fbpx

Najlepszy szczoteczka elektryczna dla dzieci 0-3 lata

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Szczoteczki elektryczne dla dzieci 0-3 lata – ranking

 

SEYSSO Baby-friendly

 

Szczoteczka elektryczna SEYSSO Baby-friendly to urządzenie, które powstało z myślą o najmłodszych, którzy nie ukończyli jeszcze 3 roku życia. Produkt posiada zasilanie bateryjne, zatem przewód nie będzie krępował rąk pociechy.

Sprzęt został dostosowany do delikatnych mlecznych zębów dziecka, więc w czasie pracy wykonywanych jest 16000 ruchów na minutę. Prędkość ta jest tak dostosowana, aby nie wywoływać dyskomfortu u malca. Głowica posiada miękkie włosie, które w łagodny, ale bardzo efektywny, sposób czyści zęby oraz dziąsła. Głowica została zaokrąglona, by dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca w jamie ustnej. Dużym atutem jest opcja Baby Timer, która odlicza 2 minuty szczotkowania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój maluszek dokładnie umył zęby.

Tym, co na pewno zachęci dzieci do regularnego mycia zębów, jest atrakcyjne wzornictwo oraz podświetlana rękojeść. Produkt ma neutralne barwy, dlatego spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Rodzice docenili również ergonomiczną rękojeść, która zapewnia pewny chwyt dziecku. Z tego powodu ta szczoteczkę elektryczną dla dzieci 0-3 lata w dobrej cenie, to urządzenie godne polecenia.

 

 

 

 

Brushbaby Babysonic

 

Model Brushbaby Babysonic to bardzo wygodna szczoteczka elektryczna dla maluszków, która gwarantuje pełnię bezpieczeństwa w czasie pracy. Jest to model zasilany bateryjnie, zatem ruchy dziecka nie będą ograniczone przez przewód zasilający. Już na wstępie należy podkreślić, że urządzenie zostało specjalnie dostosowane do delikatnego uzębienie niemowlaka do 3 roku życia.

W czasie pracy, szczoteczka emituje bardzo lekkie drgania, które nie będą wywoływały dyskomfortu u maluszka. Co więcej, prezentowany model posiada bardzo miękkie włosie, więc w czasie szczotkowania dziąsła malca nie zostaną podrażnione. Dużym atutem jest specjalny 2 minutowy timer, który co 30 sekund sygnalizuje dziecku, by przeszło do następnej połowy na łuku zębowym. Za sprawą tej opcji, rodzice mogą mieć pewność, że malec dobrze dba o swoje zęby. Głowica w modelu jest wymienna i wraz z rozwojem malca, możemy zamienić ją na nieco twardszą.

Wielu rodziców jest bardzo zadowolonych z prezentowanego sprzętu, gdyż jest on prosty w użyciu oraz wydajny. Inne cechy, które zostały docenione przez konsumentów to ergonomiczny i specjalnie wyprofilowany uchwyt, który gwarantuje maluchowi pewny chwyt.

 

 

 

 

Visiomed ProSonic Baby PSM BB1

 

Nowoczesna szczoteczka Visiomed ProSonic Baby PSM BB1 to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń na rynku. Powodem jej popularności jest ergonomiczny kształt, który dobrze dostosowuje się do dłoni dziecka. Zapewnia to mu pewny chwyt, więc urządzenie nie wypadnie mu w czasie mycia.

Sprzęt zasilany jest bateriami, więc niewygodne kable nie będą krępowały ruchów dziecka. Jednak największą zaletą jest miękkie włosie szczoteczki, które dostosowane jest do użytku przez maluszki od 1 miesiąca życia. W czasie pracy, ani zęby, ani dziąsła nie zostają podrażnione. Poza tym urządzenie ma wbudowaną diodę, która w czasie mycia oświetla jamę ustną. Sprawia to, że malec będzie dokładnie wiedział, jakie miejsca wciąż wymagają czyszczenia. Kolejnym udogodnieniem jest to, że specjalny uchwyt szczoteczki wyposażony został w przyssawkę z odpływem wody.

Na szczególną uwagę zasługuje materiał, z jakiego wykonano cały sprzęt. Jest nim silikon, czyli bardzo bezpieczne tworzywo, które nie sprzyja rozwojowi bakterii oraz grzybów na swojej powierzchni.

 

 

 

 

Jaką szczoteczkę elektryczną dla dzieci 0-3 lata wybrać?

 

Zdaniem dentystów nauczenie dziecka poprawnego dbania o zęby jest bardzo ważne, gdyż dobre nawyki malec będzie powtarzał w dorosłym życiu. Dzięki temu ilość próchnicy i ubytków zmniejszy się. Jeśli chcesz kupić swojemu dziecku sprawdzoną szczoteczkę polecamy lekturę naszego poradnika. Spróbujemy w nim odpowiedzieć na pytanie, czym wyróżnia się najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci w wieku 0-3 lata w 2024 roku. Dlaczego akurat elektryczna? Jak dowodzą testy pozwala na szybsze i skuteczniejsze czyszczenie zębów.

W czasie zakupów koniecznie sprawdź, jak zasilany jest sprzęt, który planujesz kupić. Na rynku znajdziesz urządzenia sieciowe, akumulatorowo-sieciowe oraz bateryjne. Pierwszy typ produktów wymaga podłączenia do prądu, w drugim używamy baterii, zaś trzeci jest ich połączeniem. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci produkty bateryjne, gdyż ich obsługa na pewno będzie łatwiejsza dla maluszka. Niestety, urządzenia sieciowe ograniczają nasze ruchy, co może zniechęcić dziecko do regularnego mycia zębów.

Najlepsze elektryczne szczoteczki dla dzieci 0-3 lata powinny mieć wbudowany timer. Stomatolodzy zaznaczają, że każdą połowę łuku należy myć przez 30 sekund. Za sprawą wbudowanego zegara, będziemy mieć pewność, że pociecha poprawnie dba o uzębienie. Na szczególną uwagę zasługują modele, które mają wbudowaną sygnalizację świetlną lub melodię. Dzięki temu codzienne mycie zębów przez malca przerodzi się w ciekawą zabawę, gdyż diody zmieniają kolor, gdy nadejdzie czas na przejście do kolejnego łuku zębów. Najnowsze produkty oferują skonfigurowanie modelu z tabletem lub telefonem, by dziecko mogło puszczać swoje ulubione utwory.

Dla wielu malców silne wibracje ze szczoteczki mogą być zniechęcające. Z tego powodu, upewnij się, że urządzenie, które chcesz zakupić jest dostosowane do najmłodszych. W czasie pracy sprzęt nie może zbyt mocno wibrować, gdyż może to spowodować krwawienie delikatnych dziąseł maluszka. Ciekawym rozwiązaniem są szczoteczki, które mają kilka prędkości. Pozwolą Ci one używać najmniejszych obrotów, gdy pociecha jest mała oraz szybszych, gdy podrośnie.

Ostatnim elementem, który ma znaczenie jest design interesującego Cię produktu. Dla dorosłych może być to błaha sprawa, jednak wiele maluszków preferuje kolorowe szczoteczki, które zostały przyozdobione podobiznami ich ulubionych bohaterów z kreskówek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ