fbpx

Najlepszy materac dla dziecka 3 lata

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki warstwie gryki materac ma właściwości antyalergiczne, antypotowe oraz antyodleżynowe. Swobodny przepływ powietrza zapewnia warstwa z kokosa, dzięki czemu dziecko nie będzie się pocić w czasie snu. Atutem jest pokrowiec, który w 100% wykonano z bawełny.

Wady

Pokrowiec materaca należy czyścić jedynie z wierzchu, bo zawarta w nim warstwa gryki po zamoczeniu zabarwia materac na brzydki, brązowy kolor.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci z wadą postawy. Co więcej, twardość materaca jest tak dopasowana, by sen na nim był komfortowy. Poza tym łuska gryki znajdująca się w akcesorium ma właściwości minimalizujące rozwój roztoczy i bakterii.

Drugi wybór

Zalety

Akcesorium bardzo dobrze wspiera odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu. Materac jest wyposażony w piankę HD, która sprawia, że jest przewiewny i sprężysty. Akcesorium ma pokrowiec, którego powierzchnia ma właściwości antybakteryjne i bezzapachową powierzchnię.

Wady

Część użytkowników uważa, że jedna strona materaca jest za miękka. W związku z czym, gdy dziecko na niej leży akcesorium mocno się ugina i może odkształcać.

Podsumowanie

Jest to model przeznaczony dla dzieci. Jedna strona materaca jest twardsza, a wykonano ją z kokosa, z kolei druga jest lateksowa. Dodatkowo materac ma pionowe kanaliki podtrzymujące kręgosłup. Wymiary materaca wynoszą: 120 cm x 60 cm.

Rozważ też

Zalety

Dużym atutem jest możliwość ściągnięcia i wyprania pokrowca. Ważne jest również to, że po czyszczeniu nie ulega on deformacji. Produkt w czasie snu dopasowuje się do kształtu ciała, co zwiększa komfort odpoczynku. Poza tym akcesorium ma właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne.

Wady

Biały kolor pokrowca jest uniwersalny, jednak materiał bardzo szybko się brudzi, więc stosunkowo często trzeba go czyścić. Poza tym zamek czasem się zacina.

Podsumowanie

Ten model materaca ma dwie warstwy, które zapewniają spokojny sen: lateksowa – miękka oraz kokosowa – twarda. Akcesorium jest przeznaczone dla dzieci. Wymiary materaca są równe: 120 cm 60 cm x 9 cm.

 

 

Materace dla dziecka 3 lata – Ranking

 

Danpol 120X60

 

Model Danpol 120X60 to jeden z najpopularniejszych materacy dla dzieci, które są dostępne na rynku. Ten wysokiej klasy, dwustronny produkt, jest wybierany przez wielu rodziców ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Jego wymiary to 120 cm x 60 cm.

Pierwsza strona materaca została wykonana z łuski gryczanej. Powodem zastosowania akurat tego typu materiału są jego antyalergiczne, antyodleżynowe oraz to, co najważniejsze, przeciwpotowe właściwości. Sen na tej stronie pomaga zniwelować wady kręgosłupa oraz zapobiega powstawaniu nowych. Kolejnym tworzywem, który został użyty do produkcji prezentowanego produktu jest włókno kokosowe. Dzięki temu wypełnieniu, powietrze przechodzi przez materac w sposób spokojny, co zmniejsza ryzyko rozwijania się wewnątrz bakterii.

Zakup prezentowanego produktu jest gwarantem bezpiecznego snu dla Twojego dziecka. Wynika to z faktu, że materac posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Centralnego Instytutu Techniki Medycznej. Co więcej, odznacza się on atestem OZH oraz certyfikatem Oeko TEX. Nie musisz się zatem obawiać, że materiały użyte do jego produkcji zaszkodzą zdrowiu Twojego malucha.

Opinie konsumentów o prezentowanym materacu Danpol 120X60 są bardzo pozytywne. Wielu rodziców jest zdania, że to najlepszy materac dla dzieci 3 lata w 2024 roku. Poza tym, duża grupa osób zdecydowała się na zakup tego modelu ze względu na jego prozdrowotne właściwości oraz liczne atesty, które gwarantują bezpieczny odpoczynek dla dzieci.

 

 

 

 

Hevea 120/60

 

Model o nazwie Hevea 120/60 to bardzo elegancki i wygodny materac dla dzieci 3 lata w dobrej cenie. Prezentowany przedmiot posiada aż dwie strony, co gwarantuje maluchowi większą wygodę.

Pierwsza mata została wykonana z włókna kokosowego, które bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Co więcej, ta strona jest nieco twardsza, dlatego polecana jest dla dzieci w wieku do 9 lub 12 miesiąca życia. Z kolei mata lateksowa, która cechuje się właściwościami antyalergicznymi, jest mniej twarda. Zazwyczaj śpią na niej dzieci po 9 lub 12 miesiącu życia. Z tego powodu, inwestycja w prezentowany model gwarantuje, że na każdym etapie rozwoju, Twoje dziecko będzie mogło cieszyć się spokojnym snem.

Wewnątrz niego umieszczone zostały pionowe kanaliki, które dobrze podtrzymują kręgosłup malucha. Takie rozwiązanie gwarantuje prawidłowy rozwój mięśni u niemowlaka.

Wszystkie materiały wykorzystane do produkcji prezentowanego przedmiotu są w pełni antyalergiczne i posiadają specjalny atest Eco-Tex. Ponadto producent zadbał również o specjalne odznaczenie Atestu bezpieczeństwa dla dziecka.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup materaca ze względu na pełną gwarancję bezpiecznego snu dziecka.

 

 

 

 

Vitmat Coco Baby Antyalergic

 

Materac dla dziecka do 3 lat, Vitmat Coco Baby Antyalergic to bardzo elegancki i wytrzymały produkt. Wielu rodziców decyduje się na jego zakup ze względu na to, że wszystkie materiały użyte do produkcji zostały wykonane w Polsce.

Prezentowany przedmiot posiada dwie warstwy, których właściwości gwarantują bezpieczny sen. Warto dodać, że każda ze stron cechuje się odmiennym poziomem twardości. Część wykonana z włókna kokosowego jest nieco twardsza i polecana niewielkim dzieciom, które nie ukończyły jeszcze 12 miesiąca życia. Druga strona, lateksowa jest średnio twarda i zalecana nieco starszym maluszkom.

Matę kokosową użyto, ponieważ przepuszcza ona powietrze, co skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i drobnoustrojów we wnętrzu materaca. Co więcej, materiał ten jest antyalergiczny. Również część lateksowa ze względu na swoje antybakteryjne właściwości, skutecznie zapobiega rozwojowi grzybów. Dodatkową zaletą części lateksowej jest to, że dopasowuje się ona do kształtu ciała dziecka. Gwarantuje to równomierne podparcie w trakcie leżenia.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego modelu ze względu na liczne certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość wykonania.

 

 

 

Jaki materac dla dziecka 3 lata wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy rodzic wie, że to na czym śpi nasz noworodek jest bardzo istotne. Aby zapewnić mu pełen komfort i bezpieczeństwo, należy zainwestować w możliwie najlepszy materac. Bowiem, tylko wysokiej jakości model zagwarantuje odpowiednie rozłożenie ciężaru maluszka, a to umożliwi prawidłowy rozwój niemowlęcia. Aby pomóc Ci podjąć dobrą decyzję, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim kilka wskazówek o tym, jaki produkt będzie najlepszy dla malca. Co więcej, na końcu poradnika umieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze materace dla dziecka 3 lata.

Dla małych dzieci polecane są modele o średniej twardości. Niestety, twarde produkty nie będą w stanie zapewnić mu należytej wygody podczas snu. Z kolei miękkie materace zbyt mocno się odkształcają, co sprawia, że nie są w stanie podtrzymać wagi dziecka. Jedną z konsekwencji może być płaskogłowie niemowlęcia.

Odkształcanie się nie jest jedyną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, bowiem ważna jest również elastyczność modelu. Dobrze dobrany typ lekko ugina się pod naporem ciężaru pociechy, jednak nie zapada się.

Kolejną, ważną kwestią jest materiał, z którego wyprodukowany jest materac. Aby zapewnić mu pełną wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie snu, producenci używają jedynie naturalnych surowców. Zaliczamy do nich trawę morską, włókna kokosowe lub łuskę gryczaną. Natomiast zanim zdecydujesz się na taki zakup, upewnij się, że wypełnienie interesującego Cię modelu nie uczula Twojego malucha. Alternatywą dla naturalnych tworzyw jest pianka lub lateks. Oba te wypełnienia są nie tylko hipoalergiczne, ale również odznaczają się elastycznością i brakiem zniekształceń.

Tym, na co musisz zwrócić uwagę zanim dokonasz zakupu jest to, czy interesujący Cię materac posiada atesty Państwowego Zakładu Higieny, oznaczonego skrótem PZH bądź opatrzony jest znakiem Eco-tex. Informuje nas to, że wszelkie materiały i surowce, które zostały użyte do wyprodukowania danego produktu są w pełni bezpieczne dla zdrowia dziecka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ