fbpx

Ranking 9 najlepszych klocków konstrukcyjnych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.02.23

 

Klocki konstrukcyjne – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Aby znaleźć dobre klocki konstrukcyjne spełniające wszystkie oczekiwania dziecka, należy zapoznać się z produktami od różnych producentów, a następnie poczytać opinie na temat konkretnych zabawek. To wszystko zajmuje dużo czasu, dlatego polecamy Ci nasz ranking. Opisujemy w nim najczęściej polecane przez rodziców produkty. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmują klocki konstrukcyjne Słomki BOX. W zestawie znajduje się ponad 300 elementów, co daje niemal nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Zabawa z użyciem tych klocków jest wciągająca i wyzwala w dzieciach pokłady kreatywności. Kolejną propozycję stanowi zestaw Marioinex Mini Waffle. To klocki konstrukcyjne zrobione z przyjemnego w dotyku materiału, który można swobodnie wyginać.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klocki konstrukcyjne typu słomki zajmują mało miejsca, a dają ogromne możliwości zabawy. Można z nich tworzyć różne konstrukcje, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Zabawa tym produktem m.in. uczy dziecka koncentracji i rozwija jego umiejętności manualne.

Wady

Pojedyncze osoby wskazują, że elementy przeznaczone do łączenia słomek nie są dostatecznie solidnie zrobione. Mogą nie utrzymać dobrze stworzonej konstrukcji.

Podsumowanie

W zestawie znajduje się ponad 300 elementów. Są one zamknięte w wygodnym, solidnie i estetycznie wykonanym pudełku. Budowanie konstrukcji z klocków to angażująca zabawa nie tylko dla dzieci, ale także ich rodziców. Produkt jest polecany dla maluchów od 3. roku życia.

Drugi wybór

Zalety

Zabawka pozwala rozwijać dziecięcą wyobraźnię i gwarantuje rozrywkę na długi czas. Klocki można swobodnie wyginać, więc nie ma obaw o to, że dziecko szybko je uszkodzi. Produkt ma europejski certyfikat bezpieczeństwa CE potwierdzający bezpieczeństwo użytkowania.

Wady

Część rodziców zwraca uwagę, że pudełko, które znajduje się w zestawie z klockami, nie jest solidnie zrobione. Do jego produkcji wykorzystano karton, który stosunkowo szybko się niszczy.

Podsumowanie

Zabawka nie jest pozbawiona wad, choć zdecydowanie ma więcej zalet. Klocki konstrukcyjne są poręczne i łatwo się je łączy. Występują w różnych kolorach, więc tworzone przez dzieci budowle atrakcyjnie wyglądają.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Są one nie tylko wytrzymałe, ale też w pełni bezpieczne dla maluszka. Drewniane klocki konstrukcyjne mają certyfikat CE. W zestawie znajduje się sporo elementów umożliwiających skonstruowanie pojazdu.

Wady

W nielicznych opiniach można przeczytać, że na powierzchni klocków po czasie pojawiają się zarysowania. Kolory tracą też początkową intensywność, stają się mniej wyraziste.

Podsumowanie

Drewniane klocki konstrukcyjne są odpowiednie dla dzieci od 4. roku życia. Zabawa przy użyciu tych drewnianych elementów rozwija kreatywność i pozwala ćwiczyć cierpliwość. W komplecie znajduje się ulotka z rysunkami przykładowych budowli, które można stworzyć z klocków.

 

 

9 najlepszych klocków konstrukcyjnych. Opinie w 2023 roku 

 

Specjalnie dla rodziców przygotowaliśmy ranking klocków konstrukcyjnych, w którym znalazły się produkty polecane przez innych kupujących. Poniżej znajdują się opisy wielu ciekawych zestawów.

 

Klocki konstrukcyjne słomki

 

1. Słomki do budowania klocki konstrukcyjne BOX 340el

 

W naszym rankingu musiały znaleźć się klocki konstrukcyjne Słomki BOX zrobione z dobrej jakości plastiku. Wchodzące w skład zestawu elementy mają różne kolory, więc przyciągają wzrok dzieci. Ten produkt wzbudza zainteresowanie chłopców i dziewczynek. Z tym zestawem najmłodsi mają zapewnioną rozrywkę na długi czas. 

W opakowaniu znajduje się dokładnie 340 elementów, na które składają się nie tylko słomki, ale też łączniki niezbędne do tworzenia konstrukcji. Każda słomka mierzy około 18 cm. Z klocków można tworzyć różne kształty i tak naprawdę poza wyobraźnią nie ma żadnych ograniczeń. Łączenie poszczególnych elementów jest łatwe. Słomki są zapakowane w przezroczyste pudełeczko z mocnym zamknięciem.

Sporo rodziców podziela zdanie, że warto zdecydować się na zakup tego zestawu, bo zabawa klockami konstrukcyjnymi przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim sprawia, że dzieci ćwiczą swoje umiejętności manualne, rozwijają wyobraźnię i uczą się koncentracji.

 

 

 

 

Klocki konstrukcyjne Wafle

 

2. Marioinex Klocki Konstruktor Mini Waffle 500el

 

Jeśli chcesz kupić dobre klocki konstrukcyjne, zachęcamy do zapoznania się z opisem produktu Marioinex Mini Waffle. W zestawie znajdują się przede wszystkim klocki-kwadraty o wymiarach: 3,5 cm x 3,5 cm x 0,5 cm. Wszystkie elementy z kompletu są zamknięte w kolorowym, kartonowym pudełku. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Klocki konstrukcyjne Waffle są zrobione z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, który przypomina gumę. W zestawie znajdują się elementy pomniejszone w stosunku do standardowego zestawu, więc z klocków łatwiej korzysta się młodszym dzieciom, które mają małe rączki. Elementy można bez przeszkód wyginać, są one też bezpieczne w zabawie, co potwierdziły przeprowadzone testy.

Rodzice przyznają, że ten zestaw to ciekawa propozycja. Do zalet klocków konstrukcyjnych tej marki zaliczyć można nie tylko to, że pozwalają one rozwijać wyobraźnię, ale też łatwość utrzymania ich w czystości. Elementy kompletu można myć pod bieżącą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości mydła.

 

 

 

 

Drewniane klocki konstrukcyjne

 

3. Melissa&Doug Drewniane Klocki Konstrukcyjne 15151

 

Być może zainteresują Cię drewniane klocki konstrukcyjne Melissa&Doug 15151 polecane dla pociech od 4. roku życia. Komplet zawiera 48 elementów, a dokładnie: Podłużne klocki z otworami, 4 koła, różnej wielkości, nakrętki i śrubki, drewniany śrubokręt i elementy z otworami. Całość jest zamknięta w estetycznie wykonanym pudełku o wymiarach: 30 cm x 25 cm x 4 cm.

Prezentowane drewniane klocki konstrukcyjne stanowią ciekawy pomysł na prezent. Zabawka ta rozwija u dziecka wiele umiejętności m.in. analityczne myślenie. Dzięki tworzeniu budowli maluch może też w czasie zabawy ćwiczyć zdolności manualne i rozwijać swoją kreatywność. Dodatkowo dziecko przy składaniu konstrukcji musi wykazać się cierpliwością, co również ma dobry wpływ na charakter.

Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat jakości zabawki i doceniają przede wszystkim to, że jest ona zrobiona z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo są w pełni bezpieczne dla pociechy (certyfikat zgodności CE).

 

 

 

 

Klocki konstrukcyjne metalowe

 

4. Eurotrade Klocki Konstrukcyjne Metalowe 22X16X3 304260

 

Eurotrade 22X16X3 304260 to dobre i tanie klocki konstrukcyjne, które zainteresują przede wszystkim dzieci lubiące motoryzację. W zestawie znajdują się różne części klocków ze śrubami i śrubokrętem niezbędnym do ich skręcania. Dokładnie komplet zawiera 85 elementów. 

Te metalowe klocki konstrukcyjne są zrobione z dobrej jakości materiału. To daje pewność, że na długo posłużą Twojemu dziecku. Materiał wykonania jest nie tylko trwały, ale też bezpieczny dla zdrowia. Poszczególne elementy są lekkie i stosunkowo łatwo łączy się je z pozostałymi.

Opinie, jakie można przeczytać na temat tej zabawki, są w większości przypadków bardzo dobre. Do zakupu zestawu zachęca przede wszystkim jego przystępna cena. Trudno znaleźć równie dobre i tak tanie klocki konstrukcyjne dla 3-latka i starszych dzieci.

 

 

 

 

Klocki konstrukcyjne Clics

 

5. Clics Klocki Konstrukcyjne Build&Play 10W1 270el

 

Klocki konstrukcyjne Clics Build&Play 10W1 zasługują na uwagę kupujących, bo są solidnie zrobione i zapewniają dzieciom rozrywkę na wiele godzin. W opakowaniu znajduje się dokładnie 226 klocków, 49 akcesoriów, 1 arkusz z naklejkami i przydatna podczas zabawy kolorowa instrukcja budowy. 

Do produkcji klocków konstrukcyjnych Clics stosuje się polipropylen, czyli materiał odznaczają się trwałością, a przy tym jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia. Istotną zaletą jest to, że elementy można prać w pralce, więc łatwo utrzymać je w czystości. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Klocki konstrukcyjne mają stosowne certyfikaty, które potwierdzają zgodność z europejskimi standardami. 

Opinie o klockach konstrukcyjnych Clics są pochlebne, a wielu kupujących podkreśla, że są to produkty niemal bez wad. Zestaw Build&Play 10W1 zawiera wiele elementów gwarantujących długą rozgrywkę. Układanie klocków rozwija wyobraźnię i zdolności manualne.

 

 

 

 

Klocki plastikowe konstrukcyjne

 

6. Morphun Starter 600el Klocki Konstrukcyjne

 

Morphun Starter to godne polecenia plastikowe klocki konstrukcyjne sprzedawane w zestawie po 600 elementów. Są one zamknięte w wytrzymałym opakowaniu z wygodnym zamknięciem. W rezultacie nie trzeba się zastanawiać, jak będziemy przechowywać produkt. Waga opakowania wraz z zawartością to około 3 kg. Klocki konstrukcyjne są dostępne w zestawie z instrukcją z przykładowymi budowlami do wykonania.

Łączenie elementów jest proste, a ich budowa na tyle uniwersalna, że w większości przypadków można połączyć je z innymi klockami. W pudełku poza kolorowymi klockami znajdują się też np. koła, które wykorzystuje się do budowy pojazdów. Elementy przypominają nieco puzzle, bo można układać je nie tylko jeden na drugim, ale też łączyć szeregowo (bokami).

Czy warto kupić klocki konstrukcyjne Morphun Starter? Zdecydowanie tak. Choć zestaw kosztuje prawie 200 zł, jest popularnym wyborem wśród rodziców. Produkt daje duże możliwości zabawy i pozwala rozwijać u dziecka wiele umiejętności. 

 

 

 

 

Edukacyjne klocki konstrukcyjne

 

7. Meli Klocki Konstrukcyjne Basic Edu 1200el 50018

 

Prezentujemy edukacyjne klocki konstrukcyjne Melu Basic Edu 50018 stworzone w Polsce i spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa. W zestawie znajduje się aż 1200 elementów, co daje bardzo duże możliwości konstrukcyjne. Wszystkie akcesoria zamknięte są w solidnym plastikowym pudełku. 

Seria Basic charakteryzuje się tym, że znajdujące się w niej elementy są nieco większe, a zatem idealne dla najmłodszych. Klocki występują w różnych wersjach kolorystycznych. Zabawka jest zrobiona z atestowanego, bezpiecznego tworzywa. Klocki łatwo łączą się ze sobą. Zabawa zestawem Meli Basic Edu gwarantuje długą, interesującą rozrywkę. Klocki rozwijają postrzeganie przestrzenne dziecka i pozwalają ćwiczyć umiejętności manualne.

Ten zestaw idealnie nadaje się na prezent urodzinowy. Osoby, które miały okazję widzieć na żywo te klocki, przyznają, że są one solidnie i estetycznie wykonane. Bogata kolorystyka, a także łatwość łączenia poszczególnych elementów zachęca do zabawy nawet najmłodszych.

 

 

 

 

Duże klocki konstrukcyjne

 

8. Klocki 1000w Pudełku Konstrukcyjne Duże Plastikowe

 

Interesują Cię duże klocki konstrukcyjne sprzedawane w zestawie z wieloma akcesoriami? Jeśli tak, z pewnością spodoba Ci się polski produkt Klocki 1000 sztuk. W komplecie można znaleźć akcesoria w różnych kolorach: zielonym, żółtym, niebieskim, białym, czerwonym, czarnym, fioletowym i szarym. Maluch zyskuje więc możliwość tworzenia różnych konstrukcji. Poza samymi klockami w zestawie znajdziemy: wagoniki, okna, koła do samochodzików, drzwi i dachówkę.

Klocki konstrukcyjne są zapakowane do wygodnego plastikowego pudełka. Ma ono solidną pokrywę, co daje pewność, że akcesoria nie wysypią się w trakcie przenoszenia. Znajdujące się w komplecie klocki mają długość od 3 cm do 8,5 cm. 

Ten zestaw spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom, co udowodnił przeprowadzony test klocków konstrukcyjnych. Rodzice zapewniają, że wszystkie elementy są solidnie wykonane i łatwo się je łączy.

 

 

 

 

Klocki konstrukcyjne 5 latka

 

9. Meli klocki konstrukcyjne Constructor 600el. 50045

 

Meli Constructor 50045 to dobre klocki konstrukcyjne dla dzieci, które musiały się znaleźć w tym zestawieniu. Można z nich zbudować efektownie wyglądające pojazdy czy budowle z ruchomymi częściami. Ilość dostępnych w komplecie elementów jest bardzo duża, co gwarantuje długą rozrywkę. 

To klocki konstrukcyjne dla 5-latka, które powinny się spodobać także nieco starszym dzieciom. Dostępne w zestawie elementy mają różne kolory, które przyciągają wzrok pociechy. Jakość wykonania każdego z elementów jest określana jako bardzo dobra. W komplecie znajduje się aż 600 klocków. Dodatkowo zestaw zawiera kolorowe książeczki, w których pokazane są przykłady budowli wykonanych przy użyciu tych klocków. Instrukcje te stanowią dodatkową inspirację.

Czytając zamieszczone w Internecie opinie, można dojść do wniosku, że ta zabawka jest warta zakupu. Do jej atutów zalicza się: Ilość elementów w zestawie, a także wysoką jakość i estetykę ich wykonania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie klocki konstrukcyjne kupić?

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze klocki konstrukcyjne, trafiłeś w dobre miejsce. Przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym wskazujemy, na jakie kwestie należy zwracać szczególną uwagę, aby dokonać dobrej decyzji. Nie ma wątpliwości co do tego, że taka zabawka przynosi wiele korzyści dla malucha. Przede wszystkim uczy abstrakcyjnego myślenia, rozwija kreatywność i cierpliwość. Klocki można wykorzystywać do samotnej zabawy, a także podczas wizyt rówieśników czy jako formę rozrywki dla całej rodziny.

Materiał wykonania

Jedną z najważniejszych cech zabawek jest materiał ich wykonania. To od niego zależy bezpieczeństwo dziecka, a także trwałość produktu. Z czego robi się klocki konstrukcyjne? Najczęściej do ich wykonania wykorzystuje się bezpieczne tworzywa sztuczne. Takie materiały łatwo zachować w czystości. Niektóre z dostępnych w sklepach klocków można prać w pralce lub myć pod bieżącą wodą z użyciem mydła. Popularnością cieszą się też klocki zrobione z drewna, czyli naturalnego materiału. Takie zabawki muszą mieć idealnie gładką powierzchnię i być zabezpieczone lakierem o dobrym składzie.

Nie zawsze zabawki konstrukcyjne mają budowę charakterystyczną dla klocków. Niektóre z dostępnych zestawów to tak naprawdę słomki, z których można stworzyć wiele ciekawych konstrukcji. Niektóre klocki przypominają nieco puzzle, bo łączą się nie tylko od góry, ale też od boku. 

 

Ilość elementów w zestawie

Ważną kwestią jest ilość elementów, jakie znajdują się w jednym opakowaniu. Im jest ich więcej, tym dziecko ma większe możliwości konstrukcyjne. Innymi słowy, zestaw zapewnia dłuższą rozrywkę. Na rynku są dostępne różne komplety, od takich, które zawierają kilkadziesiąt do nawet kilkuset elementów. Większe zestawy są lepsze, bo zapewniają rozrywkę dla kilku dzieci i pozwalają przy wykorzystaniu tylko jednego kompletu stworzyć nawet kilka efektownie wyglądających konstrukcji. Pamiętajmy też, że konstruowanie budowli może być świetną formą rozrywki dla całej rodziny. Warto więc, aby elementów było jak najwięcej. Dobrze też, jeśli w zestawie poza klockami znajdują się inne akcesoria np. koła. Dzięki takim dodatkom maluchy będą mogły tworzyć np. niespotykane pojazdy, które później wykorzystają do innej zabawy.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Zastanawiając się nad tym, jakie klocki konstrukcyjne wybrać, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo użytkowania zabawki. Konieczne jest więc sprawdzenie, czy interesujący nas produkt ma stosowne certyfikaty np. CE, które zapewniają o bezpieczeństwie użytkowania i wysokiej jakości użytych w procesie produkcji materiałów. Należy weryfikować, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany zestaw. Zazwyczaj klocki są polecane dla dzieci od 3. roku życia, a czasami od 4 lat. 

 

Opakowanie

Rzadko zwraca się szczególną uwagę na opakowanie zabawek, chyba że wybiera się je na prezent. W przypadku klocków konstrukcyjnych znaczenie ma nie tyle estetyka wykonania opakowania co jego praktyczność. Większość dostępnych na rynku zestawów jest zamknięta w wygodnych, plastikowych opakowaniach, które stanowią idealne miejsce do przechowywania niewielkich elementów. Jeśli decydujemy się kupić zestaw zamknięty w tekturowym pudełku, musimy być przygotowani na to, że szybko ulegnie ono uszkodzeniu. Rodzice zapewniają, że przechowywanie klocków w plastikowych pudełkach z zamknięciem jest o wiele wygodniejsze.

 

Instrukcja

Sporo osób podziela zdanie, że najlepsze klocki konstrukcyjne to takie, które mają w zestawie instrukcję, a dokładniej ulotkę, na której przedstawione są przykładowe pomysły na budowle. Taka instrukcja na początku stanowi dla dziecka spore ułatwienie i pokazuje, ile tak naprawdę rzeczy można zrobić przy wykorzystaniu wszystkich elementów z zestawu.

Klocki konstrukcyjne w dobrych cenach

Klocki konstrukcyjne są dostępne w różnych cenach i wiele zależy tutaj od producenta, ilości elementów w zestawie czy materiału ich wykonania. Z reguły jest tak, że im więcej akcesoriów otrzymujemy, tym więcej musimy zapłacić. Podstawowe zestawy można kupić nawet już za kilkanaście złotych. Niemniej jednak przeciętna cena bardziej rozbudowanego zestawu klocków konstrukcyjnych waha się w przedziale od 100 do 200 zł.

 

Dlaczego warto kupić klocki konstrukcyjne?

Nie ma wątpliwości co do tego, że warto inwestować w klocki konstrukcyjne. Powodów jest kilka. Rodzice wskazują przede wszystkim, że budowanie z klocków rozwija dziecięcą wyobraźnię i pozwala ćwiczyć zdolności manualne. Poza tym podczas zabawy maluch uczy się cierpliwości i logicznego myślenia. Za zakupem klocków konstrukcyjnych przemawia też to, że gwarantują one rozrywkę na długo i tak naprawdę bawić nimi mogą się nie tylko najmłodsi, ale też starsi. Budowanie z klocków może więc być ciekawą rozrywką dla wszystkich członków rodziny.

 

 

FAQ

 

P1: Klocki konstrukcyjne – co można zbudować?

Z klocków konstrukcyjnych można zbudować różne budowle czy pojazdy, dlatego też cieszą się one tak dużą popularnością. Tak naprawdę w większości przypadków jednym ograniczeniem jest wyobraźnia. Zdarza się tak, że w zestawie, poza niezbędnymi elementami do budowania, a także opakowaniem, znajduje się ulotka, na której pokazane są przykładowe konstrukcje. Może być to pomocne, szczególnie dla dzieci, które wcześniej nie korzystały z tego typu klocków i nie wiedzą, jak się do tworzenia konstrukcji zabrać. Inspiracji można też szukać w Internecie. Aby zainteresować pociechę budowaniem, warto na początek poświęcić jej czas i pokazać, jakie możliwości daje otrzymany przez nią zestaw. To świetna okazja do tego, aby spędzić więcej czasu z maluszkiem i budować z nim dobrą relację.

P2: Klocki konstrukcyjne – od kiedy?

Sporo rodziców, zdając sobie sprawę z korzyści, jakie niesie za sobą zabawa klockami konstrukcyjnymi, zastanawia się, kiedy najwcześniej można wprowadzić taką zabawkę. Zwykle są one polecane dla dzieci od około 3. roku życia. Nie można zapomnieć, aby przed zakupem konkretnego produktu upewnić się, dla jakiej grupy wiekowej jest on przeznaczony. Jeśli na opakowaniu wskazane jest, że zabawka nadaje się tylko dla dzieci np. powyżej 4. roku życia, dawanie jej mniejszym pociechom stanowi potencjalne zagrożenie. Należy pamiętać, że normy wiekowe są ustalane po to, aby zagwarantować maluszkowi możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie zabawy.

 

P3: Gdzie kupić klocki konstrukcyjne?

Obecnie wybór zabawek dla dzieci, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, jest duży. Oznacza to, że dobre klocki konstrukcyjne kupimy bez problemu. Zdarza się, że aby znaleźć odpowiednią zabawkę, trzeba odwiedzić kilka sklepów. To między innymi z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez Internet. W domu, siedząc przed komputerem czy z telefonem w ręku można wygodnie, o każdej porze dnia czy nawet w nocy, sprawdzić oferty różnych sklepów i wybrać dla siebie najlepszą propozycję. Dla niektórych minusem jest tylko to, że kupując przez Internet trzeba dodatkowo płacić za przesyłkę i kilka dni na nią czekać. Sklepy online organizują jednak często promocje m.in. na darmową wysyłkę albo zapewniają brak kosztów wysyłki przy zakupach powyżej określonej kwoty.

 

P4: Ile kosztują klocki konstrukcyjne?

Cena klocków konstrukcyjnych tak naprawdę waha się i to w szerokim zakresie. W sklepach można znaleźć zestawy nawet za kilkanaście złotych, choć standardowo cena dużych kompletów wynosi ponad 100 zł. Zazwyczaj produkt jest droższy, jeśli znajduje się w nim więcej elementów. Zestawy z dużą ilością klocków są polecane przez rodziców, ponieważ gwarantują dłuższą zabawę w większym gronie. Jeśli elementów jest dużo, dzieci mają możliwość zbudowania czegoś większego. Na cenę produktu poza ilością klocków czy popularnością producenta wpływ ma także jakość wykonania. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ