fbpx

Najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci od 2 lat

Ostatnio aktualizowane: 03.12.23

 

Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważne, a dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Kiedy maluchowi wyrosną mleczne zęby, musimy go nauczyć, jak należy prawidłowo je szczotkować. Do tego przyda się odpowiednie urządzenie, czyli elektryczna szczoteczka. Za najbardziej popularny model w 2023 roku uznano SEYSSO Baby Penguin. To soniczne urządzenie zasilane baterią AAA, które ma główkę z miękkim włosiem i wbudowaną diodą LED. Jest ono łatwe w użyciu, a dodatkowo nie generuje dużego hałasu. 2-minutowy timer sprawia, że kontrolowanie czasu szczotkowania zębów nie sprawia żadnego problemu. Co więcej, sprzęt jest poręczny i nie wyślizguje się z dłoni. Wiele pochlebnych recenzji konsumentów zebrała także szczoteczka Brushbaby Babysonic (również zasilana bateriami AAA). Umożliwia ona dokładne usunięcie płytki nazębnej, co zapobiega rozwojowi próchnicy. Głowica z miękkim włosiem delikatnie masuje dziąsła dziecka, dlatego podczas szczotkowania nie odczuwa ono dyskomfortu. Po upływie 2 minut urządzenie wyłącza się automatycznie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drgania o częstotliwości 16 000 ruchów na minutę gwarantują dokładne czyszczenie pierwszych zębów dziecka. Warto zaznaczyć, że włókna czyszczące mają odpowiednią miękkość oraz elastyczność. Dodatkowo dla łatwiejszego czyszczenia końcówka jest podświetlana.

Wady

Część rodziców uważa, że szczoteczka powinna mieć wbudowaną regulację poziomu wibracji, aby komfort czyszczenia zębów przez dziecko był jeszcze większy.

Podsumowanie

Rączka produktu jest lekka i wygodna w trzymaniu. Wbudowany timer w szczoteczce ułatwia przestrzegać odpowiedniego czasu szczotkowania zębów, więc pozwala wykształcić prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej. Dodatkowo zestaw zawiera dwie wymienne końcówki.

Drugi wybór

Zalety

Szczoteczka ma miękkie włosie, które nie podrażnia delikatnych dziąseł oraz mlecznych ząbków. Model ma wygodny uchwyt z antypoślizgową powłoką. Co więcej, użytkowanie akcesorium jest bardzo łatwe, gdyż wbudowany timer informuje diodą LED o końcu mycia zębów.

Wady

Włosie w końcówkach stosunkowo szybko się zużywa. Dlatego często trzeba dane końcówki wymieniać, co oczywiście wpływa na koszty eksploatacji.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony dla dzieci do 3. roku życia. Akcesorium zasilane jest bateriami AAA, które są dołączone do zestawu. Model ma 16 000 łagodnych drgań sonicznych na minutę. Skutecznie czyszczą ząbki, a także delikatnie masują dziąsła.

Rozważ też

Zalety

Model ma w zestawie dwie końcówki. Z czego jedna jest dwustronna i wykonana z silikonu. Druga końcówka nadaje się dla starszych dzieci, które mają ząbki. Szczoteczka w zestawie ma przyssawkę, dzięki której stabilnie stoi na półce.

Wady

Akcesorium jest zasilane jedynie bateriami, które często trzeba wymieniać. Dlatego powinna być też możliwość ładowania akcesorium sieciowo przy pomocy ładowarki.

Podsumowanie

Model jest wyposażony w diodę, która w czasie mycia zębów oświetla jamę ustną dziecka. Uchwyt produktu jest wygodny i ma antypoślizgową powłokę. Ponadto szczoteczka automatycznie się wyłącza po 2 minutach pracy.

 

 

Szczoteczki elektryczne dla dzieci od 2 lat – Ranking

 

SEYSSO Baby Penguin

 

Jeżeli szukasz efektywnie działającej i bezpiecznej w użytkowaniu szczoteczki do zębów dla swojej pociechy, model SEYSSO Baby Penguin może Cię zainteresować. To soniczne urządzenie wyposażone w małą, lekko zaokrągloną główkę z delikatnym włosiem. Końcówka jest podświetlana, co znacząco ułatwia rodzicom usunięcie zanieczyszczeń z jamy ustnej dzieci.

Sprzęt jest zasilany baterią AAA, którą wystarczy wymienić, kiedy się rozładuje. Główka wykonuje do 16 000 ruchów na minutę, co gwarantuje skuteczne mycie zębów i zapobieganie rozwojowi próchnicy. Szczoteczka ma dobrze wyprofilowaną rączkę, pokrytą antypoślizgową powłoką. Model wyposażono w 2-minutowy timer ułatwiający kontrolowanie czasu szczotkowania zębów.

Za co urządzenie zostało docenione przez rodziców? Ich zdaniem sprzęt jest komfortowy w użyciu, nie generuje dużego hałasu i dodatkowo nie podrażnia delikatnych dziąseł oraz samych mlecznych zębów. Szczoteczka dobrze leży w dłoni, więc można nią swobodnie manewrować. Wiele osób zauważyło, że podświetlana główka wzbudza zainteresowanie dzieci, dla nich szczotkowanie zębów to ciekawa zabawa.

SEYSSO Baby Penguin to dobra szczoteczka elektryczna dla dzieci od 2 lat do 50 zł. Wykonuje ona do 16 000 ruchów na minutę i jest zasilana baterią AAA. Sprzęt ma biało-fioletowy kolor.

 

Zalety

Timer: Urządzenie ma 2-minutowy timer, który ułatwia kontrolowanie czasu poświęcanego na szczotkowanie zębów dziecka.

Poręczność: Szczoteczka ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę, którą dodatkowo pokryto antypoślizgową powłoką. Nie ma ryzyka, że niespodziewanie wyślizgnie się na podłogę.

Cicha praca: Rodzice często podkreślają, że to cicho działający sprzęt. Dzięki temu maluchy nie boją się szczotkowania zębów.

Podświetlana końcówka: Główka jest podświetlana, dlatego wzbudza zainteresowanie pociech i ułatwia dokładne usunięcie zanieczyszczeń z jamy ustnej.

Nie wymaga podłączenia do prądu: Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu. Wystarczy pamiętać o regularnej wymianie baterii.

 

Wady

Kłopotliwa zmiana końcówki: Część osób przekonuje, że wymiana końcówki na nową to nieco kłopotliwa czynność, która zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Brushbaby Babysonic

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Brushbaby Babysonic. Ta szczoteczka elektryczna dla dzieci od 2 lat w dobrej cenie została zaprojektowana tak, aby pomóc rodzicom w zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej swoich pociech.

Model ten posiada miękkie włosie, które nie podrażnia dziąseł i mlecznych ząbków. Wbudowany 2-minutowy timer informuje rodzica o tym, czy dziecko szczotkuje zęby wystarczająco długo, a dźwięk, co 30 sekund sygnalizuje, kiedy przejść do następnej ćwiartki zębów. Koniec mycia następuje po zaświeceniu się diody LED.

Szczoteczka posiada ergonomiczny uchwyt z antypoślizgową powłokę oraz generuje delikatne wibracje. Zasilana jest bateriami AAA, dołączonymi do zestawu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity artykuł dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu: łatwe użytkowanie szczoteczki, jej delikatność i ciekawy wygląd.

Model Brushbaby Babysonic jest zasilany bateriami AAA. To szczoteczka mająca biało-żółty kolor, która pracuje z prędkością 16 000 obr./min.

 

Zalety

Miękkie włosie: Urządzenie ma końcówkę z miękkim włosiem Du Pont, dlatego nie należy się martwić, że podrażni delikatne dziąsła dziecka.

30-sekundowe interwały: To szczoteczka z 2-minutowym timerem. 30-sekundowe interwały informują nas o konieczności przejścia do szczotkowania kolejnej części łuku zębowego. Po upływie 2 minut urządzenie automatycznie się wyłącza.

Delikatny masaż dziąseł: Szczoteczka wytwarza drgania, które delikatnie masują dziąsła i pozwalają na ich szybszą regenerację. Mycie zębów nie jest dla malucha nieprzyjemne i co ważniejsze nie powoduje dyskomfortu.

Zapobiega próchnicy: Sprzęt skutecznie zapobiega rozwojowi próchnicy, ponieważ umożliwia dokładne usunięcie płytki nazębnej. Potwierdził to test szczoteczek elektrycznych dla dzieci od 2 lat.

 

Wady

Konieczność częstej wymiany główki: Jak zauważyli rodzice, włosie szybko się zużywa, przez co konieczna jest częsta wymiana główki. Warto od razu kupić kilka końcówek, aby być dobrze przygotowanym na taką okoliczność.

 

 

 

 

Visiomed ProSonic Baby PSM BB1

 

Jeśli szukasz szczoteczki, która sprawi, że dziecko będzie chętniej myło zęby, model Visiomed ProSonic Baby PSM BB1 powinien Cię zainteresować.

Model ten zasilany jest przy użyciu baterii AAA dołączonej do zestawu. Posiada on dwie końcówki, z których jedna jest dwustronna, wykonana z silikonu i przeznaczona do czyszczenia dziąseł u najmłodszych maluszków. Druga końcówka nadaje się dla starszych dzieci.

Szczoteczka wyposażona jest we wbudowaną diodę, która podczas mycia oświetla jamę ustną dziecka. Jej ergonomiczny uchwyt posiada antypoślizgową powłokę, przyssawkę oraz odpływ na wodę.

Mimo, iż jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że dzięki szczoteczce dzieci z zachwytem i zainteresowaniem myją swoje ząbki.

Urządzenie Visiomed ProSonic Baby PSM BB1 to nano-soniczna szczoteczka odpowiednia dla dzieci już od 1. miesiąca życia. Jest ona zasilana baterią AAA.

 

Zalety

Nie tylko do szczotkowania: Sprzęt pozwala na dokładne usunięcie płytki nazębnej i zapobieganie rozwojowi próchnicy. Nadaje się on dla niemowląt w okresie ząbkowania. Szczoteczka ma dwie końcówki, w tym jedną przeznaczoną do delikatnego masażu dziąseł.

Wbudowana dioda LED: Urządzenie jest wyposażone w diodę LED, która oświetla jamę ustną malucha podczas szczotkowania. Dzięki temu możemy dokładnie wyczyścić zęby pociechy.

Automatycznie się wyłącza: Po upływie 2 minut, czyli zalecanego przez dentystów czasu szczotkowania zębów, sprzęt automatycznie się wyłącza. Zdaniem rodziców takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na komfort użytkowania szczoteczki.

 

Wady

Szybko rozładowujące się baterie: Kupujący narzekają, że zasilająca urządzenie bateria szybko się rozładowuje, a jej częsta wymiana po pewnym czasie staje się uciążliwa.

 

 

 

 

Jaką szczoteczkę elektryczną dla dzieci od 2 lat wybrać?

 

Nawyk dbania o higienę jamy ustnej warto wyrabiać od najmłodszych lat. Aby zachęcić dziecko do mycia zębów i nieco uatrakcyjnić mu ten proces, warto zakupić elektryczną szczoteczkę, zaprojektowaną z myślą o najmłodszych. Rynek oferuje nam wiele opcji, wśród których znajdziemy produkty przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia, a także takie, z których mogą korzystać maluszki od 2 lat i tym właśnie urządzeniom chcemy poświęcić nasz poradnik. Do wyboru mamy wiele kształtów i kolorów, co sprawia, że trudno nam podjąć decyzję. Aby nieco ułatwić Ci zakup odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy ten artykuł. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci od 2 lat.

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje szczoteczek dla dzieci – akumulatorowe i zasilane bateryjnie. Modele akumulatorowe są zazwyczaj cięższe i większe, dlatego przed zakupem powinniśmy ocenić, czy nasze dziecko sobie poradzi z ich użyciem. Jednak ich zaletą jest możliwość ładowania oraz większa trwałość.

W przypadku akcesoriów dla dzieci, bardzo ważna jest budowa i design produktu. Nasza pociecha może wybrać szczoteczkę ze swoim ulubionym bohaterem z bajki, a jego obecność umili codzienne dbanie o zdrowie zębów. Modele przeznaczone dla najmłodszych są zazwyczaj mniejsze i zdecydowanie lepiej dostosowane do delikatnej rączki. Upewnijmy się, że ich uchwyt jest antypoślizgowy, dzięki czemu maluch łatwiej i pewniej będzie trzymał urządzenie. Bardzo ważna jest także główka z miękkim włosiem, która nie podrażni dziąseł i mlecznych ząbków malucha.

Aby szczotkowanie nie znudziło się naszemu dziecku, dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu z wgranymi melodyjkami. Najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci od 2 lat w 2023 roku posiada zamontowany muzyczny timer, który przez 1 minutę gra wybraną melodię po to, aby dziecko przez ten czas szczotkowało górną część zębów, a przez kolejną minutę zmienia muzyczkę na inną, aby maluch zaczął myć dolną część. Niektóre produkty odtwarzają nawet do 15 melodii, a podczas mycia dają sygnały świetlne i wibrują.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ