fbpx

Najlepsza deskorolka dla dziewczyn

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Deskorolki dla dziewczyn – ranking

 

Nils Pennyboard

 

Nils Pennyboard to deskorolka dla dziewczyn w dobrej cenie. Produkt dostępny jest w kilku neonowych kolorach, które spodobają się każdej miłośniczce nowych trendów. Kształt deski jest stylizowany na deski surfingowe, co sprzyja wygodnej jeździe.

Solidny kompozyt jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym również na uszkodzenia mechaniczne. Wymiary deski są niewielkie – to 58 cm x 15,5 cm, więc sprzęt po zakończonej jeździe można bez trudu zmieścić np. w plecaku czy większej torbie. Góra deski pokryta jest kratownicą, która zwiększa przyczepność obuwia do blatu. Truck o profilu 3,25” jest wykonany z aluminium i jest specjalnie wzmocniony. Sprzęt jest bezpieczny i solidny.

Użytkownikom podoba się tylna krzywizna deski, która czyni ją bardzo oryginalnym sprzętem. To również rozwiązanie przyczyniające się do lepszego ustawienia nogi w tylnej części deski. Kupującym także podoba się niska waga sprzętu, która wynosi blisko 2 kg.

 

 

 

 

Meteor Kosmos

 

Meteor kosmos to deska typu fiszka, której kolorystyka będzie odpowiadała zarówno chłopcom, jak i dziewczynom. Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Średnica kółek jest niewielka – 5,6 cm – przez co na desce nie można rozwijać zbyt dużych prędkości. To dobra cecha deski dla osób początkujących. Multikolorowy pojazd ma delikatnie zakrzywiony tył, co wpływa pozytywnie na ogólny wygląd sprzętu oraz podtrzymywanie tylnej części nogi, lepszą przyczepność do deski oraz ustawienie nóg w tylnej części blatu.

Użytkownikom bardzo podoba się duża przyczepność butów do deski. Efekt ten został osiągnięty dzięki zamontowaniu specjalnej „kratownicy”, która w żaden sposób nie uszkadza obuwia. Wierzch deski wygląda przez to niczym pokryty rybimi łuskami. To bardzo wygodny sprzęt o typie łożyska ABEC 5, co nie pozwala zbyt szybko obracać się kółkom.

 

 

 

 

Worker Mirra 500

 

Niektórzy lubią wyróżniać się z tłumu pojazdem, na którym się poruszają. Dobrym wyborem dla takich osób będzie deskorolka Worker Mirra 500. Ma ona podświetlane kółka, co z pewnością wyróżnia ją spośród pozostałych, dostępnych na rynku pojazdów tego typu.

Wspomniane wcześniej podświetlane kółka nie wymagają baterii – emitują światło wtedy, kiedy się obracają. Diody LED zasilane są przez powstawanie energii elektromagnetycznej. To duża atrakcja, zwłaszcza podczas jazdy nocą. Góra deski została wyposażona w kratownicę, która znacznie zwiększa przyczepność obuwia do deski zwiększając tym samym komfort jazdy.

Zdaniem kupujących płynna jazda sprzętem możliwa jest dzięki aluminiowym truckom i lekkim łożyskom typu ABEC 11, które zostały wykonane bardzo precyzyjnie. Deską łatwo kierować, co jest ważne podczas jazdy po zatłoczonych, miejskich chodnikach. Maksymalny udźwig deski to 85 kg, więc mogą się nią poruszać zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

 

 

 

Jaką deskorolkę dla dziewczyn wybrać?

 

Zauważyłaś, że na ulicach jest coraz więcej dziewczyn na longboardach i deskorolkach? To dobry znak, bo ten sport bez przeszkód mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku i płci. W naszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które zapewne zechcesz sobie postawić, gdy również zainteresujesz się jazdą na deskorolce. Z nami bez trudu zakupisz swój pierwszy sprzęt, również jeśli zechcesz go sprezentować swojej dziewczynie, siostrze, córce, czy koleżance.


Na początku nie musisz kupować sprzętu dla profesjonalistów. Najlepsze deskorolki dla dziewczyn wcale nie muszą rozwijać zawrotnych prędkości ani być najdłuższe. Ważne, aby osoba jeżdżąca (zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem) czuła się pewnie na blacie deski. Obecnie dostępne na rynku modele pokryte są specjalnym, antypoślizgowym gripem – to papier ścierny, który nie uszkadzając obuwia zapobiega jego zsuwaniu się.

Deska dla dziewczyny powinna być lekka – postaraj się o zakup modelu nieprzekraczającego 2 kg. Po skończonej jeździe zapewne będziesz chciała ją schować do plecaka czy przenosić w ręku. Najlżejsze są modele wykonane z tworzyw sztucznych – na takie również radzimy postawić, jeśli wybieramy sprzęt dla małych dziewczynek. Rozmiar deski dobierz do wzrostu użytkowniczki – im jest ona niższa, tym deska powinna być krótsza. Chodzi tu o aspekt utrzymania równowagi.

Zwróć uwagę na trucki, czyli części łączące blat deski z kółkami. Są one zwykle wykonane ze stopu aluminium i kryją stalową oś. Trucki do blatu przytwierdzone są montażówkami. Muszą one być jak najbardziej solidne – to zapewnia bezpieczeństwo osobie jeżdżącej.

Twardość kółek deskorolki jest również bardzo ważna. Oznacza się ją symbolami od 70 A do 102A. Im niższa wartość, tym bardziej miękkie są kółka. Aby dziewczynce jeździło się wygodnie, warto zdecydować się na model o twardości kółek około 80A. Ważne są również łożyska, które odpowiadają za szybkość obracania się kółek. Oznacza się je ”ABEC”. W zależności od tego, czy dziewczynka chce jeździć szybko lub wykonywać na desce różnorodne akrobacje – zapytajmy o optymalny dobór kółek i łożysk, zwłaszcza jeśli mamy z tym sportem bardzo mało do czynienia. Kupując deskorolkę pamiętajmy, że ważny jest również wygląd sprzętu. Zadbajmy, aby był adekwatny do wieku i zainteresowań przyszłej użytkowniczki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ