fbpx

Najlepszy projektor gwiazd dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Projektory gwiazd dla dzieci cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. Wszystko dlatego, że produkty te ułatwiają maluchom zasypianie i pozwalają oswoić się z ciemnością. W związku z dużym zainteresowaniem tego typu zabawkami postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom i wytypować najlepsze z nich. W efekcie naszych prac powstał ranking projektorów gwiazd dla dzieci, w którym pierwsze miejsce zajął produkt Cloud B Twilight Turtle. Prezentowana zabawka ma kształt żółwia. W efekcie bardzo podoba się maluchom. Model został zrobiony z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Użyte do produkcji tworzywa są także wysokiej jakości, co daje pewność, że zabawka nie zniszczy się zbyt szybko. Zaletą jest to, że produkt automatycznie wyłącza się po upływie określonego czasu. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu umieściliśmy projektor gwiazd dla dzieci Chicco 76472. Produkt wyróżnia atrakcyjny design, solidne wykonanie, jak również dobrze przemyślana budowa. Podstawa modelu została tak zaprojektowana, aby można było swobodnie zamontować zabawkę na brzegu łóżeczka.

Projektory gwiazd dla dzieci – Ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przyjaźnie wyglądająca maskotka pomaga malcom spać spokojnie. Malec, który obudzi się w nocy, zobaczy piękne gwiazdy na ścianach i suficie, co bardzo go uspokoi. Sprzęt wyświetla aż 8 różnych konstelacji. Emitowane kolory są bardzo stonowane, co jest ważne zwłaszcza w przypadku niemowląt.

Wady

Dziecko bawiąc się projektorem, może go uszkodzić. Kształt maskotki zdecydowanie zachęca do zabawy i malec może chcieć używać go zamiast maskotki, nawet w trakcie jego działania.

Podsumowanie

Projektor jest bardzo solidnie wykonany, dzięki czemu nawet gdy maluszek zechce się nim pobawić, są znikome szanse, że go w jakikolwiek sposób uszkodzi. Urządzenie stanowi doskonały pomysł na prezent dla nowonarodzonego dziecka.

Drugi wybór

Zalety

Projektor można łatwo przymocować do łóżeczka dziecka. Urządzenie pracuje w trzech trybach: jako lampka nocna, projektor z pozytywką (to aż 8 różnych melodii) oraz lekka poświata, która sprawia, że maluszek nie boi się spać sam w pokoju, ponieważ nie panuje w nim całkowita ciemność.

Wady

Lampka nocna generuje dość mocne światło. Może to przeszkadzać najmłodszym bobasom. Projektor nie nadaje się niestety do zabawy.

Podsumowanie

Sprzęt jest bardzo funkcjonalny - jest odpowiedni do pokoju noworodka i starszaka. Stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku bardzo dobry. Urządzenie pomaga relaksować się maluszkowi przed zaśnięciem.

Rozważ też

Zalety

To nowoczesny sprzęt, który pomaga maluszkowi zasnąć. Lampka rekomendowana jest dla dzieci, które skończyły trzeci rok życia. Z wbudowanego do projektora głośnika, wydobywa się spokojna melodia. Co ważne, do sprzętu można wgrać własne utwory. Emitowane kolory i obrazy pomogą maluszkowi zrelaksować się przed snem.

Wady

Lampka ma mało atrakcyjny dla dziecka kształt. Poza tym nie można korzystać z wszystkich możliwości urządzenia od urodzenia dziecka.

Podsumowanie

Urządzenie ma minutnik, który można ustawić na 15, 30 lub 60 minut. To wpływa na znaczna oszczędność energii. Sprzęt może być używany również przez starsze osoby. Mogą one wgrać do urządzenia np. ulubione audiobooki.

 

Cloud B Magiczne Konstelacje Żółw Fioletowa

 

Sprzęt Cloud B Magiczne Konstelacje Żółw Fioletowa to bardzo ciekawy dodatek, który sprawi, że Twój maluch nie będzie się bać spać w nocy. Ten najlepszy projektor gwiazd dla dzieci w 2024 roku pozwala na wyświetlenie aż 8 różnych konstelacji na suficie i ścianach pokoju. Zaliczamy do nich Wielką Niedźwiedzicę, ale również kształty zwierząt, takich jak wieloryb, delfin i inne morskie stworzenia. Sprawi to, że maluch będzie uczył się nie tylko o gwiazdozbiorach, ale również o zagrożonych gatunkach.

Model ten emituje 3 kolory – błękit, szmaragdową zieleń oraz akwamarynę. Użycie tych odcieni sprawi, że pokój Twojej pociechy będzie lekko rozświetlony, zatem nie będzie się ona bała spać. Co ważne, wyświetlane barwy nie podrażniają oczu dziecka. Projektor gwiazd ma kształt fioletowej biedronki, która dobrze wkomponuje się w pokój.

Prezentowane urządzenie posiada regulator czasowy, który wyłącza lampkę po 45 minutach pracy. Dzięki temu, bateria wolniej się zużywa. Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło przyrząd za eleganckie i wytrzymałe wykonanie oraz estetyczne kolory.

Projektor gwiazd dla dzieci Cloud B Twilight Turtle ma kształt żółwia. Produkt ma wymiary: długość – 29 cm i szerokość – 23 cm. Model jest zasilany 3 bateriami AAA.

 

Zalety

Regulator czasu: Prezentowana zabawka ma regulator czasu, który wyłącza produkt po upływie 45 minut. W związku z tym rodzic nie musi wchodzić do pokoju dziecka, kiedy ono zaśnie, aby wyłączyć projektor.

Bezpieczeństwo: Jak zapewnia producent, zabawkę wykonano z bezpiecznych tworzyw. Użyty do produkcji plastik nie zawiera szkodliwych substancji, a plusz jest miękki w dotyku i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Gwiazdozbiory: Projektor wyświetla aż 8 różnych gwiazdozbiorów. Nie musisz się więc obawiać o to, że dziecko szybko znudzi się oglądaniem obrazów na ścianie.

Dla każdego dziecka: Wielu rodziców podkreśla, że zabawka z pewnością spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Warto dodać, że produkt jest odpowiedni także dla małych pociech (noworodków).

Różne kolory: Model wyświetla obrazy w kolorze niebieskim, zielonym i bursztynowym. Zmiana barw wzbudza zainteresowanie maluchów.

 

Wady

Brak melodyjek: Rodzice uważają, że produkt mógłby mieć wgrane melodie popularnych kołysanek. Z pewnością ułatwiłoby to maluszkowi zasypianie.

 

 

 

 

Chicco 76472

 

Model Chicco 76472 to bardzo ładny projektor gwiazd dla dzieci w dobrej cenie. Dużą zaletą sprzętu jest to, że w prosty sposób można go przyczepić do łóżeczka dziecka. Sprawi to, że maluch nie będzie już się bał spać sam.

Urządzenie posiada 3 tryby pracy: lekka poświata, lampka nocna i projektor gwiazd z pozytywką. Pierwszy program generuje delikatne światło, które nie drażni oczu dziecka. Co więcej, sprawi, że nie będzie czuło się ono zdezorientowane w ciemności. Lampka nocna, generuje już nieco mocniejsze światło, dlatego korzystając z tego trybu pracy powinniśmy ustawić przyrząd nieco dalej od łóżeczka.

Ostatnim programem pracy sprzętu jest projektor gwiazd wraz z pozytywką. Spokojna, rytmiczna melodia pozwoli Twojemu maluchowi szybciej się zrelaksować, a następnie ukołysze go do snu. Do wyboru użytkownika są aż 3 efekty świetlne, które pozwolą Ci dopasować sposób pracy modelu do potrzeb Twojego dziecka. Poza tym, projektor oferuje aż 8 melodii. Dlatego też tak różnorodny wybór, pomoże Ci szybko wybrać odpowiednia piosenkę do ukołysania malucha.

Dużą zaletą produktu jest możliwość zaprogramowania czasu jego pracy. Wiedz jednak, że model posiada wbudowany sensor, który sprawia, że zabawka samoistnie uruchomi się na dźwięk płaczu Twojej pociechy. Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pozytywne. Użytkownicy pochwalili sprzęt za jego niską cenę i staranne wykonanie.

Chicco 76472 to bardzo dobry projektor gwiazd dla dzieci do 100 zł. Produkt jest przeznaczony dla dzieci od momentu narodzin.

 

Zalety

Sensor: Zabawka ma wbudowany sensor, który automatycznie włącza projektor, kiedy maluch zaczyna płakać. Istnieje więc szansa, że dziecko szybko się uspokoi, a rodzic nie będzie musiał wyciągać pociechy z łóżeczka.

Efekty świetlne i dźwiękowe: Konsumenci doceniają to, że projektor nie tylko wyświetla ciekawe obrazy, ale także wygrywa przyjemne dla ucha melodie. W efekcie dziecko łatwiej zasypia i szybciej się uspokaja.

Montaż: Produkt ma specjalnie zaprojektowaną podstawę. Użytkownik ma możliwość zamontowania zabawki na brzegu łóżeczka.

Miś: Do projektora przyczepiono pluszową zabawkę, która stanowi świetne uzupełnienie całego produktu. Misia można łatwo zdjąć. W rezultacie dziecko może przytulać się do maskotki w trakcie zasypiania.

 

Wady

Nadruk: Na obudowie znajduje się obrazek prezentujący słodkiego misia, księżyc i gwiazdki. Część osób zauważyło, że nadruk stosunkowo szybko się ściera, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

 

 

 

 

Reer My magic starlight

 

Projektor gwiazd Reer My magic starlight to bardzo nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie, które pomoże Twojemu dziecku zasnąć. Lampka jest polecana dla maluchów, które skończyły 36 miesiąc życia.

Dużą zaletą modelu jest wbudowany głośnik, z którego wydobywa się spokojna melodia, pomagająca dzieciom się zrelaksować, a następnie zasnąć. Projektor posiada aż 5 uspokajających dźwięków natury. Jeśli jednak żadna z zamieszczonych w pamięci kompozycji nie przypadnie do gustu Twojemu dziecku, przyrząd oferuje możliwość wgrania własnych utworów.

Wyświetlane gwiazdy zmieniają kolory od niebieskiego, poprzez fioletowy, aż po zielony. Taka projekcja będzie stanowiła dobrą bazę dla przyjemnego snu Twojej pociechy. Emitowane światło jest bardzo lekkie, dzięki czemu nie musisz się obawiać o podrażnienie oczu malucha. Sprzęt pozwala Ci na ustawienie minutnika na 15, 30 lub też 60 min pracy. Po tym czasie projektor sam się wyłączy.

Opinie konsumentów o urządzeniu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło to, że produkt może być używany też przez osoby starsze. Bowiem, można do niego podłączyć telefon lub tablet, a następnie za pośrednictwem głośnika w projektorze słuchać muzyki lub audiobooków.

Reer MyMagicStarLight to projektor gwiazd dla dzieci zasilany 3 bateriami AA. Model ma białą obudowę. Zabawka ma funkcję minutnika.

 

Zalety

Wejście AUX: Na obudowie można znaleźć wejście AUX pozwalające na podłączenie do projektora m.in. smartfona i odtwarzanie z niego ulubionych piosenek naszej pociechy.

Dodatkowe funkcje: Prezentowany model ma wiele ciekawych funkcji. Wśród nich warto wymienić opcję mierzenia temperatury powietrza, jak również budzik i zegar. W rezultacie produkt nie tylko bawi malucha, ale także jest praktyczny.

Automatyczne wyłączanie: Projektor można tak ustawić, aby ten automatycznie wyłączył się po upływie określonego czasu (15, 30 i 60 minut). Zwiększa to funkcjonalność modelu.

 

Wady

Design: Niektórzy Internauci twierdzą, że zabawka nie jest wizualnie atrakcyjna dla dziecka. Wszystko dlatego, że obudowa ma biały kolor i nie znajdują się na niej żadne dodatkowe elementy tj. obrazki prezentujące, uwielbiane przez maluchy zwierzaki.

 

 

 

 

Jaki projektor gwiazd dla dzieci wybrać?

 

Udekorowanie pokoju dziecka nie należy do najprostszych zajęć, bowiem trzeba wybrać takie dodatki, które nocą nie wystraszą swoim kształtem malucha. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie zakup projektora gwiazd dla najmłodszych. Taka zabawka na pewno przyniesie dziecku dużo zabawy, a co ważniejsze poszerzy jego wiedzę o gwiazdach. Aby pomóc Ci wybrać możliwie najlepszy produkt na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Na jego końcu znajdziesz trzy najlepsze projektory gwiazd dla dzieci.

Decydując się na zakup takiego sprzętu, warto zastanowić się, jaki lepszy będzie dla Ciebie model, na baterie czy sieciowy. Drugi typ produktów cechuje się większą mocą, zatem jest on w stanie generować silniejsze światło. Niestety, jeśli zostawisz projektor włączony przez całą noc, zużyje on dużo prądu, co odbije się na Twoich rachunkach. Przyrządy na baterie emitują nieco słabsze światło, jednak możesz je zabrać ze sobą w każdą podróż. Na pewno spodoba się to maluchom, które mają duże problemy z zaśnięciem bez projektora.

Bardzo przydatną funkcją jest ustawienie minutnika, aby po wyznaczonym czasie, urządzenie samo się wyłączyło. Pomoże Ci to oszczędzić baterie. Jak zapewne wiesz, wiele dzieci ma dość niespokojny sen i często budzi się w nocy. Z tego powodu, interesujący Cię produkt powinien mieć wbudowany czujnik, który na dźwięk płaczu dziecka, uruchomi piosenkę i projekcje gwiazd.

Wielu rodziców zapewne ma dylemat z kołysaniem niemowlaków, dlatego warto upewnić się, że interesujący Cię typ posiada wbudowany zestaw melodii. Takie rozwiązanie pozwoli Ci szybciej uspokoić dziecko, a tym samym sprawi, że prędzej pójdzie spać. Warto zadbać o to, by produkt miał kilka wbudowanych piosenek lub relaksujących dźwięków natury. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wgrania własnej muzyki do modelu.

Upewnij się, czy interesujący Cię model posiada opcję ustawienia czasu pracy. Dzięki temu, rodzic ma możliwość zaprogramowania projektora, aby po upływie godziny lub więcej, samoistnie się wyłączył. Pomoże Ci to zmniejszyć zużycie prądu lub baterii.

 

 

Co to jest projektor gwiazd?

 

Zauważyłeś, że coraz więcej rodziców poleca zabawkę nazywaną projektorem gwiazd, ale Ty nie wiesz do końca, czym jest ten produkt? Zastanawiasz się, czy taki sprzęt przyda się Twojemu dziecku? Jeśli masz wątpliwości, powinieneś przeczytać przygotowany przez nas artykuł. Dowiesz się z niego nie tylko, czym jest zabawka, ale wskażemy, dla maluchów w jakim wieku jest najlepsza.

Jak działa projektor gwiazd?

Projektor gwiazd to niewielka zabawka, która swoim wyglądem przypomina nieco lampkę. Generowane przez sprzęt światło powinno padać na ścianę lub sufit – wtedy na danej powierzchni pojawią się efektowne obrazki. W przypadku omawianej zabawki są to gwiazdki, jednak należy pamiętać, że w sklepach są dostępne różne modele, a tym samym wybór jest bardzo duży. Czasami sprzęt można używać nie tylko jako projektora, ale także słabo świecącej lampki. Rodzice wiedzą, że tego typu sprzęt jest bardzo przydatny, szczególnie jeśli maluch ma trudności z zasypianiem w całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Lekka poświata sprawi, że pokój będzie wyglądał przyjemne. Jednocześnie światło nie będzie zbyt intensywne (jak w przypadku standardowej lampy), więc jest większa szansa na to, że pociecha szybciej zaśnie.

 

 

Jakie funkcje ma projektor gwiazd?

Dlaczego warto kupić projektor gwiazd? To pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, ponieważ wtedy zyskamy pewność, że inwestycja w produkt to dobre posunięcie. Podstawową funkcją zabawki jest to, aby uczynić pokój dziecka bardziej przyjaznym, a przy tym zagwarantować maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Projektor gwiazd jest niezastąpiony w trakcie zasypiania. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze zabawka skupia uwagę pociechy, więc szybciej się ona uspokaja. Po drugie daje poczucie bezpieczeństwa, więc maluch znacznie rzadziej wpada w panikę, kiedy nie ma w pokoju rodzica. Część dostępnych na rynku sprzętów ma nagrane melodyjki – zazwyczaj są to popularne kołysanki. W efekcie rodzic nie musi zbyt długo utulać dziecka do snu i tym samym zyskuje dodatkowy czas dla siebie.

Projektor gwiazd – od kiedy?

Przed zakupem zabawki musimy dowiedzieć się, jaki projektor gwiazd dla dzieci jest polecany przez konsumentów. Szybka analiza opinii rodziców pozwoli nam wybrać najlepszy produkt, co zwiększy prawdopodobieństwo zadowolenia z jego zakupu. Równie ważne jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy warto kupić taką zabawkę. Nie jest przesadą stwierdzenie, że projektor będzie przydatny już od pierwszych dni życia malucha. Na początku będzie on pełnił funkcję nie tyle ciekawej zabawki, ile zwykłej lampki. Jeśli ustawimy projektor tak, aby świecił najmniej intensywnie, możemy używać go przez całą noc. Niektóre sprzęty można zamontować na ramie łóżeczka, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Oznacza to, że jeśli maluch obudzi się, aby wypić mleko, rodzic nie będzie musiał zapalać żadnej dodatkowej lampki – światło generowane przez zabawkę wystarczy, aby nakarmić maluszka. Będziemy mieć pewność, że pociecha nie rozbudzi się w trakcie jedzenia, co mogłoby skutkować długim czasem usypiania. Generowane przez projektor obrazki pozwalają dziecku skupić uwagę i szybciej się uspokoić. Do niektórych produktów dołączone są także pluszowe zabawki, które mogą pełnić funkcję przytulanki. Kiedy nasza pociecha nieco podrośnie, projektor nadal będzie przydatny. Zabawka z pewnością okaże się niezastąpiona, gdy będziemy uczyć dziecka samodzielnego zasypiania w pokoju.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ