fbpx

Ranking 5 najlepszych mikrofonow dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

Mikrofon dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz prezentu dla dzieci i myślisz o zakupie mikrofonu, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz prezentacje 5 sprawdzonych modeli. Na szczególną uwagę zasłużyła zabawka Simba Disco 6834100, do której można podłączyć odtwarzacz MP3. Jest ona zasilana bateriami, a w dodatku wygodna w przenoszeniu. Do mikrofonu został dołączony statyw z regulacją wysokości. W jego podstawie znajduje się kula dyskotekowa emitująca kolorowe światło. Zabawka ma wgrane 4 podkłady muzyczne z rytmem, co zachęca maluchy do wymyślania własnych piosenek. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do przeczytania opisów pozycji, które zajęły kolejne miejsca rankingu, w tym produkt Fisher Price PL FPB38.

5 najlepszych mikrofonow dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziecko wykazuje muzykalne zdolności, to warto zachęcać je do rozwijania swoich umiejętności. Dobrym pomysłem jest inwestycja w mikrofon, który wszechstronnie rozwija Twojego malucha. Zabawka taka uczy poczucia rytmu, rozwija zdolności wokalne, a także oswaja z występami. Poniższy ranking mikrofonów dla dzieci zawiera modele, które uszczęśliwiły wielu najmłodszych.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Razem z mikrofonem w zestawie znajduje się statyw z regulacją wysokości, który można z łatwością dopasować do wzrostu dziecka. Sprzęt jest przystosowany do podłączenia do dowolnego odtwarzacza MP3, dlatego dziecko może śpiewać razem ze swoimi ulubionymi artystami.

Wady

Niektórzy kupujący uważają, że urządzenie zostało wyposażone w stosunkowo słaby głośnik. Czasami zdarza się, że śpiew dziecka nie jest dobrze słyszalny, pojawiają się też zakłócenia.

Podsumowanie

Sprzęt jest odpowiedni dla dzieci od 6. roku życia. Ma on wbudowaną kulę dyskotekową, dlatego jest bardzo atrakcyjną zabawką. Wysokość statywu można regulować w zakresie od 50 do 100 cm.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma różne efekty świetlne, dlatego pociechy chętnie się nim bawią. To zabawka, która nie tylko rozwija u dzieci zmysł słuchu, ale także pomaga im w nauce alfabetu, nazw części ciała oraz liczenia od 1 do 20.

Wady

Mikrofon ma funkcję nagrywania. Maksymalna długość nagrań wynosi ok. 5 sekund, w efekcie czego maluchy nie mogą w ten sposób utrwalić zaśpiewanej przez siebie piosenki w całości.

Podsumowanie

Zabawka jest kolorowa i dzieci chętnie po nią sięgają. Model jest zasilany dwiema bateriami AAA. Podczas śpiewania pociecha może dodać do swojego występu efekty rytmiczne i dźwiękowe. Za sprawą mikrofonu maluch z pewnością ciekawie spędzi czas.

Rozważ też

Zalety

Mikrofon bardzo elegancko się prezentuje. Można go bezprzewodowo połączyć z tabletem, smartfonem lub telewizorem. Urządzenie dobrze nadaje się do karaoke. Ma ono tryb modulacji głosu, a także wbudowane głośniki.

Wady

Nie jest to odpowiednia zabawka dla kilkuletnich dzieci (ze względu na zaawansowane technologie). Konsumenci przyznają, że jest to dobry sprzęt głównie dla starszych dzieci, które lubią śpiewać.

Podsumowanie

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a po naładowaniu może działać 6 – 8 godzin bez przerwy. Na mikrofonie znajduje się kilka przycisków, służą one m.in. do nagrywania oraz zmiany poziomu głośności dźwięku.

 

1. Simba Disco Mikrofon na Statywie 6834100

 

Mikrofon Simba Disco 6834100 to bardzo dobry pomysł na prezent dla dzieci, które lubią śpiewać. To odpowiednia zabawka dla maluchów od 6. roku życia. Do sprzętu dołączono lekki statyw, jego wysokość jest regulowana w zakresie 50 – 100 cm. Co więcej, urządzenie wyposażono w kulę dyskotekową emitującą kolorowe światło.

Ponieważ mikrofon ma wejście mini jack, można do niego podłączyć odtwarzacz MP3. Tym samym pociecha może śpiewać swoje ulubione piosenki razem z ich wykonawcami, możliwe jest też włączenie zwykłych podkładów muzycznych z rytmem. Sprzęt jest zasilany 3 bateriami AA.

Kupującym bardzo spodobała się przedstawiona zabawka. Sprawia ona pociechom dużo radości i zachęca do rozwijania talentu wokalno-muzycznego. Poza tym mikrofon jest lekki i w razie potrzeby można go złożyć, co ułatwia jego przenoszenie. Statyw stoi stabilnie na podłodze i jest wytrzymały, nie powinien się zniszczyć w wyniku częstej regulacji wysokości.

Simba Disco 6834100 to urządzenie zasilane 3 bateriami AA. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia.

 

Zalety

Regulowany statyw: Mikrofon można ustawić na statywie z regulowaną wysokością. Nie ma ryzyka, że dziecko nie będzie mogło dosięgnąć do urządzenia.

Możliwość podłączenia odtwarzacza MP3: Do sprzętu można podłączyć odtwarzacz MP3, wyposażono go w odpowiednie gniazdo.

Wbudowana kula dyskotekowa: Po włączeniu mikrofonu znajdująca się w podstawie kula dyskotekowa zaczyna świecić, co na pewno spodoba się dzieciom.

4 podkłady muzyczne: Jeśli maluch nie będzie chciał śpiewać ulubionych piosenek, może wymyślać własne, wykorzystując do tego 4 podkłady z rytmem do wyboru.

Składana konstrukcja: Zestaw jest lekki i przystosowany do złożenia, co ułatwia jego przechowywanie oraz przenoszenie.

 

Wady

Za słaby głośnik: Głośnik, w który wyposażono mikrofon, nie ma dużej mocy, a to negatywnie wpływa na jakość brzmienia.

 

 

 

 

2. Fisher-Price Mikrofon Malucha Nagrywaj I Śpiewaj Pl FBP38

 

Fisher Price PL FPB38 to model, który zyskał wiele pozytywnych komentarzy. Produkt ten sprawdzi się, jako prezent dla małego muzyka. Mikrofon przeznaczony jest do użytku przez dzieci od 3 roku życia. Zabawka służy do rozwoju umiejętności wokalnych malucha. Ponadto pozytywnie wpływa na jego słuch.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu jest wytrzymały i nie zniszczy się nawet po upadku na ziemię. Obudowa jest kolorowa, zawiera elementy zieleni i fioletu. Ponadto wyposażona jest w lampkę, która świeci na kolor, jaki używany jest w piosence edukacyjnej.

Produkt pozwala na zabawę na wiele sposobów. Dziecko może nagrywać swoje umiejętności. W ten sposób uczy się występowania na scenie. Oprócz tego mikrofon daje możliwość śpiewania piosenek nagranych na nim razem z głosem szczeniaczka. Uczą one malucha kolorów, liczenia i alfabetu. Użytkownicy doceniają ten model za funkcję powtarzania piosenek.

Fisher Price PL FPB38 to interakcyjny mikrofon, który działa na baterie. Dziecko może zacząć bawić się zabawką po ukończeniu 18. miesiąca życia.

 

Zalety

Wykonanie: Wielu konsumentów zaznacza, że produkt jest bardzo dobrze wykonany. Poszczególne części mikrofonu nie odłączają się, a kolor nie zmienia się nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania przez malucha.

Funkcje: Mikrofon ma kilka funkcji, które z pewnością ucieszą dziecko. Jest to z pewnością funkcja karaoke, wiele różnych podkładów, do których można śpiewać.

Dodatki: Model jest wyposażony w efekty świetlne, które zachęcają dziecko do zabawy, a różne efekty dźwiękowe sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej interesująca.

Nauka: Mikrofon ma kilka programów, które pozwalają dziecku uczyć się liczenia, nazw kolorów, a nawet przeciwieństw.

 

Wady

Funkcja nagrywania: Niektórym rodzicom nie spodobała się długość nagrania w funkcji nagrywania. Wielu z nich uważa, że 5 sekund oferowane przez sprzęt, to za krótko, aby uwiecznić cały występ malucha.

 

 

 

 

3. Bezprzewodowy Mikrofon do Karaoke Bluetooth

 

Bezprzewodowy mikrofon do karaoke Bluetooth to zaawansowany technologicznie model, który spodoba się starszym dzieciom, a także nastolatkom i dorosłym lubiącym karaoke. Ze względu na interfejs Bluetooth sprzęt można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem, tabletem, a nawet telewizorem (z systemem operacyjnym Android lub iOS).

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo i może działać 6 – 8 godzin bez przerwy po naładowaniu. Brak kabla sprawia, że jest ono bardzo komfortowe w użytkowaniu. Do obsługi mikrofonu służą umieszczone na nim przyciski. Pozwalają one na szybką zmianę poziomu głośności dźwięku, włączenie pauzy, a także nagrywania.

Sprzęt przypadł do gustu konsumentom, ponieważ jest łatwy w obsłudze i bardzo stylowo się prezentuje (z uwagi na złoty kolor). Mikrofon nie jest ciężki i można go pewnie chwycić, a jego ładowanie nie zajmuje dużo czasu (ok. 2 – 3 godziny). To model, który wyposażono w kilka przydatnych gniazd: AUX, Port USB oraz czytnik kart pamięci.

Bezprzewodowy mikrofon do karaoke Bluetooth to sprzęt zasilany akumulatorowo. Moc wbudowanego głośnika to 5 W, a pasmo przenoszenia obejmuje zakres 100 – 10 000 Hz.

 

Zalety

Bezprzewodowa łączność Bluetooth: Jeśli chcemy zorganizować karaoke, możemy bezprzewodowo podłączyć mikrofon do telewizora, smartfona lub tabletu. Wyposażono go w moduł Bluetooth.

Brak kabla zasilającego: Urządzenie zasila wbudowany akumulator, co oznacza, że nie ma przy nim kabla. Z tego względu śpiewanie jest bardziej komfortowe.

Wygodna obsługa: Obsługa mikrofonu jest łatwa i wygodna, ma on niewielki panel z przyciskami odpowiadającymi za najważniejsze opcje (np. przełączanie utworów).

 

Wady

Nie dla najmłodszych dzieci: Nie jest to sprzęt polecany dla małych, kilkuletnich dzieci, głównie ze względu na zaawansowane technologie.

 

 

 

 

4. Bontempi Mikrofon ze Statywem i Podłączeniem MP3

 

Mikrofon ze statywem i podłączeniem MP3 Bontempi to zabawka dla dzieci od 3. roku życia, która może zachęcić je do rozwijania swojego muzycznego talentu. Sprzęt jest zasilany 4 bateriami AA. W zestawie znajduje się plastikowy statyw, którego wysokość jest regulowana (maksimum to 90 cm).

Zabawka ma wymiary: 27 cm x 19 cm x 90 cm, co oznacza, że nie powinna zająć dużo miejsca w dziecięcym pokoju. Ponadto można ją łatwo przenieść w inne miejsce, gdyż nie jest ciężka. Mikrofon ma wgrane efekty dźwiękowe, 3 podkłady muzyczne, a także wbudowane kolorowe światełka.

Kupujący przyznają, że to bardzo ciekawy sprzęt, który ładnie się prezentuje i jest łatwy w obsłudze dla dzieci. W razie potrzeby można do niego podłączyć odtwarzacz MP3, aby pociecha śpiewała swoje ulubione piosenki razem z wykonawcami. Co ważne, ryzyko szybkiego rozładowania baterii jest zmniejszone do minimum, gdyż mikrofon ma funkcję automatycznego wyłączania.

Mikrofon ze statywem i podłączeniem MP3 Bontempi jest zasilany 4 bateriami AA. To sprzęt dla maluchów od 3. roku życia.

 

Zalety

Automatyczne wyłączanie: Po dłuższym czasie bezczynności zabawka automatycznie się wyłącza, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii.

Efekty świetlne i dźwiękowe: Mikrofon jest bardzo atrakcyjny dla dzieci, wyposażono go w różne efekty świetlne i dźwiękowe.

Pozwala na podłączenie odtwarzacza: Do sprzętu można podłączyć odtwarzacz MP3, ma on przeznaczone do tego gniazdo.

 

Wady

Ścierające się oznaczenia przycisków: Po pewnym czasie oznaczenia przycisków zaczynają się ścierać, co wygląda mało estetycznie.

Za mały zakres regulacji wysokości: Zakres regulacji wysokości statywu jest według niektórych rodziców za mały, maksimum to 90 cm.

 

 

 

 

5. Simba Mikrofon Światło Dźwięk 6831464

 

Prezentujemy mikrofon Simba Światło Dźwięk 6831464 polecany dla maluchów od 3. roku życia. Jest on zasilany 2 bateriami AA, dlatego pociecha może się nim bawić w dowolnym miejscu. Zabawka ma różowo-fioletową, wytrzymałą obudowę, na której znajdują się dobrze oznaczone przyciski i kolorowe światełka.

Długość mikrofonu wynosi 20 cm. Jest on lekki, dlatego dzieci mogą go pewnie utrzymać w dłoniach i swobodnie się bawić. Sprzęt ma wgrane 3 rytmy i podkłady muzyczne, więc pociecha może sama wymyślać piosenki.

Na temat zabawki pojawiło się wiele pozytywnych opinii kupujących. Można w nich przeczytać, że mikrofon dobrze się prezentuje, jest łatwy w obsłudze i zapewnia dzieciom bardzo dobrą zabawę. Dodatkowym atutem sprzętu jest emitowane podczas śpiewania światło. Zmienia ono kolory, co ciekawie wygląda i uatrakcyjnia dziecięce występy.

Zabawka Simba Światło Dźwięk 6831464 to ciekawa propozycja dla maluchów od 3. roku życia. Mikrofon jest zasilany 2 bateriami AA.

 

Zalety

Komfortowa zabawa: Nie jest to duży sprzęt, dlatego dzieci mogą go bez trudu utrzymać w dłoniach i swobodnie się bawić.

Ciekawy design: Zabawka ma różowo-fioletowy kolor i została wyposażona w efekty świetlne. Wygląda ona bardzo ciekawie, a dodatkowo nie jest podatna na uszkodzenia.

 

Wady

Brak możliwości podłączenia odtwarzacza: Do mikrofonu nie da się podłączyć odtwarzacza MP3, co ogranicza możliwości jego wykorzystania.

Nie ma statywu: Rodzice przyznają, że do zestawu mógłby być dołączony statyw. Wtedy dziecko nie musiałoby przez cały czas trzymać mikrofonu w dłoni.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki mikrofon dla dzieci kupić?

 

Rodzice powinni od najmłodszych lat rozwijać pasje i zainteresowania swoich maluchów. Dzięki temu dzieci będą pewniejsze siebie, a co więcej pielęgnowany talent może zaowocować ciekawą ścieżką zawodową. Tak jest w przypadku śpiewania. Jeśli Twoja pociecha od małego będzie trenowała tę umiejętność, to może w przyszłości czeka ją świetlana kariera. Niezbędny jest jednak zakup odpowiedniego urządzenia, które pozwoli na rejestrowanie tej czynności. Z tego powodu polecamy Ci lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów oraz jaki mikrofon dla dzieci wybrać. Tekst pełen jest przydatnych informacji, które ułatwią Ci tę inwestycję.

Czy rzeczywiście warto kupować dzieciom taki produkt?

Jest to pytanie, na które wielu rodziców będzie musiało sobie odpowiedzieć. Jak zapewne wiesz, maluchy mają wiele zainteresowań i szanse na to, że to akurat śpiewanie stanie się ich pasją w dorosłym życiu są dość niewielkie. Równocześnie jako rodzice powinniśmy wspierać zainteresowania naszych malców, bowiem dzięki temu będą one w stanie znaleźć swój prawdziwy talent.

Poza tym mikrofon to również ciekawa zabawka, która pozwoli Twojemu dziecku śpiewać karaoke. Jak pokazują badania, maluchy które w dzieciństwie śpiewały angielskie piosenki, mają zdecydowanie lepszą wymowę w dorosłym życiu. Dlatego też odpowiednio zakupiony produkt będzie nie tylko dostarczał rozrywki, ale posłuży jako narzędzie do nauki.

 

Ciekawe funkcje

Decydując się na zakup mikrofonu dla swojej pociechy, warto upewnić się, że posiada on opcję nagrywania dźwięku. Za sprawą takiego produktu najmłodsi będą w stanie śpiewać, a następnie odsłuchać swoje nagrania. Jeśli Twój maluch ma ambicje by zostać prawdziwą gwiazdą, będzie w stanie sprawdzić, jak brzmi jego głos. Zaś rodzicom funkcja ta pozwoli na magazynowanie wielu wspomnień. Z tego powodu warto dopilnować, aby mikrofon posiadał możliwość podłączenia do komputera w celu przesłania zapisanych nagrań. Jest to bardzo ciekawa pamiątka, którą Twoja pociecha na pewno doceni w dorosłym życiu.

 

Dodatkowe funkcje

Jak zapewne wiesz, wiele dzieci sceptycznie podchodzi do nowych zabawek. Z tego powodu, warto zadbać o kolorowy design zakupionego urządzenia. Ciekawym udogodnieniem są migoczące światełka, które na pewno przekonają dziecko do publicznego występu przed rodziną. Inną, bardzo zabawną funkcją jest również możliwość zmiany głosu. Taka opcja sprawi maluchom dużo frajdy, bowiem będą mogły zobaczyć, jak brzmi ich głos, gdy jest niski lub wysoki. Funkcja ta sprawdzi się szczególnie podczas dużych przyjęć dla Twojego maleństwa, gdzie kluczem do dobrej zabawy są gry i konkursy, w których maluchy będą mogły popisać się talentem.

Ciekawą funkcją, którą oferuje wiele sprzętów jest miksowanie nagranego dźwięku lub śpiewanie do podkładu muzycznego. Nowoczesne mikrofony dla dzieci mają wgrane odgłosy takich instrumentów, jak perkusja, pianino lub gitara. Po wybraniu odpowiedniego przycisku, Twoja pociecha będzie w stanie zaskoczyć wszystkich zgromadzonych nie tylko śpiewem, ale i umiejętnością dobierania odpowiedniego podkładu.

Zabawną funkcją, która na pewno przypadnie do gustu wielu maluchom jest echo. Tę opcję posiadają najtańsze i najprostsze w konstrukcji modele, bowiem nie wymaga ona zewnętrznego zasilania. Cała zabawa polega na tym, że Twoja pociecha śpiewa lub wydaje różne dźwięki, a mikrofon działa na zasadzie echa. Zabawka ta jest skierowana do najmłodszych użytkowników.

 

Sprzęt bezprzewodowy, czy ze statywem

Kolejną decyzją, jaką musisz podjąć, to jaki typ urządzenia będzie najlepszy dla Twojego dziecka. Na rynku mamy produkty bezprzewodowe, które malec będzie mógł zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Co więcej, urządzenia tego typu dają większą swobodę podczas zabawy lub występowania. Sprawiają, że maluch będzie w stanie równocześnie tańczyć lub gestykulować, co na pewno zapewni mu dużo frajdy. Wiedz jednak, że jakość dźwięku jest nieco gorsza, zatem może mieć miejsce niewielkie zniekształcenie fal oraz szumy.

Dobrą alternatywą są produkty ze statywem, które możemy podłączyć do niewielkiego wzmacniacza. Tego typu urządzenia są w stanie wygenerować dużo większy głos, co na pewno zostanie docenione podczas publicznego występu. Poza tym większość sprzętów ze statywem posiada specjalny panel, na którym znajdują się przyciski aktywujące różne funkcje. W czasie śpiewania Twoje dziecko będzie w stanie wybrać palcem u stopy interesujący je program. Popularnymi udogodnieniami są kolorowe światła lub miksowanie muzyki. Wadą tego typu modelu jest ograniczenie ruchów malucha, gdyż jeśli nagranie ma być wyraźne i dobrze słyszalne, dziecko musi stać dość blisko mikrofonu.

 

Głośnik – wybierz najlepszy mikrofon dla dzieci

Jeśli chcesz, aby występy Twojej pociechy były wyraźne dla szerszej grupy osób, warto zastanowić się nad zakupem produktu z głośnikiem. Najczęściej element ten występuje w sprzętach ze statywem. Urządzenia tego typu zazwyczaj posiadają specjalny panel, gdzie zamieszono liczne przyciski. Wśród nich znajduje się możliwość pogłośnienia naszego koncertu oraz regulacji dźwięku. W przypadku produktów bezprzewodowych sytuacja jest nieco trudniejsza. Z racji niewielkich gabarytów nie mają one możliwości wbudowania głośnika, dlatego element ten należy dokupić osobno, a następnie go podłączyć.

Czy można zakupić specjalny produkt na karaoke?

Moda na karaoke przyszła do Europy z Azji i bardzo szybko przypadła do gustu wielu osobom. Nic więc dziwnego, że również małe dzieci chcą spróbować swoich sił w tej zabawie. Obecnie na rynku możemy znaleźć specjalne produkty dedykowane tylko i wyłącznie do tej czynności. Modele te posiadają wgrane kilka utworów wraz z podkładem. W przypadku mikrofonów dla dzieci są to zazwyczaj popularne piosenki dla maluchów, idealnie dobrane i pozbawione przekleństw oraz niecenzuralnych słów. Urządzenia do karaoke można również podłączyć za pomocą wejścia mini jack do komputera czy odtwarzacza mp3, co pozwala na zmianę repertuaru.

 

Mikrofony dla dzieci w dobrych cenach

W zależności od interesującego Cię modelu koszty zakupu zabawki mogą zaczynać się od 20 zł. Najtańszą opcją są produkty, które posiadają jedynie funkcję echa. Jeśli jednak chcesz zakupić swojemu dziecku nieco bardziej zaawansowany sprzęt, który będzie dla niego nie tylko zabawką, ale i narzędziem do szkolenia swojego wokalu, musisz się liczyć większym wydatkiem. Wielofunkcyjne produkty mogą bowiem kosztować nawet 200 zł.

 

 

Mikrofony dla dzieci – czy warto kupić?

 

Przygotowany przez nas ranking powstał po to, aby odpowiedzieć na pytanie, jaki mikrofon dla dzieci jest polecany przez rodziców. Zdajemy sobie jednak sprawę, że tego typu tekst może nie rozwiać wszystkich Twoich wątpliwości. O ile dzięki zestawieniu dowiesz się, które zabawki cieszą się największą popularnością, wciąż możesz się zastanawiać, czy tego typu produkt będzie odpowiedni dla Twojego dziecka. Odpowiedź na to pytanie poznasz za chwilę.

 

 

Kiedy kupić mikrofon dla dzieci?

Rodzice często nie wiedzą, kiedy kupić mikrofon dla dzieci. Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem jest sugerowanie się informacjami podanymi przez producenta. Na opakowaniu powinno być napisane, dla maluchów w jakim wieku jest przeznaczony dany produkt. Jest to kluczowy wyznacznik, który wpływa na bezpieczeństwo korzystania z mikrofonu. Jednak znaczenie ma nie tylko to, ile nasza pociecha ma lat, ale także, jakie ma zainteresowania. Jeśli zabawka nie będzie wzbudzać w dziecku zainteresowania, możemy być przekonani, że szybko znajdzie się w kącie i maluch nie będzie po nią w ogóle sięgał. Jak poznać, że nasza pociecha interesuje się śpiewaniem?

Wystarczy jej dokładna obserwacja. Jeśli maluch porusza się w takt muzyki i bardzo lubi słuchać piosenek dla dzieci, jest duże prawdopodobieństwo, że te zainteresowania przerodzą się w pasję do śpiewania. Sygnałem, że Twoje dziecko marzy o mikrofonie, może być fakt, że sięga ono po dezodorant czy inny przedmiot o podobnych kształcie i udaje, że jest to mikrofon. Pamiętajmy, że nawet tak drobne i wydawałoby się, że błahe czynności mogą być początkiem wielkiej pasji.

 

Zalety mikrofonu dla dzieci

Czy kupno mikrofonu dla dzieci ma jakieś zalety? Zdecydowanie tak. Tego typu zabawka zwiększa możliwości spędzania czasu. Jak wiemy, obecnie maluchy uwielbiają oglądać bajki w telewizji czy grać na tablecie. Warto zapewnić im także inną ciekawą formę rozrywki. Dużym atutem mikrofonu dla dzieci jest to, że przydaje się on nie tylko podczas zabawy w pojedynkę. Dzieciaki chętnie wykorzystują go podczas spotkań z koleżankami i kolegami, np. organizując karaoke. W sklepach dostępne są zestawu, w których poza mikrofonem znajduje się np. płyta z przyjemną muzyką dziecięcą. Taki dodatek przyda się nie tylko podczas podejmowania prób śpiewania, ale też np. w trakcie wyciszania czy jako dodatek do innej zabawy.

 

 

Mikrofon dla dzieci – nauka poprzez zabawę

Co może zyskać nasza pociecha, jeśli będzie korzystała z mikrofonu. Rodzice wskazują, że w ten sposób dziecko nabywa pewności siebie i ćwiczy występy przed większą publicznością. Nasz maluch może np. zaśpiewać podczas rodzinnego spotkania, co pozwoli mu przełamać stres. Podczas zabawy z mikrofonem, pociecha może ćwiczyć także struny głosowe i pamięć, poprzez zapamiętywanie słów danej piosenki. Produkt rozwija także kreatywność. Często maluchy sięgając po mikrofon, zaczynają układać własne piosenki.

 

Kiedy zainwestować w profesjonalny mikrofon do nauki śpiewania?

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po czasie zabawkowy mikrofon do śpiewania przestaje być odpowiednim produktem. Dzieje się tak, ponieważ dziecko rośnie, a kolorowe zabawki budzą coraz mniejsze zainteresowanie. Jeśli widzimy, że nasza pociecha chętnie śpiewa, dobrym wyborem będzie zakup profesjonalnego czy półprofesjonalnego mikrofonu. Taki sprzęt jest zdecydowanie droższy niż zabawka, ale bardziej odpowiada potrzebom większych pociech i co ważne, gwarantuje naprawdę bardzo dobrą jakość dźwięku.

 

 

FAQ

 

P1: Karaoke dla dzieci z mikrofonem – jak podłączyć?

Karaoke to ciekawa forma rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Moda na tę zabawę przywędrowała do nas z Azji i obecnie jest chętnie wykorzystywana na imprezach. To również świetna rozrywka dla maluchów, a także sposób na ćwiczenie prawidłowej wymowy i naukę języków. Na rynku dostępne są specjalne mikrofony dla dzieci, przy pomocy których urządzimy karaoke dla naszych pociech. Urządzenia najczęściej mają wgrany zestaw popularnych piosenek dla dzieci. Wiele modeli ma również możliwość podłączenia do komputera, co pozwoli na urozmaicenie repertuaru. Taki mikrofon musi być wyposażony w kabel z końcówką mini jack. Przejściówkę należy podpiąć do odpowiedniego slotu komputera.

P2: Jak zrobić mikrofon dla dzieci?

Każdy rodzic na pewno pamięta dzień, w którym jego maluch postanowił, że zostanie budowniczym lub aktorką. Następnego dnia jednak pociecha zwykle wybiera karierę fryzjera i uparcie tworzy fryzury dla każdego z domowników, albo postanawia zostać bohaterskim strażakiem. Jeśli Twoje dziecko aktualnie marzy o karierze muzycznej, warto urozmaicić zabawę za pomocą własnoręcznie wykonanego mikrofonu. W Internecie znajdziemy wiele filmików typu DIY, które będą świetnym sposobem na kreatywną rozrywkę z dzieckiem. Najprostsze zabawki wykonamy z rolki po papierze toaletowym i bombki choinkowej. Możemy również zainwestować i kupić specjalny mikrofon dla dzieci. Ceny zaczynają się od 20 zł i sięgają nawet 200 zł.

 

P3: Gdzie kupić mikrofon dla dzieci?

Mikrofon dla dzieci to wyjątkowy sprzęt, który może być zarówno zabawką, jak i urządzeniem przydatnym do nauki i rozwijającym kreatywność. Takie mikrofony bez problemu kupimy w sklepach z artykułami elektronicznymi, stacjonarnie bądź też online. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące wieku dzieci, dla których przeznaczony jest dany model. Najprostsze zabawki można nabyć już za 20 zł. Jeśli jednak szukamy dla naszej pociechy bardziej profesjonalnego sprzętu, musimy być przygotowani na wydatek rzędu nawet 200 zł. Przy wyborze modelu mogą okazać się przydatne recenzje wideo, które znajdziemy w Internecie. Dostępne są także porównywarki cenowe, które ułatwiają wybór najkorzystniejszej oferty.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ