fbpx

Najlepszy materac lateksowy 120 x 60

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pokrowiec łatwo utrzymać w czystości, a plamy spierają się z niego bardzo szybko. Poszewka została wykonana z bawełny, więc można ją prać w wysokich temperaturach, co z kolei pomaga w utrzymaniu higienicznych warunków i regularnego pozbywania się roztoczy. Materac ma hipoalergiczne wypełnienie.

Wady

Po zdjęciu pokrowca trudno go założyć z powrotem. Często potrzeba do tego pomocy drugiej osoby. Trzeba być również ostrożnym, by w trakcie nie uszkodzić zamka.

Podsumowanie

Prezentowany model stanowi bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa niemowlaka. Wypełnienie dopasowuje się do kształtu ciała maluszka i „zapamiętuje” je. Jest to jeden z najczęściej polecanych materacy przez rodziców.

Drugi wybór

Zalety

Wypełnienie w formie płyty lateksowej ma liczne otwory, dlatego skóra maluszka może oddychać. Zapobiega to powstawaniu potówek. Materac jest dość niski, jego grubość to ok. 9 cm, więc nawet jeśli maluszek leży w łóżeczku na najwyższym poziomie, nie musisz obawiać się o to, że wypadnie.

Wady

Delikatny haft na powierzchni poszewki z czasem zaczyna się nieco pruć, dlatego też poszewkę warto prać w siateczce.

Podsumowanie

Ten dwustronny materac stanowi bardzo dobre podparcie dla pleców dziecka. Nawet podczas intensywnego, długiego użytkowania, nie traci on swojego kształtu i hipoalergicznych właściwości.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest uniwersalny, mogą go stosować również osoby dorosłe ze schorzeniami kręgosłupa. Lateksowe wypełnienie zapewnia sprężystość. Model gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza. Wszystkie materiały użyte przy jego produkcji są hipoalergiczne i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Wady

Pokrowca nie można prać w zbyt wysokich temperaturach, co nie pozwala na usunięcie w domowych warunkach niektórych plam.

Podsumowanie

Materac ma atesty Instytutu Matki i Dziecka oraz PZH. Wypełnienie prezentowanego modelu stanowi mieszana pianka, której ok. 20% to naturalny lateks, a pozostałe 80% to lateks.

 

 

Materace lateksowe 120 x 60 – ranking

 

Hevea Baby

 

Dla poszukujących materaca odpowiedniej twardości do dziecięcego łóżeczka model Hevea Baby będzie dobrą decyzją zakupową. Materac ma pokrowiec, który dobrze się pierze. Został on wykonany z bawełny. Produkt wypełniony jest perforowanym lateksem z atestem PZH.

Wcześniej wspomniany pokrowiec jest atestowany – ma gwarancję OEKO-TEX oraz „Bezpieczny dla dziecka”. Możesz więc być spokojny o zdrowy sen swojej pociechy. Jedną z właściwości wypełnienia jest jego punktowa elastyczność, w związku z tym materac stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa maluszka. Dopasowuje się on do kształtu ciała dziecka. Zmniejsza się przez to napięcie mięśni w ciele malucha, krążenie krwi jest lepsze, a sen bardziej zdrowy.

Wszyscy, którzy kupili ten produkt polecają go innym konsumentom. Rodzice uważają, że materac jest trwały, wypełnienie nie wydostaje się na zewnątrz, a pokrowiec po praniu wysycha bardzo szybko. Wszelkie plamy spierają się z niego łatwo już po jednym praniu.

 

 

 

 

Vitmat Baby

 

Materac lateksowy 120 cm 60 cm w dobrej cenie to zdecydowanie Vitmat Baby. Jest on wypełniony jednolitą płytą lateksową, która ma szereg otworów wentylacyjnych, aby powietrze mogło swobodnie krążyć. Zapobiegnie to powstawaniu potówek na ciele dziecka.

Wysokość materaca to 9 cm. Nawet jeśli produkt używany jest w łóżeczkach ustawionych na najwyższym poziomie, malec będzie leżał na bezpiecznej wysokości. Płyta lateksowa jest bardzo elastyczna i dobrze dopasowuje się do ciała dziecka, stanowiąc podporę dla jego kręgosłupa.

Dużym atutem modelu zdaniem kupujących jest to, że jest on dwustronny. Można go więc przekładać i używać z obu stron, np. w razie zabrudzenia, które nie może zostać natychmiast wyczyszczone. Pokrowiec ma delikatny haft, przez co prezentuje się bardzo elegancko. Warto dodać, że pierze się on dobrze. Dzięki otworom w płycie lateksowej możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Malcowi nie będzie na nim zbyt gorąco. Produkt nie traci również swojego kształtu oraz właściwości.

 

 

 

 

Fiki Miki Covers Ml1

 

Fiki Miki Covers M l1 to materac lateksowy wykonany z pianki mieszanej – 20% stanowi lateks naturalny, natomiast 80% to lateks syntetyczny. Pokrowiec ma 4 warstwy i został wykonany ze sztucznego tworzywa.

Materac mogą stosować również osoby dorosłe, np. w schorzeniach kręgosłupa, jako punktowe podparcie dla jego poszczególnych odcinków. Dzięki lateksowemu wypełnieniu produkt jest bardzo sprężysty. Model uznawany jest za odporny na zużycie oraz uszkodzenia. Materac jest atestowany – ma świadectwo jakości PZH oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Kupujący podkreślają zaletę materaca, jaką jest jego łatwe utrzymanie w czystości. Jest to szczególnie ważna cecha w przypadku użytkowania produktu przez małe dzieci. Model zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Doceniono również to, że wszystkie materiały, z których wykonano materac są hipoalergiczne.

 

 

 

Jaki materac lateksowy 120 x 60 kupić?

 

Materac jest jednym z elementów, które decydują o komforcie w trakcie snu dziecka i osoby dorosłej. Im lepiej jest on dopasowany do naszych potrzeb, tym bardziej jesteśmy wypoczęci i głębszy jest nasz sen. Materiałem, który stanowi wypełnienie wielu materacy jest lateks. Wiele osób potwierdza, że modele lateksowe są bardzo wygodne. Materiały użyte przy ich produkcji stanowią komfortowe podłoże dla naszego kręgosłupa. Sugerując się opiniami konsumentów wybraliśmy najlepsze materace lateksowe 120 x 60 cm, które będą wygodne dla Twojej pociechy.

Lateks nie kruszy się w żaden sposób i nie pęka. Takie właściwości zapewniają dobre dopasowanie do użytkownika. Sprężystość i elastyczność jest ważna zwłaszcza w przypadku materacy dla dzieci, które muszą dobrze podtrzymywać dopiero kształtujący się kręgosłup malca.

Istnieje kilka rodzajów materacy – kieszeniowe, z jednolitej pianki lateksowej oraz z różnych pianek. Niezależnie od tego, który z rodzajów wybierzesz powinieneś dopasować materac do stelaża łóżka. Zwykle stelaże są wykonane z drewnianych listewek ze sklejki lub drewna sosnowego. Najlepiej współgrają z materacem lateksowym listwy gięte, które zapewniają właściwe podparcie naszemu kręgosłupowi. Ważnym elementem materaca jest również jego pokrowiec. Powinien przepuszczać powietrze oraz być łatwy w utrzymaniu w czystości.

Dobierając materac lateksowy pamiętajmy o dostosowaniu jego gęstości oraz długości do wagi i wzrostu osoby, która na nim odpoczywa. Długość produktu powinna być o około 20 cm większa od wzrostu osoby, która ma na nim spać. Są trzy stopnie twardości materacy lateksowych – mamy do wyboru modele miękkie, neutralne oraz twarde. Twardość materacy oznacza się literką H, np. H2 to produkty średnio twarde. Najlepszy materac lateksowy 120 x 60 cm w 2024 roku jest nie tylko wygodny, ale również ma pokrowiec nadający się do prania w pralce. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta, co do temperatury oraz trybu prania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ