fbpx

Najlepszy termometr bezdotykowy Microlife

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Aby ułatwić Ci zakup dobrej jakości termometru bezdotykowego przygotowaliśmy ranking. W zestawieniu znalazły się produkty firmy Microlife, ponieważ cieszą się one sporą popularnością wśród konsumentów i są uznawana za funkcjonalne. Najlepszym termometrem bezdotykowym okazał się Microlife NC 150. Jest to model wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Na ekranie nawet po wielu miesiącach użytkowania nie widać nieestetycznych zarysowań. Sprzęt automatycznie wyłącza się po pewnym czasie bezczynności, co pozwala zaoszczędzić baterię. Konsumenci pozytywnie wypowiadają się także na temat dołączonego do zestawu etui – ma ono ładny design i co najważniejsze dobrze chroni znajdujące się w środku urządzenie. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się termometr bezdotykowy Microlife NC 100. Ma on dobrze wyprofilowaną rączkę, co zapewnia pewny chwyt. Wyświetlane na ekranie wyniki pomiarów są czytelne. Termometr może być używany nie tylko do mierzenia temperatury ciała, ale także cieczy czy powietrza.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, a zastosowana technologia pozwala na bezdotykowy pomiar temperatury ciała czy płynu. Duża dokładność oraz skanowanie całego systemu po każdym uruchomieniu w celu naprawy ewentualnych błędów sprawiają, że jest to sprzęt niezawodny.

Wady

Czasami pomiary są niedokładne, gdy termometr znajdzie się zbyt daleko od naszego ciała. By tego uniknąć należy dokładnie zapoznać się instrukcją obsługi tego sprzętu.

Podsumowanie

Termometr zapamiętuje aż 30 ostatnich wyników wraz z datą i dokładną godziną. Ponadto jego podświetlany wyświetlacz umożliwia dokonywania pomiarów nawet w sytuacji słabej widoczności.

Drugi wybór

Zalety

Termometr jest w 100% bezpieczny do użycia w przypadku dzieci, gdyż nie ma rtęci. Jest on wodoodporny, więc po każdym użyciu możemy go umyć w zlewie, dlatego jest bardzo higieniczny i może być używany przez kilka osób. Termometr przeznaczony jest do wykonywania pomiaru temperatury przy skroni oraz w uchu, jak również do sprawdzania ciepłoty cieczy.

Wady

W porównaniu do innych modeli produkt ten nie podaje zbyt dokładnych pomiarów. Termometr może zapamiętać jedynie 12 ostatnich wyników.

Podsumowanie

Ten wodoodporny termometr jest odpowiedni do pomiaru temperatury ciała oraz płynów, dlatego polecany jest karmiącym matkom. Dokładność pomiaru tego modelu wynosi +/- 0,2 st. C.

Rozważ też

Zalety

Produkt wyróżnia się dużą precyzją, dzięki czemu dokładnie ocenimy stan zdrowia naszego malucha. Każde uruchomienie urządzenia poprzedzone jest skanowaniem wykrywającym wszelkie błędy. Sprzęt posłuży nam również do mierzenia temperatury mleka w butelce.

Wady

Model nie ma podświetlanego wyświetlacza, dlatego dokonywanie pomiarów temperatury w nocy może się okazać bardziej uciążliwe.

Podsumowanie

Jest to produkt, który jest polecany osobom starszym i młodszym ze względu na duży i czytelny wyświetlacz. System skanowania całego urządzenia sprawia, że dokonywane pomiary będą zawsze prawidłowe i dokładne.

 

 

Termometry bezdotykowe Microlife – Ranking

 

 

Microlife NC 150

 

Konsumenci, którym zależy na zakupie termometru najwyższej klasy, najczęściej wybierają model Microlife NC 150. Zaletą prezentowanego produktu jest jego bezdotykowość, dzięki temu nie musisz odkażać przedmiotu przed każdym użyciem, w obawie, że inny z domowników wcześniej z niego skorzystał. W czasie pracy, sprzęt ten dokonuje pomiaru promieniowanie cieplnego, jakie wydziela ludzkie ciało.

Największą zaletą termometru jest jego duża dokładność. Model ten może być używany w każdych warunkach zewnętrznych, gdyż nie wpływają one na wynik pomiaru. Co więcej, przy każdym uruchomieniu urządzenie dokonuje samo sprawdzenia w celu wykrycia jakichkolwiek błędów.

Warto dodać, że termometr może być używany do pomiaru temperatury użytkownika w każdym miejscu na ciele. Co więcej, model ten może Ci posłużyć do sprawdzenia ciepła takich substancji, jak mleko w butelce, czy woda w wannie.

Opinie konsumentów o prezentowanym narzędziu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło duży, podświetlany wyświetlacz, który ułatwia odczytanie pomiaru. Co więcej, sprzęt ten ma wbudowaną pamięć, która jest w stanie zmagazynować do 30 ostatnich wyników, wraz z datą i godziną.

Microlife NC 150 to elektroniczny termometr bezdotykowy zasilany 2 bateriami AAA. Produkt waży 55 g. Model objęty jest 5-letnią gwarancją.

 

Zalety

Podświetlenie: Na uwagę zasługuje technologia SilentGlow. To za jej sprawą ekran podświetla się na czerwono, kiedy wynik pomiaru przekracza 37,5 st. C. Przydaje się to szczególnie wtedy, kiedy w nocy mierzymy temperaturę swojemu dziecku.

Automatyczne wyłączanie: Sporym atutem jest to, że sprzęt automatycznie wyłącza się po upływie określonego czasu bezczynności (1 minuta). To daje pewność, że bateria zbyt szybko się nie wyczerpie.

Obudowa: Wykonana z dobrej jakości tworzyw obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku mechanizm gwarantując jednocześnie długi czas użytkowania.

Wbudowana pamięć: Urządzenie ma wbudowaną pamięć, na której przechowywane są wyniki 30 ostatnich pomiarów. Dzięki temu możemy w łatwy sposób kontrolować stan swojego zdrowia.

Etui: Do zestawu dołączono praktyczne etui, które ułatwia przechowywanie sprzętu.

 

Wady

Nie uruchamia się: W kilku opiniach pojawia się informacja, że czasami urządzenie nie chce się uruchomić. Wtedy konieczne jest wyjęcie na chwilę baterii i ich ponowne włożenie.

 

 

 

 

Microlife NC 100

 

Decydując się na zakup termometru koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas model jest bezpieczny. Istotną cechą dobrych sprzętów jest to, że nie posiadają one rtęci, która w przypadku rozbicia może stanowić zagrożenie życia. Ponieważ urządzenie Microlife NC 100 nie posiada tego pierwiastka, jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia dzieci. Dodatkowo, jest to bardzo higieniczny termometr bezdotykowy dla dzieci w dobrej cenie.

Prezentowany sprzęt służy do pomiaru przy skroni oraz w uchu. W przypadku pierwszego miejsca czynność nie przekracza czasu 3 sekund, a w przypadku drugiego – 1 sekundy. Dodatkowo, urządzenie może posłużyć do sprawdzenia ciepła takich substancji, jak mleko w butelce, woda w wannie, czy otoczenia. Warto dodać, że prezentowany produkt jest wyposażony w specjalny alarm dźwiękowy oraz wizualny. Zatem, gdy temperatura ciała dziecka przekroczy 37,5 st. C. usłyszysz alarm oraz ekran podświetli się na czerwono.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą dokładność pomiaru, wynoszący aż +/- 0,2 st. C. Poza tym urządzenie posiada wbudowaną pamięć, zdolną pomieścić do 12 ostatnich wyników.

Elektroniczny termometr bezdotykowy Microlife NC 100 jest zasilany 2 bateriami AAA. Produkt waży 81 g. Do modelu dołączono praktyczne etui.

 

Zalety

Wyświetlacz: Urządzenie zostało wyposażone w stosunkowo duży ekran. Wyświetlane na nim wyniki pomiarów są czytelne, o czym zapewniają zadowoleni z zakupu konsumenci.

Funkcjonalność: Prezentowany sprzęt jest odpowiedni nie tylko do mierzenia temperatury ciała. Z jego pomocą sprawdzimy także temperaturę powietrza, wody do kąpieli czy mleka w butelce. Możemy więc używać termometru w różnych sytuacjach.

Testowany klinicznie: Model Microlife NC 100 został przetestowany klinicznie. Przeprowadzone badania potwierdziły, że urządzenie gwarantuje dokładny pomiar, a wykorzystane do jego produkcji materiały nie są szkodliwe dla zdrowia.

Przechowywanie: Z uwagi na kompaktowe wymiary przechowywanie urządzenia nie sprawia problemu. Dodatkową zaletą jest dołączone do kompletu etui.

Budowa: Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę, co zapewnia komfort w trakcie wykonywania pomiaru.

 

Wady

Obsługa: Aby uzyskany wynik był miarodajny, trzeba mierzyć temperaturę zgodnie z zaleceniami ujętymi w instrukcji obsługi. Część osób uważa, że na początku wykonywanie pomiaru wydaje się trudne.

 

 

 

 

Microlife IFR 100

 

Model Microlife IFR 100 to bardzo nowoczesny termometr bezdotykowy dla dzieci. Wystarczy zbliżyć go na kilka centymetrów do skroni i po upływie do 5 sekund, urządzenie odczyta Twoją temperaturę.

Atutem prezentowanego produktu jest duża precyzja wyświetlanych wyników. Dzięki temu bez problemu, dokładnie ocenisz stan zdrowia dziecka. Warto dodać, że zaraz po uruchomieniu urządzenie dokonuje samosprawdzenia w celu wykrycia wszelkich błędów. Za sprawą najnowszej technologii, każda napotkana pomyłka, zostanie skorygowana przez system, tak by narzędzie działało bez zarzutów. Poza tym model ten może służyć również do mierzenia ciepłoty mleka w butelce, wody w wannie, a nawet temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło duży ekran urządzenia. Dzięki niemu nawet osoby starsze nie będą miały problemu z odczytaniem otrzymanego wyniku.

IFR 100 to dobry termometr bezdotykowy Microlife do 100 zł. Model jest zasilany baterią 1 CR2032 V3, którą dołączono do zestawu. Produkt waży 55 g.

 

Zalety

Czas pomiaru: Internauci pozytywnie wypowiadają się na temat szybkości mierzenia temperatury. Pomiar w uchu zajmuje jedynie sekundę, a na czole ok. 3 sekund.

Oszczędność baterii: Producent zadbał o to, aby bateria nie wyczerpywała się zbyt szybko. Urządzenie automatycznie wyłącza się po upływie określonego czasu od wykonania pomiaru. Nie musimy więc zastanawiać się, czy wyłączyliśmy termometr.

Waga: Model waży zaledwie kilkadziesiąt gramów, dlatego utrzymanie go w dłoni nie jest męczące.

 

Wady

Głośność: Podczas pomiaru urządzenie generuje nieprzyjemny dźwięk. Zdaniem rodziców powoduje on, że dzieci są niespokojne w trakcie mierzenia temperatury.

 

 

 

 

Jaki termometr bezdotykowy Microlife wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenie każdej domowej apteczki jest termometr. Dzięki niemu możemy nie tylko zmierzyć temperaturę naszemu dziecku, ale również upewnić się, że jego pokarm nie jest za ciepły. Obecnie najpopularniejsze są modele bezdotykowe. Ich popularność wynika z tego, że mogą być one używane przez wiele osób. Niestety, zakup dobrej jakości modelu nie jest najprostszy. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę kupując urządzenie takiego typu. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie, w którym umieściliśmy trzy najlepsze termometry bezdotykowe Microlife.

Marka Microlife jest znanym na całym świecie producentem sprzętu medycznego. Powszechne zaufanie konsumentów wynika z tego, że wszystkie produkty są kilkukrotnie testowane przed wprowadzeniem na rynek. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że wybrane przyrządy są w pełni bezpieczne. Co więcej, maszyny, takie jak ciśnieniomierze, czy termometry znane są z dużej dokładności pomiaru.

Powodem, dla którego tak wielu rodziców decyduje się na zakup modelu bezdotykowego jest to, że przed i po użyciu nie trzeba dezynfekować końcówek. Zdecydowanie ułatwia to jego użytkowanie. Do pomiaru sprzęty tego typu wykorzystują promieniowanie cieplne ludzkiego ciała. Aby jednak interesujący Cię model spełniał swoje zadanie dopilnuj, by był on precyzyjny. Jeśli chcesz zakupić najlepszy termometr bezdotykowy Microlife w 2024 roku powinieneś dowiedzieć się, jaki jest margines błędu produktu. W godnych polecenia produktach ta wartość może się różnić o nie więcej niż kilka dziesiętnych stopnia Celsjusza.

Wielu rodziców używa termometrów nie tylko do kontroli temperatury ciała swoich dzieci, ale również sprawdzania stanu ich pokarmu. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie dostępne na rynku modele mogą być używane do takich czynności. Dlatego, zanim dokonasz zakupu zapoznaj się ze wskazaniami znajdującymi się na opakowaniu.

Wybierając interesujący Cię model powinieneś zastanowić się, czy preferujesz modele tradycyjne, czy elektroniczne. Zdecydowana większość konsumentów decyduje się na zakup drugiego rodzaju urządzeń, gdyż są znacznie prostsze w użyciu. Co więcej, wiele nowoczesnych modeli posiada duże wyświetlacze, które ułatwiają odczytanie wyniku osobom starszym.

 

 

Jak mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym Microlife?

 

Termometr bezdotykowy Microlife nie jest trudny w użyciu. Z jego pomocą możesz szybko zmierzyć temperaturę każdemu domownikowi niezależnie od jego wieku. Jednak czy wiesz, w jakiej odległości od ciała należy trzymać urządzenie, aby dokonać pomiaru? Co może wpływać na uzyskanie niedokładnego wyniku? O tym piszemy poniżej.

Jak należy przygotować się do pomiaru temperatury?

Chcąc zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym musimy przede wszystkim upewnić się, że skóra jest sucha i nie ma na niej kropelek wody po kąpieli czy potu (co często zdarza się przy wysokiej gorączce). Najlepiej więc delikatnie przetrzeć czoło miękką ściereczką, aby mieć pewność, że uzyskany wynik pomiaru nie będzie nieprecyzyjny. Sprawdzanie gorączki tuż po kąpieli nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli po wyjściu z wanny posmarowaliśmy ciało balsamem lub innym kosmetykiem. Poza tym pomiaru temperatury nie należy dokonywać zaraz po intensywnym wysiłku, powrocie ze spaceru, a także po nakarmieniu dziecka lub nagłym wybuchu płaczu. Wszystko to może spowodować, że wyświetlana na termometrze wartość będzie zawyżona lub zaniżona.

 

Jak zmierzyć temperaturę przy pomocy bezdotykowego termometru?

Aby zmierzyć temperaturę bezdotykowym termometrem najlepiej przed jego użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi. Dzięki temu dowiemy się, w jakiej odległości od ciała należy trzymać urządzenie oraz jak długo trwa dokonywanie pomiaru. Wiele osób narzeka, że posiadany przez nie sprzęt nie jest precyzyjny, mimo że robiąc zakupy kierowały się tym, jaki termometr bezdotykowy Microlife jest polecany przez lekarzy. Zazwyczaj wynika to z trzymania urządzenia w niewłaściwy sposób.

Przeważnie pomiaru temperatury przy pomocy termometru bezdotykowego dokonuje się w okolicy czoła. Sprzęt trzeba trzymać prostopadle do twarzy i zbliżać go do skóry lub oddalać, aż do momentu zobaczenia pojedynczego punktu świetlnego. Wówczas możemy być pewni, że termometr znajduje się w odpowiedniej odległości od ciała. Jak wspomnieliśmy, przy wysokiej gorączce na czole może pojawić się pot mogący zakłócić precyzyjny pomiar temperatury (uzyskany wynik może być nieco niższy niż jest w rzeczywistości). W takiej sytuacji można skierować urządzenie na szyję, na wysokość ok. 2,5 cm poniżej płatka ucha.

 

Jak rozpoznać, że źle trzymamy termometr bezdotykowy?

Jeżeli będziemy trzymać termometr zbyt daleko od czoła, wówczas na skórze pojawią się dwa zamazane punkty świetlne. Z kolei urządzenie znajdujące się zbyt blisko ciała będzie wyświetlać dwa rozdzielone punkciki. Początkowo zbliżenie termometru bezdotykowego na właściwą odległość nie jest proste, ale z czasem z pewnością nabierzemy wprawy. W zależności od modelu prawidłowa odległość to od 2 cm do 5 cm, choć czasami nawet 8 cm od czoła.

Warunki przechowywania termometru a wynik pomiaru

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że warunki, w jakich przechowujemy termometr bezdotykowy mają istotny wpływ na jego dokładność i uzyskiwane wyniki pomiaru. Urządzenie powinno być schowane w miejscu, w którym wilgotność powietrza nie przekracza 85%, dlatego łazienka zwykle nie jest odpowiednim pomieszczeniem. Jeśli nagle zmienimy miejsce przechowywania termometru, przed zmierzeniem temperatury musimy odczekać ok. 15 minut. To konieczne np. kiedy postanowimy wziąć sprzęt ze sobą na spacer z dzieckiem czy zabierzemy go ze sobą w długą podróż samochodem. Ważne jest też to, aby podczas sprawdzania temperatury ciała unikać przeciągów, gdyż ruchy powietrza także mogą utrudniać pomiar.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ