jak maluch podrośnie. W modelu zastosowano lampki LED, które się nie nagrzewają i mogą symulować światło dzienne.

Zabawka jest odpowiednia od narodzin dziecka do około 18. miesiąca życia. Na początek, kiedy maluch jeszcze nie widzi wszystkich kolorów i dopiero uczy się świata, korzysta się z funkcji karuzeli i muzyczki. Później chętnie zasypia przy nieco przygaszonym świetle lampki i można ustawić ją na szafce przy łóżku. Projektor wyświetla różne scenerie np. rozgwieżdżone niebo z księżycem. Dostępne muzyczki są spokojne, a dźwięki natury mogą ułatwić sen.

 

 

 

 

10. Tiny Love Karuzela Mała Księżniczka Rośnij Z Muzyką TL1302906830R

 

Tiny love Rośnij z Muzyką Mała Księżniczka to idealna karuzela do łóżeczka dla dziewczynki utrzymana w różowej kolorystyce. Model jest odpowiedni dla dzieci od narodzin do mniej więcej 1. go roku życia. Przez pierwsze 3 miesiące maluchowi można włączać dźwięki, przypominające mu łono matki oraz puszczać karuzelę. Po ok. 5 miesiącu maluszek może sam włączać melodie. 

Test karuzeli do łóżeczka potwierdza, że model jest łatwy w obsłudze i cicho się obraca. Na urządzeniu nagrano 18 różnych piosenek i dźwięków, które włączone zapewniają ok. 40 minut melodii. Można włączyć funkcję shuffle, dzięki której piosenki włączają się w losowej kolejności. W sprzęcie znajduje się lampka, która zapewnia przyjemne, nocne światło. Kupujący są zadowoleni, że zabawka może posłużyć dziecku przez wiele miesięcy.

Na obudowie znajdują się dwa głośniki, które dostarczają bardzo przyjemny realistyczny dźwięk, bez zakłóceń. Model jest wykonany z kolorowych materiałów, które przyciągają uwagę dziecka i pomagają rozróżniać kolory, gdy dziecko jest starsze. Karuzela obraca się wokół własnej osi, co obserwuje maluch, ćwicząc swój wzrok. Model pozytywnie rozwija koordynację ruchową, umiejętności artystyczne, a także logiczne myślenie.

 

 

 

 

11. Mamas&Papas Karuzela muzyczna Welcome to the World

 

Jak wynika z opinii konsumentów Mamas&Papas Welcome To The World to karuzela bezpieczna dla dziecka, z którą zabawa zapewnia mnóstwo śmiechu. Kupujący są zadowoleni, że zabawka jest ładnie wykonana i gra przyjemne dla ucha melodie. Model można kupić w prezencie nowym rodzicom lub własnemu maluszkowi. Zabawkę nakłada się na barierki łóżka, aby dziecko leżąc, miało na nią dobry widok.

Czarno-biała karuzela do łóżeczka jest odpowiednia dla noworodków, które nie rozróżniają jeszcze podstawowych kolorów i jest użyteczna do ok. 5 miesiąca życia. Model jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest wytrzymały, co jest szczególnie w ważne, gdy maluch weźmie jakiś element do buzi lub za niego pociągnie. Karuzela jest zasilana bateriami, które można łatwo i szybko wymienić.

Model pomaga w usypianiu dziecka, ponieważ nagrano na nim uspokajającą melodię, która pomaga w wyciszeniu rozbawionego malucha. Karuzelę się nakręca, w efekcie czego obraca się ona i włącza się melodia, po chwili, gdy maluch już zdąży zasnąć – wyłącza się. Dziecko kieruje wzrok w stronę ruszających się kształtów, ćwicząc wzrok. Pałąk ma wysokość równą 68 cm. Na ramieniu jest obręcz, na której zawieszono 6 pluszowych, białych króliczków. Zwierzątka zrobiono z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, więc maluch może się nimi bawić.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką karuzelę do łóżeczka kupić?

 

Każdy rodzic wie, jak ważny jest spokojny sen malucha. Nie zawsze jesteśmy w stanie poświęcić tak wiele czasu na uspokojenia dziecka, dlatego nieocenioną pomocą okazuje się być karuzela do łóżeczka. Jest to sprzęt bezpieczny i dostosowany do potrzeb najmłodszych. Ponadto taka zabawka rozwija zarówno percepcję wzrokową, jak i słuchową malucha. Wybór takiego produktu nie jest jednak prosty, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, w którym znajdziesz odpowiedź na pytanie: jaką karuzelę do łóżeczka wybrać?

Rodzaje

Najlepsza karuzela do łóżeczka to produkt, który spełnia wszelkie oczekiwania rodziców, a przede wszystkim jest dostosowany do potrzeb malucha. Ma być więc on bezpieczny w użyciu, a tworzywo, z którego jest wykonany nie może być alergenny. Ponadto taki sprzęt powinien być łatwy w obsłudze. Z tego powodu, na rynku znajdziemy kilka typów karuzel łóżeczkowych. Do nich zaliczamy modele:

Klasyczne – czyli tradycyjne karuzele podwieszane nad łóżeczkiem lub przyczepiane do ramy za pomocą specjalnego uchwytu. Zadaniem takiego sprzętu jest skupienie uwagi malucha za pomocą obracających się zabawek, dźwięków oraz lampek. W ten sposób dziecko spokojnie zaśnie, bez konieczności bujania kołyski. Karuzele mają zamontowane wiele zabawek, które mają na celu rozwijać wzrok oraz słuch dziecka.

Turystyczna – w przypadku osób, które często podróżują ze swoim maluchem, warto jest zainwestować w karuzelę turystyczną. Tego typu sprzęt montowany jest do nosidełka za pomocą specjalnego uchwytu. Świetnie sprawdzi się również w domu, przymocowany do ramy łóżka. Należy jednak pamiętać, że taki produkt jest zdecydowanie mniejszy i posiada mniej zabawek. Może być to jednak zaletą, gdyż nie będziemy mieli problemu z transportem sprzętu, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca na dodatkowe akcesoria dla malucha.

Inne warianty – karuzele dla maluchów dostępne są również w wielu innych wariantach. Oprócz modeli tradycyjnych oraz turystycznych, w sklepach znajdziemy również produkty do wanienki czy do wózka. Te pierwsze doskonale sprawdzą się w łazience, gdzie za pomocą specjalnej przyssawki możemy przyczepić zabawkę do płytek lub bezpośrednio do wanienki. Sprzęt nie osunie się nawet w przypadku wilgotnej ściany, dlatego jest bardzo bezpieczny w użytku. W przypadku zabawek do wózka mamy do czynienia z mniejszą wersją karuzeli turystycznej.

 

Zabawki

Ważną kwestią przy wyborze karuzeli do łóżeczka są zabawki wchodzące w skład danego produktu. To właśnie od nich zależy spokojny sen naszego malucha, dlatego warto im się dokładnie przyjrzeć. W zależności od modelu, znajdziemy pluszaki wykonane z materiału i wypełnione watą, plastikowe grzechotki wydające dźwięk, obracające się figury geometryczne czy pacynki. Dobrze jest również zwrócić uwagę na wykonanie poszczególnych elementów. Dzieci więcej uwagi przywiązują do przedmiotów występujących w żywych, kontrastujących ze sobą kolorach.

 

Wiek dziecka ma znaczenie

Karuzela sprawdzi się już w pierwszych dniach życia dziecka. Najczęściej rodzice demontują ją po 18 miesiącu życia malucha. Jeśli chcesz, aby produkt służył Twojemu maluszkowi dłużej, wybierz model, który można dostosować do wieku dziecka. Na rynku dostępne są karuzele, które z czasem można zamienić w projektory gwiazdek lub lampkę nocną.

 

Wykonanie – jaka karuzela do łóżeczka jest najlepsza?

Karuzela do łóżeczka powinna być bezpieczna dla dziecka. Należy pamiętać, że maluch poznaje przedmioty poprzez dotykanie, a później często wkłada ręce do buzi. Ważne jest, aby tworzywo, z którego wykonane zostały zabawki nie zawierało szkodliwych substancji, które mogłyby powodować wysypkę czy alergię.

 

Design

Dostępne w sklepach modele różnią się od siebie również pod względem designu. Wśród nich znajdziemy karuzele w kształcie kwiatków, zwierząt, charakterystycznych obiektów, postaci filmowych, itd. Często wybieranym motywem jest morski czy zwierzęcy.

 

Dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych zabawek i grzechotek, karuzela posiada wiele dodatkowych funkcji. Do nich zaliczamy lampkę, która działa na zasadzie projektora i oświetla ściany oraz sufit delikatnym światłem, pilot, dzięki któremu możemy włączyć i wyłączyć pozytywkę, czasomierz do nastawiania muzyki na określony czas oraz pamięć, na którą możemy wgrać ulubione utwory muzyczne, niekoniecznie kołysanki. Ciekawą opcją jest również czujnik płaczu. Dzięki temu rodzic może szybko zareagować, kiedy maluch zacznie płakać.

Karuzele 3 w 1

Modele 3w1 mają trzy główne funkcje: lampkę, projektor oraz pozytywkę. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż kupując sprzęt zaoszczędzimy na dodatkowych urządzeniach. Ponadto, taki produkt świetnie sprawdzi się już w pierwszych dniach życia malucha. Zabawkę można łatwo zamontować na dowolnym łóżeczku w pokoju, lub nosidełku czy wózku.

 

Karuzele do łóżeczek w dobrych cenach

Cena karuzel do łóżeczek zależy przede wszystkim od jakości wykonania produktu oraz funkcji, jakie dany model posiada. Nie bez znaczenia jest też popularność danej marki. Najtańszy sprzęt kupimy w granicach 50 złotych. Dobrze jest mieć jednak pewność, że tworzywo użyte do produkcji takiej zabawki jest bezpieczne dla dzieci i nie będzie wywoływać alergii. W przypadku nieco droższych produktów, które są certyfikowane, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo dziecka. Dobra karuzela do łóżeczka to wydatek sięgający często dwustu złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Karuzela do łóżeczka – od kiedy?

Karuzela do łóżeczka to bardzo często jedna z pierwszych zabawek, które rodzice kupują swoim pociechom. Jednak należy mieć na uwadze, że początkowo maluszek nie będzie zwracać na nią uwagi, gdyż nie dostrzeże jej. Poza tym zwisające z pałąka maskotki z efektami świetlnymi i wygrywane melodie mogą dać dziecku zbyt dużo bodźców. O zakupie karuzeli powinniśmy pomyśleć, gdy pociecha ukończy 2. lub 3. miesiąc życia. Wtedy na pewno zwróci na nią uwagę i zainteresuje się nią. Co ciekawe, wskazanie odpowiedniego momentu na demontaż zabawki jest trudniejsze. Część rodziców zdejmuje karuzelę, gdy maluszek kończy 6. miesiąc życia, inni nieco później.

 

P2: Jak zamontować karuzelę do łóżeczka?

Przed przymocowaniem karuzeli do łóżeczka należy zapoznać się z dołączoną do niej instrukcją. Wtedy nie powinniśmy mieć wątpliwości, jak to zrobić. Najpierw należy złączyć ze sobą w odpowiedni sposób wszystkie elementy konstrukcji, uważając przy tym, aby żadnej z nich nie uszkodzić. Kiedy karuzela jest już złożona, możemy przejść do zamocowania jej przy łóżeczku. Najczęściej montuje się ją na bocznej ściance mebelka, choć czasami trzeba przytwierdzić ją do zagłówka. Dużo zależy od konstrukcji zabawki. Pamiętajmy, aby sprawdzić, czy karuzela jest stabilna. Jeśli nie przymocujemy jej dostatecznie mocno, istnieje ryzyko, że nagle spadnie, co mogłoby być niebezpieczne.

P3: Jak zamontować karuzelę do łóżeczka turystycznego?

O ile montowanie karuzeli przy zwykłym łóżeczku nie zajmuje dużo czasu, tak w przypadku mebelka turystycznego może to okazać się bardziej kłopotliwe. Wynika to m.in. z braku szczebelków. Jeśli już przed zakupem zabawki wiemy, że będzie mocowana do łóżka turystycznego, poszukajmy modelu z klamrą. Wówczas będziemy mogli z łatwością przyczepić karuzelę do bocznej ścianki i to bez użycia narzędzi. Niektóre zabawki są wyposażone tylko w przykręcany stelaż. Czasami można je zamocować do ramy łóżka, bo mają regulację szerokości. Innym rozwiązaniem może być zamontowanie karuzeli nie bezpośrednio na mebelku, ale na krześle ze szczebelkowym oparciem, które ustawimy tuż przy nim.

 

P4: Gdzie zamontować karuzelę do łóżeczka?

Zazwyczaj karuzelę dla niemowląt przytwierdza się do szczebelków łóżeczka lub kołyski. Większość tego typu zabawek ma dobrze przystosowany do tego pałąk, który przykręca się przy użyciu śrubek. Niektóre modele zamiast niego są wyposażone w dużą klamrę, w efekcie czego można je swobodnie przyczepiać i odczepiać, nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi. Jednak karuzelę można zamontować nie tylko przy łóżeczku, ale i np. na rączce wózka lub przy foteliku samochodowym. Trzeba dopilnować, aby zabawka znajdowała się na odpowiedniej wysokości. Nie powinna być ona za wysoko, bo maluch może mieć problem z jej zauważeniem, ale i za nisko, gdyż wtedy może spaść na skutek mocniejszego szarpnięcia.

 

P5: Ile kosztuje karuzela do łóżeczka?

Wielu rodziców zastanawia się, czy warto kupić karuzelę do łóżeczka. Nie jest to bardzo duży wydatek, dlatego nie powinniśmy żałować zakupu. Średnio za tego typu zabawkę zapłacimy od 50 zł do ok. 200 zł. Można wyróżnić kilka czynników mających wpływ na cenę. Jednym z najistotniejszych jest producent. Karuzele oferowane przez renomowane marki są droższe. Nie zapominajmy, że w kwestii ceny ważną rolę odgrywa też materiał wykonania oraz liczba dostępnych funkcji. Jeżeli chcemy znaleźć model wyposażony w timer, czujnik płaczu czy możliwość odtwarzania melodii, musimy przygotować się na nieco większy wydatek niż kilkadziesiąt złotych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Fisher-Price 3w1 to karuzela odpowiednia nie tylko do łóżeczka, ale też do wózka. Jej instalacja jest bardzo łatwa. Obracające się zabawki, które mają atrakcyjną kolorystykę zwracają uwagę dzieci. Maluch może nie tylko obserwować kręcące się zabawki, ale także słuchać nagrań. Rodzice często wybierają też Smily Play 0845, karuzelę, na której wiszą kolorowe zwierzątka. Ona również ma wgrane melodie, a możliwość ustawienia 10 czy 15 minut grania pozwala zapomnieć o zabawce (sama się wyłączy). Melodie ułatwiają maluszkom zasypianie. W naszym rankingu znalazło się też wiele innych, ciekawych produktów, zapraszamy do zapoznania się z propozycjami.

Polecamy nasz ranking karuzeli do łóżeczka. Dlaczego?  Są w nim ciekawe i najchętniej wybierane modele, które pięknie się prezentują, przyciągają uwagę dziecka i pomagają w zasypianiu.

 

Przewodnik zakupowy – Jaką karuzelę do łóżeczka kupić?

 

Karuzela do łóżeczka to jedna z zabawek, która przydaje się, gdy dziecko skończy 2. miesiąc życia. Jest ona ładną dekoracją pokoju, poza tym rozwija u dziecka umiejętności wzrokowo-słuchowe, pomaga mu w zasypianiu i uspokaja. Rodzicom chcącym się dowiedzieć, jaką karuzelę do łóżeczka wybrać, polecamy nasz poradnik. Zebraliśmy w nim najważniejsze informacje na temat tego typu produktów.

 

Tradycyjna czy turystyczna?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje karuzeli do łóżeczka: tradycyjne i turystyczne. To, którą kupimy, zależy od potrzeb. Jeśli zabawka ma być przymocowana na stałe w jednym miejscu, czyli dziecięcym łóżeczku, odpowiedniego modelu powinniśmy poszukać wśród tych tradycyjnych. Są one wyposażone w dużą liczbę zabawek. Nieco mniejsze są karuzele turystyczne, które mocuje się do składanych, używanych w podróży łóżeczek, jak również nosidełek. Taka zabawka pozwala na uspokojenie malucha, gdy znajduje się poza domem i czuje się nieswojo. Z uwagi na bardziej kompaktowe wymiary ma ona mniej zabawek oraz dostępnych funkcji.

 

Kolorystyka

Mimo że karuzele w pastelowych odcieniach bardzo ładnie się prezentują, to według ekspertów nie są dobrym wyborem dla niemowląt. Wszystko ze względu na to, że tak małe dzieci nie dostrzegają jasnych barw. Najlepsza karuzela do łóżeczka według części rodziców powinna być w intensywnych, wręcz jaskrawych odcieniach, aby maluch mógł ją od razu zauważyć, ale  są też zwolennicy bardziej stonowanych barw.

 

Materiał wykonania

Pociecha prawdopodobnie chętnie będzie wyciągała rączki do karuzeli, a nawet próbowała wziąć ją do buzi. Bardzo ważne jest, z czego został wykonany produkt, który kupujemy. Korpus zazwyczaj jest plastikowy. Musi on być solidny i niepodatny na pęknięcia (które mogą powstać nawet podczas montowania zabawki). Trzeba też upewnić się, że wykorzystane do produkcji tworzywo sztuczne nie ma w składzie toksycznych substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie oraz rozwój pociechy. W ofercie niektórych marek można znaleźć karuzele drewniane. Nie mają one zbyt fantazyjnych kształtów, zazwyczaj są to kolorowe kulki. Jeśli kupujemy taki produkt, sprawdźmy, czym pomalowano drewno i czy jest dobrze oszlifowane.

Doczepione do pałąka karuzeli zabawki najczęściej są pluszowe i tym samym przyjemne w dotyku. Co ważne, nie mogą one mieć niewielkich i łatwych do odczepienia elementów, bo istnieje ryzyko, że po włożeniu ich do buzi dziecko się zadławi. Zabawki z plastiku nie są tak miękkie (choć niektóre mają pluszowe elementy, np. ubranka), ale łatwiej się je czyści, bo nie wymagają prania w pralce.

 

Włączanie i sterowanie

Nie wszystkie dostępne w sklepach karuzele włącza się w taki sam sposób. Modele o najprostszej budowie są nakręcane, tak samo, jak zwykłe pozytywki. Choć nie wymagają one regularnej wymiany baterii, to ciągłe kręcenie mechanizmem może szybko stać się zbyt uciążliwe. Bardziej komfortowe użytkowanie zapewniają karuzele z włącznikiem, które uruchamiają się po wciśnięciu przycisku. To wygodniejsza opcja, ale też nie jest pozbawiona wad. Włączenie lub wyłączenie zabawki wiąże się z koniecznością podejścia do łóżeczka, a jeśli nie zachowamy ostrożności, możemy przypadkowo obudzić dziecko. Ponowne uśpienie go czasami bywa bardzo trudne. To sprawia, że coraz częściej rodzice decydują się na zakup modelu sterowanego pilotem. Można go obsługiwać bez potrzeby wchodzenia do pokoju dziecka, wystarczy wciskać odpowiednie przyciski. 

 

Ilość dostępnych funkcji

Ponieważ karuzela ma na celu uspokajanie malucha i ułatwianie zasypiania, jedną z niezbędnych funkcji jest wygrywanie melodii. Może być ich kilka lub kilkanaście, to zależy od modelu. Bardzo przydatna jest możliwość regulacji poziomu głośności dźwięków, bo wtedy w razie potrzeby możemy przyciszyć kołysankę, aby nie wybudzała dziecka. Przeważnie karuzele są dodatkowo wyposażone w elementy świetlne, które są atrakcyjne dla niemowląt. Jeżeli chcemy, żeby zakupiona zabawka służyła maluchowi dłużej niż do ok. 6 miesiąca życia (wtedy wielu rodziców decyduje się na jej demontaż), poszukajmy modelu z projektorem. Będzie on wyświetlać na suficie lub ścianie kolorowe kształty, przykładowo gwiazdki, serduszka czy kwiatki. Karuzela z projektorem może zastąpić lampkę nocną, jest interesująca nawet dla dzieci, które ukończyły 12. miesiąc życia. Poza tym czasami możemy odpiąć wszystkie zbędne elementy i ustawić projektor na biurku czy stoliku nocnym.

Inne funkcje, które mogą mieć wpływ na to, jaka jest najlepsza karuzela do łóżeczka, to:

* timer – daje możliwość ustawienia czasu, kiedy zabawka ma się wyłączyć;

* możliwość wgrania swoich utworów – nie każdemu z rodziców mogą przypaść do gustu wgrane fabrycznie melodie, dlatego coraz więcej modeli umożliwia włączanie utworów wybranych przez siebie;

* czujnik płaczu – kiedy maluch zacznie płakać, karuzela włączy się automatycznie, aby melodia i światełka go uspokoiły.

 

Wygląd

Karuzele dla niemowląt mają różne kolory i kształty. Pamiętajmy, że zabawka ma się podobać przede wszystkim dziecku, a nie tylko nam. Najbardziej popularne są modele nawiązujące do motywów zwierzęcych, np. z doczepionymi do pałąka misiami, owadami, pieskami, żyrafami itp. Do wyboru mamy też karuzele przeznaczone tylko dla dziewczynek lub chłopców, czyli ozdobione laleczkami bądź samochodzikami czy samolotami. 

 

Karuzele do łóżeczka w dobrych cenach

Karuzele do niemowlęcego łóżeczka nie kosztują zbyt dużo. Cena za takie produkty mieści się w przedziale od 50 zł do 200 zł. Choć uważa się, że nie jest to niezbędny element dziecięcej wyprawki, to wielu rodziców decyduje się na jego zakup. Stosunkowo niska cena jest do tego dodatkową zachętą.

 

 

Jak zrobić karuzelę do łóżeczka?

 

W sklepach jest wiele różnych karuzeli do łóżeczka, ale może się zdarzyć, że trudno nam będzie dokonać wyboru. Nie musimy kupować modelu, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Jeśli mamy trochę wolnego czasu, możemy spróbować samodzielnie wykonać karuzelę dla swojej pociechy. Oto instrukcja krok po kroku, jak to zrobić.

 

Zalety samodzielnie wykonanej karuzeli

Obecnie mamy bardzo duży wybór zabawek dla dzieci. Jednak może się okazać, że będziemy mieć problem z podjęciem decyzji, choć dobrze wiemy, jaka karuzela do łóżeczka jest polecana przez bardziej doświadczonych rodziców. Własnoręcznie wykonana zabawka z pewnością będzie dopasowana do pokoiku malucha. Pozbędziemy się też wątpliwości, czy wszystkie elementy karuzeli są solidne, a tym samym w pełni bezpieczne dla pociechy. To my kontrolujemy, z czego są one wykonane.

Wiele osób myśli, że zrobienie karuzeli jest trudne i trzeba na to poświęcić dużo czasu. Jednak wystarczy trochę cierpliwości i determinacji, zabawka może być gotowa nawet po jednym lub dwóch wolnych wieczorach. W ten sposób możemy odstresować się po ciężkim dniu, a nawet odkryć w sobie zdolności artystyczne, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Nie można nie wspomnieć o tym, że projektowanie i samodzielne robienie zabawek ma pozytywny wpływ na kreatywność. Może to być ciekawa rozrywka dla starszych dzieci, które chciałyby podarować młodszemu rodzeństwu ładny prezent. Co więcej, oryginalna karuzela to ciekawy podarunek np. z okazji chrzcin czy babyshower.

 

Potrzebne materiały

Do wykonania karuzeli do łóżeczka będziemy potrzebować kilku przedmiotów. Są to: kawałki różnokolorowego filcu, wypełnienie do zabawek (może to być np. włóknina poliestrowa albo kulki silikonowe), dwa drewniane tamborki do wyszywania o różnej średnicy, akrylowa farba w dowolnym kolorze, wstążki i sznurek. Potrzebna nam będzie także nić i igła, chyba że dobrze radzimy sobie z szyciem na maszynie.

 

Jak wykonać zabawki do karuzeli?

Niezbędnym elementem każdej karuzeli do niemowląt są wiszące zabawki. Do ich przygotowania potrzebujemy filcu. Należy odrysować na nim dowolne kształty, mogą to być chmurki, zwierzątka, gwiazdki, księżyc, kwiatki, serduszka, kółeczka itp. Dwa takie same fragmenty należy ze sobą zszyć, zostawiając niewielki otwór na włożenie wypełnienia. Zabawki możemy dodatkowo przyozdobić wstążeczkami, ewentualnie doszyć mniejsze elementy, np. oczy, wąsy czy buzie. Aby karuzela była atrakcyjna dla pociechy, warto w dolnej części zabawek doszyć niewielkie kółeczka lub łezki zwisające na nitce. Ciekawie będą prezentować się także miękkie i wielobarwne pomponiki.

 

Przygotowanie pałąka karuzeli

Pałąk karuzeli najłatwiej jest wykonać z drewnianych tamborków. Najpierw powinniśmy je pomalować na wybrany kolor i zostawić do wyschnięcia. Warto wspomnieć, że po rozmontowaniu tamborków otrzymamy cztery kółka, po dwa o takiej samej średnicy. Do zrobienia karuzeli potrzebujemy jedynie dwóch. Do połączenia elementów trzeba użyć sznurka. Tamborki powinny znajdować się w odległości od kilku do kilkunastu centymetrów od siebie. Na końcu trzeba zrobić pętelkę, aby móc przymocować karuzelę na haczyku przyczepionym do sufitu.

Jeśli będziemy mieć problem ze złączeniem ze sobą tamborków, możemy je zastąpić np. bambusowymi patyczkami, które ze sobą zwiążemy. Ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia, bo do wykonania karuzeli możemy wykorzystać wiele przedmiotów znajdujących się w domu, które z pozoru są niepotrzebne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ