fbpx

Najlepszy monitor oddechu Angelcare

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Monitory oddechu Angelcare – ranking

 

Angelcare AC403

 

Angelcare AC403 to monitor oddechu, który może być zasilany sieciowo za pośrednictwem zasilacza lub akumulatorkami znajdującymi się w zestawie. Jeśli w domu zabraknie na jakiś czas prądu, nie trzeba się martwić. Zasięg sprzętu w domu wynosi około 100 m. Z kolei na pustej przestrzeni wynosi ona około 250 m.

Jeżeli zdarzy się, że model utraci zasięg, to zostaniemy o tym szybko powiadomieni. Główną funkcją sprzętu jest wykrywanie bezdechu. Jeżeli maluch nie będzie oddychał i nie ruszał się przez 20 sekund, to włącza się alarm słuchowy. Usłyszymy go w odbiorniku, który może być cały czas przy nas.

Rodzice bardzo chwalą to, że sprzęt ma wiele innych funkcji. Jest to na przykład opcja “Tik”, która sprawia, że niania co kilka sekund “tika”, aby poinformować Cię, że działa. Można również wybrać tryb nocny, który nie przeszkadza dziecku, ani rodzicowi, tylko alarmuje w zagrażającym momencie. Sprzęt informuje o temperaturze panującej w pokoju dziecka.

Angelcare AC403 to wielofunkcyjna niania, która kontroluje oddech malucha, ruchy oraz dźwięki, jakie wydaje i te dochodzące z otoczenia. Maksymalny zasięg sprzętu wynosi 250 m.

 

Zalety

Czułe sensory: Model jest wyposażony w bardzo czułe sensory. Dlatego będziesz wiedzieć o najmniejszym ruchu dziecka, a także o jego każdym oddechu. W razie niebezpieczeństwa możesz bardzo szybko zareagować.

Alarmy: Za sprawą bardzo głośnego alarmu słuchowego, optycznego oraz silnych wibracji można od razu zauważyć nieprawidłowości w zachowaniu malucha oraz przeprowadzić szybką interwencję.

Funkcje: Funkcja Tik sprawia, że co chwilę urządzenie daje nam sygnał dźwiękowy oznaczający, że pracuje. Z kolei funkcja trybu nocnego wycisza urządzenie i reaguje tylko w razie niebezpieczeństwa.

Informacje: Na ekranie odbiornika znajdują się przydatne informacje, takie jak temperatura pomieszczenia, godzina, sygnalizacja zasięgu i głośność.

Zasięg: Zasięg sprzętu to 100 m w pomieszczeniu, co jest zazwyczaj wystarczające.

 

Wady

Pokazywanie temperatury: Okazuje się, że temperatura wyświetlana na urządzeniu czasem jest zaniżona.

 

 

 

 

Jaki monitor oddechu Angelcare wybrać?

 

Monitor oddechu to urządzenie, które może zapobiec śmierci łóżeczkowej, czyli śmierci z pozoru całkowicie zdrowego niemowlęcia podczas snu. Obawiający się tego rodzice, kupują takie produkty tuż po narodzinach swojej pociechy. Wybór odpowiedniego typu może być jednak trudny, dlatego w naszym poradniku umieściliśmy wskazówki, na co zwracać uwagę. Na końcu znajduje ranking dwóch takich monitorów marki Angelcare.

Angelcare to firma, która znana jest z produkcji monitorów ruchu i dźwięku, które mogą być bardzo przydatne w czasie opieki nad małymi dziećmi. Stworzył ją w 1997 roku mężczyzna, który sam stał się tatą i odczuł potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa zarówno swojego dziecka, jak i innych maluchów. Dziś produkty marki uznawane są za jedne z najlepszych dostępnych na rynku i cieszą się dużym zaufaniem rodziców na całym świecie.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania monitora oddechu należy sobie uświadomić, jak on właściwie działa. Jeżeli przez 20 sekund od poprzedniego oddechu malucha nie pojawi się kolejny, urządzenie zacznie wydawać alarm, na który szybko powinni zareagować rodzice. Niektóre modele wykrywają zatrzymanie oddechu już po 15 sekundach, ale zamiast wydawania alarmu zaczynają delikatnie wibrować, aby zmusić dziecko do wzięcia kolejnego oddechu. Jeżeli po upływie kolejnych 5 sekund nic się nie stanie, monitor wydaje sygnał alarmowy, rodzice powinni natychmiast sprawdzić, czy nie zatrzymała się praca serca.

W sklepach dostępne są różne monitory oddechu. Aby znaleźć ten najbardziej odpowiedni, musimy poświęcić trochę czasu na poszukiwania i zapoznanie się z dokładnym opisem produktów. Większość modeli to czujniki, które kładzie się pod dzieckiem, aby były one w stanie monitorować jego oddech. Niektóre można jednak przypinać do pieluchy. Często okazują się one wygodniejsze, ponieważ zawsze są przy dziecku i nie trzeba pamiętać o ich włączaniu czy wyłączaniu.

Nie zapominajmy, że najlepszy monitor oddechu Angelcare w 2024 roku powinien umożliwiać jego przenoszenie z miejsca na miejsce wraz z dzieckiem. Niektóre dostępne na rynku modele nie mają tej możliwości i można z nich korzystać wyłącznie w łóżeczku malucha, co nie jest zbyt komfortowe i funkcjonalne.

Ciekawą alternatywą dla zwykłego monitora może być urządzenie dwa w jednym, które pełni także funkcję tzw. elektronicznej niani. Decydując się na taki produkt będziemy mogli nie tylko kontrolować oddech naszej pociechy, ale też usłyszeć wszystkie niepokojące dźwięki dobiegające z pokoju dziecka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ