fbpx

Najlepsza perkusja elektroniczna dla dziecka

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Rozwijanie pasji u dzieci jest bardzo ważne. Jeśli Twoja pociecha interesuje się muzyką, powinieneś zastanowić się nad zakupem perkusji elektronicznej. Tego typu zabawka nie tylko dostarcza wiele rozrywki, ale też pozwala nabywać nowe umiejętności. Wiemy, że w sklepach można znaleźć wiele ciekawych produktów, które wyróżnia atrakcyjny design. Jeśli nie wiesz, na jaką zabawkę się zdecydować, a nie masz czasu na szukanie opinii na temat poszczególnych produktów, przeczytaj nasz ranking. Zgodnie z opiniami Internautów najlepszą perkusją elektroniczną dla dziecka jest Simba My Music World. Jest to produkt, który można położyć np. na biurku. Podczas zabawy maluch może zachować prawidłową postawę, co ma dobry wpływ na kręgosłup i zapobiega szybkiemu zmęczeniu. Do zabawki można podłączyć odtwarzacz audio, co jest ciekawą opcją. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła perkusja elektroniczna Swede 5902496121946. Ma ona nie tylko bębenki, ale też organy i stojak z mikrofonem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dużą zaletą urządzenia jest jego kompatybilność z odtwarzaczami mp3. Zabawka ma nagranych 8 utworów demo, co pomaga dziecku w nauce gry na instrumencie, a także czyni zabawę o wiele ciekawszą. Perkusja jest wygodna w przechowywaniu.

Wady

Kabel audio służący do podłączenia odtwarzacza jest zdaniem użytkowników zbyt krótki, co czasem powoduje trudności, zwłaszcza gdy perkusja jest obsługiwana wyłącznie przez dziecko.

Podsumowanie

Wymiary zabawki to 40 cm x 25 cm x 5 cm. Producent dołączył do zestawu 3 baterie AA. Dziecko może grać 2 pałeczkami na 4 bębenkach ćwicząc swoją grę na podstawie odsłuchiwanego utworu z odtwarzacza mp3 lub korzystając z wgranych piosenek.

Drugi wybór

Zalety

Zabawka łączy w sobie dwa instrumenty – perkusję i organki. Mały muzyk w trakcie grania może również śpiewać do zamocowanego u góry zabawki mikrofonu. Radosne kolory zachęcają dziecko do nauki gry na instrumencie. Malec może ćwiczyć nie tylko umiejętności gry, ale również koordynację.

Wady

Perkusja zajmuje dużo miejsca, dobrze wygospodarować kącik w pokoju, by nie trzeba było za każdym razem na nowo rozstawiać zabawki.

Podsumowanie

Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 3 roku życia. Malec trenuje grę na kilku instrumentach, które wydają dźwięki zbliżone do tych emitowanych przez te prawdziwe, używane przez dorosłych. Model jest chętnie polecany przez kupujących.

Rozważ też

Zalety

Ten model jest odpowiedni dla dzieci już od 2 roku życia, więc pozwala bardzo wcześnie zaszczepić w dziecku miłość do muzyki. Zabawka jest łatwa w obsłudze. Kolorowe przyciski uruchamiają dźwięki oraz wzmacniacz, który potęguje wydawane odgłosy. Radosne kolory zachęcają dzieci do gry.

Wady

Wgrane melodyjki dla niektórych dzieci są nieprzyjemne i nie chcą z nich korzystać. Zdaniem niektórych kupujących są one zbyt głośne i mają nieprzyjemną barwę.

Podsumowanie

Zabawka jest zasilana 3 bateriami AA, które nie są dołączone do zestawu. Wysokość stołka to 21 cm, dzięki czemu nawet niskie dzieci mogą na nim wygodnie usiąść i trenować swoje umiejętności gry na instrumencie. Wysokość perkusji to 52 cm.

 

 

Perkusje elektroniczne dla dziecka – Ranking

 

Simba My Music World

 

Wielu rodziców poleca perkusję elektroniczną dla dzieci Simba My Music World, dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu produktowi. Model wyróżnia atrakcyjny design, co w przypadku akcesoriów dla maluchów ma duże znaczenie. Pociechy chętniej sięgają po kolorowe zabawki. To daje pewność, że produkt nie znudzi się naszemu dziecku zbyt szybko.

Perkusja elektroniczna ma wymiary: 40 cm x 25 cm x 5 cm. Model jest zasilany bateriami. Zabawka jest polecana dla dzieci od 6. roku życia. Zestaw składa się z 4 bębenków i 2 pałeczek perkusyjnych. Do perkusji można podłączyć odtwarzacz MP3, co z pewnością uczyni zabawę bardziej atrakcyjną. Dziecko może odsłuchiwać wgrane na urządzenie utwory. Istnieje możliwość zmiany tonacji bębenków.

Po przeczytaniu opinii na temat perkusji elektronicznej Simba My Music World można dojść do wniosku, że jest to solidna zabawka, która dostarcza dziecku wiele rozrywki. Produkt pozwala rozwijać pasję do muzyki i ma ciekawy design.

Simba My Music World to bardzo dobra perkusja elektroniczna dla dziecka do 100 zł. Wymiary produktu są następujące: 40 cm x 25 cm x 5 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Istnieje możliwość podłączenia do zabawki odtwarzacza MP3. Dzięki temu maluch ma zapewnioną lepszą rozrywkę, a w związku z tym dłużej wykazuje zainteresowanie zabawką. Na obudowie modelu znajduje się specjalny schowek do przechowywania odtwarzacza.

Pałeczki perkusyjne: W zestawie znajdują się pałeczki perkusyjne, które wykonano z dobrej jakości materiałów. Mają one odpowiednią budowę, więc wydobywanie dźwięków jest prostsze.

Nagrane utwory: Dziecko może przesłuchać nagrane utwory – jest ich 8. Możliwe, że to zmotywuje malucha do tworzenia własnych kompozycji i zaprocentuje w przyszłości.

Wymiary: Zabawka nie jest zbyt duża, więc zmieści się nawet w niewielkim pokoju pociechy. Z uwagi na to, że produkt jest lekki, dziecko może swobodnie go przenosić.

Design: Zabawka ma kolorowe bębenki, dlatego prezentuje się ładnie i przyciąga wzrok maluchów.

 

Wady

Przewód do podłączenia sprzętu audio: Rodzice zwracają uwagę na to, że przewód pozwalający na podłączenie urządzenia audio jest zbyt krótki.

 

 

 

 

Swede Perkusja+Organki

 

Jedną z ciekawszych pozycji na naszej liście jest Swede Perkusja+Organki. Tak jak podpowiada nam nazwa, oprócz perkusji,w zestawie znajdziemy również zabawkowe organki. Dzięki tym dwóm elementom dziecko może rozpocząć rozwój swoich predyspozycji muzycznych, a poza tym może zadecydować, który instrument bardziej mu się podoba.

Produkt skierowany jest do dzieci, które skończyły 3 lata. W zestawie znajdziemy 3 bębny. Dwa z nich maluch może uderzać pałeczkami, a trzeci, największy jest obsługiwany pedałem nożnym. Oprócz tego znajdziemy tam również talerz oraz mikrofon, który umożliwi dziecku również śpiewanie.

Swede Perkusja+Organki posiada kilka użytecznych funkcji takich jak regulacja tempa oraz głośności. Poza tym ma także 6 różnych podkładów muzycznych, co sprawi, że dziecko nie znudzi się szybko zabawką. Produkt generuje również rytmy i akordy. Konsumenci szczególnie cenią ten produkt za wielofunkcyjność, a także za jego atrakcyjny dla dzieci wygląd.

Perkusja elektroniczna dla dzieci Swede 5902496121946 ma różowy kolor. Zabawka jest przeznaczona dla maluchów powyżej 3. roku życia.

 

Zalety

Migające światełka: Aby wzbudzić większe zainteresowanie maluchów, producent wyposażył perkusję w migające światełka. Uaktywniają się one w momencie grania na instrumencie, co stanowi dla dziecka dodatkową motywację.

Organy: W skład zestawu poza perkusją wchodzą także organy. Mają one przycisk służący do regulacji głośności, jak również tempa. Można tak ustawić instrument, aby odpowiadał on w pełni potrzebom malucha.

Jakość wykonania: Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Obudowa wykazuje sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Mikrofon: Zabawka pozwala zaszczepić w dziecku nie tylko miłość do gry na perkusji czy organach, ale także do śpiewania. Swede 5902496121946 może stać się początkiem rozwoju wielkiej pasji do muzyki.

 

Wady

Kolor: Zestaw ma różowy kolor, dlatego wiele osób uważa, że zabawka spodoba się jedynie dziewczynkom.

 

 

 

 

Smily Play Juniora

 

Smily Play Juniora to perkusja elektroniczna, która uszczęśliwi każde dziecko. Przeznaczona jest dla maluchów od 2 do 4 roku życia. Produkt ten składa się z 3 bębnów oraz 1 talerza. Z takim zestawem dziecko będzie mogło poczuć się niczym profesjonalny perkusista.

Jeden z bębnów obsługiwany jest przez naciskanie na pedały nogami. Pozostałe dwa wraz z talerzem wydają dźwięk po uderzeniu w nie pałeczkami, które również znajdziemy w zestawie. Dzięki temu podczas gry dziecko może rozwijać się muzycznie oraz fizycznie. Produkt ten ma 6 różnych akompaniamentów. Po naduszeniu jednego z kolorowych przycisków wystarczy zacząć uderzać w bębny, a melodia w tym samym czasie zacznie grać razem z maluchem. Po zaprzestaniu uderzania, akompaniament również ucichnie.

W zestawie znajdziemy również małe, kolorowe krzesełko, na którym dziecko może siedzieć podczas grania. Perkusja elektroniczna Smily Play ma kolorowy design, który z pewnością przyciągnie dziecięcy wzrok. Konsumenci cenią produkt za łatwą obsługę i trwałość. Jest to solidna perkusja elektroniczna dla dziecka w dobrej cenie.

Elektroniczna perkusja dla dzieci Smily Play ma wysokość równą 52 cm. W zestawie znajduje się m.in.: stołek i pałeczki.

 

Zalety

Różne funkcje: Prezentowana zabawka ma wiele ciekawych funkcji, które pozwalają dziecku na rozwój jego zainteresowań i dostarczają dużo rozrywki. Maluch może odsłuchać nagrane utwory, poznać nowe rytmy czy włączyć podkład muzyczny.

Stołek: Do kompletu dołączono stołek, więc pociecha ma zapewniony komfort w trakcie zabawy. Siedzisko jest zrobione z wytrzymałych materiałów, więc nie ugina się pod ciężarem. Stołek ma dobrze wyprofilowane nóżki.

Przyjemny dla ucha dźwięk: Przy pomocy instrumentu można wydobyć przyjemny dla ucha dźwięk.

 

Wady

Baterie: Jeśli zdecydujemy się kupić Smily Play, musimy pamiętać o tym, aby zainwestować w zestaw baterii. Bez nich dziecko nie będzie mogło skorzystać z wszystkich funkcji zabawki, co mogłoby wywołać spore niezadowolenie.

 

 

 

 

Jaką perkusję elektroniczną dla dziecka wybrać?

 

Muzyka rozwija maluszki i wielu pedagogów podkreśla, że powinna towarzyszyć dziecku od samego początku. Dlatego wielu rodziców decyduje się na zakup instrumentu. Bardzo dobrym wyborem jest perkusja elektroniczna. Dziecko ma szansę nie tylko rozwijać swoje muzyczne zdolności, ale też spożytkować energię. Wybierając odpowiedni sprzęt musimy przyjrzeć się jego funkcjom, wyposażeniu oraz designowi. Jaki model jest więc odpowiedni? W naszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, a na jego końcu znajdziesz, naszym zdaniem, trzy najlepsze perkusje elektroniczne dla dzieci.

Jeżeli wahasz się pomiędzy wyborem perkusji elektronicznej i akustycznej, to pomożemy Ci w wyborze. Model elektroniczny jest mniejszy, a więc łatwo umieścić go w prawie każdym pomieszczeniu. Poza tym możemy regulować jego głośność lub użyć słuchawek podczas gry. Jest to idealna opcja dla bardzo energicznych dzieci. Dzięki temu taki sprzęt możemy również używać w bloku.

Uważa się, że perkusja akustyczna ma lepszej jakości dźwięk, lecz to wersja elektroniczna jest lepsza jeżeli chodzi i początkujące w grze dziecko. Za jej wyborem przemawia także niższa cena. Jeżeli dziecku instrument się znudzi, to nie będziemy żałowali wydania dużej sumy pieniędzy.

Jednym z najważniejszych aspektów jest ilość bębnów i tarczy. Możemy się tutaj kierować zasadą, że im więcej elementów posiada perkusja, tym lepiej. Dziecko będzie zainteresowane przez dłuższy czas i będzie odkrywało każdy z talerzy i bębnów. Nie bez znaczenia jest też design. Najlepsza perkusja elektroniczna dla dziecka w 2024 roku jest bardzo kolorowa. Dzięki temu dziecko chętniej z niej korzysta.

Sprawdźmy również ile podkładów muzycznych dany model posiada. Z pewnością duża różnorodność podkładów sprawi dziecku niemałą frajdę, co oznacza, że spędzi ono z zabawką wiele radosnych chwil. Przypatrz się, czy przyciski do zmiany akompaniamentu są duże i łatwo się je wciska.

Sprawdźmy również, co dokładnie wchodzi w zestaw wraz z perkusją. Znajdziemy wiele modeli, do których dołączony został dodatkowy, mniejszy instrument, np. keyboard. Oprócz tego w zestawie możemy także znaleźć krzesełko i pałeczki, które ułatwią dziecku zabawę perkusją.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ