fbpx

Ranking 6 najlepszych laktatorów elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Laktator elektroniczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wśród laktatorów elektronicznych obecnie największym powodzeniem klientek cieszy się laktator bezprzewodowy Neno Bella. W zestawie klientka otrzymuje kompletny zestaw z butelką na mleko. Laktator ładowany jest za pomocą przewodu USB, a czas jego pracy wynosi do 2 godzin. Na dotykowym wyświetlaczu młoda mama zobaczy włączony aktualnie tryb, siłę odsysania oraz takie parametry jak czas pracy urządzenia i stan baterii. Co ważne laktator zapamiętuje ostatnie ustawienia, więc każda mama może je spersonalizować do swoich potrzeb.Drugim modelem zauważonym przez klientki jest dwufazowy laktator elektroniczny Lovi Prolactis. Potrafi on odwzorować naturalny dwufazowy przebieg funkcji ssania dziecka, zapewniając bezbolesne oraz szybkie i efektywne odciąganie pokarmu u większości młodych mam.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Laktator jest bezprzewodowy. Pozwala wybrać 6 poziomów mocy stymulacji i 9 poziomów mocy odciągania pokarmu. Zapamiętuje wybrane opcję, dzięki czemu nie trzeba ustawiać go do każdego odciągania. Daje możliwość dokupienia innego rozmiaru lejka, aby idealnie dopasować laktator do rozmiaru brodawki.

Wady

Urządzenie pracuje jako laktator bezprzewodowy. Do laktatora dołączony jest przewód USB do ładowania urządzenia, ale należy mieć własną ładowarkę do podłączenia kabla do kontaktu.

Podsumowanie

Do wytworzenia produktu wykorzystano wysokiej jakości silikonu oraz tworzywa sztucznego wolnego od BPA. Klient kupując laktator otrzymuje urządzenie pompujące, butelkę na mleko z nakrętką i podstawkę do butelki, lejek 24 mm wraz z pokrywką, zestaw ze smoczkiem, konektor do laktatora, rurkę, dwa woreczki do przechowywania pokarmu. Wszystko to zostało zapakowane w zgrabne etui, do produktu dołączono też instrukcję obsługi.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest dedykowane kobietom mającym problemy laktacyjne. Z jego pomocą odciąganie pokarmu dla dziecka jest wyjątkowo proste i do tego bezbolesne. Produkt ma 8-stopniową regulację siły ssania, a dodatkowo ułatwiający obsługę wyświetlacz.

Wady

Laktator jest wygodny w użytkowaniu, jednak konsumentki narzekają, że w komplecie nie ma smoczka. Wspomniany element jest niezbędny do tego, by móc karmić dziecko mlekiem z butelki, dlatego konieczne jest dokupienie go osobno.

Podsumowanie

W zestawie razem z laktatorem otrzymujemy specjalną nakładkę masującą pierś, która umożliwia efektywne odciąganie pokarmu. Mimo nielicznych wad produkt jest funkcjonalny i do tego bezpieczny w użytkowaniu. Dwa rodzaje zasilania umożliwiają nam korzystanie z urządzenia w dowolnym miejscu.

Rozważ też

Zalety

Laktator ma 3-stopniową regulację rytmu ssania, co umożliwia dostosowanie sposobu działania do swoich preferencji. Ze względu na dwa rodzaje zasilania (sieciowe i bateryjne) możemy odciągnąć pokarm wszędzie tam, gdzie pojawi się taka konieczność.

Wady

Z opinii użytkowniczek wynika, że produkt stosunkowo głośno pracuje. Przez to możemy czuć się niekomfortowo i przypadkowo obudzić śpiącego malucha. Według niektórych osób wydawane przez laktator dźwięki stają się po pewnym czasie irytujące.

Podsumowanie

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a odciąganie pokarmu bezbolesne. Czynność ta nie wymaga od nas użycia siły, więc możemy się zrelaksować (również za sprawą silikonowej nakładki masującej w komplecie). Stosowanie laktatora jest skutecznym sposobem na zastój mleka w piersiach.

 

 

6 najlepszych laktatorów elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

W ostatnich latach macierzyństwo jest dużo łatwiejsze, rodzice mogą liczyć nie tylko na wsparcie doświadczonych lekarzy, ale także producentów rożnego rodzaju produktów, które pomagają w pielęgnacji dzieci. Przykładem niezastąpionego dla wszystkich mam urządzenia jest laktator umożliwiający kobiecie ściągnięcie mleka. Dlatego też przygotowaliśmy ranking zawierający najlepsze modele laktatorów dostępne na rynku.

 

1. Neno Bella laktator bezprzewodowy

 

Neno Bella to bezprzewodowy laktator, który umożliwia odciąganie mleka w dowolnym miejscu, dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi i możliwości ładowania poprzez przewód USB. Urządzenie posiada wyświetlacz, panel dotykowy oraz system redukcji hałasu, co zapewnia wygodę użytkowania. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą czterech dużych przycisków. Możliwe jest także pobudzenie gruczołów mlecznych przed odciąganiem mleka.

Elementy laktatora są łatwe do dezynfekcji i czystego utrzymania. Dostępna jest również wersja podwójna, pozwalająca na odciąganie mleka z dwóch piersi jednocześnie. Neno Bella jest idealnym rozwiązaniem dla mam, które chcą odciągać mleko w sposób higieniczny i wygodny. Laktator może być użyty zarówno przez kobiety o dużych i jak i małych piersiach.

Neno Bella to laktator który zwrócił uwagę wielu młodych mam jako wygodny i bezpieczny w stosowaniu.

 

Zalety

Bezprzewodowy: Neno Bella to bezprzewodowy laktator, który umożliwia odciąganie mleka w dowolnym miejscu, co jest szczególnie przydatne w podróży lub w pracy.

Sterowanie: Urządzenie posiada łatwy w użyciu panel dotykowy oraz wyświetlacz, dzięki którym bez problemu można kontrolować tryb pracy, siłę odsysania i mieć pod kontrolą poziom baterii.

Hałas: Neno Bella ma system redukcji hałasu, co pozwala na komfortowe odciąganie mleka nawet w nocy bez obawy o budzenie innych osób.

Dezynfekcja: Elementy laktatora są łatwe do dezynfekcji, too zapewnia higieniczne użytkowanie.

Opcje: Dostępna jest także wersja podwójna, umożliwiająca odciąganie mleka z dwóch piersi jednocześnie.

 

Wady

Urządzenie jest bezprzewodowe działające na baterii 3.7v 1400 mAh Li-Ion niemniej do ładowania dołączono jedynie przewód USB. Ładowarkę każda z klientek musi dokupić do urządzenia oddzielnie.

 

 

 

 

2. Lovi Prolactis laktator elektryczny dwufazowy

 

1-lovi-laktator-prolactisNasza pierwsza propozycja to dwufazowy laktator elektroniczny LOVI Prolactis 5.501. Jest to profesjonalne rozwiązanie dla wszystkich kobiet. Doceniony został zarówno przez kobiety pracujące, które muszą regularnie odciągać pokarm, ale również przez wszystkie mamy mające problemy laktacyjne.

Kobiety doceniły komfort w czasie procesu laktacji, zauważają, że jest w pełni naturalny i imituje ssanie dziecka. 95% mam, które wzięły udział w testowaniu produktu potwierdza, że odciąganie pokarmu jest bezbolesne.

Ten najlepszy laktator to profesjonalne rozwiązanie, którego skuteczność potwierdził szpital w Krakowie i szpital w Siemianowicach Śląskich. W zestawie znajdziemy akcesoria do odciągania ręcznego, które zamienią nasz elektryczny laktator w urządzenie manualne. Model ten jest wyposażony w wyświetlacz, pokrętło ustawiania siły ssania, jak również nakładkę masująca.

To intuicyjne urządzenie zapamiętuje rytm i siłę ssania, ma też wbudowany alarm i zegar. W zestawie znajduje się torba na laktator oraz akcesoria do przechowywania pokarmu. Butelka ma specjalny dysk uszczelniający, który łatwo wymienimy na smoczek dynamiczny.

Elektryczny laktator Lovi Prolactis 5.501 jest zasilany sieciowo i na baterie, pracuje w rytmie dwufazowym. W komplecie znajduje się m.in. butelka na pokarm o pojemności 150 ml i zestaw do szczelnego przechowywania odciągniętego mleka (jest tu m.in. dysk uszczelniający oraz nakrętka).

 

Zalety

Nakładka do ręcznego odciągania pokarmu: Produkt zasilany jest sieciowo i na baterie, ale posiada także specjalną nakładkę, która możliwia ręczne odciągnięcie pokarmu, gdy zaistnieje taka potrzeba. To sprawia, że model marki Lovi jest funkcjonalny i można z niego korzystać wszędzie.

Regulacja prędkości: Powyższy model umożliwia samodzielną regulację prędkości, by zwiększyć komfort użytkowania. To pozwala mamom samodzielne dostosować jego pracę do swoich potrzeb.

Nakładka masująca: Urządzenie Lovi Prolactis 5.501 zostało wyposażone w specjalną nakładkę masującą piersi. Jej obecność sprawia, że odciąganie pokarmu jest bezbolesne.

Wyświetlacz LCD: Wiele konsumentek doceniło opisywany laktator za to, że posiada on wyraźny wyświetlacz LCD. Pokazuje on, jak długo sprzęt pracuje i ułatwia ustawienie odpowiedniej prędkości pracy.

Poręczne etui: W komplecie znajduje się specjalna torba na pasek, w której można przechowywać laktator. To praktyczne rozwiązanie ułatwiające transportowanie urządzenia. Dzięki niemu można uniknąć mechanicznych uszkodzeń sprzętu, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jego działanie.

 

 

 

 

3. Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart 12/201

 

2-canpol-laktator-elektrycznyCanpol babies 12/201 to nowej generacji, dobry i tani laktator z 3-stopniową regulacją zasysania. Produkt zapewnia każdej mamie wygodne, bezbolesne i szybkie odciąganie pokarmu dla dziecka. Model działa niemalże w ten sam sposób, w jaki dziecko ssie pierś matki, co zapewnia kobiecie komfort.

Natomiast elektryczna obsługa sprawia, że proces laktacji przebiega zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych, ręcznych urządzeń tego typu. Laktator działa na baterie lub może być zasilany z sieci. Dlatego świetnie sprawdza się również w czasie podróży.

Dzięki silikonowej nakładce laktator masuje piersi, przywracając drożność kanałom mlecznym. Jest więc to nie tylko propozycja, która umożliwi zapracowanej mamie odciągnięcie mleka dla swojego maluszka. To również niezastąpiony sprzęt dla kobiet mających problem z laktacją.

Użytkowniczki tego sprzętu zgodnie stwierdzają, że jest to cicha, niezawodna propozycja, która sprawdzi się w każdym miejscu. W zestawie oprócz laktatora znajduje się butelka z wąskim otworem, silikonowa nakładka stymulująca wypływ pokarmu oraz specjalny pojemnik do jego przechowywania.

Sprzęt Canpol 12/201 to urządzenie nowej generacji, które jest zasilane sieciowo i na baterie. Producent dołączył do jego wyposażenia takie elementy, jak: 2 butelki do karmienia o pojemności 125 ml oraz silikonowy smoczek. To dobry laktator elektryczny do 300 zł, który pracuje w rytmie 2-fazowym.

 

Zalety

Regulacja rytmu ssania: Prezentowany model wyróżnia aż 3-stopniowa regulacja rytmu ssania, co oznacza, że każda mama może swobodnie dopasować jego pracę do swoich preferencji. Z pewnością zwiększy to wygodę użytkowania i umili konieczność odciągania pokarmu.

Obecność masującej nakładki: Urządzenie zostało wyposażone w specjalną, silikonową nakładkę masującą. To sprawia, że podczas odciągania mleka obolałe piersi są masowane, co stymuluje wypływ pokarmu.

Cicha praca: Wiele konsumentek zauważyło, że laktator pracuje bardzo cicho. Pozwala to na zrelaksowanie się podczas odciągania mleka.

Odwzorowanie dwufazowego rytmu ssania dziecka: Produkt marki Canpol cechuje praca w 2-fazowym rytmie. Doskonale odwzorowuje on naturalny rytm ssania niemowlęcia, do którego zdążyła już przyzwyczaić się mama. Pierwsza faza to tryb szybkiego ssania, a druga to tryb naturalny i mocny.

 

Wady

Nieszczelna osłonka: Niektóre konsumentki zauważyły, że czasami pod silikonową osłonką sprzętu zbiera się pokarm.

 

 

 

 

4. Dwufazowy Laktator Elektryczny Medela Swing + Smoczek Calma

 

3-medela-laktator-swing-calma-elektrycznyMedela Swing + Calma to jeden z najnowocześniejszych modeli laktatorów, jaki znajdziemy na polskim rynku. Ten odciągacz bateryjno-sieciowy z dwufazowym systemem pracy to ulepszona wersja urządzenia ręcznego, która umożliwi nam odciąganie pokarmu w sposób naśladujący naturalny rytm ssania dziecka.

Pozwala nam zaoszczędzić czas, który tracimy na mozolnym, ręcznym odciąganiu pokarmu z piersi. Dwufazowy system pracy z regulacją siły ssania gwarantuje każdej mamie wygodę i komfort w czasie odsysania pokarmu.

Produkt ten ceniony jest przez wiele kobiet za system ssania i jakość wykonania, jak również wygodną, intuicyjną obsługę i szybkość odsysania mleka. Poza tym jest polecany przez poradnie laktacyjne, lekarzy i położne. W zestawie znajdziemy smoczek Calma do mleka, który nie zaburza odruchu ssania u niemowlaka.

Ten innowacyjny produkt sprawdza się w czasie długich rozłąk z maluszkiem, ale również wtedy, gdy kobieta cierpi z powodu problemów z laktacją. Model ten pozwoli jej utrzymać procesy laktacyjne na odpowiednim poziomie.

Medela Swing + Calma to elektryczny laktator, który pracuje 2-fazowo. Jest on zasilany na dwa sposoby, czyli sieciowo i na baterie. W komplecie można znaleźć butelkę na pokarm, nakrętkę oraz specjalną podstawkę.

 

Zalety

Wydajność: Prezentowane urządzenie umożliwia odciągnięcie dużej ilości pokarmu w krótkim czasie, a wszystko dzięki 2-fazowemu systemowi odciągania (ssanie szybkie i płytkie oraz ssanie wolne i głębokie).

Komfort użytkowania: Według konsumentek laktator jest wygodny w użytkowaniu, gdyż jest bardzo poręczny, a do tego cicho pracuje.

Możliwość swobodnego korzystania z urządzenia: Powyższy sprzęt jest zasilany na dwa sposoby, w efekcie czego można z niego korzystać nawet poza domem czy w podróży.

Bezpieczeństwo: Model Medela Swing + Calma został wykonany z materiałów nie zawierających Bisfenolu, czyli substancji, która mogłaby negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka.

 

Wady

Cena: Laktator kosztuje ponad 500 zł, co dla wielu konsumentek jest wygórowaną kwotą i na zakup prezentowanego sprzętu nie mogą sobie pozwolić.

 

 

 

 

5. Philips Avent Laktator Elektroniczny Natural Scf332/01

 

4-philips-avent-laktator-elektronicznyCzwarta pozycja w naszym zestawieniu to Philips Avent Natural SCF332/01, laktator który umożliwia odciąganie pokarmu bezpośrednio do butelki. Dzięki niemu zapomnisz o niewygodnej pozycji i będziesz mogła odprężyć się w czasie tej czynności.

Mleko samo spłynie do butelki, a ty nie będziesz musiała naciskać żadnych ssawek, jak w przypadku modeli manualnych. Urządzenie ma tryb delikatnej stymulacji oraz dwa mocniejsze tryby odciągania. Nakładka masująca ma miękką, aksamitną fakturę i jest ciepła w dotyku.

Delikatnie stymuluje odruch ssania dziecka i zapewnia mamie pełen komfort w czasie odciągania pokarmu. Zestaw oprócz laktatora zawiera butelkę i smoczek Natural, który kształtem przypomina pierś. Dzięki temu, że sprzęt ten jest niewielki i bardzo lekki, można go zabrać również na wakacje.

Opinie o laktatorach elektrycznych tego producenta są bardzo pozytywne. Philips AVENT stawia bowiem na komfort użytkowania i naturalne konstrukcje. Mamy doceniły fakt, że wszystkie części (oprócz elektrycznej) można myć w zmywarce, a poza tym sama obsługa laktatora jest bardzo prosta.

Philips Avent Natural SCF332/01 jest elektrycznym laktatorem z nakładką masującą piersi oraz butelką na pokarm o pojemności 125 ml w zestawie. Urządzenie ma 3 różne ustawienia odciągania, jest zasilane bateriami.

 

Zalety

Konstrukcja: Sprzęt został skonstruowany tak, aby podczas odciągania pokarmu nie trzeba było się pochylać. To pozwala na odciąganie mleka w bardziej komfortowy i relaksujący sposób.

Miękka nakładka masująca: Dołączona do zestawu nakładka masująca piersi ma miękką i aksamitną fakturę. Jest ona również ciepła w dotyku, dlatego też mama może odprężyć się podczas pobierania pokarmu.

3 różne ustawienia odciągania pokarmu: Po uruchomieniu laktator automatycznie przechodzi w tryb delikatnej stymulacji. Kiedy rozpocznie się odciąganie pokarmu możliwy jest wybór jednego spośród trzech trybów ssania. To umożliwia dostosowanie działania produktu do swoich preferencji.

 

Wady

Brak torby w zestawie: Do kompletu nie dołączono torby, w której można przechowywać laktator i akcesoria, co jest znaczącą wadą dla wielu konsumentek.

 

 

 

 

6. Tommee Tippee Laktator Elektryczny 230188

 

5-tommee-tippee-laktator-elektronicznyNasz ranking laktatorów zamyka model Tommee Tippee Close to Nature – świetny sprzęt, który ułatwia naprzemienne kamienie piersią i butelką. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych zawodowo, ciągle karmiących piersią. Dzięki temu zyskał uznanie wielu mam.

Wysoce oceniły one jego wygląd i cichą pracę, jak również komfortowy dla kobiety proces ssania. Poza tym produkt ten jest łatwy w obsłudze i myciu. Wygodna i delikatna w użyciu silikonowa przyssawka naśladuje ruchy podobne do tych, które wykonuje dziecko podczas ssania.

Pompka w urządzeniu ma aż 4 fazy ssania – lekką, niską, średnią oraz wysoką. W efekcie sami dostosujemy pracę urządzenia w komfortowy dla nas sposób. Dzięki niezawodnej, silikonowej nakładce zapewnisz sobie delikatniejsze i wydajniejsze odciąganie pokarmu.

W zestawie oprócz laktatora znajdziemy: specjalny pojemnik na mleko, butelkę Closer to Nature Easi-Vent 150 ml, a także sześć jednorazowych wkładek laktacyjnych. W komplecie znajduje się też specjalny pojemnik do sterylizacji w kuchence mikrofalowej, co pozwala utrzymać urządzenie w czystości.

Laktator Tommee Tippee Closer to Nature jest zasilany sieciowo i bateriami. Prezentowany sprzęt pracuje 2-fazowo, a do zestawu dołączono 2 pojemniki do przechowywania pokarmu, 6 wkładek laktacyjnych i butelkę o pojemności 150 ml.

 

Zalety

Regulacja mocy ssania: Użytkowniczka laktatora może wybrać lekką, średnią lub mocną siłę ssania, aby szybko odciągnąć pokarm z piersi.

Jednoczęściowy zaworek: Ze względu na to, że urządzenie zostało wyposażone w jednoczęściowy zaworek, wydajność ssania jest bardzo wysoka. To pozwala też na uniknięcie cofania się mleka.

 

Wady

Głośność: Konsumentki zauważyły, że model marki Tommee Tippee pracuje stosunkowo głośno i po pewnym czasie staje się to dość uciążliwe.

Trudność w utrzymaniu w czystości: Konstrukcja produktu sprawia, że choć jest on bardzo poręczny, to trudno jest go dokładnie wyczyścić po odciągnięciu pokarmu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki laktator elektryczny kupić?

 

Po urodzeniu dziecka każda świeżo upieczona mama ma nadzieję, że będzie mogła swoje maleństwo karmić piersią. Wiadomo przecież, że mleko matki jest zdrowsze dla maluszka i lepsze od modyfikowanego. Jeśli masz problem z produkcją mleka zaraz po urodzeniu dziecka to warto spróbować wzbudzić laktację za pomocą laktatora. Jest udowodnione naukowo, że odpowiednia stymulacja laktatorem może pobudzić produkcję mleka u matki.

Gdy wreszcie pojawi się upragnione mleko w wymaganej ilości po pewnym czasie pojawia się refleksja: a jeśli będę musiała wyjść i zostawić dziecko z mężem czy babcią, jak je nakarmią? Zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia brzdąca mama może czuć się uwiązana, gdyż malucha trzeba karmić co 2 – 3 godziny. Taki laktator może dać nowej mamie trochę wolności. Po odciągnięciu mleka można je bez problemu przechować w lodówce, a mama może bez stresu wyjść do fryzjera czy kosmetyczki.

Rodzaje laktatorów

Obecnie w sprzedaży znajdziemy laktatory ręczne oraz elektryczne. Te pierwsze są znacznie tańsze, lecz wymagają mechanicznego pompowania przez kobietę piersi. Jeśli planujesz regularne wyjścia taki laktator może okazać się nie warty swojej ceny, gdyż będziesz musiała spędzić długie godziny ręcznie pompując mleko. A takie długie użytkowanie może skończyć się obolałymi mięśniami.

Laktatory elektryczne są droższe, jednak całą pracę takie urządzenie wykonuje za Ciebie. Jedyne, co musisz zrobić to przystawić odpowiednio podłączoną wypustkę do piersi. Jeśli zastanawiasz się, jaki laktator elektryczny wybrać koniecznie przeczytaj nasz poradnik, gdzie postaramy się przybliżyć temat laktatorów elektrycznych. W sprzedaży możemy znaleźć laktatory elektryczne, które pozwolą na odciąganie mleka z dwóch piersi na raz. Sprzedawane są również laktatory pojedyncze, umożliwiające pompowanie mleka tylko z jednej piersi.

 

Elementy laktatora elektrycznego

Każdy laktator składa się z lejka, butelki i nakrętki. Lejek, to element, który przykładamy do piersi. Zazwyczaj mają one standardowy kształt, warto jednak przed zakupem laktatora przyłożyć lejek do piersi by sprawdzić, czy ma on odpowiedni rozmiar. Butelkę przykręca się do lejka i to właśnie do niej odciągane jest mleko. W zależności od producenta pojemność butelki może się różnić, jednak najbardziej popularnym rozmiarem jest 125 ml. Producenci często też dołączają oprócz nakrętki również smoczek, więc możemy dołączoną butelkę wykorzystać także do karmienia.

 

Regulacja mocy

Wszystkie laktatory elektryczne w dobrych cenach powinny mieć możliwość regulacji mocy. Zazwyczaj w laktatorach możemy spotkać dwa typy regulacji. Jest to regulacja ssania, czyli, z jaką siłą urządzenie będzie pompować mleko.

Często znajdziemy też regulację prędkości. Mamy więc możliwość ustawienia prędkości ssania. Te parametry odpowiadają za stymulację i prędkość wypływu mleka. Dla niektórych kobiet najwyższe ustawienia okazują się bolesne. Pamiętaj o tym przy wyborze laktatora dla siebie. Jeśli wybierzesz tańszy model bez regulacji, a jego moc okaże się zbyt duża i podczas odciągania mleka będziesz odczuwać ból, nie będziesz takiego urządzenia używać.

 

Dodatkowe wyposażenie

Na rynku znajdziemy też laktatory elektryczne, których producenci dołączają dodatkowe wyposażenie do urządzenia. Najczęściej spotykanymi dodatkami są wkładki laktacyjne czy podstawki, na których możemy przechowywać urządzenie. Przy zakupie przeanalizuj, czy dołączone dodatkowe elementy będą Ci potrzebne, gdyż zazwyczaj cena urządzeń z większym wyposażeniem jest większa. Zalecamy, by przy wyborze laktatora elektrycznego bardziej skupić się na jego funkcjach niż wyposażeniu.

 

Prędkość działania

Niezależnie od możliwości regulacji każdy laktator charakteryzuje się własną prędkością ssania. Jeśli masz zamiar intensywnie korzystać z urządzenia, a nie chcesz przeznaczać długich godzin na odciąganie mleka to koniecznie sprawdź wydajność sprzętu przed zakupem. Tańsze modele zazwyczaj mają mniejszą moc. Na rynku możemy znaleźć laktatory elektryczne, które wykonują zaledwie 12 ssań na minutę.

Takie urządzenia są mało wydajne, jeśli jednak będziesz korzystać z laktatora raz na 3 tygodnie czy miesiąc to powinien on w zupełności wystarczyć. Natomiast, jeśli szukasz bardziej wydajnego sprzętu, bo masz zamiar z niego korzystać kilka razy w tygodniu, to zwróć swoją uwagę na laktatory elektryczne o wydajności 50 – 60 ssań na minutę.

Jaki laktator elektryczny wybrać?

To, jaki laktator elektryczny będzie najlepszy dla Ciebie zależy od Twoich potrzeb. A ponieważ ceny laktatorów elektrycznych zaczynają się od około 300 zł to polecamy, by zastanowić się przed jego zakupem. Przede wszystkim przeanalizuj, jak często masz zamiar z urządzenia korzystać. Jeśli będzie Ci on potrzebny okazjonalnie to możesz zdecydować się na tańszy model o mniejszej wydajności. Nie polecamy kupować takich sprzętów używanych, gdyż mleko matki może zawierać różne bakterie czy wirusy (np. HIV czy wirus cytomegalii lub zapalenia wątroby). Te bakterie i wirusy mogą zainfekować laktator, który przeniesie je na kolejną użytkowniczkę i jej dziecko.

Jeśli masz bliźniaki to potrzeby mleczne maluchów są podwójne, dlatego też zdecydowanie powinnaś wybrać laktator z dwoma lejkami. Takie urządzenie pozwoli Ci na oszczędność czasu, gdyż będziesz mogła odciągać mleko z dwóch piersi na raz.

Pamiętaj koniecznie by sprawdzić prędkość ssania laktatora elektrycznego. Jest to tym bardziej istotne im częściej planujesz korzystać ze sprzętu.

 

 

Jak działa laktator elektryczny?

 

Elektryczny laktator jest wyjątkowo przydatnym sprzętem, zwłaszcza gdy wybieramy się w kilkudniową podróż bez maluszka lub np. dziecko musi na pewien czas zostać w szpitalu. Odciąganie pokarmu z piersi przy użyciu odpowiedniego urządzenia nie jest trudne, ale czy wiesz, na czym opiera się zasada działania laktatora? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, zachęcamy Cię do zapoznania się z zebranymi przez nas informacjami.

Z czego zbudowany jest laktator?

Elektryczny sprzęt do odciągania pokarmu z piersi zbudowany jest z kilku elementów: butelki, do której trafia pokarm, korpusu z lejkiem, membrany z podstawą i nasadki na pierś. Całość często uzupełnia specjalna nakładka masująca zwiększająca komfort użytkowania laktatora. W zestawie znajdziemy również panel sterowania z zasilaczem sieciowym oraz komplet akcesoriów przeznaczonych do przechowywania mleka dla maluszka. W jego skład wchodzą nie tylko butelki czy kubeczki, ale też dysk uszczelniający oraz nakrętka.

 

Jak jest zasilany laktator?

Laktatory elektryczne w większości mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Oznacza to, że aby odciągnąć pokarm z piersi, należy podłączyć urządzenie do prądu lub włożyć do środka odpowiednie baterie. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania, nie należy podłączać sprzętu do zasilacza innego niż ten, który został dołączony do zestawu. W ten sposób możemy uniknąć uszkodzenia laktatora, a także porażenia prądem. Co ciekawe, nie musimy wyjmować baterii, jeśli chcemy skorzystać z sieciowego zasilania.

 

Jak działa laktator elektryczny?

Aby odciągnąć mleko z pomocą elektrycznego laktatora, musimy przyłożyć do piersi nasadkę. Po włączeniu pompowania wytwarza się próżnia, a to umożliwia wypływanie pokarmu do buteleczki. Nakładki na brodawki są wykonane z przezroczystego, elastycznego materiału i wyprofilowane w taki sposób, aby mogły wyginać się na zewnątrz i do wewnątrz. To symuluje sposób ssania piersi przez dziecko i umożliwia naturalne wydzielanie pokarmu.

Co ciekawe, elektryczny sprzęt można użytkować również jak zwykły laktator ręczny. Musimy tylko zamocować specjalny wentyl w łączniku z butelką oraz odpowiedni uchwyt. Naciskanie rączki w określonym tempie sprawia, że wytwarza się siła ssania, a z piersi zaczyna wypływać mleko, które jest odprowadzane do butelki.

Czym jest 2-fazowy rytm ssania?

Producenci laktatorów elektrycznych podkreślają, że ich urządzenia zostały wyposażone w opcję 2-fazowego rytmu ssania. Mający taką funkcję sprzęt zapewnia komfortowe odciąganie pokarmu z piersi, ponieważ imituje naturalne tempo ssania przez dziecko. Działanie tego typu produktów opiera się na tym, że w pierwszej fazie rytm jest szybki, co stymuluje wypływ mleka, a w drugiej ruchy stają się dłuższe i bardziej intensywne. Co ważne, zmiana tempa następuje automatycznie (zwykle po upływie ok. 2 minut po włączeniu), dlatego nie musimy zmieniać ustawień w trakcie pracy urządzenia. Tak działające laktatory mogą skrócić czas odciągania pokarmu dla malucha, w efekcie czego mama zyskuje wolną chwilę dla siebie. Ponadto zmniejsza się ryzyko odczuwania dyskomfortu czy bólu brodawek, ponieważ mleko jest odciągane w taki sam sposób, do którego kobieta mogła się już przyzwyczaić (jeśli wcześniej przystawiała niemowlę do piersi).

 

Czy praca laktatora jest głośna?

Często kobiety nie wiedzą, jaki laktator elektryczny jest polecany przez położne i czy warto go kupić. Wiele Pań zastanawia się też, czy takie urządzenie działa cicho i dyskretnie. Okazuje się, że nowoczesne sprzęty są wyposażone w wiele przydatnych technologii i nie generują dużego hałasu podczas odciągania mleka z piersi. Nie ma więc ryzyka, że obudzimy śpiące dziecko.

 

 

Dodaj komentarz

6 KOMENTARZ

Paulina

January 7, 2022 at 6:38 am

Mam Neno Due i jestem bardzo zadowolona, niska cena jak na dobrej jakości produkt:), polecam z całego serca-po co przepłacać;)

Odpowiadać
Jola

December 20, 2021 at 10:09 pm

Bałam się tego zgłaszanego wysokiego poziomu głośności, ale kupiłam w końcu elektryczny nutrio z Truelife. Fajne jak na swoją cenę. Faktycznie mycie nie jest najłatwiejsze, ale to bardziej zabiera chwilę. Przy patencie da się zrobić to w miarę płynnie. A jest duuużo tańszy niż Avent

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

December 29, 2021 at 8:01 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać
Marta

December 17, 2021 at 5:44 am

Hej, również posiadam laktator marki Neno i jestem bardzo zadowolona. Nie ma go tutaj w rankingu, a zdecydowanie myślę, że powinien się znaleźć.

Odpowiadać
Wiktoria

October 27, 2021 at 8:18 am

Polecam laktator neno bella twin. Świetnie się sprawdza. Jest bardzo profesjonalnie wykonany, widać, że projektowany z myślą o młodych mamach. Bardzo dobry panel nawigacyjny i prosta obsługa. Przyjemne i ciche działanie. Dobrze odciąga pokarm.

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

November 2, 2021 at 5:17 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać