fbpx

Najlepszy sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie służy nie tylko do sterylizacji butelek i podgrzewania mleka, ale też do gotowania jajek na parze, a nawet wyciskania soku. To praktyczny model, który pasuje do wszystkich rodzajów butelek, również tych z szeroką szyjką.

Wady

Jak zauważyli rodzice, po pewnym czasie zaczynają ścierać się oznaczenia umieszczone przy pokrętle. Z tego powodu należy delikatnie czyścić obudowę.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 150 W. O tym, czy butelka z mlekiem podgrzała się do właściwej temperatury, informuje kontrolka świetlna. Obsługa podgrzewacza nie jest skomplikowana. Możemy wykorzystać go do sterylizacji zarówno butelek, jak i smoczków, gryzaków czy sztućców.

Drugi wybór

Zalety

Model na pewno zainteresuje rodziców bliźniąt, ponieważ daje możliwość podgrzania dwóch butelek w tym samym czasie. Poza tym nie ma ryzyka, że podczas procesu podgrzewania naturalny pokarm utraci cenne witaminy i minerały.

Wady

Zdaniem części użytkowników przewód zasilający jest nieco za krótki. Ponadto jest on podatny na plątanie. Częste rozplątywanie kabla szybko staje się uciążliwe.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia podgrzewanie butelek o średnicy do 7,5 cm. Generuje ono parę wodną, która stopniowo podnosi temperaturę mleka. Średni czas podgrzewania pokarmu to 5 minut, na sterylizację butelek czy dziecięcych akcesoriów trzeba poświęcić ok. 8 minut (możemy sami regulować czas). Model jest niewielki, ale bardzo użyteczny.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma niewielkie wymiary i nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy zabrać go ze sobą w podróż. Po zakończeniu podgrzewania mleka usłyszymy sygnał dźwiękowy. Obsługa modelu jest intuicyjna.

Wady

Z niektórych opinii wynika, że sygnał świadczący o podgrzaniu mleka do odpowiedniej temperatury jest zbyt cichy, więc może się zdarzyć, że go nie usłyszymy, gdy wyjdziemy na chwilę do innego pomieszczenia.

Podsumowanie

Mimo nielicznych wad model jest godny uwagi. Nadaje się on do podgrzewania butelek z mlekiem, a także dań w słoiczkach. Zajmuje to kilka minut. Podobnie jest w przypadku sterylizacji. Urządzenie ładnie się prezentuje i zostało wykonane z wytrzymałych materiałów.

 

 

Sterylizatory i podgrzewacze do butelek w jednym – ranking

 

Abakus Baby 5W1

 

Model Abakus Baby 5W1 to nowoczesny sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym w dobrej cenie. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które cieszy się dużym uznaniem rodziców. Sprzęt ten pasuje do wszystkich rodzajów butelek, także tych z szeroką szyjką. Producent zapewnia, że model jest kompatybilny z produktami wielu znanych marek, jak LOVI czy Tommee Tippee.

Jak sugeruje nazwa, podgrzewacz łączy w sobie aż 5 funkcji, do których zaliczamy: gotowanie jajek na parze, podgrzewanie mleka i jedzenia w słoikach, wyciskanie soku i sterylizacje butelek oraz innych akcesoriów. W urządzeniu można sterylizować zarówno szklane, jak i plastikowe naczynia. Na obudowie znajduje się kontrolka świetlna, która poinformuje Cię o osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Tym, co przekonało większość rodziców do zakupu sprzętu jest delikatne i równomierne rozłożenie temperatury, przez co cały posiłek jest dobrze podgrzany. Z kolei sterylizacja chroni nasze maleństwo przed niebezpiecznymi bakteriami.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Jest to kompaktowy model, który zajmuje mało miejsca w kuchni, a jednocześnie łączy w sobie wiele cennych funkcji umożliwiających szybkie i bezpieczne przygotowanie posiłków.

 

 

 

 

Miniland 3W1

 

Wszystkim rodzicom polecamy Miniland 3W1, czyli dobry gatunkowo podgrzewacz do butelek i słoiczków. Sprzęt ma opcję sterylizacji naczyń, dzięki czemu pozbędziesz się niebezpiecznych bakterii. Producent dedykuje ten model rodzicom mających bliźniaki, gdyż w tym samym czasie będziesz w stanie wyczyścić i podgrzać jedzenie w 2 butelkach.

Urządzenie jest dostosowane do naczyń o średnicy do 7,5 cm. Należy podkreślić, że model podgrzewa posiłki w sposób naturalny. Oznacza to, że po włączeniu generowana jest para, która delikatnie i równomiernie ociepla jedzenie. Dzięki temu zawartość słoiczka ma optymalną temperaturę. Model ma duży zakres temperatur, więc bez trudu dopasujesz tryb pracy do każdego posiłku, jak kaszka czy mleko matki. Jest to w pełni bezpieczne urządzenie, które nie zabija wartościowych witamin i minerałów zawartych w posiłku.

Prezentowany model cieszy się dużą popularnością wśród rodziców – jak twierdzą, wykonano go z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Poza tym stosunek ceny do możliwości podgrzewacza jest bardzo atrakcyjny. Zanim produkt trafił na sklepowe półki został poddany licznym testom, które potwierdziły jego bezawaryjność.

 

 

 

 

Beaba Babymilk Second

 

Młodym rodzicom polecamy zainwestowanie w Beaba Babymilk Second. Jest to bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze podgrzewacz, który ma również opcję sterylizatora do butelek. Model łączy w sobie najlepsze cechy 2 urządzeń i jednocześnie nie zajmuje cennego miejsca w kuchni. Prezentowany produkt jest dostosowany do wszystkich wielkości butelek, słoiczków i pojemników na mleko matki.

Na obudowie znajdziesz sygnalizację świetlną, która poinformuje Cię o tym, czy posiłek osiągnął już odpowiednią temperaturę. W czasie podgrzewania generowana jest para wodna, która równomiernie podgrzewa jedzenie dla naszego maluszka. Metoda ta jest w pełni bezpieczna, a co więcej szybka. Ocieplenie jednego dania zajmuje od 2 min do 5 min. Rodzic ma możliwość prostego dostosowania intensywności pracy urządzenia do ilości pokarmu oraz materiału naczynia. Sprzęt nadaje się również do sterylizacji butelek i smoczków, co pozwala pozbyć się niebezpiecznych bakterii. Kształt modelu został dopasowany do budowy ludzkiej dłoni, co ułatwia przenoszenie produktu.

Elegancki design i atrakcyjna cena to główne zalety podgrzewacza, które docenili konsumenci. Rodzice są też zadowoleni z licznych atestów i certyfikatów, które potwierdzają, że jest to w pełni bezpieczne urządzenie.

 

 

 

 

Jaki sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym wybrać?

 

Wielu rodziców martwi się, czy naczynie, w którym podają swojemu maluszkowi jedzenie jest odpowiednio czyste i bezpieczne. Jeśli obawy te są Ci bliskie, polecamy zainwestowanie w sterylizator służący do wyparzania butelek. Innym urządzeniem, które na pewno okaże się niezbędne młodym rodzicom jest podgrzewacz. Dzięki niemu podawany posiłek zawsze będzie mieć odpowiednią temperaturę. Posiadanie dwóch osobnych sprzętów jest dość nieporęczne, gdyż zajmują one dużo miejsca. Ponieważ zależy nam na Twojej wygodzie, polecamy w zainwestowanie w sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dzięki któremu na pewno kupisz odpowiedni produkt.

Powodem popularności polecanych przez nas urządzeń jest ich wielofunkcyjność, co przekłada się na większą wygodę na co dzień. Dużą zaletą sterylizatorów i podgrzewaczy jest to, że znacznie ułatwiają proces karmienia. Wybierając taki produkt koniecznie sprawdź szybkość sterylizacji. To od tego parametru zależy, czy rodzic będzie zadowolony z obsługi sterylizatora. Jak zapewne wiesz, głodny maluszek nie jest skory do czekania 20 minut na przygotowanie posiłku. Średni czas sterylizacji waha się od 5 min do 10 min. Jeśli chcesz wybrać najszybszy sprzęt, zdecyduj się na model o mniejszych gabarytach.

Najlepszy sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym w 2024 roku jest dopasowany do wielkości różnych butelek. Duże sprzęty są w stanie jednocześnie wysterylizować nawet 6 butelek na raz. Niestety, koszt zakupu takiego urządzenia jest dość wysoki.

Wielu rodziców podkreśla, że najlepsze sterylizatory i podgrzewacze do butelek w jednym mają duży zakres regulacji temperatury. Wartość ta waha się od 1 st. C do nawet 100 st. C. Dzięki temu przygotujesz w urządzeniu znacznie więcej typów posiłków – zupki, kaszki czy przeciery.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zweryfikować jest moc interesującego Cię sprzętu. Im wartość ta jest wyższa, tym szybciej podgrzejesz obiad dla swojego maluszka. Polecamy sterylizatory i podgrzewacze, które mają moc minimum 5 W. Poza tym wydajne podgrzewacze znacznie dłużej utrzymują ciepło. Dlatego, gdy dziecko nie dokończy posiłku, możesz schować pokarm w podgrzewaczu i po kilkunastu minutach danie wciąż będzie ciepłe.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ