fbpx

Ranking 5 najlepszych laktatorów w 2021

Ostatnio aktualizowane: 28.09.21

 

Laktator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W prezentowanym przez nas rankingu znajdziesz solidnie wykonane laktatory w różnym przedziale cenowym. Jesteśmy więc przekonani, że wśród wskazanych przez nas produktów znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania. Najlepszym laktatorem okazał się Lovi Prolactis. Jest to model elektryczny, co oznacza, że podczas odciągania pokarmu nie musimy używać siły. Produkt został wyposażony w baterie, które umożliwiają korzystanie z urządzenia bez konieczności podłączania go do źródła zasilania. Co więcej, w zestawie zawartych jest wiele przydatnych akcesoriów m.in. 125 ml butelka czy solidnie wykonana torba na ramię, która ułatwia bezpiecznie transportowanie urządzenia. Umieszczone w Internecie opinie na temat modelu wskazują, że jest on łatwy w obsłudze. Jeśli jednak nie jest to sprzęt, którego szukasz, poznaj opisy pozostałych modeli. Na drugim miejscu uplasował się laktator Medela Swing. Jest on bezpieczny w stosowaniu – do jego produkcji wykorzystano bezpieczne dla zdrowia tworzywa, które nie zawierają szkodliwego Bisfenolu A.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie to bardzo dobrze imituje ruchy ssącego dziecka. Ściąganie mleka jest więc o wiele szybsze i łatwiejsze, a przy tym bardzo naturalne. Oprócz tego sami możemy regulować siłę ssania w zależności od naszych potrzeb.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że po pewnym czasie siła ssania znacznie się zmniejsza. Dzieje się tak pomimo regulacji. Do tego urządzenie to jest stosunkowo głośne.

Podsumowanie

Jest to jeden z najlepszych laktatorów dostępnych na rynku. Wyposażony jest on w regulację mocy ssania, a także w cały zestaw do ściągania mleka. Lovi Prolactis 5/501 może okazać się jednak głośny, ale gdy odciągamy mleko domu, za zamkniętymi drzwiami łazienki, nie będzie to problematyczne.

Drugi wybór

Zalety

Do zestawu dołączonych zostało aż 5 różnych lejków. Dają nam one możliwość dopasowania urządzenia do naszych potrzeb. Ponadto jest to bardzo cicho działające urządzenie, dlatego bez obaw możemy odciągnąć mleko, nawet gdy jesteśmy w pracy.

Wady

Silnik został skonstruowany w taki sposób, że stosunkowo łatwo go zalać mlekiem. Warto więc z uwagą odciągać pokarm.

Podsumowanie

Wiele matek na całym świecie wybiera prezentowany laktator ze względu na jego wytrzymałą obudowę oraz łatwą i szybką obsługę. Urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie i jest ciche. Uważajmy jednak na jego silnik.

Rozważ też

Zalety

Wszystkie materiały, z jakich wyprodukowany został laktator są bezpieczne. Nie wchodzą w żadne reakcje ze ściąganym mlekiem. Dołączona do urządzenia silikonowa nakładka pomaga w stymulowaniu sutka.

Wady

Według opinii wielu użytkowniczek laktator nie ma zbyt dużej mocy. Ściąga on mleko bardzo powoli, a w niektórych przypadkach musimy odczekać chwilę, aby zaczął cokolwiek pobierać.

Podsumowanie

Produkt ten wyposażony jest w trzy stopnie regulacji mocy ssania, co ułatwia sterowanie. Laktator działa na baterie lub jest zasilany sieciowo. Pozwoli nam to na używanie go w podróży. Siła ssania może być dla niektórych kobiet zbyt niska.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki laktator kupić?

 

Po urodzeniu dziecka większość kobiet decyduje się na karmienie piersią. Przede wszystkim ze względu na fakt, że mleko matki jest dla malucha najlepszym pokarmem, które pozytywnie wpływa na jego rozwój oraz zdrowie. Jednak ta metoda karmienia ma jedną poważną wadę, kobieta musi być przy dziecku cały czas, aby zapewnić maluchowi pokarm. Chociaż wielu rodzicom udaje się wypracować stałe pory karmienia, nie zawsze jest to proste. To oznacza, że planowanie dłuższych wyjść z domu, powrót do pracy czy zlecenie opieki nad dzieckiem innej osobie jest utrudnione. Oczywiście można przejść na karmienie mlekiem modyfikowanym, jednak warto karmić malucha piersią tak długo, jak to jest możliwe. Nie oznacza to jednak, że kobieta musi być przywiązana do swojej pociechy. Na szczęście już dawno temu znaleziono rozwiązanie tego problemu.

Jest nim odciąganie mleka przy użyciu laktatora. Taki sprzęt jest niezwykle przydatny kobietom, które po porodzie chcą szybko wrócić do pracy, a nie chcą odstawiać dziecka od swojego mleka. Sprawdza się też w sytuacjach, gdy mama ma pilne sprawy do załatwienia lub chce wyjść z domu bez malucha, a musi mu zapewnić pokarm. Takie urządzenie jest też niezastąpione dla kobiet, które mają zbyt dużo pokarmu. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaki laktator wybrać.

 

 

Rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje laktatorów – ręczne i elektryczne. Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, które chcemy przybliżyć. Podpowiemy też, dla kogo będzie lepszy model ręczny, a dla kogo model elektryczny.

 

Laktatory ręczne

Takie rozwiązanie jest tańsze i pozornie trudniejsze w użyciu. Jeśli jednak odciągasz mleko tylko okazjonalnie, na przykład przed niezbyt długim wyjściem z domu i szukasz urządzenia, które nie hałasuje, to rozwiązanie, które Cię zainteresuje. Oczywiście podczas odciągania trzeba się napracować, ale pamiętaj, że nie potrzebujesz do tego prądu, a więc zrobisz to nawet na zakupach i przy tym nie będziesz hałasować. Musisz jednak wiedzieć, że produkt nie jest zalecany kobietom z zapaleniem piersi czy zastojami pokarmu.

Na rynku dostępne są trzy różne typy takich urządzeń. Wyróżniamy modele tłokowe, które obsługuje się dwiema rękami. Kolejny typ to sprzęty z pompką, obsługiwane jedną ręką (uciskamy rączkę). Poza tym znajdziemy modele gruszkowe, w ich przypadku, w czasie odsysania pokarmu powstaje podciśnienie. Takie urządzenia też wymagają użycia obu rąk.

 

Laktator elektryczny

Jest to urządzenie droższe, idealne dla kobiet, które planują powrót do pracy, a nie chcą przerywać karmienia dziecka. Sprawdza się też w czasie podróży czy podczas innych sytuacji losowych, które wymuszają dłuższą rozłąkę z dzieckiem. Produkt polecany jest matkom z problemami laktacyjnymi. Pozwala na szybkie ściągnięcie mleka i ma regulację ssania. Wadą jest natomiast dość głośna praca oraz fakt, że urządzenie potrzebuje zasilania. Wyróżniamy dwa podstawowe typy laktatorów elektrycznych. Podział ten uwzględnia sposób zasilania. Mamy więc modele zasilane sieciowo oraz akumulatorowo-sieciowo. Drugi typ jest bardziej praktyczny podczas podróży.

 

Wybór modelu ręcznego

Decydując się na zakup laktatora ręcznego musisz zwrócić uwagę między innymi na regulację siły ssania. Jest to bardzo istotne dla kobiecych piersi. Zbyt mocno ssące urządzenie będzie podrażniało piersi, zwłaszcza u młodych mam bez doświadczenia. Najlepiej wybrać sprzęt z regulacją tego parametru. Kolejna kwestia to dwufazowość odciągania.

Taki model pobudza laktację stymulując sutek, aby następnie przejść do odciągania, które jest wolniejsze i przypomina ssanie piersi przez niemowlę. Dzięki temu odciąganie mleka nie jest zbyt bolesne. Przydatnym elementem jest silikonowa nakładka masująca, która sprawia, że odciąganie jest bardziej komfortowe. Przyda się też adapter, który pozwala na ściąganie mleka do butelek o różnej wielkości. Warto sprawdzić, czy do zestawu dołączone są elementy wymienne, które są bardziej narażone na zużycie.

 

Jaki laktator elektryczny jest najlepszy?

Jeśli chcesz kupić laktator elektryczny, siła ssania, jak również jej regulacja, jest bardzo istotna. Dobry sprzęt powinien naśladować dwufazowy rytm ssania piersi przez dziecko, tak, jak w urządzeniu ręcznym. Równie istotna jest silikonowa nakładka masująca i wspominany wcześniej adapter. Poza tym należy zwrócić uwagę na zasilanie oraz hałas, jaki emituje urządzenie. Niestety modele starszej generacji są bardzo głośne, co sprawia, że odciąganie mleka może być w pewnym sensie bardzo krępujące.

 

 

Atesty

Kupując taki produkt warto zwrócić uwagę na atesty i polecenia lekarzy specjalistów zajmujących się kobietami karmiącymi piersią. Wiele modeli ma rekomendacje znanych szpitali. Kupując taki produkt możesz mieć pewność, że inwestujesz w bezpieczny sprzęt. Przy zakupie uwzględnij też to, czy nie jesteś uczulona na pewne tworzywa sztuczne. Większość kobiet nie odczuwa dyskomfortu używając laktatora, ale niektóre młode mamy w czasie odsysania mleka zauważają zaczerwienienia na skórze. Atesty dają nam swego rodzaju gwarancję, że skóra jest bezpieczna, ale każdy organizm reaguje inaczej.

 

Laktatory w dobrych cenach

Kupując laktator warto sięgać po modele znanych firm, których urządzenia są testowane przez specjalistów i polecane przez lekarzy. Ceny sprzętów ręcznych zaczynają się już od 7 zł, aczkolwiek za dobre urządzenie musimy zapłacić ok. 25-40 zł. Natomiast modele elektryczne kosztują od ok. 100 zł do 400 zł.

 

 

5 najlepszych laktatorów. Opinie w 2021 roku

 

Masz problemy z karmieniem piersią lub jesteś aktywną, pracującą mamą, która chce zapewnić dziecku swój pokarm? Jeśli tak, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking laktatorów. Odpowie on na pytanie jaki laktator wybrać. W rankingu przedstawiliśmy modele cieszące się  najlepszymi opiniami wśród mam odciągających pokarm.

 

Nasze zalecenia

 

1. Lovi Laktator elektryczny dwufazowy Prolactis 5/501MED

 

Pierwsza propozycja to cieszący się dużą popularnością laktator renomowanej firmy Lovi.  Marka ta od wielu lat zajmuje się tworzeniem produktów skierowanych do mam i ich dzieci. Według wielu opinii jest to najlepszy laktator elektryczny. Co więcej, w komplecie znajdziemy także akcesoria przeznaczone do ręcznego odciągania mleka.

Jest to świetne rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych, gdy nie musimy odciągać  większej liczby pokarmu. Jest to laktator dwufazowy, który idealnie symuluje ssanie mleka przez malucha.  Podczas ściągania pokarmu, urządzenie stymuluje pierś odwzorowując ruchy ssące dziecka, które pobudzają wypływ pokarmu.

Natomiast faza głębokiego odciągania symuluje rzeczywiste ssanie pokarmu. Urządzenie posiada wyświetlacz oraz regulację siły ssania. Laktator został wyposażony we wbudowaną pamięć, która zapisuje ustawienia, która najbardziej odpowiadają karmiącej mamie. Kolejną zaletą sprzętu jest możliwość zasilania go prądem sieciowym lub bateriami. Opinie o laktatorze są bardzo pozytywne.

Podkreśla się, że działa bezboleśnie. Mleko ściągane jest dość szybko i sprawnie. Za dużą zaletę uważa się akcesoria do ręcznego  ściągania pokarmu.

Lovi Prolactis to laktator elektryczny sprzedawany w zestawie z 150 ml butelką. Do kompletu dołączona została wygodna torba na urządzenie, nakładka masująca i akcesoria do przechowywania pokarmu.

 

Zalety

Zasilanie: Prezentowany laktator jest zasilany bateriami i sieciowo. W efekcie możliwe jest korzystanie z niego z dowolnego miejsca. Użytkownik ma także możliwość skorzystania z opcji ręcznego odciągania pokarmu, co czyni urządzenie bardziej funkcjonalnym.

Obsługa: Produkt jest łatwy w użytkowaniu. Potwierdzają to pozytywne opinie konsumentów. Dużym ułatwieniem okazuje się dołączona do zestawu instrukcja obsługi.

Pokrętło: Na obudowie sprzętu umieszczone zostało solidnie wykonane pokrętło. Umożliwia ono dostosowanie siły ssania do naszych potrzeb. W rezultacie możemy w łatwy sposób wybrać interesujące nas ustawienia, a urządzenie je zapamięta.

Dwie fazy: Model działa dwufazowo – stymulacja wypływu mleka i intensywne ssanie. W rezultacie praca sprzętu do złudzenia przypomina naturalny proces ssania dziecka, co przyspiesza odciągania mleka.

Akcesoria: Do kompletu dołączonych zostało wiele dodatkowych akcesoriów. Wśród nich jednym z najbardziej użytecznych produktów okazuje się torba na ramię. Znacznie ułatwia ona przechowywanie laktatora i chroni przed jego uszkodzeniem w trakcie transportu.

 

Wady

Głośność: Część osób twierdzi, że urządzenie jest nieco głośne.

 

 

 

 

2. Medela Swing Dwufazowy Laktator Elektryczny

 

Kolejny produkt godny polecenia to laktator szwajcarskiej firmy Medela, która od kilkudziesięciu lat produkuje akcesoria wspomagające karmienie piersią. Jest to urządzenie, które zostało docenione przez tysiące matek. Laktator był nagradzany licznymi nagrodami oraz certyfikatami. Jest to urządzenie skierowane do matek, które chcą korzystać z niego codziennie.

Laktator usprawnia życie każdej matki, pozwala jej zrobić spokojnie zakupy czy iść na siłownię, bez wyrzutów sumienia, że dziecko będzie głodne. Urządzenie opiera się na dwóch fazach odciągania i idealnie symuluje ssanie mleka przez dziecko. Szybka  pierwsza faza ssania, idealnie pobudza i powoduje skrócenie czasu odciągania pokarmu.

Gdy pierś jest już pobudzona następnie przechodzi do fazy drugiej, czyli właściwego odciągania pokarmu. W zestawie znajdziemy aż pięć kształtów lejków. Dzięki temu z łatwością dobierzemy lejek, który najbardziej nam odpowiada. Lejek wpływa na efektywność i szybkość odciągania pokarmu.

Firma Medela produkuje wysokiej jakości laktatory. Opinie o nich są bardzo pozytywne. Często podkreśla się, że urządzenie działa bardzo cicho. Pokarm odciąga się szybko. Za duży atut uważa się możliwość regulacji siły ssania.

Przenośny laktator Medela Swing nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A. Urządzenie jest zasilane sieciowo i bateriami. Produkt odwzorowuje naturalny proces ssania dziecka (2 fazy).

 

Zalety

Pompka: Prezentowany laktator został wyposażony w solidnie wykonaną pompkę dającą możliwość regulacji intensywności ssania. W efekcie możemy w łatwy sposób dostosować produkt do naszych potrzeb.

Butelka: Mleko spływa bezpośrednio do butelki, dlatego zaraz po odciągnięciu pokarmu możemy przystąpić do karmienia dziecka. Dołączony do zestawu smoczek jest miękki, co ułatwia maleństwu jedzenie.

Kompaktowe wymiary: Jak zapewnia producent, model bez problemu mieści się w każdej torebce. Z uwagi na to, że nie zajmuje dużo miejsca jego przechowywanie jest proste i produkt idealnie sprawdza się w trakcie podróży.

Woreczek na akcesoria: Kupując Medela Swing otrzymamy wykonany z miękkich materiałów woreczek na akcesoria. Będziemy mieć więc wszystkie potrzebne przedmioty w jednym miejscu.

 

Wady

Czyszczenie: Laktator jest uznawany przez niektórych rodziców za trudny w czyszczeniu. Według pewnej grupy konsumentów pielęgnacja produktu jest czasochłonna – ciężko pozbyć się ukrytych we wnętrzu sprzętu zabrudzeń.

 

 

 

 

3. Laktator elektryczny EasyStart 12/201 Canpol Babies

 

Laktator Canpol to urządzenie stworzone przez polską firmę, która na rynku obecna jest od prawie dwudziestu lat. Warto podkreślić, że laktator został wyprodukowanych z materiałów całkowicie bezpiecznych. Pozbawiony jest negatywnie zaopiniowanego przez UE bisfenolu A.  Podobnie jak opisane powyżej urządzenia, także i Canpol  12/201 jest laktatorem dwufazowym. W konsekwencji idealnie odwzorowuje rytm ssania pokarmu przez dziecko.

Na samym początku pierś jest pobudzana i naśladowana jest faza szybkiego ssania przez malucha. Pobudza to wypływ pokarmu z piersi. Druga faza natomiast to wolne ssanie mleka i  rzeczywiste odciąganie pokarmu. W zestawie producent dołączył silikonową nakładkę, która masuje pierś i sprawia, że odciąganie pokarmu jest jeszcze bardziej efektywne.

Urządzenie daje nam możliwość trzystopniowego regulowania mocy ssania. Mamy także opcję wyboru trybu zasilania. Laktator możemy podłączyć do zasilania sieciowego  lub możemy zasilać bateriami. Jest to duży atut, który umożliwia korzystanie z laktatora nawet w podróży.

Urządzenie oceniane jest wysoko. Zaznacza się, że sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Dużym atutem jest jego niska cena.

Laktator elektryczny Canpol Babies został wyposażony w pojemnik do przechowywania pokarmu, buteleczkę ze smoczkiem i nakładkę masującą. Urządzenie jest zasilane bateriami i sieciowo.

 

Zalety

Obsługa: Wiele kobiet potwierdziło, że laktator Canpol Babies jest łatwy w obsłudze. Umieszczone na obudowie przyciski są dobrze opisane, dlatego wybranie interesujących nas ustawień nie trwa długo.

Nakładka: Dołączona do zestawu nakładka masująca uznawana jest za skuteczną. Zapobiega ona powstawaniu bólu piersi. Dodatkowo jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku, więc nie powoduje podrażnień. Stanowi to gwarancję wysokiego poziomu komfortu w trakcie użytkowania.

Czyszczenie: Produkt składa się z kilku części. Każda z nich jest łatwa w czyszczeniu, więc nie musimy się obawiać, że będziemy mieć problem z doczyszczeniem sprzętu, co mogłoby mieć przykre skutki dla naszego zdrowia.

 

Wady

Siła ssania: Część osób twierdzi, że siła ssania laktatora powinna być większa. Nawet kiedy wybierzemy najwyższą moc urządzenia może się zdarzyć, że odciąganie pokarmu będzie mało efektywne.

 

 

 

 

4. Philips Avent Laktator Natural Butelka 330/20

 

Kolejna propozycja to ręczny laktator firmy Philips. Jego specjalnie zaprojektowany kształt sprawia, że odciągania pokarmu staje się jeszcze bardziej komfortowe. Lejek, w porównaniu do innych standardowych modeli został znacznie skrócony. Dzięki temu została wyeliminowana konieczność pochylania się, by pokarm wleciał do pojemnika. Nakładka laktatora jest bardzo miękka.

Lekko masuje pierś by ją pobudzić i przyspieszyć odciąganie pokarmu.  Specjalny kształt nakładki zmniejsza ryzyko utraty pokarmu. Przemyślane wgłębienia w nakładce sprawiają, że mleko się w niej nie przemieszcza i tym samym możliwość wylewania się mleka została znacznie ograniczona.

Sam laktator jest niewielki i ma ergonomiczny kształt. Urządzenie stoi bardzo stabilnie i nie przewraca się, nawet wtedy gdy w pojemniku nie znajduje się wiele pokarmu. Laktator posiada dobre recenzje. Podkreśla się, że jest łatwy i wygodny w obsłudze. Pracuje bardzo cicho.

Za duży atut uważa się możliwość odciągania pokarmu bezpośrednio do butelki na pokarm. Zaznacza się, że urządzenie jest dobrze wyprofilowane a odciąganie mleka bezbolesne.

Philips Avent Natural to laktator ręczny sprzedawany w zestawie z 125 ml butelką ze smoczkiem. W komplecie otrzymujemy także silikonową nasadkę masującą z wypustkami.

 

Zalety

Akcesoria: Do zestawu dołączona została butelka, do której można bezpośrednio ściągać pokarm. Jeśli chcemy, możemy mleko gromadzić w specjalnych pojemnikach VIA przeznaczonych do przechowywania w zamrażarce.

Rączka: Wiele osób zaznacza, że rączka laktatora jest odpowiednio wyprofilowana, co ułatwia użytkowanie.

Nasadka: Z racji tego, że nasadkę wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw należycie spełnia na swoje zadanie – skutecznie zapobiega pojawieniu się bólu piersi. Dodatkowo element ten jest odporny na uszkodzenia.

 

Wady

Skrzypienie: Podczas odciągania pokarmu produkt wydaje charakterystyczny dźwięk skrzypienia, co dla niektórych kobiet jest uciążliwe i wpływa negatywnie na komfort użytkowania.

Dużo części: Z uwagi na dużą ilość części czyszczenie modelu okazuje się czasochłonne.

 

 

 

 

5. Babyono Laktator Ręczny Z Systemem Odpowietrzania 048

 

Ostatni proponowany  laktator, to urządzenie marki Babyono. Jest to laktator ręczny, który został wyposażony w system odpowietrzania. Urządzenie jest łatwe w użyciu i skutecznie odciąga pokarm. Łatwo zachować je w czystości, gdyż proces czyszczenia jest bardzo prostu. Laktator posiada specjalną nakładkę silikonową.

Zamontowane w niej płatki masują pierś w celu stymulacji i pobudzenia jej do wytwarzania pokarmu. Laktator działa bardzo cicho i w związku z tym możemy go używa w miejscach publicznych. W zestawie znajdziemy także butelkę ze smoczkiem, która umożliwia bezpośrednie podanie pokarmu naszemu dziecko.

Butelka została wyposażona w dysk uszczelniający, dzięki czemu bez problemu przechowamy mleko w lodówce. Dużą zaletą produktu, jest jego niewygórowana cena. Jednocześnie jakość laktatora jest na wysokim poziomie. Został on wykonany z wytrzymałych materiałów.

Opinie o laktatorze są pozytywne. Urządzenie jest bardzo proste. Dobrze ściąga pokarm i jednocześnie nie podrażnia piersi. Rekomendowany dla mam, które zaczynają swoją przygodę z karmieniem.

BabyOno to dobry laktator do 50 zł. Ten model ręczny został wyposażony w 125 ml butelkę ze smoczkiem. Produkt zamknięty jest w opakowaniu o wymiarach: 10 cm x 11 cm x 18 cm.

 

Zalety

Prosty w użytkowaniu: Laktator jest prosty w użytkowaniu, więc nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego typu produktu z pewnością sobie z tym poradzisz.

Cicha praca: Produkt nie generuje hałasu w trakcie pracy, co gwarantuje odpowiedni poziom komfortu.

 

Wady

Czyszczenie: Część kobiet podkreśla, że czyszczenie sprzętu zajmuje dużo czasu. Czynność utrudnia połączony na stałe z pompką wężyk, w którym gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia.

Ból dłoni: Jest to model ręczny, dlatego chcąc odciągnąć sporą ilość mleka musimy przez stosunkowo długi czas wprawiać pompkę w ruch, co może powodować dokuczliwy ból dłoni.

 

 

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Wiarygodny kalkulator ciąży

 

Dodaj komentarz

8 KOMENTARZ

Ola

June 21, 2021 at 8:43 am

Pominięty w rankingu, ale posiadam Neno Bella, bardzo prosty laktator i w dobrej cenie, bo poniżej 200 zł. bardzo polecam, nie warto przepłacać za super produkty z reklamy

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

July 4, 2021 at 5:01 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać
Iza

September 29, 2020 at 9:53 am

ja kupiłam neno uno – i przyznam, że jest świetny, gdyby nie laktator, to nie rozkręciłabym laktacji. mogę też spokojnie wyjść i zostawić mleko żeby mąż nakarmił.

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

October 3, 2020 at 3:04 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać
Nina

June 13, 2020 at 8:45 am

Ja zakupiłam laktator firmy Simed laktator-elektryczny-2-fazowy-lakta-zoe Bardzo fajny model. Łatwy w obsłudze. Precyzyjne ssanie pozwala produkować więcej mleka.

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

June 22, 2020 at 7:17 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać
Ala

January 27, 2020 at 2:26 pm

U mnie najlepiej się sprawdzil laktator elektryczny od marki Nuk jestem bardzo zadowolona sprawdzil się super! Ogolnie wybor jest bardzo duzy i nie dziwne, ze wiele mam nie wie, który wybrać.

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

February 5, 2020 at 10:42 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać