fbpx

Klocki LEGO – doskonały pomysł na prezent na każdą okazję

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Mimo szerokiego asortymentu produktów w każdym sklepie z zabawkami wybór prezentu dla dziecka wcale do łatwych zadań nie należy. Szczególnie, że współczesne dzieci najczęściej mają dosłownie wszystko. Trudność polega na tym, aby nie dublować prezentu oraz trafić w gusta młodego człowieka, aby podarunek sprawił mu przyjemność.

 

Klocki – prezent, który sprawdzi się zawsze

Postęp technologiczny sprawił, że na półkach sklepowych sporo jest zabawek i gadżetów grających i śpiewających, nawet w innych językach. Ale nie każdy jest do nich przekonany i nie zawsze rodzice zgadzają się na takie podarunki. I trzeba taką decyzję uszanować. Grające, świecące i poruszające się zabawki są dla dziecka atrakcyjne, jednak trzeba mieć świadomość, że mają one duży wpływ na układ emocjonalny dziecka. Dostarczają jednocześnie wielu bodźców, co szczególnie w przypadku młodszych dzieci nie jest korzystne.

Są jednak rozwiązania, które sprawdzą się właściwie zawsze i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że sprawią radość każdemu dziecku – klocki. Plastikowe, drewniane, konstrukcyjne, klocki-wafle, możliwości jest naprawdę wiele. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszą się też klocki LEGO. Nie każdy wie, ale ta duńska fabryka zabawek powstała już w 1932 r. Początkowo wytwarzane były tam zabawki drewniane, ale już kilka lat później dostrzeżono możliwości, jakie niosą ze sobą tworzywa sztuczne. Dzisiaj Lego kojarzone są głównie z klockami dostępnymi w różnych propozycjach. Wśród dzieci dużą popularnością cieszą się m.in. linie Lego Xtra, Lego Duplo, Lego Friends, Elves, Lego City, Lego Ninjago, Lego Star Wars i wiele innych.

 

Lego Classic

Poza szczególnymi propozycjami, jak Duplo klocki, Lego Elves czy Ninjago, w dalszym ciągu dostępne są w sprzedaży rozwiązania klasyczne. O ile Duplo Lego to propozycja dedykowana dla najmłodszych, o tyle pozostałe zestawy to raczej rozwiązania dla tych nieco starszych, którzy potrafią bezpiecznie korzystać z klocków nawet niewielkich rozmiarów.

Świetną propozycją dla tych, którzy stawiają przede wszystkim na kreatywność są zestawy Lego Classic. W odróżnieniu od Duplo czy innych zestawów stwarzają w zasadzie nieograniczone możliwości tworzenia. I co najważniejsze – za każdym razem stworzyć można coś zupełnie innego. Dla wielu jest to doskonałe rozwiązanie. Klocki Lego Classic dostępne są w charakterystycznych opakowaniach dużych klocków, które podnoszą atrakcyjność prezentu.

 

Lego Duplo

Szczególną propozycją są klocki Duplo, przygotowane z myślą o najmłodszych użytkownikach. To propozycja dla dzieci, które ukończył 1,5 roku życia. Jak to możliwe? Zestawy Lego Duplo to klocki znacznie większe niż tradycyjne Lego. Dzięki temu wyeliminowane zostało największe ryzyko – ryzyko zadławienia, jakie związane jest z wykorzystaniem małych klocków. Do tego Lego Duplo zestawy to bardzo atrakcyjne dla małych użytkowników propozycje. Kolorowe klocki, do tego zwierzęta, które dzieci tak bardzo kochają, drzewa i inne akcesoria, które pozwolą z niewielką pomocą dorosłych lub starszego rodzeństwa stworzyć wyjątkową farmę, wóz strażacki, domek i wiele, wiele innych. Jeśli chcesz podarować swojemu maluchowi radość i doskonałą zabawę, to dostępne w Internecie prezentowane różnorodne propozycje na pewno Ci w tym pomogą. Klocki Lego Duplo to nie tylko zabawa, ale też doskonały trening umiejętności motorycznych, cierpliwości, ćwiczenie wyobraźni, a także – nauka!

Fajną propozycją na początek przygody z klockami może być zestaw Lego Duplo w wersji klasycznej. Klocki zamknięte w dużym klocku z całą pewnością wywołają uśmiech na twarzy dziecka. Jest to fajne rozwiązanie szczególnie dla młodszych dzieci, dla których największą przyjemnością jest budowanie wieży wraz z bliską osobą. Z kolei propozycje, jak Lego Duplo zestaw dzikie zwierzęta z oceanów czy stadnina koni będą świetną propozycją dla tych, którzy potrafią docenić doskonałą zabawę np. figurkami. Lego Duplo klocki to świetna propozycja, jeśli chcesz, aby Twój maluch rozwijał się doskonale poprzez zabawę każdego dnia.

 

Lego Xtra

Poza świetnie przygotowanymi zestawami skorzystać można z oferty specjalnej, jaką jest Lego Xtra. Co to takiego? Mówiąc najogólniej różnego rodzaju gadżety i dodatki, które dziecko może wykorzystać do rozbudowy swojego zestawu i jeszcze lepszej zabawy. Co ciekawe, producent oferuje naprawdę pokaźną listę gadżetów, które możesz wygodnie wybrać i zamówić w Internecie. Dzięki Lego Xtra każdy może rozbudzić wyobraźnię malucha, aby mógł on bawić się i rozwijać każdego dnia!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ