fbpx

Najlepsza maska antysmogowa dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

W Polsce występuje coraz większy problem ze smogiem. Ilość pyłów w powietrzu jest tak duża, że zagraża to naszemu zdrowiu. Szukamy więc sprawdzonych rozwiązań gwarantujących odpowiednią ochronę. Dlatego też można zauważyć rosnącą popularność masek antysmogowych. Do naszego rankingu wybraliśmy modele przeznaczone dla dzieci. Jednym z najlepszych okazał się produkt ReSpimask. To maska jednorazowa, jednak można jej użyć nie tylko na jeden spacer. Należy obserwować stan filtra i w razie konieczności wymienić produkt. Maska jest miękka w dotyku, więc jej noszenie nie powoduje żadnych podrażnień skóry. Gumki nauszne są elastyczne, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do kształtu twarzy malucha. Model przeszedł liczne testy, które potwierdziły jego skuteczność. Rodzice chętnie wybierają także maskę antysmogową dla dzieci F3, która odpowiednio przylega do twarzy i skutecznie eliminuje szkodliwe substancje. Sprawdzi się nie tylko w przypadku smogu, ale będzie również odpowiednia dla alergików uczulonych na pleśń. Znajdziemy ją w rozmiarze dostosowanym zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Membrana z nanowłókna służy nie tylko ochronie przed smogiem, ale również przed roztoczami, pyłkami, wirusami i zarodnikami pleśni. Maska dobrze przylega do twarzy dziecka, a gumki podtrzymujące nie ranią ani nie ocierają delikatnej skóry za uszami dziecka. Delikatny materiał nie uciska i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Wady

Maseczki są jednorazowe. Warto nosić ze sobą na zapas kolejną sztukę, ponieważ w razie zużycia filtra, trzeba ją wymienić na kolejną.

Podsumowanie

Prezentowana maska stworzona jest z włókien o średnicy od 50 nm do 150 nm. Dzięki temu nie przenikają przez nią nawet najmniejsze cząstki. Produkt ma certyfikaty laboratoriów VUT i EMPA.

Drugi wybór

Zalety

Maska odpowiednio przylega do twarzy, dlatego zapewnia odpowiednią ochronę przed smogiem. Ma dwa specjalne zawory wydechowe pozwalające na pozbycie się pary i dwutlenku węgla. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych, dlatego nie będzie problemu z doborem odpowiedniego modelu.

Wady

Osoby, które zdecydowały się na zakup maseczki antysmogowej zwracają uwagę na brak wykończenia otworów, co ich zdaniem wygląda mało estetycznie.

Podsumowanie

Maskę wyprodukowano z komfortowego i wytrzymałego materiału oraz wyposażono w wysokiej jakości filtr wzbogacony o dodatek węgla aktywnego. Z obu stron umieszczono zawory odprowadzające wilgoć. Produkt przeznaczono nie tylko do ochrony przed smogiem, ale również dla pracowników budowlanych i osób przeprowadzających remont.

Rozważ też

Zalety

Produkt wyposażono w wielowarstwowe filtry chroniące przed dostaniem się wielu zanieczyszczeń do płuc. Odpowiedni kształt i użyte materiały zapewniają prawidłowe przyleganie maski do twarzy. Tasiemki i lamówki nie podrażniają skóry i stanowią element ozdobny. Należy zaznaczyć, iż produkt nie jest trudny do utrzymania w czystości.

Wady

Maska ma filtr węglowy, którego sposób wymiany zdaniem dużej części użytkowników sprawia znaczny problem. Przy zakładaniu nowego filtra niezbędna jest pomoc rodzica.

Podsumowanie

Produkt stanowi bardzo dobrą ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem. Zastosowany wysokiej jakości filtr HEPA ma większą skuteczność nawet o 30% od tradycyjnego. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia w 99,9%. Maseczka dostępna jest w rozmiarach zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

 

 

Maski antysmogowe dla dzieci – ranking

 

 

ReSpimask

 

ReSpimask Junior to maska antysmogowa dla dzieci w dobrej cenie. Jest to wyrób medyczny, który stworzono z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dzięki zastosowaniu membrany Respilon użytkownik produktu jest chroniony przed smogiem, bakteriami i wirusami, alergenami, pyłkami, kurzem, roztoczami czy zarodnikami pleśni.

Ta maska przeciwpyłowa i antysmogowa zabezpiecza także przed różnego rodzaju infekcjami. Unikalne filtrowanie blokuje wirusy, bakterie, alergeny, roztocza czy smog przed dostaniem się do układu oddechowego. Produkt ma anatomiczny kształt i jest dostępny w różnych rozmiarach w celu dopasowania do kształtu twarzy każdej osoby, która go nosi. W części maski, która dotyka nosa, produkt ma tasiemkę klejącą, która zapewnia utrzymanie czystości uszczelki. Takie połączenie elementu chroniącego i kształtu zapewnia maksymalne zabezpieczenie przed niebezpiecznymi cząsteczkami, które nie przenikają przez maskę. Nie występuje zatem ryzyko podrażnień narządów oddechowych. Maska jest dodatkowo wyposażona w funkcjonalne gumki.

Maska przeciwpyłowa ReSpimask to produkt jednorazowego użytku. Po stwierdzeniu zużycia filtra lub mechanicznym uszkodzeniu jakiejś jego części zaleca się wymianę na nową. Użytkownicy wypowiadają się bardzo pozytywnie na temat tego produktu. Cieszy ich niewielki, kompaktowy rozmiar, dzięki któremu dzieci mogą nosić maskę w plecaku czy kieszeni kurtki.

ReSpimask to bardzo dobra maska antysmogowa dla dzieci do 15 zł. Produkt jest dostępny w rozmiarze S (maluchy od 2 do 5 lat) i S+ (dzieci od 5 do 10 lat).

 

Zalety

Skuteczna ochrona: Maskę wyposażono w dobrej jakości filtry, które skutecznie zabezpieczają przed wirusami, bakteriami i alergenami. Świetnie radzą sobie także ze smogiem i pyłami mającymi negatywny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego.

Miękka w dotyku: Produkt wykonano z miękkich materiałów, które nie obcierają skóry. Nie musisz się więc obawiać, że z uwagi na pojawiające się na twarzy podrażnienia, maluch nie będzie chciał używać maski.

Testy: Model przeszedł liczne testy i badania, które potwierdziły skuteczność jego działania. Maska antysmogowa ma m.in. certyfikat CE gwarantujący, że produkt spełnia wymagane prawem normy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

Odpowiedni kształt: ReSpimask ma dobrze dobrany kształt. Maskę wyposażono w solidne gumki, które umożliwiają jej swobodne przymocowanie do uszu i gwarantują, że produkt nie będzie się zsuwał z twarzy.

Lekkość: Maska jest wyjątkowo lekka, więc prawie jej nie czujemy. Produkt jest wygodny w użytkowaniu.

 

Wady

Delikatny materiał: Maska antysmogowa jest wykonana z delikatnego materiału, dlatego trzeba uważać podczas jej ściągania. Chwila nieuwagi może spowodować trwałe uszkodzenie produktu.

 

 

 

 

Maseczka dla Dzieci F3

 

Maseczka nie tylko uchroni Twoje dziecko przed smogiem, sprawdzi się bardzo dobrze również w przypadku alergii na pleśń oraz u osób uprawiających sport. Wykonanie z grubego i jednocześnie elastycznego materiału sprawia, że produkt odpowiednio przylega do twarzy i tym samym nie powoduje dyskomfortu.

Produkt wyposażono w dwa otwory, które dostarczają preferowaną przez użytkownika ilość powietrza. Z tyłu znajduje się szeroki pas zapinany na rzep, pozwalający na regulację obwodu. Na przedniej części maseczki umieszczono sztywny element pozwalający na odpowiednie dociśnięcie w okolicy nosa.

Rodzice są zadowoleni z korzyści, jakie oferuje im maseczka. Doceniają wygodne i bezpieczne materiały użyte do jej produkcji oraz wygląd produktu.

Maska antysmogowa dla dzieci F3 chroni przed wdychaniem szkodliwych substancji. Dla wygody użytkownika występuje w kilku kolorach.

 

Zalety

Materiał: Maseczkę wykonano z elastycznej i komfortowej tkaniny neoprenowej, która nie powoduje podrażnień skóry.

Zawory: Produkt ma dwa specjalne zawory, które pozwalają na pozbycie się pary i dwutlenku węgla.

Kolor: Dla większego komfortu użytkowników producent dysponuje kilkoma kolorami do wyboru.

Filtr: Model wyposażono w nowoczesny filtr wzbogacony o dodatek węgla aktywnego.

Przeznaczenie: Maseczki możemy używać nie tylko w celu ochrony przed smogiem, ale również przed pleśnią i innymi szkodliwymi substancjami.

 

Wady

Otwory: Rodzice za niedogodność wskazują brak odpowiedniego wykończenia otworów, co nieestetycznie się prezentuje.

 

 

 

 

Go Ride Maska Antysmogowa Przeciwpyłowa Dragon Casual II

 

Ranking prezentuje maskę antysmogową Dragon Casual wyposażoną w filtry chroniące przed przedostaniem się szkodliwych substancji do płuc. Wykonano ją z wysokiej jakości technicznego poliestru. Za pomocą odpowiedniego wyprofilowania produkt bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy.

Prezentowany model wyposażono w bardzo dobrej jakości filtr, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia w 99,9% i neutralizuje niektóre zapachy. Maseczkę wykończono estetycznymi lamówkami oraz tasiemkami, które zapinane z tyłu głowy uniemożliwiają zsuwanie się produktu.

Go Ride maska antysmogowa, przeciwpyłowa Dragon Casual II występuje w rozmiarach zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Skutecznie usuwa zbędne substancje w 99,9%.

 

Zalety

Rozmiary: Maseczkę kupimy nie tylko w wersji dziecięcej, ale również dla osób dorosłych.

Filtr: Produkt wyposażono w 5-warstwowy filtr chroniący przed szkodliwymi substancjami.

Skuteczność: Produkt w 99,9% eliminuje wszelkie zanieczyszczenia i niektóre zapachy, świadczy to o wysokiej skuteczności maseczki.

Elementy ozdobne: Producent zadbał również o elementy ozdobne, jakimi są lamówki i tasiemki. Nie tylko ładnie wyglądają, ale również nie powodują podrażnień.

 

Wady

Wymiana filtra: Wymiana zużytego filtra na nowy sprawia dzieciom trudność. Potrzebna jest pomoc dorosłego.

 

 

 

 

Jaką maskę antysmogową dla dzieci wybrać?

 

Obecnie bardzo wiele polskich miast ma problem ze smogiem. Nic więc dziwnego, że popularność masek antysmogowych gwałtownie rośnie. Są one jedną z najlepszych metod ochrony przed niebezpiecznymi dla zdrowia pyłami, jak i alergenami, bakteriami czy kurzem. Stosowanie maski jest zalecane przez cały rok – nie tylko w okresie zimowym. Jak twierdzą lekarze, szczególnie istotne powinno być dla nas zabezpieczanie dzieci, dlatego w tym artykule chcemy odpowiedzieć na pytanie, jakie cechy wyróżniają najlepsze maski antysmogowe dla dzieci.

Kupując maskę musimy zwrócić uwagę na posiadane przez nią atesty i certyfikaty. Na terenie Unii takie zabezpieczenia są dzielone na 3 stopnie ochrony od FFP1 do FFP3, gdzie FFP3 posiada najwyższą skuteczność filtracji. Pod uwagę jest brana wówczas przepuszczalność zanieczyszczeń, stopień nieszczelności oraz opory w oddychaniu.

Zakupu maski można dokonać w niemalże każdej aptece lub sklepach internetowych, ale pamiętajmy, że wybór powinien być dobrze przemyślany. Nawet najlepsze filtry nie będą spełniać swojej funkcji, jeśli maska nie będzie dokładnie przylegać do dziecięcej twarzy.

Najlepsza maska antysmogowa dla dzieci w 2024 roku powinna mieć wymienny filtr. Szczególnie zimą, w niektórych miastach, stężenie smogu jest na tyle wysokie, że filtry zużywają się bardzo szybko. Na rynku obecnie wyróżnia się kilka filtrów. Węglowy – F1 – filtruje aż do 99,9% pyłów. Chroni nas nie tylko przed alergenami, ale także przed smogiem. Dodatkowo zabezpiecza przed wirusami, przez co maski z filtrami tego typu zaleca się stosować przez cały rok. Według badań, przez stosowanie masek z filtrem F1 możemy obniżyć możliwość zachorowania na grypę nawet o 80%.

Filtr F2 jest wykonany ze szkła spiekanego. Dzięki temu zatrzymuje zanieczyszczenia, wirusy alergeny, grzyby czy bakterie. Gwarantuje 97% skuteczności wyłapywania pyłów, czyli nieco mniej niż typ węglowy. Z drugiej strony przepuszcza on o 40% więcej powietrza, dzięki czemu jest zalecany głównie osobom uprawiającym sporty.

Ostatni z proponowanych filtrów to F3, czyli połączenie filtrów klasy HEPA oraz węglowego. W rezultacie jest to typ najwyższej jakości, który chroni nas przed większością alergenów oraz pyłów, a także przed wirusami. Dodatkowo chroni przed nieprzyjemnymi zapachami. Niezależnie od typu maski zaleca się wymianę filtra co około 50 godzin. Ponieważ dzieci podchodzą szczególnie niechętnie do korzystania z masek filtrujących, wybrany przez nas produkt powinien zachęcać kolorami i wzorami. Mały użytkownik będzie mógł za pomocą tego niewielkiego elementu wyrazić siebie, a w rezultacie będzie chętniej nosił maskę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ