fbpx

Ranking 3 najlepszych hulajnog dla 5 latka w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.02.23

 

Hulajnoga dla 5 latka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

dobra i tania hulajnoga dla 5 latka to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Pojazd ten urozmaica zabawę na dworze i może stać się środkiem transportu do przedszkola. Kupując taki produkt, zachęcimy naszą pociechę do spędzania czasu na dworze. Zdaniem wielu rodziców najlepszą hulajnogą jest AS Frozen 50162. Ten model podoba się głównie dziewczynkom, bo nawiązuje do popularnej bajki Kraina Lodu. Hulajnoga ma spore obciążenie maksymalne, więc masz pewność, że Twoje dziecko będzie mogło z niej korzystać także wtedy, kiedy podrośnie. Produkt jest lekki i jego przenoszenie nie jest męczące. Antypoślizgowy podest ułatwia zachowanie stabilnej postawy w trakcie jazdy i zwiększa pewność ruchów. Wysokość kierownicy jest regulowana, co daje możliwość idealnego dopasowania sprzętu. Model ma także wiele innych zalet, o których przeczytasz w przygotowanym przez nas zestawieniu. Kolejną polecaną hulajnogą dla 5-latka jest Worker Whizz 100. Pojazd wyposażono w stopkę, więc można nim zaparkować w dowolnym miejscu.

3 najlepszych hulajnog dla 5 latka. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Hulajnoga dla 5-latka ma regulowaną kierownicę, którą można dopasować idealnie do wzrostu dziecka. W rezultacie pociecha może swobodnie manewrować pojazdem. Podest pokryto antypoślizgowym tworzywem zwiększającym pewność i bezpieczeństwo. Z tyłu znajduje się płynnie działający hamulec.

Wady

Produkt nawiązuje swoim designem do popularnej bajki o tytule Kraina Lodu. Z tego też względu ma pastelowe kolory, dlatego przyciąga zdecydowanie większą uwagę dziewczynek aniżeli chłopców.

Podsumowanie

Model wykonano z dobrej jakości materiałów. Pojazd jest lekki i można go łatwo przechowywać. Hulajnoga wytrzymuje duże obciążenie (do 50 kg), więc będzie odpowiednia także dla większych dzieci. U podstawy umieszczono duże, płynnie działające kółka.

Drugi wybór

Zalety

Przy podstawie zamontowano wygodną stopkę, dzięki której można zaparkować hulajnogę w każdym miejscu. Pojazd wyposażono w duże kółka, które nie tylko cechują się wytrzymałością, ale też umożliwiają jazdę także po bardziej wymagającym terenie.

Wady

Pojazd waży 5 kg. Dla wielu osób może to wydawać się mało, jednak kiedy nasza pociecha znudzi się jazdą i będziemy musieli nieść pojazd w dłoni, może okazać się to dla nas bardzo męczące.

Podsumowanie

Hulajnoga przeszła różne testy, które potwierdziły bezpieczeństwo jej użytkowania. Rączki kierownicy pokryto przyjemnym w dotyku tworzywem minimalizującym ryzyko ślizgania się dłoni. Maksymalne obciążenie pojazdu jest dość duże (wynosi 50 kg).

Rozważ też

Zalety

Dzięki antypoślizgowej podstawie dziecko ma zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo jazdy. Wysokość kierownicy jest regulowana w szerokim zakresie. Model będzie pasował nie tylko 5-latkowi, ale też nieco starszym dzieciom. Produkt waży niewiele.

Wady

Materiał, który pokrywa rączki kierownicy, nie jest najlepszej jakości. Do takich wniosków można dojść po zaobserwowaniu tego, że dłonie dziecka mocno się pocą. W rezultacie pociecha może odczuwać dyskomfort.

Podsumowanie

Choć Vision One Move ma pewne wady rodzice uważają, że to dobry produkt. Jest on lekki i można łatwo go złożyć. Dodatkowo spełnia wymagane prawem normy. Hulajnoga ma kółka z PVC.

 

1. Hulajnoga Dwukołowa AS Frozen 50162

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości zabawki, która przekona Twego malucha, że uprawianie sportu jest ciekawe, to polecamy AS Frozen 50162. Ranking hulajnóg dla 5 latka stawia ten model na pierwszym miejscu. Jest to elegancka i kolorowa hulajnoga. Produkt zapewnia dużo frajdy, a równocześnie wymaga użycia siły, co pozwala zachować dobrą kondycję. Jest to bardzo ważne, gdyż z roku na rok coraz więcej dzieci ma problemy z nadwagą.

Produkt posiada 2 koła, zatem dedykowany jest dla nieco starszych pociech, które nie mają problemów ze złapaniem równowagi. Koła są stosunkowo niewielkie, zatem nie musisz się obawiać, że malec rozwinie zbyt dużą prędkość. Jak mówią opinie o hulajnogach dla 5 latka, konstrukcja tego produktu jest lekka, gdyż wykonano ją z aluminium. Dzięki temu dziecko samo będzie mogło nosić swoją zabawkę. Podest został pokryty antypoślizgowym materiałem, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Hamulec w maszynie znajduje się z tyłu, co ułatwia do niego dostęp.

Wielu rodziców, którzy dokonali tego zakupu, jest z niego bardzo zadowolona. Zauważyli oni bowiem poprawę kondycji swoich dzieci. Duża grupa maluchów nawet nie zauważyła, gdy sport zaczął sprawiać im przyjemność.

AS Frozen 50162 to hulajnoga dla 5 latki wyposażona w koła o średnicy równej 12,5 cm. Wymiary podestu to: 34,5 cm x 10 cm.

 

Zalety

Możliwość regulacji kierownicy: Rodzic może regulować wysokość kierownicy w zakresie od 74 cm do 83 cm. Idealnie dopasowana hulajnoga daje gwarancję, że dziecko będzie czuło się na niej pewnie.

Płynnie działające kółka: Model wyposażono w wytrzymałe kółka zrobione z PVC. Są one odporne na ścieranie i płynnie działają. Nie wydają z siebie nieprzyjemnych dźwięków, nawet po dłuższym czasie użytkowania.

Antypoślizgowy podest: Z uwagi na to, że podest pokryto antypoślizgowym materiałem, maluch może łatwo zachować stabilność w trakcie jazdy.

Niewielka waga: Produkt waży niewiele ponad 2 kg, a dzięki temu można go przenosić bez obaw o zmęczenie dłoni.

Wytrzymałość: Model AS Frozen 50162 jest bardzo wytrzymały, co potwierdził test hulajnóg dla 5-latka.

 

Wady

Podoba się tylko dziewczynkom: Większość konsumentów przyznaje, że produkt wzbudza zainteresowanie dziewczynek, a zdecydowanie rzadziej chłopców. Ma to związek z kolorystyką zabawki i wykorzystanymi motywami.

 

 

 

 

2. Hulajnoga dziecięca różowa Worker Whizz 100

 

Jeśli zastanawiasz się jaką hulajnogę dla 5 latka kupić, a chcesz aby to był produkt dobrej jakości, to polecamy  wybór Worker Whizz 100. Jest to dobrze skonstruowany, kolorowy model, który na pewno przypadnie do gustu każdemu dziecku. Dzięki temu, nie będziesz musiał go długo przekonywać do uprawiania sportu. Zabawka dedykowana jest dla malców, między 3. a 8. rokiem życia.

Rama w produkcie została wykonana ze stali. Materiał ten jest odporny na uderzenia mechaniczne, zatem inwestycja ta wystarczy Ci na kilka lat. Kierownica jest regulowana, więc bez problemu dostosujesz jej wysokość do rosnącego malca. Wartość regulacji waha się między 75 cm a 80 cm. Koła w pojeździe mają po 10 cali, co pozwala na rozwinięcie dużej prędkości. Hamulec został umieszczony z tyłu hulajnogi, co ułatwi do niego dostęp. Podest zaś pokryto antypoślizgowym materiałem, co gwarantuje pełnię bezpieczeństwa.

W swoich opiniach rodzice podkreślili, że jest to wyjątkowo bezpieczna zabawka. Dzięki niej, maluchy mogą zadbać o swoją kondycję, co pomoże w walce z nadwagą lub ewentualną otyłością.

Hulajnoga dla 5-latka Worker Whizz 100 ma kierownicę regulowaną w zakresie od 75 cm do 80 cm. Produkt waży 5 kg.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Model jest zgodny z europejskimi normami, czego dowodem jest certyfikat EN-71 wydany przez TÜV-GS. Dowodzi on, że hulajnoga dla 5-latka jest bezpieczna w użytkowaniu.

Duże kółka: Na uwagę zasługują duże kółka, które zrobiono z dobrej jakości materiałów. Opony nie ścierają się, a dziecko może poruszać się hulajnogą nie tylko po płaskiej nawierzchni, ale też nieco bardziej wymagającym terenie.

Stopka: Praktycznym rozwiązaniem jest stopka umieszczona przy podstawie Worker Whizz 100. Dzięki niej można odstawić pojazd w dowolne miejsce.

Rączki kierownicy: Tworzywo pokrywające rączki kierownicy jest przyjemne w dotyku i nie podrażnia skóry.

 

Wady

Waga: Produkt waży 5 kg. Choć nie wydaje się to dużo, porównując inne dostępne na rynku modele, można dojść do odmiennych wniosków.

 

 

 

 

3. Vision One Move Hulajnoga

 

Jeśli masz problem z przekonaniem swojej pociechy by zaczęła uprawiać sport, polecamy Ci zakup Vision One Move. Jest to wysokiej jakości, kolorowa hulajnoga dla dzieci 5 lat, która na pewno przypadnie do gustu każdemu dziecku. Kolorowy design przekona Twojego malucha, aby zaczął uprawiać sport. Dzięki tej zabawce wysiłek fizyczny szybko przerodzi się w zabawę.

Atutem tej eleganckiej hulajnogi dla 5 latków w dobrej cenie jest regulowana kierownica. Dzięki temu produkt dostosować można do rosnącego malucha. Wartość regulacji waha się między 60 cm, a 78 cm. Dodatkowo, cała konstrukcja wykonana jest z aluminium oraz stali. Użycie tych materiałów jest gwarantem pełnego bezpieczeństwa. Nie musisz się zatem obawiać, że podczas niewielkiego upadku, urządzenie zepsuje się i zrani malca. Podest został wykonany z antypoślizgowego materiału, zatem dozwolone jest używanie hulajnogi nawet podczas deszczu.

Opisywany model posiada wiele pozytywnych recenzji od zadowolonych rodziców. W swoich opiniach konsumenci podkreślili, że zabawka jest w pełni bezpieczna. Jednocześnie gwarantuje maluchom dużo frajdy oraz pozwala im zrzucić zbędne kilogramy i pomaga w walce z nadwagą.

Vision One Move to dobra hulajnoga dla 5-latka do 50 zł. Podest ma wymiary: 38 cm x 10 cm, a kierownica jest regulowana w zakresie od 60 cm do 78 cm.

 

Zalety

Bezpieczna jazda: Hulajnoga ma antypoślizgowy podest, co oznacza, że dziecko może łatwiej zachować równowagę podczas jazdy. Minimalizuje to ryzyko upadku. Co więcej, z tyłu modelu znajduje się sprawnie działający hamulec.

Łatwe przechowywanie: Model można łatwo złożyć, dlatego jego przechowywanie nie jest trudne. Zabawka zmieści się nie tylko w garażu, ale też w kącie pokoju.

Idealnie dopasowanie: Zakres regulacji wysokości kierownicy jest szeroki, więc możemy idealnie dopasować pojazd do wzrostu i preferencji naszej pociechy.

 

Wady

Rączki kierownicy: Materiał pokrywający rączki kierownicy wprawdzie nie powoduje podrażnień skóry, ale sprawia, że ta intensywnie się poci.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką hulajnogę dla 5 latka wybrać?

 

Ciekawą zabawką, która na pewno urozmaici czas Twoim maluchom, a jednocześnie pozwoli im utrzymać formę, jest hulajnoga. Produkt ten oferuje dużo frajdy w czasie korzystania, dzięki czemu malec nawet nie zauważy, kiedy polubił ćwiczenia. Ponieważ sprzęt dedykowany jest głównie dla małych dzieci, musimy upewnić się, że wybraliśmy możliwie najlepszy model. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze hulajnogi dla 5 latków. Aby dodatkowo ułatwić Ci podjęcie decyzji, przyszykowaliśmy również niewielkie zestawienie produktów. Znajdziesz w nim dokładnie opisane trzy modele, nad którymi warto się pochylić.

Jeśli zależy Ci na zakupie możliwie najlepszego urządzenia, to powinieneś w pierwszej kolejności upewnić się, jak skonstruowany jest cały mechanizm. Najważniejsze jest by rura oraz układ kierowniczy były wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu, nie ulegną awarii w czasie zabawy. Tworzywem, które chcemy polecić jest aluminium, bowiem odznacza się dużą trwałością. Dodatkowo, materiał ten jest również lekki, dzięki czemu cała hulajnoga nie będzie ważyła zbyt dużo. Pozwoli to Twojemu dziecku na samodzielne jej przenoszenie. Jeśli interesuje Cię najlepsza hulajnoga dla 5 latków w 2023 roku, to koniecznie upewnij się, że jest ona wytrzymała. Małe dzieci często upadają lub zderzają się z różnymi obiektami. Jeśli produkt nie będzie trwały, szybko ulegnie awarii. Dla dzieci, które mają początkowe problemy z utrzymaniem równowagi, dobra będzie jako pierwszy sprzęt hulajnoga trójkołowa dla 5 latka. 

Jeśli chcesz ułatwić swojemu dziecku korzystanie z hulajnogi, to sprawdź, czy produkt nie jest zbyt ciężki. Zaawansowane modele, które dedykowane są głównie dla dorosłych, potrafią ważyć nawet 10 kg. Jest to ciężar, jakiego 5 latek nie podniesie. Z tego powodu polecamy urządzenia, których masa nie przekracza 2 kg. Są one równocześnie lekkie, ale i gwarantują dużą stabilność w czasie jazdy.

Ważnym elementem, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę, jest platforma sprzętu. Dopilnuj, aby pokryto ją antypoślizgowym materiałem. Zapewni to pełną stabilizację ruchów malca oraz zagwarantuje jego bezpieczeństwo w czasie deszczu.

Bardzo istotną kwestią jest możliwość regulowania wysokości kierownicy. Dzięki temu, hulajnoga będzie zdatna dla malca, nawet gdy nieco podrośnie. Dodatkowo, całkowite złożenie pojazdu ułatwi jej przewożenie.

 

 

Jak jeździć hulajnogą dla 5-latka?

 

Zakup hulajnogi dla 5-latka to dobry wybór, ponieważ dzięki temu możemy nauczyć dziecko, że przebywanie na świeżym powietrzu jest ciekawe. Co więcej, maluch może poprawić koordynację ciała. Jeśli rodzice także kupią sobie takie sprzęty, będą mogli wspólnie z pociechą aktywnie spędzać czas. Trzeba jednak pamiętać, że jazda na hulajnodze wymaga odpowiednich umiejętności i zadbania o bezpieczeństwo. Zakupu sprzętu możemy dokonać w sklepach stacjonarnych i online. Hulajnoga dla 5 latka dostępna jest zarówno w sklepie Decathlon, jak i w Allegro. 

 

Czy jazda na hulajnodze dla 5-latka jest trudna?

Rodzice, którzy nie są przekonani do zakupu hulajnogi zastanawiają się nad tym, czy jazda na niej jest trudna. Obawiają się oni sytuacji, w której pociecha z uwagi na nieumiejętność posługiwania się sprzętem zrezygnuje z jego użytkowania. Trzeba jednak przyznać, że jazda na hulajnodze jest łatwa i co najważniejsze ciekawa. Maluch musi tylko wygodnie ustawić jedną stopę na podeście, a na kierownicy położyć obie dłonie. Drugą nogą należy się odpychać. W ten sposób można łatwo rozwijać prędkość, a w razie konieczności zatrzymać pojazd. Na początku warto pomóc dziecku i dokładnie wyjaśnić mu, jak działa sprzęt. Jesteśmy przekonani, że pociecha szybko to zrozumie, a często nawet nie będzie potrzebowała dodatkowych wskazówek.

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w trakcie jazdy na hulajnodze?

Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, jak zapewnić maluchom bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się, jaka hulajnoga dla 5-latka jest polecana przez rodziców. W ten sposób znajdziemy model, który jest wykonany z dobrej jakości materiałów, a tym samym jest mniej podatny na ewentualne awarie. Warto wytłumaczyć dziecku, jak ważne jest to, aby poruszać się na sprzęcie po bezpiecznym terenie i nie rozwijać zbyt dużej prędkości, bo wtedy ciężej będzie reagować na niebezpieczne sytuacje. Obowiązkowym wyposażeniem dla maluchów podczas jazdy powinien być kask, który zabezpieczy głowę w momencie ewentualnego wypadku. Akcesorium to musi być odpowiednio dopasowane. Warto wybierać kaski wypełnione miękką pianką, która nie tylko dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, ale też pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Jako rodzice powinniśmy także rozważyć zakup ochraniaczy na kolana i łokcie. Tego typu akcesoria można znaleźć w sklepach sportowych. Przed pierwszym użyciem hulajnogi należy sprawdzić sprawność jej hamulców, a następnie robić to regularnie.

 

Jak dbać o hulajnogę?

Decydując się na zakup hulajnogi musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba o nią odpowiednio dbać. Tylko sprawny sprzęt zagwarantuje naszemu dziecku rozrywkę i maksymalne bezpieczeństwo. Obowiązkiem rodzica jest to, aby sprawdzać, czy elementy, takie jak hamulce i koła są sprawne. Jeśli zauważymy, że koła zaczynają klekotać albo się ruszać, powinniśmy je naoliwić i lepiej przykręcić. Jeśli to konieczne, udajmy się do serwisu, gdzie otrzymamy pomoc od specjalistów. Aby zachować ładny wygląd modelu trzeba dbać o jego czystość. Wystarczy, jeśli raz na jakiś czas wytrzemy powierzchnię hulajnogi delikatną, lekko zwilżoną szmatką. Jak widać ani jazda na sprzęcie, ani jego pielęgnacja nie są skomplikowane. To powoduje, że hulajnogi są tak chętnie kupowane przez konsumentów. Atutem jest to, że dziecko nie musi poświęcać dużo czasu, aby nauczyć się jeździć, a rodzice nie muszą ponosić dużych kosztów związanych z konserwacją urządzenia, a także dodatkowym wyposażeniem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ