fbpx

Ranking 5 najlepszych spalinowych quadów dla dzieci w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.06.22

 

Spalinowy quad dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry spalinowy quad dla dzieci to pojazd, o którym marzą nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki. Aby pociecha miała zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo jazdy musimy zdecydować się na zakup dobrej jakości pojazdu. Nie sugerujmy się tylko ceną, weźmy pod uwagę także opinie konsumentów. Przeczytaliśmy wiele recenzji wystawionych przez rodziców, z których to dowiedzieliśmy się, jakie modele są najlepsze. Polecanym quadem spalinowym dla dzieci jest Torino 50cc. Model wyposażono w wydajny, oszczędny silnik. Pojazd ma odpowiednio wyprofilowaną kierownicę z miękkimi uchwytami. Zastosowane w nim hamulce pozwalają szybko zareagować w razie pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze. Design produktu jest prosty, a jednocześnie przyciąga uwagę. Jaki jest najlepszy spalinowy quad dla dzieci w drugiej kolejności? Drugie miejsce w rankingu zajął dobry i tani spalinowy quad dla dzieci MADOX 50. Jest on dostępny w kilku kolorach. Pojazd wyposażono w silnik chłodzony powietrzem o mocy 5,5 KM. Quad jest przeznaczony dla użytkowników do 50 kg wagi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma klakson, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas zabawy oraz wzbudza duże zainteresowanie. Do produkcji pojazdu użyto dobrych gatunkowo materiałów. Podnóżki są dobrze wyprofilowane, co gwarantuje wygodę dla nóg.

Wady

Część konsumentów uważa, że koła nie są zbyt trwałe, ponieważ stosunkowo szybko się niszczą i ścierają.

Podsumowanie

Quad jest urządzeniem spalinowym z silnikiem o mocy 5,5 KM. Model ma napęd łańcuchowy i silnik 2-suwowy chłodzony powietrzem. Wymiary modelu to: 105 cm x 65 cm x 55 cm. Hamulce pojazdu są tarczowe.

Drugi wybór

Zalety

Quad do użytkownika trafia w zestawie z akumulatorem, zestawem narzędzi i mieszalnikiem do paliwa. Jest to model przeznaczony dla użytkowników do 50 kg masy ciała i rozwija prędkość maksymalną do 40 km/godz.

Wady

Użytkownik musi samodzielnie pojazd po zakupie poskładać, nie jest to łatwa czynność i nie każdy dobrze sobie z nią radzi, tym bardziej, że producent nie dołączył instrukcji składania.

Podsumowanie

Pojazd ma długość ok. 105 cm, wysokość ok. 75 cm i szerokość ok. 62 cm, a siedzisko umieszczono na wysokości ok. 55 cm. To model dla dzieci od lat trzech do ok. 11, do wzrostu 150 cm.

Rozważ też

Zalety

Quad jest bogato wyposażony, znajdziemy tu lusterka, oświetlenie z przodu i z tyłu, licznik przejechanych kilometrów, bagażnik, a także sportowy wydech i olejowe amortyzatory. Występuje on w czterech wersjach kolorystycznych.

Wady

Pojazd rozwija prędkość do 60 km/godzinę, znaczy to, że nie nadaje się dla młodszych pociech, a i te starsze trzeba dobrze do użytkowania przygotować. Prędkość ta może być zagrożeniem dla dziecka.

Podsumowanie

Czterosuwowy silnik o mocy 125ccm i 14 KM stawia ten pojazd wśród większych jednostek. Silnik jest chłodzony powietrzem. Zamontowano tu także automatyczną skrzynie biegów, wyposażoną w bieg wsteczny.

 

 

5 najlepszych spalinowych quadów dla dzieci. Opinie w 2022 roku

 

1. Mini Quad Torino 50cc

 

Ciekawą propozycją jest Torino 50cc, czyli spalinowy quad dla dzieci o sporej mocy. Pojazd wyposażono w silnik o mocy 5,5 KM, który osiąga prędkość do 50 km/h. Przybliżone wymiary sprzętu są następujące: długość – 105 cm, wysokość – 65 cm i szerokość – 55 cm. Waga modelu wynosi ok. 35 kg. Jego maksymalne obciążenie to 60 kg.

Quady dla dzieci spalinowe 50 cm zwykle mają rozruch ręczny poprzez linkę i tak jest też w tym przypadku. Napęd łańcuchowy ma automatyczne sprzęgło. Pojazd wyposażono w hamulce przednie i tylne, które wyróżnia skuteczność działania. W zestawie znajdują się opony dętkowe. Spalanie wynosi ok. 3 l/100 km.

Pojazd jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, więc możemy zdecydować się na zakup sprzętu, który najbardziej podoba się naszemu dziecku. Opinie o spalinowym quadzie dla dzieci mówią, że wygodnym rozwiązaniem w nim jest podpórka na stopy. Dobrze wyprofilowana kierownica pozwala na sprawne manewrowanie pojazdem. Quady spalinowe dla dzieci Torino 50cc sa dostępne do zakupu w serwisie Allegro

Skład spalinowy dla dzieci Torino 50cc ma moc równą 5,5 KM. Pojazd osiąga prędkość do 50 km/h.

 

Zalety

Tarczowe hamulce: Model ma hamulce tarczowe z tyłu i z przodu, które skutecznie działają, a w związku z tym użytkownik może odpowiednio szybko zareagować. Obsługa hamulców odbywa się z poziomu kierownicy.

Silnik: Prezentowany quad spalinowy ma 2-suwowy silnik chłodzony powietrzem. Nie nagrzewa się on zbyt szybko, dlatego nie ma obaw, że wskutek działania wysokiej temperatury dojdzie do jego uszkodzenia.

Maksymalne obciążenie: Pojazd wytrzymuje obciążenie do 60 kg, więc mogą z niego korzystać nie tylko dzieci.

Podparcie na stopy: Po bokach znajduje się podparcie pozwalające na wygodne ułożenie stóp. W efekcie nie ma problemu z tym, aby przyjąć stabilną pozycję i czuć się komfortowo.

Klasyczny design: Na quadzie nie ma żadnych niepotrzebnych zdobień, dlatego też wygląda on elegancko i nie odróżnia się od modeli przeznaczonych dla dorosłych.

 

Wady

Głośna praca: Generowany podczas jazdy Torino 50cc hałas może stać się uciążliwy.

 

 

 

 

2. Quad Boxer dla Dzieci MADOX 50

 

Gdy szukasz dla swojego dziecka niezawodnego pojazdu, może zainteresuje Cię Quad Boxer dla Dzieci MADOX 50. To model z silnikiem o pojemności skokowej 50 ccm i mocy 5,5 KM chłodzonym powietrzem. Dwusuwowy silnik ma 1 cylinder, a jako rozrusznik zainstalowano w nim linkę – szarpak ze wspomaganiem odpalania, a także umożliwiono jego rozruch za pomocą rozrusznika elektrycznego.

Pojazd został wyposażony w napęd łańcuchowy z automatycznym sprzęgłem i skrzynią biegów oraz sportową przekładnią. Prędkość jazdy można regulować mechanicznie od wartości 5 km/godz. do 45 km/godz. Mamy tu także niewielki bagażnik z tyłu i oparcie dla przewożonego pasażera. Wśród rodziców panuje opinia, że to najlepszy spalinowy quad dla dzieci obecnie dostępny na rynku, bo rodzic ma pełną kontrolę nad pojazdem dzięki pilotowi zdalnego sterowania, który pozwala na zdalne zatrzymanie quada z odległości 50 m. Tym co cieszy natomiast małych kierowców jest xenonowe oświetlenie ledowe i atrakcyjny wygląd pojazdu. 

Quad Boxer dla Dzieci MADOX 50 wyposażony w 1 suwowy silnik o mocy 5,5 KM jest przeznaczony dla dzieci od 3 do 11 roku życia.

 

Zalety

Duża moc: Silnik dwusuwowy o pojemności skokowej 50ccm i mocy 5,5 KM jest jednym z większych w swojej klasie i pozwala na rozwinięcie prędkości do 45 km/ godz.

Opony dętkowe: Sprzęt zaopatrzono w 6 calowe opony dętkowe, znacznie amortyzują one nierówności podłoża w czym wydatnie pomagają im amortyzatory z regulacją twardości.

Pełna kontrola rodzicielska: Dołączony do pojazdu pilot zdalnego sterowania pozwala na wyłączenie silnika z dystansu 50 m. Dzięki temu każdy rodzić zachowuje kontrolę nad bezpieczeństwem małego kierowcy.  

Hamulce: Quad wyposażono w skuteczne i bezawaryjne hamulce tarczowe, zarówno w przednich jak i tylnych kołach.

Niewielkie spalanie: Model MADOX 50 cechuje niskie spalanie na poziomie 3 litrów mieszanki 1:25 na 100 przejechanych kilometrów.

 

Wady

Składanie: Quad jest kupowany w stanie do złożenia, a brak w nim instrukcji składania. Znacznie to utrudnia prawidłowe zamontowanie wszystkich elementów. 

 

 

 

 

3. Quad Spalinowy dla Dzieci 125 CC Toronto

 

Quad spalinowy dla dzieci 125 CC Toronto to model dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: czerwony metalik, zielony metalik, czarny metalik i niebieski metalik. Producent zastosował tu silnik 4 suwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem z automatyczną skrzynią biegów zaopatrzoną w bieg wsteczny. Silnik ma moc 14 KM i pojemność skokową 125 ccm. Pojazd jest przystosowany do maksymalnego obciążenia 120 kg, zatem nawet dorosły będzie w stanie pojazd używać. Rozwija on prędkość do maksymalnie 60 km/godzinę, a za przeniesienie napędu odpowiada łańcuch.

W pojeździe zamontowano szereg akcesoriów takich jak bagażnik, lusterka, licznik kilometrów, sportowy wydech i olejowe amortyzatory. Komfort jazdy podnoszą pompowane koła o wielkości 7 cali, a także elektryczny starter rozruchowy. Spalanie podczas jazdy wynosi 3 litry na 100 kilometrów. Wymiary pojazdu to: Długość 145 cm, wysokość 100 cm, szerokość 95 cm i zastosowano w nim z przodu hamulec bębnowy, a z tyłu hydrauliczny. Ze względów bezpieczeństwa producent umożliwia zdalne zatrzymanie pojazdu z dystansu 50 m. 

Bogato wyposażonym modelem jest quad spalinowy dla dzieci 125 CC Toronto, ma on pojemność 125 ccm i moc 14 KM.

 

Zalety

Duża moc: Sprzęt wyposażono w silnik czterosuwowy o mocy 14 KM i pojemności 125 ccm, sprawia to, że pojazd jest sprawny i pokona każde wzniesienie.

Skrzynia biegów: Quad zaopatrzono w automatyczną skrzynię biegów wyposażoną również w bieg wsteczny. Pozwoli to na łatwiejsze manewrowanie i podnoszenie umiejętności kierowcy. 

Kolorystyka: Pojazd jest dostępny w 4 wersjach kolorystycznych: Czerwony metalik, zielony metalik, czarny metalik i niebieski metalik, pozwala to na dobór według preferencji użytkownika. 

Bogate wyposażenie: Wśród wyposażenia pojazdu znajdziemy 2 lusterka wsteczne, oświetlenie z przodu i z tyłu, licznik przejechanych kilometrów, bagażnik, a także sportowy wydech i olejowe amortyzatory

 

Wady

Duża prędkość: Quad rozwija prędkość do 60 km/godz. Jest to na tyle duża prędkość, że rodzic musi poważnie się zastanowić, czy nie będzie zagrożeniem dla jego dziecka. 

 

 

 

 

Jaki spalinowy quad dla dzieci wybrać?

 

Wiele dzieci interesuje się motoryzacją. Wśród najczęściej kupowanych zabawek znajdują się samochody, rowery, ciężarówki itp. Z czasem maluchy chcą same zasiadać za kierownicą różnych pojazdów. Dużą popularnością cieszą się również najlepsze spalinowe quady dla dzieci. Są odpowiednie do jazdy po chodnikach, a także podwórkach. Jaki więc spalinowy quad dla dzieci kupić? W naszym poradniku przedstawiamy najlepsze quady spalinowe dla dzieci, aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

Aby legalnie poruszać się na quadzie, trzeba mieć ukończone 14 lat i posiadać prawo jazdy kategorii AM. Nie dotyczy to pojazdów nieco mniejszych, którymi dzieci poruszają się po terenach prywatnych.

Kupujący, którzy pomagali nam wybrać najlepszy quad spalinowy dla dzieci w 2022 roku kładli duży nacisk na bezpieczeństwo poruszania się sprzętem. Pojazd nie może być zbyt szybki. Optymalną pojemnością silnika dla użytkownika, który zaczyna naukę jazdy na quadzie to 50 ccm. W nieco starszym wieku dzieci mogą przejść na pojazdy o nieco większej pojemności  takie jak quady dla dzieci spalinowe 100 cm,  125 cm czy 150 cm. Ważny jest ogranicznik prędkości, który zazwyczaj jest śrubką przykręcaną przy manetce gazu. Czasem zdarzają się modele, które mogą być uruchamiane przez opiekuna, za pomocą specjalnego pilota.

Spalinowy quad dla dzieci w dobrych cenach musi być dopasowany wielkością do wzrostu dziecka, które będzie swobodnie balansować ciałem podczas zakrętów. Waga również ma znaczenie – im młodsze i lżejsze dziecko, tym całość powinna ważyć mniej. Ważna jest również skrzynia biegów – zwykle jest ona półautomatyczna. Pojazdy tego typu często mają czterosuwowy silnik. Napęd przenoszony jest za pomocą łańcucha, więc nie musisz obawiać się kosztownych i skomplikowanych napraw wraz z koniecznością konserwacji.

Decydując się na modele spalinowe wiedz, że rozwijają dość duże prędkości. Średnia moc wyrażana w jednostce koni mechanicznych wynosi około 10. Polecane są one więc nieco starszym dzieciom, które mają dość dobrą koordynację ruchową. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dziecka – poruszając się na quadzie powinny mieć ochraniacze oraz kask, który nieco zamortyzuje ewentualny upadek ograniczając przy tym jego przykre skutki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ