fbpx

Ranking 3 najlepszych odtwarzaczy MP3 dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Odtwarzacze mp3 dla dzieci – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Dla wszystkich, którzy szukają dobrego odtwarzacza MP3 dla dzieci, mamy kilka propozycji. Po analizie komentarzy na temat różnych produktów okazało się, że dobrze ocenianym jest TRolls TRolle 042929. Odtwarzacz jest mały, a jego obsługa nie sprawia dzieciom problemu. Na obudowie gadżetu znajduje się jedynie kilka przycisków, a zapamiętanie, co one oznaczają nie zajmie Tobie, ani maluchowi zbyt dużo czasu. Wielu rodzicom spodobało się to, że w zestawie znajdują się również słuchawki. Zostały one dobrze wykonane, a ich kolorowy design z pewnością zainteresuje każde dziecko. Zaletą zestawu jest możliwość szybkiego ładowania po podłączeniu do komputera. Z pomocą tego samego kabla można transportować piosenki z laptopa na urządzenie. Trzeba jednak pamiętać, aby zaopatrzyć się w kartę SD, ponieważ sprzęt nie ma pamięci wewnętrznej. Jeżeli potrzebujesz odtwarzacza, który również będzie interaktywną zabawką, to wybierz Alilo Honey Bunny G6. Z pomocą tego MP3 dziecko może słuchać bajek, nagranych piosenek, a nawet nagrywać swój głos.

3 najlepszych odtwarzaczy MP3 dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odtwarzacz atrakcyjnie się prezentuje i jest niewielki. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze, bez problemu można włączać wybrane nagrania, pauzować i zmieniać głośność. Sprzęt może być używany jako dysk wymienny. W zestawie z mp3 otrzymuje się także kolorowe słuchawki.

Wady

Przy intensywnym użytkowaniu zdarza się, że wejście słuchawkowe się rozreguluje i poluźni, co sprawia, że czasem słuchawki same się rozłączają.

Podsumowanie

Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 3. do 9. roku życia. Odtwarzacz i słuchawki są wykonane w technologii bezpiecznej dla dzieci - nie ma możliwości zbyt dużego podgłaśniania piosenek, aby maluch nie uszkodził sobie słuchu. Sprzęt jest bardzo lekki i wygodny w noszeniu.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest bezpieczny dla maluchów, niemowlę może je gryźć bez obawy o zniszczenie sprzętu czy zdrowie. Model odtwarza różne nagrania - można puszczać dziecięce piosenki lub bajki. Pamięć mp3 można rozbudować, wkładając do wnętrza kartę SD.

Wady

Zdarzają się egzemplarze, w których nadruk jest lekko zamazany, oczka czy sukienka królika nie zawsze mają dobrze rozprowadzone kolory.

Podsumowanie

Model ma wbudowaną pamięć równą 4 GB, którą można rozbudować do 8 GB. Zabawka jest zrobiona z wytrzymałego tworzywa ABS. Produkt działa bezprzewodowo przez ok. 5 godzin. Mp3 służy także jako nienagrzewająca się lampka nocna, ułatwiająca maluchowi zasypianie.

Rozważ też

Zalety

Model jest bardzo łatwy w obsłudze. Słuchawki mają na bokach motyw z filmu Avengers, dlatego idealnie nadają się dla jego fanów. Nauszniki można dostosować do kształtu głowy, co umożliwia wygodne noszenie. Sprzęt ma ograniczenie głośności, aby chronić słuch dziecka przed uszkodzeniem.

Wady

Do zestawu dołączono słuchawki, których nie cechuje najlepszy dźwięk, czasem słychać zakłócenia i szumy, które mogą przeszkadzać w odbiorze piosenek.

Podsumowanie

Odtwarzacz mp3 i słuchawki są odpowiednie dla dzieci od 3. roku życia. Zestaw jest bardzo lekki, nie przeszkadza maluchowi w czasie zabawy. Model ma wbudowany akumulator, który ładuje się przy pomocy kabla mini USB (dołączony do zestawu).

 

1. Odtwarzacz MP3 TRolls TRolle 042929

 

TRolls TRolle 042929 to odtwarzacz MP3, który powstał z myślą o dzieciach. Na początku warto przyjrzeć się designowi gadżetu. Odtwarzacz wygląda bardzo ładnie, a kolory, w których jest dostępny, są ostre. Dlatego z pewnością zainteresują dziecko. Sprzęt ładuje się przez mini kabel USB.

Dużą zaletą dołączonych do zestawu słuchawek jest to, że z ich pomocą można połączyć się z wieloma urządzeniami do odtwarzania muzyki. Najważniejsze jest to, że słuchawki są zupełnie bezpieczne dla słuchu dzieci. Warto dodać, że słuchawki, tak samo jak odtwarzacz MP3 są lekkie i nie obciążają głowy malucha.

Na odtwarzacz MP3 maluch może nagrać swoje ulubione piosenki. Cały komplet jest ładnie zapakowany, więc słuchawki z odtwarzaczem szczególnie dobrze nadają się na prezent. Rodzicom podoba się technologia Kids Safe, dzięki której nie musimy się martwić o słuch dziecka. Doceniony został również ładny design.

TRolls TRolle 042929 to odtwarzacz MP3 ze słuchawkami nausznymi. Jego moc maksymalna to 108 dB/mW. Waga sprzętu to 144 g. To dobry odtwarzacz MP3 dla dzieci do 100 zł.

 

Zalety

Wielkość: Gadżet jest bardzo mały i dlatego zmieści się w kieszeni lub w niewielkiej torbie. Zabranie sprzętu na wycieczkę lub po prostu na spacer nie sprawia większego problemu.

Komplet: W zestawie znajduje się nie tylko odtwarzacz MP3, ale również duże słuchawki nauszne. Dlatego nie musimy dokupować ich, aby móc słuchać muzyki. Słuchawki są bardzo dobrze wykonane.

Funkcje: Urządzenie ma kilka ciekawych funkcji, które ułatwiają obsługę. Jest to np. możliwość przewijania piosenek, szybkiego zwiększania głośności oraz przyciszania muzyki, a także pauzowania.

Kompatybilność: Z pomocą tego sprzętu możemy słuchać muzyki zapisanej w formacie WMA, WAV i MP3.

Opakowanie: Cały zestaw jest zapakowany w ładne opakowanie, dlatego idealnie nadaje się na prezent, na przykład świąteczny.

 

Wady

Pamięć: Opisywany sprzęt nie ma pamięci wewnętrznej. Dlatego od razu po zakupie należy zaopatrzyć się w kartę SD, na której będzie można zapisać wszystkie piosenki.

 

 

 

 

2. Zabawka Interaktywna Alilo Honey Bunny G6

 

Prezentowany produkt Honey Bunny G6 marki Alilo to elegancka i innowacyjna zabawka, która ma wbudowaną opcję śpiewania piosenek. Atutem modelu jest to, że może on posłużyć jako lampa nocna. Ze względu na swój design, urządzenie jest dedykowane dla najmłodszych dzieci. Celem modelu jest nagrywanie rodziców czytających bajki, tak by maluch miał do nich stały dostęp. Na pewno pomoże to dzieciom, które w przedszkolu nie chcą leżakować.

Odtwarzacz został wykonany z bardzo bezpiecznych materiałów. Dzięki temu maluchy mogą się nim bawić, a nawet gryźć. Nie musisz się obawiać, że dziecko przegryzie świecące uszy zabawki, gdyż zostały one wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa ABS.

Urządzenie ma wbudowaną pamięć 4 GB, jednak jeśli to nie wystarczy, wystarczy dokupić kartę mikro SD. Pamiętaj jednak, że model może być rozbudowany tylko do wielkości 8 GB. Po pełnym naładowaniu odtwarzacz może działać przez 5 godzin.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców doceniło ciekawy design, który od razu zwraca uwagę malucha. Ponadto wszystkie produkty użyte do wykonania zabawki, są w pełni bezpieczne.

 

Zalety

Design: MP3 wygląda jak zabawka dla najmłodszych. Jest to ładny, biały króliczek, który wygląda bardzo estetycznie. Dziecko z pewnością będzie bardzo często sięgać po zabawkę i się nią bawić.

Funkcje: Z pomocą tego urządzenia można robić wiele rzeczy. Możliwe jest nagrywanie swojego głosu, odtwarzanie piosenek, a nawet nagranej bajki. Wszystko można również zatrzymać w dowolnym momencie.

Wykonanie: Zabawka jest wykonana z ABS. Materiał ten jest bardzo trwały i dlatego nie ulega uszkodzeniom. To daje pewność, że maluch przez długi czas będzie słuchał wesołych piosenek.

Obsługa: MP3 charakteryzuje się łatwą obsługą. Na brzuszku króliczka-zabawki znajduje się kilka przycisków, których wduszanie jest łatwe i dziecko może to robić samo. Przyciski można też zablokować.

 

Wady

Gabaryty: Opisywane MP3 jest bardzo duże. Nie zmieści się ono w kieszeni ani w mniejszej torebce. Najczęściej maluch będzie musiał trzymać zabawkę w rączkach, co nie zawsze jest wygodne.

 

 

 

 

3. Słuchawki Nauszne Dzieci + Odtwarzacz MP3 Avengers  044062

 

Avengers 044062 to odtwarzacz idealny dla fanów popularnego komiksu oraz filmu Avengers. Słuchawki dołączone do kompletu zostały wykonane w taki sposób, że na ich pałąku znajdują się motywy ze wspomnianego filmu.

Jedną z największych zalet tego sprzętu MP3 są jego gabaryty. Jest on na tyle mały, że włożenie go do kieszeni nie jest trudne. Sprzęt szybko się ładuje przez mini USB i dlatego nie trzeba zbyt długo czekać, aby ponownie korzystać z MP3. Warto dodać, że odtwarzacz jest bardzo lekki i z pewnością nie będzie przeszkadzał maluchowi.

Obsługa MP3 jest stosunkowo łatwa. Dziecko nie musi się namęczyć, aby zmienić piosenkę czy zwiększyć lub zmniejszyć głośność odtwarzania. Piosenki można przesyłać z komputera z pomocą kabla USB. Rodzicom podoba się to, że sprzęt jest niewielki i że można nim się łatwo posługiwać, a do tego jest on bezpieczny dla dzieci.

Avengers 044062 to odtwarzacz MP3 sprzedawany w komplecie ze słuchawkami oraz kablem USB. Zestaw może być podarowany maluchowi na prezent.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Sprzęt nie emituje dźwięków głośniejszych niż 85 dB, bo słuchawki mają specjalny limit głośności dźwięku. Dlatego słuchanie muzyki jest bezpieczne.

Wykonanie: MP3 jest na tyle dobrze wykonane, że bardzo rzadko ulega uszkodzeniu. Przyciski są miękkie i nie wypadają. Przez długi czas sprzęt wygląda bardzo estetycznie.

Regulacje: Słuchawki można dowolnie regulować w taki sposób, aby dziecku było wygodnie. Z kolei w przypadku odtwarzacza MP3, można zmieniać głośność, zmieniać poszczególne piosenki oraz je zatrzymywać.

 

Wady

Słuchawki: Ładne motywy namalowane na słuchawkach z czasem zmazują się.

 

 

 

 

Jakie odtwarzacze mp3 dla dzieci wybrać?

 

Wiele codziennych czynności przychodzi nam prościej, gdy w czasie ich wykonywania słuchamy muzyki. Przydaje się ona również, gdy chcemy się odprężyć i zapomnieć o codziennym stresie. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, którym muzyka pomaga w odrabianiu zadań domowych. Jednak, aby było to możliwe, niezbędne jest posiadanie dobrego sprzętu do odtwarzania ulubionych utworów. Dlatego, aby pomóc Tobie i innym rodzicom, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Wytłumaczymy Ci w nim, na co powinieneś zwrócić uwagę, i jakie cechy powinien posiadać dobrej jakości sprzęt. Co więcej, na końcu tego artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze odtwarzacze mp3 dla dzieci.

Decydując się na zakup takiego sprzętu koniecznie zwróć uwagę na pamięć modelu. To od tego parametru zależy, ile utworów, zdjęć, czy nawet filmów będziesz w stanie zmieścić. W odtwarzaczach wyróżniamy kilka typów przechowywania danych. Pierwszym jest pamięć flash, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenia, które ją posiadają zalecane są szczególnie ruchliwym dzieciom, które lubią słuchać muzyki w czasie ćwiczeń. Wiedz jednak, że takie produkty posiadają niewielki wyświetlacz. Wiąże się to z małym zużyciem energii, jednak obejrzenie filmu jest utrudnione. Decydując się na zakup takiego modelu dla swojego dziecka musisz pamiętać, że maksymalna pamięć sprzętu wynosi 16 GB.

Profesjonalne urządzenia posiadają pamięć HDD, czyli wbudowany dysk twardy, który pozwala na przechowanie nawet 160 GB danych, czyli około 5333 utworów muzycznych w formacie mp3. Jeśli planujesz zakup takiego modelu, musisz wiedzieć, że zużywa on dość dużo energii. Z tego powodu, takie urządzenia nie są polecane na długie wyprawy, gdyż trzeba je regularnie ładować.

Zapewne zastanawiasz się, jaka powinna być pamięć, i które z dostępnych rozwiązań powinien posiadać najlepszy odtwarzacz mp3 dla dzieci w 2024 roku. Zdecydowanie poleca się pamięć flash. Jeśli okaże się, że oferowana pojemność nie jest wystarczająca, zawsze możesz rozbudować urządzenie. Wystarczy zakupić kartę z pamięcią. Aby upewnić się, że interesujące Cię urządzenie będzie w stanie ją odczytać, zobaczy , czy w opisie technicznym występuje oznaczenie „microSD”, „SD” lub „SDHC”.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ