fbpx

Ranking 8 najlepszych klocków magnetycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Klocki magnetyczne – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Klocki magnetyczne mogą dostarczyć dzieciom wiele radości, ale który zestaw wybrać? Rodzice polecają m.in. produkt Geomag Kids Glitter. W komplecie jest 30 elementów: patyczki, kulki oraz panel, który jest podstawą. Pociechy mogą z nich tworzyć wiele ciekawych konstrukcji, zabawa pozytywnie wpłynie na ich wyobraźnię. To bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka powyżej 3. roku życia. Zabawka z pewnością nie znudzi się maluchom. Dużą popularnością cieszą się też klocki Magformers 3D. W opakowaniu jest 30 różnokolorowych elementów, 18 kwadratów oraz 12 trójkątów. Służą one do tworzenia trójwymiarowych konstrukcji. Za łączenia poszczególnych części odpowiadają magnesy neodymowe.


8 najlepszych klocków magnetycznych. Opinie w 2024 roku

 

Dla rodziców szukających ciekawych zabawek dla swoich pociech przygotowaliśmy ranking klocków magnetycznych. Mamy pewność, że zakup któregokolwiek z prezentowanych produktów będzie dobrym wyborem. Potwierdzają to opinie konsumentów, którzy już wybrali te zabawki.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W opakowaniu znajduje się 30 elementów: 13 patyczków, 16 kulek oraz podstawa. Maluchy mogą z nich stworzyć wiele różnych konstrukcji, dlatego nie ma ryzyka, że prezent szybko się im znudzi. Zabawka ma pozytywny wpływ na zdolności manualne dzieci.

Wady

Część rodziców uważa, że podstawa mogłaby być nieco większa. Nie daje ona możliwości stworzenia bardzo dużych budowli, co może przeszkadzać pociechom.

Podsumowanie

Klocki są odpowiednie dla dzieci powyżej 3. roku życia. Maluchy nie powinny mieć problemu z łączeniem poszczególnych elementów i demontowaniem ich. Ponieważ klocki są kolorowe, dzieci mogą stworzyć wielobarwne budowle. Zabawa nimi pomaga w odstresowaniu się i ułatwia naukę podstaw geometrii.

Drugi wybór

Zalety

Klocki są przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia, ale wzbudzają duże zainteresowanie również u znacznie starszych pociech. Można z nich budować przestrzenne konstrukcje, co pozytywnie wpływa na dziecięcą wyobraźnię i manualne zdolności.

Wady

W zestawie jest 30 elementów, a przechowywanie ich może być nieco kłopotliwe. Do kompletu nie dołączono specjalnego pojemnika, dlatego najbezpieczniej jest chować klocki do tekturowego pudełka.

Podsumowanie

Zabawka znacząco ułatwia pociechom naukę kształtów oraz ich dopasowywanie do siebie. Klocki w zestawie mają trójkątny i kwadratowy kształt. Za ich łączenie odpowiadają mocne magnesy neodymowe. Gotowe konstrukcje są kolorowe i przede wszystkim stabilne.

Rozważ też

Zalety

Ponieważ zabawka ma certyfikat CE, jest w pełni bezpieczna dla maluchów i to już od 2. roku życia. Klocki są solidne i nie należy się obawiać o ich szybkie zniszczenie. Nawet po dłuższym czasie wyglądają one równie estetycznie, jak tuż po zakupie.

Wady

Jak zauważyli rodzice, po pewnym czasie zabawa klockami nie sprawia dzieciom tak dużo radości, jak na początku. Wynika to z tego, że jest to zestaw przeznaczony dla młodszych pociech i dziecko szybko z niego "wyrasta".

Podsumowanie

Znajdujące się w zestawie elementy są wykonane z drewna. Pomalowano je bezpiecznymi farbami, bez toksycznych substancji w składzie. Zabawa klockami polega na dopasowaniu elementów układanki, aby powstała gotowa scena z bajki o Czerwonym Kapturku.

 

Klocki magnetyczne Geomag

 

1. Geomag Klocki Magnetyczne Kids Glitter 30el. 531

 

Konsumenci podzielają zdanie, że warto zainwestować w klocki magnetyczne Geomag. Są one starannie wykonane, więc na długo zachowują ładny wygląd. Co więcej, subtelne zdobienia w postaci połyskujących drobinek sprawiają, że zabawka wzbudza jeszcze większe zainteresowanie dziecka. Wykonana z klocków konstrukcja ładnie mieni się w słońcu. Produkt jest odpowiedni dla maluchów powyżej 3. roku życia i podoba się nawet dużo starszym pociechom. 

W opakowaniu znajduje się 30 elementów. Są nimi patyczki (13 sztuk), kulki (16 sztuk) i panel stanowiący podstawę. Z tych akcesoriów można wykonać wiele ciekawych konstrukcji. Każdy z elementów wykonano wam ten sposób, aby jego łączenie z pozostałymi częściami zestawu było proste. To bardzo ważne, ponieważ w innym wypadku dzieci mogłyby szybko zrezygnować z zabawy. Prezentowana zabawka dobrze wpływa na rozwój zdolności manualnych, a także uczy cierpliwości. Dzięki konstruowaniu różnego rodzaju przedmiotów pociechy uczą się podstaw geometrii.

Zabawka Geomag Kids Glitter podoba się dzieciom, co znajduje potwierdzenie w publikowanych przez rodziców recenzji. Klocki magnetyczne zapewniają rozrywkę na długi czas i nie nudzą się zbyt szybko. Wynika to z tego, że pociecha może konstruować różne budowle, więc nie musi zawsze robić tego samego. To wpływa pozytywnie na jej wyobraźnię.

 

 

 

 

Klocki magnetyczne Magformers

 

2. Magformers Magnetyczne 30el. 63076

 

Nieprzypadkowo w naszym rankingu pojawiły się klocki magnetyczne Magformers 3D. Jest to zabawka, która pobudza dziecięcą wyobraźnię i zapewnia niezapomnianą rozrywkę na bardzo długi czas. Produkt jest przystosowany dla dzieci od 3. roku życia i trzeba przyznać, że wzbudza zainteresowanie także starszych pociech. W zestawie znajduje się łącznie 30 elementów, a są nimi: 12 trójkątów i 18 kwadratów. Każda część kompletu jest wykonana z największą starannością. 

Klocki mają wbudowane magnesy neodymowe, które mocno się przyciągają. W związku z tym łączenie poszczególnych elementów nie jest trudne, a stworzona konstrukcja zachowuje stabilność. Za pomocą figur maluch może tworzyć ciekawe, trójwymiarowe budowle i w ten sposób uczyć się geometrii. Tworzenie przestrzennych konstrukcji wpływa także na zdolności manualne malucha. Ich rozwijanie jest bardzo ważne i wpływa na późniejszy rozwój dziecka.

Rodzicom podoba się to, że klocki mają różne kolory. Podczas zabawy maluch może ćwiczyć ich nazwy, także w innym języku. Zabawka jest zrobiona z dobrej jakości tworzyw, które są bezpieczne dla zdrowia pociechy. Produkt jest ładnie zapakowany, więc stanowi dobry pomysł na prezent z różnych okazji. Obdarowane tą zabawką dziecko z pewnością będzie zadowolone.

 

 

 

 

Drewniane klocki magnetyczne

 

3. Viga Klocki Magnetyczne Czerwony Kapturek 50075

 

Konsumenci coraz częściej wybierają zabawki wykonane z drewna. Jest to związane z wysoką jakością tego typu akcesoriów, ich ładnym designem, a co najważniejsze, bezpieczeństwem użytkowania. Dlatego wiele osób mogą zainteresować drewniane klocki magnetyczne Viga Czerwony Kapturek. Jak sama nazwa wskazuje, zabawka nawiązuje designem do popularnej i uwielbianej od lat bajki. Umieszczone na klockach grafiki są starannie wykonane i nie tracą kolorów na skutek intensywnego użytkowania.

Zabawa z użyciem Viga Czerwony Kapturek polega na tym, aby odpowiednio dopasować elementy. Po połączeniu poszczególnych części ma powstać obrazek prezentujący Czerwonego Kapturka czekającego pod domem babci. Na klockach znajdują się dobrej jakości magnesy, które łatwo zlokalizować, dlatego też pociecha nie powinna mieć problemu z połączeniem wszystkich elementów. Bawiąc się klockami, maluch uczy się logicznego myślenia, a także ćwiczy umiejętności manualne. Tworzenie konstrukcji wymaga skupienia i uczy cierpliwości. 

Prezentowana układanka jest przeznaczona dla dzieci od 2. roku życia. Produkt spełnia normy bezpieczeństwa, co według kupujących jest jego najważniejszym atutem. Jeśli zdecydujesz się obdarować pociechę takim prezentem, masz pewność, że nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji. Zabawa drewnianymi klockami magnetycznymi jest bezpieczna. Elementy są na tyle duże, że nie ma ryzyka ich połknięcia.

 

 

 

 

Klocki magnetyczne Magnetic

 

4. Malis Klocki Magnetyczne Magnetic 120el. JH6834

 

Malis Magnetic World to dobre klocki magnetyczne, których nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Zestaw składa się z aż 120 elementów: patyczków, kuleczek i łączeń. Patyczki występują w różnych kolorach, więc maluch ma możliwość konstruowania budowli w różnych kolorach. Każdy wchodzący w skład kompletu element został wykonany z najwyższą starannością. Do produkcji zabawki wykorzystano wytrzymałe i bezpieczne materiały. Klocki magnetyczne Magnetic mają certyfikat CE.

Klocki mają mocne magnesy, dzięki czemu ich łączenie jest proste. Co więcej, wykonana z ich użyciem konstrukcja jest stabilna. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 3. roku życia i według wielu konsumentów stanowi ciekawy pomysł na prezent dla przedszkolaka. Zabawa klockami magnetycznymi pobudza wyobraźnię i uczy koncentracji. Dodatkowo maluch może ćwiczyć umiejętności manualne, które są potrzebne na każdym etapie życia.

Sporo osób może zastanawiać się, dlaczego właśnie ten produkt cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Wynika to z tego, że jest on dostępny w niskiej cenie. Dodatkowo w pudełku można znaleźć dużo elementów, które umożliwiają zbudowanie różnych przedmiotów. Oznacza to, że pociecha nie będzie się nudziła. Plusem jest też to, że zabawka podoba się chłopcom i dziewczynkom.

 

 

 

 

Klocki magnetyczne Supermag

 

5. Supermag Klocki Magnetyczne Maxi Neon 

 

Kreatywność dziecka z pewnością pomogą rozwijać klocki magnetyczne Supermag Maxi Neon. Zestaw składa się ze 130 elementów w neonowych kolorach, które z pewnością zainteresują kilkulatka. Klocki są odpowiednie dla dzieci od 3. roku życia. W zestawie znajdują się kulki i pręty, co ułatwia budowanie różnorodnych konstrukcji. Klocki łatwo się ze sobą łączą, dziecko poradzi sobie z zabawą bez pomocy rodzica. Zabawka umożliwia rozwijanie wyobraźni przestrzennej, ponieważ z poszczególnych elementów można zbudować niezwykle skomplikowane konstrukcje.

Klocki magnetyczne to dobry prezent dla dziecka, który jednocześnie bawi i rozwija. Razem z kilkulatkiem budować mogą rodzice lub starsze rodzeństwo. Każdego, niezależnie od wieku, pochłonie tworzenie konstrukcji z neonowych elementów. Po skończonej zabawie klocki można wygodnie przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Zestaw konstrukcyjny to dobra zabawa na wiele godzin.

Rodzice, którzy wybrali klocki magnetyczne dla swoich dzieci, polecają je innym użytkownikom. Neonowe elementy zachęcają kilkulatków do kreatywnego tworzenia konstrukcji. Zabawki są bezpieczne, łatwe w użyciu i rozwijają dziecko.

 

 

 

 

Klocki magnetyczne dla małych dzieci

 

6. Dante Magformers My First Play 32

 

Dante Magformers My First Play to dobrej jakości klocki magnetyczne dla małych dzieci. Będą one odpowiednie już dla rocznych maluchów. Wszystkie elementy zestawu są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów niezawierających szkodliwych substancji. Poszczególne części są na tyle duże, że nie ma ryzyka ich połknięcia. Produkt spełnia wymagane prawem normy unijne. Klocki są wytrzymałe, więc nie niszczą się zbyt szybko na skutek użytkowania.

W skład kompletu wchodzi m.in.: 12 trójkątów i 18 kwadratów. Figury geometryczne zrobiono z lekkiego plastiku. Zawierają one magnesy neodymowe o dobrych właściwościach. Łączenie elementów jest więc proste. Znajdujące się w zestawie klocki są odpowiednie do innych zestawów Magformers, dlatego, jeśli maluch polubi taką formę zabawy, masz możliwość rozbudowania kolekcji zabawek. Prezentowane klocki magnetyczne dla dzieci można układać zarówno na płasko, jak i pionowo.

Ułatwieniem jest to, że w zestawie znajduje się instrukcja, z której dowiemy się, jak wykonać poszczególne budowle. Inspiracji możemy szukać także na stronie internetowej producenta. Klocki są na tyle duże, że nasza pociecha nie powinna mieć problemu z ich chwyceniem i odpowiednim ułożeniem. Rodzice zapewniają, że zabawka wzbudza zainteresowanie maluchów. Można ją wykorzystać do nauki kolorów. Świetnie rozwija także zdolności manualne.

 

 

 

 

Klocki magnetyczne Jollyheap

 

7. JollyHeap klocki magnetyczne 150 szt. 

 

JollyHeap 150 szt. to klocki magnetyczne o sporych wymiarach. Jeden element mierzy ok. 12 cm x 12 cm (kwadrat). W zestawie znajduje się aż 150 klocków, więc możliwości zabawy są nieograniczone. Elementy zostały zrobione z pianki o podwyższonej gęstości, dlatego zachowują swój początkowy kształt przez długi czas. Pokryto je miękką tkaniną, która nie podrażnia delikatnej skóry malucha, a co istotne, jest łatwa w czyszczeniu. W opakowaniu znajdują się klocki w kształcie kwadratu i trójkąta.

Zabawka dostarcza niezapomnianej rozrywki, a także uczy koncentracji i cierpliwości. Tworząc budowle, dziecko może ćwiczyć koordynację ruchową i wzrokową, a także rozwijać wyobraźnię. Z elementów można tworzyć nie tylko konstrukcje budowlane, ale też tory przeszkód. Klocki magnetyczne JollyHeap mogą być użytkowane przez dzieci od 1. roku życia. Spełniają one wymagane prawem normy, co oznacza, że zabawa z ich użyciem jest w pełni bezpieczna.

Prezentowany produkt ma wysoką cenę, ale trzeba przyznać, że jakość jego wykonania jest również wysoka, a możliwości zastosowania bardzo duże. Na zakup zabawki decydują się nie tylko rodzice, ale także osoby prowadzące placówki oświatowe, świetlice czy kąciki zabaw. Opinie o klockach magnetycznych JollyHeap są pozytywne. Umieszczone wewnątrz elementów magnesy mają dobre właściwości przyciągające i zostały wykonane z nierdzewnego materiału. 

 

 

 

 

Klocki magnetyczne Magnastix

 

8. Lean Zestaw Magnastix Klocki Magnetyczne Kolorowe

 

Klocki magnetyczne Magnastix Lean to zestaw składający się z 60 elementów. W komplecie znajduje się 36 pałeczek o długości równej 2,5 cm i 24 kuleczek o średnicy 1 cm. Elementy mają różne kolory (czerwony, zielony, niebieski, żółty i biały), więc wykonana z ich użyciem konstrukcja wygląda ciekawie. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci, które skończyły 3 lata. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu klocków w celu zachowania maksymalnej higieny. Elementy należy przecierać miękką, lekko wilgotną szmatką.

Klocki magnetyczne wykonano z nietoksycznych materiałów. Są one zgodne z normą EN71, co oznacza, że spełniają wymagania unijne. Produkt jest sprzedawany w solidnie zrobionym kartonowym pudełku, które posłuży do bezpiecznego przechowywania wszystkich elementów zestawu. Metalowe kulki umożliwiają łatwe łączenie poszczególnych pałeczek i tworzenie wytrzymałych konstrukcji.

Test klocków magnetycznych potwierdził, że zestaw Magnastix Lean jest solidnie zrobiony i gwarantuje dzieciom zabawę na długi czas. Dla kupujących najważniejsze jest to, że zabawkę zrobiono z bezpiecznych materiałów. Kolejną istotną kwestią jest spora ilość elementów, a w związku z tym możliwość wykonywania różnego rodzaju budowli. Produkt jest dostępny w atrakcyjnej cenie, co również zachęca do jego zakupu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie klocki magnetyczne kupić?

 

Klocki magnetyczne należą do grupy konstrukcyjnych i mogą przypaść do gustu nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom. Poszczególne elementy łączą się ze sobą za sprawą przyciągających się magnesów, dlatego maluch nie musi używać siły, aby je złączyć lub rozdzielić. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie klocki magnetyczne wybrać, koniecznie sprawdź nasze porady.

 

 

Czy klocki magnetyczne to dobry prezent?

Rodzice coraz chętniej kupują swoim pociechom klocki magnetyczne, bo dają one wiele możliwości zabawy. Można z nich budować płaskie, a czasami także trójwymiarowe konstrukcje, co pozytywnie wpływa na wyobraźnię dzieci oraz umiejętność przestrzennego myślenia. Zwykle dostępne w zestawie elementy są wielobarwne, co może pomóc maluchowi w nauce poszczególnych kolorów, jak i dodawania czy odejmowania. Jak przekonują eksperci, klocki magnetyczne sprawiają, że dzieci szybciej przyswajają podstawową wiedzę z zakresu geometrii, a nawet fizyki (przyciąganie i odpychanie przedmiotów). Tego typu zabawki są uniwersalne i można z nich tworzyć dowolne budowle. Te większe mogą co prawda być mniej stabilne, ale ich tworzenie z pewnością sprawi pociechom dużo radości. Co więcej, zabawa magnetycznymi klockami jest ciekawa również dla dorosłych, dlatego możemy miło spędzić czas z maluchem i odpocząć od telewizora, komputera czy smartfona.

Warto podkreślić, że niektóre magnetyczne klocki są na tyle użyteczne, że wykorzystuje się je w celach terapeutycznych. Układanie ich pozwala się odstresować, a nawet pomóc w przywróceniu sprawności manualnej osobom po poważnych wypadkach i urazach. Nierzadko po magnetyczne zabawki sięgają nastolatkowie, aby ułatwić sobie naukę chemii. Z klocków można stworzyć np. atom i szybciej zapamiętać strukturę układu cząsteczek.

 

Wiek dziecka

Czasami rodzice nie do końca wiedzą, jak znaleźć najlepsze klocki magnetyczne dla swojego dziecka. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, w jakim wieku jest pociecha. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, możemy kupić nieodpowiedni zestaw, w którym są zbyt małe lub za duże elementy. Uważa się, że magnetycznymi klockami mogą bawić się maluchy już po ukończeniu 8. miesiąca życia. Oczywiście zabawki właściwe dla tak małych dzieci wyglądają inaczej niż te przeznaczone dla starszych, kilkuletnich pociech. Klocki dla niemowląt są znacznie większe i zazwyczaj w komplecie jest mniej elementów. Wszystko ze względu na to, że małe dzieci często biorą zabawki do buzi, co w przypadku niewielkich części zwiększa ryzyko przypadkowego połknięcia i zadławienia się. Zestawy dla 2- czy 3-latków mogą służyć np. do układania scen ze znanych bajek, a te dla pociech w wieku szkolnym do tworzenia różnorodnych budowli.

Liczba elementów w zestawie

Im więcej klocków znajdzie się w zestawie, tym więcej możliwości zabawy będzie miało dziecko. Za mały komplet może szybko znudzić się maluchowi. Na szczęście większość producentów daje możliwość łączenia ze sobą poszczególnych zestawów, aby stworzyć jeden bardzo duży. To istotna zaleta, zwłaszcza gdy nie mamy pewności, że zabawka na pewno przypadnie dziecku do gustu. W razie konieczności możemy dokupić dodatkowy komplet, żeby maluch mógł tworzyć większe, bardziej fantazyjne konstrukcje. Średnio w zestawie znajduje się od 30 do 100 elementów, choć są też takie, w których do dyspozycji jest od 200 do nawet 1000 różnych części.

Klocki magnetyczne mogą mieć różne kształty. Zwykle w komplecie znajdują się cienkie patyczki, kulki, ewentualnie trójkąty, prostokąty i kwadraty. Nierzadko zestaw uzupełnia podstawa, na której można ustawić konstrukcję.

 

Materiał wykonania

Przeważnie magnetyczne klocki są wykonane z tworzyw sztucznych, w efekcie czego są kolorowe. W plastiku mogą być zatopione brokatowe drobinki, co sprawia, że gotowa konstrukcja ładnie połyskuje i wygląda atrakcyjniej. Komplety przeznaczone dla najmłodszych dzieci są też wykonywane z drewna i pomalowane specjalnymi, różnokolorowymi farbami. 

 

Siła magnesów

Magnesy powinny stosunkowo mocno się przyciągać, aby budowana z klocków konstrukcja była stabilna i trwała. Niemniej jednak dziecko nie powinno mieć problemu z szybkim rozłączeniem wybranych części. Jeśli chcemy mieć pewność, że klocki będą się solidnie trzymać, wybierzmy produkt oferowany przez znaną i renomowaną markę.

 

Sposób przechowywania

Ponieważ klocki magnetyczne, zwłaszcza te dla starszych dzieci, nie są bardzo duże, mogą się przypadkowo zgubić. Aby temu zapobiec, niektórzy producenci do kompletu dołączają specjalną walizkę. Przechowywane w niej elementy są bezpieczne i do tego dobrze chronione przed kurzem. Klocki zapakowane w etui maluch może swobodnie zabierać ze sobą do koleżanki czy kolegi, a także na weekend spędzany u dziadków. 

 

 

Bezpieczeństwo

Niektóre osoby zastanawiają się, czy magnetyczne zabawki są w pełni bezpieczne dla dzieci. Jeżeli wybierzemy produkt mający stosowne certyfikaty, możemy go bez przeszkód dać w prezencie maluchowi. O tym, jakie są najlepsze klocki magnetyczne, decyduje nie tylko certyfikat CE, ale i EN-71.

 

Klocki magnetyczne w dobrych cenach

Za niewielki komplet klocków magnetycznych często zapłacimy mniej niż 50 zł. Bardziej rozbudowane zestawy, składające się z kilkuset różnych części, kosztują od 100 zł do 400 zł. Nie jest to bardzo duży wydatek, a może się okazać, że magnetyczne klocki staną się ulubioną zabawką pociechy.

 

 

FAQ

 

P1: Klocki magnetyczne – co zbudować?

Z klocków magnetycznych można stworzyć wiele różnych konstrukcji. Dużo zależy od wyobraźni dziecka, ale i kształtu elementów znajdujących się w zestawie. Przeważnie w komplecie znajdują się patyczki i magnetyczne kulki. Z takich klocków można zbudować np. różnego rodzaju mosty i bramy, przestrzenne budowle, a nawet pojazdy, takie jak samochody. Co więcej, magnetyczne klocki przydają się podczas nauki chemii i matematyki, gdyż dają możliwość stworzenia sześcianu, atomu itp. Tak naprawdę możliwości zabawy są niemal nieograniczone, dlatego maluchy mogą do woli eksperymentować i szukać nowych pomysłów. Przykładowe konstrukcje, które posłużą jako inspiracja, można znaleźć w Internecie.

 

 

P2: Klocki magnetyczne – jak układać?

Układanie klocków magnetycznych nie jest trudne, dlatego każde dziecko, niezależnie od wieku, szybko się tego nauczy. Zabawa polega na tym, aby połączyć ze sobą poszczególne elementy i stworzyć w ten sposób solidną konstrukcję. Zwykle trzeba po prostu złączyć namagnesowane kuleczki i patyczki. W innych kompletach są kwadraty, prostokąty i trójkąty. Ponieważ w każdym z elementów znajdują się małe magnesy, wystarczy je do siebie zbliżyć, aby się przyciągnęły. Rozłączanie części także nie powinno być kłopotliwe, gdyż nie trzeba używać do tego dużej siły. Z tego względu klocki magnetyczne są odpowiednią zabawką dla młodszych, jak i starszych pociech.

 

P3: Gdzie można kupić klocki magnetyczne?

Ponieważ klocki magnetyczne stają się coraz bardziej popularne, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem ich w sklepach stacjonarnych, np. z artykułami dla dzieci. Co więcej, tego typu produkty coraz częściej pojawiają się w super- i hipermarketach. Jednak wielu rodziców uważa, że klocki magnetyczne warto kupować w sklepach internetowych. Wynika to z większego asortymentu, a także nieco niższych cen. Robiąc zakupy online, możemy z łatwością znaleźć najkorzystniejszą ofertę i do tego zyskać dostęp do klocków, które nie są dostępne w sklepach stacjonarnych. W tej kwestii dużo zależy od własnych przyzwyczajeń, gdyż niektórzy wolą robić zakupy online, a inni stacjonarnie.

 

P4: Ile kosztują klocki magnetyczne?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile wydamy na zakup klocków magnetycznych. Cena za takie zabawki uzależniona jest od różnych czynników, a najistotniejszą rolę odgrywa producent oraz liczba elementów w zestawie. Za niewielki komplet zapłacimy nie więcej niż 50 zł, ale po pewnym czasie może się okazać, że klocków jest za mało i dziecko ma ograniczone możliwości zabawy. Zestawy składające się z kilkuset elementów kosztują od 100 do 400 zł. Jeżeli nie chcemy od razu wydawać tak dużej kwoty, możemy najpierw kupić dziecku jeden mniejszy zestaw, a potem w razie potrzeby dokupić kolejny. Większość producentów podkreśla, że poszczególne komplety można ze sobą łączyć.

 

 

P5: Klocki magnetyczne – jaki wiek?

Jak twierdzą specjaliści, klockami magnetycznymi mogą bawić się maluchy już po ukończeniu 8. miesiąca życia. Produkty dostępne w sklepach są zróżnicowane, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem właściwego zestawu dla 2-latka, jak i 8-latka. Zabawki dla młodszych pociech wyglądają nieco inaczej niż te dla starszych, ponieważ w komplecie jest mniej elementów, ale są na tyle duże, że nie ma ryzyka przypadkowego zadławienia się. Klocki dla pociechy w wieku przedszkolnym czy szkolnym są mniejsze, a w opakowaniu jest ich kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. Po magnetyczne klocki chętnie sięgają też nastolatkowie, gdyż mogą ułatwiać naukę matematyki, chemii i fizyki.

 

 

Co to są klocki magnetyczne?

 

Klocki magnetyczne stały się jedną z najczęściej kupowanych zabawek przez rodziców. Jednak nie wszyscy wiedzą, dlaczego są tak popularne i na czym polega zabawa nimi. Postanowiliśmy to wyjaśnić. Przekonaj się, jakie klocki magnetyczne są polecane dla maluchów i jaki mogą mieć wpływ na ich rozwój.

 

 

Czym są klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne, jak sama nazwa wskazuje, są namagnesowane i wystarczy je do siebie zbliżyć, aby się połączyły. Ich układanie jest bardzo proste. Co ważne, również rozłączanie poszczególnych elementów nie jest trudne, ponieważ nie wymaga to użycia dużej siły (co czasami jest konieczne podczas zabawy np. klockami Lego). Dzieci szybko uczą się, na czym polega zabawa, bo same mogą się przekonać, które strony wybranych elementów przyciągają się, a które odpychają.

Zależnie od marki w zestawie klocków magnetycznych zwykle znajdują się namagnesowane, niewielkie kulki i patyczki, ewentualne różne geometryczne kształty, czyli trójkąty, kwadraty i prostokąty. Są one wielokolorowe i dają możliwość tworzenia ciekawych konstrukcji, także przestrzennych. Dostępne są również malutkie kulki neodymowe, bez dodatkowych elementów w komplecie. Służą one do układania piramid, sześcianów oraz podobnych figur.

 

Czy warto kupić dziecku klocki magnetyczne?

Jak twierdzą eksperci, klocki magnetyczne mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. W sklepach są zestawy odpowiednie dla 2-latków, 5-latków, jak również nastolatków. Podczas zabawy pociechy wymyślają nowe konstrukcje, a to rozwija ich wyobraźnię oraz myślenie przestrzenne. Bardzo często magnetyczne klocki wykorzystuje się podczas różnych terapii i rehabilitacji, ponieważ ich układanie pozwala się odstresować, a także odzyskać zdolności motoryczne, utracone np. po poważnym wypadku. Tak naprawdę magnetycznymi klockami może bawić się cała rodzina, to bardzo dobra okazja do spędzenia czasu z dziećmi, bez telewizora, komputera oraz smartfona.

 

 

Klocki magnetyczne a ułatwienie nauki

Coraz częściej mówi się, że klocki magnetyczne są dodatkową pomocą naukową. Można je wykorzystać np. na lekcjach fizyki, aby lepiej wyjaśnić działanie pola magnetycznego, zasady mechaniki oraz kinematyki. Co więcej, magnetyczne klocki mogą być wykorzystywane również na lekcjach chemii (np. do pokazania budowy atomu) i matematyki. Z namagnesowanych elementów można stworzyć figury płaskie i przestrzenne, to cenna pomoc podczas nauki geometrii.

Klocki magnetyczne ułatwią naukę dzieciom w szkole podstawowej, a także średniej. Ponieważ są one trwałe, z pewnością nie zniszczą się szybko, w efekcie czego rodzeństwo może się nimi dzielić i wykorzystywać przez długi czas, nie tylko do zabawy.

 

Czy klocki magnetyczne są bezpieczną zabawką?

Nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo dziecka bawiącego się klockami, pod warunkiem, że wybierzemy właściwy produkt. Zawsze trzeba sprawdzić grupę wiekową, dla jakiej przeznaczony jest dany komplet. Inaczej może się okazać, że znajdujące się w nim elementy są za małe i pociecha może się nimi zadławić po włożeniu do buzi. Na szczęście dostępny w sklepach asortyment jest na tyle różnorodny, że bez wątpienia szybko znajdziemy klocki odpowiednie dla młodszych, jak i znacznie starszych dzieci.

Zabawki oferowane przez renomowane marki mają wszystkie niezbędne certyfikaty i spełniają podstawowe normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Są one wykonywane z materiałów, które nie mają w składzie toksycznych substancji. To oznacza, że dobrej jakości klocki magnetyczne nie są niebezpieczną zabawką i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić je swoim pociechom.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ