fbpx

Ranking 6 najlepszych kasków rowerowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Kask rowerowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Podczas jazdy na rowerze warto zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria, które zapewnią nam pełne bezpieczeństwo podczas pokonywania tras. Jest to bardzo istotne nie tylko w przypadku dzieci, ale także i dorosłych. Najbardziej istotna jest ochrona naszej głowy. Kask rowerowy Uvex Kid 3 to bardzo barwny model, który może być stosowany przez chłopców oraz dziewczynki. Waży jedynie 350 g. W sprzedaży dostępny jest w rozmiarze 17, czyli pasuje na obwód głowy od 55 cm do 58 cm. Kolejnym, często wybieranym przez kupujących modelem jest kask rowerowy Funn Green. W sprzedaży dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Niebieskiej oraz zielonej. Produkt dobrze sprawdzi się nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale także często jest wykorzystywany przez osoby jeżdżące na rolkach oraz wrotkach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowany przez nas produkt to lekki, komfortowy w użytkowaniu kask rowerowy. Zapewnia on dzieciom maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy jednośladem. Odporny jest na wstrząsy oraz uderzenia. Wyposażono go w łatwą w obsłudze regulację, dzięki której każdy może bez problemu dopasować długość pasków zabezpieczających do wielkości głowy dziecka. Dodatkowo zastosowanie 10 otworów wentylacyjnych umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wady

Według niektórych użytkowników zastosowane w modelu kolory oraz grafika są bardzo krzykliwe. Z tego względu osoby ceniące minimalizm, rzadko decydują się na jego zakup.

Podsumowanie

Produkt dostępny jest w kolorze żółtym. Jego rozmiar wynosi 17. Odpowiada on obwodowi głowy mieszczącym się w zakresie od 55 cm do 58 cm. Waga kasku liczy zaledwie 350 g. Przeznaczony jest on dla dziewczynek oraz dla chłopców.

Drugi wybór

Zalety

Kask wykonano z wysokiej jakości materiałów, które wyróżniają się dużym stopniem odporności na urazy mechaniczne. Produkt przeznaczony jest nie tylko do jazdy na rowerze, ale także może być wykorzystywany do jazdy na rolkach, czy też wrotkach. Jest on bardzo lekki, waży jedynie 230 g, dlatego jego użytkowanie nie powinno sprawiać dyskomfortu.

Wady

System zapinania powinien być lepiej dopracowany, bo czasami pojawia się problemy z prawidłowym zapięciem kasku.

Podsumowanie

Model w sprzedaży dostępny jest w rozmiarze S, który odpowiada wymiarowi obwodu głowy wynoszącemu od 48 cm do 52 cm, oraz M - wymiar od 52 cm do 56 cm. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, zielonej oraz niebieskiej.

Rozważ też

Zalety

Model przeznaczony jest dla najmłodszych sympatyków jazdy jednośladem. Producent zapewnia, że jest on w pełni komfortowy oraz bezpieczny dla dzieci. Zostało to potwierdzone wszystkimi niezbędnymi certyfikatami. Produkt wyposażono w daszek, który osłania przed gałęziami, a także innymi przedmiotami, które napotkamy na drodze podczas pokonywania tras rowerowych. Dodatkowo zastosowanie naklejek odblaskowych w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo.

Wady

Część użytkowników uważa, że model niestabilnie trzyma się na głowie, czasem trudno dopasować go do głowy, wymaga to czasu.

Podsumowanie

Waga kasku wynosi 211 g. Sprzedawany jest on w rozmiarze S, odpowiadającemu wymiarowi obwodu głowy liczącym od 52 cm do 56 cm. Produkt jest biały, a na jego powierzchni znajdują się niebieskie elementy graficzne.

 

 

6 najlepszych kasków rowerowych. Opinie w 2024 roku 

 

Wielu rodziców kupując swojemu dziecku pierwszy rower, zastanawia się, czy warto zaopatrzyć się w dodatkowe ochraniacze, zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy. Często nie wiedzą, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. Z tego względu stworzyliśmy ranking kasków rowerowych. Zestawienie zawiera produkty, które cieszą się największą popularnością wśród kupujących.

 

1. Kask Rowerowy Uvex Kid 3

 

Kask rowerowy dziecięcy Uvex Kid 3 jest lekki. Waży jedynie 350 g. Stworzono go z myślą o najmłodszych fanach jazdy jednośladem. Zapewnia on wysoki stopień bezpieczeństwa podczas jazdy a w sprzedaży dostępny jest w rozmiarze 17, co odpowiada obwodowi głowy od 55 cm do 58 cm.

Model z łatwością można prawidłowo dopasować do głowy dziecka. Wystarczy jedynie odpowiednio wyregulować pasek, a następnie odpowiednio zapiąć go na szyi. Dzięki zastosowaniu bardzo zaawansowanej technologii Hardshell produkt jest wytrzymały oraz rzadko ulega zniszczeniu, zapewniając tym samym pełen komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Rodzice uważają, że to dobry kask rowerowy. Zaufali oni producentowi, dlatego też wtedy, kiedy dzieci udają się na przejażdżkę rowerową, ich obawa przed wystąpieniem niebezpiecznych sytuacji, które możliwe są na drodze, jest znacznie mniejsza. Ponadto zastosowanie 10 otworów wentylacyjnych sprawia, że głowa naszego dziecka się nie przegrzewa. 

 

 

 

 

2. Kask Rowerowy Funn Green

 

Kask rowerowy Funn Green w sprzedaży dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, zielonej oraz niebieskiej. Biorąc pod uwagę rozmiary, kask rowerowy dla dzieci dostępny jest w rozmiarze S, co odpowiada obwodowi głowy od 48 cm do 52 cm, oraz w rozmiarze M, odpowiadającym wymiarowi obwodu głowy mieszczącym się w przedziale od 52 cm do 56 cm.

Model wyposażono w 12 otworów wentylacyjnych, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza oraz odpowiednie chłodzenie. Dlatego nie musimy się martwić o to, że nawet podczas długotrwałego noszenia, głowa naszego dziecka może się przegrzać. W przedniej części kasku znajdują się otwory wentylacyjne, które wyposażono w siatkę. Zabezpiecza ona przed owadami.

Użytkownicy uważają, że kask rowerowy dla dzieci jest bardzo wygodny. Jego noszenie nie sprawia dyskomfortu i jest praktycznie niezauważalne. Zasługą tego jest bardzo niska waga kasku, która wynosi zaledwie 230 g. Dodatkowo mamy możliwość swobodnej regulacji paska zabezpieczającego, który umożliwia poprawne dopasowanie produktu.

 

 

 

 

3. Kask Kross Infano

 

Kask rowerowy dziecięcy Kross Infano przeznaczony jest dla najmłodszych. W sprzedaży dostępny jest w rozmiarze S, który odpowiada obwodowi głowy w przedziale od 52 cm do 56 cm. Waga modelu jest niewielka. Wynosi jedynie 211 g, dlatego użytkowanie prezentowanego przez nas produktu nie powoduje dyskomfortu oraz nie przyspiesza zmęczenia podczas jazdy.

Test kasków rowerowych wykazał, że prezentowany przez nas model odporny jest na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne oraz bardzo dobrze chroni głowę dziecka podczas nieprzewidzianego wypadku rowerowego. Dodatkowo zastosowany daszek chroni przed gałęziami oraz innymi przedmiotami, które staną nam na przeszkodzie podczas jazdy.

Wielu konsumentów w prezentowanym produkcie docenia, że producent zadbał o pełne bezpieczeństwo najmłodszych nawet po zmroku. W kasku zastosowano naklejki odblaskowe, które zwiększają widoczność dziecka na ścieżkach rowerowych po zmroku. Dzięki temu rodzice nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo swojego malucha, w momencie, kiedy zrobi się ciemno.

 

 

 

 

4. Btwin Kask na Rower KH 500 dla Dzieci

 

Kask rowerowy dla dzieci Btwin KH 500 w sprzedaży dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych: Pastelowa magneta, żółty cytrynowy fluorescencyjny, czerwony, niebieski turkusowy, elektryczny błękit. Tak duży wybór kolorystyczny sprawia, że każdy może wybrać kolor, który najbardziej mu odpowiada. Model może być wykorzystywany przez chłopców oraz przez dziewczynki. 

Prezentowany przez nas produkt jest dobrym wyborem, jako pierwszy kask rowerowy dla naszego dziecka. Przeznaczony jest on dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Model ma bardzo klasyczną budowę. Dzięki jednolitej kolorystyce z łatwością można go dopasować do roweru dziecka.

Dzieci są bardzo zadowolone z użytkowania kasku, a rodzice uważają, że to dobry i tani kask rowerowy. Według nich jest on bardzo wygodny. Zastosowano w nim 6 otworów wentylacyjnych, co sprawia, że cyrkulacja powietrza odbywa się w prawidłowy sposób. Skorupę modelu wykonano z tworzywa EPS, które gwarantuje pełną ochronę przed uderzeniami.

 

 

 

 

5. Kask Kellys Sprout

 

Kask Kellys Sprout przeznaczony jest dla młodych rowerzystów. Jest on typu full face. Dzięki temu osłania nie tylko górną część głowy, ale również brodę. Model zapewnia odpowiednią ochronę całej głowy. Z tego względu nawet najbardziej ostrożni rodzice nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo swoich pociech.

Prezentowany przez nas produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Dolną część można bez problemu zdjąć, zamieniając kask rowerowy dla dzieci kellys w klasyczny model. Dodatkowo wyposażono go w 13 otworów wentylacyjnych, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i nawet podczas długotrwałego użytkowania produkt nie powoduje przegrzania głowy.

Opinie o kaskach rowerowych Kellys Sprout są bardzo pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z jego użytkowania. Oprócz dużego stopnia bezpieczeństwa doceniają łatwość obsługi. Nawet najmłodsze dzieci nie powinny mieć problemów z zakładaniem oraz ściąganiem kasku. Dodatkowo zastosowanie naklejek odblaskowych poprawia widoczność malucha na drodze.

 

 

 

 

6. Kask Rowerowy Alpina Ximo Red Car

 

Zastanawiasz się, jak znaleźć najmniejszy kask rowerowy dla dzieci? Sprawdź model Alpina Ximo Red Car, Jest to  produkt stworzony dla chłopców. W sprzedaży dostępny jest w kolorze niebieskim. Na boku modelu znajduje się czerwony samochód wyścigowy. Produkt wyposażono w 12 otworów wentylacyjnych. Zabezpieczają one przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych na głowę, a jednocześnie zapewniają odpowiednią wentylację.

Produkt stworzono z myślą o podróżach z dziećmi. Rodzice mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu razem ze swoim maluchem, bezpiecznie go przewożąc w foteliku lub przyczepce. Starsze dzieci, które potrafią samodzielnie jeździć na rowerze, mogą używać produktu podczas jazdy jednośladem. Kask wyposażono w odblaskowe naklejki, które zwiększają widoczność podczas zmroku.

Kask rowerowy dla dzieci jest chętnie wybierany przez kupujących. Na duże zainteresowanie ma wpływ głównie jego design. Dzieci chętnie sięgają po produkty, na których znajdują się grafiki, np. ulubionych postaci z bajek, samochodów, czy innych wzorów przyjaznych dla najmłodszych. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki kask rowerowy kupić?

 

Podczas jazdy na rowerze warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Z tego względu powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie ochraniacze. Najbardziej istotna jest ochrona naszej głowy, dlatego warto zdecydować się na kupno kasku rowerowego. Aby pomóc konsumentom w wyborze odpowiedniego modelu, stworzyliśmy poradnik, Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu z łatwością znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie, jaki kask rowerowy kupić? 

Dlaczego kask jest tak bardzo potrzebny?

Podczas jazdy na rowerze warto pamiętać, że głowa jest narażona na urazy najbardziej i podczas upadku, przy braku odpowiedniej ochrony, najczęściej dochodzi do jej obrażeń . Obecnie w sprzedaży mamy możliwość zakupu kasków, które przeznaczone są do różnych stylów jazdy. Wiele osób niepotrzebne krępuje się zakładać kask na głowę, dla innych staje się to trendi. Producenci opracowują coraz to nowsze technologie, które sprawiają, że sprzedawane przez nich modele są bardziej wytrzymałe oraz bardzo lekkie. Dlatego też użytkownicy nie muszą obawiać się o to, że podczas długiej jazdy noszenie kasku będzie sprawiało im dyskomfort. 

 

Jaki jest najlepszy kask rowerowy?

Obecnie rynek oferuje bardzo dużo rodzajów kasków rowerowych. Różnią się one budową, rozmiarem oraz zastosowaniem. Możemy wyróżnić:

♦ Kask na szosę – produkt tego typu jest mocno zakryty w przedniej części. Nie ma zazwyczaj otworów wentylacyjnych. Dzięki temu zyskuje bardziej aerodynamiczny kształt. 

♦ Kask do MTB – do przejażdżek górskich można wykorzystywać kaski szosowe. Jednak osoby, które decydują się na pokonywanie bardziej wymagających tras, powinny sięgnąć po kask, który ma mocno zabudowany tył. Dzięki temu będziemy mogli dobrze zabezpieczyć potylicę. Modele MTB bardzo często wyposażone są w odpinany daszek. Do pokonywania ekstremalnych tras najlepiej sprawdzają się modele full face, czyli kaski, które wyposażone są w część osłaniającą twarz. 

♦ Kask do miasta – osoby, które chcą kupić kask do jazdy miejskiej, powinny zdecydować się na lekki model. Warto zwrócić uwagę, czy jest on wyposażony w elementy odblaskowe.

♦ Kask dla najmłodszych – w sprzedaży dostępne są także kaski dla dzieci. Chronią one nie tylko głowy najmłodszych, ale dzięki ciekawej kolorystyce oraz różnorodnej szacie graficznej, zachęcają dzieci do jazdy jednośladem. Podobnie jak wcześniejsze modele mają one różny stopień wentylacji, często wyposażone są w antybakteryjne wkładki i inne niezbędne elementy. 

 

Rozmiar

Niezależnie od rodzaju, najlepszy kask rowerowy wyposażony jest w regulację obwodu głowy. Sprawia to, że każdy użytkownik może go precyzyjnie dopasować do wielkości swojej głowy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, musimy pamiętać o tym, aby go uprzednio przymierzyć, ponieważ nie zawsze widoczny na metce rozmiar precyzyjnie informuje nas o tym, czy wybrany przez nas model będzie pasował do naszej głowy. Jest to spowodowane tym, że różne modele mogą mieć inną budowę.

 

Otwory wentylacyjne

Równie ważnym parametrem jest ilość oraz wielkość otworów wentylacyjnych. To właśnie od tego elementu zależy stopień wentylacji produktu. Warto pamiętać, że zasada im więcej, tym lepiej nie sprawdza się w każdym przypadku. Modele full face będą miały mniej otworów, ale za to będą bardziej wytrzymałe. Do niektórych modeli kasków szosowych oraz MTB, producenci oferują w sprzedaży dodatkowe nakładki, lub pokrowce, które zakrywają otwory wentylacyjne. Sprawia to, że użytkownik ma większy komfort jazdy podczas deszczu. W przypadku pozostałych modeli kasków najlepiej wybrać ten, który wyposażono w jak największą ilość otworów. Najlepiej, aby ich było co najmniej 16. 

Waga

Im lżejszy kask, tym jazda jednośladem będzie bardziej komfortowa. Przy krótszych przejazdach jednośladem waga nie ma dużego znaczenia, ale na dłuższych trasach ma ogromne. Ciężki model może przyspieszyć zmęczenie naszego organizmu. Kask szosowy powinien ważyć maksymalnie 300 g., a MTB może ważyć niewiele więcej, ok. 400 g.

 

Kaski rowerowe w dobrych cenach

Ceny dostępnych kasków rowerowych nie są wygórowane. Ich wartość zależna jest głównie od rodzaju oraz wytrzymałości. Cena najtańszych, prostych modeli wynosi od 40 zł do 80 zł. Produkty te nadają się głównie do codziennej jazdy jednośladem. Najdroższe okazują się modele full face, przeznaczone do pokonywania trudnych górskich tras. Ich ceny często sięgają ponad 200 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ