fbpx

Najlepsze gry strategiczne, które są dobre dla twojego mózgu

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Gry strategiczne stymulują zdolności poznawcze dzieci, poprawiają ich uwagę i koncentrację oraz przynoszą wiele korzyści. Jakie są najlepsze gry oferowane przez kasyno online legalne i inne witryny internetowe lub sklepy tradycyjne? Online, czy tradycyjne? Rozwój inteligencji i sprawności umysłowej to główne zalety gier strategicznych. Bawią, uczą i w efekcie stały się ulubionymi ludzi w każdym wieku na całym świecie.

 

Więcej strategii, więcej możliwości umysłowych

Gry strategiczne pomagają poprawić możliwości mózgu, umiejętności i szybkość myślenia. Te rozrywki pobudzają myślenie strategiczne, zmuszają mózg do pracy na 100% i poprawiają sprawność umysłową.  W ten sposób dzięki grom strategicznym nauczysz się podejmować właściwe decyzje, aby osiągnąć ostateczne zwycięstwo. Jednocześnie zapobiegają chorobom takim jak choroba Alzheimera czy demencja starcza.

 

Gry strategiczne a dzieci

U dzieci gry strategiczne stymulują jednoczesne działanie obu półkul mózgowych. Prezentują graczom liczne wyzwania, spory i strategie w ramach historii, które można posortować według wieku. Te gry poprawiają rozwiązywanie konfliktów, czyli umiejętność, która będzie bardzo ważna dla dzieci, aby już od najmłodszych lat mogły znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów.

W tym samym czasie dzieci zaczynają myśleć o fikcyjnych lub prawdziwych postaciach. W ten sposób zanurzają się w świat gier, a także rozwijają wyobraźnię. Dodatkowo ćwiczą pamięć i doskonalą umiejętność obserwacji. Konsekwencją jest to, że zwiększają uwagę, wytrwałość i promują myślenie strategiczne.

 

Cyfrowe czy analogowe?

Obecnie gry te można znaleźć w szerokiej gamie, zarówno cyfrowej, jak i analogowej. Wystarczy przeszukać portale internetowe lub różne aplikacje, większość z nich jest bezpłatna. Możesz uzyskać do nich dostęp na tabletach, telefonach komórkowych lub komputerach, zawsze i wszędzie.

Jeśli wolisz bardziej tradycyjne opcje, istnieje również szeroki wybór plansz, żetonów lub kart do zabawy i nauki.

 

Skuteczne narzędzie edukacyjne

Zabawa strategiczna jest ważna dla nauki i integralnego rozwoju dzieci. Pozwala studiować lub obliczać taktykę, której należy przestrzegać, jak osiągnąć ostateczny cel oraz poznać i być częścią innych światów. Zabawa pobudza zdolności fizyczne, sensoryczne, umysłowe, afektywne i wyobraźnię. Ponadto pomaga również kształtować nawyki współpracy, poprawiać pamięć oraz poznawać granice i otoczenie. 

Gracz ma kilka opcji: 

•  może eksplorować;

•  tworzyć własne wszechświaty i postacie;

•  oraz odkrywać, jak to wszystko działa. 

Ponadto w przypadku dzieci gry strategiczne stają się skutecznym narzędziem ich edukacji i rozwoju intelektualnego. Ogólnie rzecz biorąc, gry strategiczne pomagają poprawić możliwości, umiejętności i szybkość działania mózgu.

Analogowe gry strategiczne

Oprócz gier wideo i tabletów istnieją gry analogowe, które w równym stopniu bawią widzów w każdym wieku i poprawiają ich koncentrację oraz umiejętności strategiczne. Te gry pozwalają dzieciom pokazać radość, a także uczucia w trudnych chwilach, czy też poznać uczucie frustracji. Zastosowanie logiki jest, podobnie jak w domenie cyfrowej i jest kolejną zaletą tego łatwego, bezpiecznego i przyjemnego sposobu nauki poprzez zabawę.

 

Struktura, element i temat

Gry strategiczne dzielą się ze względu na strukturę, elementy i tematykę. Jeśli chodzi o strukturę, istnieją gry losowe, matematyczne, gry indywidualne lub grupowe, strategiczne, taktyczne i operacyjne. Podział według elementów różni się w przypadku liter, figurek, plansz, żetonów i gier wideo. Ponadto, jeśli chodzi o temat, istnieją abstrakcyjne i tematyczne gry, historie wojskowe lub wojenne, wśród wielu różnych opcji do rozważenia.

 

Najbardziej poszukiwane gry strategiczne

Co powiesz na wykorzystanie gier i gier kreatywnych, aby wspomóc pomysłowość? Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo przydatną listę. Minęło dużo czasu, odkąd gry wideo pozbyły się obrazu kompletnej straty czasu. W rzeczywistości naukowcy generalnie zgadzają się, że granie w gry wideo ma bezpośredni związek z procesem twórczego myślenia ludzi.

Prawie wszystkie gry wideo wymagają pewnego rodzaju krytycznego myślenia (zdecydowanie więcej niż spędzanie takiej samej ilości czasu na oglądaniu telewizji). Nie mówimy, że samo granie w gry wideo przez całe życie uczyni cię geniuszem, ale włączenie kilku małych dawek gier wideo do twojego życia może pomóc ci stać się trochę bardziej kreatywnym.

Ale to nie wszystko — mamy dla Ciebie także propozycje gier, które występują zarówno w wersji analogowej, jak i cyfrowej. Możesz więc wybrać taką formę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu! Jesteś gotowy na poznanie tych opcji?

 

Tytuł gry                                    Opis   
Jungle Speed              Jest to analogowa gra strategiczna polecana dla dzieci w wieku od 9 do 11 lat. Stymuluje uwagę i zdolność reagowania.
Osadnicy z Catanu     Tytuł również analogowy, idealny dla dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Gracz musi budować miasta i miasteczka za zasoby, które zdobywa dzięki kartom z każdej rundy.
Dobble                  I oto kolejny analog — tytuł ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku trzech lat i starszych. Składa się z pięciu mini-gier, których celem jest znalezienie wspólnego przedmiotu wśród kart znajdujących się w grze.
Kółko i krzyżyk Dostępna w licznych bezpłatnych aplikacjach na Androida, iOS, Windows, inne urządzenia mobilne i tablety. Oferuje kilka poziomów trudności, więc cała rodzina może się dobrze bawić.
Wikiduca Edukacyjna gra karciana Wikiduca stymuluje myślenie strategiczne u dzieci. Poprawia rozwój poznawczy i pamięć roboczą. Ten ostatni czynniki jest ściśle powiązany z IQ.
Conquering the Pirate Island                             To darmowa aplikacja na Androida. Użytkownicy stają się żołnierzami walczącymi z piratami mieszkającymi na odległej wyspie.

Bez wątpienia gry strategiczne mają wszystko na swoją korzyść: nie tylko można je znaleźć w ogromnej liczbie formatów i urządzeń, ale są również świetną zabawą i do tego edukacyjną. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ