fbpx

Najlepszy rowerek biegowy trójkołowy

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Chcesz kupić trójkołowy rowerek biegowy, który zapewni Twojemu dziecku rozrywkę na długi czas? W takim razie musisz zdecydować się na zakup dobrej jakości modelu, który będzie solidnie zrobiony i wygodny. Takim produktem jest Wishbone Bike Original, który znalazł się na 1. miejscu w zestawieniu. Jest to trójkołowy rowerek biegowy dostosowany już dla rocznych maluchów. Kiedy dziecko urośnie można zdemontować dodatkowe koło i nadal korzystać z zabawki. Model wykonano z drewna pochodzącego z ekologicznych upraw i odpowiednio je zabezpieczono używając do tego bezpiecznych środków. Wyposażono go w białe opony, co jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli nasza pociecha lubi jeździć rowerkiem w domu (brak ryzyka zabrudzenia podłogi). Nasz ranking składa się także z opisów innych produktów, do których przeczytania Cię zachęcamy. Drugie miejsce w zestawieniu należy do trójkołowego rowerka biegowego Milly Mally 2w1 Jake Rainbow. Model ma antypoślizgowe uchwyty, dlatego utrzymanie kierownicy jest łatwiejsze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pojazd jest wykonany z ekologicznych materiałów, które nie zagrażają maluchowi. Rowerek pozwala dziecku na dość szybkie poruszanie się oraz łatwą zmianę kierunku. Koła są miękkie, więc nie niszczą one podłogi, ani innych powierzchni w domu.

Wady

Na opakowaniu znajduje się informacja, że produkt jest odpowiedni dla rocznego malucha. Niektóre osoby zaznaczają w komentarzach, że nie wszystkie dzieci są wystarczająco duże, aby mogły swobodnie jeździć na pojeździe.

Podsumowanie

Jest to zabawka, którą można przystosować do potrzeb (wieku) dziecka, na początku może być jeździkiem, potem rowerkiem, a na końcu rowerem z ramą. Wysokość siodełka jest regulowana w zakresie od 29 cm do 46 cm.

Drugi wybór

Zalety

Rowerek ma antypoślizgowe rączki, dzięki którym dziecko się nie przewróci. Jest on dobrze wykonany. Solidne łożyska ślizgowe sprawiają, że pojazd porusza się bardzo sprawnie, maluch nie musi wykorzystywać zbyt dużo siły.

Wady

Niektóre osoby zauważyły, że podczas jazdy koło rowerka biegowego jest obijane nóżką dziecka. Oznacza to, że trochę większe dzieci mogą mieć problem ze swobodną jazdą, a nawet mogą zniszczyć pojazd.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany z drewna. Jego maksymalne obciążenie wynosi 25 kg. Średnica kół pojazdu wynosi 7 cali. Siodełko ma 3-stopniową regulację. Rowerek spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jest polecany maluchom od 18. miesiąca życia.

Rozważ też

Zalety

Dzięki możliwości zmiany kształtu rowerka można go dopasować do potrzeb pociechy. Siodełko oraz rama są tak zaprojektowane, że dziecko czuje się na pojeździe komfortowo. Maluch łatwo utrzymuje równowagę, a sam rowerek jest bezpieczny.

Wady

Według opinii niektórych rodziców rowerek jest dość ciężki. Słabsze dziecko może mieć problem, aby z łatwością zmieniać kierunek jazdy, a szczególnie trudna może być próba samodzielnego przenoszenia rowerka przez malucha.

Podsumowanie

Wymiary pojazdu wynoszą 103 cm x 45 cm x 40 cm. Pompowane koła mają średnicę około 12 cali. Ciekawe jest to, że rowerek został wykonany ze starych dywanów (skompresowanych), żywicy oraz włókna szklanego.

 

 

Trójkołowe rowerki biegowe – ranking

 

Wishbone Bike Original

 

Wishbone Bike Original to trójkołowy rowerek biegowy wykonany z dobrego gatunkowo drewna. Materiał ten wykazuje odporność na uszkodzenia, a na odpowiednio zabezpieczonej powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Produkt jest przeznaczony dla dzieci już od 1. roku życia.

Waga rowerka wynosi 5,4 kg. Istnieje możliwość demontażu jednego koła, kiedy dziecko podrośnie – wtedy waga pojazdu jest równa 3,9 kg. Użytkownik ma możliwość regulacji wysokości siodełka w zakresie od 29 cm do 45 cm, co pozwala dostosować model do potrzeb dziecka. Rowerek został wyposażony w odpowiednio wyprofilowane siodełko. Jest ono wygodne, dzięki czemu pociecha chętnie korzysta z zabawki.

Rodzice wypowiadają się pochlebnie na temat Wishbone Bike Original. Uważają, że jest to jeden z lepszych rowerków biegowych dostępnych obecnie na rynku. Jedną z największych zalet produktu jest to, że można go łatwo dostosować do wzrostu malucha. Białe koła są nie tylko solidnie wykonane, ale też nie pozostawiają śladów na podłodze.

Trójkołowy rowerek biegowy Wishbone Bike Original jest polecany dla dzieci od 1. do 5. roku życia. Wysokość siodełka jest regulowana w zakresie od 29 cm do 45 cm.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania: Do produkcji rowerka wykorzystano dobrej jakości drewno pochodzące z ekologicznych plantacji. W celu połączenia części i zabezpieczenia powierzchni produktu skorzystano z bezpiecznych środków nie zawierających szkodliwych substancji.

Możliwość demontażu 3. kółka: Jak pociecha podrośnie, nadal będzie mogła korzystać z modelu. Wystarczy zdemontować dodatkowe kółko, co nie zajmuje dużo czasu.

Siedzisko: Rower ma wygodne, dobrze wyprofilowane siedzisko, które pozwala na przyjęcie odpowiedniej pozycji w trakcie jazdy. Element ten zrobiono ze stosunkowo miękkich materiałów.

Białe opony: Wishbone Bike Original ma białe opony, więc poruszanie się nim po domu nie wiąże się z ryzykiem, że na powierzchni podłogi pojawią się ciemne i trudne do usunięcia smugi.

Estetyczny design: Kupującym podoba się estetyczny design produktu. Uważają oni, że dzięki stonowanej kolorystyce model jest odpowiedni dla każdego dziecka.

 

Wady

Odległość siedziska od kółek: Rodzice zwracają uwagę na to, że odległość siedziska od kółek jest mała, a w związku z tym w trakcie odpychania dziecko uderza stopami o opony.

 

 

 

 

Milly Mally 2w1 Jake Rainbow

 

Milly Mally 2w1 Jake Rainbow to polecany przez rodziców, trójkołowy rowerek biegowy. Kiedy maluch urośnie istnieje możliwość demontażu dodatkowego kółka, a w związku z tym zabawka może służyć przez długi czas. Waga 2-kołowca wynosi 1,8 kg, a trójkołowca – 2,1 kg. Długość całkowita jest równa 65 cm, a wysokość 36 cm.

Rowerek jest przeznaczony dla dzieci od 18. do 36. miesiąca życia. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 25 kg. Produkt spełnia wymagane prawem normy, co świadczy o bezpieczeństwie jego użytkowania. Rowerek ma 7-calowe koła wykonane z dobrej jakości pianki. Na kierownicy znajdują się antypoślizgowe osłonki. Wysokość siodełka można ustawić na jednym z trzech poziomów.

Prezentowany model zrobiono z dobrego gatunkowo drewna. Znajdują się na nim kolorowe grafiki, dzięki czemu zyskuje on bardziej przyjazny design i zwraca uwagę maluchów. Rowerek Milly Mally 2w1 Jake Rainbow jest uznawany za wygodny i łatwy w transporcie.

Milly Mally 2w1 Jake Rainbow to bardzo dobry trójkołowy rowerek biegowy do 150 zł. Model będzie odpowiedni dla dzieci od 18. do 36. miesiąca życia i wadze nieprzekraczającej 25 kg.

 

Zalety

Ogranicznik skrętu: Rowerek biegowy ma ogranicznik skrętu, więc dziecko nie może zbyt mocno wykręcić kierownicy, co mogłoby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Takie rozwiązanie wpływa też na bezpieczeństwo malucha.

Miękkie rękojeści: Na kierownicy znajdują się uchwyty zrobione z miękkiego i przyjemnego dla skóry materiału. Jest on antypoślizgowy, więc maluch może mocno chwycić kierownicę i łatwo zapanować nad rowerkiem.

Bezpieczeństwo użytkowania: Należy podkreślić, że produkt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa, co jest dowodem na to, że jego zakup to dobra inwestycja. Korzystanie z rowerka nie stanowi zagrożenia dla naszej pociechy.

Koła: Model wyposażono w piankowe koła, które są odporne na ścieranie i gwarantują płynną jazdę.

 

Wady

Regulacja siodełka: Pewna grupa osób twierdzi, że regulacja wysokości siedziska jest trudna.

 

 

 

 

Wishbone Bike Recycled 3w1

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez rowerka biegowego Wishbone Bike Recycled 3w1. Jest to produkt wykonany z tworzywa pozyskanego w 100% ze zużytych dywanów. Model został wzmocniony włóknem szklanym, dlatego możesz mieć pewność, że jest on wytrzymały.

Prezentowany rowerek ma 3 koła, jednak istnieje możliwość demontażu jednego z nich, kiedy dziecko podrośnie. Wysokość siodełka można regulować w zakresie od 23 cm do 51 cm. Model będzie odpowiedni dla dzieci już od 1. roku życia. Jego maksymalne obciążenie to 30 kg. Rowerek ma czarną ramę i białe opony.

Wishbone Bike Recycled 3w1 to produkt, który zdobył wiele pozytywnych recenzji konsumentów. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup twierdzą, że była to dobra inwestycja. Rowerek jest komfortowy w użytkowaniu – ma odpowiednio wyprofilowaną kierownicę i wygodne siedzisko. Dodatkowo model jest wykonany z solidnych materiałów i spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Trójkołowy rowerek biegowy Wishbone Bike Recycled 3w1 jest odpowiedni dla dzieci od 1. do 5. roku życia. Model ma czarny kolor.

 

Zalety

Gumowe uchwyty: Na obu końcach kierownicy znajdują się gumowe uchwyty, dzięki którym maluchowi łatwiej kierować rowerkiem. Umieszczone na rękojeści dłonie nie zsuwają się i nie są narażone na podrażnienia.

Wykonanie siodełka: Rodzice potwierdzają, że jakość wykonania siodełka jest bardzo dobra. Pokrywająca je gąbka jest odpowiednio miękka i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała gwarantując tym samym komfort jazdy. Potwierdza to test trójkołowych rowerów biegowych.

Ekologiczny wybór: Ciekawostką, a jednocześnie zaletą jest to, że do produkcji ramy wykorzystano stare dywany. W związku z tym Wishbone Bike Recycled 3w1 to produkt ekologiczny.

 

Wady

Waga: W wersji trójkołowej model waży aż 6,2 kg, co jest dużo w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku sprzętami.

 

 

 

 

Sun Baby Twist 2w1

 

Jeśli chcesz kupić swojemu dziecku rowerek biegowy, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować, zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem Sun Baby Twist 2w1. Jest to model cieszący się dużym uznaniem konsumentów, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu.

Prezentowany rowerek biegowy będzie odpowiedni dla dzieci od 3. roku życia do ok. 5 roku życia. Z uwagi na prosty design i zdobienia w różnorodnych kolorach zabawka z pewnością spodoba się wielu maluchom. Wymiary produktu są następujące 90 cm x 38 cm x 52 cm, a jego maksymalne obciążenie to 30 kg.

Wiele osób uważa, że Sun Baby Twist 2w1 to model godny uwagi. Ten trójkołowy rowerek biegowy w dobrej cenie zachwyca nie tylko dzieci, ale także rodziców. Model zrobiono z wytrzymałych tworzyw, a jego konstrukcja została dobrze przemyślana. Umieszczona na kierownicy powłoka z tworzywa sztucznego jest przyjemna w dotyku.

Sun Baby Twist 2w1 to trójkołowy rowerek biegowy wykonany z drewna. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 30 kg.

 

Zalety

Łatwe dostosowanie do wzrostu dziecka: Model można z łatwością dostosować do wzrostu naszej pociechy. Istnieje możliwość regulacji wysokości siodełka i ramy.

Prosty montaż: Jak zapewnia producent, a także osoby, które zdecydowały się kupić Sun Baby Twist 2w1, rowerek biegowy jest łatwy w montażu, a znajdująca się w komplecie instrukcja wyjaśnia wszystko bardzo szczegółowo.

Certyfikaty: Model jest bezpieczny w użytkowaniu, czego potwierdzeniem są jego certyfikaty.

 

Wady

Konstrukcja: W niektórych opiniach można przeczytać, że dziecko w trakcie odpychania się nogami zahacza o tylne elementy roweru.

Stabilność: Pojedyncze osoby twierdzą, że model nie jest tak stabilny, jak tego oczekiwali. Takie komentarze nie zdarzają się jednak zbyt często.

 

 

 

 

Jaki rowerek biegowy trójkołowy wybrać?

 

Dzieci uwielbiają jazdę na rowerku biegowym, dlatego produkt ten jest chętnie kupowany przez rodziców. Część konsumentów zastanawia się jednak, jak kupić model, który nie tylko spodoba się maleństwu, ale też będzie bezpieczny w użytkowaniu. Aby ułatwić dokonanie wyboru, przygotowaliśmy krótki poradnik. Znajdują się w nim informacje, które okażą się pomocne w trakcie zakupów. Na końcu artykułu umieściliśmy także zestawienie, w którym przedstawiamy najlepsze trójkołowe rowerki biegowe.

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się zaprezentować rowerki trójkołowe. Są to bardzo praktyczne pojazdy – zwykle mogą na nich jeździć dzieci już od 1. roku życia. Co istotne, produkt po zdemontowaniu jednego koła okaże się także odpowiedni dla starszych pociech, które potrafią już zachować równowagę. W związku z tym zakup rowerka biegowego to inwestycja nawet na kilka lat.

Aby produkt długo nam służył, konieczne jest wybranie solidnie wykonanego modelu. Jedną z najważniejszych kwestii jest materiał użyty do wykonania pojazdu. W sklepach znajdziemy rowerki zrobione ze stali, a także modele drewniane. To, jaki produkt wybierzemy zależy głównie od naszych preferencji. Zarówno pojazdy stalowe, jak i drewniane wykazują dużą odporność na zniszczenia. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierając rowerek zrobiony z drewna sprawdzić, czy jego powierzchnia jest gładka. Wystające drzazgi mogłyby okazać się niebezpieczne dla naszej pociechy.

Najlepszy trójkołowy rowerek biegowy w 2024 roku ma dobrze wyprofilowane i miękkie siedzisko. Powinno być ono także łatwe w regulacji, bo dzięki temu będziemy mogli szybko dostosować produkt do potrzeb naszego dziecka. Ważnym elementem jest także kierownica. Umieszczone po boku uchwyty muszą być pokryte delikatną dla skóry powłoką antypoślizgową. Dzięki niej łatwiej będzie maleństwu utrzymać kierownicę i tym samym manewrować pojazdem. Kupując produkt zwróćmy uwagę także na koła. Jeśli chcemy upewnić się, że są one odporne na uszkodzenia i nie ścierają się zbyt szybko, warto przeczytać opinie konsumentów, którzy mieli okazję przetestować interesujący nas rowerek trójkołowy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ