fbpx

Najlepsza wanienka duża dla dziecka

Ostatnio aktualizowane: 20.10.21

 

Producenci oferują wiele ciekawych modeli dużych wanienek dla dzieci. Spora ilość produktów sprawia, że czasami pojawia się wątpliwość, co kupić. W związku z tym postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zadanie i przedstawić akcesoria, które cieszą się popularnością i są polecane przez rodziców. Na naszej stronie umieściliśmy ranking dużych wanienek dla dziecka. Na pierwszym miejscu znalazł się model Stokke Flexi White. Jest to produkt odpowiedni dla maluszków od urodzenia do ok. 4. roku życia. Akcesorium zostało zrobione z dobrych gatunkowo, a co najważniejsze bezpiecznych tworzyw. Materiały użyte do produkcji nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Warto podkreślić, że prezentowaną wanienkę można w łatwy sposób złożyć, dzięki czemu jej przechowywanie, nawet w przypadku niewielkich mieszkań, nie stanowi problemu. W naszym zestawieniu znajdują się też inne, ciekawe produkty. Na drugim miejscu uplasowała się duża wanienka dla dziecka Boon Naked Green B612. Model wyposażono w antypoślizgowe nóżki gwarantujące stabilność. Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu, gdyż nie zawiera BPA, PVC i ftalanów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest uniwersalny, ponieważ nadaje się dla dzieci od narodzin aż do 4 roku życia. Model jest bezpieczny dla dziecka - nie zawiera bisfenolu A. Materiał wykonania wanienki jest odporny na promienie UV, działanie środków do kąpieli oraz przenoszenie z miejsca w miejsce wiążące się z rozkładaniem i składaniem.

Wady

Po kilku latach użytkowania klamry przestają trzymać konstrukcję tak, jak powinny. Początkowo montaż wanienki może być trudny dla rodziców.

Podsumowanie

To bardzo bezpieczny i praktyczny produkt, który jest przydatny zwłaszcza w podróży. Łatwo opróżnić wnętrze wanienki z wody, bez konieczności dźwigania naczynia wypełnionego wodą. Kąpanie dziecka w wanience jest wygodne.

Drugi wybór

Zalety

Dziecko można kąpać w wanience w dwóch pozycjach – jedna z nich przeznaczona jest dla noworodka, druga dla starszego dziecka. Produkt stoi pewnie na metalowych podporach, które gwarantują bezpieczeństwo maluszkowi. Wanienkę bez problemu można złożyć. Wiele osób zauważa też, że wylewanie wody z wanienki jest łatwe.

Wady

Wanienka jest dość ciężka, bo waży ponad 3 kg. Całość składa się tylko częściowo, co może nie podobać się rodzicom, którzy często podróżują.

Podsumowanie

Produkt nie zawiera szkodliwych substancji (BPA, PVC oraz ftalanów). Przyjemny, zielony kolor podoba się dzieciom i dorosłym. Istnieje możliwość ustawienia półleżącej pozycji dla noworodka i zabezpieczenie ustawienia dodatkową klamrą.

Rozważ też

Zalety

To duża wanienka, która jest wygodna w użytkowaniu zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Można w niej kąpać maluszki od pierwszych dni życia. Wewnątrz wanienki znajduje się specjalny uskok, dzięki któremu dziecko może wygodnie usiąść. Produkt można również zamontować na dedykowanym stojaku, przez co kąpanie dziecka będzie jeszcze wygodniejsze.

Wady

Nie jest to produkt składany, więc zabieranie go ze sobą w podróż nie jest zbyt wygodne, bo wanienka zajmuje dość dużo miejsca.

Podsumowanie

Wanienka jest bardzo elegancka. Motyw ślimaczka spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Łatwe usuwanie wody z wnętrza wanienki bardzo pomaga rodzicom, oszczędzając im dźwigania wanienki wypełnionej wodą.

 

 

Wanienki dla dziecka duże – Ranking

 

Stokke Flexi White

 

Wanienka Stokke Flexi White to bardzo elegancki i poręczny model, w którym bez problemu wykąpiesz malucha poniżej 4 roku życia. Dużą zaletą sprzętu jest wmontowany odpływ, dzięki któremu opróżnienie wanny z wody jest dużo prostsze i szybsze.

Ta najlepsza wanienka duża dla dziecka w 2021 roku została wykonana z najwyższej jakości polipropylenu, który często jest używany do produkcji sprzętów gastronomicznych. Model ten posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Ma on również rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, zatem nie musisz obawiać się, że skład chemiczny obudowy wpłynie na zdrowie Twojego malucha.

Dużą zaletą modelu jest opcja jego złożenia, co pozwala na oszczędność miejsca. Gdy nie używasz wanienki, wystarczy złożyć ją do kształtu niewielkiej teczki, którą możesz następnie przechowywać w szafce. Wielu rodziców, którzy podróżują ze swoimi maluchami zdecydowało się na wybór tego modelu, gdyż można go ze sobą zabrać w każdą podróż.

Pojemność prezentowanego produktu wynosi 39 l, zaś jego wymiary po rozłożeniu to: długość – 66 cm i szerokość – 39. Zaś złożona w teczkę wanienka ma następujące gabaryty: wysokość – 10 cm i szerokość – 24 cm. Zaletą modelu jest jego niewielka waga, zatem dziadkowie będą mogli pomóc przy kąpaniu malucha, wynosi ona 1,2 kg.

Opinie rodziców o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup wanienki ze względu jej łatwe przechowywanie.

Duża wanienka dla dziecka Stokke Flexi White waży 1,3 kg. Wymiary produktu to: 66 cm x 24 cm x 39 cm. Model będzie odpowiedni dla maluchów do ok. 4. roku życia.

 

Zalety

Możliwość składania: Rodzice doceniają to, że prezentowaną wanienkę można złożyć. Dzięki temu produkt spełnia oczekiwania osób, które mają małe mieszkania i nie mają miejsca na przechowywanie dużych akcesoriów dla pociechy.

Od narodzin: Model został zrobiony z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu będzie odpowiedni dla dzieci od momentu narodzin.

Jakość wykonania: Do produkcji wanienki wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa tj. PE i TPE. Materiały te są odporne na zarysowania, co pozwala sądzić, że produkt posłuży nam przez długi czas.

Łatwość pielęgnacji: W zamieszczonych w Internecie opiniach można przeczytać, że czyszczenie produktu jest łatwe. W rezultacie możemy w prosty sposób zapewnić naszemu dziecku odpowiedni poziom higieny.

Design: Wanienka ma biały kolor i prosty design, dlatego bez wątpienia będzie pasować do każdej łazienki.

 

Wady

Brak wkładki dla noworodka: Do zestawu nie została dołączona wkładka ułatwiająca mycie noworodka. W związku z tym musimy w razie potrzeby sami dokupić ten element.

 

 

 

 

Boon Naked Green B612

 

Model Boon Naked Green B612 to bardzo elegancka i kolorowa wanienka duża dla dziecka w dobrej cenie. Sprzęt ten został wyposażony w metalowy stelaż, który gwarantuje pełną stabilność w czasie kąpieli. Prezentowany produkt może być używany zarówno przez noworodki, jak również nieco starsze dzieci, które wciąż potrzebują asysty dorosłych przy kąpieli.

Tym, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka są stabilne, antypoślizgowe podpory. Nie musisz się zatem obawiać, że Twój maluch ulegnie wypadkowi.

Materiał, z którego została wykonana wanienka nie zawiera BPA, PVC oraz ftalanów, zatem jest w pełni bezpieczny dla zdrowia Twojej pociechy. Co więcej, posiada on pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Na modelu zostały przeprowadzone liczne testy, zatem możesz mieć pewność, że skład obudowy nie wpłynie negatywnie na zdrowie malucha.

Również przechowywanie wanienki jest stosunkowo proste, bowiem metalowe podparcie można złożyć. Sprawia to, że prezentowany model nie zabiera nam zbyt dużo miejsca. Opinie o produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na elegancki wygląd.

Boon Naked Green B612 to bardzo dobra duża wanienka dla dziecka do 120 zł. Produkt waży ok. 2,8 kg. Model jest odpowiedni dla pociech do 18. miesiąca życia.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Prezentowana wanienka nie zawiera BPA, PVC i ftalanów, czyli substancji mających szkodliwy wpływ na zdrowie. W efekcie możesz mieć pewność, że Twoja pociecha ma zapewnione bezpieczeństwo.

Korek: Produkt został wyposażony w praktyczny korek. Dzięki niemu nie musimy przechylać wanienki, aby opróżnić z niej wodę po kąpaniu. Według rodziców jest to spore ułatwienie.

Antypoślizgowe nóżki: Na uwagę zasługuje dobrze przemyślana konstrukcja wanienki. Znajdujące się u podstawy nóżki pokryto antypoślizgową powłoką. Produkt jest więc stabilny i nie ślizga się po powierzchni, na której stoi.

Przechowywanie: Model jest łatwy w przechowywaniu. Po złożeniu nóżek wanienka jest płaska. Warto dodać, że na obudowie znajduje się hak umożliwiający zawieszenie produktu w dowolnym miejscu.

 

Wady

Przeznaczenie: Jak wskazuje producent, wanienka jest odpowiednia dla dzieci tylko do 18. miesiąca życia. W związku z tym stosunkowo szybko od narodzin malucha trzeba wyposażyć się w nowe akcesorium.

 

 

 

 

Bebe Jou Thermo Hello Little One

 

W naszym zestawieniu wanienek dla dzieci nie mogło zabraknąć modelu Bebe Jou Thermo Hello Little One. Jest to produkt, który zdobył wiele, pozytywnych recenzji w Internecie, co stanowi potwierdzenie, że warto w niego zainwestować. Akcesorium ma biały kolor, dlatego będzie pasowało do każdego wnętrza.

Wymiary wanienki są następujące: 86 cm x 44 cm x 32 cm. Produkt wykonano z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa PP. Użyty do produkcji materiał jest nie tylko wytrzymały, ale także łatwy w czyszczeniu. Model będzie odpowiedni dla dzieci od narodzin do ukończenia ok. 2. roku życia.

Rodzice w swoich recenzjach wskazują wiele zalet prezentowanej wanienki. Najczęściej wśród atutów akcesorium wymienia się jego budowę – dobrze wyprofilowane dno sprawia, że dziecko może wygodnie usiąść w trakcie kąpieli, a rodzic nie musi się obawiać o to, że maluch straci równowagę, co mogłoby być niebezpieczne. Konsumenci wypowiadają się także pozytywnie na temat designu produktu.

Bebe Jou Thermo Hello Little One to duża wanienka dla dziecka w kolorze białym. Wymiary produktu to: 86 cm x 44 cm x 32 cm. Model przeznaczony jest dla pociech do ok. 2. roku życia.

 

Zalety

Materiał wykonania: Wanienkę zrobiono z tworzywa PP. Jak wskazują badania, materiał ten jest bezpieczny w użytkowaniu i nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu.

Budowa: Wiele pozytywnych słów można przeczytać na temat budowy produktu. Model jest dobrze wyprofilowany, dzięki czemu maluch może przyjąć wygodną, a tym samym bezpieczną pozycję w trakcie kąpieli.

Możliwość montażu stojaka: Wanienkę można używać ze stojakiem, co sprawia, że akcesorium jest bardziej funkcjonalne, a codzienna pielęgnacja maluszka znacznie wygodniejsza.

 

Wady

Nadruk: Na obudowie wanienki znajduje się kolorowy nadruk prezentujący uroczego ślimaka. Niektórzy rodzice wskazują, że obrazek stosunkowo szybko się ściera.

 

 

 

 

Jaką wanienkę dużą dla dziecka wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Aby zapewnić swojemu maluchowi pełnię bezpieczeństwa podczas kąpieli, sugerowane jest mycie go w specjalnej wanience. Takie modele można ustawić w dowolnym miejscu w domu, w celu zwiększenia komfortu rodziców podczas wykonywania tej czynności. Polecane przez wielu specjalistów są modele progresywne, czyli o nieco większych wymiarach, dzięki temu będą mogły być używane przez dłuższy czas. Jeśli aktualnie rozważasz taki zakup, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy model. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz trzypunktowe zestawienie, w którym umieściliśmy najlepsze duże wanienki dla dziecka.

Małe wanienki są zalecane dla dzieci do 6 miesiąca życia, gdy malec jest nieco większy stają się one dla niego zbyt ciasne. Z tego powodu polecamy modele, których długość wynosi 100 cm.

Najważniejszą cechą interesującego Cię sprzętu jest liczba atestów i certyfikatów, które on posiada. Aby zapewnić Twojemu maluchowi pełnię bezpieczeństwa, upewnij się, że wanienka jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka. Konieczny jest również certyfikat wydawany przez ekspertów PHZ, który informuje, że skład chemiczny modelu nie będzie miał negatywnego wpływu na zdrowie pociechy. Polecamy zakup wanienek wykonanych z polipropylenu.

Kolejnym elementem, który zapewni większe bezpieczeństwo Twojemu maluchowi jest mata antypoślizgowa umieszczona na dnie. Wiele wanienek posiada specjalne podkładki w kształcie zwierząt w różnych kolorach. Pamiętaj jednak, że maty należy regularnie czyścić, aby nie gromadziły się na nich bakterie.

Bardzo przydatnym dodatkiem jest wbudowany termometr, który pozwoli Ci na bieżąco kontrolować temperaturę wody. Bowiem, skóra dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego kąpiel nie może być zbyt gorąca.

Aby zapewnić sobie większy komfort warto zainwestować w sprzęt, w którym mamy specjalne przegrody na mydło i szampon. Takie dodatki sprawią, że kąpiel dziecka będzie przebiegała znacznie szybciej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ