fbpx

Najlepszy fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Szukasz fotelika samochodowego 9-36 kg z ISOFIX? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze ranking, który został stworzony po dokładnym zapoznaniu się z opiniami konsumentów. Prezentowane w zestawieniu produkty cieszą się uznaniem ze strony rodziców. Cybex Pallas 2-Fix Pure to fotelik samochodowy 9-36 kg z ISOFIX, który ma odchylane oparcie. Możliwość jego regulacji pozwala na lepsze dopasowanie do aktualnych potrzeb dziecka. Model ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które nie wbijają się w skórę dziecka, są wytrzymałe i mają solidne zapięcie. Fotelik ma system osłon zabezpieczający ciało w momencie zderzenia bocznego. Produkt wykonano z przyjemnych w dotyku materiałów, które są delikatne dla skóry dziecka. Czyszczenie tapicerki nie stanowi żadnego problemu. Do naszego rankingu wybraliśmy także fotelik samochodowy 9-36 kg z ISOFIX Britax & Romer Advansafix III Sict. Zapewnia on skuteczną ochronę w przypadku zderzeń bocznych. Miękka wyściółka zapewnia odpowiedni komfort w trakcie jazdy i nie powoduje podrażnień delikatnej skóry malucha.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Fotelik samochodowy przeszedł liczne testy potwierdzające jego bezpieczeństwo i skuteczność ochrony w trakcie wypadków. Model wyposażono w poduszkę, która zmniejsza ryzyko uszkodzenia szyi w przypadku zderzenia czołowego. Produkt ma 3-stopniową regulację nachylenia zagłówka.

Wady

Rodzice wskazują, że mimo zapewnień producenta, montaż modelu nie jest łatwy. Potrzeba czasu, aby nauczyć się, jak szybko i skutecznie wpiąć fotelik do samochodu. Początkowo ta czynność jest czasochłonna.

Podsumowanie

Model ma ściąganą tapicerkę, którą można prać w pralce w 30 st. C. Fotelik samochodowy jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych (m.in. czarnej, niebieskiej i różowej). Produkt ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa zrobione z przyjemnego w dotyku materiału.

Drugi wybór

Zalety

Model ma ochronę boczną. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa działają płynnie i mają one miękkie poduszeczki chroniące przed podrażnieniem skóry. Wysokość zagłówka można łatwo regulować. Fotelik ma 3 pozycje spoczynku, dlatego jest idealny na długie podróże.

Wady

Model nie ma podłokietników, co zdaniem niektórych osób nieco zmniejsza komfort jego użytkowania. Minusem może się okazać to, że siedzisko jest wąskie, co stanowi problem szczególnie w okresie zimowym, kiedy maluchy są grubo ubrane.

Podsumowanie

Fotelik samochodowy zapewnia dziecku skuteczną ochronę. Model jest montowany przodem do kierunku jazdy. Kupujący może wybrać jeden z kilku kolorów tapicerki. Montaż siedziska nie jest trudny ani czasochłonny.

Rozważ też

Zalety

Lionelo Jasper ma dodatkowy pas stabilizujący Top Tether, który umieszczono w górnej części systemu. Jego zadaniem jest lepsze utrzymanie ciała w przypadku zderzenia czołowego. Komfort użytkowania zwiększa specjalna wkładka Dri-Sit.

Wady

Produkt jest nieco ciężki, więc jego przenoszenie może okazać się męczące. Co więcej, nie każdemu podoba się design fotelika. Materiał wykonania stosunkowo szybko się niszczy, co trzeba mieć na względzie w trakcie czyszczenia tapicerki.

Podsumowanie

Jest to jeden z najtańszych produktów na rynku. Prowadnice pasów bezpieczeństwa są zabezpieczone plastikowymi elementami. Istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia fotelika. Za pomocą specjalnego przycisku można także dostosowywać napięcie pasów bezpieczeństwa.

 

 

Foteliki samochodowe 9 – 36 kg z ISOFIX – ranking

 

Cybex Pallas 2-Fix Pure

 

Jeśli poszukujesz stabilnego i bezpiecznego fotelika dla dziecka od 9 miesiąca życia do 12 lat, Cybex Pallas 2 – Fix Pure będzie bardzo dobrym wyborem. Produkt uzyskał 4 gwiazdki w testach ADAC, co świadczy o jego wysokim standardzie.

Model to fotelik 2 w 1, który może być używany przez kilka lat. Ma on wbudowane poduszki powietrzne, które mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo dziecka w razie bocznego uderzenia. Osłona tułowia zwiększa bezpieczeństwo malca jednocześnie będąc bardziej komfortową niż tradycyjne, 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa. Jest to również bezpieczniejsze rozwiązanie w razie uderzenia przedniego.

Rodzice, którzy nabyli ten fotelik są zadowoleni z jego wyglądu oraz funkcjonalności. Na długo pozostaje on z dzieckiem stanowiąc bardzo wygodne miejsce do podróżowania. Malec może w foteliku spać, siedzieć i obserwować otoczenie. Tapicerka dobrze się czyści, a design produktu jest bardzo nowoczesny.

Cybex Pallas 2-Fix Pure to fotelik samochodowy 9-36 kg z systemem ISOFIX. Model ma wymiary: długość – 45,5 cm, szerokość – 55,5 cm i wysokość – 73 cm – 90 cm. Jego waga wynosi 11,2 kg.

 

Zalety

Poduszka bezpieczeństwa: Fotelika samochodowy wyposażono w poduszkę bezpieczeństwa, która gwarantuje jeszcze lepszą ochronę odcinka szyjnego w przypadku zderzenia czołowego.

Odchylany zagłówek: Model ma odchylany zagłówek, który można ustawić w 3 pozycjach. W efekcie, nawet jeśli maluch zaśnie w trakcie jazdy, możemy tak ustawić fotelik, aby zapewnić mu wygodę i zapobiec opadaniu główki.

Liniowy system ochrony przy zderzeniu bocznym: Na uwagę zasługuje ulepszony system ochrony przed zderzeniami bocznymi, dzięki któremu siła uderzenia jest pochłaniania w początkowym etapie zderzenia. Tym samym ciało dziecka pozostaje w bezpiecznej pozycji.

System ISOFIX: Fotelik samochodowy ma system mocowania ISOFIX, który jest stabilny. Co istotne, z Cybex Pallas 2-Fix Pure można korzystać, nawet jeśli w naszym samochodzie nie ma tego systemu.

Łatwe czyszczenie tapicerki: Konsumenci, którzy przeprowadzili test fotelików samochodowych 9-36 kg z ISOFIX twierdzą, że rekomendowany przez nas produkt bardzo łatwo utrzymać w czystości. Tapicerkę można zdjąć i wyprać w pralce w temperaturze 30 st. C.

 

Wady

Trudny montaż: Niekiedy rodzice wskazują w swoich recenzjach, że montaż modelu nie jest łatwy.

 

 

 

 

Britax & Romer Advansafix III Sict

 

Jeśli poszukujesz fotelika, który oferuje znacznie więcej niż wymogi prawne, model Britax & Romer Advansafix III Sict będzie dla Ciebie bardzo atrakcyjny. Produkt chroni dziecko od około 9 miesięcy do 12 lat podczas każdej podróży.

W produkcie zostały połączone dwa systemy – ISOFIX oraz Pivot Link. Minimalizuje to ruch do przodu w razie wystąpienia kolizji, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń dziecka. W miarę gdy maluch rośnie, 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa zostają zastąpione przez 3 punktowy, samochodowy pas. Dzięki zastosowaniu technologii SecureGuard możliwe jest utrzymanie pasa biodrowego w optymalnej pozycji.

Wszyscy, którzy wybrali ten model chwalą go za możliwość przewożenia dziecka w pozycji pochylonej, dzięki czemu może ono odpoczywać podczas przedłużającej się podróży. Za sprawą wyściełanych skrzydeł bocznych maluszek może spokojnie i wygodnie odpoczywać.

Fotelik samochodowy 9-36 kg z ISOFIX Britax & Romer Advansafix III Sict ma wymiary: 54 cm x 47 cm x 56 cm – 82 cm.

 

Zalety

SecureGuard: Model ma czwarty punkt zaczepienia, czyli SecureGuard, który chroni brzuch dziecka i utrzymuje pas biodrowy w odpowiednim położeniu. Tym samym możliwe jest ograniczenie siły oddziałującej na ciało w przypadku kolizji.

Ochrona boczna: Przy produkcji fotelika samochodowego wykorzystano technologię SICT, która gwarantuje bardzo dobrą ochronę w przypadku zderzeń bocznych. Siła uderzenia zostaje zredukowana, zanim poczuje ją dziecko.

Pozycje spoczynkowe: Rodzic ma możliwość ustawienia oparcia w 3 pozycjach, aby zagwarantować maleństwu wygodę w trakcie snu.

Ściągana tapicerka: Zwykle foteliki samochodowe stosunkowo szybko się brudzą. Dlatego też konsumenci doceniają, że model ma ściąganą tapicerkę, którą można łatwo wyczyścić.

 

Wady

Brak podłokietników: Dla niektórych osób wadą jest to, że model nie ma podłokietników, które są uznawane za elementy zwiększające komfort podróży.

 

 

 

 

Lionelo Jasper

 

W naszym zestawieniu znalazł się fotelik samochodowy 9-36 kg z ISOFIX Lionelo Jasper. Wymiary modelu są następujące: 72 cm x 49 cm x 47 cm. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją producenta i spełnia wymagane prawem normy. Oznacza to, że podróżujące w foteliku dziecko ma zapewnioną maksymalną ochronę. Model ma czarno-szarą tapicerkę, która jest miękka w dotyku i łatwa w pielęgnacji.

Lionelo Jasper to model, który można zamontować zarówno do mocowania ISOFIX, jak i tradycyjnego pasa bezpieczeństwa. Fotelik ma dodatkowy pas stabilizujący TOP TETHER, który zapobiega zbyt mocnemu odchyleniu głowy maluszka w przypadku zderzenia czołowego. Regulowane oparcie umożliwia komfortowy odpoczynek w trakcie jazdy, co ma ogromne znaczenie szczególnie podczas długiej podróży.

Konsumenci podkreślają, że z uwagi na to, że fotelik ma metalową konstrukcję (Secure Shape), cechuje go duża wytrzymałość. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa są przyjemne w dotyku. W zestawie znajdują się także miękkie nakładki dla niemowlaka.

Lionelo Jasper to dobry fotelik samochodowy 9-36 kg z ISOFIX do 350 zł. Jego wymiary to: 72 cm x 49 cm x 47 cm.

 

Zalety

Metalowa konstrukcja: Model ma konstrukcję Secure Shape, co oznacza, że wewnątrz niego są metalowe wzmocnienia. Skutecznie zapobiegają one odkształcaniu się fotelika nawet w przypadku silnego uderzenia.

Side Protection: Warto zwrócić uwagę na technologię Side Protection, dzięki której minimalizowane są siły uderzeniowe.

Przyjemna w dotyku wyściółka: Do wykonania fotelika wykorzystano dobrej jakości materiały. Wyściółka jest miękka w dotyku, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Co więcej, łatwo utrzymać ją w czystości.

 

Wady

Waga: Rodzice przyznają, że model jest ciężki i jeśli często zmieniamy samochód, którym podróżujemy z dzieckiem, może to okazać się to problemem.

 

 

 

 

Jaki fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX wybrać?

 

Statystki pokazują, że obowiązek przewozu dzieci w fotelikach samochodowych znacznie zwiększa bezpieczeństwo najmłodszych. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, spośród których możemy wybrać ten odpowiedni dla naszego dziecka, gdy to będzie już za duże na przewożenie w foteliku 0-9 kg. Dobrym rozwiązaniem jest zakup fotelika z systemem mocowania ISOFIX. W naszym poradniku podpowiemy Ci, jaki model z tym systemem mocowania wybrać, aby podróż dla maluszka przebiegała jak najbardziej bezpiecznie i komfortowo.

System ISOFIX to dwa metalowe ucha, które są przytwierdzone bezpośrednio do nadwozia. Ich część mocująca fotelik mieści się pomiędzy siedziskiem a oparciem tylnej kanapy. Czasem w autach te miejsca są specjalnie wyeksponowane, jednak w części aut są one zaślepione w momencie, gdy nie są używane. Jeśli chodzi o sam fotelik – korzystanie z ISOFIXa jest możliwe tylko wtedy, gdy mamy odpowiednią bazę. System ten znacznie zwiększa stabilność dziecka w trakcie jazdy utrzymując fotelik w miejscu, nawet podczas jazdy po największych wybojach.

Najlepsze foteliki samochodowe 9 – 36 kg z ISOFIX są nie tylko bardzo wygodne w montażu, ale również bezpieczne. Ich siedzisko jest regulowane, dzięki czemu da się je dobrze dopasować do wzrostu dziecka. Dobrze, jeśli oparcie ma system ochrony bocznej, tzw. Safe Side. Dzięki niemu możliwa jest ochrona główki dziecka w przypadku uderzenia bocznego. Dobrze, by fotelik miał oparcie na ręce maluszka. Wówczas dziecku będzie łatwiej ułożyć się w wygodnej pozycji, nawet w przypadku wielogodzinnej podróży.

Konsumenci wskazując najlepszy fotelik samochodowy 9 – 36 kg z ISOFIX w 2024 roku wśród zalet produktu wymieniali również ilość certyfikatów, jakie ma dany model. Na pewno musimy zwrócić uwagę na miejsce fotelika w rankingu testów zderzeniowych (np. ADAC). Aby produkt był bezpieczny dla naszego maluszka, musi mieć co najmniej 4 gwiazdki w każdym z testów. Jednym z najważniejszych certyfikatów jest ten wydawany przez Państwowy Instytut Motoryzacji. Oprócz spełniania standardów bezpieczeństwa fotelik powinien być również łatwy w utrzymaniu w czystości. Tapicerka ma być nie tylko ładna, ale również łatwa w pielęgnacji – najlepiej zdejmowana z możliwością prania w pralce. Fotelik dla starszego dziecka musi mieć maksymalnie dużo regulowanych elementów, ponieważ wzrost i waga dziecka zmienia się bardzo szybko, także jego preferencje co do wygód w podróży ulegają zmianie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ