Ranking 6 najlepszych materacy do łóżeczka w 2021

Ostatnio aktualizowane: 06.05.21

 

Materac do łóżeczka – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. To samo tyczy się również materaca do łóżeczka. Wygodny i komfortowy sen dla maluszka, który większość czasu będzie spędzał w pozycji leżącej, jest bardzo ważny. Według rodziców warto zwrócić uwagę na materac do łóżeczka gryka, pianka, kokos, Nikola MATPGK140709 140 cm x 70 cm. Ten model jest bezpieczny w stosowaniu, co potwierdzają uzyskane certyfikaty. Ponadto jest hipoalergiczny, wykonano go tak, aby maksymalnie zlikwidować ryzyko pojawienia się u maluszków uczuleń. Innym polecanym przez rodziców produktem jest piankowy, gruby materac do łóżeczka MATone 120 cm x 60 cm. Produkt w znacznym stopniu wyróżnia się elastycznością. Warto zaznaczyć, że jest on bezpieczny dla niemowlaków, gdyż w jego wnętrzu nie rozwijają się pleśń i grzyby.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100, więc jest wolny od substancji szkodliwych takich jak: Pestycydy czy różnego rodzaju barwniki. Materac wyposażono w zdejmowany pokrowiec, co sprawia, że szybko ten element można ściągnąć i uprać.

Wady

Cześć użytkowników wskazało za niedogodność trudne pozbycie się zapachu nowości. Tak intensywny zapach przeszkadza w spokojnym śnie.

Podsumowanie

Materac jest dwustronny, co oznacza, że obie strony mogą być użytkowane. Wymiary tego modelu wynoszą 140 cm x 70 cm. Wypełnienie materaca stanowi gryka, która ma właściwości przeciwodleżynowe, antyalergiczne i wspomagające leczenie kręgosłupa.

Drugi wybór

Zalety

Materac jest wysokoelastyczny, więc dostosowuje się do ciała dziecka. Dodatkowo produkt charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi. Wykorzystana do produkcji pianka poliuretanowa ma niejednolitą strukturę, dlatego model jest sprężysty.

Wady

Użytkownicy wskazali, że zamek w pokrowcu materaca zacina się, jest to problematyczne w sytuacji, gdy chcemy go szybko ściągnąć i uprać.

Podsumowanie

Jest to produkt średnio twardy i dwustronny, co oznacza, że można dziecko położyć na każdej ze stron. Wymiary materaca wynoszą 120 cm x 60 cm x 10 cm. Pokrowiec materaca uszyto z bawełny, zapinany jest na zamek oraz pikowany owatą.

Rozważ też

Zalety

Produkt wykonano z pianki lateksowej, co oznacza, że jest bardzo elastyczny, więc reaguje na kształt ludzkiego ciała i bardzo dobrze się do niego dostosowuje. Pokrowiec modelu wykonano z wysokiej jakości bawełny, która nie podrażnia delikatnej skóry maluszka.

Wady

Rodzice zgodnie uznali, że w materacu brakuje wzmocnienia, więc po założeniu prześcieradła z gumką, produkt odkształca się, co potem kiepsko wygląda.

Podsumowanie

Materac jest odpowiedni dla małych i nieco starszych dzieci. Jego wymiary wynoszą 120 cm x 60 cm x 10 cm. Unikalne kanaliki, które znajdują się we wnętrzu produktu, sprawiają, że maluch, leżąc na nim, się nie poci. Ponadto model stanowi bardzo dobrą podporę dla kręgosłupa.

 

 

6 najlepszych materacy do łóżeczka. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking materacy do łóżeczka. Znalazło się w nim  6 najbardziej popularnych produktów. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego elementu do łóżeczka, zapoznaj się z poniższymi opisami produktów, być może, któryś z nich szczególnie Cię zainteresuje.

 

Materac do łóżeczka 140 cm x 70 cm

 

1. Materac do Łóżeczka Gryka Pianka Kokos Nikola MATPGK140709 140×70  

 

Jeśli szukasz produktu dwustronnego to materac do łóżeczka MATPGK140709 firmy Nikola spełni Twoje oczekiwania. Jest to produkt średnio twardy o wymiarach 140 cm x 70 cm x 10 cm.

Składa się on z kilku warstw. Jedną z nich jest gryka, co czyni go wyjątkowo zdrowym i bezpiecznym produktem dla naszego dziecka. Materac do łóżeczka 140 cm x 70 cm wypełniony gryką ma właściwości przeciwodleżynowe, antyalergiczne, a także wspomaga leczenie kręgosłupa. Warstwa kokosowa materaca bardzo dobrze podtrzymuje ciało niemowlaka w pierwszych miesiącach życia. Z kolei warstwa poliuretanowa sprawia, że produkt jest odpowiednio elastyczny i wytrzymały.

Produkt cieszy się bardzo pozytywnymi ocenami. Konsumenci uważają, że jest to dobry materac do łóżeczka. Produkt jest tak stworzony, aby maksymalnie likwidować ryzyko powstania podrażnień. Ponadto model jest łatwy w utrzymaniu czystości, ponieważ ma ściągany pokrowiec, który można prać w pralce.

 

 

 

 

Materac piankowy do łóżeczka

 

2. Materac do Łóżeczka Piankowy Gruby MATone 120×60

 

Godnym uwagi jest gruby piankowy materac do łóżeczka MATone o wymiarach 120 cm x 60  cm x 10 cm. Z uwagi na biały kolor materac sprawdzi się zarówno w łóżeczku chłopca, jak i dziewczynki. Waga produktu wynosi zaledwie 3 kg.

Materac piankowy do łóżeczka jest bardzo wygodny, a sen na nim bardzo komfortowy. Produkt wykonano z pianki poliuretanowej, ma on jednolitą strukturę. W związku, z czym materac jest elastyczny i sprężysty. Charakteryzuje się on średnią twardością i odpornością na odkształcenia. 

Według opinii rodziców jest to dobry i tani materac do łóżeczka. Użytkowników cieszy fakt, że jest dwustronny, więc nie ma znaczenia, na której ze stron ułożymy naszego maluszka. Dbanie o czystość ułatwia zapinany na zamek pokrowiec, który szybko można ściągnąć i uprać.

 

 

 

 

Materac lateksowy do łóżeczka 

 

3. Hevea Materac lateksowy Baby 60×120 cm 

 

Szukając dobrego produktu warto zwrócić uwagę na Hevea materac lateksowy Baby 60 cm x 120 cm. Jest to model dwustronny, który dorasta razem z dzieckiem. Stronę twardą stanowi warstwa piankowa, a średnio twardą tworzy warstwa lateksowa. W związku z tym możemy dopasować odpowiednią stronę do wieku i preferencji dziecka.

Produkt jest całkowicie antyalergiczny. Ponadto materac lateksowy do łóżeczka stanowi bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, zarówno niemowlaka, jak i starszego dziecka. Wewnątrz produktu znajdują się unikalne kanaliki wentylacyjne, które przeciwdziałają poceniu się malucha. Dodatkowo produkt jest stworzony z takich materiałów, dzięki którym nie rozwijają się roztocza i pleśń.

Test materacy do łóżeczka wykazał, że jest to nieco droższy, ale dobrej jakości model. Wszyscy użytkownicy zgodnie twierdzą, że produkt wykonano z dbałością o najmniejsze detale. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że pokrowiec jest również uszyty z dobrej jakości materiału, który po dłuższym użytkowaniu  nie mechaci się, a do tego jest miły w dotyku.

 

 

 

 

Materac kokosowy do łóżeczka

 

4. Danpol Materac Gryczano-Kokosowy 120X60 

 

Danpol materac gryczano-kokosowy 120 cm X 60 cm jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, które borykają się z wadami postawy. Materac kokosowy do łóżeczka okryty jest białym pokrowcem lamowanym.

Jest to produkt dwustronny. Materac wypełniony jest łuską gryczaną, czyli naturalnym podkładem przeznaczonym do odpoczynku i snu. Wypełnienie z gryki znajduje się w przepikowanych kwadratach i ma właściwości antyodleżynowe, antypotowe i antyalergiczne. Strona kokosowa to uzupełnienie właściwości pro-zdrowotnych materaca. Warstwa kokosa dzięki swej strukturze umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Według opinii konsumentów jest to model bardzo wytrzymały, a do tego nie odgniata się, więc nie traci swojego pierwotnego kształtu nawet po dłuższym okresie użytkowania. Ponadto rodzice docenili dobry stosunek jakości do ceny, dlatego też polecają zakup tego produktu.

 

 

 

 

Materac do łóżeczka 120 cm x 60 cm

 

5. Materac Dziecięcy Hilding Dobranocka 60×120

 

Materac dziecięcy Hilding przeznaczony jest od pierwszego dnia życia. Wymiary modelu wynoszą 120 cm x 60 cm x 10 cm. Oznacza to, że produkt pasuje do standardowych wersji łóżeczek.

Produkt wykonany jest z przewiewnej i elastycznej pianki Flexifoam. Dodatkowe nacięcia i porowata struktura ułatwiają wentylację całego wkładu. Możemy zatem stwierdzić, że model ma właściwości oddychające. Materac do łóżeczka 120 cm x 60 cm gwarantuje naszemu dziecku zdrowy i komfortowy sen.  Trzeba podkreślić, że pokrowiec jest pikowany, antyalergiczny, a co najważniejsze w pełni bezpieczny dla niemowlaka.

Opinie o materacach do łóżeczka są pozytywne z uwagi na dobrą jakość wykonania. Model ma certyfikaty, które poświadczają, że wszystkie wykorzystane do produkcji materiały są w pełni bezpieczne. Pokrowiec materaca jest zapinany na zamek, aby w łatwy i szybki sposób można go było ściągnąć do prania.

 

 

 

 

Materac do łóżeczka turystycznego

 

6. Składany Materac do Łóżeczka Turystycznego Severno Kids MTRIO 120×60

 

Składany materac do łóżeczka turystycznego Severno Kids MTRIO 120 cm x 60 cm łączy w sobie wszystkie cechy, których rodzice poszukują, wybierając najlepszy produkt dla swojego dziecka. Model jest estetyczny, przy jego produkcji zastosowano technologię, która wspiera podczas snu delikatny kręgosłup dziecka.

Materac do łóżeczka turystycznego złożony jest z 3 elementów, które po rozłożeniu są jedną stabilną i zwartą powierzchnią. Wypełnienie materaca stanowi pianka poliuretanowa, która charakteryzuje się zwiększoną sprężystością i wytrzymałością. Ponadto takie wypełnienie zapewnia bardzo dobrą wentylację materaca, a co się z tym wiąże, uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni.

Produkt zyskał wiele pochlebnych opinii konsumentów, ponieważ gwarantuje stabilne podparcie pleców, przez co sen niemowlaka jest zdrowy, a rozwój prawidłowy. Ponadto użytkownicy chwalą materac za odpowiednie dostosowanie się do ciała dziecka. Produkt jest łatwy w transporcie, ponieważ mamy możliwość złożenia go, więc zmieści się bez problemu w każdym aucie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki materac do łóżeczka kupić?

 

Zakup odpowiedniego materaca do łóżeczka naszego niemowlaka to podstawa. Nowo narodzone maluszki większość swojego czasu spędzają w łóżeczku, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego modelu. Jakie zatem kryteria powinien spełniać dobry produkt? Jaki jest najlepszy materac do łóżeczka? Odpowiedzi na postawione pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bardzo istotną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są certyfikaty i atesty, poświadczające bezpieczeństwo zarówno całego produktu, jak i jego poszczególnych elementów. Ponadto wszelkie normy, które spełnia, są potwierdzeniem, że materac ma prawidłową budowę, która jest odpowiednia dla kręgosłupa malutkich dzieci. Mamy wówczas pewność, że zarówno wypełnienie, jak i pokrowiec nie zagrażają zdrowiu dziecka. Dobrze, gdy dany model ma certyfikaty i atesty na przykład Oeko-tex Standard 100, który gwarantuje, że nie ma w nim niebezpiecznych substancji chemicznych. Warto się również rozglądać za produktami, które mają pozytywne opinie od Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Twardy czy miękki?

Do prawidłowego rozwoju kręgosłup maluszka powinien być równomiernie podparty na całej jego długości. Wbrew przyjętej wcześniej zasadzie, dziecko nie powinno leżeć ani na miękkim, ani na twardym materacu. W związku, z czym zaleca się produkty średnio twarde oraz bezstrefowe, czyli takie, które nie wskazują, jak położyć dziecko, tzn. gdzie ma być główka, a gdzie nóżki. Takie zastosowanie sprawia, że w punktach podparcia materac się nie odkształca. Twardość poszczególnych modeli zależy od gęstości zastosowanego materiału. Dlatego też nawet cienki, ale wykonany z odpowiedniej gęstości materiału produkt, ma dobre podparcie. Ponadto, aby sprawdzić, czy produkt ma odpowiednią twardość, należy go postawić przy ścianie. Jeśli materac stoi samodzielnie bez żadnego podparcia, oznacza, że jest odpowiednio twardy. Dodatkowo w sprzedaży są też modele dwustronne, które z jednej strony mają bardziej twardą strukturę i przeznaczone są dla niemowląt, druga strona jest bardziej miękka, więc mogą z niej korzystać maluchy powyżej pierwszego roku życia.

 

Wymiary materaca

Materac do łóżeczka w sklepach występuje najczęściej w dwóch rozmiarach: 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm. W zależności, na jaką wielkość się zdecydujemy, maluch będzie mógł na nim spać nawet do skończenia kilku lat. Jest to o tyle ważne, że wiele łóżeczek niemowlęcych z czasem możemy przerobić na tapczaniki. Należy pamiętać, aby przy wyborze kierować się zasadą, żeby wybrany przez nas produkt był przynajmniej 20 cm dłuższy od wzrostu naszego dziecka. Wówczas zachowamy komfort odpoczynku.

Rodzaj materaca

Zanim zdecydujemy się na konkretny model materaca, warto poznać wszystkie rodzaje, aby zdecydować, jaki materac do łóżeczka wybrać:

♦ lateksowy – jest to model przewiewny, ale także wyróżniają go właściwości antyalergiczne, ponieważ wewnątrz nie rozwijają się żadne roztocza i grzyby. Ten rodzaj sprawdzi się nie tylko u niemowlaków, ale również starszych dzieci. Materac gwarantuje komfortowy i zdrowy sen. Istotne jest to, że produkt bardzo dobrze podpiera ciało dziecka, a tym samym ma wpływ na prawidłowy rozwój kręgosłupa. Model wyposażono w system kanalików, dlatego ma właściwości oddychające. Oznacza to, że dziecko śpiąc, nie poci się, znacząco zmniejsza się również ryzyko powstania potówek.

♦ kokosowy – ten rodzaj produktu najczęściej obszyty jest bawełną, wewnątrz znajduje się mata z włókna kokosowego. Model jest antyalergiczny i bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Materac charakteryzuje się dużą twardością, jest więc przeznaczony dla starszych dzieci. Trzeba zaznaczyć, że wyróżniamy trzy różne wersje tego produktu: Lateksowo-kokosowe, piankowo-kokosowe i gryczano-kokosowe.

♦ z łuską gryczaną – jest to model, który prawidłowo podpiera kręgosłup i jest zrobiony z ekologicznych materiałów. Ponadto cechuje go duża odporność na odkształcenia.

♦ sprężynowy – dużą popularnością cieszą się również bonellowe materace do łóżeczka. W zależności od modelu sprężyny są otoczone pianką poliuretanową albo warstwa kokosową. Materac sprężynowy gwarantuje stabilne podparcie dla kręgosłupa. Należy zauważyć, że im bardziej sprężyny są skręcone, tym jakość materaca jest lepsza.

♦ piankowe – produkty w całości wykonane z pianki poliuretanowej, są to jedne z tańszych typów i trzeba zauważyć, że charakteryzują się słabą jakością i trwałością. Ponadto szybko ulegają odkształceniom. Możemy również wyróżnić modele wykonane z pianki wysokoplastycznej, których jakość jest dużo lepsza, a do tego dostosowują się one do pozycji, którą przybiera maluszek i się nie odkształcają.

 

Materac do łóżeczka w dobrej cenie

Cena materaca zależy od użytego do produkcji tworzywa. Do najtańszych na rynku należą produkty z pianki poliuretanowej, które kupimy już za około 40 zł. Natomiast lepsze produkty robione z pianki termoelastycznej to koszt ok. 300 zł. Trzeba jednak zauważyć, że najczęściej wybierane są produkty z włókna kokosowego, ich cena zaczyna się od 80 zł. Modele kokosowe poleca się zwłaszcza alergikom. Dobrym rozwiązaniem jest model wykonany z mleczka kauczukowego, gdyż zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Za ten typ materaca trzeba zapłacić około 200 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak gruby materac do łóżeczka wybrać?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaka jest prawidłowa grubość materaca, dzięki któremu sen niemowlaka będzie bezpieczny i komfortowy. Należy przede wszystkim zaznaczyć, że każdy materac, którego grubość ma mniej niż 10 cm, nie nadaje się dla dziecka. Zdarzają się producenci, którzy o tym zapominają i tną koszty, co oznacza, że materiał użyty do produkcji, jak i gotowy produkt jest kiepskiej jakości. Zatem jaka jest odpowiednia grubość materaca? Najlepiej, gdy wysokość materacyka wynosi między 12 cm – 14 cm. Noworodki i niemowlaki większość doby przesypiają, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt.

P2: Jak wyczyścić materac do łóżeczka?

Jeśli materac wyposażony jest w pokrowiec, to sprawa jest prosta. Wystarczy, że od czasu do czasu go ściągniemy i upierzemy. Oczywiście prać należy zgodnie z zaleceniami producenta. Dlatego najpierw trzeba sprawdzić podane wskazówki. Zdarza się jednak, że nie ma możliwości ściągnięcia pokrowca. Wówczas dobrym sposobem na wyczyszczenie materaca jest użycie myjki parowej, gdyż gorąca para bardzo dobrze usuwa bakterie, roztocza i plamy. Materac możemy również wyczyścić odkurzaczem piorącym.

 

P3: Gdzie kupić materac do łóżeczka?

Wybierając materac do łóżeczka, trzeba zastanowić się nie tylko nad jego rodzajem, ale również nad tym, gdzie go kupić. Wybrany model ma nam zapewnić odpowiedni wypoczynek, komfort snu i relaks. Dlatego też zakup materaca nie może być przypadkowy. W związku, z czym lepiej na zakupy wybrać się do specjalistycznego sklepu, gdzie sprzedawca pomoże nam dobrać odpowiedni produkt dla naszego maleństwa. Oczywiście możemy zdecydować się na zakupy online, jednak wówczas przy wyborze możemy liczyć jedynie na własną wiedzę z zakresu materacy i opisy przy danym produkcie. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments