fbpx

Łóżka piętrowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Jeśli obecnie poszukujesz łóżka dla swojej pociechy, to gorąco zachęcamy do zakupu Halmar Neo, jest to najlepszy model piętrowy na rynku. Produkt ma ciekawy design oraz kolorowe dodatki, które nadadzą charakteru wnętrzu. Łóżko jest bardzo solidne, a do tego posiada wiele zabezpieczeń, które zapewnią dziecku spokojny sen. Jest to bardzo ważne, gdyż upadek z takiego łóżka może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla maluszka. Poza tym drewno użyte do wykonania produktu zostało dokładnie oczyszczone i polakierowane, więc nie musisz się martwić o to, że pociecha skaleczy się drzazgą. Z kolei wygodna drabinka ułatwi samodzielne wchodzenie i schodzenie. Atutem tego modelu jest specjalnie wydzielone miejsce, w którym można przechowywać zabawki. Dzięki temu w pokoju dziecka zapanuje porządek. Ciekawą alternatywą dla tego produktu jest Ticaa Ren, czyli piętrowe łóżko dla dwóch osób, które posiada wysuwane szuflady, w których można przechowywać pościel. Wymiary tego sprzętu są znacznie większe, wynika to jednak z jego solidnej konstrukcji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to bardzo bezpieczny model. Został on wyposażony w belkę, która chroni malucha przed wypadnięciem. Mała drabinka jest dobrze wykonana, a przerwy pomiędzy szczebelkami są małe. Łóżeczko jest kolorowe i dobrze się prezentuje.

Wady

Niektórzy rodzice uważają, że w stosunku do innych modeli prezentowane łóżeczko jest małe. Dlatego jest to raczej mebelek dla kilkulatków.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany z drewna sosnowego i jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych. Jest to łóżko jednoosobowe z dołączonym do zestawu materacem. Pod miejscem do spania znajduje się obszar, w którym maluch może przechowywać zabawki.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowane łóżeczko jest bardzo solidne. Wytrzymałości nadaje produktowi dobre wykonanie z drewna sosnowego. Łóżeczko ma dwa poziomy, więc może na nim spać dwójka dzieci. Dzięki szufladom dzieci mogą schować swoje najcenniejsze zabawki.

Wady

Mebel zajmuje sporo miejsca. Wybierz go w przypadku, kiedy pokój malucha jest duży i zmieści się w nim takie łóżko.

Podsumowanie

Wymiary tego łóżeczka wynoszą 140 cm x 96 cm x 206 cm. Do zestawu dołączona została drabinka, którą można zamontować w odpowiednim dla nas miejscu. Łóżeczko ma kolor biały i bardzo ładnie się prezentuje.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest wykonany z drewna sosnowego. Jest ono bardzo wytrzymałe oraz stabilne. Nie musimy się martwić, że łóżeczko nagle się zarwie. Produkt można dowolnie udekorować zgodnie z upodobaniami dziecka.

Wady

Prezentowane łóżeczko ma miejsce na dużą ilość wyposażenia - tunele czy szuflady, jednak elementy te nie znajdują się w zestawie.

Podsumowanie

Do zestawu wraz z łóżeczkiem są dołączone bawełniane zasłony. Dziecko ma odrobinę prywatności oraz możliwość udekorowania łóżeczka. Wymiary tego produktu wynoszą 208 cm x 99 cm x 140 cm.

 

 

Najlepsze łóżka piętrowe w 2024 roku

 

Bardzo często, gdy rodzice mają dwójkę dzieci, decydują się na zakup łóżka piętrowego. Jest to duża oszczędność finansowa, ale co najważniejsze, pozwala zaoszczędzić miejsce. Dzięki temu dzieci mają więcej przestrzeni do wspólnej zabawy. Obecnie na rynku jest wiele modeli łóżek piętrowych, które różnią się od siebie kolorem i wzorami. Dostępne są wersje dwu lub jednoosobowe. Aby pomóc Państwu dokonać dobrego wyboru przygotowaliśmy ranking łóżek piętrowych.

 

Halmar Neo

 

Nasz ranking otwiera najlepsze łóżko piętrowe dla dzieci, Halmar Neo. Jest to idealny jednoosobowy mebel do pokoju dziecięcego. Cechuje go ciekawy kształt i kolorowe dodatki, przez co stanowić będzie doskonały mebel do pokoju malucha.

Jest to również produkt niezwykle bezpieczny, gdyż ma boczne ścianki zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem. Do zestawu dołączono wygodny materac, który zagwarantuje spokojny sen Twojemu dziecku. Największym atutem łóżka NEO jest fakt, że pod spodem, Twój maluch ma dużo miejsca na przechowanie zabawek.

Część ta jest zasłonięta trzema kawałkami materiału (w kolorze żółtym, granatowym i czerwonym). Mebel wykonany jest z lakierowanego drewna sosnowego i występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: olcha i sosna. Wymiary produktu to: wysokość – 115 cm, szerokość – 197 cm, głębokość – 86 cm.

Opinie konsumentów o łóżku piętrowym NEO są bardzo pochlebne. Zyskał sympatię rodziców ze względu na swoje estetyczne wykonanie i dobry stosunek ceny do jakości wykonania.

Model Halmar Neo to jednoosobowe łóżko piętrowe wykonane z drewna sosnowego w kolorze sosny i olchy. Wymiary produktu wynoszą: szerokość – 197 cm, głębokość – 86 cm i wysokość – 115 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Powierzchnię pod łóżkiem można wykorzystać jako przestrzeń do zabawy lub miejsce do przechowywania zabawek. Jest to również bardzo dobry pomysł, by umieścić tam kartony z zabawkami, które nie są tak często używane przez malca. Pozwoli to na lepsze zarządzanie przestrzenią.

Bezpieczeństwo: Górny poziom został wyposażony w specjalną belkę, która zabezpiecza dziecko przed upadkiem. Sprawia to, że nawet w czasie bardzo niespokojnego snu, pociecha nie spadnie.

Wytrzymałość: Producent dołożył wszelkich starań, aby prezentowany model był odpowiedni dla malca. Dlatego cała konstrukcja została dokładnie wzmocniona, co minimalizuje ryzyko wypadku. Sprzęt bez trudu wytrzyma ciężar do 40 kg.

Design: Model wyróżnia się eleganckim wykonaniem i kolorowym designem. Drewniana konstrukcja jest w kolorze sosny i olchy. Dodatkowo, produkt wyposażony jest w 3 zasłony w kolorach: żółtym, zielonym i niebieskim. Dzięki temu pokój malucha będzie bardziej kolorowy.

Cena: Prezentowany model to dobre łóżko piętrowe do 700 zł. Produkt został bardzo dobrze wykonany, co biorąc pod uwagę niską cenę jest dużą okazją dla rodziców i ich dzieci.

 

 

 

 

Ticaa Ren

 

Rodzicom, którzy mają dwójkę dzieci, polecamy zakup Ticaa Ren, czyli jednego z najlepszych łóżek piętrowych. Model składa się z parteru oraz pierwszego piętra – na obu poziomach mogą spać dzieci. Cała obudowa jest w kolorze białym, więc produkt na pewno będzie się dobrze prezentował w każdym wnętrzu.

Materiałem użytym do wykonania łóżka jest lite drewno sosnowe, które cechuje się dużą twardością. Dzięki temu konstrukcja modelu jest bardzo stabilna, co minimalizuje ryzyko awarii. Wymiary całego produktu to: szerokość – 96 cm, wysokość – 140 cm i długość – 206 cm, z kolei powierzchnia leżenia wynosi: 90 cm x 200 cm. Dodatkiem do łóżka jest poręczna drabinka, która umożliwia wejście na górne piętro. Rodzice mogą ją zamontować po lewej lub prawej stronie, zgodnie z potrzebami dzieci. Dodatkowo, pod dolnym poziomem umieszczono 2 pojemne szuflady, w których można przechowywać pościel lub inne, niezbędne przedmioty.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego produktu ze względu na jego elegancki wygląd oraz stabilną konstrukcję, która gwarantuje malcom pełnię bezpieczeństwa.

Model Ticaa Ren to bardzo dobre łóżko piętrowe, dedykowane dla 2 osób. Cała konstrukcja została wykonana z drewna sosnowego w białym kolorze. Wymiary produktu to: wysokość – 140 cm, szerokość – 96 cm i długość – 206 cm, zaś powierzchnia leżenia wynosi: 90 cm x 200 cm.

 

Zalety

Dopasowane do rodzeństwa: Na obu poziomach mogą spać dzieci, więc produkt jest bardzo dobry dla rodzeństwa. Inwestycja w model piętrowy to w wielu przypadkach lepszy pomysł niż zakup 2 osobnych łóżek, które będą zajmować cenną przestrzeń w pokoju.

Szuflady: Pod łóżkiem umieszczono 2 szuflady o głębokości 90 cm, w których bez trudu zmieścisz pościel. Jest to również dobre miejsce, by schować tam zabawki, którymi dzieci rzadziej się bawią.

Stabilność: Do wykonania modelu użyto wysokiej jakości drewna sosnowego, które cechuje się dużą twardością. Dzięki temu wszystkie słupki dobrze podtrzymują konstrukcję. Pozwala to na wyeliminowanie ryzyka zapadnięcia się.

Cena: Koszty zakupu sprzętu nieznacznie przekraczają kwotę 700 zł, więc na pewno wielu rodziców będzie stać na taką inwestycję. Biorąc pod uwagę jakość wykonania produktu, cena jest bardzo atrakcyjna.

 

Wady

Wymiary: Prezentowane łóżko cechuje się dość masywną konstrukcją. Z tego powodu, zajmuje dużą powierzchnię, dlatego powinno być montowane w przestronnych pokojach.

 

 

 

 

Ticaa Marcel Sosna Natur Classic

 

Trzecim produktem w naszym zestawieniu jest drewniane łóżko piętrowe Ticaa Marcel Sosna Natur Classic. Wykonane jest ono z wysokiej jakości sosny, dzięki czemu jest nie tylko bezpieczne, ale i estetyczne.

Zaletą łóżka są specjalne zasłonki w dolnej części, dzięki którym dzieci będą mogły posiadać swoje własne tajemnicze kąty, do których nikt im nie zajrzy. Górne łóżko można ozdobić tunelem, co podkreśli charakter produktu. Mebel posiada możliwość dowolnego wystroju i przyozdobienia, dlatego będzie on idealny zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Model ma wymiary: długość – 208 cm, szerokość – 99 cm, wysokość – 140 cm, a wymiary pasującego materaca to: 90 cm x 200 cm. Zasłonka w dolnej części łóżka wykonana jest ze 100% bawełny.

Należy jednak podkreślić, że zestaw nie obejmuje szuflad, regału, materacy, tunelu ani szczebli na materac. Wszystkie te produkty należy dokupić. Opinie o łóżku piętrowym Ticaa są pochlebne, pozytywnie został oceniony jego design oraz jakość wykonania.

Model Ticaa Marcel Sosna Natur Classic to bardzo ładne łóżko piętrowe, wykonane z sosny. Cała konstrukcja została przyozdobiona różowymi zasłonami. Produkt ma 2 miejsca do spania, a jego całkowite wymiary to: 208 cm x 99 cm x 140 cm.

 

Zalety

Stabilność: Prezentowany model został wykonany z drewna sosnowego, które jest grube. Umożliwia to utrzymanie ciężaru obojga dzieci. Poza tym minimalizuje to ryzyko zapadnięcia się całej konstrukcji.

Szuflady: Pod dolnym poziomem umiejscowiono 2 pakowne szuflady na kółkach, które się wysuwa. Można w nich umieścić pościel, piżamę lub zabawki malca.

Design: Łóżko jest bardzo estetyczne i dobrze prezentuje się we wnętrzu. Jasny kolor drewna dobrze komponuje się z różowymi zasłonami oraz tunelem do zabawy, jak również kolorowymi dodatkami, które można zamontować na deskach.

Zasłony: Model został wyposażony w różowe zasłony wykonane z bawełny (100%), które pozwalają na urządzenie przytulnego miejsca, gdzie maluch będzie mógł się swobodnie bawić.

 

Wady

Cena: Koszt zakupu prezentowanego łóżka wynosi 950 zł, co dla wielu rodziców może być zbyt dużym wydatkiem.

 

 

 

 

Kod-Aj Nemo 184X80

 

Eleganckie i wygodne łóżko Kod-Aj Nemo 184X80 jest jednym z najczęściej wybieranych produktów na rynku. Wynika to z tego, że jest w stanie pomieścić aż 3 osoby, dlatego dobrze sprawdzi się w dużym pokoju, gdzie śpi całe rodzeństwo.

Materiałem użytym do wykonania sprzętu jest masywna sosna. Łóżko jest dostępne w brązowym kolorze. Materiał wykorzystany do produkcji jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dlatego dobrze utrzyma konstrukcję i wagę dzieci. Wymiary produktu to: 80 cm x 184 cm x 210 cm.

Prezentowane łóżko jest w pełni bezpieczne, gdyż drewno zostało dokładnie oczyszczone, więc pociecha nie skaleczy się o drzazgę. Do tego konstrukcja została pokryta warstwą atestowanego lakieru, który nie zagraża zdrowiu dziecka. Na co dzień produkt posiada 2 miejsca do spania, jednak istnieje możliwość wysunięcia dodatkowej szuflady, gdzie spać może gość.

Rodzice są bardzo zadowoleni z tego modelu, gdyż jest funkcjonalny, przez co może służyć rodzinie lata. Łóżko nie tylko dobrze prezentuje się we wnętrzu, ale jest też bardzo wygodne i bezpieczne.

Model Kod-Aj Nemo 184X80 to łóżko piętrowe dla 3 osób, które wykonano z drewna sosnowego w kolorze brązowym. Wymiary produktu to: 80 cm x 210 cm x 184 cm.

 

Zalety

Możliwość demontażu: Ze względu na modułową budowę, produkt można zdemontować i ustawić każdą część osobno. Pozwoli to stworzyć 2 osobne łóżka.

Bezpieczeństwo: Model został wykonany z najlepszego gatunku drewna, które zapewnia odpowiednie podparcie konstrukcji. Dzięki temu łóżko nie zapadnie się i będzie służyło dzieciom przez bardzo długi czas.

Dodatkowe posłanie: Mebel ma 2 standardowe miejsca do spania, jednak istnieje możliwość wysunięcia łóżka z materacem, na którym może spać nasz gość lub trzecie dziecko. Dodatkowo, konstrukcja zawiera również 2 dodatkowe szuflady, w których można przechowywać pościel.

 

Wady

Brak kółek: Szuflada z dodatkowym łóżkiem pozbawiona jest kółek, które ułatwiają wysuwanie. W konsekwencji, czynność ta może sprawdzić problem osobom o mniejszej sile.

Cena: Koszty zakupu prezentowanego modelu dochodzą do 900 zł. Niestety, nie wszystkich rodziców stać na taką inwestycję.

 

 

 

 

Plastiko Samochód Straż Pożarna

 

Przedstawiamy Plastiko Samochód Straż Pożarna – łóżko, które swoim wyglądem przypomina wóz strażacki. To doskonała propozycja dla maluchów planujących zostać strażakiem. Model ten ma oświetlenie diodowe LED, dlatego nie musimy montować przy nim dodatkowych lampek. Produkt ma wymiary: wysokość – 150 cm, szerokość – 116 cm oraz długość – 207 cm.

Model ma w komplecie dwa dopasowane materace ze stelażami, dlatego nie musimy kupować ich osobno. Maksymalne obciążenie łóżka wynosi 100 kg, co oznacza, że dziecko może w nim spać razem ze swoim rodzeństwem, przyjacielem lub nawet jednym z rodziców. Konstrukcja produktu jest wykonana z solidnych materiałów, a to zapewnia jej trwałość.

Konsumenci docenili to, że łóżko pomalowano bezpiecznymi farbami niezawierającymi szkodliwych dla zdrowia pociech substancji. Za sprawą produktu dzieci chętnie kładą się spać o wyznaczonej porze. Co ważne, prezentowany model jest świetną, niezwykle oryginalną dekoracją dziecięcej sypialni. Bez wątpienia spodoba się on maluchom lubiącym bajkę animowaną „Strażak Sam”.

Model Plastiko Samochód Straż Pożarna ma wymiary: 150 cm x 116 cm x 207 cm. Maksymalne obciążenie łóżka wynosi 100 kg. W komplecie otrzymujemy dwa materace ze stelażem.

 

Zalety

Oryginalny design: Łóżko z pewnością sprawi dużo radości dzieciom, które uwielbiają bajkę „Strażak Sam”. Wszystko przez to, że model swoim wyglądem przypomina czerwony wóz strażacki. To ciekawa dekoracja pokoju malucha.

Oświetlenie LED: Nie musimy montować przy łóżku dodatkowej lampki nocnej, nawet jeśli maluch boi się ciemności. Produkt został wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED, które emituje delikatne światło. Dzięki niemu w pokoju zawsze jest jasno i pociecha nie boi się spać sama.

 

Wady

Za twarde materace: Niektórzy rodzice twierdzą, że ich pociechy skarżą się na zbyt twarde materace, przez co są zmuszeni do ich wymiany na nowe modele o mniejszym poziomie twardości.

Niewygodna drabinka: Drabinka służąca do wchodzenia na górę łóżka ma cienkie szczeble. Konsumenci twierdzą, że są one zbyt daleko od siebie, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo pociechy.

 

 

 

 

Jakie łóżko dwupiętrowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z pewnością trudno nam byłoby znaleźć dziecko, które mając do wyboru spanie na zwykłym łóżku, albo dwupiętrowym wybrałoby pierwszy wariant. Ten typ mebla zawsze będzie kojarzył się naszym pociechom z mini placem zabaw, gdzie każdy element staje się symboliczną zjeżdżalnią albo huśtawką. W dzisiejszych czasach łóżka piętrowe dają nam możliwość zorganizowania nawet malutkiego pokoiku w taki sposób, aby spokojnie mógł wystarczyć dla dwóch osób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci wyposażają swoje produkty w szereg dodatkowych gadżetów, takich jak szafy czy półki, aby maksymalnie zwiększyć ich funkcjonalność. Ze względu na wszelkie udogodnienia, często zastanawiamy się, jakie łóżko piętrowe wybrać, aby było idealne dla naszego mieszkania. Zwróćmy więc uwagę na kilka ważnych szczegółów.


Funkcjonalność – jakie łóżko piętrowe jest najlepsze

W dzisiejszych czasach w sklepach meblowych znajdziemy wiele wariantów łóżek dwupiętrowych. Możemy je dobrać do własnych potrzeb i możliwości. Jeśli poszukujesz rozbudowanego mebla dla jednego dziecka z pewnością model z wbudowanym biurkiem przypadnie Ci do gustu. Jego konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby na małej powierzchni zmieścić wszystkie elementy, jakie potrzebne są młodemu człowiekowi. Zwykle w górnej części umieszczone jest łóżko, a w dolnej rozkładany stół lub dodatkowa sofa.

Takie rozwiązanie pozwoli Ci zorganizować przestrzeń małego pokoju, tak aby zostawić trochę miejsca na kącik do zabaw. Jeśli potrzebujesz typowego dwupiętrowego łóżka dla dwóch osób, rozejrzyj się za nieco bardziej rozbudowanym typem. Przykręcona szafa lub liczne półeczki będa bardzo dobrze wyglądać razem z głównym korpusem. Tym sposobem umeblujesz pomieszczenie w jednym stylu, bez straty czasu na dobieranie poszczególnych elementów.

 

Stabilna konstrukcja

Najważniejszą cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest stabilna konstrukcja mebla. Przed zakupem sprawdź, jak zamontowane są nogi. Powinny być one stosunkowo masywne, stabilne i mocne. Wielu producentów bardzo często stawia na wygląd swojego produktu, nie jakość. Kolorowe dodatki lub rzeźbione drabinki odwracają naszą uwagę od najbardziej istotnych kwestii. Z tego względu warto przed dokonaniem wyboru wejść na łóżko i delikatnie sie na nim pokołysać. Jeśli nie zauważysz żadnych zmian i nie usłyszysz charakterystycznego skrzypienia, konstrukcję możesz uznać za stabilną.

Kolejnym punktem kontrolnym powinny być dla Ciebie osłonki umieszczone na 2 piętrze mebla. Spełniają one bardzo ważną rolę, ponieważ ochraniają nie do końca władne podczas snu ciało przed upadkiem. Minimalna wysokość takiej podpórki wynosi 30 cm.

Biorąc pod uwagę konstrukcję łóżka, warto skupić się na jego wymiarach. Mowa oczywiście o wysokości. Ważne jest, aby zarówno osoba na dole, jak i na górze miała na tyle dużo miejsca, aby wstając rano nie uderzała się o sufit lub dno piętra. Z tego względu bardzo dokładnie zmierz swój pokój i określ, jakie minimalne wartości powinien mieć dany mebel. Zwróć również uwagę na inne czynności oprócz spania, jakie będziesz z jego użyciem wykonywał. Mamy na myśli chociażby ścielenie lub wchodzenie po drabinie. Powinieneś zatem dokładnie sprawdzić w sklepie wybrany model.

 

Materiał

Bardzo ważną cechą każdego mebla jest materiał, z jakiego został zrobiony. Z pewnością większość z nas przyzna rację, że najlepsze łóżko piętrowe to takie, którego tworzywo jest w pełni bezpieczne dla użytkownika. Z tego względu wybierając wypoczynek, warto sprawdzić jakie surowce zostały użyte w jego produkcji. Zwolennicy ekologicznego trybu życia najczęściej kupują łóżka z naturalnego drewna. Jeśli sklep dysponuje dużym asortymentem, zaproponuje Ci różnego rodzaju surowce. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku brzoza, dąb lub buk.

Jeśli jednak poszukujesz bardziej wytrzymałego stelaża, który nie będzie po roku denerwował Cię irytującym skrzypieniem, rozejrzyj się za meblami z metalu. Ten rodzaj materiału jest z pewnością o wiele bardziej wytrzymały na czynniki zewnętrze. Z drugiej zaś strony trudniej jest go naprawić, dlatego zapytaj sprzedawcę o okres gwarancyjny i warunki, jakie należy spełnić, aby z niego skorzystać.

 

Drabinka

Podstawowym elementem każdego łóżka dwupiętrowego jest drabinka. Spełnia ona niezwykle ważną rolę, ponieważ za jej pomocą wchodzimy na wyższy poziom naszego mebla. Aby maksymalnie ułatwić sobie to zadanie, dokładnie przyjrzyj się danej konstrukcji. Każdy stopień powinien być na tyle szeroki, aby wygodnie ułożyć na nim nogę. Oprócz tego, odległość pomiędzy jednym elementem, a drugim musi być na tyle mała, aby z drabinki mogło korzystać zarówno dziecko, jak i dorosły.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, coraz częściej stosowanym w produkcji gadżetu, są antypoślizgowe naklejki. Stopnie opatrzone takim zabezpieczeniem będą bardziej stabilne i obniżą ryzyko upadku, nawet w przypadku wchodzenia po nich w śliskich skarpetkach.

Dodatkową ozdobą montowaną w drabinkach są diody. Małe świecące punkciki nie tylko oświetlą drogę, ale również stworzą w pokoju niepowtarzalna atmosferę.

Łóżka piętrowe w dobrych cenach

Z pewnością zauważyłeś, że ceny łóżek piętrowych są bardzo rozbieżne. Wpływają na nie takie czynniki, jak materiał, z którego je wykonano, marka oraz dodatkowe gadżety. Najprostszy model kupisz już za niecałe 500 zł. Jednak jeśli poszukujesz czegoś bardziej funkcjonalnego, musisz przygotować się na wydatek rzędu 1500 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ