fbpx

Ranking 3 najlepszych spalinowych quadów dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Spalinowy quad dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry spalinowy quad dla dzieci to pojazd, o którym marzą nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki. Aby pociecha miała zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo jazdy musimy zdecydować się na zakup dobrej jakości pojazdu. Nie sugerujmy się tylko ceną, weźmy pod uwagę także opinie konsumentów. Przeczytaliśmy wiele recenzji wystawionych przez rodziców, z których to dowiedzieliśmy się, jakie modele są najlepsze. Polecanym quadem spalinowym dla dzieci jest ATV Hecht 56125. Pojazd ma odpowiednio wyprofilowaną kierownicę z miękkimi uchwytami. Zastosowane w nim hamulce pozwalają szybko zareagować w razie pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze. Design produktu jest prosty, a jednocześnie przyciąga uwagę. Jaki jest najlepszy spalinowy quad dla dzieci w drugiej kolejności? Drugie miejsce w rankingu zajął dobry i tani spalinowy quad dla dzieci MADOX 50. Jest on dostępny w kilku kolorach. Pojazd wyposażono w silnik chłodzony powietrzem o mocy 5,5 KM. Quad jest przeznaczony dla użytkowników do 50 kg wagi.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To pojazd pozwalający na eksploatację przez użytkownika do 120 kg masy ciała. Może służyć jako zabawka dla dzieci, jak również jako sprzęt ogrodowy. Z tyłu pojazdu zainstalowano hak typu “kula” pozwalający na doczepienie przyczepki.

Wady

Producent nie przewidział możliwości przewozu więcej niż jednej osoby. Siodełko quada ATV Hecht 56125 zostało zaprojektowane w taki sposób, że umożliwia przewóz tylko jednej osoby.

Podsumowanie

Pojazd wyposażono trzy biegi jadące do przodu i jeden bieg wsteczny. Silnik czterosuwowy napędza quad za pomocą łańcucha. Mamy tu hamulce bębnowe z przodu i tarczowe z tyłu. Waga pojazdu wynosi 105 kg.

Drugi wybór

Zalety

Quad do użytkownika trafia w zestawie z akumulatorem, zestawem narzędzi i mieszalnikiem do paliwa. Jest to model przeznaczony dla użytkowników do 50 kg masy ciała i rozwija prędkość maksymalną do 40 km/godz.

Wady

Użytkownik musi samodzielnie pojazd po zakupie poskładać, nie jest to łatwa czynność i nie każdy dobrze sobie z nią radzi, tym bardziej, że producent nie dołączył instrukcji składania.

Podsumowanie

Pojazd ma długość ok. 105 cm, wysokość ok. 75 cm i szerokość ok. 62 cm, a siedzisko umieszczono na wysokości ok. 55 cm. To model dla dzieci od lat trzech do ok. 11, do wzrostu 150 cm.

Rozważ też

Zalety

Model ten jest przeznaczony dla dzieci od lat 3 do 11. Wyposażono go w duże, pompowane koła oraz stabilną, wytrzymałą ramę. Pojazd posiada możliwość ograniczenia maksymalnej osiąganej prędkości. Pojemność silnika wynosi 50 cm3.

Wady

Mini Quad Pelikan jest uruchamiany za pomocą linki, którą trzeba energicznie pociągnąć. Może stanowić to barierę nie do pokonania dla młodszych użytkowników pojazdu.

Podsumowanie

Model ten został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, sportową przekładnię oraz hamulce tarczowe zarówno z przodu jak i tyłu. Wygodne siedzenie zapewnia użytkownikowi do maksymalnej wagi 50 kg przyjemną jazdę.

 

 

3 najlepszych spalinowych quadów dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

1. Quad ATV Hecht 56125

 

Quad ATV Hecht 56125 wyposażono w trzy biegi do przodu i jeden bieg do tyłu. Na napęd składa się w czterosuwowy silnik o pojemności 125 cm3 i mocy 7,6 HP. Rozruch silnika odbywa się w sposób elektryczny, za pomocą kluczyka, bo quad został wyposażony w akumulator 12V .

Warto wspomnieć że sprzęt wyposażono w hamulce bębnowe z przodu i tarczowe z tyłu. Wielu klientów wskazuje ten model jako najlepszy spalinowy quad dla dzieci ze względu na solidne wykonanie, a także łatwą obsługę, nieskomplikowaną nawet dla osoby początkującej.

Ten dobry spalinowy quad dla dzieci ma wymiary 145 x 102 x 96 cm i jest obliczony na maksymalną wagę użytkownika do 120 kg. Opinie o spalinowym quadzie dla dzieci ATV Hecht 56125 przekazują, że jest to nie tylko dziecięca zabawka, ale quad może służyć pomocą w uprawianiu ogrodu.

 

Zalety

Obsługa: Obsługa quada jest intuicyjna i prosta. Zmiana trzech biegów będących na pokładzie odbywa się za pomocą dźwigni, którą obsługujemy stopą, a sprzęgło jest automatyczne.

Start: Start silnika odbywa się za przekręceniem kluczyka w sposób elektryczny. Jest to równocześnie wyłącznik główny pojazdu.

Zaczep do przyczepek: Klasyczny hak do przyczepek typu “kula” pozwala na wykorzystanie quada do prac w ogrodzie.

Opony: Pojazd wyposażono w opony terenowe, którym nie straszna jest jazda po trudnej nawierzchni.

Wyświetlacz: Zainstalowany nad kierownicą wyświetlacz posiadający możliwość zmiany koloru podświetlenia, przekazuje aktualne informacje dotyczące prędkości i wykorzystywanego biegu.

 

Wady

Jednoosobowy: Quad został zaprojektowany w taki sposób, że użytkować go może jedna osoba. Zamontowane siodełko nie pozwala na eksploatację pojazdu przez kierowcę i pasażera.

 

 

 

 

2. Quad Boxer dla Dzieci MADOX 50

 

Gdy szukasz dla swojego dziecka niezawodnego pojazdu, może zainteresuje Cię Quad Boxer dla Dzieci MADOX 50. To model z silnikiem o pojemności skokowej 50 ccm i mocy 5,5 KM chłodzonym powietrzem. Dwusuwowy silnik ma 1 cylinder, a jako rozrusznik zainstalowano w nim linkę – szarpak ze wspomaganiem odpalania, a także umożliwiono jego rozruch za pomocą rozrusznika elektrycznego.

Pojazd został wyposażony w napęd łańcuchowy z automatycznym sprzęgłem i skrzynią biegów oraz sportową przekładnią. Prędkość jazdy można regulować mechanicznie od wartości 5 km/godz. do 45 km/godz. Mamy tu także niewielki bagażnik z tyłu i oparcie dla przewożonego pasażera. Wśród rodziców panuje opinia, że to najlepszy spalinowy quad dla dzieci obecnie dostępny na rynku, bo rodzic ma pełną kontrolę nad pojazdem dzięki pilotowi zdalnego sterowania, który pozwala na zdalne zatrzymanie quada z odległości 50 m. Tym co cieszy natomiast małych kierowców jest xenonowe oświetlenie ledowe i atrakcyjny wygląd pojazdu. 

Quad Boxer dla Dzieci MADOX 50 wyposażony w 1 suwowy silnik o mocy 5,5 KM jest przeznaczony dla dzieci od 3 do 11 roku życia.

 

Zalety

Duża moc: Silnik dwusuwowy o pojemności skokowej 50ccm i mocy 5,5 KM jest jednym z większych w swojej klasie i pozwala na rozwinięcie prędkości do 45 km/ godz.

Opony dętkowe: Sprzęt zaopatrzono w 6 calowe opony dętkowe, znacznie amortyzują one nierówności podłoża w czym wydatnie pomagają im amortyzatory z regulacją twardości.

Pełna kontrola rodzicielska: Dołączony do pojazdu pilot zdalnego sterowania pozwala na wyłączenie silnika z dystansu 50 m. Dzięki temu każdy rodzić zachowuje kontrolę nad bezpieczeństwem małego kierowcy.  

Hamulce: Quad wyposażono w skuteczne i bezawaryjne hamulce tarczowe, zarówno w przednich jak i tylnych kołach.

Niewielkie spalanie: Model MADOX 50 cechuje niskie spalanie na poziomie 3 litrów mieszanki 1:25 na 100 przejechanych kilometrów.

 

Wady

Składanie: Quad jest kupowany w stanie do złożenia, a brak w nim instrukcji składania. Znacznie to utrudnia prawidłowe zamontowanie wszystkich elementów. 

 

 

 

 

3. Mini Quad Pelikan Torino Pull Start

 

Mini Quad Pelikan Torino Pull Start to produkt wyposażony w jednocylindrowy, dwusuwowy silnik o pojemności 50 cm3 oraz mocy 6 KM. Wymiary pojazdu kształtują się następująco: Długość 110 cm i szerokość 68 cm, siedzisko umieszczono 33 cm powyżej podnóżka.

Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 50 kg, co przeznacza go dla użytkowników od lat 3 do 11. Choć pojazd ma maksymalną możliwość osiągnięcia 40 km/h, rodzic ma możliwość ustawienia ograniczenia prędkości dzięki mechanicznej blokadzie wychylenia.

Jazdę po nierównym terenie ułatwiają sześciocalowe, pompowane koła, a bezpieczeństwo zapewniają tarczowe hamulce przednie i tylne. Wygodę użytkowania podnoszą miękkie amortyzatory, których twardość można regulować. Mini Quad Pelikan Torino Pull Start to pojazd przeznaczony dla dzieci od lat 3 do 11.

 

Zalety

Obsługa: Na łatwość obsługi składa się fakt, że pojazd wyposażono w automatyczną skrzynię biegów.

Konstrukcja: Wzmocniona konstrukcja ramy oraz sześciocalowe, pompowane koła sprawiają, że pojazd dobrze sprawdzi się na bezdrożach.

Certyfikaty bezpieczeństwa: Quad przeszedł specjalistyczne badania i uzyskał certyfikaty bezpieczeństwa CE mówiący o tym, że spełnia wszystkie normy wymagane dla tego typu produktów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej.

Blokada prędkości: To rodzic decyduje z jaką prędkością jego pociecha będzie poruszać się pojazdem. Dzieje się tak dlatego, że wyposażono go w mechaniczną blokadę ograniczenia prędkości jazdy.

Bagażniki: Przestronne bagażniki umieszczone z przodu i z tyłu pojazdu pozwolą na przewożenie potrzebnych akcesoriów.

 

Wady

Uruchamianie silnika: Uruchamianie silnika odbywa się za pomocą szarpaka. Mimo, że rozruch został zaopatrzony w tak zwany “easy starter”, ciągnięcie za linkę może być zbyt trudne dla młodszych dzieci.

 

 

 

 

Jaki spalinowy quad dla dzieci wybrać?

 

Wiele dzieci interesuje się motoryzacją. Wśród najczęściej kupowanych zabawek znajdują się samochody, rowery, ciężarówki itp. Z czasem maluchy chcą same zasiadać za kierownicą różnych pojazdów. Dużą popularnością cieszą się również najlepsze spalinowe quady dla dzieci. Są odpowiednie do jazdy po chodnikach, a także podwórkach. Jaki więc spalinowy quad dla dzieci kupić? W naszym poradniku przedstawiamy najlepsze quady spalinowe dla dzieci, aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

Aby legalnie poruszać się na quadzie, trzeba mieć ukończone 14 lat i posiadać prawo jazdy kategorii AM. Nie dotyczy to pojazdów nieco mniejszych, którymi dzieci poruszają się po terenach prywatnych.

Kupujący, którzy pomagali nam wybrać najlepszy quad spalinowy dla dzieci w 2024 roku kładli duży nacisk na bezpieczeństwo poruszania się sprzętem. Pojazd nie może być zbyt szybki. Optymalną pojemnością silnika dla użytkownika, który zaczyna naukę jazdy na quadzie to 50 ccm. W nieco starszym wieku dzieci mogą przejść na pojazdy o nieco większej pojemności  takie jak quady dla dzieci spalinowe 100 cm,  125 cm czy 150 cm. Ważny jest ogranicznik prędkości, który zazwyczaj jest śrubką przykręcaną przy manetce gazu. Czasem zdarzają się modele, które mogą być uruchamiane przez opiekuna, za pomocą specjalnego pilota.

Spalinowy quad dla dzieci w dobrych cenach musi być dopasowany wielkością do wzrostu dziecka, które będzie swobodnie balansować ciałem podczas zakrętów. Waga również ma znaczenie – im młodsze i lżejsze dziecko, tym całość powinna ważyć mniej. Ważna jest również skrzynia biegów – zwykle jest ona półautomatyczna. Pojazdy tego typu często mają czterosuwowy silnik. Napęd przenoszony jest za pomocą łańcucha, więc nie musisz obawiać się kosztownych i skomplikowanych napraw wraz z koniecznością konserwacji.

Decydując się na modele spalinowe wiedz, że rozwijają dość duże prędkości. Średnia moc wyrażana w jednostce koni mechanicznych wynosi około 10. Polecane są one więc nieco starszym dzieciom, które mają dość dobrą koordynację ruchową. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dziecka – poruszając się na quadzie powinny mieć ochraniacze oraz kask, który nieco zamortyzuje ewentualny upadek ograniczając przy tym jego przykre skutki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ