fbpx

Najlepszy fotelik samochodowy Recaro

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Foteliki samochodowe Recaro – ranking

 

Recaro Young Sport Hero

 

Model Recaro Young Sport Hero to elegancki i bardzo dobrze wykonany fotelik samochodowy. Produkt montowany jest przy pomocy pasów samochodowych, które stabilnie utrzymują konstrukcję w miejscu. Siedzisko dedykowane jest dla nieco starszych dzieci, których waga nie przekracza 36 kg. Fotelik ten montuje się przodem do kierunku jazdy.

Dużym udogodnieniem jest uprząż punktowa, która zapewnia lepsze zapięcie. W konsekwencji, ciało dziecka zostaje utrzymane w bezruchu w momencie gwałtownego hamowania. Z kolei wzmocniona struktura boków gwarantuje ochronę przy wypadku. Produkt posiada bowiem system ASP (Advanced Side Protection), który kumuluje w sobie energię uderzenia. Dzięki temu malec jest lepiej chroniony, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia ciała dziecka.

Fotelik został przetestowany przez wiele instytucji, co potwierdziło jego bezpieczeństwo. Spód modelu wyłożono materiałem antypoślizgowym, więc pozostaje on w miejscu przez cały czas. Użytą w siedzisku tapicerkę można bardzo łatwo zdjąć i wyprać w pralce, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. Konsumenci docenili też dużą wygodę fotelika.

 

 

 

 

Recaro Monza Nova 2 Seatfix

 

Recaro Monza Nova 2 Seatfix to elegancki oraz wygodny fotelik samochodowy, na którego zakup zdecydowało się wielu rodziców. Siedzisko montowane jest przodem do kierunku jazdy, więc nasza pociecha będzie mogła podziwiać otaczający ją świat. Fotelik dedykowany jest dla dzieci o wadze między 15 kg a 36 kg.

Zanim produkt trafił do sklepów został poddany wielu testom, więc kupujący ma pewność, że jest on bezpieczny. Potwierdzono, że model dobrze chroni dziecko w momencie wypadku, gdyż obudowa boczna przyjmuje na siebie cały siłę zderzenia. W konsekwencji, ciało pociechy nie powinno zostać uszkodzone. Dużym udogodnieniem są elementy, takie jak podłokietnik i zagłówek. Wszystkie są regulowane, dlatego bez trudu dostosujemy ich ułożenie do wzrostu pociechy, co zapewni komfort jazdy. Do produktu dołączona jest specjalna, trzypunktowa uprząż, która utrzyma dziecko w każdej sytuacji. Materiał użyty do wykonania obicia jest bardzo miękki, a do tego przewiewny.

Zdaniem konsumentów prezentowany model jest bardzo bezpieczny. Dlatego ten fotelik samochodowy Recaro w dobrej cenie cieszy się dużym zaufaniem konsumentów.

 

 

 

 

Recaro Privia

 

Model Recaro Privia to wygodny, wysokiej jakości fotelik dla dzieci. Sprzęt dedykowany jest dla maluszków, których waga nie przekracza 13 kg. Z tego powodu, siedzisko montuje się tyłem do kierunku jazdy, co zapewnia większą ochronę dziecka. Wymiary modelu to: długość – 46 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 75 cm.

Największym atutem produktu jest ochrona boczna, która w momencie zderzenia pochłania niemal całą siłę uderzenia. Kolejną zaletą fotelika jest 3-punktowa uprząż, która przytrzymuje maluszka, a w momencie gwałtownego hamowania nie pozwala mu wypaść.

Zanim fotelik trafił do sprzedaży został poddany licznym testom, które potwierdziły jego bezpieczeństwo. Uzyskał on najwyższe noty w międzynarodowych próbach. Poza tym gwarantuje duży komfort jazdy, gdyż jego tapicerkę wykonano z miękkich materiałów.

Mimo wysokiej ceny siedzisko jest bardzo popularne wśród rodziców, gdyż gwarantuje pełną ochronę maluszka. Do tego prosty system montażu sprawia, że jego wypięcie nie zajmie Ci dłużej niż kilka sekund.

 

 

 

 

Jaki fotelik samochodowy Recaro wybrać?

 

Przewożąc dziecko jesteśmy zobligowani do posiadania odpowiednio dobranego fotelika, który zapewni maluchowi pełnię bezpieczeństwa. Pociecha powinna z niego korzystać do ukończenia nawet 12 roku życia. Szczególnym produktem, którego zakup polecamy rozważyć jest najlepszy fotelik samochodowy Recaro w 2024 roku. Z kolei, na końcu artykułu przedstawiamy kilka wskazówek, którymi dobrze jest się kierować w czasie dokonywania wyboru.

Zdecydowaliśmy się polecić Państwu produkty marki Recaro, która jest znanym, niemieckim producentem fotelików samochodowych. Wszystkie oferowane modele posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, które gwarantują pełnię bezpieczeństwa w czasie jazdy. Dlatego, jak potwierdzają specjaliści, nawet w momencie gwałtownego hamowania i zderzenia, produkt chroni życie dziecka.

W pierwszej kolejności należy dopilnować, by interesujący nas produkt był dopasowany do wagi i wzrostu malca. Tylko wtedy dziecko rzeczywiście będzie chronione przez fotelik. Nieodpowiednio dopasowany model może nie utrzymać wagi dziecka, co zakończyć może się wypadkiem. Oznacza to, że produkt przeznaczony dla malców o masie do 9 kg, w czasie wypadku nie utrzyma pociechy ważącej 15 kg. Pamiętaj, aby nie kupować produktów na wyrost, gdyż małe i niskie dzieci nie będą się czuły komfortowo w za dużych siedzeniach i nie będą w nich bezpieczne.

Najlepsze foteliki samochodowe Recaro powinny być wykonane z miękkich materiałów. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie delikatna skóra malca może zostać podrażniona. Równocześnie dobrze dobrany materiał zapewnia wygodę siedzenia podczas długotrwałej jazdy samochodem. W pierwszej kolejności sprawdź przeprowadzone atesty, gdyż to właśnie one potwierdzą, czy tkanina nie podrażnia skóry. Bardzo istotne jest to, by tkanina oddychała. W konsekwencji pociecha nie będzie się zbytnio pocić, a sam materiał nie przejdzie nieprzyjemnym zapachem. Pozwoli to wyeliminować dyskomfort w czasie wielogodzinnych podróży.

Bardzo ważnym elementem jest system zabezpieczeń, który musi znajdować się w każdym fotelu. W pierwszej kolejności musisz upewnić się, że produkt, który chcesz kupić jest przetestowany. Takie dane dadzą Ci pewność, że w momencie wypadku lub gwałtownego hamowania pasy utrzymają malca. Najlepsze sprzęty posiadają specjalnie przyznawane gwiazdka ADAC. Ich obecność oznacza, że przeprowadzone testy zakończyły się pomyślnie. Koniecznie sprawdź też, jak wygląda system zabezpieczenia dziecka w foteliku. Dobrej jakości modele mają 3 lub 5 punktów zapięcia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ