fbpx

Najlepszy termometr na podczerwień Microlife

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Termometry na podczerwień Microlife – ranking

 

Microlife NC 150

 

Prezentujemy Microlife NC 150, czyli bezdotykowy termometr działający na podczerwień, który dokonuje pomiaru w zaledwie kilka sekund. Przez to mierzenie temperatury nie jest stresującą, ani uciążliwą czynnością dla żadnego z domowników. Urządzenie wyposażono w ciekłokrystaliczny, podświetlany wyświetlacz. Kiedy gorączka jest wyższa niż 37,5 st. C, ekran zmienia barwę na czerwoną, co sygnalizuje konieczność wizyty u lekarza czy podania kolejnej dawki leków.

Przedstawiony sprzęt jest zasilany dwiema bateriami AAA. Pozwala on nie tylko na pomiar temperatury ciała, ale również obiektu i otoczenia. Z jego pomocą można więc sprawdzić, czy przygotowane dla malucha napoje, bądź kąpiel nie są za gorące. Termometr ma wbudowaną pamięć i może w niej zapisać do 30 ostatnich wyników pomiaru, wraz z dokładną datą oraz godziną. Co więcej, produkt po upływie 1 minuty bezczynności samoczynnie się wyłącza, co wydłuża żywotność baterii.

Jak przekonują konsumenci, jest to termometr na podczerwień Microlife w dobrej cenie. Dzięki niemu zmierzenie temperatury trwa znacznie krócej i jest o wiele łatwiejsze. Ze względu na sposób działania urządzenia, nie trzeba go wkładać pod pachę czy do ust, by sprawdzić wysokość gorączki. Wiele osób zauważyło również, że prezentowany model jest niewielki. Z tego względu łatwo się go przechowuje, można również zabrać go ze sobą, np. w długą podróż.

 

 

 

 

Microlife IR 150

 

Microlife IR 150 to termometr bezdotykowy, który w ciągu 1 sekundy mierzy temperaturę ciała, żywności lub otoczenia. Jest on całkowicie bezpieczny w użytkowaniu, również w przypadku niemowląt, co potwierdzają przyznane mu atesty. Urządzenie posiada dużych rozmiarów wyświetlacz, na którym wyraźnie widać wartość zmierzonej temperatury. Z jej odczytaniem poradzą sobie wszyscy, nawet osoby starsze.

Cechą wyróżniającą powyższy sprzęt jest wskaźnik kolorów. Kiedy temperatura ma wartość niższą niż 37,4 st. C, wówczas wyświetlacz świeci na zielono. Gorączka wyższa niż 37,4 st. C sprawia, że urządzenie jest podświetlane na czerwono. Termometr ma wskaźnik zużycia baterii, za sprawą którego wiadomo, kiedy trzeba wymienić ją na nową. Co więcej, wyłącza się on samodzielnie po określonym czasie bezczynności, dlatego nawet nie musimy o tym pamiętać.

Konsumenci docenili model Microlife IR 150 za funkcjonalność i łatwą obsługę. Dokonywany przy pomocy wspomnianego urządzenia pomiar jest szybki i bezstresowy. Ponieważ produkt został przetestowany klinicznie, można mieć pewność, że jest on precyzyjny, a otrzymany wynik (wyrażony w st. C lub F) wiarygodny. Za atut opisanego wyżej sprzętu można uznać także to, iż zapisuje on w pamięci do 30 pomiarów razem z oznaczeniem daty i godziny. Ta funkcja przyda się podczas analizy przebiegu choroby i pozwoli ocenić, czy choroba ustępuje.

 

 

 

 

Jaki termometr na podczerwień Microlife wybrać?

 

Termometry na podczerwień doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku mierzenia temperatury u dzieci. Wszystko ze względu na to, że są one bezdotykowe i pozwalają szybko zmierzyć temperaturę bez narażania maluchów na stres. Ze względu na mnogość takich urządzeń na rynku, wiele osób twierdzi, że nie wie, jakim cechom należałoby przyjrzeć się w szczególności. Te informacje znajdziesz w naszym poradniku. Dla ułatwienia dodaliśmy też ranking prezentujący dwa dobrej jakości modele Microlife.

Dlaczego wybraliśmy markę Microlife? Ponieważ znajdujące się w ofercie firmy sprzęty do pomiaru temperatury oraz ciśnienia uzyskały rekomendację wielu najważniejszych instytucji i stowarzyszeń działających w obszarze medycyny. Możemy więc mieć pewność, że produkty Microlife nie tylko są bezpieczne w użytkowaniu, ale też niezawodne oraz godne zaufania.

Ponieważ tradycyjne termometry rtęciowe zostały wycofane ze sklepów ze względu na szkodliwość znajdującej się w środku substancji, coraz większą popularność zyskują urządzenia elektroniczne, w tym również te bezdotykowe. Ich największym atutem jest bezinwazyjność, która ułatwia mierzenie temperatury płaczącemu i rozdrażnionemu niemowlęciu. Najlepszy termometr na podczerwień Microlife w 2024 roku powinien gwarantować bardzo krótki czas pomiaru, najlepiej od 1 sekundy do maksymalnie 5 sekund. Im krótszy on będzie, tym lepiej, gdyż każda chora osoba (niezależnie od wieku) łatwo wpada w rozdrażnienie i nie lubi czekać kilka minut na możliwość sprawdzenia wysokości gorączki.

Niektóre dostępne w sklepach sprzęty są wielofunkcyjne i umożliwiają nie tylko sprawdzenie temperatury ciała, ale również obiektów i płynów (np. mleka dla dziecka) czy otoczenia. Bardziej zaawansowane urządzenia mają też pamięć pozwalającą na zapisanie ostatnich wyników pomiaru. To ciekawa funkcja, za sprawą której możemy śledzić postęp choroby i sprawdzić, czy gorączka się zmniejsza.

Najlepsze termometry na podczerwień Microlife są wyposażone w duży wyświetlacz ułatwiający odczytanie wyniku pomiaru. Zwiększy on wygodę użytkowania produktu i sprawi, że z jego obsługą poradzą sobie nawet osoby starsze czy mające problemy ze wzrokiem. Dobrze, jeśli wyświetlacz będzie miał opcję podświetlenia. Ułatwi to użytkowanie sprzętu w nocy lub przy słabym świetle. Niektóre urządzenia świecą się na różne kolory, w zależności od wyniku pomiaru. Kiedy gorączka jest wysoka, ekran zwykle podświetla się na czerwono. Z kolei gdy temperatura jest w normie lub jedynie lekko podwyższona, ekran świeci się na zielono. To ciekawa opcja, która pozwala lepiej ocenić stan zdrowia swój lub innego domownika.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ