fbpx

Najlepszy spalinowy quad dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 20.06.21

 

Spalinowy quad dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Spalinowy quad dla dzieci to pojazd, o którym marzą nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki. Aby pociecha miała zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo jazdy musimy zdecydować się na zakup dobrej jakości pojazdu. Nie sugerujmy się tylko ceną, weźmy pod uwagę także opinie konsumentów. Przeczytaliśmy wiele recenzji wystawionych przez rodziców, z których to dowiedzieliśmy się, jakie modele są najlepsze. Polecanym quadem spalinowym dla dzieci jest Torino 50cc. Model wyposażono w wydajny, oszczędny silnik. Pojazd ma odpowiednio wyprofilowaną kierownicę z miękkimi uchwytami. Zastosowane w nim hamulce pozwalają szybko zareagować w razie pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze. Design produktu jest prosty, a jednocześnie przyciąga uwagę. Drugie miejsce w rankingu zajął spalinowy quad dla dzieci 50 CC 2 SUW. Jest on dostępny w kilku kolorach. Pojazd wyposażono w silnik chłodzony powietrzem o mocy 5,5 KM. Quad jest przeznaczony dla użytkowników do 50 kg wagi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma klakson, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas zabawy oraz wzbudza duże zainteresowanie. Do produkcji pojazdu użyto dobrych gatunkowo materiałów. Podnóżki są dobrze wyprofilowane, co gwarantuje wygodę dla nóg.

Wady

Część konsumentów uważa, że koła nie są zbyt trwałe, ponieważ stosunkowo szybko się niszczą i ścierają.

Podsumowanie

Quad jest urządzeniem spalinowym z silnikiem o mocy 5,5 KM. Model ma napęd łańcuchowy i silnik 2-suwowy chłodzony powietrzem. Wymiary modelu to: 105 cm x 65 cm x 55 cm. Hamulce pojazdu są tarczowe.

Drugi wybór

Zalety

Pojazd jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia i do maksymalnej wagi kierowcy 60 kg. Quad ma silnik spalinowy chłodzony powietrzem i osiąga prędkości od 5 do 50 km na godzinę.

Wady

Quad wielu użytkownikom jawi się jako trochę za duży dla dzieci 3-letnich. Koła o wielkości 6’’ w jakie pojazd jest wyposażony lepiej pasują dla nieco starszych użytkowników.

Podsumowanie

Sprzęt uruchamia się za pomocą linki, co sprawia, że mogą to zrobić nawet młodsze dzieci. Na bezpieczeństwo jazdy wpływa możliwość zdalnego zatrzymania pojazdu z odległości do 50 m.

Rozważ też

Zalety

Quad jest dostępny w różnorakiej kolorystyce, a jego budowa nadaje mu sportowego charakteru. Automatyczna skrzynia biegów pozwala na szybkie wdrożenie dziecka do obsługi pojazdu.

Wady

Część dzieci nie może się oswoić z głośną pracą silnika dwusuwowego. Trudny jest też do akceptacji cały czas towarzyszący podczas zabawy zapach mieszanki paliwowej.

Podsumowanie

To pojazd o mocy 5,5 KM i 6’’ kołami zaopatrzonymi w opony dętkowe i hamulce tarczowe. Prędkość jazdy jest regulowana i wynosi od 5 do 45 km/godz. Waga kierowcy nie może przekroczyć 50 kg.

 

 

Quady dla dzieci spalinowe – ranking

 

 

1. Mini Quad Torino 50cc

 

Ciekawą propozycją jest Torino 50cc, czyli spalinowy quad dla dzieci o sporej mocy. Pojazd wyposażono w silnik o mocy 5,5 KM, który osiąga prędkość do 50 km/h. Przybliżone wymiary sprzętu są następujące: długość – 105 cm, wysokość – 65 cm i szerokość – 55 cm. Waga modelu wynosi ok. 35 kg. Jego maksymalne obciążenie to 60 kg.

Quad spalinowy ma rozruch ręczny poprzez linkę. Napęd łańcuchowy ma automatyczne sprzęgło. Pojazd wyposażono w hamulce przednie i tylne, które wyróżnia skuteczność działania. W zestawie znajdują się opony dętkowe. Spalanie wynosi ok. 3 l/100 km.

Pojazd jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, więc możemy zdecydować się na zakup sprzętu, który najbardziej podoba się naszemu dziecku. Wygodnym rozwiązaniem jest podpórka na stopy. Dobrze wyprofilowana kierownica pozwala na sprawne manewrowanie pojazdem.

Skład spalinowy dla dzieci Torino 50cc ma moc równą 5,5 KM. Pojazd osiąga prędkość do 50 km/h.

 

Zalety

Tarczowe hamulce: Model ma hamulce tarczowe z tyłu i z przodu, które skutecznie działają, a w związku z tym użytkownik może odpowiednio szybko zareagować. Obsługa hamulców odbywa się z poziomu kierownicy.

Silnik: Prezentowany quad spalinowy ma 2-suwowy silnik chłodzony powietrzem. Nie nagrzewa się on zbyt szybko, dlatego nie ma obaw, że wskutek działania wysokiej temperatury dojdzie do jego uszkodzenia.

Maksymalne obciążenie: Pojazd wytrzymuje obciążenie do 60 kg, więc mogą z niego korzystać nie tylko dzieci.

Podparcie na stopy: Po bokach znajduje się podparcie pozwalające na wygodne ułożenie stóp. W efekcie nie ma problemu z tym, aby przyjąć stabilną pozycję i czuć się komfortowo.

Klasyczny design: Na quadzie nie ma żadnych niepotrzebnych zdobień, dlatego też wygląda on elegancko i nie odróżnia się od modeli przeznaczonych dla dorosłych.

 

Wady

Głośna praca: Generowany podczas jazdy Torino 50cc hałas może stać się uciążliwy.

 

 

 

 

2. Terenowy Mini Quad Spalinowy 50 CC 2 SUW

 

Terenowy mini quad spalinowy 50 CC 2 SUW jest przeznaczony już dla dziecka od 3 roku życia. Pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów ze zrywką bezpieczeństwa, a jego dwusuwowy, jednocylindrowy silnik ma 50 cm3 pojemności i 5,5 KM mocy. Silnik jest chłodzony powietrzem. Aby sprzęt uruchomić wystarczy pociągnąć za linkę z szarpakiem. Linkę zaopatrzono we wspomaganie odpalania, więc czynność ta powinna być łatwa nawet dla małego dziecka.

Na uwagę zasługuje wyposażenie pojazdu w alarm i piloty. Umożliwiają one na przykład na zdalne wyłączenie silnika z odległości 50 m od pojazdu. Wymiary quada kształtują się następująco: Długość 105 cm, wysokość 65 cm i szerokość 55 cm. Na tej wysokości również jest umieszczone siodełko. Waga użytkownika nie powinna przekroczyć 60 kg i może się on poruszać z regulowaną prędkością od 5 do 50 km/godz.

Quad jest zasilany mieszanką paliwową 1:25 i zużywa około 3 litrów paliwa na 100 km. Duże, 6 calowe koła zostały zaopatrzone w opony dętkowe i tarczowe hamulce. Terenowy mini quad spalinowy 50 CC 2 SUW jest chętnie wybierany dla dzieci w różnym wieku.

 

Zalety

Dla użytkownika w różnym wieku: Quad jest przeznaczony dla użytkowników z różnej grupy wiekowej. Producent podaje, że sprzęt może obsługiwać już użytkownik w wieku od 3 lat, a górną granicę określa kryterium wagowe. Z quadu mogą korzystać osoby do 60 kg wagi.

Automatyczna skrzynia biegów: Skrzynia biegów zaopatrzona w automatyczny mechanizm ich zmiany sprawia, że nawet najmłodsi użytkownicy sprawnie pojazd obsługują.

Regulowana prędkość: Sprzęt porusza się z regulowaną prędkością począwszy od 5 km/godz. do 50 km na godzinę. Dodatkowo jest możliwość zdalnego zatrzymania pojazdu z odległości 50 metrów.

Zrywka bezpieczeństwa: Zrywka bezpieczeństwa jest z jednej strony przyczepiona do pojazdu, z drugiej do odzieży kierowcy. W przypadku zerwania połączenia, które zdarza się w sytuacjach silnego szarpnięcia pojazdu, lub wypadnięcia z niego kierowcy, silnik quada automatycznie zgaśnie, a pojazd się zatrzyma.

Spalanie: Pojazd jest napędzany mieszanką 1:25, której zużycie kształtuje się na poziomie 3 litrów na 100 kilometrów. To dobry wynik.

 

Wady

Przeszacowany wiek użytkownika: Producent podaje, że quad jest przeznaczony już dla użytkowników w wieku od 3 lat. Jednak użytkownicy są zdania, że dla tak młodych kierowców koła pojazdu powinny mieć wielkość 4 cali, a nie 6 jak w przedmiotowym sprzęcie.

 

 

 

 

3. Mini Quad Madox 50 CC Spalinowy 2 SUW

 

Dla dzieci o sportowym zacięciu polecamy mini quad Madox 50 CC spalinowy 2 SUW. Pojazd posiada wzmocnione zawieszenie i łańcuch oraz automatyczną skrzynię biegów. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 3 do 11 lat. Górną granicę użytkownika ogranicza też jego waga do 50 kg i wzrost 150 cm. Sportowego charakteru pojazdowi dodaje typowo sportowy tłumik i szersze rozstawienie kół.

Dwusuwowy silnik jest chłodzony powietrzem i posiada 1 cylinder. Uruchamia się go za pomocą linki – szarpaka wyposażonego we wspomaganie odpalania. Do uruchomienia pojazdu wymagane jest zasilenie go mieszanką paliwową o proporcji 1:25, której zużycie kształtuje się na poziomie 3 litrów na 100 kilometrów. Wymiary quada wynoszą 105 cm długość, 75 cm szerokość i 55 cm wysokość.

Na tej samej wysokości jest umieszczone siodełko pojazdu Jest ono dodatkowo zaopatrzone w amortyzatory i regulację wysokości. Kupujący w zestawie obok quada otrzymuje również zestaw narzędzi i mieszalnik do sporządzania mieszanki paliwowej. Załączona jest też instrukcja obsługi pojazdu. Mini quad Madox 50 CC spalinowy 2 SUW o sportowym charakterze zainteresował już niejednego rodzica przyszłego mistrza Formuły 1.

 

Zalety

Sportowe cechy: Sportowego charakteru pojazdowi dodaje typowy tłumik, a także wzmocniony łańcuch i zawieszenie, oraz nieco szerzej rozstawione koła pojazdu.

Łatwe odpalanie: Dzięki starterowi – lince typu szarpak z nowej generacji wspomaganiem odpalania, nie ma problemów z uruchomieniem silnika, nawet jeśli robi to dziecko.

Hamulce: Pojazd został wyposażony w skutecznie hamujące hamulce tarczowe. Ten typ hamulca jest montowany zarówno na przednich, jak i tylnych kołach.

Skrzynia biegów: Automatyczna skrzynia biegów jest prosta w obsłudze i dzięki takiemu rozwiązaniu nawet małe dziecko szybko uczy się obsługi pojazdu.

 

Wady

Głośna praca: Silnik dwusuwowy, spalinowy podczas pracy generuje duży hałas. Mniejsze dzieci nie potrafią się przystosować do tak hałaśliwej zabawki.

Zapach mieszanki: Podobnie wielu użytkownikom nie odpowiada stały zapach mieszanki paliwowej towarzyszący podczas zabawy.

 

 

 

 

Jaki spalinowy quad dla dzieci wybrać?

 

Wiele dzieci interesuje się motoryzacją. Wśród najczęściej kupowanych zabawek znajdują się samochody, rowery, ciężarówki itp. Z czasem maluchy chcą same zasiadać za kierownicą różnych pojazdów. Dużą popularnością cieszą się również quady. Są odpowiednie do jazdy po chodnikach, a także podwórkach. W naszym poradniku przedstawiamy najlepsze quady spalinowe dla dzieci, aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

 

 

Aby legalnie poruszać się na quadzie, trzeba mieć ukończone 14 lat i posiadać prawo jazdy kategorii AM. Nie dotyczy to pojazdów nieco mniejszych, którymi dzieci poruszają się po terenach prywatnych.

Kupujący, którzy pomagali nam wybrać najlepszy quad spalinowy dla dzieci w 2021 roku kładli duży nacisk na bezpieczeństwo poruszania się sprzętem. Pojazd nie może być zbyt szybki. Optymalną pojemnością silnika dla użytkownika, który zaczyna naukę jazdy na quadzie to 50 ccm. W nieco starszym wieku dzieci mogą przejść na pojazdy o nieco większej pojemności – 100 ccm i 150 ccm. Ważny jest ogranicznik prędkości, który zazwyczaj jest śrubką przykręcaną przy manetce gazu. Czasem zdarzają się modele, które mogą być uruchamiane przez opiekuna, za pomocą specjalnego pilota.

Model musi być dopasowany wielkością do wzrostu dziecka, które będzie swobodnie balansować ciałem podczas zakrętów. Waga również ma znaczenie – im młodsze i lżejsze dziecko, tym całość powinna ważyć mniej. Ważna jest również skrzynia biegów – zwykle jest ona półautomatyczna. Pojazdy tego typu często mają czterosuwowy silnik. Napęd przenoszony jest za pomocą łańcucha, więc nie musisz obawiać się kosztownych i skomplikowanych napraw wraz z koniecznością konserwacji.

Decydując się na modele spalinowe wiedz, że rozwijają dość duże prędkości. Średnia moc wyrażana w jednostce koni mechanicznych wynosi około 10. Polecane są one więc nieco starszym dzieciom, które mają dość dobrą koordynację ruchową. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dziecka – poruszając się na quadzie powinny mieć ochraniacze oraz kask, który nieco zamortyzuje ewentualny upadek ograniczając przy tym jego przykre skutki.

 

 

Dodaj komentarz

0 Commentaires

Instagram