fbpx

Najlepszy fotelik rowerowy przedni z szybą

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Foteliki rowerowe przednie z szybą – ranking

 

Bobike Mini Exclusive

 

Dzieciom chcącym dowiedzieć się więcej o otaczającym je świecie mamy do zaoferowania Bobike Mini Exclusive. Jest to przedni fotelik rowerowy z szybą, który pozwala dziecku obserwować otoczenie podczas jazdy. Szyba chroni dziecko przed insektami oraz wiatrem. Fotelik ten ma dwa regulowane podnóżki. Możemy więc odpowiednio dobrać je do wzrostu dziecka. Prezentowany sprzęt przeznaczony jest dla maluchów od rozpoczęcia 9 miesiąca życia aż do ukończenia 3 roku życia.

Trzy-punktowe pasy zapewniają dziecku bezpieczeństwo. Podczas jazdy nie zsuwają się – ma to związek z zastosowaniem funkcji tylko jednego zamknięcia. Bezpieczeństwo tego fotelika potwierdza również certyfikat EN 14344. Produkt ma więc odpowiedni kształt i elementy, które sprawiają, że dziecko nie jest narażone na wypadnięcie z fotelika.

Produkt ten jest bardzo wygodny. Jego kształt został wyprofilowany tak, aby dopasował się do ciała dziecka. Oprócz tego model został wyposażony w miękką wyściółkę, która podnosi komfort przebywania w foteliku. Dodatkowo na poziomie rąk malucha zamontowano specjalną kierownicę. Daje ona dziecku poczucie kontroli podczas jazdy rowerem.

Jest to model do montażu na wsporniku kierownicy. Rodzice, którzy zdecydowali się na kupno tego fotelika uważają, że ich dzieci są bardzo zadowolone z jazdy. Internauci podzielili się swoją opinią i napisali bardzo wiele pozytywnych komentarzy o tym produkcie. Chwalą oni wygodę oraz bardzo staranne wykonanie tego produktu.

 

 

 

 

Bobike Mini One

 

Bobike Mini One to jeden z najbezpieczniejszych fotelików rowerowych dostępnych na rynku. Na początku przyjrzyjmy się jego 3 punktowym pasom. Zapinanie ich odbywa się z pomocą klamry Easy Click. Podczas zapinania dziecko nie ma sposobu, by wyrwać się, ponieważ proces ten zajmuje jedynie sekundę. Oprócz tego pasy mają miękkie naramienniki, które nie ranią skóry.

W foteliku można przewozić dzieci od 9 miesiąca życia aż do momentu, w którym ich waga przekroczy 15 kg. Siedzenie fotelika jest bardzo wygodne, a jego wyściółka to pianka EVA. Jest to materiał wodoodporny, więc nawet jeżeli podczas przejażdżki złapie Cię deszcz, to wyściółka nie ulegnie zniszczeniu.

Podnóżki tego modelu są regulowane pod względem wysokości. Możemy je więc łatwo dopasować do wzrostu dziecka i zmieniać ich ustawienie, gdy maluch urośnie. Szyba produktu chroni delikatną twarz dziecka przed wiatrem oraz insektami. Jest ona trwale przytwierdzona do korpusu fotelika, więc nie musimy obawiać się, że szyba się nagle odczepi.

Osoby, które już miały okazję wypróbować fotelik Bobike Mini One wypowiadają się o nim bardzo pochlebnie. Uważają, że większość elementów akcesorium została wykonana z dobrych gatunkowo materiałów.

 

 

 

 

Jaki fotelik rowerowy przedni z szybą wybrać?

 

Chcąc zabrać naszego malucha na przejażdżkę rowerową najczęściej sięgamy po foteliki rowerowe. Jest to dobra opcja dla dzieci, które jeszcze nie nauczyły się jeździć na rowerze. Na początku popularnym rozwiązaniem był fotelik tylny. Po pewnym czasie jednak stracił popularność na rzecz wersji przedniej – takie rozwiązanie pozwala dziecku obserwować trasę i bardziej cieszyć się z jazdy. Ciekawymi modelami są foteliki z szybą. Element, jakim jest szyba chroni dziecko nie tylko przed wiatrem, ale też insektami lub pyłkami. Dla wszystkich zainteresowanych takim wyposażeniem rowerowym przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym tłumaczymy, czym charakteryzuje się najlepszy przedni fotelik z szybą w 2024 roku.

Najważniejszym aspektem przy wyborze fotelika jest bezpieczeństwo. Akcesorium do przewożenia dzieci powinno mieć szereg różnych certyfikatów, które potwierdzają jego niezawodność. Najważniejszy jest znak jakości TUV/GS. Zaświadcza on, że fotelik ma odpowiedni kształt do przewożenia i żaden jego element nie jest niebezpieczny dla malucha.

Według wielu rodziców najlepsze przednie foteliki rowerowe z szybą mają regulowane podnóżki. Dzięki takiej opcji możemy odpowiednio dopasować wysokość podnóżków do wzrostu dziecka. Możliwość takiej regulacji oznacza także, że dany fotelik będzie mógł służyć maluchowi przez długi czas.

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w fotelik z oparciem z przodu. Kiedy dziecko zmęczy się jazdą, może oprzeć się o nie wygodnie, a nawet usnąć. Jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które lubią bardzo długie przejażdżki rowerowe. Nie mniej ważnym elementem fotelika są pasy. Powinny stabilnie utrzymywać dziecko w jednym miejscu, lecz nie mogą wpijać się w jego ciało. Zapinanie i regulacja pasów przebiega szybko, aby dziecko nie wypadło z fotelika.

Wybierzmy model, który jest wygodny dla naszego malucha. Fotelik powinien być zaopatrzony w zdejmowaną matę, którą można łatwo wyprać. Aby zwiększyć komfort jazdy, zagłówek ma odpowiedni kształt, by dziecko nie musiało pochylać się do przodu lub garbić.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ