fbpx

Ranking 11 najlepszych materacy do łóżeczka w 2021

Ostatnio aktualizowane: 20.10.21

 

Materac do łóżeczka – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W sklepach można znaleźć wiele materacy do łóżeczka. Z uwagi na ilość dostępnych produktów trudno zdecydować się na zakup konkretnego modelu. Chcąc ułatwić konsumentom podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking materacy. Znalazły się w nim produkty cieszące się dużym uznaniem Internautów. Według użytkowników najlepszym materacem dziecięcym okazał się Hevea Krzyś. Prezentowany model jest bezpieczny w stosowaniu, co potwierdzają uzyskane przez niego certyfikaty. Dodatkowo produkt określany jest jako wyrób medyczny. Kupując model otrzymujemy w zestawie solidnie wykonany pokrowiec z zamkiem błyskawicznym. Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że element ten jest łatwy w pielęgnacji i nie brudzi się zbyt szybko. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się materac Vitmat Coco Baby. Jest to model dwustronny, co daje pewność, że będziemy mogli używać go przez długi czas. Produkt wykazuje właściwości antyalergiczne. Jeśli przedstawione modele nie są tym, czego szukasz, zachęcamy do przeczytania opisów innych materacy, które znalazły się w naszym zestawieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materac ten ma dwie strony użytkowe, które zmieniamy bazując na wieku dziecka. Warstwa kokosu uniemożliwia roztoczom oraz różnego rodzaju bakteriom na dostanie się do wnętrza produktu. Jest to idealna opcja dla alergików.

Wady

Wielu użytkowników donosi, że nie mogą pozbyć się zapachu nowości z materaca. Przez pewien czas może to znacznie przeszkadzać w spokojnym śnie.

Podsumowanie

Jest to materac, który został skonstruowany w taki sposób, aby dobrze służyć dzieciom już od 9 miesiąca życia. Ma on dwie strony użytkowe. Obie obszyte są kokosem, który nie pozwala na rozwój niebezpiecznych drobnoustrojów.

Drugi wybór

Zalety

Lateks i kokos - materiały wykorzystane do produkcji tego materaca - przepuszczają powietrze i pozwalają mu swobodnie cyrkulować. Zapewnia to dziecku spokojny, zdrowy sen. Jest to model antyalergiczny, więc wybierzmy go dla malucha z tą przypadłością.

Wady

Jest to jeden z najbardziej miękkich materacy dostępnych na rynku. Z tego powodu po jakimś czasie model może się zapadać, a nasze dziecko nie będzie miało odpowiednio wspartego kręgosłupa.

Podsumowanie

Dwie różne strony prezentowanego materaca dają nam wybór pomiędzy dwoma twardościami materaca. Jedna z nich została obszyta kokosem, a druga lateksem. Oba materiały są trwałe, a przy tym przepuszczają powietrze.

Rozważ też

Zalety

Powłoka tego materaca nie pozwala wilgoci dostać się do środka produktu. Dzięki temu nie musimy dokupować dodatkowej powłoki, a także takie rozwiązanie nie pozwala żadnym bakteriom na rozwój. Jest to model antyalergiczny.

Wady

Niektórzy konsumenci uznali, że jest to bardzo twardy materac. Obawiają się, że niektórym dzieciom może być na nim niewygodnie.

Podsumowanie

Produkt wykonany został ze sztucznych materiałów. Ma on ściągany pokrowiec, który bardzo łatwo wyprać. Jest to model dwustronny. Dla niektórych dzieci może on jednak okazać się zbyt twardy, ale jednocześnie wiele maluchów twierdzi, że jest bardzo wygodny.

 

 

11 najlepszych materacy do łóżeczka. Opinie w 2021 roku

 

Wiele łóżeczek dziecięcych dostępnych jest w zestawie z materacem. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze są one odpowiednie dla najmłodszych. Z drugiej strony nadają się do użytkowania tylko do ukończenia przez dziecko 1-go roku życia. Dlatego też przygotowaliśmy ranking materaców do łóżeczka, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. Materac lateksowo kokosowy Hevea Krzyś 120×60

 

1-hevea-medicaNasza pierwsza propozycja to materac Hevea Medica. Ogromną zaletą produktu są dwie strony użytkowe – twarda z kokosem przeznaczona dla niemowląt do 9-12 m-ca życia oraz strona średnio-twarda z lateksem dla niemowląt powyżej 9-12 m-ca. Dlaczego jest to najlepszy materac do łóżeczka?

Przede wszystkim ze względu na zastosowany system pionowych kanalików wentylacyjnych, dzięki któremu dziecko ma zapewnione idealne podparcie kręgosłupa. Wkład materaca to 5 cm blok jednolitej, perforowanej pianki lateksowej z 2 cm warstwą kokosu. Taki skład sprawia, że rodzic nie musi obawiać się o bakterie, czy roztocza.

Elastyczność lateksu ma właściwości ortopedyczne, a więc jest to zdrowy produkt dla najmłodszych. Wysokość materaca to ok. 9 cm. Nie można też zapomnieć o pokryciu, czyli nowoczesnej dzianinie, która została zaprojektowana pod kątem wspomagania pielęgnacji skóry dziecka.

Jest nie tylko miękka, ale również odporna na rozciąganie, które często następuje przy regularnym używaniu produktu. Ponadto duża zawartość bawełny zapewnia przepływ powietrza i paroprzepuszczalność. Produkt ma wiele pozytywnych opinii, nie tylko ze względu na wysoką wytrzymałość, ale także bardzo miękką powłoczkę.

Hevea Krzyś to materac o wymiarach: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 9 cm. Produkt wytrzymuje obciążenie do 24 kg.

 

Zalety

Wyrób medyczny: Prezentowany materac to wyrób medyczny, co daje gwarancję, że jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Pokrowiec: W zestawie otrzymujemy zdejmowany pokrowiec wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, które są miękkie w dotyku i nie podrażniają skóry. Dodatkowo element ten można prać w pralce w temp. 60 st. C, więc pielęgnacja modelu nie zajmuje dużo czasu.

Certyfikaty: Użyty do produkcji lateks ma certyfikat Euro-Latex i Atest Higieniczny PZH. Materac jest też odznaczony znakiem CE. Przeprowadzone badania potwierdziły, że produkt jest przewiewny i przyjazny dla delikatnej skóry dziecka.

Dwustronny: Model jest dwustronny. Z jednej strony zastosowano lateksową płytę kokosową odpowiednią dla dzieci do ok. 9 miesiąca życia, a z drugiej płytę lateksową perforowaną przeznaczoną dla maluszków powyżej 9 miesiąca życia. W związku z tym materac będzie nam służył przez długi czas.

Miękki: Wiele osób podkreśla, że produkt jest odpowiednio miękki i zapewnia komfort w trakcie snu.

 

Wady

Zapach: Niektórzy zauważyli, że model nieprzyjemnie pachnie. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

2. Vitmat Eco CoCo Baby materac pianka-kokos 120×60

 

2-vitamat-coco-babyMaterac lateksowo-kokosowy Vitmat COCO Baby Antyalergic to druga propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Produkt zapewnia dziecku komfortowy sen już od pierwszych chwil życia. Wykonany został z naturalnego lateksu i kokosu, przez co ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Podobnie do naszej pierwszej propozycji, materac ma dwie odmienne twardości.

Strona kokosowa przeznaczona jest dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia ok. 8-9 miesiąca, a strona lateksowa powyżej 9 miesiąca życia. Włókno kokosowe zastosowane w materacu ma świetne właściwości termiczne, a także przepuszcza powietrze.

Nie można też zapomnieć, że strona lateksowa wykonana z perforowanej płyty lateksowej, z otworami wentylacyjni, ułatwia swobodną cyrkulację powietrza i jednocześnie zmniejsza potliwość dziecka w czasie snu. Wielu rodziców doceniło też właściwości ortopedyczne produktu.

Dzięki którym idealnie dopasowuje się do pozycji ciała dziecka i stanowi tym samym świetne podparcie na całej długości kręgosłupa. Materac ma również pokrowiec, z haftem o kremowym kolorze, wykonany z dzianiny zapewniającej neutralizację wolnych rodników. Ponadto dzianina pozwala zachować temperaturę odpowiednią dla organizmu i umożliwia odparowanie wilgoci. Opinie o materacach do łóżeczka tej marki są bardzo pozytywne.

Vitmat Coco Baby to bardzo dobry materac do łóżeczka do 250 zł. Produkt ma następujące wymiary: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 9 cm.

 

Zalety

Pielęgnacja: Konsumenci doceniają to, że pielęgnacja materaca nie zabiera dużo czasu. Zdejmowany pokrowiec można prać w pralce w temp. 60 st. C, co jest dużym ułatwieniem.

Jakość: Do produkcji modelu wykorzystano materiały najlepszej jakości m.in. ok. 20% naturalnego lateksu. W efekcie możemy mieć pewność, że materac nie zniszczy się zbyt szybko.

Zamek błyskawiczny: Znajdujący się na pokrowcu zamek błyskawiczny umieszczono w taki sposób, aby nie przeszkadzał w trakcie odpoczynku (nie ma kontaktu z ciałem). Co więcej, element ten się nie zacina.

Właściwości antybakteryjne: Materac ma właściwości antybakteryjne – na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie i grzyby, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. W rezultacie nasza pociecha ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

Wady

Miękki: Pewna grupa konsumentów uważa, że produkt jest zbyt miękki. Użytkownicy zauważyli, że model w niektórych miejscach się zapada.

 

 

 

 

3. Träumeland T014501 Materac Płatek Śniegu 60X120Cm

 

3-traumeland-t014501Traumeland T014501 to materac z pokrowcem sleep safety zapewniający świetną wentylację. W efekcie rodzic nie musi obawiać się o wsiąkanie wilgoci i jednocześnie nie trzeba kupować osobnego podkładu zabezpieczającego. Pokrowiec jest zdejmowany i składa się z dwóch, niezależnych części. Gdy jedna się zabrudzi, możemy ją zdjąć i uprać. W tym samym czasie dolną, czystą część, przekładamy na górę i możemy bez żadnej przerwy korzystać z materaca.

Pokrowiec ma jony srebra o działaniu antybakteryjnym. Nawet po wielu praniach pokrowiec zachowuje swoje właściwości. Na dłuższych bokach znajdziemy zabezpieczenia przed poślizgnięciem się nóżki dziecka, gdy będzie próbowało wstać.

Produkt ma dwie strony, z czego jedna ma strukturę fali, jest miękka i przeznaczona dla niemowląt o wadze do 10 kg, a druga twardsza dla starszych dzieci. Materac może być wykorzystywany również przez dzieci mające alergię, co jest zasługą naturalnych materiałów, nie zawierających substancji alergicznych.

Materac posiada certyfikat Öko-Tex Standard 100 potwierdzający, że wszystkie wykorzystane materiały są odpowiednie dla niemowląt.

Materac do łóżeczka Traumeland T014501 ma wymiary: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 11 cm. Produkt ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

 

Zalety

Komfort: Prezentowany model zapewnia odpowiedni komfort w trakcie snu. Zarówno pokrowiec Sleep fresh, jak i wkład materaca są wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw, dlatego zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i chronią przed nadmierną potliwością.

Dla alergików: Zgodnie z zapewnieniami producenta produkt będzie odpowiedni także dla alergików. Osoby, które kupiły materac, potwierdzają, że nie powoduje on nasilania się objawów choroby.

Certyfikat: Produkt ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że użyte do produkcji materiały nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Możemy mieć pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne.

 

Wady

Czyszczenie: W opiniach niektórych Internautów pojawia się informacja, że czyszczenie pokrowca bywa czasochłonne. Choć można go prać w pralce, niekiedy zdarza się, że znajdujące się na powierzchni plamy, nie zostaną usunięte.

 

 

 

 

4. Fiki Miki Materac Turystyczny Mrr1 Składany 120X60

 

4-fiki-mikiNasza czwarta propozycja to dobry i tani materac do łóżeczka Fiki Miki. Jest to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, która świetnie sprawdzi się w czasie wakacji. Ten świetny, turystyczny model jest składany w kostkę, dzięki czemu bez większych problemów zmieści się w bagażniku, czy nawet w większej torbie.

Wymiary produktu to 120 cm x 60 cm, gdy jest rozłożony oraz 59 cm x 16 cm x 40 cm po złożeniu. Ze względu na wymiary jest to również świetna propozycja dla starszych dzieci. Materac zapewnia niemowlęciu komfort i spokojny sen nawet na wyjeździe.

Dzieci często mają problem by zasnąć w nowym miejscu, a dobrze im znany materac na pewno to ułatwi. Pokrowiec wykonany jest z delikatnej w dotyku, aczkolwiek bardzo trwałej, bawełnianej dzianiny jerseyowej. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym i szarym.

Można go łatwo zdjąć, a potem uprać w pralce. Waga zaledwie 1,4 kg sprawia, że materac jest łatwy do przewożenia. W efekcie zyskał wiele pochlebnych opinii użytkowników. Doceniono jego funkcjonalność i właściwości.

Fiki Miki to turystyczny materac składany. Wymiary produktu są następujące: długość – 120 cm i szerokość – 60 cm. Waga modelu z opakowaniem to 1,4 kg.

 

Zalety

Pielęgnacja: Wiele osób zaznacza, że zdejmowany pokrowiec jest łatwy w czyszczeniu. Można go prać w pralce bez obaw o uszkodzenie.

Kompaktowe wymiary: Materac ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie jest łatwe. Świetnie sprawdza się podczas podróży, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku i łatwo się go składa.

Pianka poliuretanowa: Wykorzystana do produkcji pianka poliuretanowa wykazuje odporność na uszkodzenia i odkształcenia. Rodzice zapewniają, że jest odpowiednio miękka i gwarantuje komfort w trakcie snu.

 

Wady

Pokrowiec: Niektórzy Internauci twierdzą, że pokrowiec nie jest miły w dotyku, dlatego może podrażniać delikatną skórę dziecka.

Opakowanie: Z uwagi na to, że opakowanie nie jest wykonane z najlepszych gatunkowo tworzyw stosunkowo szybko się niszczy.

 

 

 

 

5. Janpol Materac lateksowo-kokosowy Eos 120 x 60

 

5-janpol-eosJanpol EOS to kolejny, świetny materac lateksowo-kokosowy o wymiarach 120 cm x 60 cm i wysokości 10 cm. Płyta lateksowa o grubości 6 cm została jednostronnie wzbogacona o płytę kokosową o grubości 2 cm. Natomiast pokrowiec to pikowana i ocieplana frotte.

Ze względu na to, że pokrowiec może być prany w temperaturze do 60°C, nie musimy obawiać się o roztocza, czy bakterie. Lateks, który jest bardzo elastycznym materiałem, sprawia, że materac świetnie dopasowuje się do kształtów ciała i jednocześnie jest wytrzymały na odkształcenia.

Natomiast specjalny system otworów zapewnia swobodną wymianę powietrza i ciepła. Lateks ma również działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a więc jest w pełni bezpieczny dla najmłodszych. Z drugiej strony mamy kokos, który wyróżnia się świetnymi właściwościami termicznymi.

Włókno kokosowe jest lekkie i przewiewne, a do tego ma właściwości antyalergiczne. Warto też podkreślić, że materac posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Wielu użytkowników doceniło trwałość materaca.

Janpol EOS to materac dziecięcy o wymiarach 120 cm x 60 cm x 10 cm. Produkt został wyposażony w bawełniany pokrowiec z zamkiem błyskawicznym.

 

Zalety

Instytut Matki i Dziecka: Model zyskał pozytywną opinię Instytut Matki i Dziecka. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa stosowania i wysokiej jakości wykonania.

Jakość: Materac wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie odkształca się, dzięki czemu może nam służyć przez długi czas.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: Część osób zauważyło, że czasami umieszczony na pokrowcu zamek błyskawiczny się zacina, co utrudnia jego zdjęcie. Istnieje ryzyko, że element ten szybko się uszkodzi.

Cyrkulacja powietrza: Niektórzy rodzice twierdzą, że materac nie gwarantuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co skutkuje tym, że ciało w trakcie snu się poci.

 

 

 

 

6. Materac do Łóżeczka Gryka Pianka Kokos Nikola MATPGK140709 140×70  

 

Jeśli szukasz produktu dwustronnego to materac do łóżeczka MATPGK140709 firmy Nikola spełni Twoje oczekiwania. Jest to produkt średnio twardy o wymiarach 140 cm x 70 cm x 10 cm.

Składa się on z kilku warstw. Jedną z nich jest gryka, co czyni go wyjątkowo zdrowym i bezpiecznym produktem dla naszego dziecka. Materac do łóżeczka 140 cm x 70 cm wypełniony gryką ma właściwości przeciwodleżynowe, antyalergiczne, a także wspomaga leczenie kręgosłupa. Warstwa kokosowa materaca bardzo dobrze podtrzymuje ciało niemowlaka w pierwszych miesiącach życia. Z kolei warstwa poliuretanowa sprawia, że produkt jest odpowiednio elastyczny i wytrzymały.

Produkt cieszy się bardzo pozytywnymi ocenami. Konsumenci uważają, że jest to dobry materac do łóżeczka. Produkt jest tak stworzony, aby maksymalnie likwidować ryzyko powstania podrażnień. Ponadto model jest łatwy w utrzymaniu czystości, ponieważ ma ściągany pokrowiec, który można prać w pralce.

 

 

 

 

7. Materac do Łóżeczka Piankowy Gruby MATone 120×60

 

Godnym uwagi jest gruby piankowy materac do łóżeczka MATone o wymiarach 120 cm x 60  cm x 10 cm. Z uwagi na biały kolor materac sprawdzi się zarówno w łóżeczku chłopca, jak i dziewczynki. Waga produktu wynosi zaledwie 3 kg.

Materac piankowy do łóżeczka jest bardzo wygodny, a sen na nim bardzo komfortowy. Produkt wykonano z pianki poliuretanowej, ma on jednolitą strukturę. W związku, z czym materac jest elastyczny i sprężysty. Charakteryzuje się on średnią twardością i odpornością na odkształcenia. 

Według opinii rodziców jest to dobry i tani materac do łóżeczka. Użytkowników cieszy fakt, że jest dwustronny, więc nie ma znaczenia, na której ze stron ułożymy naszego maluszka. Dbanie o czystość ułatwia zapinany na zamek pokrowiec, który szybko można ściągnąć i uprać.

 

 

 

 

8. Hevea Materac lateksowy Baby 60×120 cm 

 

Szukając dobrego produktu warto zwrócić uwagę na Hevea materac lateksowy Baby 60 cm x 120 cm. Jest to model dwustronny, który dorasta razem z dzieckiem. Stronę twardą stanowi warstwa piankowa, a średnio twardą tworzy warstwa lateksowa. W związku z tym możemy dopasować odpowiednią stronę do wieku i preferencji dziecka.

Produkt jest całkowicie antyalergiczny. Ponadto materac lateksowy do łóżeczka stanowi bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, zarówno niemowlaka, jak i starszego dziecka. Wewnątrz produktu znajdują się unikalne kanaliki wentylacyjne, które przeciwdziałają poceniu się malucha. Dodatkowo produkt jest stworzony z takich materiałów, dzięki którym nie rozwijają się roztocza i pleśń.

Test materacy do łóżeczka wykazał, że jest to nieco droższy, ale dobrej jakości model. Wszyscy użytkownicy zgodnie twierdzą, że produkt wykonano z dbałością o najmniejsze detale. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że pokrowiec jest również uszyty z dobrej jakości materiału, który po dłuższym użytkowaniu  nie mechaci się, a do tego jest miły w dotyku.

 

 

 

 

9. Danpol Materac Gryczano-Kokosowy 120X60 

 

Danpol materac gryczano-kokosowy 120 cm X 60 cm jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, które borykają się z wadami postawy. Materac kokosowy do łóżeczka okryty jest białym pokrowcem lamowanym.

Jest to produkt dwustronny. Materac wypełniony jest łuską gryczaną, czyli naturalnym podkładem przeznaczonym do odpoczynku i snu. Wypełnienie z gryki znajduje się w przepikowanych kwadratach i ma właściwości antyodleżynowe, antypotowe i antyalergiczne. Strona kokosowa to uzupełnienie właściwości pro-zdrowotnych materaca. Warstwa kokosa dzięki swej strukturze umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Według opinii konsumentów jest to model bardzo wytrzymały, a do tego nie odgniata się, więc nie traci swojego pierwotnego kształtu nawet po dłuższym okresie użytkowania. Ponadto rodzice docenili dobry stosunek jakości do ceny, dlatego też polecają zakup tego produktu.

 

 

 

 

10. Materac Dziecięcy Hilding Dobranocka 60×120

 

Materac dziecięcy Hilding przeznaczony jest od pierwszego dnia życia. Wymiary modelu wynoszą 120 cm x 60 cm x 10 cm. Oznacza to, że produkt pasuje do standardowych wersji łóżeczek.

Produkt wykonany jest z przewiewnej i elastycznej pianki Flexifoam. Dodatkowe nacięcia i porowata struktura ułatwiają wentylację całego wkładu. Możemy zatem stwierdzić, że model ma właściwości oddychające. Materac do łóżeczka 120 cm x 60 cm gwarantuje naszemu dziecku zdrowy i komfortowy sen.  Trzeba podkreślić, że pokrowiec jest pikowany, antyalergiczny, a co najważniejsze w pełni bezpieczny dla niemowlaka.

Opinie o materacach do łóżeczka są pozytywne z uwagi na dobrą jakość wykonania. Model ma certyfikaty, które poświadczają, że wszystkie wykorzystane do produkcji materiały są w pełni bezpieczne. Pokrowiec materaca jest zapinany na zamek, aby w łatwy i szybki sposób można go było ściągnąć do prania.

 

 

 

 

11. Składany Materac do Łóżeczka Turystycznego Severno Kids MTRIO 120×60

 

Składany materac do łóżeczka turystycznego Severno Kids MTRIO 120 cm x 60 cm łączy w sobie wszystkie cechy, których rodzice poszukują, wybierając najlepszy produkt dla swojego dziecka. Model jest estetyczny, przy jego produkcji zastosowano technologię, która wspiera podczas snu delikatny kręgosłup dziecka.

Materac do łóżeczka turystycznego złożony jest z 3 elementów, które po rozłożeniu są jedną stabilną i zwartą powierzchnią. Wypełnienie materaca stanowi pianka poliuretanowa, która charakteryzuje się zwiększoną sprężystością i wytrzymałością. Ponadto takie wypełnienie zapewnia bardzo dobrą wentylację materaca, a co się z tym wiąże, uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni.

Produkt zyskał wiele pochlebnych opinii konsumentów, ponieważ gwarantuje stabilne podparcie pleców, przez co sen niemowlaka jest zdrowy, a rozwój prawidłowy. Ponadto użytkownicy chwalą materac za odpowiednie dostosowanie się do ciała dziecka. Produkt jest łatwy w transporcie, ponieważ mamy możliwość złożenia go, więc zmieści się bez problemu w każdym aucie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki materac do łóżeczka kupić?

 

Dobry sen jest podstawą higienicznego trybu życia. Z tego właśnie powodu wielu dorosłych stara się inwestować w specjalnie wyprofilowane poduszki oraz możliwie jak najwygodniejsze materace. Nie inaczej powinno być w przypadku łóżeczek naszych dzieci. Zapewne myślisz, że kluczem do zapewnienia maluchom odpowiedniego snu jest zakup odpowiedniego łóżka. Niestety w większości przypadków, materace, które są dołączone w zestawie, nie są najlepszej jakości. Z tego powodu należy dokupić go osobno. Aby zakupić dobry sprzęt trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Z tego właśnie powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie wyjaśnimy, jaki materac do łóżeczka wybrać.

Wypełnienie

Decydując się na wybór idealnego modelu dla swojego malucha musisz wziąć pod uwagę rodzaj wypełnienia. Jeśli materac będzie się zbytnio odkształcał, Twoja pociecha nie tylko nie będzie mogła spokojnie spać, ale mogą pojawić się u niej problemy z kręgosłupem. Jednym z najpopularniejszych wypełnień jest pianka poliuretanowa. Jej największą zaletą jest niska cena. Niestety model ten jest wyjątkowo podatny na odkształcenia pod wpływem wagi dziecka. Może on być odpowiedni, jako pierwszy materac dla niemowlaka, jednak po pewnym czasie użytkowania wewnątrz tworzą się grudki oraz dołki.

Drugim modelem, który możesz spotkać na rynku są produkty z wypełnieniem z pianki termoelastycznej. Tworzywo, które znajduje się wewnątrz materaca reaguje na temperaturę ciała dziecka i zgodnie z tym, dostosowuje się do sylwetki. Choć sprzęt ten jest nieco lepszej jakości, to wciąż jest podatny na odkształcenia. Dużą zaletą jest jego niska cena.

Kolejnym modelem jest materac kokosowy. Jego wnętrze wypełnione jest naturalnym włóknem kokosowym. Zaletą tego typu produktu są właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Co więcej, szybko dopasowuje się on do kształtu sylwetki użytkownika, jednocześnie nie odkształcając się. Poza tym pełnię komfortu podczas snu zapewnia to, że posiada on specjalne kanaliki, które przepuszczają powietrze. Ciekawą odmianą tego modelu jest materac kokosowo-piankowy. Między dwiema warstwami maty kokosowej, została umieszczona pianka poliuretanowa, dzięki czemu jest on bardziej miękki.

Ostatnim modelem, który zasługuje na uwagę rodziców jest produkt z wypełnieniem lateksowym. Podobnie, jak poprzedni typ, również ten dobrze dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Z kolei, pionowe kanaliki zapewniają, że przez materac przechodzi powietrze.

Podejmując decyzję musisz pamiętać, że dobry materac jest ściśle związany ze zdrowiem Twojego dziecka. Modele, które się szybko odkształcają, mogą sprawić, że wada kręgosłupa u malucha się pogłębi. Dlatego warto zainwestować w nieco droższy produkt, który będzie bezpieczniejszy dla Twojej pociechy.

 

Wymiary

Bardzo istotne w wyborze materaca do łóżeczka dla Twojej pociechy są jego wymiary. Na rynku dostępne są dwa modele o wymiarach: 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm. Aby wybrać odpowiedni produkt należy zmierzyć wzrost dziecka. Dobry materac powinien być o co najmniej 20 cm dłuższy od naszego malucha. Dzięki temu, zostanie zapewniony mu odpowiedni komfort podczas snu. Jeśli jednak nasze dziecko już zdążyło trochę podrosnąć i pierwszy z podanych wymiarów jest dla niego za mały, to czas rozważyć zakup bardziej dorosłego modelu.

 

Grubość

Wybierając odpowiedni model dla swojej pociechy, zwróć uwagę na jego grubość. Jest to niezwykle istotne, gdy chcemy zapewnić malcowi odpowiedni komfort w czasie odpoczynku. Co więcej, modele dla najmłodszych i dla nieco starszych dzieci różnią się od siebie. Specjaliści sugerują, aby małe dzieci spały na materacach o grubości około 20 cm. Dzięki temu nie będzie się on zapadać, co sprawi, że utrzyma całe ciało maluszka. Inaczej jest w przypadku nieco starszych dzieci – ich materace powinny mieć grubość około 10 cm.

 

Twardość – jaki materac do łóżeczka jest najlepszy?

Gdy chcemy dopasować materac do łóżeczka naszego dziecka, musimy dużo uwagi poświęcić jego twardości. Wbrew dość powszechnej opinii, bardzo twarde modele nie są wcale najlepsze dla najmłodszych. Dzięki licznym badaniom wiemy, że twarde materace nie są w stanie zapewnić dzieciom dobrego snu. Takie produkty sugerowane są raczej dla dorosłych. Bardzo miękkie modele też nie są odpowiednie. Jest to spowodowane tym, że nie będą one w stanie poprawnie utrzymać ciężaru malucha. To z kolei, może zaowocować wadami postawy. Dlatego modelem, który jest polecany dla najmłodszych dzieci, zarówno przez specjalistów, jak i innych rodziców, jest materac o średniej twardości. Zapewni on komfort podczas snu oraz, co bardzo ważne, utrzyma ciężar dziecka i zapewni mu poprawne ułożenie kręgosłupa.

Stopień twardości materaca, powinien być ściśle związany z wagą dziecka. Jeśli poszukujesz sprzętu dla niemowlaka, możesz rozważyć modele gąbkowe. Oczywiście, jeśli ich wypełnienie cechuje się odpowiednią jakością. W takiej sytuacji, będą one w stanie zapewnić właściwe podparcie dla dzieci o małej wadze. Spowodowane jest to tym, że w przypadku niemowląt, ich waga nie powoduje trwałych odkształceń na materacach, zatem modele gąbkowe są dla nich bezpieczne. Takie produkty nie są sugerowane starszym użytkownikom, bowiem mogą powodować pogłębianie się wady kręgosłupa.

Bezpieczeństwo

Kupując materac dla dziecka należy zwrócić uwagę na jego właściwości i różne atesty, dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony model jest w pełni bezpieczny. Niestety, obecnie wiele modeli nazywanych jest antyalergicznymi, jednak nie spełniają wszystkich wymagań. Dlatego dobrze jest zainwestować w sprawdzone produkty, do których należą chociażby modele lateksowe, kokosowe czy z łuski gryczanej. Ich wypełnienie nie sprzyja rozwojowi roztoczy, grzybów i różnych drobnoustrojów.

Są one przyjazne dla skóry dziecka i nie podrażniają jej w czasie snu. Dzieje się tak, gdyż zostały one zrobione z tworzywa, które nie nagrzewa się za sprawą temperatury naszego ciała. Co więcej, specjalny system kanalików sprawia, że w bardzo prosty sposób przechodzi przez nie powietrze. Skutkiem tego rozwiązania jest zmniejszona potliwość dziecka w czasie snu.

 

Materace do łóżeczek w dobrych cenach

Cena materaca jest ściśle związana z tworzywem, którym jest wypełniony. Modele z pianki poliuretanowej są najtańszymi na rynku i ich cena zaczyna się od 40 zł. Warto jednak zauważyć, że szybko się one zużywają, więc trzeba je często wymieniać. Lepsze jakościowo są produkty z pianki termoelastycznej. Ich cena zaczyna się do 300 zł. Najczęściej wybieranym modelem są materace z włókna kokosowego, które polecane są alergikom. Produkty te nie odkształcają się i przepuszczają powietrza. Ich cena zaczyna się od 80 zł. Innym, bardzo popularnym wyborem rodziców są modele lateksowe, czyli wykonane z mleczka kauczukowego. One również zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Ich cena zaczyna się od 200 zł.

Wybierając materac warto zainwestować w możliwie jak najlepszy model. Jeśli zakupisz ten najtańszy, może okazać się, że szybko się on zużyje. W takich sytuacji będziesz zmuszony do kupna nowego. Zatem będzie to tylko pozorna oszczędność. Pamiętaj również, że w grę wchodzi zdrowie i komfort Twojego dziecka, zatem nie powinieneś oszczędzać.

 

 

FAQ

 

P1: Jak gruby materac do łóżeczka wybrać?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaka jest prawidłowa grubość materaca, dzięki któremu sen niemowlaka będzie bezpieczny i komfortowy. Należy przede wszystkim zaznaczyć, że każdy materac, którego grubość ma mniej niż 10 cm, nie nadaje się dla dziecka. Zdarzają się producenci, którzy o tym zapominają i tną koszty, co oznacza, że materiał użyty do produkcji, jak i gotowy produkt jest kiepskiej jakości. Zatem jaka jest odpowiednia grubość materaca? Najlepiej, gdy wysokość materacyka wynosi między 12 cm – 14 cm. Noworodki i niemowlaki większość doby przesypiają, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt.

P2: Jak wyczyścić materac do łóżeczka?

Jeśli materac wyposażony jest w pokrowiec, to sprawa jest prosta. Wystarczy, że od czasu do czasu go ściągniemy i upierzemy. Oczywiście prać należy zgodnie z zaleceniami producenta. Dlatego najpierw trzeba sprawdzić podane wskazówki. Zdarza się jednak, że nie ma możliwości ściągnięcia pokrowca. Wówczas dobrym sposobem na wyczyszczenie materaca jest użycie myjki parowej, gdyż gorąca para bardzo dobrze usuwa bakterie, roztocza i plamy. Materac możemy również wyczyścić odkurzaczem piorącym.

 

P3: Gdzie kupić materac do łóżeczka?

Wybierając materac do łóżeczka, trzeba zastanowić się nie tylko nad jego rodzajem, ale również nad tym, gdzie go kupić. Wybrany model ma nam zapewnić odpowiedni wypoczynek, komfort snu i relaks. Dlatego też zakup materaca nie może być przypadkowy. W związku, z czym lepiej na zakupy wybrać się do specjalistycznego sklepu, gdzie sprzedawca pomoże nam dobrać odpowiedni produkt dla naszego maleństwa. Oczywiście możemy zdecydować się na zakupy online, jednak wówczas przy wyborze możemy liczyć jedynie na własną wiedzę z zakresu materacy i opisy przy danym produkcie. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. To samo tyczy się również materaca do łóżeczka. Wygodny i komfortowy sen dla maluszka, który większość czasu będzie spędzał w pozycji leżącej, jest bardzo ważny. Według rodziców warto zwrócić uwagę na materac do łóżeczka gryka, pianka, kokos, Nikola MATPGK140709 140 cm x 70 cm. Ten model jest bezpieczny w stosowaniu, co potwierdzają uzyskane certyfikaty. Ponadto jest hipoalergiczny, wykonano go tak, aby maksymalnie zlikwidować ryzyko pojawienia się u maluszków uczuleń. Innym polecanym przez rodziców produktem jest piankowy, gruby materac do łóżeczka MATone 120 cm x 60 cm. Produkt w znacznym stopniu wyróżnia się elastycznością. Warto zaznaczyć, że jest on bezpieczny dla niemowlaków, gdyż w jego wnętrzu nie rozwijają się pleśń i grzyby.

Poniżej prezentujemy ranking materacy do łóżeczka. Znalazło się w nim  6 najbardziej popularnych produktów. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego elementu do łóżeczka, zapoznaj się z poniższymi opisami produktów, być może, któryś z nich szczególnie Cię zainteresuje.

 

Przewodnik zakupowy – jaki materac do łóżeczka kupić?

 

Zakup odpowiedniego materaca do łóżeczka naszego niemowlaka to podstawa. Nowo narodzone maluszki większość swojego czasu spędzają w łóżeczku, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego modelu. Jakie zatem kryteria powinien spełniać dobry produkt? Jaki jest najlepszy materac do łóżeczka? Odpowiedzi na postawione pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bardzo istotną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są certyfikaty i atesty, poświadczające bezpieczeństwo zarówno całego produktu, jak i jego poszczególnych elementów. Ponadto wszelkie normy, które spełnia, są potwierdzeniem, że materac ma prawidłową budowę, która jest odpowiednia dla kręgosłupa malutkich dzieci. Mamy wówczas pewność, że zarówno wypełnienie, jak i pokrowiec nie zagrażają zdrowiu dziecka. Dobrze, gdy dany model ma certyfikaty i atesty na przykład Oeko-tex Standard 100, który gwarantuje, że nie ma w nim niebezpiecznych substancji chemicznych. Warto się również rozglądać za produktami, które mają pozytywne opinie od Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Twardy czy miękki?

Do prawidłowego rozwoju kręgosłup maluszka powinien być równomiernie podparty na całej jego długości. Wbrew przyjętej wcześniej zasadzie, dziecko nie powinno leżeć ani na miękkim, ani na twardym materacu. W związku, z czym zaleca się produkty średnio twarde oraz bezstrefowe, czyli takie, które nie wskazują, jak położyć dziecko, tzn. gdzie ma być główka, a gdzie nóżki. Takie zastosowanie sprawia, że w punktach podparcia materac się nie odkształca. Twardość poszczególnych modeli zależy od gęstości zastosowanego materiału. Dlatego też nawet cienki, ale wykonany z odpowiedniej gęstości materiału produkt, ma dobre podparcie. Ponadto, aby sprawdzić, czy produkt ma odpowiednią twardość, należy go postawić przy ścianie. Jeśli materac stoi samodzielnie bez żadnego podparcia, oznacza, że jest odpowiednio twardy. Dodatkowo w sprzedaży są też modele dwustronne, które z jednej strony mają bardziej twardą strukturę i przeznaczone są dla niemowląt, druga strona jest bardziej miękka, więc mogą z niej korzystać maluchy powyżej pierwszego roku życia.

 

Wymiary materaca

Materac do łóżeczka w sklepach występuje najczęściej w dwóch rozmiarach: 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm. W zależności, na jaką wielkość się zdecydujemy, maluch będzie mógł na nim spać nawet do skończenia kilku lat. Jest to o tyle ważne, że wiele łóżeczek niemowlęcych z czasem możemy przerobić na tapczaniki. Należy pamiętać, aby przy wyborze kierować się zasadą, żeby wybrany przez nas produkt był przynajmniej 20 cm dłuższy od wzrostu naszego dziecka. Wówczas zachowamy komfort odpoczynku.

Rodzaj materaca

Zanim zdecydujemy się na konkretny model materaca, warto poznać wszystkie rodzaje, aby zdecydować, jaki materac do łóżeczka wybrać:

♦ lateksowy – jest to model przewiewny, ale także wyróżniają go właściwości antyalergiczne, ponieważ wewnątrz nie rozwijają się żadne roztocza i grzyby. Ten rodzaj sprawdzi się nie tylko u niemowlaków, ale również starszych dzieci. Materac gwarantuje komfortowy i zdrowy sen. Istotne jest to, że produkt bardzo dobrze podpiera ciało dziecka, a tym samym ma wpływ na prawidłowy rozwój kręgosłupa. Model wyposażono w system kanalików, dlatego ma właściwości oddychające. Oznacza to, że dziecko śpiąc, nie poci się, znacząco zmniejsza się również ryzyko powstania potówek.

♦ kokosowy – ten rodzaj produktu najczęściej obszyty jest bawełną, wewnątrz znajduje się mata z włókna kokosowego. Model jest antyalergiczny i bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Materac charakteryzuje się dużą twardością, jest więc przeznaczony dla starszych dzieci. Trzeba zaznaczyć, że wyróżniamy trzy różne wersje tego produktu: Lateksowo-kokosowe, piankowo-kokosowe i gryczano-kokosowe.

♦ z łuską gryczaną – jest to model, który prawidłowo podpiera kręgosłup i jest zrobiony z ekologicznych materiałów. Ponadto cechuje go duża odporność na odkształcenia.

♦ sprężynowy – dużą popularnością cieszą się również bonellowe materace do łóżeczka. W zależności od modelu sprężyny są otoczone pianką poliuretanową albo warstwa kokosową. Materac sprężynowy gwarantuje stabilne podparcie dla kręgosłupa. Należy zauważyć, że im bardziej sprężyny są skręcone, tym jakość materaca jest lepsza.

♦ piankowe – produkty w całości wykonane z pianki poliuretanowej, są to jedne z tańszych typów i trzeba zauważyć, że charakteryzują się słabą jakością i trwałością. Ponadto szybko ulegają odkształceniom. Możemy również wyróżnić modele wykonane z pianki wysokoplastycznej, których jakość jest dużo lepsza, a do tego dostosowują się one do pozycji, którą przybiera maluszek i się nie odkształcają.

 

Materac do łóżeczka w dobrej cenie

Cena materaca zależy od użytego do produkcji tworzywa. Do najtańszych na rynku należą produkty z pianki poliuretanowej, które kupimy już za około 40 zł. Natomiast lepsze produkty robione z pianki termoelastycznej to koszt ok. 300 zł. Trzeba jednak zauważyć, że najczęściej wybierane są produkty z włókna kokosowego, ich cena zaczyna się od 80 zł. Modele kokosowe poleca się zwłaszcza alergikom. Dobrym rozwiązaniem jest model wykonany z mleczka kauczukowego, gdyż zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Za ten typ materaca trzeba zapłacić około 200 zł.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ