fbpx

Ranking 3 najlepszych nożyczek do paznokci dla niemowląt w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Nożyczki do paznokci dla niemowląt – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Niedawno zostałeś rodzicem i szukasz dobrej jakości akcesoriów do pielęgnacji paznokci maluszka? W takim wypadku polecamy Ci lekturę naszego rankingu. To z niej dowiesz się, które z obecnych na rynku nożyczek są najczęściej polecane przez konsumentów. Wybierając produkty do zestawienia, kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami na temat poszczególnych modeli. Pierwsze miejsce w rankingu należy do nożyczek do paznokci dla niemowląt BabyOno 066. Produkt bez wątpienia wyróżnia bezpieczeństwo użytkowania. Akcesorium ma zaokrąglone końcówki, dzięki czemu ryzyko podrażnienia skóry wokół paznokci jest bardzo małe. Model ma dobrze wyprofilowane rączki. Odpowiedni kształt mają też elementy tnące. Wykorzystana do produkcji nożyczek stal nierdzewna jest odporna na działanie korozji. Wspomniany materiał nie ulega też zniekształceniom ani innym uszkodzeniom mechanicznym. Tommee Tippee 433044 to nożyczki do paznokci dla niemowląt, które uplasowały się na drugim miejscu w rankingu. Produkt jest łatwy w pielęgnacji. Z uwagi na to, że akcesorium jest lekkie, korzystanie z niego okazuje się bardzo wygodne.

 


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaokrąglone brzegi zapobiegają możliwości przecięcia delikatnej skóry dziecka. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwały i bez obawy o uszkodzenie można go dezynfekować, również za pomocą gorącej wody. Nożyczek można używać do obcinania paznokci także u noworodków.

Wady

Produkt ma bardzo małe otwory na palce, przez co opiekunowie o dość dużych dłoniach mogą mieć początkowo kłopot z ich wygodnym chwytem.

Podsumowanie

Nożyczki są bardzo ostre, dzięki czemu dość szybko obetniemy paznokcie u noworodka. Produkt prezentuje również bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dostępność nożyczek jest duża – znajdziemy je w aptekach, drogeriach i sklepach internetowych.

Drugi wybór

Zalety

Nożyczki są dość ostre, dzięki czemu można szybko obciąć paznokcie dziecku. Produktu można używać do skracania paznokci zarówno u stópek, jak i rączek. Plastikowa obudowa oczek wpływa korzystnie na ich stabilność i trwałość. Nożyczki można dezynfekować.

Wady

Obudowa nożyczek nie jest zbyt solidna - tworzywo przy oczkach może pękać, więc obcinanie paznokci dziecku może być utrudnione.

Podsumowanie

Prezentowany model cechuje dobra jakość. Można go pewnie chwycić i dość sprawnie nim manewrować. Nożyczki są dość krótkie możemy więc precyzyjnie obcinać paznokcie nawet bardzo drobnych paluszków.

Rozważ też

Zalety

Zestaw zawiera cążki, nożyczki i pilniczek. Nie musimy więc kupować wszystkich elementów osobno. Nożyczki są solidnie wykonane. Zaokrąglone końce niwelują ryzyko ukłucia maluszka. Papierowy pilniczek pozwala nadać estetyczny kształt paznokciom i pozbyć się zadr.

Wady

Oczka w nożyczkach są bardzo małe i wąskie, przez co nie każdy dorosły może dokładnie chwycić nożyczki. Podobnie z cążkami, które również są bardzo małe.

Podsumowanie

Cążki i nożyczki z zestawu nie tępią się nawet po kilkuletnim użytkowaniu. Każdy z elementów można dezynfekować. Zestaw jest przydatny również do obcinania paznokci u rączek starszych dzieci.

 

 

3 najlepszych nożyczek do paznokci dla niemowląt. Opinie w 2024 roku

 

1. BabyOno nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcówkami 066

 

Nożyczki o nazwie BabyOno 066 zostały stworzone specjalnie z myślą o delikatnych i niewielkich rozmiarów paznokciach niemowląt. Mają one zaokrąglone końcówki, dzięki czemu podczas obcinania paznokci z pewnością nie skaleczymy naszego dziecka. Można je stosować już od pierwszych dni życia malucha.

Produkt wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu jest on nie tylko odporny na powstawanie rdzy, ale również szybko się nie tępi. Nożyczki można stosować przez bardzo długi czas i mimo wszystko zawsze będą one odpowiednio ostre. Ponadto mają one na tyle duże otwory na palce, że obcinaniem paznokci będzie mogła zająć się zarówno mama, jak i tata dziecka.

Konsumenci doceniają ten produkt za wygodę stosowania oraz możliwość zachowania dużego poziomu bezpieczeństwa. Zgodnie twierdzą oni, że to nożyczki do paznokci dla niemowląt w dobrej cenie, za sprawą których obcinanie paznokci nie jest tak straszne, jak się wydaje. Poza tym wygodnie leżą one w dłoni.

BabyOno 066 to bardzo dobre nożyczki do paznokci dla niemowląt do 10 zł. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Zaokrąglone końcówki: Prezentowany model ma lekko zaokrąglone końcówki, co skutecznie ogranicza ryzyko skaleczenia dłoni. W efekcie korzystanie z nożyczek jest w pełni bezpieczne.

Odpowiednie wyprofilowanie: Produkt ma odpowiednio wyprofilowane elementy tnące. Są one na tyle małe, że przy użyciu nożyczek można łatwo zadbać o paznokcie u malutkiego dziecka.

Materiał wykonania: Do produkcji BabyOno 066 wykorzystano stal nierdzewną, czyli materiał uznawany za trwały i odporny na korozję. Produkt nawet po dłuższym czasie użytkowania nie odkształca się, co dowodzi jego wysokiej jakości wykonania.

Łatwa pielęgnacja: Rodzice zapewniają, że utrzymanie nożyczek w dłoni to proste zadanie. Mają one gładką powierzchnię, co ułatwia ich czyszczenie.

Rączka: Aby zagwarantować konsumentom największy komfort w trakcie użytkowania BabyOno 066, producent wyposażył produkt w odpowiednio wyprofilowane rączki. To za ich sprawą utrzymanie nożyczek w dłoniach i manewrowanie nimi jest łatwe.

 

Wady

Szybko się tępią: Po przeczytaniu niektórych recenzji można dojść do wniosku, że prezentowane nożyczki stosunkowo szybko się tępią.

 

 

 

 

2. Tommee Tippee Nożyczki Niemowlęce 433044

 

Pod nazwą Tommee Tippee 433044 skrywają się nożyczki dla niemowląt, które mają zaokrąglone w łuk krawędzie, dzięki czemu przycinanie małych rozmiarów paznokci dziecka staje się o wiele łatwiejsze. Ponadto taki kształt produktu sprawia, że nie wyrządzimy nim krzywdy maluchowi nawet wtedy, gdy będzie on wykonywał gwałtowne ruchy.

Opisywane nożyczki mają bardzo wygodne uchwyty, dzięki czemu są one komfortowe w użytkowaniu dla rodziców i umożliwiają pewne trzymanie produktu. Jest on wyjątkowo bezpieczny w stosowaniu i można go używać już od pierwszych dni życia pociechy. Poza tym na ostrza można nałożyć specjalną zatyczkę, która ułatwia przechowywanie i zapobiega powstawaniu skaleczeń, kiedy dziecko niespodziewanie weźmie nożyczki w dłonie.

Według konsumentów ten model jest godny zaufania. Został on wykonany z wysokiej jakości materiałów, a jego ostrza nie tępią się, nawet w przypadku regularnego stosowania. Ponadto wygląda on bardzo estetycznie i dobrze leży w dłoni.

Niemowlęce nożyczki do paznokci Tommee Tippee 433044 mają zaokrąglony kształt. Model ma odpowiednio wyprofilowane uchwyty.

 

Zalety

Jakość wykonania: Wiele osób zapewnia, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Zarówno rączki, jak i elementy tnące są trwałe i nie ulegają zniekształceniom.

Zaokrąglone krawędzie: Nożyczki mają lekko zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu ryzyko skaleczenie niemowlęcia w trakcie obcinania paznokci jest bardzo małe. Rodzice wskazują, że model Tommee Tippee 433044 będzie odpowiedni dla bardzo energicznych pociech.

Higiena: Korzystając z nożyczek, możemy zagwarantować naszemu dziecku maksymalną higienę. Wystarczy regularnie czyścić produkt. Warto podkreślić, że nie zajmuje to dużo czasu.

Waga: Prezentowane nożyczki są wyjątkowo lekkie, dlatego korzystanie z nich jest w pełni komfortowe.

 

Wady

Słaba odporność na korozję: Ważne jest to, aby odpowiednio przechowywać produkt. Jeśli będziemy pozostawiać go na blacie w łazience, będzie on narażony na działanie wilgoci. W konsekwencji na powierzchni elementów tnących z pewnością pojawi się korozja.

 

 

 

 

3. Canpol babies zestaw do pielęgnacji paznokci dla niemowląt i dzieci 9/809

 

Canpol Babies 9/809 to zestaw składający się z kilku akcesoriów do pielęgnacji paznokci u niemowląt. Komplet zdobył wiele dobrych opinii od rodziców, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym rankingu. Zestaw obejmuje: nożyczki niemowlęce, cążki i pilniczek. Ostatnie z wymienionych akcesoriów występuje w kilku kolorach.

Nożyczki mają metalowe ostrza, które są niezwykle precyzyjne. W rezultacie obcinanie paznokci nie zajmuje zbyt dużo czasu. Ostrza są wyjątkowo cienkie, a to ułatwia pielęgnację malutkich dłoni. Akcesorium ma zaokrąglone krawędzie, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania – ryzyko skaleczenia dłoni dziecka jest bardzo małe. Dołączone do kompletu cążki płynnie działają.

Zestaw Canpol Babies 9/809 cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Rodzice, którzy zdecydowali się go kupić, zapewniają, że użytkowanie nożyczek jest wygodne. Akcesorium to, podobnie jak cążki, okazuje się precyzyjne, a przy tym w pełni bezpieczne dla maluszka.

Canpol Babies 9/809 to zestaw do pielęgnacji paznokci u niemowląt. W komplecie znajdują się nożyczki, cążki i niewielki pilniczek.

 

Zalety

Komfort: Nożyczki mają odpowiednio duże uchwyty. W efekcie używanie ich jest komfortowe, nawet dla osób, które mają duże dłonie. Warto dodać, że akcesorium jest lekkie, co również wpływa na wygodę użytkownika.

Bezpieczeństwo: Aby zagwarantować maleństwu maksymalne bezpieczeństwo, końcówki nożyczek zostały lekko zaokrąglone.

Precyzja: Mimo że akcesorium do przycinania paznokci jest przeznaczone dla najmniejszych dzieci, w związku z tym bardzo bezpieczne, pozostaje jednocześnie precyzyjne. Nie trzeba kilka razy nacisnąć nożyczek, aby skrócić paznokcie.

 

Wady

Pilniczek: Rodzice wskazują, że dołączony do zestawu pilniczek nie nadaje się do użycia. Choć jest on mały i poręczny, jego struktura okazuje się zbyt szorstka. W związku z tym używanie pilniczka do skracania malutkich paznokci może okazać się nie najlepszym wyjściem.

 

 

 

 

Jakie nożyczki do paznokci dla niemowląt wybrać?

 

Paznokcie niemowląt, tak samo jak starszych dzieci czy osób dorosłych, wymagają regularnego podcinania. Ze względu na to, że są one bardzo małe, potrzebują użycia właściwych nożyczek. Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, jak znaleźć odpowiedni produkt. Umieściliśmy tu również ranking pokazujący 3 pary nożyczek całkowicie bezpiecznych i mających rozsądne ceny.

Bardzo często zdarza się, że noworodki rodzą się z dość długimi paznokciami, dlatego zwykle położne każą świeżo upieczonym rodzicom przyciąć je tuż po powrocie do domu. Nie da się tego jednak zrobić z pomocą zwykłych nożyczek. Produkt dla niemowląt musi być dostosowany do ich potrzeb oraz niewielkich rozmiarów nóżek, dłoni i samych paznokci.

Z tego powodu wszystkie najlepsze nożyczki do paznokci dla niemowląt w 2024 roku powinny mieć zaokrąglone końce, aby przypadkowo nie skaleczyć malucha, gdy się on gwałtownie poruszy. Dobrze, jeśli ich krawędzie będą dodatkowo wygięte w łuk, ponieważ to jeszcze bardziej zwiększy poziom bezpieczeństwa ich użytkowania. Pamiętajmy, że dobrze wyprofilowany produkt sprawi, że obcinanie paznokci niemowlęciu będzie znacznie łatwiejsze.

Wybierając właściwy model, pod uwagę musimy brać także materiał wykonania. Najlepiej sięgać po produkty, które są wykonywane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu będziemy mogli z nich korzystać przez długi czas, a poza tym nie stępią się one zbyt szybko. Ponadto stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała. Zawsze powinniśmy się też upewniać, że wybrane przez nas nożyczki mają właściwy rozmiar. Często okazuje się, że zakupiony produkt jest za duży i trudno nim przycinać paznokcie dziecku, bez ryzyka skaleczenia go. Dlatego też nie bójmy się sięgać po modele, które naszym zdaniem są bardzo małe. W większości przypadków będą miały one odpowiedni rozmiar, a jednocześnie okażą się bardzo komfortowe w użytkowaniu przez rodziców.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być nożyczki, do których dołączane jest specjalne etui. Dzięki niemu możemy bezpiecznie je przechowywać i mieć pewność, że nie ulegną one uszkodzeniu ani nie dostaną się w niepowołane ręce. Możemy więc mieć pewność, że nawet, kiedy produkt trafi w ręce nieco starszych dzieci, nie zrobią one sobie krzywdy, ponieważ ostrza będą dobrze zabezpieczone.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ