fbpx

Lakiery do paznokci dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Bo-Po 2PK to najlepszy lakier do paznokci dla dzieci. Do takiego wniosku doszliśmy po analizie opinii konsumentów. W zestawie znajdują się dwie buteleczki, a do wyboru jest kilka połączeń kolorystycznych. Istotne jest to, że skład kosmetyków został starannie opracowany, nie ma w nim szkodliwych substancji, takich jak toluen. Poza tym lakiery łatwo się zmywają, potrzebna jest do tego tylko woda i mydło. Na drugim miejscu znajduje się Snails Make A Wish. Prezentowany kosmetyk spełnia jedne z najbardziej rygorystycznych wymogów, co oznacza, że aplikowanie go na paznokcie dziecka jest zupełnie bezpieczne i preparat nie zrobi mu krzywdy. Warto również dodać, że kosmetyk jest łatwo zmywalny, więc jeżeli wyleje się na dywan lub ubranie, to pozbycie się plamy nie będzie uciążliwe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dla rodziców najważniejsze jest to, że lakier do paznokci został stworzony na bazie wody i nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia składników. Produkt nie jest toksyczny. Aby zmyć kolor z paznokci, nie trzeba używać zmywacza.

Wady

Nieliczne osoby twierdzą, że zamknięcie buteleczki, w której znajduje się lakier, nie jest najlepsze. Czasami trzeba użyć dużo siły, żeby odkręcić kosmetyk.

Podsumowanie

W opakowaniu znajdują się dwa lakiery do paznokci w różnych kolorach. Produkt jest hipoalergiczny, więc nie powoduje żadnych niepożądanych reakcji. Dwa lakiery są zapakowane w kolorowe pudełko. Z tego względu mogą stanowić ciekawy dodatek do prezentu np. z okazji urodzin czy Dnia Dziecka.

Drugi wybór

Zalety

Prosty oraz bezpieczny skład lakieru oznacza, że nie podrażni on paluszków malucha. Całą buteleczkę możemy poddać recyklingowi, więc nie musimy się martwić o środowisko. Lakier można łatwo zmyć nie tylko z paznokci malucha, lecz także z miejsc, na które przypadkowo spadnie.

Wady

Produkt dostępny jest tylko w kilku kolorach. Małe modnisie mogą być nieusatysfakcjonowane. Kosmetyk zbyt szybko wysycha i mao wprawione osoby mogą miec klopot w równym nałożeniu go.

Podsumowanie

Pojemność buteleczki lakieru wynosi 10,5 ml. Jest to kosmetyk przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Zmywamy go z pomocą wody z mydłem. Lakier spełnia wymogi bezpieczeństwa dla zdrowia dziecka, więc możemy go używać.

Rozważ też

Zalety

Zmywanie lakieru nie jest trudne. Do tego celu wystarczy woda i mydło. Maluch może więc to zrobić samodzielnie. Lakier nie zostawia plam, więc jeżeli dziecko pobrudzi sobie ubranie, to można łatwo je wyczyścić. Prezentowany kosmetyk utwardza lakier znajdujący się pod nim nawet na dwa dni.

Wady

Niektórzy rodzice zauważyli, że prezentowany lakier stosunkowo długo schnie. Producent zaleca nałożenie dwóch warstw kosmetyku, więc długie oczekiwanie może być trudne dla zbyt energicznego dziecka.

Podsumowanie

Jest to lakier utwardzający o pojemności 10 ml. Został on testowany w bezpieczny sposób i spełnia wszystkie wymogi, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania. Lakier jest przezroczysty.

 

 

Najlepsze lakiery do paznokci dla dzieci w 2024 roku

 

Ta część artykułu zawiera ranking lakierów do paznokci dla dzieci. Możliwe, że któryś z opisanych produktów okaże się idealnym prezentem dla Twojego malucha, który chce Cię naśladować we wszystkim, co robisz.

 

Bo-Po 2PK

 

Rodzicom szukającym bezpiecznych dla dzieci lakierów do paznokci polecamy w szczególności produkt Bo-Po 2PK. To kosmetyk na bazie wody, bez toksycznych substancji w składzie. Jest on hipoalergiczny i szybkoschnący, nie ma nieprzyjemnego zapachu. Co ważne, w zestawie znajduje się nie jedna, ale dwie buteleczki.

Lakiery można bardzo łatwo zmyć z paznokci, nie wymagają użycia zmywacza z acetonem w składzie. Wystarczy delikatnie zdjąć kolorową warstwę z płytki. Buteleczki są duże, więc nie ma ryzyka, że po kilku użyciach staną się puste. Co więcej, nawet w przypadku przewrócenia ich zawartość się nie wyleje.

Produkt zebrał wiele pozytywnych recenzji, według rodziców to bardzo dobry wybór. Lakier szybko schnie i równie szybko się go zmywa, poza tym mamy do wyboru kilka różnych połączeń kolorystycznych. Za sprawą zestawu małe dziewczynki mogą poczuć się, jak dbające o urodę mamy, taka zabawa sprawia im dużo radości.

Bo-Po 2PK to nietoksyczny produkt na bazie wody. To dobry lakier do paznokci dla dzieci do 30 zł. W zestawie znajdują się dwie buteleczki.

 

Zalety

Kilka połączeń kolorystycznych: Do wyboru mamy kilka różnych połączeń kolorystycznych, m.in. czerwony i niebieski. Wszystkie barwy są intensywne i wystarczy zaaplikowanie jednej warstwy na paznokcie.

Łatwe zmywanie: Nie trzeba używać zmywacza, żeby usunąć kosmetyk z płytki. Wystarczy ostrożnie go zedrzeć, łatwo odchodzi od paznokci.

Szybko wysycha: Dziecko nie musi długo czekać na wyschnięcie manicure. Już po upływie kilku sekund lakier tworzy na paznokciach trwałą warstwę.

Nie powoduje alergii: Skład kosmetyku jest oparty na wodzie, nie ma w nim żadnych toksycznych substancji. To oznacza, że lakier nie wywołuje reakcji alergicznych.

Duża pojemność: Buteleczki mają dużą pojemność i dzieci nie opróżnią ich za szybko. Zostały one dobrze zabezpieczone przed rozlaniem zawartości.

 

Wady

Kłopotliwe odkręcanie: Niektóre maluchy mają problem z samodzielnym odkręceniem buteleczek i muszą prosić o pomoc rodziców.

 

 

 

 

Snails Make A Wish

 

Chcielibyśmy zaprezentować lakier do paznokci Snails Make A Wish. Jest to bardzo bezpieczny kosmetyk, który nie uszkadza skóry ani paznokci dziecka. Nie zagraża również jego zdrowiu. Lakier ma bardzo prosty skład, w którym znajdziemy jedynie wodę, polimery oraz składniki barwiące, niezawierające toksyn.

Prezentowany kosmetyk jest bezzapachowy. Nie musisz martwić się, jeżeli dziecko przypadkowo rozleje lakier. Bardzo łatwo spiera się go z każdej powierzchni i nie zostają po nim ślady. Lakieru pozbywamy się z pomocą samej wody z mydłem. Nie potrzebujemy do tego celu zmywacza, który może podrażnić paluszki dziecka. Pojemność buteleczki wynosi 10,5 ml.

Jeżeli chodzi o flakonik, to jest on wykonany z bezołowiowego szkła. Warto również zaznaczyć, że całe opakowanie lakieru nadaje się do recyklingu. Kosmetyk spełnia wszystkie wymogi europejskie, więc możemy być pewni, że jest on bezpieczny. Dziecko może używać produktu od 3 roku życia. Rodzice uważają, że lakier łatwo się aplikuje i nie podrażnia delikatnej skóry malucha.

Kosmetyk Snails Make A Wish jest dostępny w 10,5 ml butelce wykonanej ze szkła. Do wyboru jest kilka różnych odcieni.

 

Zalety

Ładnie wyglądające opakowanie: Buteleczka, w której zamknięto lakier ładnie się prezentuje. Znajduje się na niej nadrukowany ślimak, a nakrętkę ozdobiono niewielką kokardą.

Brak toksycznych składników: W składzie produktu nie znajdziemy substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka. Mowa tu m.in. o toluenie i formaldehydzie. Kosmetyk powstał na bazie wody, polimeru akrylowego oraz nietoksycznych barwników.

Nie zostawia uporczywych plam: Jeśli maluch przypadkowo zabrudzi lakierem kanapę czy ubranie, możemy łatwo usunąć plamy i to bez użycia silnych chemicznie detergentów.

Nie wymaga użycia zmywacza: Żeby zmyć kosmetyk z paznokci, wystarczy umyć dłonie w wodzie z mydłem. Nie trzeba sięgać po zmywacz z acetonem.

 

Wady

Za szybko wysycha: Lakier szybko wysycha na płytce, dlatego pociechy początkowo mogą mieć problem z pomalowaniem paznokci, tak aby ładnie wyglądały.

 

 

 

 

Snails Top Coat

 

Snails Top Coat to lakier, który utwierdza inny kosmetyk znajdujący się pod nim. Nie ma on żadnego koloru, więc lakier pozostanie taki sam. Za sprawą kosmetyku paznokcie dziecka nie stracą barwy przez około 2 dni. Produkt nie zawiera żadnych toksycznych substancji, w tym BPA.

Kosmetyk ma prosty skład – na bazie wody. Pojemność buteleczki wynosi 10 ml. Produkt jest również bezpieczny dla środowiska. Każdy jego element można poddać recyklingowi, a buteleczka nie zawiera ołowiu. Kosmetyk można łatwo zmyć szorując paznokcie wodą z mydłem. Produkt nie pozostawia plam na ubraniach lub tapicerkach. Pamiętaj, aby wstrząsnąć buteleczką przed otwarciem. Lakier nie był testowany na zwierzętach.

Ma on wszystkie atesty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Opinie o lakierze do paznokci dla dzieci tej marki są pozytywne. Rodzicom najbardziej podoba się fakt, że lakier utrzymuje się przez długi czas na paluszkach.

Preparat Snails Top Coat to lakier nawierzchniowy służący do utrwalania kolorowych warstw innego kosmetyku. Pojemność opakowania wynosi 10 ml.

 

Zalety

Zmywanie wodą i mydłem: Po skończonej zabawie maluch może łatwo zmyć lakier z paznokci i to bez pomocy rodzica. Wystarczy, że umyje on rączki w wodzie z mydłem. W ten sam sposób możemy pozbyć się resztek kosmetyku z ubrań czy mebli.

Dobrze skomponowany skład: Lakier jest bezpieczny dla dzieci (od 3. roku życia), w jego składzie nie ma formaldehydu, toluenu czy parabenów. Znajdziemy w nim tylko wodę, polimer akrylowy oraz nietoksyczne barwniki. Co ważne, produkt nie jest testowany na zwierzętach.

Zwiększa trwałość lakieru: Top coat wydłuża trwałość kolorowego lakieru, nawet do dwóch dni. Pociecha nie musi się martwić, że wykonany przez nią manicure od razu się zmyje.

 

Wady

Za długo schnie: Po zaaplikowaniu lakieru na paznokcie trzeba poczekać nawet kilka minut zanim całkowicie wyschnie.

 

 

 

 

Snails Confetti SNW1979

 

Do zrobienia efektownie wyglądającego, dziecięcego manicure bardzo dobrze nadaje się lakier Snails Confetti SNW1979. Jest on zamknięty w 10,5 ml buteleczce wykonanej ze szkła odpornego na stłuczenie. Aby zmyć kosmetyk wystarczy że dziecko umyje rączki wodą i mydłem. Nie trzeba więc sięgać po zmywacz do paznokci, w składzie którego zwykle znajduje się aceton.

Lakier nie jest testowany na zwierzętach, ma wszystkie wymagane normy UE. Do jego produkcji wykorzystano trzy składniki, czyli wodę, polimer akrylowy, a także barwniki (nietoksyczne). Kosmetyk nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego pociechy mogą się nim bez przeszkód bawić.

Rodzice zauważyli, że lakier nie ma nieprzyjemnego zapachu, a do tego szybko schnie. Buteleczka jest pojemna i wystarcza na długo, w dodatku po opróżnieniu nadaje się do recyklingu. Kosmetyk jest odpowiedni dla pociech powyżej 3. roku życia. Aby przedłużyć jego trwałość wystarczy zaaplikować na paznokcie jedną lub dwie warstwy specjalnego top coatu (znajdziemy go w ofercie tej samej marki).

Lakier do paznokci Snails Confetti SNW1979 ma pojemność 10,5 ml. W buteleczce znajdują się drobinki przypominające konfetti.

 

Zalety

Nie jest testowany na zwierzętach: Kosmetyk jest bezpieczny dla dzieci i nie powoduje alergii. Równie ważne jest to, że nie był testowany na zwierzętach.

Łatwo się zmywa: Od razu po skończonej zabawie maluch może bez trudu zmyć lakier z paznokci. Usuwa się go za pomocą wody z mydłem (to samo dotyczy plam na meblach i tkaninach).

Trzy składniki: To, co wyróżnia produkt to opatentowany skład. Do produkcji kosmetyku wykorzystywane są tylko trzy składniki: woda, nietoksyczne barwniki oraz polimer akrylowy.

 

Wady

Za mało drobinek: Dzieci twierdzą, że w buteleczce jest zbyt mało drobinek, przez co czasami trudno jest im uzyskać oczekiwany efekt.

Kłopoty z odkręcaniem buteleczki: Maluchom nie zawsze udaje się samodzielnie odkręcić buteleczkę, czasami muszą poprosić o pomoc rodzica.

 

 

 

 

Snails Nail Art Pen Popcorn

 

Snails Nail Art Pen Popcorn to lakier, który jest bardzo łatwy w użyciu. Nie jest on umieszczony tradycyjnie we flakoniku, lecz w pisaku.

Pojemność produktu wynosi 3 ml. Warto również wspomnieć, że jest on zupełnie bezpieczny dla dziecka ze względu na nietoksyczny skład. Pisak można również używać na pomalowaną płytkę paznokcia i traktować go jako narzędzie do robienia ozdób. Lakier nie sprawia problemów podczas próby usunięcia (z każdej powierzchni). Wystarczy użyć mydła lub innego produktu czyszczącego.

Zatyczka pisaka jest szczelnie umocowana. Lakier szybko wysycha, więc nawet energiczne dziecko może mieć ładny wzorek lub kolor na swoich paznokciach. Rodzicom podoba się łatwa aplikacja lakieru na paznokcie malucha oraz fakt, że kosmetyk bardzo łatwo się zmywa.

Produkt Snails Nail Art Pen Popcorn to lakier do paznokci w pisaku w kilku kolorach do wyboru. Pojemność opakowania wynosi 3 ml.

 

Zalety

Wygodne malowanie paznokci: Malowanie paznokci i dokładne pokrycie płytki nie sprawia pociechom problemu. Kosmetyk w formie pisaka wygodnie leży w dłoni, można wykorzystać go do namalowania wzorków. Test lakierów do paznokci dla dzieci udowodnił, że ryzyko przypadkowego zabrudzenia ubrań jest zmniejszone do minimum.

Brak formaldehydu w składzie: Kupując kosmetyki dla dzieci należy dokładnie analizować skład. Ten produkt jest pozbawiony formaldehydu, jak również innych, równie szkodliwych substancji, m.in. parabenów, BPA i DBA.

 

Wady

Szybko się kończy: Pojemność opakowania nie jest zbyt duża. To oznacza, że lakier prawdopodobnie szybko się skończy i trzeba będzie kupić kolejny.

Brakuje brokatowych odcieni: Pociechy uważają, że ilość dostępnych kolorów kosmetyku jest za mała. Brakuje im m.in. odcieni brokatowych.

 

 

 

 

Jaki lakier do paznokci dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dla małej dziewczynki mama to prawdziwy autorytet, dlatego stara się ją naśladować nawet podczas takich czynności jak malowanie paznokci. Dla dzieci to doskonała zabawa, która dostarcza im wiele radości. Chcemy Ci podpowiedzieć, który z produktów możesz kupić w prezencie swojej małej księżniczce i nie obawiać się o jej bezpieczeństwo. Nasz poradnik o tym, jaki lakier do paznokci dla dzieci wybrać, rozwieje Twoje wątpliwości.

Skład

Nie powinniśmy dawać maluchom do zabawy swoich lakierów do paznokci, ponieważ są w nich substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie pociech. Również produkty dla dzieci powinniśmy dokładnie sprawdzać pod względem składu, aby upewnić się, że np. dziewczynka nie jest uczulona na żaden składnik.

 

Najlepszy lakier do paznokci dla dzieci nie może mieć w składzie:

formaldehydu – ma alergizujące właściwości, prowadzi do wysuszenia skórek, a nawet onycholizy (oddzielenia płytki paznokcia od łożyska);

fosforanu trifenylu – zaburza gospodarkę hormonalną organizmu, często też hamuje jego rozwój;

toluenu – podrażnia skórę i oczy, działa toksycznie na układ nerwowy, krwionośny i oddechowy.

Preparaty do malowania paznokci dla maluchów przeważnie powstają na bazie wody i pigmentów, dlatego nie trzeba stosować zmywacza z acetonem. Zazwyczaj lakier sam znika z płytki po umyciu rąk.

 

Zapach

Produkty do malowania paznokci większości z nas kojarzą się z charakterystycznym, nie do końca przyjemnym zapachem. Lakiery dla dzieci najczęściej są bezzapachowe, dlatego maluchy nie wdychają toksycznych i niebezpiecznych dla nich oparów. My za to nie musimy wietrzyć mieszkania za każdym razem, gdy pociecha odkręci buteleczkę.

 

Opakowanie

Dziecięce lakiery do paznokci sprzedawane są w szklanych, niewielkich buteleczkach. Ich pojemność wynosi od 5 ml do 10 ml. Zadbajmy o to, żeby wybrany produkt nie miał żadnych małych elementów, które pociecha mogłaby przypadkowo połknąć. Należy też sprawdzić, czy buteleczka została wykonana z solidnego szkła odpornego na stłuczenia, inaczej maluch może się skaleczyć, gdy lakier spadnie przypadkowo na podłogę.

 

Łatwe zmywanie

Bawiące się dzieci zwykle nie dbają o to, czy ich ubrania i przestrzeń wokół nich są czyste. Z tego powodu zabawa ze zwykłym lakierem do paznokci może źle się skończyć, np. plamami na bluzce czy meblach, których nie można się pozbyć. Preparaty dla małych dziewczynek powinny zmywać się z paznokci, skóry i tkanin przy użyciu wody. Nie możemy w tym celu używać zmywacza, ponieważ także może być niebezpieczny dla dziecka (nawet jeżeli nie ma w składzie acetonu).

 

Atesty i certyfikaty

Jeśli wahamy się, czy dany preparat jest odpowiedni dla pociechy, sprawdźmy, czy posiada certyfikaty, np. CE. Dobry lakier dla dzieci ma też atesty organizacji, które zajmują się kontrolowaniem jakości produktów przeznaczonych dla maluchów. Mowa tu m.in. o Instytucie Matki i Dziecka, który przyznaje pozytywną opinię wszystkim bezpiecznym kosmetykom, zabawkom, żywności i przedmiotom użytkowym dla dzieci.

 

Lakiery utrwalające

Poza zwykłymi, kolorowymi lakierami producenci oferują nam też top coaty, czyli preparaty nawierzchniowe. Tego typu produkty przedłużają trwałość koloru na płytkach paznokci na kilka dni, dlatego pociecha może cieszyć się pięknym manicure bez obaw o zniszczenie go podczas mycia rąk. Co ważne, top coat także nie ma w składzie toksycznych substancji.

Lakiery-pisaki

Nie każda pociecha potrafi starannie pomalować paznokcie przy pomocy lakieru z pędzelkiem. Żeby dziecko nie wybrudziło się podczas zabawy, możemy więc kupić produkt w wygodnym i poręcznym pisaku. Precyzyjna końcówka pozwala na malowanie płytki lub tworzenie efektownych zdobień.

 

Wiek dziecka

Większość lakierów do paznokci jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia, ale są też takie, którymi mogą bawić się wyłącznie starsze maluchy, po ukończeniu 6. roku życia. Dużo zależy od tego, czy do preparatu dołączono przykładowo akcesoria w postaci sypkiego brokatu bądź niewielkich ozdób (im młodsza jest pociecha, tym większe prawdopodobieństwo połknięcia tych elementów). Wpływ na to, jaki lakier do paznokci dla dzieci jest najlepszy, ma więc kilka różnych czynników, a nie np. tylko skład.

 

Preparat przeciw obgryzaniu paznokci

Wśród lakierów dla dzieci wyróżnia się także te zapobiegające obgryzaniu paznokci. Nawyk ten może doprowadzić do poważnych uszkodzeń płytki, a także przyczynić się do wad zgryzu. Jeśli więc zauważymy, że nasza pociecha zaczęła obgryzać paznokcie, powinniśmy jak najszybciej zareagować i kupić przezroczysty, gorzki w smaku lakier. Produkt ten jest bezpieczny dla maluchów już od 3. roku życia. Na specyficzny posmak preparatu wpływają dobrze dobrane, bezpieczne dla naszego organizmu substancje, takie jak np. Benzoesan Denatonium.

 

Lakiery do paznokci dla dzieci w dobrych cenach

Cena za pojedyncze lakiery do paznokci (o pojemności do 10 ml) wynosi od 10 zł do 25 zł. Zestawy, w których znajdziemy kilka buteleczek, kosztują ok. 50 zł. Nie są to drogie produkty, ale mogą uszczęśliwić naszą pociechę i pozwolić jej choć przez chwilę poczuć się jak by była dorosła.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ