fbpx

Najlepsza poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt – jeśli szukasz tego produktu, jesteś w odpowiednim miejscu. Chcemy Ci przybliżyć kilka ciekawych propozycji, które zyskały uznanie konsumentów. Wiemy, że nie każdy potrafi zakupić taką poduszkę, dlatego też poddaliśmy analizie dostępne na rynku propozycje. W ten sposób wyłoniliśmy produkt Mimos XL. Jest to duża poduszka, która ma wiele pozytywnych ocen. Jej jedyną wadą jest wygórowana cena, aczkolwiek część rodziców uważa, że jest ona w pełni adekwatna do jakości. Prezentowany model ma tak ułożone włókna, aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza. W efekcie we wnętrzu poduszki nie rozwijają się bakterie. Pełnię bezpieczeństwa zapewnia też materiał zewnętrzny, który jest elastyczny, miękki i nie podrażnia skóry. Wiele osób zdecydowało się na ten produkt, gdyż jest duży i wygodny. Wiemy jednak, że kwota 250 zł jest dla wielu osób zbyt duża, dlatego proponujemy również Vitmat Visco. Poduszka jest zdecydowanie mniejsza, przeznaczona dla niemowląt, ale kosztuje zaledwie 50 zł. Ma dobre wypełnienie, które zapobiega rozwojowi pleśni. Poszewka jest przyjemna w dotyku i łatwa w pielęgnacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest bardzo bezpieczny i wygodny. Do tego, poduszka przeszła wszystkie niezbędne testy, które potwierdziły, że nie powoduje alergii u najmłodszych. Specjalny kształt zapobiega spłaszczeniu głowy pociechy, jak również poprawia rozwój odcinka szyjnego.

Wady

Mimo klasycznego designu, pozbawionego kolorowych dodatków poduszka jest dość droga. Niewielkie wymiary sprawiają, że model będzie używany przez malca tylko przez krótki czas, potem jego głowa nie zmieści się w wyznaczonym miejscu.

Podsumowanie

W składzie poduszki nie ma żadnych niebezpiecznych chemikaliów, które mogłyby zagrażać maluchowi podczas odpoczynku. Ma ona odpowiednią miękkość, dlatego nie zapada się, a jednocześnie gwarantuje komfort. Specjalny kształt zapobiega wystąpieniu syndromu płaskiej głowy.

Drugi wybór

Zalety

Ten medyczny model często używany jest w czasie terapii, by lepiej wpłynąć na rozwój odcinka szyjnego u dziecka. Odpowiednie wgłębienie zapewnia prawidłowe ułożenie głowy. Ze względu na duże wymiary, produkt będzie służył malcowi przez długi czas.

Wady

Choć duże gabaryty zwiększają czas, przez jaki maluch będzie mógł używać poduszki, to utrudniają one jej przechowywanie. Biały kolor nie jest zbyt atrakcyjny, więc polecane jest przykrycie modelu kolorową poszewką.

Podsumowanie

Materiały, z których wykonano poduszkę są w pełni bezpieczne, gdyż przeszły niezbędne testy. Termoelastyczna tkanina zapamiętuje kształt głowy. Przez poduszkę dobrze przechodzi powietrze, więc we wnętrzu nie rozwijają się bakterie i alergeny.

Rozważ też

Zalety

Poduszka ortopedyczna ma kształt zwierzęcia, dzięki czemu przykuje uwagę dziecka, które na pewno będzie chciało na niej spać. Produkt pomaga malcom w prawidłowym rozwoju odcinka szyjnego, a do tego zapobiega występowaniu syndromu płaskiej głowy.

Wady

Niestety, poduszki choć są eleganckie, mają zbyt małe wgłębienie. Oznacza to, że nie powinny być używane w pierwszych dniach życia malca, a raczej po 6 miesiącu.

Podsumowanie

Poduszka jest kolorowa, co na pewno przykuje uwagę zarówno dzieci, jak i ich rodziców. We wnętrzu znajduje się specjalna, bezpieczna pianka, która zapamiętuje kształt głowy. Odpowiednia konstrukcja wspiera rehabilitację kręgosłupa.

 

 

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt – Ranking

 

 

Mimos XL

 

Produkty dla dzieci marki Mimos to najlepsze poduszki ortopedyczne dla niemowląt w 2024 roku. Ich zakup gwarantuje Ci poprawny rozwój odcinka szyjnego u Twojego malca. Jednocześnie zupełnie niweluje punktowy nacisk na głowę podczas snu. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup właśnie tego produktu w obawie przed wystąpieniem Syndromu Płaskiej Głowy u swojej pociechy. Wymiary poduszki to: długość – 20 cm, szerokość – 27,5 cm i grubość 0 4 cm.

Jest to bardzo bezpieczny sprzęt, który maluch może używać już od pierwszych minut swojego życia, do osiągnięcia 3 miesiąca życia. Model ten posiada wszystkie możliwe atesty, które dopuszczają go do użytku przez dzieci. Co więcej, w składzie poduszki nie ma żadnych niebezpiecznych chemikaliów.

Zaletą jest również to, że możesz go prać w pralce, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń i bakterii oraz zarazków. Jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków. Bowiem ich organizmy nie są tak odporne jak nasze, zatem wiele czynników może wywołać chorobę.

Kolejną, istotną cechą produktu jest to, że została ona wykonana z materiału, który przepuszcza powietrze. Dzięki temu na skutek wilgoci czy potu wewnątrz jej nie rozwijają się bakterie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników chwali ją za dużą trwałość oraz eleganckie wykonanie.

Model Mimos XL to wygodna poduszka ortopedyczna dedykowana dla niemowląt. Produkt przeznaczony jest dla dzieci urodzonych przedwcześnie. Kolor przedmiotu jest biały, z kolei jego wymiary to: grubość – 4 cm, szerokość – 27,5 cm, głębokość – 5 cm i długość – 20 cm.

 

Zalety

Wentylacja: Produkt posiada we wnętrzu specjalnie ułożone włókna, co ułatwia przepływ powietrza. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu prawdopodobieństwo rozwoju bakterii czy drobnoustrojów we wnętrzu poduszki jest mniejsze.

Materiał: Poduszka została zrobiona z bardzo miękkiej i bezpiecznej dzianiny dystansowej 3D. Materiał ten najczęściej używany jest jako pokrycie mebli przeciwodleżynowych, gdyż jest w pełni bezpieczny dla człowieka i gwarantuje dużą elastyczność i równomierne rozłożenie ciężaru.

Wielkość: Model ma rozmiar XL, więc może być używany zarówno przez większe, jak i mniejsze dzieci. Za sprawą dużej powierzchni (szerokość – 27,5 cm i długość – 20 cm) niemowlę ma zapewniony komfort.

Bezpieczeństwo: Zadaniem poduszki jest równomierne rozłożenie ciężaru główki malca, tak, by zapewnić mu spokojny i bezpieczny sen. W efekcie minimalizowane jest ryzyko wystąpienia syndromu płaskiej głowy, który może mieć negatywne skutki dla zdrowia malca. Z tego powodu, warto używać produktu przez pierwsze 3 miesiące życia maluszka. Trzeba jednak podkreślić, że wielu lekarzy sugeruje wydłużyć ten czas do nawet 10 miesięcy.

Wygląd: Atutem produktu jest jego elegancki wygląd. Sprawia to, że poduszka na pewno będzie pasowała do zestawu pościeli w łóżeczku.

 

Wady

Cena: Koszt zakupu prezentowanego modelu przekracza kwotę 250 zł. Dla wielu rodziców, taka cena jest zdecydowanie zbyt duża.

 

 

 

 

Vitmat Visco

 

Poduszka ortopedyczna Vitmat Visco to wysokiej klasy produkt, polecany dzieciom w różnym wieku. Wielu rodziców decyduje się na jego zakup ze względu na bardzo dobre właściwości rehabilitacyjne. Bowiem dzięki swojej specjalnej konstrukcji poduszka pozwala na prawidłowy rozwój odcinka szyjnego u dzieci. Wymiary produktu to: długość – 38 cm, szerokość – 50 cm oraz głębokość – 13 cm.

Prezentowany rodzaj został wykonany z termoelastycznego materiału. Sprawia to, że umieszczona wewnątrz pianka posiada właściwości odkształcające. Przez co już po pierwszym użyciu dostosowuje się do kształtu głowy dziecka. Ponadto bardzo dobrze przewodzi powietrze, co niweluje możliwość rozwoju grzybów i pleśni w wewnętrznych warstwach.

Ponieważ poduszka dopasowuje się do kształtu głowy, skutecznie utrzymuje ją w jednej pozycji podczas snu malucha. Gwarantuje to dziecku spokojną i bezpieczną noc.

Dużą zaletą poduszki jest to, że skutecznie rozkłada napięcie, jakie nakładane jest na główkę pociechy. Takie rozwiązanie pomoże Ci skutecznie zapobiegnąć Syndromowi Płaskiej Głowy.

Poza tym, może być ona prana w pralce w temperaturze do 60 st. C. Pomoże Ci to pozbyć się wszelkich zabrudzeń, ale również bakterii i roztoczy, które mogą zagrażać zdrowiu Twojego dziecka.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wielu z nich zdecydowało się na jego zakup ze względu na wysoką jakość produkcji oraz rehabilitacyjne właściwości.

Poduszka Vitmat Visco to model o wymiarach 50 cm x 38 cm x 13 cm, który przeznaczony jest do podpierania głowy noworodka.

 

Zalety

Łatwe czyszczenie: Poduszkę można prać w pralce w temperaturze do 60 st. C. W efekcie jej pielęgnacja nie będzie problematyczna.

Wypełnienie: We wnętrzu poduszki znajduje się pianka termoelastyczna. Taka konstrukcja sprawia, że ciężar głowy rozkłada się równomiernie. Powietrze swobodnie przepływa przez wnętrze, więc nie rozwija się tam pleśń.

Kształt: Producent dopilnował, aby kształt produktu był dopasowany do główki niemowlaka. Maluszek ma zapewnioną najlepszą dla niego pozycję podczas snu. Jest to bardzo ważne, gdyż nadmierny nacisk na głowę może doprowadzić do spłaszczenia tej części ciała.

Cena: Model wyróżnia się przystępną ceną, która nie przekracza 50 zł, więc na pewno wiele osób będzie mogło pozwolić sobie na ten zakup.

 

Wady

Wymiary: Produkt dedykowany jest dla malutkich dzieci o główce niewielkich rozmiarów, co oznacza, że będzie on zdatny do użytku tylko przez pierwsze 3 miesiące życia dziecka. Na dalszym etapie rozwoju należy kupić inną poduszkę.

 

 

 

 

Valde Barnkudde B8D

 

Valde Barnkudde B8D to wysokiej klasy poduszka ortopedyczna dla niemowląt w dobrej cenie. Wybór tego modelu jest zalecany przez specjalistów, by pomóc dzieciom w prawidłowym rozwoju odcinka szyjnego. Co więcej, taki zakup gwarantuje zredukowanie punktowego nacisku, które powstaje, gdy malec leży na płaskiej powierzchni. Nie dość, że jest to niebezpieczne, to może doprowadzić do Syndromu Płaskiej Głowy. Produkt zalecany jest dla dzieci w wieku od 2 lat do 5 lat.

Prezentowana poduszka gwarantuje poprawne rozłożenie nacisku na główkę dziecka, co czyni ją bezpieczną dla niemowląt. Bardzo dobrze wspiera rehabilitację kręgosłupa.

Dużą zaletą modelu jest delikatna pianka, która została umieszczona wewnątrz produktu. Dzięki temu poduszka posiada odpowiedni stopień twardości. Nie jest ona zbyt miękka, co gwarantuje zabezpieczenie przed zapadaniem się główki naszego maleństwa. Równocześnie materiał nie jest przesadnie twardy, gdyż wtedy mógłby powodować dyskomfort.

Poduszka została specjalnie wyprofilowana, co gwarantuje pełną wygodę użytkowania. Poza tym, znajdująca się wewnątrz pianka posiada funkcję memory, czyli zapamiętuje kształt głowy dziecka i się do niego dostosowuje.

Opinie konsumentów o poduszce są bardzo pozytywne. Wielu rodziców zdecydowało się na jej zakup ze względu na serię poszewek „Animals”, które dostępne są we wzorach: żaba, pies, miś, żyrafa, biedronka czy krokodyl. Na pewno przypadnie to maluchom do gustu.

Poduszka Valde Barnkudde B8D to ładny model z kolorową poszewką (kolor brudnego różu), na której znajduje się dodatek w postaci głowy lalki.

 

Zalety

Design: Poduszka jest atrakcyjna, gdyż na jej końcach umieszczono kolorowe dodatki w postaci główek lalek z długimi warkoczykami. Dzięki temu, wartość estetyczna produkt wzrasta.

Delikatność: We wnętrzu znajduje się pianka o odpowiedniej twardości. Zapewnia to komfortowy sen oraz wygodę. Równocześnie, wspomagana jest rehabilitacja kręgosłupa, co pomaga w niwelowaniu wad postawy.

Cena: Prezentowany model to dobra poduszka ortopedyczna dla niemowląt do 50 zł. Jest ona bardzo wygodna i dokładnie wykonana, więc zakup jej za tak niską cenę to dobra inwestycja.

 

Wady

Czyszczenie: Ze względu na delikatny materiał wykonania, produkt nie nadaje się do prania w pralce.

Kolor: Poduszka ma kolor brudnego różu, który jest bardzo podatny na zabrudzenia. Oznacza to, że produkt często trzeba prać.

 

 

 

 

Jaką poduszkę ortopedyczną dla niemowląt wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Skóra niemowlaka jest znacznie delikatniejsza od osoby dorosłej. Z tego powodu jako świeży rodzice, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić naszym maluchom bezpieczeństwo. Kości Twojej pociechy nie są jeszcze tak odporne na urazy ( szczególnie narażona jest główka malucha) , dlatego polecamy zakup specjalnej, ortopedycznej poduszki. Gwarantuje ona Twojemu dziecku spokojny sen i ochroni jego głowę. Aby wybrać najlepszy produkt na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze poduszki ortopedyczne dla niemowląt.

Zakup produktów dla dzieci nigdy nie jest prosty. Niestety, zanim pozwolimy naszemu maleństwu użyć kupionego produktu, musimy upewnić się, czy jest on w pełni bezpieczny. Dlatego koniecznie sprawdź, czy posiada on wszystkie niezbędne atesty. Warto również znaleźć informacje, czy organizacje, takie jak Instytut Matki i Dziecka, uważają ten model za w pełni bezpieczny.

Małym dzieciom polecane są poduszki, które cechują się dużą przewiewnością. Zmniejsza to ryzyko rozwoju pleśni i grzybów wewnątrz produktu. Co więcej, warto zadbać, by interesujący nas model posiadał wielowarstwową konstrukcję. Umożliwi ona rozłożenie nacisku na główkę malucha, co zdecydowanie podniesie komfort snu dziecka.

Warto zadbać o to, by interesujący nas produkt miał odpowiednie zagłębienie na kark. Dzięki temu w czasie snu główka dziecka będzie nieruchoma. Istotnym elementem jest również rozmiar poduszki. Powinieneś zadbać o to, by była ona niewielka i dopasowana do wielkości malucha.

Poduszki ortopedyczne umieszczane są nie tylko w łóżeczku dziecka, ale również w wózku, gdzie dodatkowo amortyzują ciało naszych pociech. Warto zatem upewnić się, że gabaryty produktu pozwolą jej zmieścić się w obu tych miejscach.

Kolejnym, ważnym aspektem, który wymaga uwagi jest higiena. Powinieneś zakupić taką poduszkę, która może być prana w pralce. Będziesz wtedy w stanie pozbyć się niemal wszystkich, groźnych bakterii.

 

 

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt – efekty

 

Poduszki ortopedyczne przeznaczone dla niemowląt są całkowicie bezpieczne dla maluchów. Dzięki takim produktom można zapobiec zniekształceniu główki pociechy lub przywrócić jej prawidłowy kształt. Rodzice często nie wiedzą, jaka poduszka ortopedyczna dla niemowląt jest polecana przez pediatrów i czy warto ją stosować. Sprawdziliśmy, jakie efekty może przynieść użytkowanie odpowiedniego modelu.

Zapobieganie zniekształceniom główki

W pierwszych trzech miesiącach życia dziecka kości główki są wyjątkowo miękkie i plastyczne, a tym samym podatne na odkształcenia. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby układać maluszka w odpowiedniej pozycji i na właściwej poduszce. Zastosowanie modelu ortopedycznego pomoże nam zapobiec spłaszczeniu głowy pociechy. Mimo że nie jest to choroba, może mieć istotny wpływ na dalszy rozwój niemowlęcia. Jak przekonują lekarze, zdeformowane kości czaszki przyczyniają się zwykle do przesunięcia poziomu oczu, kości policzkowych i uszu, a niekiedy również do nierównego ułożenia szczęk.

Poduszka ortopedyczna jest miękka i przyjemna w dotyku, a do tego produkuje się ją z materiałów 3D, które redukują nacisk główki na podłoże. Pamiętajmy, że powodów zniekształcenia i spłaszczenia główki jest wiele, ale najczęściej sami się do tego przyczyniamy, układając dziecko do spania w pozycji na plecach. Co prawda zapobiegamy w ten sposób SIDS (tzw. śmierci łóżeczkowej), ale kiedy niemowlę przez dłuższy czas leży w ten sposób, zwiększa się nacisk na tylną część czaszki.

 

Leczenie płaskiej główki

O zakupie poduszki ortopedycznej powinny pomyśleć nie tylko osoby chcące zapobiec spłaszczeniu główki swojej pociechy, ale również rodzice maluchów, u których już zauważono niewielkie deformacje. Dalsze układanie dziecka w pozycji na plecach i niestosowanie się do zaleceń lekarza mogą doprowadzić do postępującego zniekształcenia czaszki, mogącego mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Jeśli w porę zauważymy, że główka maluszka nie wygląda tak, jak powinna i zaczniemy stosować poduszkę ortopedyczną, bardzo prawdopodobne jest, że spłaszczenie całkowicie zniknie. Zareagować trzeba jednak jak najwcześniej, dopóki kości czaszki wciąż się kształtują. Najbardziej narażone na deformacje główki są: wcześniaki, bliźnięta, a także dzieci z kręczem szyi (zmianami w obrębie mięśni kręgosłupa i karku, które prowadzą do przymusowego odchylenia szyi w jednym kierunku).

 

Zwiększenie bezpieczeństwa malucha

Jak przekonują specjaliści, poduszkę ortopedyczną warto stosować profilaktycznie już od pierwszych dni po narodzinach niemowlęcia. Wtedy ryzyko, że główka ulegnie spłaszczeniu, zmniejsza się do minimum. Taki produkt wykonuje się z materiałów antyalergicznych, posiadających odpowiednie certyfikaty. To daje nam pewność, że wewnątrz poduszki nie rozwiną się żadne drobnoustroje, jak np. roztocza.

Czy poduszka ortopedyczna zawsze jest skuteczna?

Wyróżniamy kilka typów spłaszczeń głowy u niemowląt, a najpopularniejszym z nich jest plagiocefalia. Takie deformacje określane są mianem „skośnogłowia”, gdyż czaszka jest płaska tylko z jednej strony, w efekcie czego widać asymetrię. Kiedy główka dziecka jest spłaszczona i tym samym szersza, mówimy o brachycefalii („krótkogłowiu). Natomiast gdy czaszka jest wyraźnie wydłużona (co powodują płaskie boki), jest to dolichocefalia („długogłowie”). We wszystkich wymienionych przypadkach poduszka ortopedyczna pomaga w przywróceniu odpowiedniego kształtu dziecięcej główki. Niemniej jednak nawet najlepszy jakościowo produkt może okazać się nieskuteczny, jeśli u pociechy zdiagnozowano kraniosynostozę. To wrodzona wada, która polega na zrośnięciu się jednego lub kilku szwów czaszkowych (co może stać się przed narodzinami dziecka). Wówczas konieczna okazuje się operacja.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ