fbpx

Najlepszy termometr bezdotykowy Omron

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Termometry bezdotykowe Omron – Ranking

 

Omron Gentle Temp 720

 

Bardzo dobry produkt to termometr Omron Gentle Temp 720. Jest to praktyczne urządzenie z wieloma atrakcyjnymi funkcjami. Model ten mierzy temperaturę ciała w zaledwie 1 sekundę. Jest to najszybszy przyrząd, jaki znajdziemy na rynku. Sprawdzi się idealnie dla rodzin z małymi dziećmi. Wszyscy dobrze wiemy, że nawet dla osób dorosłych mierzenie temperatury klasycznym termometrem rtęciowym było nieprzyjemne, a dla maluchów tym bardziej. Tutaj nie musimy zmuszać dziecka do trzymania termometru pod pachą, czy w ustach. Wynik pokazuje się bardzo szybko, a więc szybko zareagujemy podając dziecku lek przeciwgorączkowy.

Termometr ten ma wbudowaną pamięć 25 wyników pomiarów, a więc możemy kontrolować zmiany temperatury, konsultować je z lekarzem i dobierać odpowiednie dawki leków przeciwgorączkowych. Jest to bardzo przydatne przy dłuższej chorobie.

Model ten ma duży wyświetlacz LCD, który umożliwia nam swobodny odczyt wyniku badania. Urządzenie podaje temperaturę w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Dzięki temu, że ma on wygodny kształt, to jest wygodny w użyciu i dobrze leży w dłoni.

Warto też podkreślić, że urządzenie mierzy nie tylko temperaturę ciała, ale również otoczenia. Konsumenci wysoko ocenili łatwość jego obsługi, a także fakt, że ma duży, czytelny wyświetlacz. W swoich ocenach podkreślają również, że model ten jest bardzo dokładny, a do tego dobrze trzyma się w dłoni. Zauważają też, że jego niewątpliwą zaletą jest zdolność do zmierzenia temperatury otoczenia. W swoich ocenach podkreślają, że jest to niezawodny termometr dotykowy Omron w dobrej cenie.

 

 

 

 

Omron GT720 MC-720E

 

Bezdotykowy termometr Omron GT720 MC-720E to ciekawy sprzęt, który dokonuje pomiaru temperatury ciała w zaledwie sekundę. Tak szybki pomiar, pozwala nam na szybką reakcję i natychmiastowe podanie dziecku leków przeciwgorączkowych. Poza tym, nie musimy męczyć maluszka, żeby trzymał termometr.

Prezentowane urządzenie ma duży, czytelny wyświetlacz LCD, który wskazuje temperaturę w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Jest ono łatwe w obsłudze i przejrzyste, nawet dla osób starszych. Przyrząd jest bardzo wygodny, ma odpowiednią budowę i dobrze trzyma się w dłoni.

Co istotne, prezentowany sprzęt służy nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale także powierzchni płynów, czy otoczenia. Możemy więc sprawdzić, jaka jest temperatura w pomieszczeniu lub upewnić się, czy woda przygotowana do kąpieli maluszka nie jest zbyt gorąca. To bardzo praktyczne rozwiązanie spotkało się z uznaniem wielu konsumentów. Zakres pomiaru temperatur na czole to od 34 st. C do 42,2 s. C, powierzchni płynów od – 22 st. C do 80 st. C, a pomieszczeń od 10 st. C do 40 st. C

Urządzenie wykonuje dokładny pomiar w odległości maksimum 3 cm od czoła. Produkt spełnia wymogi dyrektywy WE 93/42/ i normy europejskiej EN ISO 80601-2-56: 2012. Jest on objęty 5-letnią gwarancją producenta.

Produkt spotkał się z szerokim uznaniem konsumentów oraz lekarzy. Jest bardzo solidny, łatwy w obsłudze i przede wszystkim dokładny przyrząd. Użytkownicy wysoko oceniają jego funkcjonalność. Z dużym uznaniem spotkał się również spory i bardzo czytelny wyświetlacz pokazujący wynik pomiaru oraz sam czas, w którym termometr mierzy temperaturę.

 

 

 

 

Jaki termometr bezdotykowy Omron wybrać?

 

Mierzenie temperatury zwykłym termometrem rtęciowym nie było, ani przyjemne, ani higieniczne. Na szczęście producenci sprzętów medycznych znaleźli rozwiązanie, które pozwala nam na sterylne mierzenie temperatury u wielu osób. Poza tym, proces ten jest krótszy i bardziej przyjemny. Jest to szczególnie istotne, gdy mamy dzieci, które w czasie choroby są rozdrażnione i zmuszane do jej mierzenia zwykłym sprzętem. Dlatego też taką popularnością cieszą się modele bezdotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, podczas mierzenia temperatury, termometr nie dotyka naszego ciała. Ponadto wykonuje pomiar zdecydowanie szybciej niż tradycyjny przyrząd. Aby ułatwić Ci wybór produktu, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jak wybrać najlepszy termometr bezdotykowy Omron w 2024 roku.

Omron to japońska marka, istniejąca od 1933 roku. Zajmuje się produkcją różnych sprzętów, w tym medycznych. Najnowsze technologie, ciekawe rozwiązania i solidne wykonanie sprawiają, że termometry Omron cieszą się dużym uznaniem konsumentów, jak również lekarzy specjalistów.

Wybierając produkt tego typu zwróć uwagę, z jakiej odległości model mierzy temperaturę i ile mu to zajmuje. Niektóre z nich muszą być przystawione blisko do ciała, a inne mogą wykonać pomiar z odległości kilku centymetrów. Ważne jest również miejsce wykonywania pomiaru. Najczęściej jest to czoło, ale niektóre sprzęty mają bardziej zawężone działanie i najlepiej odczytują temperaturę, gdy są przykładane np. do skroni czy ucha.

Warto zwrócić uwagę na pamięć urządzenia. Niektóre przyrządy zapisują zaledwie 5 pomiarów, inne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, z datą i godziną. Ciekawą opcją jest alarm dźwiękowy, informujący o zakończeniu pomiaru i podwyższonej temperaturze. Jest to ciekawa opcja, jeśli wybierzmy model, w którym można ją wyłączyć. Taki dźwięk alarmu może obudzić śpiące dziecko.

Wygodny, duży wyświetlacz to podstawa, o której często zapominamy. Jest to ważne dla osób starszych, szczególnie o słabszym wzroku. Duży wyświetlacz, najlepiej podświetlany ułatwi nam odczytywanie temperatury.

Poniżej prezentujemy zestawienie, które zawiera najlepsze termometry Omron, cieszące się dużym uznaniem konsumentów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ